Utrecht niet meer roekeloos Vrijheid, blijheid, èn meer rente. Arie v. Gemert niet meer in bestuurskamer Minder haring Kijk en vergelijk. MIDDENVELDER CABO: AJAX WORDT Ashe verslaat Okker opnieuw GOUDEN MEDAILLES onderzoek; VAN WINKEL Staal Co PAGINA 12 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD UTRECHT PC Utrecht heeft zich zelf wat vaster in bedwang. Het geeft niet meer zo toe aan de krie belende drang om zich maar naar voren te haasten. Tonnie Pronk, centrumverdediger: „Vorig seizoen bleven we uit ook stormen. We ga ven ons rustig bloot, zodat een beetje gerenommeerde tegenstander ons gauw Inpakte". De openbaring van de competitie '70-'71 zakte zo doende in de eindsprint blauw aan gelopen in elkaar. Het tweedejaars Utrecht heeft ge leerd van die roekeloze zucht naar spektakel. Marco Cabo, linker mid denvelder: „Het was allemaal té ge durfd. Nu taxeren wij ook thuis eerst de tegenpartij. Als wij weten, dat wij het verdedigend in onze macht hebben, gaan we. Maar we blijven steeds op onze hoede". Doordat het nieuwtje er enigszins is afgesleten, vergaapt men zich min der aan FC Utrecht. Maar de jeug dige flair doet het nog steeds: zesde na twaalf wedstrijden, met zestien punten (acht thuis en uit). Pronk: „Wij zijn evenwichtiger geworden. Tussen uit en thuis is het levens grote verschil opgeheven". Ingreep Trainer Jacobs geeft Caboaanwijzingen. DORDRECHT Het stond arbiter Arie van Gemert (42) al een tijd tegen, hij peinsde er al eerder over Door Piet Ockx om de bestuurskamer over te slaan. Vorig Jaar al, maar tot het einde van de competitie ging ik voor en na de wedstrijd nog wel rond de ADVERTENTIE Het embleem van de Apollo 14. Deze week bij elk Shell- station, dat in het teken van de Apollo-actie staat. Gratis bij 20 liter benzine of 2 liter Shellina Premix. Elke week een nieuwe. Verzamel ze alle tien en plak ze op de gratis verzamelaffiche. INu gratis Apollo-stickers bij Sh Eerste maanlanding op LP. Het historische overzicht van hoogtepunten uit de ruimte vaart-historie tot en met de maanlanding van de Apollo 11. Met het originele televisie commentaar van Henk Ter- lingen. En dat op een Philips LP voor slechts ƒ4,98. Bij Shell, zo lang de voorraad strekt WWD 1271 tafel zitten met de clubbesturen", besloot hij toen. Daarna had Van Gemert er schoon genoeg van. Tjjdens een scheidsrechtersbyeen komst in Zeist stelde hij daarom voor: „Het lijkt mij beter dat de scheidsrechters zich in het vervolg distantiëren van de bestuurskamer". Zijn voorstel kreeg maar weinig bij val. „Voor of niet", dacht Van Ge mert, ,,ik doe het in ieder geval niet meer" en stapte voor iedere wed strijd regelrecht naar de kleedkamer, waar hij verschoond bleef van klaag zangen. „Natuurlijk was dat niet zo bij alle verenigingen, maar ik kan geen uitzonderingen maken door bij de een wel en bij de ander niet naar binnen te stappen". Arie van Gemerts grootste grief in bepaalde bestuurskamers („na men noem ik uiteraard niet") was het geklaag van bestuursleden over ,,die scheidsrechter van vorige week.' die zo slecht blies, hun club benadeelde, kortom, die er eigenlijk maar weinig van kon en daarom zo blij waren dat ze vandaag gelukkig Van Gemert hadden". De nuchtere Dubbeldammer ver afschuwde op het laatst dergelijke praatjes en liet vanaf de eerste dag van deze competitie de bestuurska mer links liggen. „Alleen de eerste wedstrijden", verduidelijkte de FIFA- arbiter. ,,De scheidsrechterscommis- sie heeft me later verzocht toch even binnen