SPARTA SPOT MET MVY Telstar voor Ajax geen probleem 15-21 Excelsior moet weer opnieuw beginnen Onvriendelijkheden bij Cambuur~PEC VERSCHIL NIET IN_ EINDSTAND UITGEDRUKT: SLECHTS3-0 Noordwijk scoort in Rijnsburg driemaal Wolves klopt Arsenal in twintig minuten Belgen ronde verder MAANDAG 22 NOVEMBER 1971 LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD LEEUWARDEN Scheids rechter Schuurman heeft bij de wedstrijd Cambuur—PEC Zwol le twee spelers wegens natrap pen van het veld gezonden. Het waren Stoffers van de bezoeken de club en Onsman van Cam buur. Stoffels verloor een duel van Onsman, waarna hij na trapte, hetgeen een reactie van Onsman uitlokte. De arbiter zelf bad niet geconstateerd dat bei de spelers natrapten. Grens rechter Schipper wel. Na inge- i advies verwees Schuur man beide spelers naar de kleed kamer. Johan Derksen, aanvoer der van Cambuur, greep de rechtspreker daarna bij de keel. Een actie die de scheidsrechter niet bestrafte. Twee spelers van PEC Zwolle liepen in deze harde wedstrijd zulke veirwondingen op, dat zij zondagavond in Zwolle een na der medisch onderzoek moesten ondergaan. Het waren Puck van der Horst en Pepé Fernandez. Sparta-doelman Pim Does burg onderschept een Limburgse aanval. Elek Schwartz: Pim heeft zijn vorm weer terug". Door Piet Ocks Knobel er wel naar gezocht. Hij ver wisselde Mraz voor Nico Mares en ruilde Den Rooyen door Bonfrère in. „Er waren op dat moment zes spelers rijp voor vervanging, maar ik mag er helaas slechts twee ver wisselen" sprak hij wat wrang. Weergaloze Jörgen Kristensen scoort Sparta's tweede doelpunt, MVV-verdediger Herben komt te laat, doelman Körver is kansloos. JOHAN CRWFFSCOORT ONMIDDELLIJK AMSTERDAM Van de laatste vier wedstrijden voor Ajax in de eerste helft van de competitie tegen Telstar, Volendam. FC Den Bosch en Vitesse die alle in gemakkelijke overwin ningen moeten kunnen worden omgezet, heeft Ajax de eerste achter de rug. Telstar, werd zonder al te veel problemen met 52 verslagen, ook al had het misschien recht kunnen doen gelden op een iets beter resultaat. Dat recht op een beter resultaat kon Telstar ontlenen aan het zeker niet louter verdedigende concept dat werd toegepast. De Velsenaren speel den zonder de geblesseerde Zwaan, met Van Essen als Ausputzer en me André in de spits. In het centrum van de verdediging stond de terugge keerde Leen van der Lugt. Vooral dankzij de met name voor rust ster ke André en de voortreffelijke Dick Bond, die het Ruud Krol steeds erg lastig maakte, kreeg Telstar kansen. De hoekschoppenverhouding (tien voor Ajax, acht voor Telstar; na rust 5—3 in het voordeel van Telstar) is op dit punt illustratief. Telstar had echter de pech in re cord-tijd op een achterstand gezet te worden. Uit de aftrap van Van Eg- mond kwam de bal via André en Bijl bij Van Essen, die wilde terugspelen op Van der Meeren, maar de bal ge smoord zag in een van de vele plas sen op het zware veld. Johan Cruijff de eerste AJacied die aan de bal kwam, profiteerde direct: 10. Net toen Telstar zich van deze snel le achterstand had hersteld', werd het 20. dankzij een fraaie manoeu vre van Piet Keizer, die Van der Meeren daarmee op een voorzet van Cruijff passeerde. Telstar-trainer Jan Rab. „In de eerste vijftien seconden hebben we de zaak al weggegeven. Ook die tweede treffer kwam op een on gunstig omoment. Daarna zijn we voor rust nog wel teruggeko men, maar eigenlijk hebben we pas in de tweede helft goed gespeeld". Telstar herstelde zich dankzij een strafschop van Van Essen, door scheidsrechter Brouwer toegekend