HOEMENIE NOG NIET ONTDEKT Evenementenkalender veer de Pandstad loot mooi weer kunnen wij niet zorgen! Goedkoop) wintersportgebied in ontwikkeling Ook met de caravan Op naar \de winter-1 sport (4) RFSTORAMA t é&wilms floet [DERDAG 25 NOVEMBER 1971 LE1DSCH DAGBLAD PAGINA 21 :n gebied waar de wintersportliefhebber 's winters altijd sneeuw vindt: het zuidelijke deel van de >aten in Roemenië, een streek die lijkt op een deel van Oostenrijkse Voralberg. Hier liggen de wintersport en Poiana Brasov en Sinai Predeal in een schitte- e omgeving. Voor de skiërs en zij die urenlange delingen willen maken of arreslee willen rijden. lerghellingen afsuizen kunnen kiërs bij dag en 's nachts. wanneer de zon achter de tten verdwijnt, gaan de licht- op de pistes van Predeal en kan men afdalen door de wouden van de Prahova Vallei. Sinai en Poiana Brasov zijn bijna Oostenrijkse bergplaatsjes vlak bij de stad Brasov, waar onze eigen zijn vele caravanners die zomers op hun eigen land n en er met de kerst op uit en naar Duitsland, Oostenrijk, erland en sinds de Felber- n tunnel gereed is ook naar Duitsland heeft verreweg de wintercampings, die in Oos- |k zün slecht („maar er wordt gedaan") en die in Zwitser- lijn redelijk, eisen, die aan de kampeer - in de winter moeten worden d zijn: elektrische aansluitin- iroor de caravans, zowel voor hting als voor (bij-) verwar- verwarmde was- en toiletgele den, droogruimtes voor kleren loenen. oeten bovendien levensmidde- koop zijn, propaangas, en olie ie ca'ravankachels. Een kantine erg welkom. Het vooraf reser- van een plaats is bij het win- nperen noodzakelijk, ravan zelf. Isolatie en ventila- )n belangrijke punten. Als er le ramen in zitten, hoeft u uw toevlucht te nemen tot ïiddelen als opgeplakt plastic, iet uitzicht belemmerd en pla- tyropur die U moet meesjou- Een goed ingebouwde gas- of oliekachel is onmisbaar. Zij geeft gecombineerd met een electrisch ventilatorkacheltje de minste con dens. Hierbij speelt natuurlijk ook het aantal mensen, dat in de cara van is een rol. Een nieuw snufje van Duitse ori gine, een zogenaamde Warmluft- anlage, een stelsel van buizen dat heel vernuftig in de caravan wordt aangebracht. Alle plekjes, ook de gevaarlijke, zoals de boe ken achter de kussens blijven op deze manier droog, (kosten ƒ400). De luifel is een belangrijk hulpmid del om de eerste koudestroom op te vangen. Bovendien zorgt hij voor een welkome bergruimte. Indien u voor normaal gebruik een niet te grote luifel hebt met een stevig frame, kunt u die ook in de sneeuw gebruiken; beter is een speciale winterluifel, kleiner en minder diep en voorzien van zijsluiting. Gebruik als tentpennen draadnagels van ongeveer 20 cm. Denk om goe de slaapzakken, truien, warme kle ding en goed schoeisel. Tot uw uit rusting behoren verder schop, be zem. zaag, stopblokken. Uw auto moet twee weken voor het vertrek goed worden nagekeken. Therèse Steinmetz in de strijd om het „Gouden Hert" triomfen vierde. Niet zo vreemd dat de koningen Ferdinand, Carol en Michael deze omgeving uitkozen voor htm zomer residentie. Tussen 1873 en 1914 f t 7 moeten aan het Peles Palace dui zenden men&en hebben gewerkt, want iedere centimeter van het aan de buitenzijde weinig imposante kasteel is overdekt met beeldhouw- of houtsnijwerk, ingelegd ivoor of parelmoer. De kunstschatten, uit alle delen van de wereld, doen zelfs de onverschilligste bezoeker stil worden. Wanneer U ooit in de buurt van Brasov komt, mag U deze werkelijk unieke kunstschat ten-verzameling niet overslaan. Maar terug naar de wintersport