te stappen om me te melden. Dat doe ik nu maar ,ik zeg alleen: dag en dan ga ik weer. Ook na de wedstrijd, dc rest interesseert me niet. Ik kom alleen om te leiden, na mijn laatste fluitsignaal is het voor me afgelopen". Whisky Arie van Gemert gelooft in zijn handelwijze -- („ik krijg veel posi tieve reacties") en spiegelt zijn optreden aan Engelse arbiters. „In Engeland bemoeit een scheidsrechter zich met niemand. Voor de wedstrijd gaat hij meteen naar zijn kleedka mer, erna staat de whisky voor hem klaar, daarnaast ligt een envelop met zijn geld. Daar moet het ook in Nederland naar toe. Alles is toch veel zakelijker geworden in het be taalde voetbal, moeten de scheids rechters da nachter blijven"? vraagt Van Gemert zich af, die na tien Jaar betaald voetbal weet waarover hij spreekt. Zijn vaste koppel grensrechters, Joop Mulders en Joop Vader sluit zich bij hem aan. „Ik heb ze steeds gezegd: als Je trek hebt, mogen Jullie gerust gaan. Ik kan het ze niet verbieden, maar ze doen het niet". Arie Van Gemert heeft tegen woordig voldoende aan een parkeer- kaart. verder niets. „Want", moti veert hij, „ik kom om te blazen en niet om wat gezellig te boemelen". Het elftal van de jonge onderzoe kers onderging niettemin maar een lichte ingreep: Bonsink a-ls nuttige aankoop voor de voorhoede en de rentree van Cabo in de tweede lijn. Cabo: „Daarnaast past Van Veen beter, zou je kunnen zeggen. Dat heeft de stootkracht bevorderd. Het hoeft niet meer alleen van Groe nendijk te komen". Trainer Jacobs waakt er voor enig speler als vedet te op te hemelen. „De vooruitgang is de verdienste van het hele elftal, van de evolutie van dat elftal". Maar sinds zijn genezing werpt Marco Carbo zich onloochenbaar op als de ontdekking binnen FC Utrecht. Pronk over hem: „Voor mij is hij de man, die er bij ons het meest uitspringt". Marco Cabo (23, in maart jarig) kon een jaar geleden niet meebou wen aan het succes van de fusie. Na drie wedstrijden rolde hij van wege een blessure uit de ploeg. Het zoete visioen van een carrière in de eredivisie klapte in ontelbare scher- „Ik had een spier achterin mijn rechterdijbeen gescheurd. Ik raakte er niet van verlost. Ik ben BOLOGNA Tom Okker heeft bij het twintigste toernooi om het we reldkampioenschap profs de succes- senxeeks van Arthur Ashe niet kun nen afbreken. De Nederlander verloor gisteren in de kwartfinales met 6-7, 3-6 van zyn Amerikaanse tegenstan der. Doorslaggevend was de sterkere service van Ashe. Okker gaf overi gens zeer goed party. Eveneens voor de halve finales plaatsten zich Ken Rosewall. De Aus traliër versloeg Marty Rie$sen (VS) met 6-0, 3-6, 7-6. Voetbal De van omkoping be schuldigde Hertha-BSC-spelers Zol- tan Varga en Laszlo Gergely zUn, evenals de Brunswykse oud>-interna- tional Max Lorenz gisteren door de Duitse voetbalbond met onmiddellijke ingang geschorst. BOSKOOP Plant Propaganda Holland heeft te Genua (Italië) deel genomen aan de bloemententoonstel ling "Euro Flora 71" en behaalde al daar twee gouden medailles. Een gou den medaille werd ontvangen van de Nationale Italiaanse Tuinbouw Or ganisatie en een tweede voor de in zending "Pinus". Op de vergadering van de Vereni ging "De Nederlandse Bloemisterü" te Utrecht, had burgemeester Van Dedem van Boskoop als voorzitter van Plant Propaganda Holland eer deze beide gouden medailles in ontvangst te nemen. Nieuwe uitgaven Vrüe tijd, blije tijd. Boeketten, die ren, mobiles, collages, maskers en de coraties van papier, schelpen, stof, hout, bamboe, plastic