Dakrijden ook kunst' Mevrouw Van Nassau adopteert kindertehuis in Udenhout AMATEURISME IN VOLKSZANG OPHALEN VAN GROF VUIL Tien dagen cel Veldkeuringen Sint op Voorschotense kunstmarkt LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 20 NOVEMBER Ruim 200.000 kinderen afhankelijk van speelgoedacties WASSENAAR Sinterklaas geeft elk jaar guller. Toch zijn er ook in 1971 nog naar schatting zo'n 200.000 kinderen die rond vijf december afhankelijk ztfn van speelgoedacties. Alleen al de VARA-speelgoedactie (giro •123451. die dit jaar z'n 21ste editie beleeft, bezorgt 62.000 kinderen een Sinterklaasfeest met cadeaut jes. De Witte-bedjes"-actie van Parools Dagboekanier Henri Knap en de stille actie van het Leger des Heils nemen samen eveneens tienduizenden „vergeten" kinderen voor hun rekening. Zijn er desondanks toch nog kin deren waar Sinterklaas niet komt? Kinderen die vergeten worden on danks alle acties voqr vergeten kipderen? „Ja", beweert mevrouw H. van Nassau uit Wassenaar met grote stelligheid. In een advertentie in het plaatselijk weekblad roept zij daarom namens Sinterklaas op tot het massaal geven van speelgoed aan juist die kinderen. De tekst van haar advertentie lijkt indringend genoeg: „In Udenhout staat een internaat waar enige honderden zwakbe gaafde en geestelijk gestoorde kin deren worden verpleegd. Op 5 de cember van ieder jaar pleegt Sin- terkalas ook aan deze kinderen een bezoek te brengen om hen ge lukkig te maken met wat speel- goed Maar het Is steeds een pro bleem voor hem om aan het nodi ge speelgoed te komen, want u zult het niet geloven velen van deze kinderen worden door hun ouders vergeten. De Sint is reeds blij met gebruikt speelgoed, mits er nog behoorlijk mee gespeeld kan worden. Zijn voorkeur gaat uit naar plastic speelgoed". Treinen, auto's poppen en wat dies meer zij. mevrouw Van Nas sau (Van Wassenaar Obdamlaan I 4. Wassenaar, tel. 01751-5154) komt het graag ophalen. Bij ons bezoek deze week aan mevrouw j Van Nassau had zij zeggen en I schrijven slechts één reactie ge had: een vrouw die fonkelnieuw speelgoed kwam brengen. Mevrouw Van Nassau: „Zoals dat tehuis in Udenhout. waar mijn man en ik nu toevallig voor opko- I men, moeten er in ons land nog I veel meer tehuizen zijn die buiten I alle bestaande acties vallen. Na tuurlijk, zélfs de kinderen in het armste tehuis krijgen wel wat in hun schoen, maar echt leuke, nut tige en dus wat duurdere cadeau tjes zijn er niet bij. Dat kan er gewoon niet af!". J Is dat de mening van de man die reeds negen VARA-speelgoed- acties leidde, de 74-jarige heer T. G. Beerens? „Negen Jaar geleden, toen ik er bij kwam, hielpen we 50.000 kin deren aan cadeautjes. Nu zijn dat er 12.000 méér. En volgend Jaar zullen het er wel weer méér cijm Daaruit kan men afleiden dat we er ook dit jaar weer vergeten". Ook volgens de heer Beerens zit ten de meeste „vergeten kinderen" in tehuizen voor geestelijk gehan dicapten. „Daar brengen wij dit Jaar 20.000 pakjes". Geadopteerd De VARA-speelgocdactie is een idee van wijlen Cor Steyn, die er in 1950 mee begon. De actie is thans zo'n begrip dat talrijke par- MA NlïAG: Oude Herengracht. Ververstraat Zijlstraat, Oost Havenstraat Dwars Havenstraat, West Havenstraat Verversplein, Haven, Havenkade Kalvermarkt, Kijfgracht, Minne broersgracht. Zuidsingel. Heren gracht (beide zijden), Korte en Lange Langestr at. Nieuwe Waard- straat, Oosterkerkstraat, Waard- kerkplein. Waardkerksteeg, Waard- gracht Oranjegracht. Kaarsema- kersstraat, Looyerstraat, Wever straat, Vestest-raat. Groenestegen