Winkelcentra soms slecht opgezet LEIDERDORP BOUWTVERDEl Paco Pena opnieuw in Leiden toegejuicht agenda Ook in omgeving van Leiden OPHALEN VAN GROF VUIL DRIE NIEUWE GYM-LOKALEN PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 13 NOVEMBER ijr (Vervolg van pagina 1 LEIDEN Verkeerde ligging, een onjuiste opzet bij de planologie en een verkeerd assortiment van artikelen be lemmeren soms bepaalde winkelcentra om een hoge vlucht te nemen. Een voorbeeld is het Alphense winkelcentrum aan de Irenelaan, dat gewoonweg mislukt is. Dit valt af te leiden uit het feit dat in vele daar gevestigde panden al de dei'de of vierde eigenaar zit in ongeveer tien jaar. Bij dit centrum is de planning zeer ongelukkig ge weest, niet alleen zijn er te veel branches waar geen echte behoefte aan bestaat, maar bovendien is de MAANDAG: Hoge Morsweg (ook de woonsche pen). Morsweg, (van Lage Morsweg tot Hoge Morsweg). Morslaan. Dr Lelylaan. Granaathof Diamantlaan Onyxhof, Amethisthof. Smaragdlaan Robynstraat Parelstraat. Topaas laan. Aquamarynstraat, Bothastraat. Heiman Costerstraat Morskade Rhynhofweg Agaatlaan. Saffierstraat Turkoislaan, Berylstraat, Carneool- straat, Barnsteenpad, Kristalstraat. Toermaly nstraat. Lage Morsweg. P.C Hooftlaan, Vondellaan. van Baerlestraat, Jacob Catslaan. Gerard Brandstraat Coornhertstraat Const Huygens- laan. Brederostraat Spieghelstraat Roemer Visscherstraat. Tesselscha- destraat. Leegh waterstraat. Storm Buysingstraat. Calandstraat. Lee manstraat, Conradstraat, Dijkstraat Stuwstraat. Sluisstraat. Duikerstraat Dam laan, Haagsestraatweg DINSDAG Lammenschansweg (beide zydeD van Zoeterwoudsesingel tot Station) Kamerlingh Onnesplein de Sitter- laan, v d. Waalsstraat, Buys Ballot straat. Hugo de Vriesstraat. Kap- teynstraat, v. d. Waalsplein Van Bemmelenstraat, Lorentzkade (ge heel), Zeemanlaan, van 't Hoffstraat Bakhuis Roozeboomstraat. Melchior Treublaan. Stieltjes straat. Pranchimontlaanv d. Hoe- venstraat Kanaalweg (van v Vol- lenhovenplein tot spoorltfn) v. d Bande Bakhuyzenlaan Byerincklaan Temmlnckstraat, Suringarstraat Burggravenlaan (geheel). Asser- s1 aat. Scholtenstraat, Modderman straat. Oppenheimstraat. DONDERDAG Havenplein, Haarlemmerstraat (van Haven tot Mare) Donkersteeg Kuipersteeg. Dullebakkersteeg. Hoog- landsekerksteeg. Pelikaanstraat, Koe straat, Lege Werf steeg, Duizend- draaaoeeg. van der Werf straat. Bou- welouwensteeg. Meermanshof, Dru- ckersfraat Maredorpsdwarsstraat. Grevenstraat, Voldersgracht, Noord en Zuid Rundersteeg. Janvossensteeg Koddesteeg. Claresteeg Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare) Oude Vest (van Havenplein tot Mare) Lange Zandstraat Volmolengracht Oostdwarsgracht. Koolstraat. Emma- straat, "^aatstraat. Haarlemmerstraat (var Turf markt tot Mare) Stille Ryn Apothe- kersdyk Schapensteeg Goegerrit- steeg Prinsessekade, Turfmarkt Steenstraat. Beestenmarkt. Nieuwe Beestenmarkt. Kort Galgewater Morsstraat, Smidsteeg. Narmstraat Kruisstraat. Ie Binnenvestgracht 2e Binnenvestgracht. St Aag tenstraat. Lammermarkt. Markt- steeg, Lange Scheistraat. Nieuwe Mare Oude Singel (van Mare tot Turfmarktbrug) Pokkestraat. Oude Vest (van Turfmarkt tot Mare) Lange Mare Vrouwenkerkhof Zrou- wenkerkkoorsteeg, DoLhuisst. Sions- hof, St. Ursulasteeg, Caeciliastraat, Lange en Korte Lysbetsteeg Korte en Lange Agn ietenstraat Spijker boorsteeg, Vestwal, 3e Binnenvest' gracht, Reineveststeeg. Langegracht Vredehof, Houtmarkt, Noorderstraat Hendrikstraat. VRIJDAG Van Vollenhovenkade Van Vollen- hovenplein Snouck