akkende show in Eindhoven Liefdadigheidsduel vol tegenslag Henri Buitenzorg was weer onweerstaanbaar Twee van de acht Acht Benfica-spelers in Portugees elftal )AG 18 NOVEMBER 1071 PAGINA 1* EIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD tse Frantisek Fadrhonc: ,.Dit keer hadden we %r spelers die bereid waren om te werken..." Koersen Hilversum - DHOVEN De opvaHend Amsterdams georiënteerde QC-keuze heeft onder het Eindhovense kunstlicht een Jerenswaardige prestatie verricht. De oranje-formatie cht de lastige opgave om van het verplichte UEFA- tegen het oneervolle Luxemburg een pakkende, pro ve show te maken. Een demonstratie bovendien, die tot ltste fluitsignaal met animo uitgevoerd werd. nnee de „Nederlandse topvoe tb aller" bewees dat hij wel in staat is om professioneel te werk te gaan, door ook [onbenullig klusje gedegen vakwerk te produceren. Het- uS eveneens betekende dat het Fadrhonc-team wat be- jn instelling revanche op zichzelf nam voor het nega- iBtreden in het laatste half uur tenminste tijdens de tegen Oost-Duitsland. was het zwakke en spelende Luxemburgse gewillig slachtoffer. Maar en zulke zwakke tegenstan- vooral als de score vlot de werklust doorgaans snel irorden. Gisteravond echter Nederlands elftal speels >lfs de grote vedetten. Een voorbeeld. Ver in de twee bij de stand 70, stompte vallen) Luxemburgse doel- endebach een inzet van over de lat. Onmiddellijk ian Cruyff in volle sprint comerpaal. Om de hoek- snel mogelijk te kunnen om geen seconde te verlie- Trots logisch dat Frantisek na de triomfantelijke 8—0 op zijn hardwerkende elf opgetogen bondscoach: „Dit Men we louter spelers die aren om te werken. En zo Aan arrogante intelligen- we niets. Ik ben blij dat Johan Cruyff en Piet Kei- volledig in dienst van het bben gesteld. Vooral meneer zijn dirigerende rol was invoerder Keizer, aanwezig uitspraak van de bonds- innikte. was architect Piet Keizer de imponerende hoofdrol- in de stralende oranje- andere onbetwiste uit zijn clubgenoten Johan en dit beslist niet alleen drie goals - en middenvel- ry Mühren, die over een «cheltalent blijkt te be- als hij de bal in zijn bezit ente „harde Nederlandse prof- ook nog werkelijk plezier vak kan hebben, maakten den van Jan van Beveren De doelman die in de erfstavond amper iets te „Ik heb werkelijk staan van ons voetbal. Zo „„espeeld te worden. Ver die op een verantwoorde naar voren trekken; spe et werk van elkaar over- ben nu ook geen moment pig geweest. Want er wer- wilde risico's genomen. Bij dat anders. Dan denk ik elk moment kan er iets uren. Want bij PSV knapt Tijwel niets voor de ander nu heb ik weer eens een jnd gehad. Ondanks het Ik weinig te doen kreeg". Teleurgesteld van de Fadrhonc-selectie slechts teleurgesteld: Wim legem, die de volle negentig in de dug out bleef. (Naast Beerde Johan Neeskens die Jansen een agressieve ver- had). De Feijneoorder„Ik rust op gerekend dat zou komen. Ik had het dol- fdaan. Desnoods als keeper. maar even inkon. Maar honc zei niets". iscoach: „De blessure van negem was inderdaad volle- ORDERING ÏOVEN