Uiterstegracht. Kerksteeg. Breestraat Langebrug Ketel- boetersteeg. Schoolsteeg. Wolsteeg Gangetje, Botermarkt Vismarkt. Stadhuispl. Koornbrugsteeg, Dwars- koornbrugsteeg. Maarsmansteeg Mandemaker steeg. Vrouwensteeg (geheel), Boom- in het Groenenttijkse parochiehuis markt. Aalmerkt. Nieuwe Rijn (ge heel). den Burcht. Burch' f=eg, Nieuwstraat, Hartesteeg, Be schuitsteeg. Moriaansteeg, Hoog- LEIDEN Het volksliedonderzoek behoort nog steeds tot die terreinen, waar veelvuldig en straffeloos wordt geamaifeurd, aldus radiomedewerker Ate Doornbosch gisteravond in de Leidse Lakenhal. De heer Doornbos sprak voor de vereniging Oud-Leiden, die de bijeenkomst volledig aan het Nederlandse volkslied wijdde. Een twintigtal mensen had hiervoor de weg naar de Grote (koude) Pers ge vonden. Wat Ate „Onder de groene linde" Doornbosch in feite te zeggen had, kwam neer op de constatering dat bij sommige volksliederen een grote hori zontale en/of verticale continuïteit valt waar te nemen. De door hem ten gehore gebrachte bandopnamen illu streerden dit overigens geenszins. Wat weet men heden van het onb staan, de ontwikkeling en de verbrei ding van bijvoorbeeld het Halewijns- lied? In hoeverre kan men andere volksliederen met dat van Halewijn vergelijken? Hoe is het veldwerk ge organiseerd en gecoördineerd? Hoe komt het, dat verschillende melodiën gebruikt worden voor dezelfde tekst en omgekeerd? Dit zijn naar mijn me ning essentiële vragen, die gesteld noch beantwoord werden. Na de pauze was er een forum, be staande uit de heer Doornbosch, Ma- rie-Cècile Moerdijk, dr. J. van Bie zen, B. W. E. Veurman en voorzitter dr. Tj. W. R. de Haan. Het optre den van de heer De Haan beperkte zich tot het ten beste geven van flauwe grapjes, de overige leden van het panel stelden zich voor door het zingen van een volkslied, behalve de heer Van Biezen, die Kalenda Maia liet horen, een uiterst gecultiveerd troubadourslied uit Frankrijk 1200). Marie-Cécile Moerdijk zo zeer weinig, was slecht bij stem wist herhaaldelijk haar tekst meer. De heer Veurman plaatste een a tal zeer zinnige opmerkingen over deren uit Volendam en Vlissingi Deze liederen worden gekenmé door het tegenwoordig on-Europ( [aandoende gebruik van glis versieringen, hetgeen in feite vn' I op een natuurlijk stemgebruik dato bij de kleine kinderen is waar te i I men. De heer Van Biezen gaf enk I meesterlijke illustraties van deze li deren. Eén van de toehoorders opperde mogelijkheid, dat de Oost-Indiëvaj i ders deze manier van zingen van j Indiërs zouden hebben overgenomi doch hierop werd door het panel na I welijks ingegaan. Persoonlijk ik, dat de Oost-Indiëvaarders dj zingwijze nieuw leven hebben ingebl zen, maar waardoor kon dit stemj bruik zich slechts op enkele ver u eenliggende plaatsen handhaven? Voorts liet de heer Rein Brous twee Groningse liedjes horen, die i Doornbosch al bleek te kennen. Vi volgens kwam het gesprek op „Ma zat op majesteit", waarbij het puM tal van variaties wist te reproducer! Doch ook hier kwam niet uit de vi of Maria dan wel schoon' Anna wi belaagd door de Jager, Frederik Hendrik de Achtste. De conclusie is dan ook, dat d( avond opnieuw heeft bewezen, bij het volksliedonderzoek nog i geamateurd wordt. R. G. HAR1 Zaterdag LAK-theater (Levendaal 150) Fak keltheater met „Kom vreda, hopsa vre- ,e" 8.15 uur nam. Stadsgehoorzaal Muziekfestival Alg. Ned. Unie van muziekverenigingen 12 Microtheater (Vestestraat 40) Impe- ium met Grimmigheden 8.30 u nam. Rijnlands Lyceum (Oegstgeest) Lit- terls Sacrum met „Brullen als een duif' Kreatlef Sentrum (Breestraat- 66) Rommelmarkt 12 uur nam. Integratie- feest 8 uur nam., café-bar 12-6 -2 l 7.30 I oorzitter van Rijnland gehuldigd HAZERSWOUDE De kleindie- rensportvereniging „Rijnland" vier- Hazerswoude feest. Niet alleen I omdat door- voorzitter J. Rol de kringtentoonstelling werd geopend, maar in het bijzonder omdat deze fTTT „T'T'TnT CXZ1 voorzitter werd gehuldigd voor zijn landsekerkKracht Koppenh.