In Roemenië, waar U met het vliegtuig in weinige uren bent (geen vsium nodig, geen tijdrovende controle bij douane of politie, zoals in de ande re Oostbloklanden). En wanneer U in Boekarest landt maar ook Brasov heeft een vliegveld bent U ook weer in een paar uur in het wintersportgebied. In Sanai Predeal staan 87 vrij staande villa's de wintersporters ter beschikking (compleet met ijskast, tv, gas en radio) In iedere villa is tenminste plaats voor vijf personen. Prijs 25 lei (een Een werkster, die de villa schoon houdt, bedden opmaakt, eventueel kookt en wast, kost 7 lei per dag (per persoon uiteraard) Sinai Predeal heeft 20.000 bedden in nieuwe Oostenrijks aandoende .ho tels. Het plaatsje ligt op 1000 meter hoogte en heeft verschillende skilif ten. die 1000 meter of nog hoger brengen. Een 2-persoonskamer met bad of douche kost in éen mo dern hotel (b.v. het Predeal Hotel) 130 lei, een 1-persoonskamer 80 lei. (inclusief een Roemeens 'lees: ma ger ontbijt. In Poiana Brasov van hetzelfde la ken een pak. Hier kost een 2-per soonskamer in het Tleferic-hotel geleid door een charmante goed lachse directrice met balcon, bad, t.v. en ontbijt 216 lei. Dit hotel heeft een zwembad, een sauna en een gezellige nachtclub. Luxieus Voor vakantiegangers met goed ge vulde beurzen, die een stad (Bra sov) pref eren en van hieruit van alles wat de wintersport biedt wil len genieten, is in deze industrie- ADVERTENTIE P d'Hersigny i Diverse winterschotels Specialiteit Jachtschotels f 6,50 4 f Erwtensoep kluif en worst, i». roggebrood met spek f2,75 RIJKSSTRAATWEG 324, WASSENAAR 4 TELEFOON 01751—2500 ADVERTENTIE Wij doen wel'ons best om U een zo groot mogelijke veiligheid op de ski's te bieden. Met ons testapparaat kunnen wij uw skibindingen testen en goed afstellen (volgens I.A.S. richtlijnen). Ook onze kollektie wintersportmode is met zorg samengesteld en toonaangevend voor Nederland. Op onze afdeling staitechnische materialen vindt U een fantastische kollektie SKI'S, SKIBINDINGEN, SKÏSTOKKEN, SKIBRILLEN, APRÉS SKIBONTLAARZÏDN EN SKIIMPERIAALS. Alle topmerken zijn bij ons vertegenwoordigd. De afdeling verhuur is weer uitgebreid. Vele nieuwe KUNSTSTOF SKISCHOENEN (Schnollen) o.a. Riebsr en Le Trappeur. Ook vele nieuwe GLASFIBER en METAALSKI'S (alles met hakautomaat). V SPORT LEIDEN N.V. plaats met haar historisch centrum het luxueuze Karpati-hotel, waar een appartement 105 - een 2-per soonskamer 66,- en een 1-per soonskamer f 56;- kost (met ont bijt). U ziet keus genoeg en door de bank genomen niet te duur. Maar nog goedkoper is het eten. Bijvoorbeeld in restaurant in Dat- sia-stijl. Van buiten een houten hut, binnen een warme, gezellige ruimte, waar de muren en zoldering „behangen" zijn met, bontvellen. Uw zetel is een boomstronk, overtrokken met bont. Het eten en de bediening zijn excellent. Een maaltijd van vier gangen met heerlijke verse pa prika's en kruiden, voorafgegaan door een grote beker tuica ieen soort slivovitz) en besprenkeld met Mur- fatar (rode wijn) en ijs en koffie met congnac als een zalige afslui ting, kostte f 10,00. Tegenstelling Het noorden van Roemenië is zo kwaad nog niet, in schrille tegen stelling tot de kunst, maar daarover een ander keer. Denk er echter wel aan: alles wat Roemenië importeert kost U handen vol geld. Voor een eenvoudige whis- kwijt, terwijl een simpele Martini U tersportgebied, het Roemeens Natio- ky bijvoorbeeld rekent men zonder in Uw hotel zon drie gulden kost naai Verkeersbureau. Kleine Gart- met de ogen te knipperen 5,60 Tenslotte, de bevolking is