Faas Wilkes, astra en Eddy Pieters waren eenstemmig in wrdeling van het spel Nederlands elftal. De die moeten bepalen elftal in ze- tetrüden van dit seizoen Ksvolst is geweest, ken- ploeg van gisteravond punten toe. Het totaal punten brengt de ploeg usdagavond op de eerste deze competitie. Inzet promie van de Ford-fa Ier grootte van 25.000 togschikking is thans: tends elftal op 17/11/71 toemburg 264 punten, tends elftal op 24/2/71 «ttemburg 257 punten, tends elftal op 4/10/71 tet Duitsland 237/ pun- tends elftal op 4/4/71 ,jm Slavië 186 punten. Püstand van groep 7 is: 6 3 3 0 9 7-2 1 6 3 1 2 7 18-6 ^nó 6 3 1 2 7 11-6 6 0 15 1 1-23 Eindhoven Het scoreverloop in het Philips Pretpark (de 17.500 toe schouwers tfaren enorm opgetogen). 2 min: Cruyff frommelt de eerste langs doelman Moes: 10. 5 min: Israel naar Cruyff, een zui vere voorzet, die Keizer doeltreffend afrondt met het hoofd2—0. 10 min: Hoekema gevloerd: straf schop. Vanaf elf meter richt Müh ren echter zwak en Moes redt. 13 min: voorzet Mühren, kopbal Pahlplatz: 0—3. 17 min: Cruyff schiet van ruim twintig meter raak: 40. 38 min: nadat Keizer en Cruyff vanuit droompositie gemist hebben, komt Hulshoff naar voren. Hij scoort 50. 53 min: Keizer geeft Hoekema een kans en eindelijk krijgt de PSV'er zijn zin: een doelpunt. 6—0. 61 min; Nadat Keizer de lat heeft getroffen, scoort Cruyff zijn derde treffer: 70. 84 min: uit een voorzet van Cruyff doelpunt de opgekomen Rinus Is rael: 80. 90 min: de „tien, tien-wens" is niet in vervulling gegaan. dig genezen. Onze medische staf h$d hem fit bevonden om te spelen. Dat heb ik woendsagochtend ook aan manager Brox van Feijenoord gemeld. En ik heb er toen bijge zegd, dat de kans bestond dat Wil lem na de rust zou invallen. Brox had daar geen bezwaren tegen, maar het bleek niet nodig om Wün in te zetten". Van Hanegem, grinnekend: „Mis schien vond Fahdrhonc het bij een 5—0 stand een beetje te riskant". En daarna serieus: „Maar ik ver wacht wél zondag met Feijnoord te gen FC Den Haag te spelen" Tot slot een opmerking van de Luxemburgse trainer Ernst Mel- chior: „Als het Nederlands elftal al zijn wedstrijden üi deze poule zó had gespeeld als dit keer tegen ons, zou niet Joegoslavië maar Neder land eerste geworden zijn'. Waarschijnlijk is Fadrhonc het op dit punt volledig eens met zijn col lega. Juventus ronde verder in UEFA Cupstrijd ABERDEEN Dankzij een ge lijkspel van 11 in de uitwedstrijd tegen Aberdeen heeft Juventus zich gisteravond geplaatst voor de der-1 de ronde van het toernooi om de UEFA Cup. De Italianen hadden de eerste wedstrijd met 2—0 gewon- j nen. Pietro Anastasi, die in Turijn een doelpunt voor Juventus had ge maakt, gaf de Italiaanse ploeg vier minuten na rust een voorsprong. Aberdeen zette daarna alles op de aanval en 13 minuten voor tijd za gen de 29.500 toeschouwers op de tribunes om het besneeuwde veld van de Schotse lijstaanvoerder hoe international Joe Harper gelijk maakte. Juventus zal in de derde ronde uitkomen tegen Rapid Wien of Dy namo Zagreb. Rapid speelde in Za greb gelijk met 2—2 en hield