Krediet van f22.500 voor speeltuin in „Endepoel" agenda Industriële impressies bij Heuff voor oplossing op korte termijn scholennood in Oegstgeest Geen Voorstellen aan Warmondse raad VVV Leiden moet Voorschoten koopt ambtswoning voor burgemeester een maken PAGINA 3 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 18 NOVEMBER WARMOND Het bestemmings plan ..Endepoel" is bijna klaar. Op een daarvoor bestemd terrein moet nog een speeltuin worden aangelegd en „Endepoel" moet nog verder aan gekleed worden met groen. Begin van dit jaar heben B en W. de wykver- eniging ..Endepoel" verzocht 'n plan in te dienen voor de aanleg van de ze speeltuin. Een speciaal door de wijkvereniging ingestelde werkgroep heeft zich met het opstellen van het plan belast. Ook hield men nog een enquête om de ideeën van de werkgroep te toet sen van de wensen van de bewoners. Aan het ontwerp liggen de vol gende overwegingen ten grondslag: De speelgelegenheld moet primair dienen voor de Jeugd van 4-10 Jjar. De inrichting moet zodanig zijn, dat uit 't oogpunt van veiligheid be wegende toestellen moeten worden afgewezen. De aard van de inrichting moet het kind zoveel mogelijk tot creati viteit uitnodigen, vandaar zand. rondhouten toestellen, rolschaats- annex, hinkel- en speelbaan enz. De situering van de speeltuin te midden van een carré van woningen stelt hoge eisen aan de esthetische vormgeving van het plan, vandaar een natuurlijke overgang van de aan liggende tuinen naar de speelplaats door beplanting. De wijkvereniging maakte een worden geraamd op f 22.372.50. In het door de raad gevoteerde krediet voor het bouwrijpmaken van „Ende poel" fase III was een bedrag van f 15.000 opgenomen voor de aanleg van de speeltuin. Het krediet voor fase III is echter niet toereikend Voor herstraten is een aanzienlijk hoger bedrag benodigd dan was ge raamd Omdat straatwerk bijzonder, arbeidsintensief is en daardoor sterk loongevoelig is de raming voor het straatwerk met een bedrag van plm f 15.000 overschreden. Als men het speeltuinplan wil uitvoeren moet 'n aanvullend krediet van f 22.500 wor den gevoteerd. De bescoeiing van het park „Groo Leerust" verkeert in zeer slechte staa; Deze beschoeiing bestaat uit per- koenpalen van 1.50 a 2.00 meter leng te, die zonder een enkel verband of verankering naast elkaar zijn ge slagen. De kosten van deze vernieu wing worden op basis van een door een gespecialiseerd bedrijf geda ne aanbieding geraamd op f 33.770. B en W. stellen de raad voor om voor de vernieuwing van deze beschoeiing een krediet van f34.000 te voteren. Donderdag Fysiologisch laboratorium (Wasse- naarseweg) Medisch Comité Nederland -Vietnam Films en lezing dr. F. Groe ning over de activiteiten van het co mité 8 uur nam. Ant Clubhuls Kath. Bond van be jaarden en gepensioneerden. Toneel Elckerlyk met ..Die rare familie" 7.30 uur nam. Prytaneum (Rapenburg 6) Baha i Spr. dhr. H. Schuurman over ,.Ba- ha'u' llah en het nieuwe tijdperk" Kreatlef Sentrum (Breestraat 66) j Rommelmarkt 7 uur nam., film „De Tunneloorlog". 8 uur nam. café-bar 12 -6 en 7.30-1 uur nam. Stadhuis Openbare begrotingsver- I gaderlng commissie openbare orde en veiligheid 2 uur nam., commissie CRM - gehandl- Bevrljdingskerk (bovenzaal) NCVB. afd. zuid-west Spr. Mevr. C. L. Beer man-de Roos over „Een arts over ge bedsgenezing" 8 uur nam. Vrijdag De Lakenhal Ver. Oud- Lelden Fo rum volksllederenonderzoek 8 uur na middag. Stadhuis Openbare begrotingsverga dering Commissie stadsontwikkeling ,.en 2 en 8 uur nam .t Sociëteit voor alleenstaanden 8 Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (v kamerbewoners en alleenstaanden) 9- 12 uur nam. Konlngsruil Ruilclub 7.30-10 uur Voor de reconstructie van de Ko- renmolenbrug, waar op diverse plaat-1 missie bestuurlijke Organisatie. Taak Plan Endepoel wacht op dan sen het gewapend beton bloot ligt is Van deze commissie zal zijn de raad I kleding met groen. een