Hurgronje- straat Huizingastraat Uhlen- beckkade Colenbranderstraat Meyerskade Duyvendakstraat Kanaalweg (van Hoge Rijndijk tot Van Vollenhovenplein) Rijndijk- straat Kanaalstraat Dozy- straat Dt Goejestraat Cosyn- straat Hartmanstraat Room burgerlaan Hoge Rijndijk (van Utr. brug tot Wilhelminabrug) Utrechtse Jaagpad (van Utr. brug tot Wilhelminabrug) Catharinastraat Rijnstroomstraat Hoge Rijndijk (van Wilhelminabrug tot Rhfjn- vreugd) Utrechtse Jaagpad (van Wilhelminabrug tot Rhijnvreugd) Rh ijn vreugd Bruggestraat Bes jeslaan Park "Die Leythe" Roomburgerweg Aarstraat Meerburgerkade en straat Gou westraat Amstelstraat Leede straat Wierickestraat IJssel- kade Kasteelhof Vliststraat Zaanstraat Maasstraat Merwe- destraat Drechtstraat Linge- straat - Spaarnestraat Lekstraat Castellumweg. ligging van het centrum hoogst merk waardig. Het ligt met de rug naar de wijk die het zou moeten voorzien toe. en ervoor loopt een vijver, wat welis waar een aardig gezicht is, maar wat de bereikbaarheid niet verhoogt. Vlak in de buurt van de Irenelaan, aan de Van Nesstraat, is een ander, wat groter centrum opgebouwd. De voorzitter van de winkeliers vereniging daar, de heer G. van Triest, zelf eigenaar van een vis- en delicatessenwinkel. beschouwt de planning van dit centrum als redelijk Zelfs is hij van mening dat er ge zien het slechte lopen van de Irene laan, nog wel een paar speciaalzaken bij kunnen komen, met name slagers De moeilijkheden die bijvoorbeeld de winkeliers aan de Irenelaan heb ben. zijn naar zijn mening vooral te wijten aan de hoge huren, die de winkels moeten opleveren. „Voor de meeste mensen zijn de eerste kosten Door Bert van Dommelen nog wel te betalen, maar bijvoor beeld de aanschaf van de waren gaat dan grote moeilijkheden opleveren" Overigens is hij van mening dat het centrum aan de Van Nesstraat wel behoorlijk loopt. Steekproef Het winkelcentrum „Lange Voort in Oegstgeest heeft onlangs een steekproef gehouden naar de bevin dingen van de consument met dn centrum. Van de ruim 900 mensen die werden ondervraagd, bleek 67% in Oegstgeest te wonen, en 32% daar buiten. Gevraagd naai- de frequentie van hun bezoek, bleek dat 272 men sen één maal per week 't winkelcen trum bezochten en tweemaal zoveel vijf maal per week kwamen De helft van de ondervraagden deed ook elders in Oegstgeest boodschap pen. Het bestuur van de winkeliersver eniging van de „Lange Voort" maakt een duidelijk onderscheid tussen tussen keuze-winkelcentra en tijd- centra. Keuze-centra moeten het voornamelijk hebben van de gezellig heid die er neerst terwijl tijdcentra bedoeld zijn om de consument zo sne" en zo efficiënt mogelijk van zijn le vensbehoeften te voorzien. Voor een tijdcentra is het van groot belang VIER DAGEN MUZIEK IN STADSZAAL LEIDEN De UNIE is er weer, Alg. Ned. Unie van Muziekvereni gingen. d.w.z. blazerskorpsen. Thans in de weekeinden 13 14 en 20/21 no vember. Dit jaar 53 korpsen van de 240. die bij de Unie zijn aangesloten (waarnaast nog drie andere federa ties bestaan). De Unie kan overal in het land terecht. Waarom dan uit sluitend in Leiden? De Stadsgehoor zaal is bij de aangeslotenen een cen traliserend begrip geworden en een erkenning. De heer C. Visser, die we spraken. 