^eeg udmaatsShap van de Neder- HooglandsekerkkoorsteegMiddel- u. weg. Oude Rijn (beide zijden), Hoog straat. Kaasmarkt, Hooigracht. Pancrassteeg. van Driessenstraat Middelstegracht. DINSDAG: Zoeterwoudsesingel /an Lam- menschansweg tot Hoge Rijndijku v d. Brandelerkade Durieuxstraat. Ti- boel Siegenbeekst.raat, Roodenbur- gerstraat. de Mey van Streefkerk- straat. Cobetstraat. de Ridderstraat Thorbeckestraat, Wasstraat, de Laat de Kanterstraat. Cronestelnka.de. P J. Blokstra-at, Frulnlaan. de Gtjse- laarstraat, Kernstraat. Verdamstraat Korevaarstraat Plantsoen 4e Bin nenvestgracht, Rijnstraat. Kraaier- straat, Havenstraat 2e en 3e. Ie 2e en 3e Gortestraat Geregracht Le vendaal, Oranieboomstraat. Ca- thrljnenstraat. Barbarasteeg, St Jorissteeg, Koenesteeg Nieuwe Brugsteeg, Wielmakersteeg. Hoge- woerd, Water^teeg. Plantage Utrechtse Veer Veerstraat. DONDERDAG: Zijlsingel, Rijnkade, Oosterdwars straat, Munnikenstraat, van Galen straat. Waardstraat, Hermanstraat, Trompstraat, de Ruyterstraat, Evert- senstraat, Heemskerkstraat, Ooster straat, Van Speykstraat, Kortenaer- straat, Tasmanstraat, Overrijn. Galgewater, Noordeinde en plein, Rembrandtstraat, Oude Varken markt, Sliksteeg, Groen ha zengracht, Rijn- en Schiekade. Witte Singel, Groenhovenstraat, Witte Rozen straat, Justus Carelhuis, Jan van Goyenkade, Gerrit Doustraat, Vree wijkstraat, Hugo de Grootstraat, Bilderdijkstraat. Vrtldag: Kort Rapenburg, Kabeljauwsteeg, Rapenburg, Doelensteeg, Doelen gracht, Nonnensteeg, Kolfmaker- steeg, Zegersteeg, 5e Binnenvest gracht, Sterrenwacht, Molensteeg, Boisotkade, Kampersteeg, Conciën- tiestraat. Vliet, Doezastraat, St. Ja- cobshof, St. Jacobsgracht, J. van Houtkade, Hoefstraat, Raamsteeg Garenmarkt, Steenschuur, Nieuw- steeg, Herensteeg, Salomonsteeg Kloksteeg, Scheepmakersteeg. Hout straat, Gerecht. Lokhorststnaat Zon neveldstraat, Pieterskerkkoorsteeg Dlefsteeg, Berkendaelstraat, Pieters kerkgracht, Pieterskerkstraat, Pie terskerkhof, Papengracht. landse Konijnenfokkers Bond. Me de daarom speldde Rijnlandsecreta- ris W. Blij leven zijn voorzitter de erespeld op van de NKB. „Koos" Rol uit Voorschoten heeft in de kringen van de NKB een be kende klank: niet alleen als be stuurslid van enkele verenigingen of als organisator van grote exposities, maar ook als keurmeester en fokker (van konijnen en pluimvee). In zijn functie van voorzitter van Rijnland (eerder op de dag keurde hij konij nen en cavia's) wees de heer Rol op de functie van zijn vereniging: niet het aantal moet het doen, maar de kwaliteit van de inzendingen (op de expositie 202 exemplar én)Het pluimvee miste men overigens op de tentoonstelling. Expositie in bibliotheek WASSENAAR In de Openbare Bibliotheek aan de Luifelbaan in Wassenaar wordt morgenmiddag om twee uur een tentoonstelling geopend van handweefwerk, tekeningen en plastieken. De exposanten zijn Alenxandra, Coen de Groot en Wou ter van 't Oever. De tentoonstelling duurt tot 31 december. Experimenteel Kerkewerk LEIDEN De werkgroep Experi menteel Kerkewerk organiseert deze winter een aantal bijeenkomsten in de Rijnlandflat over de zin van de arbeid, onder