bedrag gemoeid van f2300 B en j ie informeren over agglomeratie-aan- (Foto Holvast) W verzoeken de raad dit krediet be- gelegenheden. B en W geven de raad schikbaar te stellen. Warmond zal j in overweging in deze commissie de G. Heijl «plv voorzitten en A. J. globale kostenopzet. De totale kosten 1 binnenkort beschikken over 'n Com- heren A. L. C. Bakker voorzitten C. j Heemskerk te benoemen. WASSENAAR ..Nee ik zie niet in waarom ze tegenwoordig de industrie altijd als iets dreigends moeten afbeelden, met van die grote rookpluimen erboven. Vaak is het juist erg mooi. die industrie met al die hoekige vormen" Aan het woord is Dik van Voorst. Hij exposeert zijn monotypes bij Heuff in Wassenaar. Ze hebben titels als: Raffinaderij.Pernis', .Bijlmermeer'.Vuilverbranding'.Nieuw bouw' en dergelijke. „Bovendien, de industrie en de fa brieken horen bij ons leven in deze tijd. We danken er onze welvaart aan. Ze zijn niet meer weg te den ken uit de maatschappij". Dik's im pressies van deze industriële wereld doen vriendelijk aan. De kleuren zijn vaak erg teer: roze. groen, bruin Hij maakt gebruik van schabionen en stempels: Eén vorm wordt zo meer keren herhaald, waardoor een ritmisch geheel ontstaat. Met de inktroller geeft hij toon aan. Zo maakt hij ook de luchten. De struk- tuur van het papier laat hij duide lijk meespreken: hij gebruikt zowel het grove handgeschepte Japanse pa pier als het gladde tekenpapier. Het resultaat wordt hel anders. Samen met hem exposeert Flory Italianer. Zij maakt plastieken, die menselijke figuren voorstellen. Deze levendige en moderne mensen lij ken in de wereld die Dik's werk od- roept thuis te horen. Haar bronzen figuurtjes zijn slank. Hun armen en benen zijn lang en hebben vaak iets hoekigs Dat hoeki ge komt vooral erg duidelijk naar vo ren bij de figuurtjes die op stoelen met dunne, hoge poten zitten. Haar mensen stellen typen voor: „Ik werk zelden naar het model, ik geef ge woon dat weer wat me treft". En da; zijn de meest uiteenlopende zaken. Er is het welgedane mannetje „Sa tyricon" maar er is ook het uitee teerde „Biafraantje". „Tja, de men sen zeggen daarvan: wel mooi. maar ik zou het niet in mijn kamer wil len hebben, het is zo akelig! Nou, als ze dat zeggen, dan is dat voor mij het bewijs dat het een goed beeldje is!" De invloed, die de verschillende soorten materiaal op de vormgeving van haar werk hebben, is heel dui delijk te zien: haar werk in brons is heel open. De vormen hebben iets hoekigs en luchtig. Haar beeldjjes van klei mis sen die openheid. De vorm ligt be sloten in 'n ovaal, en alles is zwaar der en ronder. Het zeer harmonieus by elkaar passende werk van deze twee jonge Amsterdamse Kunstenaars is tot 3 de cember te zien by Heuff, Hof- laan 7 in Wassenaar. HANNY RENEMAN. Zaterdag Kreatief Sentrum (Breestraat 66) Rommelmarkt 12 uur nam. Integratie- feest 8 uur nam., café-bar 12-6 en 7.30 Het Mierennest (Morsweg 59) Koffie -bar 12-2 uur nam. Doopsgezinde Kerk Adventkerk bij belstudie 10 uur voorm., prediking ds. C van Ree 11 uur voorm Oegstgeest (Geverstraat 65) Socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden 8 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 9-12 uur nam. Oegstgeest Het Witte Huis) Schaak sociëteit Palamedes 2-5.30 uur nam. A,, ,r heekdienst VOORSCHOTEN B. en W. van Voorschoten stellen de gemeen teraad voor over te gaan tot aan koop van de woning Jacob van Heemskercklaan 87 met garage voor een bedrag van f 121.700. De woning zal dienst doen als ambtswo ning voor de burgemeester geduren de zijn ambtsperiode in Voorschoten. Op 22 augustus 1969 besloot de gemeenteraad een krediet beschik baar te stellen van f3.000 voor het maken van een schetsplan voor een ambtswoning. Besloten werd de rea lisering van de ambtswoning te doen in overleg met de nieuw te be noemen burgemeester. Tijdelijk werd de nieuwbouwwoning aan de Jacob van Heemskercklaan 87 ge huurd. De