2de Unie-voorzitter, wees ons op de diepere sociale tendens van het op cultuur gestemde musiceren, vooral in de dorpen. De repetities zijn een stuk mens-vorming. Hoe serieuzer dit geschiedt, hoe groter bovendien de kans op subsidieverhoging omdat veel gemeentebesturen rekening houden met klasse-promoties op de concour sen. De heer Visser wil nog wat meer Leidenaars als toehoorders in de zaal en dan raden we zaterdag 20 dezer aan, topavond met de superieur ge klasseerde korpsen uit Purmerend, Berkhout, Koudum (Ny Libben), Al- blasserdam, Beverwijk (Hoogovens!), Treebeek en Zaandam (Apollo!). Allerlei bekers zijn er. Ook een van de Stadsgehoorzaal. En vanwege de heer Milikan een geldbedrag voor een nieuw instrument. Juryleden zijn: Van Lijnschoten (muziekschooldirec teur, Rotterdam), Moerenhout (Bel gisch kapelmeester). Posthumus (di rigent KMK). De VARA komt weer opnemen. KEES VERHOEF LENING VAN EEN MILJOEN LEIDEN Aan de agenda van de raadsvergadering van maandag 22 november is toegevoegd een voor stel tot het aangaan van een geld lening van f 1 miljoen voor het doen van routine-investeringen van de nutsbedrijven. Dit Jaar is nu bijna f 39 miljoen toegewezen, waarvan f 25 miljoen voor consolidatie, ruim f 13 miljoen voor investeringen SLF en ruim een half miljoen voor aan kopen van onroerend goed. dat er ruime parkeergelegenheid is, wat voor de keuzecentra in veel min dere mate geldt. De winkeliers van „Lange Voort' voelen duidelijk de concurrentie van Leiden. Om zich hiertegen te wape nen achten zij onderlinge éénheid onvermijdelijk. Bovendien moet er gewerkt worden aan verbetering van de sfeer in het centrum, en is er sprake van uitbreiding (of voltooing) De branches die men nog mist zijn stoffenhandel, een groentewinkel een warenhuis, een bloemenzaak en een kledingzaak Een heel apart geval in dit kader is Noordwiik. Het winkelcentrum b;j de vuurtorer is geheel afhankelijk van het zomerseizoen Er worden bij na alleen luxe-artikelen verkocht. D? meeste zaken sluiten 's winters zelfs Omdat er in het centrum geen le vensbehoerten te krijgen zijn trekken veel omwonenden naar Leiden en Oegstgeest. Dit winkelcentrum is een typisch geval van verkeerde plan ning, meent een der winkeliers Het centrum had groter opgezet moeten worden, er hadden wat grotere zaken bij gemoeten, zodat men alles ha a kunnen kopen wat men nodig heeft. In Waddinxveen zijn vier winkel centra, waarvan er twee duidelijke wijkcentra zijn, waar voornamelijk levensbehoeften worden verkocht Het grootste centrum is op dit mo ment dat op het Koningin Wilhei minaplein. „Dit centrum draait over het algemeen behoorlijk", vertelt si garenwinkelier Sonne velt namens de winkeliersvereniging. "De vraag is echter of dit wel zo zal blijven. Er bestaan plannen om de passage aan de Kerkweg een fors stuk uit te breiden. Er zijn echter niet meel mensen, dus als dit plan doorgaat zal dat betekenen dat er stukken gaan vallen. De opzet van de passage aan de Kerkweg zoals men die nu wil is gewoon te groot. Dit plan zou ook nooit zyn doorgegaan als de j gemeente niet die dure grond ha i I gekocht. Er is voor twee grote win- I keicentra gewoon geen plaats in Waddinxveen." De heer Kooyman, voorzitter van de winkeliersvereniging van de Kerk- weg, ziet deze bezwaren niet zo. „Er komt. in Wadinxveen een nieuwe woonwijk, waardoor de bevolking van ongeveer 20.000 inwoners zal oplopen 1 tot zo'n 25.000", zegt hij. ..De wijk- centra redden zich wel Wij zullen het toch voornamelijk moeten heb ben van mensen die voor de gezel ligheid komen winkelen. Wij gaan ook voornamelijk luxe-artikelen ver- 1 kopen, die nu niet in de wijkcentra te krijgen zijn, en waarvoor de men- sen dus naar Gouda of Alphen trek- i ken. Aan de planning van het cen- i trum wordt alle mogelijke zorg be- steed; bijv wat voor winkels moeten