in eigen huis de score blank, waardoor de Oostenrijkers op basis 'van de in de uitwedstrijd gemaakte doelpun ten over gingen naar de derde ron de. Dynamo heeft echter geprotes teerd tegen de Oostenrijkse grens rechters, die in Wenen de Poolse scheidsrechter assisteerden. Het protest is nog in behandeling bij de Europase Voetbalunie. Twee van de acht Nederlandse doelpunten in beeld. Op de bovenste foto de weerga loos handige wijze waarop Cruijff de Luxemburgse verdediging wegzeten met de buitenkant van zijn schoen scoort. Op de onderste foto kopt Piet Keizer de tweede Nederlandse treffer langs doelman Moes. HILVERSUM Evenals dinsdag j j.l. in de eerste afdeling van de Grote I Prijs van de Gooi- en Eemlander, was Henri Buitenzorg gisteren in de finale weer onweerstaanbaar. Na de start werd de kopgroep gevormd door Irish Kan, Udo Hanover. Eber- dine TH en For Ever. Jan Wage naar was met Henri snel gestart en mengde zich weldra in de strijd. Bij een poging hetveld na de eerste ronde te passeren volgde een fout, die echter bliksemsnel werd gecor rigeerd. Er ontwikkelde zich een bijzonder spannende strijd, waarbij Henri Buitenzorg, bij het ingaan van de laatste ronde weer zijn grote snelheid toonde. In een flits pas seerde hij het dichte peloton en zon der alles te geven ging Henri naar een onbedreigde 1.21.3 triomf. Het werd een dubbel succes voor entrai- nement Wagenaar, daar Gé Gom- mans met Flamingo Six tweede werd. Irish Kan werd derde vóór For Ever. De amateurs zorgden voor een fraaie strijd, die door Huug van Dijk met, Full House in 1.24.4 km.-tijd werd gewonnen. De foto moest de beslissing brengen voor de volgende plaatsen, waaruit bleek, dat Ina (Piet de Bruyn) tweede was gewor den vóór Ilona (J. F. van Exter). Een grote verrassing bracht de Suske en Wiske-prijs, niet zozeer door de zege van Gold Speed B, dan wel door de tweede en derde plaats van Gids en General Scotch, waardoor het trio vijfduizend gul den opleverde. UITSLAGEN Pandapnjs. Ie afd.: 1. Jungle Bov! ;J. Hoelenbos) (1.27.1), 2. Intruder. 3. Inanda Mac. Tot. w. 6.40. pl. 2.10, 2.70, 3.30, kopp. 7 00. trio 720.60. Sportredactieprljs: 1. Korjak (J. de Leeuw) (1.25.4). 2. Kei Buitenzorg. 3. Keen Speed. Tot. w. 1.80, pl. 1.80. 2.30, 2.50, kopp. 5.90. Suske en Wiskepri)6: 1 Gold Speed E (H. Pools) (1.23.6). 2 Gids. 3. Ge neraal Scotch. Tot. w. 5.20, pl. 2.60, 5.90. 9.80. kopp. 11.80. trio 5.030.00. 100 Jaar G- en E-prijs: 1. Goudvos (S. Hartman) (1.23.2), 2. Gay Rodney. 3. Galatea. Tot. w. 8.50, pl. 2.50. 2.20, 3.30, kopp. 5.70 Grote Prijs van de Gooi- en Eem lander .finale): 1. Henry Buitenzorg (J. Wagenaar Jr) (1.21.3), 2. Flamin go Six. 3 Irish Kan. Tot w. 1.40, pL 1.10. 1.80. 1.60. kopp. 3.60. ZIJ en Haarprljs: 1. Full House (H. van Dijk) (1.24.4). 2 Ina. 3 Ilona. Tot. w. 4.20. pl. 1.60. 1.50, 2.70, kopp. 450. trio 108.40. Pandaprljs, 2e afd 1. Jan Pom B (P. Koppejan) (1.27.0). 2 Juweeltje Carlos. 3. James HagheweUde. Tot w. 4.10. pl. 1.30, 1.20, 4.60. kopp. 8.20. 100 Jaar Gooi- en Eemlanderprlja '2e afd.): 1. Hit Parade (J. Verhoe ve) (1.20.3). 