eigenaar van deze woning Reijm Bouwonderneming NV te Waddinxveen is niet bereid deze woning te verhuren, B. en W. menen Vechtpartij bij basketball in de Vijf Meihal LEIDEN Tijdens de basketball wedstrijd Koejaké I SIGI I, gis teravond in de Vijf Meihal is het tot ongeregeldheden gekomen. Toen scheidsrechter Eisma aan één van de Koejaké-spelers een technische fout gaf, sloeg de Surinamer de ar biter op het gezicht. Daarna werd de fluitist door twee andere spelers van Koejaké aangevallen. Toen de zaak danig uit de hand dreigde te lopen, heeft de zaalwacht van de Sportstichting de politie gebeld, die een eind maakte aan de ongeregeld heden De heer Eisma werd met zwellingen aan het gezicht en een pijnlijke arm voor onderzoek naar het Academisch Ziekenhuis ge stuurd. De drie spelers kregen een straf zaak, die door het District Den Haag de Nederlandse Basketball Bond nader zal worden uitgezocht. De raad die volgende week dagavond om 8 uur bijeen komt handelt verder -'oorstellen tot aanvaarden van een schenking; deelnemen aan een gemeenscha lijke regeling voor een „Regia brandweer Rijnland"; het a&nko van grond nabij het Korte Vliei naai van de provincie Zuid.] land en de gemeente Leiden; vaststellen van het bestemml plan „Dobbewatering"; de van de woning Jacob van Hee kercklaan 87 ten behoeve van huisvesting van de burgeme# wijziging van de verordening op reinigingsrechtenwijziging van gastarieven en de elektriciteitati ven; het beschikbaar stellen van krediet voor het aanbrengen van centrale verwarmingsinstallatie de dienstwoning van het Cultui Centrum; het beschikbaar ste van een krediet voor de aansci fing van meubilair ten behoeve het. Cultureel Centrum; het bead baarstellen van 'n krediet voor centrale verwarmingsinstallatie in Jeugdgebouw Impeesa aan de 1 zartlaan 18; het onttrekken van Kenninckdreef aan het op baar verkeer; enige onderwijsn zieningen en de behandeling Deel ta II, samengesteld door de Ver. Nederlandse gemeenten in opdn van het Gewest Leiden. De Leidse Groenoordhal ij het nieuws met het tekort op gemeentebegrotingmet de blemen van de ijsrevue (in j band met het zoute water) een ijsvloer te leggen. Vani legden ruim 800 eerstejaars denten in de rechten er hun i ste toets af, die door veranda van het systeem veel vrot wordt gehouden dan voorin Een dergelijk aantal examenh didaten is in elk geval geen p bleem voor de Groenoordhal. (Foto Holvi Op deze fotocombinatie een werk en van Dik van Voorts in- voorbeeld van Flory Italianersdustriële impressies. onvoorziene uitgaven van f 83.502.20 is de gemeentebegroting van Oegst geest ook voor 1972 weer sluitend. Hoewel men natuurlijk blij is de zaak voor het komend jaar weer rond te hebben is er geen rede voor al te groot optimisme In de toe komst zal een flinke hap uit de meentefinanciën door de urgentie- en meerjarenplan- j nen die de raad het afgelopen Jaar heeft aanvaard. post bouw ziet er als volgt uit Bouw Jenaschool (f 1.250.000,-). Bouw gymnastieklokaal Pieter de Hoochlaan <f560.000,-). Bouw gymnastieklokaal Kamper- foelielaan. j Voor al deze plannen is een urgentie- verklaring, maar omdat de centrale I Het urgentieplan voor de scholen- financiering moeilijkheden oplevert j was het tot op heden nog niet moge lijk de urgenties te realiseren. De totale kosten van de 5 urgentiepro jecten en de bouw van een lokaal by de R.K. Mariaschool worden ge raamd op 3*24 miljoen gulden. Naast deze dringende zaken wach ten nog zes onderwijsprojecten op uitvoering. Dit zijn: Stichting twee-klassige r.k. kleu terschool nabij de r.k. kerk. Bouw twee-klassige kleuterschool nabij huize Duinzicht. Stichting negen-klassige prot. chr. basisschool aan de Kamper- foelilaan. verbetering sanitaire voorzienin gen van de r.k. Willibrordschool Bouw Dr. Leo Kannerschool. Modernisering Terwseschool. Het zal nog geruime tijd duren voordat al deze plannen verwezen lijkt zijn. In deze sombere situatie is