het motto "Adelt ar beid, roest rust?". Op de eerste bijeenkomst (zondag ochtend half elf) zal de directeur van het gewestelijk arbeidsbureau, tbr. M. G. van Rijswijk, dit onder werp belichten. Dr. P. D. Bakker, revalidatie-arts in het Zeehospitium te Katwijk, die in de bijeenkomst van 28 november het woord voert, zal zijn inleiding concentreren op de gehandicapte mens. ticulicre acties „meedoen". Zo zijn er tal van bedrijven en vrouwen - clubs die via de VARA-speelgoed- actie een bepaald tehuis adopte ren cn daar vervolden-: voor S terklaas spelen. Dit jaar betreft deze „adoptie" 11.000 kinderen. De „witte bedjes"-actie van Het Parool die dit jaar z'n zilveren ju bileum viert, steunt voor het grootste deel op de persoon van de bekende journalist Henri Knap die als Dagboekanier in zijn ru briek jaarlijks tienduizenden gul dens bijelkaar schrijft om er ca deautjes van te kopen voor zieke en gehandicapte kinderen. Kinde ren die rond vijf december in een wit ziekenhuisbedje liggen. Mishandeling stiefvader LEIDEN „Ik verloor mijn ge duld", aldus de motivering van een 29-jarige inwoner van Leiden, die terzake mishandeling van zijn stief vader zioh voor de Haagse politie rechter ha.d te verantwoorden. Er was nl. een eohtsoheidingskwestie aanhanging en er zouden problemen aijw rond toewijziging van de kinde ren. „Er is in elk geval een dik dossier over u", moest de reohter constate ren en dat begint in 1953. De mishandeling was nogal ste vig aangekomen, het slachtoffer, iemand met een hartkwaal, liep een paar gekneusde ribben op. De Officier was niet zo best, over verdachte te spreken. Hoewel ver dachte een uitkering krijgt van de sociaJe dienst, meende de officier toch een geldboete van f. 100 te kun nen vorderen en ais waarschuwing tegen herhaling, twee weken gevan genisstraf voorwaardelijk met proef tijd van 2 Jaar. Vonnis overeenkomstig die eis. LEIDEN Een gemeente-deur vaar der van Leiden had opdracht ontvangen een ontruiming te rege len van een kraakpand aan de Nic. Beetsstraat. Daar meende een 29- jarige straatmaker zich mee te moe ien bemoeien hetgeen resulteerde in een stomp die hij de deurwaarder toediende. De straatmaker kwam voor deze zaak bij de Haagse recht bank terecht. Daar ontkende hij een klap te hebben uitgedeeld. „Onze hoofden botsten toevallig tegen elkaar", aldus zijn lezing. Maar zowel de deur waarder als diens assistent hadden eèn andere mening. De straatmaker had zonder meer geslagen, waarbij de bril van de deurnaarder was ver nield. Op hoge toon Informeerde de Lei- denaar of de bril niet kon worden gerepareerd en of de eis tot schade vergoeding van f 34.70 wel jbist was. De officier van Justitie stelde vast dlat de straatmaker al her haalde malen voor vernieling en mis- hahdeling is veroordeeld. Hij vroeg tien dagen gevangenisstraf. De rechter veroordeelde komstig die eis. De heer Knap wordt bij het vele werk dat een dergelijke actie mee brengt geholpen door een team van drie mensen. Secretaresse Ir mevrouw Hanni van der Hooft. Zij zegt: „Het leuke van de Witte bedjes-actie is dat de kinderen krijgen wat ze vragen. Wie ee"1. pop vraagt krijgt een pop, wie een elektrische trein vraagt krijgt een elektrische trein. Bij het lezen van de briefjes die kinderen ons sturen, kom je overigens de gekste wensen tegen. Een meisje van ne gen Jaar vraagt of Sinterklaas een Lola-borstel voor haar meeneemt. Nou reken maar dat Sint dit Jaar zo'n ding bij zich heeft". W itte-bedjes-rally Behalve van g if ten moet de Knap-aetie het hebben van evene menten als „De nacht van de