er komen? De Middenstandsbond heeft onlangs een lijvig rapport ge maakt over wat wei en niet haal baar Is in dit centrum We proberen met alle mogelijke middelen te ver mijden dat de zaak te groot wordt opgezet. Bovendien moeten we zorgen dat niet de kleine winkeliers in de wijken bedreigd gaan worden: er Poppenkast LEIDEN Als vijfde voorstelling in het poppenfestival van Leiden za' Otto van der Mieden zondagmiddag in het LAK-theater een voorstelling brengen getiteld 'Puum en de reis naar Witland De kinderen zullen deze middag meereizen met Puum de poppenkast- pop die een reis door verschillende kleurlanden maakt om uiteindelijk in Witland en Paarsland zijn span nende avonturen te beëindigen Otto van der Mieden heeft zijn theater en zijn verhaal zo gemaak' dat de kinderen volop mee kunnen doen en Puum moeten helpen alles tot een goed einde te brengen Hij speelt in een open theater en komt zelf ook geregeld voor de kast om de achtergrond en de lieten te verwisselen, dit alles op advies en met de hulp van "het publiek". Waterlooplein in Leiden LEIDEN In het Leidse Volks huis heerste de afgelopen twee da gen de gezellige sfeer van het oude Amsterdamse Waterlooplein. Onder de muziek van een heus draaiorgel, werden door vrijwilligers waren aan de man gebracht die op de bekende vlooienmarkt in de hoofdstad zeker niet zouden hebben misstaan. Antiek uit grootmoeders tijd, oude boeken en allerlei nieuwe koop waar lag in de diverse kraampjes uitgestald. Ook was er een kinder - markt", waar de kinderen konden grabbelen, touwtrekken en waar een waarzegster in het koffiedik schouw de Voor degenen die moe waren ge worden was er een terrasje opgezet, waar koffie, priklimonades en koe ken te krijgen waren. De koopwaar was uit alle delen van het land bijeengebracht ten be hoeve van deze manifestatie. Zelfs uit Almelo en Amersfoort kwamen allerlei oude spullen binnen. De directrice van het Leidse Volks huis zei gistermiddag dat de verkoop tot dan toe uitstekend scheen te zijn. De opbrengst van „Klein Water looplein" is bestemd voor de aan schaf van een nieuwe filmprojector. Het winkelcentrum aan de Irenelaan in Alphen aan den Rijn. Doordat er vrijwel alleen luxe-artikelen worden verkocht loopt het centrum zeer slecht. (Foto Dijkman) moet een gezonde winkelspreiding komen Een voordeel van het centrum zal in verband zijn, dat winkeliers die nu niet gunstig ..zitten", mis schien hierheen kunnen komen." In Leiden zelf draait het winkel centrum „De Luifebaan" zeer be hoorlijk. De winkeliersvereniging is zeer actief, wat o.a. tot gevolg heeft gehad dat er ruime parkeervoorzie ningen gekomen zijn. „Waar wy op het ogenolik naar streven, vertelt voorzitter Christoffelse, is het bren gen van meer gezelligheid. Wij zou den graag een restaurant zien en ver der blijkt er behoefte te zijn aan een dames- en herenmodezaak Naast de levensbehoeften moeten we zaken hebben die trekken. De planning van dit centrum is be hoorlijk gewest, al zou ik het als het kon iiever wat gezelliger opge bouwd hebben gezien. Maar te groot opgezet is het zeker niet." LEIDERDORP Terwijl maan dag de eerste paal voor de eerste bouwstroom van 500 woningen door de NV Panagro de grond in gaat is men in het Leiderdorpse gemeen tehuis al weer druk bezig met plan nen voor de bouw van een volgende woonwijk. Voorhof. Deze wijk van ongeveer 1100 woningen komt ten noordwesten van de Persant Snoep- weg. tegenover het in aanbouw zijn de Sint-Elisabethziekenhuis Voor de ontwikkeling van deze wijk is een heel proces