gelukkig een lichtpuntje. Binnen af zienbare tijd zijn via de centrale fi nanciering middelen te verwachten j voor de bouw van de dr. K. Schilder- I school, zodat de school na een ly- i densweg van 15 Jaar eindelijk li intrek in een eigen schoolgebouw kunnen nemen. Om de bouw van een 3-klasö kleuterschool ten behoeve van Bokkesprong te kunnen realisdl werkt men in het kader van scholenbouwteam midden HolW Momenteel is overleg gaande het college van Gedeputeerde Stil om de bouwkosten voor deze sclk te financieren uit enige opbreng van grondverkoop. Voorlopig is A geen oplossing in zicht voor het nf pend gebrek aan gymnastieklolttlj Vaak gebruikt hij letters, zij ver liezen hun betekenis als letter en worden de bouwelementen van zijn steden. De hoekige vorm van de let ter fascineert hem! Dik van Voorst is voortdurend op zoek naar nieuwe vormen en naar een steeds verdere abstractie van die vormen, maar. „Ik wil niet helemaal abstract wor den, Juist dat grensgebied tussen fi- guraal en abstract trekt me enorm aan. Dat geeft een geweldige span ning". In zijn werk komen weinig men sen voor. Alleen in de prent „Bijl mermeer" staat in het midden een groep mensen, die aan alle kanten door flat's ingesloten worden. De flats lijken hier de natuurlijke omgeving van de mensen, zij horen hier vol komen thuis. Soms benadrukt Dik de contouren door ze met zwarte inkt na te trek ken. Hy doet dit bij zijn prent „Droom". De contour geeft de vage droombeelden iets concreet en tast baars, maar dat is slechts schiln binnen die heldere contouren ligt het vage, ongrijpbare beeld. Dik van Voorst werk geeft een vriendelijke en soms romantische kijk op onze door de industrie be heerste wereld. LEIDEN De stad Leiden is. toe ristisch gezien, bij uitstek een stad voor kort verblijf of voor dag- bezoek. Dit betekent, dat VVV-Lei den, behalve over goed wervend ma teriaal. vooral ook moet beschikken over goed informatief materiaal in dit geval een folder. Hiervoor zal op korte termijn een oplossing moeten worden gevonden. De kosten van een dergelijk drukwerk, dat in vier ta len gesteld dient te zijn <200.000 ex. circa f 16 000). zijn voor VVV. in haar huidige financiële positie, niet op te brengen. Vandaar dat VVV een dringend beroep doet op het be drijfsleven en de middenstand om tot de vereniging als lid toe te tre den. Het zeker verkoopbare Leiden zal. met zijn vele musea, hofjes, his torische gebouwen, zijn winkelcen trum en toeristische omgeving, een vuist moeten maken. Tot deze con clusie kwam gisteravond de voorzit ter van VVV. de heer A. van de Kop pel, op de in huize „De Vreeburgh" aan de Oude Singel gehouden jaar vergadering van deze vereninging. Uit het deze avond uitgebrachte en door VVV-directeur Dekker keurig samengestelde jaarverslag bleek o.m. dat het kantoor in 1970 in totaal 37.245 informatie verstrekte en dat het aantal ondergebrachte toeristen, vergeleken met 1969. een stijging vertoonde van ruim 20 T Toeristen, die allen werden ondergebracht op een lidbon. In totaal werden 2762 personen aan logies geholpen, waar onder 1111 Duitsers. De financiële Jaarrekening werd over 1970 afge sloten met een bedrag van f 115.291 (nadelig saldo f558). Hoogtepunten uit het VVV-leven waren de Pilgrim Fathersherdenking en de opening (weliswaar in 1971) van het nieuwe kantoor. Het bestuurslid, mr. H. A. C. Bran derhorst. vestgide in deze ver gadering nog eens de aandacht op het feit, dat een goed samenspel tus sen de VVV's in de badplaatsen, de Bollenstreek en het meren- en mid dengebied van groot belang Is om 'n groot rendement voor het gehele ge bied te verkrijgen. Tot bestuursleden werden deze avond herbenoemd de heren M, van Aken, mr. dr. D. van Eek, A. v. d Koppel en ir. .K P. Post. Van de bestuurstafel Werd nog meegedeeld, dat de directeur zich in de komende maanden terdege met de ledenwerving gaat belasten.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2