toen Krol de doorgebroken André op ongeoorloofde wijze wilde stop pen. Ajax kon echter snel terugslaan via Cruijff, die een vrije trap van Gerrie Mühren tot doelpunt omboog en de falende Dick van Dijk, die een schot door v. d. Meeren gestopt en losgelaten zag, kon door een sliding toch nog scoren: 41. Na rust speelde Telstar voortreffe lijk. Rab: „We hebben toen gespeeld, zoals het volgende week ook tegen Twente moet gebeuren". Eerst kwam Telstar terug via Manders. die een prachtige voorzet van Bond' inkopte en Ajax bepaalde de eindstand op 52 dankzij Cruijff, die een voorzet van Zwart afrondde. AJax-trainer Stefan Kovacs: „De ze wedstrijd is gewonnen zoals ik verwacht had. Alleen zijn er twee te gendoelpunten gekomen, omdat wij Telstar op het middenveld te veel ruimte hebben gegeven". Die ruimte kreeg Telstar doordat Ajax met twee offensieve middenvel ders speelde: Haan en Mühren. Neeskens speelde nog niet, in ver band met een vorige week te gen Utrecht opgelopen blessure. Ko vacs: „In een noodgeval had hij wel kunnen meedoen, maar ik wilde ge woon het risico niet lopen. Woensdag tegen Spartak Trnava zal hij wel weer meedoen". LONDEN Arsenal, Engels kam pioen en bekerwinnaar, verloor zater dag zijn vierde wedstrijd in successie. De Wolves uit Wolverhampton ver scheurden Arsenal binnen twintig mi nuten door vijf doelpunten van Derek Dougan (2). David Wagstaffe, Ken Hibbit en Jim McCalliog. nadat Ray Kennedy Arsenal een voorsprong had gegeven. De nederlaag van 1-5 die Arsenal leed, was overigens niet de meest op- ROTTERDAM Dat Sparta lange tijd de spot dreef met MVV kwam maar nauwelijks in de 30 eindstand naar voren. Het dolde vooral op links (Kristensen en Bosveld) maar wat aan en schoof de produktie achteloos naar het tweede plan. Slechts daar was MVV-trainer Georg Knobel blij mee en ver ontschuldigde zich door zijn team als een lachertje te betitelen. Hij ging zelfs nog verder en beken- De tien minuten waarin alle Spar de „Voor zo'n zwak team weet ik j tanen plotseling weer bezeten wer- ook geen oplossing". In de rust had den van aanvallen en daardoor MW de kans kreeg op niet onge vaarlijke counters, zag Knobel bijna over het hoofd. Want Juist in die periode (van de 20ste tot de 30ste minuut) viel SDarta sterk aan. maar ontwapende zich door onvol doende raffinement door de aanval len te mengen. MVV lachte in zijn vuistje, want met de drie momenten waarop Wil- 1- Brokamp. Redel en Hoenen doel man Pim Doesburg recht in zijD ogen konden kijken in het achter hoofd, likkebaarde het wanneer Sparta met oogkleppen voor mas saal op doelman Körver afrende. „We hadden toen inderdaad wat mogelijkheden", herinnerde Knobel zich later. Een periode die Elek Schwartz deed denken aan de tweekamp met Groningen (3-3). „Het ging weer te gemakkelijk", huiverde hij nog na. „Als MVV er twee maakt, hebben we niets te zeg gen". Opnieuw verzuimde zijn middenveld op tijd de aanvallende van de ver dedigende taak te onderscheiden, waardoor Gerard Hoenen zijn geluk niet op kon. Het was echter maar voor even. want toen Stef Walbeek na 32 mi nuten slim over links doorbrak en vervolgens Aad Koudijzer, Jan Klijnjan de bal gunde om wat rond zijn eigen as te draaien, waren ook Hoenens mooie momenten voorbij (1-0). En vijf minuten later pruilde hij met zijn teamgenoten mee. om dat Koudijzer weergaloze Kristensen naar de bal zag snakken (2-0). Angst MVV zeeg Ineen, klauterde niet meer tegen Sparta op maar rilde van angst, wanneer Charley Bosveld en Jörgen Kristensen getweeën de vuist balden. Sterk aanvallende Dries Visser („Stef Walbeek nam toch mijn plek steeds over") be hoedde dit tweetal voor ondervoe ding. wat Pleumeekers tot wan hoop bracht en zich aan Jan Klijn jan vergreep. Hierdoor geïrriteerde Klijnjan en Pleumeekers kwamen weer tot be zinning toen arbiter Boogaerts hun namen uit zijn pen liet vloeien. „Ik lag op de grond en kreeg van Pleu meekers een trap. Moet je niet doen Jóh, zei ik en gaf hem in een reflex een stomp voor zijn borst", legde Klijnjan uit, die na elf minu ten Sparta's derde had voorbereid Kristensens korte hoekschop knalde hij via een MW-verdediger naar Koudijzer („Ik moest 'm op de punt van mijn schoen nemen"), die er net bij kon (3-0). Ondanks de geringe produktie prees Elek Schwartz zijn team, maar vooral Pim Doesburg. „In die zwak ke periode voorkwam hij twee doel punten, hij heeft zijn vorm weer terug". Het stelde Schwartz met Feyenoord-Sparta In het vooruit zicht gerust. En niet alleen het herstel van Doesburg. „Want Sparta speelde intelligent, het heeft weer aan zelfvertrouwen gewonnen". Aan de vermorste kansen dacht Schwartz toen al niet meer. Nuttig oefenduel: 0-3 Johan Cruijff, die gistermiddag zijn 150ste competitiedoel- punt scoorde, in duel met Telstar-doelman Paul v. d. Meeren. vallende uitslag in de Engelse eerste divisie. Everton zorgde voor de record score van dit seizoen door in Liver pool met 8-0 van Southampton te winnen. Aanvalsspits Joe Royle. woensdag met Engeland-onder-23 te gen Zwitserland, maakte de helft van de doelpunten voor Everton. Stand aan kop: 1. Manchester Uni ted 18-28, 2. Derby County 18-25, 3. Manchester City 18-25, 4. Leeds Uni ted 18-23, 5. Sheffield United 18-23. RIJNSBURG Het doelpunten maken is Noordwijk zaterdag voor het eerst sinds lange tijd weer eens goed afgegaan. De Noordwijkers ble ven in een aantrekkelijke oefenpar tij Rijnsburgse Boys op eigen veld met 0-3 de baas. Het verschil in technische capaciteiten gaf in deze wedstrijd de doorslag al dient te wor den opgemerkt dat de Rynsburgers, zeker in de eerste helft, goed partij gaven. Noordwijk trok in de beginfase het initiatief aan zich. In de eerste 20 minuten moest de Boys-defen sie alle zeilen bijzetten om gevaar lijke acties van o.a. Bröring en Ma- rijt niet in doelpunten te laten „ontaarden". Langzamerhand wijzig de het spelbeeld zich. De geelzwar ten kwamen er, vooral ook dankzij het stuwende werk van Gerrit van Egmond op het middenveld, beter in. Harde schoten van Rein Hartevelt en Henk de Mooy leverden Noordwijk- goalie Constant Smit echter geen problemen op. Zijn collega Wim van Gerven aan de andere kant had daarentegen vlak voor de rust geen antwoord op een handige „lob" van Ruud Bröring: 0-1. Kort hierna ontging Rijnsburgse Boys de gelijk maker toen Jac den Heyer op de lat kopte. In de tweede helft had Noordwijk onbetwist het beste van het spel. De Boys zakten steeds verder weg ook al omdat Gerrit van Egmond en An- dries van Duyvenbode met blessures naar de kan t moesten Het Noord- wijkse overwicht resulteerde halver wege deze speelhelft in een doel punt van Map Marijt: 0-2. Een doel punt overigens met een buitenspel luchtje al wilde de Valkenburgse ar biter Ouwersloot niet van off-side weten. Noordwijk was na deze goal heer en meester van het veld. De Rijnsburgers mochten uiteindelijk blij zijn dat de schade tot 0-3 (Ge rard Duindam scoorde met een kop. bal Noordwijks derde treffer) be perkt bleef. Ter Leede SASSENHEIM Hoewel zater dag pas het gehele zaterdagamateur- voetbal van het programma werd ge schrapt, slaagde de Sassenheimse eersteklasser Ter Leede er toch in voor