en metaal, door Noëlle Lavaivre. Uitg.: Unieboek, Bussum. Engeland bestaat niet, door Peter Brusse. Uitg.: A. W. Bruna Zoon, Utrecht. Kastelen in en om Den Haag, door E. M. Ch. M. Janson. Uitg.: W. van Hoeve, Den Haag. Vlees- en visfondue's, door Wina Born. Verschenen in de kookserie "Het neusje van de zalm". Uitg.: Zomer Keunings, Wageningen. Liefde is door Kim Grove. Uitg.: Teleboek, Bussum. Spel zonder uitkomst, door Joan Didion. Uitg.: Wereldbibliotheek, Am sterdam. De koning van de donkere kamer, door R. Tagore. (Wereldbibliotheek) Uw geest en uw gezondheid, door dr. H. Guntrip. (Wereldbibliotheek). Mexicaans avontuur, door P. tyo- wee. Arendsoog-serie. Uitg.: L. C. G. Malm berg, 's-Hertogenbosch. Pietje Prik krijgt twintig kinderen, door Lea Smulders. Pietje Prik-serie. (Malmberg). er zelfs voor in een ziekenhuis be handeld, met infuus. Maar iedere keer weer aüs ik even aanzette, knapte het. Ik wanhoopte, was bang dat het met me afgelopen was. Toen ben ik een tijdje helemaal ge stopt, niet trainen, niks. Vijf weken stond ik stil. Het bleek de remedie". De lijdensweg liep dood. Cabo pikte nog net het slotduel mee. Vier van de vierendertig stond nochtans ge lijk aan een complete mislukking. En Cabo was nog altijd niet meer dan het aangemelde talent uit de Velox-school, die de nodige namen voortbracht. „Op mijn achttiende kwam ik in het eerste. Van Hane- gem was net weg naar Xerxes". Halve draai By Velox, de oer-gezellige vrienden club, maakte de ras-Utrechter de korte halve draai van linksbuiten, spits naar de offensieve kanthalf Trainer Daan van Beek kreeg de inval de midvoor-uit-nood (vier jaar terug veertien goals) op het middenveld te proberen. Sindsdien was het zijn wekelijkse standplaats. Waar hij weldra de tranen om het vertrek van Van Hanegem droogde. „Na een wedstrijd bij SW werd het voor het eerst geschreven. Ik was de nieuwe Van Hanegem van Velox". Kort daarop sloeg de rage pas goed om zich heen: bij De Graafschap heette Hiddink voor taan de Wim van Hanegem van Doetinchem" Aanvankelijk gloeide Marco Cabo van trots, wanneer ïuj de vergely- king las of hoorde. „Maar nu klinkt het wat afgezaagd. Bovendien maakt Van Hanegem bij Feijenoord het middenveld. Bij ons kan het gevaar evengoed van Olsen komen' Toch wordt hij nog altijd frequent aan het Feijenoord-symbool gespie geld. Omdat er, onmiskenbaar, legio typische overeenkomsten zijn. „Ik ben ook stijf links. Ik kom lang zaam op toeren, loop moeilijk, veel op kracht, sjok daardoor. Het lukt me ook wel aardig de bal bij me te houden. Mijn sterkste zijde is het plotseling opkomen en de combina tie". Pronks supplement: „Hij heeft wel iets weg van Van Hanegem. Maar hij is wel sneller". Trainer Jacobs Cabo: „Hij staat tussen ons en eigenlijk boven ons" tracht hem (in de lijn van Van Hanegem) tot de organisator van het team op te voeden. „Hij weet de zaak te leiden. Zijn speltype biedt ook de mogelijkheid het contact tussen de linies te leg gen. Automatisch geef je dan aan wijzingen. Maar hij zou nog meer kunnen praten". Cabo: „De trainer bzenadrukt, dat ik meer rust in mijn sped moet krijgen. Ik ben nog te gehaast". Zonder dat Jacobs er luidruchtig op hamerde, dwong Marco Cabo zichzelf al rendabeler mee te verdedigen. „Het is nog wel het zwakke punt. Maar ik blijf meer achter een man aanhollen. Het moet. Daarom wil ik het ook". Zondag tegen Ajax, in het uitver kochte Galgewaard, zal hij de lust tot aanvallen zeker moeten tempe ren. Heel FC