in gang ge zet. Begin 1970 gaf het gemeentebe stuur een groep deskundigen de op dracht in grote lynen het toekom stige woongebied tussen de Enge- lendaal, de Persant Snoepweg en de Dwarswatering in te delen. Daaruit ontstond een globaal plan voor vier wijken: Binnenhof, Winkelhof, Voor hof en Buitenhof Winkelhof, een groot winkelcen trum, gaat een van de zwaartepun ten vormen in het centrum van nieuw-Leiderdorp. In de omgeving van dit winkelcentrum vindt men ook ruimtes voor een gemeenschaps centrum, een oecumenisch centrum, een dienstencentrum voor bejaarden zorg, een medisch centrum en een sporthal. In de andere geprojecteerde wij ken staan de scholen centraal. In Buitenhof, dat aan 1500 woningen plaats gaat bieden, is bovendien nog een buurtwinkelcentrum gepland. Vooraf Op grond vap de nota over de praktische uitwerking van de struc tuurstudie „De Hoven" besloot de Leiderdorpse gemeenteraad na Bin nenhof eerst Voorhof te realiseren. Voor het maken van plannen heeft het gemeentebestuur drie architec ten uitgenodigd die samen met de stedebouwkundige en bijgestaan door gemeentelijke vertegenwoordigers in een ontwikkelingsteam de plannen voor Voorhof tot in detail uitwer ken. Het ontwikkelingsteam wordt kri tisch begeleid door een onlangs in gestelde begeleidingscommissie Voor hof, die voor een groot deel bestaat uit belangstellende inwoners. Naast deze vorm van voortdurende in spraak door een beperkte groep, zal de gehele Leiderdorpse bevolking ge legenheid tot inspraak worden ge boden tydens op gezette tyden te houden hoorzittingen Met het bouwrypmaken van het terrein Voorhof dat geheel eigen- LEIDEN Over de Spaanse solo gitarist Paco Pena is al eerder dit jaar in enthousiaste bewoordingen geschreven, het laatst in deze kolom men na de sluitingsavond van de Leidse Schouwburg enkele maanden geleden. De gitaarvirtuoos keerde gisteravond met een uitgebreider flamenco-gezelschap nog dan tijdens het Holland Festival het geval was. in Leiden terug. Het hart van An- dalusiè klopte ditmaal op het po dium van de Stadsgehoorzaal, die voor een groot gedeelte gevuld was met een verrassend jong publiek Bleef Paco Pena de afgelopen zo mer als concertgitarist wat op de achtergrond, zijn jongste optre den bood wat dat betreft meer va riatie. Het publiek reageerde zo geestdriftig op Paco Pena's presta ties dat de meester-gitarist spontaan door de leden van zijn groep met het verdiende succes werd gefelici teerd. De zich een steeds grotere naam verwervende gitarist, voor wie niet zozeer de techniek als wel de gepassioneerde verfijning en ook wel de verstilling voorop staat, moest de ene toejuiching na de andere in ont vangst nemen. Het laaiende enthou siasme gold ook de flamenco-danser Faiquillo de Córdoba, wiens zapa- teado's tot in de perfectie werden uitgevoerd. Wat styl en danstech- dom van de gemeente is kan april 1973 worden begonnen Na; aanbrengen van drainage en i inklinkingsperiode van een Jaarbj nen in het gebied wegen geh worden en riolering. Medio u wordt dan gestart met de bouw n woningen. Winkelt Behalve bouwactiviteiten in Bi nenhof en Voorhof zijn binnenli ook bouwactiviteiten in Winkel te verwachten. De Bouw- en Exfl tatiemaatschappij Johan MatserN. uit Hilversum zal daar in 1972 b ginnen met de bouw van een winfa centrum en, in een wat later stadii circa 200 woningen. Zaterdag Antoniüs clubhuis Concert Acc deonvereniging „Vivace" 8 uur nan, Kreatief Sentrum (Breestraat Rommelmarkt 12 uur nam., Supers ter 9 uur nam. Het Mierennest (Morsweg 59) g