een vriendschappelijk duel bin nen de lijnen te komen. Op het (natte) Sassenheimse sportpark werd met een combinatie-team aangetre den tegen vierdeklasser Zevenhoven. De Ter Leede-ploeg won, dank zij een doelpunt zeven minuten voor het einde gescoord, met 1-0. De Sassenheimse combinatie was opgebouwd rond een kern van zes (in de tweede helft zeven) eerste elftalspelers. Het was niet één van de ze speler, maar de in het tweede team uitkomende Jan Sohoen, die voor de treffer zorgde. Veel krachts verschil was er in het duel niet. Ter Leede: Seegers. Zandbergen, Ligtenberg, Hogewoning (Tijssen), Van Engelen: Van Biezen, Van der Fange. S. Molema; Boot. Sohoen, Bakker. Eerste man gestraft bij damesvoetbal SITTARD De straf commis sie van de KNVB afdeling Lim burg. heeft de secretaris J. Snoek van de voetbalvereniging Egge uit Brunssum, voor drie weken de toegang tot de speel velden ontzegd, wegens het uiten van grove beledigingen aan het adres van de scheids rechter tijdens de damescom petitiewedstrijd Egge—RKHBS. welke ontmoeting door hem als toeschouwer werd bijgewoond. Het is voor het eerst dat een man inzake damesvoetbal is ge schorst. Tevens werd de speelster, me juffrouw J. G. Faessen uit Brunssum, wegens natrappen in dezelfde wedstrijd, voor zes we ken geschorst, waarvan drie we ken voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. In Limburg loopt het dames voetbal overigens goed. Elf ploegen van evenzoveel vereni gingen doen mee aan de com petitie, die op 3 oktober van start is gegaan. De afdeling van de KNVB overweegt na de winterpauze, dieeind januari af loopt, met een tweede afdeling te beginnen. LISSABON Het Belgische voet balelftal heeft zich gisteren gekwa lificeerd voor de kwartfinales van het toernooi om het Europese kam pioenschap. In Lissabon speelden de Belgen met 1—1 gelijk tegen Portu gal en eindigden daardoor op de eerste plaats in groep 5. In hun laatste voorrondewedstrijd hebben de Belgen uiteraard zeer ver dedigend gespeeld. Een gelijkspel was immers al voldoende voor een plaats in de kwartfinales. Toch waren het de witte duivels, die uit een van de schaarse uitvallen, het eerste doel punt maakten (59e minuut). R-aoul Lambert van FC Brugge tekende voor deze goal. Heel lang hebben de Portugezen er over gedaan om langs- zü te komen. Enige seconden voor tijd gelukte dat pas, toen Simoee (Belfica) een srafsohop benutte. Ei* waren 60.000 toeschouwers in het stadion van Benfica. Eindstand groep 5: België 6 4 119 11— 3 Portugal 6 3 1 2 7 10— 4 Schotland 6 3 0 3 6 4—7 Denemarken 6 1 0 5 2 2—11 In een wedstrijd voor groep zes speelden Italië en Oostenrijk zater dag in Rome gelyk: 2—2. Italië was aanvang van de wedstrijd reeds zeker I nales. Eindstand Italië Oostenrijk j Zweden Ierland i de kwartfi- 10 12— 4 7 12— 6 3- 5 6-151 3—17 ^F.R.DAM F.vrelftmr mnpt. fiat rfp t.pffpn.^t.nnripr r>ip+ nnSór „„„v, at-i ROTTERDAM Excelsior moet weer opnieuw beginnen. Joop Castenmiller weet zich nu dan wel gesterkt door een bredere ba sis dan in het begin van de com petitie, de trainer zal niettemin veel leerstof moeten gebruiken om de Kralingers nieuwe impul sen te geven. Want de vier-pun- ten-wedstrijd tegen Go Ahead Eagles maakte duidelijk, dat Ex celsior nog veel moet leren. De Deventer zege (20) was uit eindelijk royaal verdiend, maar in dien de Castenmiller-elf attenter had gespeeld en niet zo gemakzuchtig, aan had men de tweede achtereen volgende nederlaag kunnen voorko men. Nu mocht Excelsior blij zijn, dat de tegenstander niet méér pro fijt trok van de fouten en slordig heden