ethouder Bergman gooit nuppel in het hoenderhok Verkoop liep als een trein itiek op slapers-met-ontbijt-accommodatie Vijf maanden geeist tegen hasj-gebruiker Ernstig ongeval Kinderpostzegels en kaarten zijn vanaf gisteren in alle postkantoren verkrijgbaar Avanti (dames) verplettert Slagvaardig AG 10 NOVEMBER 1971 LEIDSCH DAGBLAD IJK Dokter-wethouder Bergman heeft de knuppel wel in het toeristische „hoen- 'pgooid met. de opmerking, dat hij zich geneerde over de wijze waarop in Katwijk ks-met-ontbijt" vaak worden ondergebracht. Hij wilde daarmee zeggen, dat er heel prs worden aangeboden, die daarvoor beslist niet geschikt zijn, omdat er geen koud en jomend water aanwezig is en zelfs een eenvoudige douchegelegenheid ontbreekt. Het L welluidende muziek geweest zijn in de oren van de mensen van de V.V.V. nu een ftaand persoon uit de Katwijkse gemeenschap de vinger op een wonde heeft ge werd tijdens de forum- de C.H.U.-kiesvereniging het Jeugdhuis aan de in Katwijk aan Zee uit okt toen één van de aan- lerkte. dat hij. als hij niet woonde, nooit naar deze u komen als gast. die gp - te maken van de gele- ivaat" te worden onder- fcwijker wees er nadruk- it vele voor dit doel ge- pingen daarvoor beslis» Izijn. Als zakenman had Ier genoeg gehoord van e gasten. Het in de mees beschikbaar zijn van waar men overdag kan lis vele vakantiegangers Idoorn in het oog Het is bij slecht weer uren slaapkamertje of in een j of strandpaviljoen te rblijven en uit te zit- aaar beter weer Kennis van zaken strandzaken-wethouner g dan. toen hij sprak agische getal van 30.000 Ie badplaats, waarmee od lieren propaganda wordt or de VVV in binnen- en en het terugbrengen van ;ot zo'n 5000 behoorlijke, overtrokken hebben hij als arts de inde woningen en de geschikt- ze te verhuren onder de mers met ontbijt" heus jrdelen Bergman stelt, dat vele eschikt zijn voor deze lerhuur onder andere reken van koud en warm ater op de kamers en een oilet op de slaapétage n moeten toegeven dat er daar geen woord r.e- leeft gezegd. En dan )g niet eens over de wijze Katwijkse gezinnen in tijd zijn gehuisvest, na- aak kleine vakantiehuis- Ie woning waar het hele op zolder en in de woon- Huizen aanpassen plancke, Katwijks V.V.V. reet ook wel. dat er adres- e niet aan de minimum- in. Vandaar dat ook hij erhuurders probeert te van het nut van de aan- Uetgelegenheid met warm in de huizen vormt dit punt ook V.V.V.-directeur Wim Rovers heeft daarom nadrukkelijk gesteld, dat aanbiedingen van slaap gelegenheid alleen gedaan kunnen worden als er warm en koud water (stromend) op de kamers aanwezig is. Het liefst ook nog verwarming. Dat laatste is in de bloemenbad- plaats en in Katwijk wel mogelijk bij nieuwbouw. De oudere huizen worden vaak nog met kolen gestookt en hebben op de etages totaal geen verwarming. Dp uitspraak van dokter-wethou der Bergman moge hard klinken. In een tijd als deze. waarin de conjunc tuur aanzienlijk daalt en de buiten landse toeroperators veertiendaagse aanbiedingen „all-in" doen dus met vliegreis en maaltijden waar voor men aan de Nederlandse Noord zeekust nauwelijks in de privaatsec tor terecht kan. is het zaak met meer dan buitengewone aandacht te let ten op de outillage van de beschik- oare logiesgelegenheden. Men komt dan ongetwijfeld tot de conclusie, dat als minimum-eisen moeten gel den warm en koud stromend water en sanitaire voorzieningen als toilet en douche. Dit houdt wel in, dat een leder, die met 't verhuren een aardig cen tje wil bijverdienen, het geld er maar voor over moet hebben om hun huizen zodanig te laten Inrichten, dat aan die eisen wordt voldaan. Het kost wel wat geld. doch dat ont vangt men er dubbel en dwars voor terug. Voorwaarde Een ander punt isi dat. de V.V.V.'s in onze vakanti'eplaatsen een dergelijke inrichting als voorwaarde zullen moeten stellen. Niet alleen echter de