2. Hercules V. 3 Hea Al- kestls VE. Tot. w 2.90. pl. 1.90, 1.80, 2.10, kopp. 4.20, trio 62.40. Ferdlnandprljs: 1. Johannes Trlx 'E Leeman) (1.28.2). 2. Ivoor S, 3. Inn Sprookjeshof. Tot. w. 3.70, pl. 1.70, 4.50, 4.20, kopp. 14.30. Totalisatoromzet 300.498. ADVERTENTIE KOM KIJKEN naar onze enorme sortering SINTERKLAASSURPRISES Jonge Jenever of Citroen Jenever. COGNACKRATJE inhoudende 1 fl. Franse Cognac en 2 originele cognacglazen f 19,95 en zo is er nog veel meer. Donderdag-koopavond, zgn al onze zaken tot 9 uur geopend. Gratis thuisbezorgd. Brammetje Fokprijs: 1. Heldepark (M. Vergav) (1.25.1). 2. Hippocreen. 3. Hlno C. Tot. w. 7.30. pl. 2.80. 3.60. 2.60. kopp. 22.30. Trio 1243.—. STEENSTR 8 TEL 21361 HERENSTR 6 - TEL 30069 HAARLSTR 204 TEL 21611 Ook Frankrijk kandidaat voor schaaktweekamp PARIJS Naast Brazilië (Rio de Janeiro) en Nederland (Amster dam) heeft nu ook Frankrijk zich kandidaat gesteld voor de organisatie van de tweekamp om de wereldtitel schaken tussen Boris Spasski en Ro bert Fischer. De heer Guy Bernard Lerner. hoofd voorlichting vah de Franse Schaakfederatie, vertelde gis teren in Parijs dat men zich voor stelt de tweekamp te houden in de mondaine Normandische badplaats Deauville. De Franse federatie denkt dat circa 50.000 schaakliefhebbers uit Frankrijk en het buitenland naar Deauville zouden komen. Doordat de Russische schakers Ja renlang de hegmonie hebben ge had. is de titelstrijd de laatste 25 Jaar in Moskou gehouden. LISSABON Acht spelers van Benfica zullen deel uitmaken van het I Portugese voetbalelftal, dat zondag in Lissabon aantreedt tegen België. Inzet van de wedstrijd is een plaats in de kwartfinales van het toernooi om het Europese kampioenschap. I België, dat vier van zijn vijf poule wedstrijden won, heeft voor kwalifi catie genoeg aan een gelijkspel of zelfs aan een kleine nederlaag. Het Portugese elftal: doel: Damas (Sporting). Verdediging: Malta da Silva, Humberto, Rui Rodrigues en Adolfo (allen van Benfica). Mid den: Jalme Graca (Benfica) en Pers (Sporting), Voor: Nene (Benfica), Torres (Vitoria Setubal), Eusebio (Benfica) en Simoes (Benfica). West Duitsland in kwartfinale HAMBURG Het Westduitse elf- j tal heeft gistermiddag in Hamburg dankzij een 0-0 spel tegen Polen de I kwartfinale van het toernooi om het I| Europese voetbalkampioenschap voor landenteams bereikt. In de wedstrijd die voor 62.000 toeschouwers werd I gespeeld liep centrum verdediger Wolfgang Weber een gebroken mid- i I] denhandsbeentje op. De speler van |j FC Köln kwam kort voor tijd bij een val ongelukkig terecht op z-ijn linker hand. speelde het duel toch uit. maar ging na afloop naar het ziekenhuis. Stand in groep 8 West Duitsland 6 4 2 0 10 10-2 Polen 5 2 2 1 6 10-5 Albanië 6 1 1 4 3 5-9 Turkije 5 1 1 3 3 4-13 Op 5 december wordt de laatste wedstrijd voor deze groep Turkije— Polen gespeeld. Verrassingen in Danlontoernooi EMMEN Gisteravond is het 15de d anion damesschaaktoernooi in Emmen van start gegaan met enkele verrassingen. Zo verloor de Hongaar se winnares van vorig jaar. Eva Ka- ra