voorko-mansplantsoen 17-19, Amsterdam, (nee. niet in een nachtclub, maar mend, hulpvaardig en gastvrij. Op- telefoon 020-239044. wil U die graag in wat wij een koffie-shop zouden vallend velen spreken Frans. j geven. Terwijl verschillende reisbu- noemen), voor een gin of een Fran- Wilt U uitvoerige inlichtingen over reaus reizen naar de Roemeense se coganc bent u al snel 3,60 j dit in feite nog niet ontdekte win- Karpaten organiseren. Amsterdam adsschouwburg: 27 en 28 nóv. uur: Amsterdams Toneel met erieur" van Hugo Claus 30 nov. uurHaagse Comedie met blok aan het been" van Geor- Peydeau. arré: Dagelijks (behalve maan- 20.15 uur: „Eh nu maar van Annie M.G. Schmidt met Mary D'resselhuis, Connv irt, Frans Halsema en Jenny m. De Brakke Grond: 27 t/m 30 nov 20.30 uurPim Peters Productie met „Lieve Janet Rozenberg". Nieuwe de la Mar theater: 27 t.m. 30 nov. 20.15 uur: „Sex k la meu- nière" van Neil Simon met o.a. Paui Cammermans en Ellen Vogel. Shaffy-theater: Dagelijks (be halve 's maandags) 20.30 uur: ca baret „Neerlands Hoop in Panama" met B'ram Vermeulen en Freek de Jonge 26 en 27 nov. 24.00 uur: De Sissies met het Residentie-orkest Tingel-Tangel: Dagelijks (Be halve maandag) 20.30 uur: Cabaret „Links, rechts in de maat» anders. met Sieto en Marijke Hoving. City Theater: dagel. (beh. maan dag) 20.15 uur, zaterdag ook 24.00 uur: Lurelei Kabaret: „Moeder, er komt een bevolkings explosie. Ja kind, dat zal me een klap geven met Eric Herfst. Ronny Bierman en Elsje de Wijn. De KoopermoolenDagelijks, (behalve maandag) 19.00 uur: Henk Elsink. Concertgebouw: 27 nov. grote zaal 15.00 uur: Matinee op de vrije za terdag, Radio Philharmonisch Or kest. grote zaal 20.15 uur: Amster dams Philharmonisch Orkest. Grote zaal, 24.00 uur: Grease Band. kleine zaal 11.00 uur: KNTV afdeling Am sterdam: kamermuziek kleine zaal 20.15 uur: Concertgebouw-pianokw. 28 nov. grote zaal 14.15 concertge bouworkest o.l.v. David Zinman met Vera Badings, harp. 29 nov kleine zaal 20.15 uur: Gerard Rob- bins, piano. Den Haag Koninklijke Schouwburg: 26, 27. 28 nov. 4 en 5 dec. 20.15 uur: Haag se Comedie met „Een blok aan het been" van Georges Feydeau, re gie Ko van Dijk met o.a. Anne-Wil Blankers en Eli Blom 28 nov. 14.00 uur: Haagse Comedie met „Scha kels" van Herman Heijermans, re gie Wim de Rooy met o.a. Ko van Dijk en Anne-Wil Blankers. 29 nov. 20-15 uur Hoofdstad-operette met „Das Dreimaderlhaus" van Franz Schubert. 30 nov. 20-15 uur Nieuw Rotterdams Toneel met „Liefde half om half" van Alan Ayckborn, regie John van der Rest met o.a. Lies Franken en Jules Rooyaards 1 dec. 20.15 uur: Globe met „De twee we zen" onder regie van Ton Lutz en Nicolaas Wijnberg met Petra Las- seur, Ineke Cohen 2 en 5 dec. 20.15 uur: Haagse Comedie met „Drie koningenavond" van William Sha kespeare, regie Hans Croiset met o.a. Do van Stek en Guido de Moor 3 dec. 20.15 uur: Haagse Comedie met „Het is voorbij" van Edward Albee, regie Paul Steenbergen met o.a. Mary Ward en Enny Meunier Hot: 25 nov. 20.30 uur: Nieuwe Comedie met „Makabere Kermis' van Eugène Ionesco, regie Cor Stedelinck met o.a. Willem Wagter en Truus Dekker 26, 27, 28 nov 20.30 uur: Haagse Comedie met „2x Woyzeck"van Karl Georg Biich- ner, regie Hans Croiset met o.a Roelof den Ambtman en Do van Stek, 26 nov. 23.15 uur: Grethe de Vink sopraan), Davien Vonk (klarinet) en Dick Leutscher «pia no) met werk van o.a. Alan Berg en Paul Desseau. 27 nov. 23.30 uur: Perspekt met „Paganini-Syn- drooiri" met o.a. Ide van Heinin gen en de popgroep Solution. 