wit te bedjes" (City, Amsterdam, 27-23 november aanstaande) waarin tal van artiesten belangeloos optreden eri de „Witte Bedjes-rally" die deze week werd verreden Hanni van der Hooft over Henri Knap en zijn actie: „Mijn per soonlijke mening is dat Henri dit met zoveel enthousiasme doet om dat hij zelf gehandicapt is en om dat hij in z'n jeugd veel in zie kenhuizen heeft gelegen. Als kind heeft hij ervaren wat het betekent om op dagen als 5 december in een wit bedje te moeten liggen". Vorig jaar bracht zijn actie 80.000,- op. Om dit jaar minstens aan dat bedrag te komen, mobili seerde hij in de afgelopen weken reeds tal van bekende Nederlan ders die hij in zijn rubriek een opwekkend woordje liet schrijven. Wim Kan deed het zo: „Het is al léén maar een kwestie van hup de balpunt losgeschroefd en een hele boel geven. Ik hoop dat u dat ook deze keer weer zult willen doen, opdat die kleine oase in deze dor re woestijn, die de wereld is, nooit droog zal vallen. Sint bedelt niet. Hij wacht blij! Geef uw zilver aan een hart van goed! Vast wel bedankt en hartelijk gegroet door uw Zwarte Piet Wim Kan". Het Mierennest (Morsweg 59) Koffie -bar 12-2 uur nam. Doopsgezinde Kerk Adventkerk bij belstudie 10 uur voorm., prediking ds. van Ree 11 uur voorm. Oegstgeest (Geverstraat 65) Socië- 3it voor kamerbewoners en alleen staanden 8 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel voor kamerbewoners en alleenstaan- en) 9-12 uur nam. Oegstgeest (Het Witte Huis) Scha-ak- societeit Palamedes 2-5.30 uur nam. Z.ondag Oegstgeest (Lange Voort 44) Muzi kale solree Vrienden van het Lied 2.30 uur nam. Rijnlandflat (Bachstraait) Experi menteel kerkewerk Spr. mr. M. G. van Randwijk over "Zin van arbeid" 10.30 LEIDEN Vanaf vandaag zullen de voetbalvelden van de regionale jeugd in Den Haag en Leiden niet meer vanuit Rotterdam, maar door de betreffende consul worden goed gekeurd. Dit is een 'verbetering ten opzichte van de oude regeling, die inhield dat de velden in deze omge ving automatisch werden afgekeurd, als in Rotterdam de velden onbe speelbaar waren. Het gaat hier om de regionale jeugd van UVS, Roo- dênburg en Lisse. Zijlsingel 2 Evangellecentrum. Spr. Tony Abraham 10 uur voorm. Hogewöerd 175 Jehova Getuigen 10 uur voorm. 2.30 en 5.15 uur nam. 'Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan- i den) 912 uur nam. I Rijnlandslyceum (Apollolaan 1) Gem. voor oorspronkelijk christen- I dom, afd. Oegstgeest Spr. evang. N. v.d. Brugge 7.30 uur nam. Kreatief Centrum (Breestraat 66) Optreden Frank Verhoef. 8 uur nam. Café-bar 12-6 en 7.30-1 uur nam. j Oude Rijn 3 Pinkstergemeente Spr, dhr. J. Eikerbout 3 uur nam. Kidag Stadhuis Gemeenteraad 7.30 uur Stadhuis Openbare begrotlngsverga- i dering commissie volkshuisvesting en openbare werken 2 uur nam. Molen De Valk Mobielkantoor ANWB 10 uur voorm. 4 uur nam. Dansschool Mekel (Hogewoerd) Co tactavond weduwnaarsclub 8 uur nas Rehoboth (Rapenburg) Leidse Am teursfotografenvereniging 8 uur nam Oegstgëest (Willlbrordgebouw) Ni Kapperspatroonbond Gesprek over u derne verkoopmethodes 8 uur nam. Kantine Clos en Leembrugge ver va Hulsvrouwen Demonstr» Bedrijfschap voor het Slagersbedi Dinsdag Stadsgehoorzaal Filmavond Reisb I reau Magneet 8 uur nam. Prof. Teldersschool Jaarvergaderi ouder commissie 8 uur nam. Steenschuur 5 Spreekuur Stichti huisvesting werkende jongeren 8-8 i Rijksmuseum van Oudheden prof. dr. L, Byvanck-Quarles van ford over "Drie vazen van de Berllji I schilder: Berlijn, Basel, Lelden", 8 i nam Stadhuis. Openbare begrotingsver 1 dering