in middenlinie en achterhoede. Joop Castenmiller had zijn man nen overigens herhaaldelijk gewaar schuwd voor de sterkste punten van de Hughes-formatie. „Ze spelen met een grote inzet en steunen op een formidabele conditie", prentte hy Excelsior in. „We moeten dus zeer geconcentreerd zijn". Maar dat kon de thuisclub slechts twintig minuten in de eerste helft en een kwartier na rust opbrengen. Verder heerste Go Ahead Eagles, dat opgelucht Woudestein uitvloog. Barry Hughes: „Kijk. we waren natuurlijk nerveus, want het ging dit keer vooral louter en alleen om de punten. Daarom was er geen rust in de ploeg, daar heeft het trouwens steeds aan ontbroken. De jongens gaan elkaar verwijten maken dan wordt de onrust nog grot-er. Maar ik denk, dat het nu zal ver beteren. Je zag het op het laatst van de wedstrijd al. We hebben niet mooi gespeeld, maar wel erg nut tig". En dat kan van Excelsior niet wor den gezegd. De Rotterdammers ver bruikten aanvankelijk eenzelfde por tie energie als de opponent, maar toen zij er niet in slaagden het spel naar hun hand te zetten (wat een aantal weken de basis van het suc ces is geweest) doofde de vlam. Excelsior speelde ongeïnspireerd verder, miste maatgevoel en zelf vertrouwen. De vonk sloeg alleen na rust nog even over, toen het met een stevig offensief de door Ter Mors uit een voorzet van de slimme Ruud Geels gescoorde 0—1 wilde j haalde niemand een voldoende. Voor- grote fouten uitwissen. Maar de ploeg had de pauze z(jn goede bedoelingen al [al taktisch werdem moeten tonen. gemaakt". Castenmiller: .Als je tegen een te- Wat met name in het- tweede deel genstander, die met zó'n inzet speelt tot kwam: toen Excelsior je been terugtrekt in de duels niet geconcentreerd bent. dan vraag je om een nederlaag. Ik heb ze er- L0or gewaarschuwd! Met Gerrie de Winkel en Ruud Geels als spelver delers waaierden de adelaars breed uit. Om met scherpe passes de op komende middenvelders te lanceren. Dat stichtte veel gevaar. Omdat Excelsior dit keer vooral in het hart van zijn defensie erg kwetsbaar was. Want Wim Tetteroo sprong uiterma te slordig met de bal om en Dick van Nierop deed helemaal niets goeds deze keer. Castenmiller weer: „Er waren nog meer zwakke plekken, eigenlijk tormliep op de Deventer veste. Iedereen trok mee ten aanval, het liefst door het centrum en de ballen vlogen hoog voor de „pot", ideaal voor de lange Nico van ZogheiDe doelman nam, steeds maar stom pend, weliswaar veel risico, waardoor de verdedigers vaak moesten bij springen. Maar Van Zoghei redde toch veel, hoewel Excelsior maar zelden echt gevaarlijk kon worden. Henk Warnas: „Het is me mee gevallen. Ja, als zy een goal maken In zo'n offensief krijg je het moei lijk. Maar wy verdienden toch de overwinning. Met een beetje mazzel schoppen we cr drie of vier in". De Deventer Ausputzer overdreef niet. Het aanvallende Excelsior ver waarloosde namelijk de overige li nies als een dilettant. Zodat de uit brekende adelaars vrij baan kregen. Herhaaldelijk stonden vier aanval lers tegenover twee verdedigers, maar het. resulteerde slechts één keer in een treffer: Ruud Geels knikte kien naar de verlaten hoek toen de bal uit een voorzet van de overigens slecht mikkende Koenders op zijn hoofd kwam. Bij Go Ahead Eagles werd Dick Beek kort voor tijd ingezet voor de aan de schouder ge- bleseerde De Winkel. Wat de te genstander nög gevaarlijker maak te. Maar ook de gasten waren te haastig. En dè.t verandert misschien deze overwinning", hoopt Hughes. GER BESTEBREURTJE

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 8