1 dec Concert door groep het „Leyen" het werk van Van Bergerijk, Raayma- kers en Wentink. Diligentia: 25 nov. 20. 15 u.: con cert door het Symphonie Orkest ter nagedachtenis aan Sam Swaap. So liste Ellen MacGillavry, fluit. 26 en 27 nov. 20.15 uur: Solocabaret Fons Jansen met „Kwartetten". 28 nov. 14.30 uur: Israëla Margalit, piano 2 dec. 20.00 uur: optreden vgn trio Italiano D'Archie. Werken van Bocche'rini, Mozart en Hindemith. Zinman met werken van o.a Haydn en Debussy. 27 nov. 20.30 uur: Residentie orkest olv Hi- royuki Iwaki met werken van o.a. Nilsson en Feldman 28 nov. 20.15 uur: Israëlische dansgroep „The Bathsheva Dance Compagny". Theater Pepijn: 28 nov. 15.00 uur kwartet van Gijs Hendriks, 5 dec. 15.00 uur: kwartet van gitarist, Joop Schol ten. Haarlem Stadsschouwburg: 27 nov. 20.15 u Toneelgroep Theater: De Eer ste Opstand 28 nov. 20.15 uur: Hoofdstadoperette..Das Drei maderlhaus" 29 nov. 20.15 uur: Haagse Comedie: „Het is voorbij". Concertgebouw: 30 nov. 20.00 uur Mannenkoor „Zang en Vriend schap" o.l.v. Bart van Beinum. Leiden Groenoordhal: 26, 27, en 28 nov 20.00 uur, 28 nov. ook om 15.30 u. Holiday on Ice/ Wiener EiSrevue Micro theater: 26 en 27 nov. 20.30 uur: Imperium: GRIMM-igheden Rijnlands Lyceum: 1 dec. 20.15 uur aula: Nieuwe Comedie: Maka bere Kermis van Eugène Ionesco met o.a. Willem Wagter, Truus Dekker, Paula Petri en Henk Votel. Rotterdam SIETO HOVING Rotterdamse Schouwburg26 nov. 20.15 uur: Nieuw Rotterdams Toneel met „Liefde half om half", regie John van der Rest met o.a. Lies Franken en Jules Royaards 27 nov. 20.15 uur: Nieuw Rotterdams Toneel met „Rinkelrooyen", re gie Eric Schneider met o.a. Marij ke Merkens en Jan Teulings, 29 nov 20.15 uur: Nederlands Dans Thea ter met balletten van Van Manen, Flier, en Falco, begeleiding Neder lands Blletorkest o.l.v. Jan Stulen. 30 nov. 20.15 uur: Nieuw Rotter dams Toneel met „De Bedelaarsope ra", regie Adrian Brine, met o.a. Eric Schneider en Pieter Lutz, 1 dec 20.15 uur: Amsterdams Toneel met „Interieur" van Hugo Claus, met o.a. Sigrid Koetse en Max Croiset. De Doelen: 26 en 27 nov .20.15 u: Promenadeconcert door het Rotter- dams Philharmonisch orkest olv Wi lem van Otterloo, met werken van o.a. Johan Strauss (Kaiserwalzer en Radetzkymars) 26. 27 en 28 nov. Nieuw Jiddisch Cabaret „Sam- Sam" met o.a. Feike Boschma, 28 nov. 11 uur: Concert, rondom Fro- berger in de reeks drie eeuwen mu ziekgeschiedenis met o.a. Kitty Donker (sopraan) en Gustav Leon- hardt (clavecimbel. orgel en regie) 14.00 uur: Turkse middag met mo derne zang door Berkant en Serpil Orumcer. Verder Folklorezang, klassieke zang, oosterse dansen en oonférance. 30 nov. en 1 dec 20.15 uur: Concert door het Radio Philharmonisch Orkest olv Willem van Otterloo met werken van o.a. Beethoven, Mozart en Schumana. Hofpleintheater: 26, 27, 28. 30 nov. en 1 dec. 20.15 uur: „Harten vrouw" van William Douglas Home, regie Guus Oster met o.a. Ton Len- sink. Mar ja Habraken en Maxim Hamel. Luxor theater: 26. 27. 28, 30 nov. en 1 dec. 20.00 uur: Musical „Een maagd op je dak" met o.a. Lex Goudsmit en Thèrése Steinmetz. 't Winkeltje: 26 nov. 19.00 uur: -Lydia Oosthoek en Ansje van Brandenberg 27 nov. 19.00 uur Ansje van Brandenberg en Jos Brink 30 nov. 19.00 uur: Jos Brink 1 dec. 19.00 Ansje van Brandenberg. Ahoy sportpaleis: 27 nov. 20.15 U popconcert door Frank Zappa en The Mothers Invention. Piccolo theater: 1 dec 20.15 uur: het collectief Pim Peters Productie brengt in samenwerking met de Theater Unie Stanley Evelings stuk „Lieve Janet Rozenberg".

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 27