commissie onderwijs 2 r 1,4 Het Mierennest (Morsweg 59) 1 Jaardensociëteit 2-4 uur nam. Zijlsingel 2 Evangeliecentrum dhr. Z ij is tra 8 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twenti (voor kamerbewoners en alleens» 1 den) 9-12 uur nam. Boommarkt 12 Sociëteit voc dicapten 2-5 uur nam. Jeugdhuis (Breestraat 19) Spreeki Chr. Emigratiecentrale 7-8 uur ui Diamantplein 27 Gespreksavond I ha'l 8.15 uur nam. Steenschuur (Logegebouw) Ver, van postzegelverzamelaars 8 i nam. Stadsgehoorzaal (foyer) Ninl Boeman over de ballonvaart 8 ii Snouck Hurgronjehuls (Rapenbi 91) Spr. dr. Dick Hillenius over aard van het beestje" 8 uur nam. WEEKE:NDED1ENST Leiden Tot zaterdagmorgen uur raadplege men de eigen huisai daarna tot zondagnacht 12 uur ultsl tènd voor spoedgevallen de dokters léfoon 22222. Warmond Dokter Bots, Aalben i laan 2 Voorhout, tel. 11393. wijkzus Dekkers, Herenweg 77, tel. 2250. Leiderdorp Dokter Van 't Hoofdstraat 40, tel. 30070 (wijkzus C. Prins. Wilddreef 350, tel. 24909). Voorschoten Dokter A. M. K( tènse, Voorstraat 23, tel. 2493 (wi verpleging Gezondheidscentrum, Wij gaardenlaan 2). Oegstgeest Dokter D. Held, Ma.' laan 36, tel. 52255. rheekdienst De avond-, nacht- en zondagsdie wordt waargenomen door Apothi Centraal Breestraat 74. Apotb Voorschoten Leidseweg 66 en Ap theek Oegstgeest Wilhelmlnapark 8, VOORSCHOTEN „Wat ls kunst?" Vroeg Sint-Nlcolaas zich af bij de Opening van de kunstmarkt ,1971 te Voorschoten. „Ik persoonlijk vind het al een hele kunst om met paard en mijter van flat tot flat te springen zonder over al die antennes van het eerste en het tweede net te struike len! Maar kunst kan ook heel iets anders betekenenaldus Sin terklaas. Hij noemde voorbeelden van men sen die hij in zijn lange leven heeft leren kennen en die op een heel eigen manier kunst bedreven. Jeroen Bosch herinnerde hij zich nog en Rembrandt en Vincent van Gogh. Door huh werk schiepen zij een rüstpunt voor de mens, een moge lijkheid om weer tot zichzelf te ko men in die moeilijke tijden vol oor log en ellende. „Maar zulke figuren zijn er nu ook nog!" zei Sint. „Ik zie et hier een heleboel om me heen!" Inderdaad, er waren erg veel men sen op deze drukbezochte kunst markt, waar 27 kunstenaars van de I Voorschotense Kunstkring aan mee werken. I Er is veel te zien op de kunst- i markt. Prachtige schilderijen en vlot opgezette atelierschetsen van Hannie Bal, bijvoorbeeld. Ze vallen op door hün forse, duidelijke stijl. Er staat j geen lijntje te veel! De pastels van j Nel Pot zijn eenvoudig van vormge- I ving, ze hebben zachte kleuren. Vaak beeldt Zij bomen af. Julie van Wat- tlngems batikwerk springt eruit. Dt fëlle kleuren zijn goed op elkaar af gestemd. De patronen zijn origineel Er hahgen ook sieraden, ceintuurs hangers en armbanden. Erg mooi zijn die van Willem Vis en Dick Ver- burgh. Dick werkt met de grillige vormen van gesmolten lood die hij op zwart karton plakt. Het resultaat zet je fantasie aan het werk. Je gaat ei steeds meer en steeds andere din gen in zien. Dan zijn er nog de aquarellen in tére kleuren van Jopie Limburg die bloemen voorstellen, er zijn prach tige portretschetsen van Paul Ci- u'oen, en en en te veel om op te noemen! De kunstmarkt is vandaag tot ne gen uur en morgen van twee tot négen uur geopend, in het ambachts huis aan de Voorstraat te Voorscho ten. HANNY PENEMAN Sinterklaas (in het leven Kring-voorzitter Witö Vis) kwam in burger: „T$ woordig loven de meest eerww de heren in een gewoon pak". (Foto Holvtf

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2