kas, van de Zuidslavische Vlasta Kalchbrenner. De beide Nederlandse vertegenwoordigsters, kampioene Rie Timmer (tegen de Russische Ribtso- va nog wel) en Ingrid Jansen (die wordt bijgestaan door de Zuidsla vische schaker Kurajica) voerden hun partijen met zwart tot winst. De resultaten van de eerste ronde zijn: Kreta Eretova (TsJ)-Jan Hart- son (Eng) remise, Vlasta Kalchbren- I ner (Zsl)-Eva Karakas (Hong) 1-0, j Maria Litmanovicz 'Polen)-Ingrid Jansen (Ned) 0-1, Olga Rubtsova I (Rus)-Rie Timmer (Ned) 0-1. I Opbrengst slechts 615 gulden LEIDEN Lè liefdadigheids wedstrijd tussen een Leids KNVB-elftal en een team uit de Bollen- en Duinstreek, is een voetbalpartij geworden vol te genslagen en teleurstellingen. De eerste tegenslag was voor de coach van "Leiden". Wally van Schooten. Vier spelers had den afgezegd, waaronder de enige "echte" spits Cock van Weerlee. Het gevolg hiervan was, dat "Lelden" 'met een "crisis elftal" het (LFC)terrein betrad. De meeste spelers stonden op een wat vreemde plaats. Om er een paar te noemen: Wim van der Linden, laatste man; Gé Dubbeldeman linksachter; Maar ten van Kooperen, voorstopper en Kees Karstens, spits De tweede tegenslag: het weer en de daardoor geringe publieke be langstelling. Het voetbal werd een grote te leurstelling. De Leidse ploeg kwam, als direct gevolg van het overbezette middenveld, aanval lend niet uit de verf. Dat het na 90 minuten slechts 0—1 voor het team uit de Bollen- en Duin streek was vond zijn oorzaak in pech en verdienstelijk keepers werk van LFC's Wim Visser <na de rust ingevallen voor Sloos). De eerste helft viel er bijzonder weinig te beleven voor de ruim 200 toeschouwers. Zegge en schrijve twee kansjes konden worden genoteerd: een combi natie tussen Frans van Dam en Wim van der Plas voor B en D en een schot van Kees Karstens aan de jmdere kant. Vinniger Na de hervatting werd het voetbal wat aantrekkelijker, maar een deel van het publiek had het toen al gezien en was voor de bui binnen. Het spel werd ook wat vinniger en de uitstekend leidende eredivisie- scheidsrechter Korver moest vlak na het begin van de twee de helft Maarten van Kooperen een waarschuwing geveni toen hij zich gepasseerd zag door Jan van der Lippe (WSB) en de topscorer van de Afdeling Leiden aan het shirt vasthield. Vlak daarop zorgde Leo van Wouw voor het enige doelpunt. Na een goede pass van Wim van der Plas liet hij Wim Visser kansloos. Veel gebeurde er na deze treffer niet meert paal en lat stonden doelpunten van Wim van der Plas en aan Leid- De penningmeester kon ten slotte ruim 615 gulden in de kas van de Stichting Dagverblijven voor het Gehandicapte Kind storten; het bedrag was de to taalsom van recette (361 gul den). bijdrage van de clubs, bij- drEige van de Afdeling Leiden Hans Hannaart van Roodenburg kopt. Een doel punt voor Leidenzal het niet opleveren; het gevaar kwam uit de tiveede lijn. (Foto Holvast) en de opbrengst van de collecte Van LFC-zijde werden nog 25 sinterklaas-pakketen toegezegd. JAN VAN DER NAT

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 15