Utrecht trouwens. Ge tuige de 4-4-2 slagorde heeft Jacobs ook geen zin in een overmoedig avontuur. Cabo: „De wedstryd be gint nou pas bij me te leven. Ik kon voor donderdag overigens niet trainen, vanwege een dikke knie. Tegen Feijenoord heb ik van tevo ren een gelijk spel voorspeld. Het bleef 00. Maar Feijenoord is veel makkelijker te bestrijden dan Ajax. Dat is op dit moment ontzettend sterk. Daarom zeg ik nu alleen maar: „Het wordt vreselyk moei lijk". RIJSWIJK De aanvoer van gezouten haring van het begin van de teelt af tot en met 3 november, heeft dit Jaar 186.904 kantjes bedra gen (v.J. 196.331). De aanvoer van consumptiegarnalen in oktober be droeg 751 ton met een waarde van 1.451.762 gulden (v.J. 721 ton t.w.v. 1.380.275 gulden). De gemiddelde prijs was 1,93 gulden tegen 1,91 gul den in 1970. Dit heeft de voorzitter van het Pro- duktschap voor Vis en Visprodukten drs. D. J. van Dijk, in de te Rijswijk gehouden vergadering meegedeeld. De mosselverordening werd zodanig gewijzigd dat de voorzitter vrijstel ling kan verlenen van de verwater - plicht. Het heffingsbedrag voor het licht. Het heffingsbedrag voor het mosselfonds werd bepaald op vier gulden per ton (fs 100 kilo), het maximumbedrag van de heffing, werd voor kweker en handelaar van vier op acht gulden per ton ge bracht. De minimum-exportprijzen- regeling voor mosselen werd inge trokken. De invoering van een indeling van aangevoerde vis volgens de handels- Schaken De vierde partij in de beslissingsmatch om het dames schaakkampioenschap van Nederland tussen Ada van der Giessen en Rie Timmer, is gewonnen door laatstge noemde. Zy leidt nu met 31. Wielrennen De veertiende etap pe van de Ronde van Mexico van To- luca naar Cuernavaca over 141 km, is gewonnen door de Italiaan Mario Corti. Fedor den Hertog werd tweede en bezet thans dezelfde plaats in de algemene rangschikking. normen die door de EEG zijn vo geschreven zal wel enige moeilijk] den met zich brengen. Vandaar er een voorlopige verordening g vastgesteld betreffende maten kwaliteitsvoorshriften, die tot 30 vember zal gelden. Aanvaard werd voorts een verorj ning, inzake indeling van versd lende vissoorten in grootteklaa die op 1 december a.s. in werk i zal treden. De minimum-prijsra ling voor schar, schol, wijting schelvis werd ingetrokken. NOORDWIJK In Noordwijk! staat de mogelijkheid, binnenkort! onderzoek in te stellen naar structuur van het winkelappari Het bestuur van de NoordwiJ Middenstandscentrale acht dit i derzoek van groot belang en zal dfir om hierover een bijeenkomst leggen. Deze zal plaatsvinden woensdag 17 november, om 8 uur|n het Lido-theater. Toelichting op zo'n onderzoek worden gegeven door drs. R. j I Breejen, rijksconsulent voor midden- en kleinbedrijf en twee gevaardigden van het Economi Instituut voor het Midden- en Kle bedrijf, A. C. de Groot en P. La man van de Rijp. Ook het col a van burgemeester en wethouders ,x zijn vertegenwoordigd, terwijl er legenheid wordt geboden vragen stellen. ADVERTENTIE opzegtermijn direct beschikbaar inleg vanaf rente 2 weken f 1.000,— f 100,— 5% 3 maanden f 1.000,— f 100,— 574% 6 maanden f 1.000,— f 250,— 5%% 1 jaar vast rente jaarlijks ■f 1.000,— 67i% 2 jaar vast rente jaarlijks f 1.000,— 7% 3 of 4 jaar vast rente jaarlijks f 1.000,— 774% 5 jaar vast rente jaarlijks f 1.000,— 77*% bankiers Den Haag, Lange Houtstraat 8, fel. (070) 183340, postgiro 473501, Geaffilieerd met F. van Lanschöt Bankiers

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 12