fie-bar 12-2 uur nam. Doopsgezinde kerk Adventkerk 1 belstudie 10 uur voorm., predik ds K. C. van Oossanen 11 uur voo: Breestraat 19 Sociëteit Twentwei kamerbewoners en alleenstaanden) Oegstgeest (Geverstraat 65) telt voor kamerbewoners en staanden 8 uur nam. Oegstgeest (Het Witte Huls) Schsi sociëteit Palamedes 2-5.30 uur nan Intocht St. Nlcolaas Vertrek Lak hal 130 nam route. Oude Singel, fa ge Mare, Haarlemmerstraat, Ha? plein. Oude Rijn ZZ.. Kaasmi Middelweg, Hartesteeg, Karnemd brug. Botermarkt. Vismarkt, i markt, Boommarkt, Korte Rapenbi Breestraat, Korevaarstraat, daal, Garenmarkt. De Valkschool (Rijnsburgersinj Esperanto-ver. Pacen 2.30 uur u Leidse Volkshuis Rommelmi Klein Waterlooplein 1012 u en 2—4 uur nam. Den Burcht Ons Grunnegerlaandl voering van "Die het laatst lacht" Zondag Kreatief Sentrum (Breestraat 6 fé-bar 126 en 7.301 uur nam. Zijlsingel 2 Evangeliecentrum, evang. J. Zijlstra 10 uur voorm. Oegstgeest (Geversstraat 65) telt voor kamerbewoners en i staanden 11 uur voorm. 2 uur nam. 8—12 uur nam. Hogewoerd 175 Jehova Getuigen uur voorm. en 2.30 en 5.15 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twent (voor kamerbewoners en alleensti den912 uur nam. Rijnlandslyceum (Apollolaan Gem. voor oorspronkelijk Christ dom, afd. Oegstgeest Spr. evang, v.d. Brugge 7.30 uur nam. Oude Rijn 3 Pinkstergemeente S ds. K. van Twillert 3 uur nam. Maandag Kreatief Sentrum (Breestraat café-bar 7.301 uur nam. Stadhuis Openbare begrotingsvei dering commissie economische zak en gem. bedrijven 2 uur ne™ - missie CRM 8 uur nam. Dinsdag Kreatief Sentrum (Breestraat Candle Light, 8 uur nam., café-I 126 en 7.301 uur nam. Het Mierennest (Morsweg 59):! jaardensociëteit 24 uur nam. Zijlsingel 2: Evangeliecentrum, I evang. J. Zijlstra, 8 uur nam. Breestraat 19, Sociëteit Twentt (voor kamerbewoners en alleensti den) 9—12 uur nam. Boommarkt 12: Sociëteit voor handicap ten 25 uur nam. Jeugdhuis Breestraat 19: Spreek Chr. Emigratiecentrale 78 uur 0 Diamantplein 27Gespreksa* Baha'i, 8.15 uur nam. Steenschuur 5: Spreekuur Sticht huisvesting werkende jongeren, 8.30 uur nam. Den Burcht: Prijsuitreiking uw gevel een corsage", 7.45 uur a Zuiderkerk: NCVB, afd. Centr j Spr. Sipke van der Land o 1 verblijf bij de Trio-indianen", 8 Vestestraat 44 Vormingswerk ini tijd, Ontspanningsavond, 8 uur Gebouw voor Chr. Soc. Belaa (Oude Singel 236): Leidse Chr. sturenbond, spr. dhr. J. v. d. Wi over „Sociale gevolgen voor wert mers bij fusie en reorganisatie", SSR (Hogewoerd 108): Spr. Rob Mee en Wim Verstappen ove~ Blue Movie, 8.30 uur nam. Veeverlos- kundige vrijgesproken DEN HAAG De rechtbank in Den Haag heeft gisteren de 42-jari- ge veeverloskundige J. A. uit Hazers- woude vrijgesproken, die terecht had moeten staan wegens het onbevoegd verrichten van een keizersnee bij koeien. De rechtbank bevestigde daarmee het vrijsprekende vonnis van de kantonrechter in Alphen, waartegen de officier van justitie in beroep was gegaan. De officier van Justitie in Den Haag had tegen A. een boete van f250 geëist in elk der twee zaken waarin A. terecht stond. Voor de rechtbank had A. toegege- te weten dat hij wettelijk niet be voegd is een keizersnee uit te voe ren. Dat is aan dierenartsen voorbe houden. Hij had zich beroepen op de uitzonderingsbepaling dat in geval van nood w e 1 een keizersnee door een veeverloskundige mag worden uitgevoerd en dat daar in dit geval sprake van was. Zijn raadsman had daar voor de rechtbank nog aan toe gevoegd dat elke toepassing van een keizersnee door veeverloskundigen in feite een noodgeval betreft. niek betreft, is deze knappe Madri- leense danser nog steeds de meerde re van zijn vrouw Margarita hoe sympathiek zij ook nu weer als dan seres en zangeres naar voren trad. Paco Pena's gezelschap bestond ver der uit de zangers Barrilito en El Sordera, die pure flamenco-klanken tevoorschijn toverden. Paco Pena zelf werd tydens het optreden van de gehele groep gesecondeerd door de gitarist Guillermo Basilico. Geza menlijk wisten zij op weergaloos knappe manier uiting te geven aan de emoties die in feite de ziel van de ware flamenco-kunst zijn. Jam mer overigens dat er geen enkel Onderwijsprotest Rembrandtscliool LEIDEN Ook de oudercommis sie van de Rembrandt scholenge meenschap in Leiden heeft een pro testtelegram aan onderwijsminister Van Veen en de onderwijscommissie van de Tweede Kamer gezonden. In het telegram wordt uiting gegeven aan de bezorgdheid over de voor genomen bezuinigingen, die zullen leiden tot vermindering van het aan tal zogenaamde lerarenlessen. Ge vreesd wordt voor kwaliteitsvermin dering van het onderwijs voor de leerlingen en voor 'n zwaardere last op de schouders van de leraren. Paco Pena geflankeerd door de zanger Barrilito (links) en het Madrileense danspaar Margarita en Faiquillo de Córdoba met hun dochtertje Susanna (rechts). bloemetje af kon op deze zo feeste lijke Spaanse avond. PIETER C. ROSIER. LEIDEN De gemeentelijke Com missie Onderwijs zal dinsdag a.s. vergaderen over de bouw van drie gymnastieklokalen voor het Lager Onderwijs. Dit gebeurt naar aanleiding van een urgentieverklaring, die de staatssecretaris voor Onderwijs en Wetenschappen heeft doen uitgaan voor lokalen aan de Bachstraat, de Oppenheimstraat en de Corantijn- straat. Voor de bouw in serie zal vermoe delijk een plan worden gebruikt van de Nederlandse Heidemaatschappij NV Sleutelbouw. Met de bouw van het gymnastiek lokaal aan de Bachstraat is een be drag van f 790.000 gemoeid, met dat aan de Oppenheimstraat f738.000 en met dat aan de Corantijnstraat f680.000. Woensdag Oegstgeest. (Julianalaan 1): Evangeliegemeente Rijnland. Spr.' Buining, 8 uur nam. Oegstgeest (Geverstraat 65): f telt voor kamerbewoners en a staanden, 8 uur nam. Breestraat 19: Sociëteit Twenl (Voor kamerbewoners en alleensu den) 9-12 uur nam. Oegstgeest (Kennedylaan)Infor) tle-avond Baha'i, 8 uur nam. Stadhuis: Spreekuur sociale ra) vrouw 4—6 uur nam. Rijksherbarium (Schelpenkade Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw Plantkunde, spr. dhr. L. Steensmao „Algemeen voorkomende ziekteu plagen en hun bestrijding", 8u,i De Vreeburgh (Oude Singel H Alg. ledenvergadering WV, 5.3" Apotheekdienst De avond-, nacht- en zondagsdk wordt waargenomen door de W apotheek. Doezastraat 31, Apotl Breest Smallenburg, Loevestein 6,1 weekeindeilienst Huisarts* Leiden Tot zaterdagmorgen uur raadplege men de eigen huis daarna tot zondagavond 12 uur ulö ten voor spoedgevallen de dokten* toon 22222 Warmond dokter Walentt Dorpsstraat tel. 2220 (wijkzuster Josten-Dijkstra, Oranje NassaulU* 69 Voorhout, tel. 10711) Voorschoten Doker S. v.d. 1 Sch. v.d. Oyelaan 13. tel. 2527 r verpleging "Gezondheidscentrum, gaardenlaan 2) Leiderdorp Dokter Kemrae O straat 2. tel. 44844 (wijkzuster Vat Kly. Burggravenlaan 19. tel. 33ri Oegstgeest Dokter E. W F. Walcheren, Oranjelaan 29, tel. 5213» Aanvragen dagelijks tydens de s( uren van 9 tot 10 uur Voor verzorging: Morssingel 8. tel 2* voor bejaardenhulp; Oude Rijn 180.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2