V.V.V.'s, maar ook de reis bureaus die contacten hebben met buitenlandse toeroperators en daar voor „bedden" zien te bemachitgen. Dat zijn er. ook in Katwijk en Noordwijk, heel wat. Voldoen de huizen niet aan deze voorwaarden, dan moet men de moed durven opbrengen ze niet in te schrijven op de lange lijst met adressen, waar men kamers met ont bijt kan krijgen. Bovendien zou kun nen worden bepaald, dat de kamer verhuurders verplicht zijn een ruim te in te richten waar de gasten hun krantje kunnen lezen en een spel letje kaart kunnen spelen als het weer niet gunstig is. In het buitenland, hebben we zelf waargenomen, mag men 's- avonds en ook overdag gewoon in de huis- of een andere kamer vertoe ven en men schenkt dan ook nog een glaasje wijn. een frisdrank, een bier tje of een kopje koffie tegen zeer re delijke prijs. Het zijn allemaal van die ogen schijnlijk onbelangrijke dingen die mede het gezicht van onze badplaat sen en andere vakantieoorden bepa len. Vooral nu weer een tijd od komst lijkt te zijn, waarin ieder dub beltje enige enige malen wordt om gekeerd voor het wordt uitgegeven. Voorwaarden als deze zijn mede be palend voor de good-will van de oad- plaats. Daaraan dient ook te wor den gedacht. De goedkopere concur rentie ligt op de loer Wethouder Bergman: geen woord teveel gezegd over voor vakantie-verhuur ongeschikte woningen. (Foto Van Duijn) DEN HAAG .Bij deze zaak blijkt nu weer opnieuw, welke enorme ge varen ontstaan wanneer jongelieden de weg opgaan van het verdovende middel, ook al betreft het dan has jiesj. dat zij niet zo bar schijnen te vinden", zo constateerde de presi dent van de Haagse rechtbank in de zaak tegen een 21-arifge monteur uit Den Haag, die na zes jaar gebruik van verdovende middelen, geestelijk en lichamelijk aan de rand van de afgrond was gekomen. Hem werd nu verweten diefstal van twee auto's te Alphen aan den Rijn en kraken van automaten. Er was eerst een auto in Den Haag gestolen, waarmee ver dachte, vergezeld van drie vrienden, naar Alphen aan den Rijn reed. Daar raakte langzamerhand de ben zine van de auto op, om welke reden in Alphen een auto werd weggeno men. Doch toen inderdaad korte tijd later de benzine van de eerste auto op was. werd nogmaals een auto in Alphen gestolen. Behalve in Alphen aan den Rijn werd ook in Den Haag een sigarettenautomaat gekraakt. Eén gestolen auto reed tegen een boom en werd vernield. Wat de verdovende middelen be treft, de jongeman was dan zes jaa. geleden begonnen met de luchtjes van "Tri" op te snuiven, waaruit hij dan een "kick" kreeg Toen dat nier genoeg meer was. ging hij geleidelijk over naar wat harder stuf. zoais mescaline en vervolgens hasjiesj. Tenslotte nam hij opium-injecties (tien gulden per stuk) en dat om de andere dag. Dat bracht uiteraard financiële problemen, mede doordat hij niet meer in staat was om te werken. Maar een vriend die dat nog wel kon. "hielp" hem. .Ik heb nu ingezien, dat het ver derfelijk is en stop ermee", gaf de verdachte aan de rechtbank te ken nen. „Dat wil zeggen, in de gevange nis krijgt u er de kans niet voor" repliceerde de president van de rechtbank, die zich op dat punt ook tegenover de reclasseringsambtenaar opstelde, die zich in het rapport hoopvol over verdachte uitliet. „De psychiater denkt daar hee! anders over. die laat zich uit, dat de toestand niet absoluut hopeloos is en herhaling niet onwaarschijnlijk moet worden geacht", aldus de president Een duidelijk meningsverschil bleek eveneens aanwezig met betrekking tot de verdere behandeling van ver dachte, omdat de reclassering veron derstelde, dat behandeling door het consultatiebureau tegen verslavings ziekte niet nodig zou zijn. in tegen stelling met de rapporten van de psychiater. De officier van Justitie hield zich dan ook aan laatstgenoemde en vor derde vijf maanden gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk en af trek van voorarrest Verdediger mr. W. v. d. Mey was het daar niet mee eens en bepleitte verdachte wel onder toezicht te plaatsen en hem onmiddellijk in vrijheid te stellen, zodat hij aan het werk kan gaan. De rechtbank wees dit verzoek na raadkamer af. Von nis op 23 november. Op veiling van Boskoop: nakomertjes van Ofarim BOSKOOP Een aantal kwe kers is al begonnen met de aanvoer van ilex verticalata op de Boskoopse veiling. Hiervoor worden hoge prij zen genoteerd. Ook al werd de aan voer in de loop van de week iets gro ter. toch ging de prijs ook nog wat omhoog. Bij de eerste kwaliteit wer den top-noteringen bereikt van twee gulden per tak. De callicarpa was niet meer van beste kwaliteit en kwam tot f 4.30 per bos. de ongesorteerde physalis leverde tachtig cent per bos op. Bij de rozen werden nog wat nako mertjes van Ofarim aangevoerd (f 5.40)Junior Miss -3.60). White Butterfly (3) en Poliantha (1.20). De verschillende soorten van de chrysanten reikten tot prijzen van één gulden tot één gulden en dertig cent. enkele soorten van f 1.60 tot f2 Daniëlle en Rosa Bella kregen het record voor de laagste prijzen. zeventig en tachtig cent per bos. ALPHEN AAN DEN RIJN Op de hoek van de Julianastraat en de Castellenstraat in Alphen werd mevr. J. Beugelsdtfk uit deze plaats gisteravond omstreeks tien uur ern stig gewond. Op het moment dat z\J het zebrapcd opstapte naderde er juist een bromfietser, welke haar omver reed. Met hoofdletsel werd zij in ernstige toestand naar het Aca demisch Ziekenhuis in Leiden ver voerd. ysterieus Iefoontje AAN DEN RIJN - telefoontje fotograaf Dijkman omstreeks 7 uur. zat te eten ging de beJ keer over en na beant- kreeg hij te horen, dat bevrouw Stapper uit de plaan 65 in Alphen aan f sprak. stonden eigenlijk een let een mond vol tanden. Ikman dacht, dat hij touw Stapper werd op- mevrouw Stapper dat onze fotograaf haar rde. Er ontstond dus spraakverwarring, am het „hoge" woord rat was er nu aan de in van beiden had ook moment de hoorn in lehad met het idee om op te bellen. De tele- aren op hetzelfde mo- beiden tegelijk overge- nnployé Olievier van de ie dienst van de Al- PTT. die wij vroegen iu precies aan de hand st. kon niets definitiefs e vreemde gang van za delen. „Het is niet uit- dat er in de omgeving kabel is gewerkt, waar de aansluitingen lopen n is er sprake geweest soort „kortsluiting" lorzover ik me kan her heb ik nog nooit zoiets aakt. Het enige, dat we kunnen doen is de controleren en nagaan kink in de kabel is" HAZERSWOUDE Het tweede damesteam van de Hazerswoudse tafeltennisvereniging Avanti heeft weinig van plaatsgenoot Slagvaardig overgelaten, gezien de 91 uitslag Ria Kerkvliet en Bea van Wyk ble ven ongeslagen tegen hun Rijn- dijkse opponenten en Annelies Vree burg moest een keer de eer aan haai tegenstandster laten Avanti's derde damesteam deed het heel wat min der in een andere streekderby: het Benthuizense Tabé verpletterde de Hazerswoudsen met 100. Avanti's tweede herenteam kwam bij Detas tot een 55 stand, dank zij de dubbeiwinst, Aartjan Panne- bakkers twee zeges en één van Joop de Boer en Ron Fase Avanti 3 kwam tot een 55 tegen Wibats 6 en Avanti 4 verloor met 82 van plaatsgenoot Slagvaardig 1. Andere uitslagen heren: Scylla 9— Avanti 5 9—1Reflex Vs 4—Avanti 6 64: PIT 54 6—Avanti 7 10—0. Uitslagen meisjes: Avanti 3Avan ti 2 4—6 iMariette Pannebakker van tweede team drie zeges)Play Fair 2 —Avanti 4 5—5 (Ineke Streng 3); DOCOS 1—Avanti 5 64; Avanti 6— NSSS 1 82 (Oda Kerkvliet 3); Play Fair 4—Avanti 7 7—3. Uitslagen jongensAvanti 2Phoe nix 3 9—1 (Leon v. d. Werf en Hans Stolwyk 3); NSSS 2—Avanti 3 2—8 'Peter de Groot en Jos Timmermans 3); Avanti 4—DOCOS 1 4—6: Avan ti 5—NSSS 4 6—4; pupillen: Avanti B—Avanti A 7—3 (Theo v. d. Ven van B 3 zeges); Avanti E—Avanti C 0—10 (Frans de Ruiter, Fred Tim mermans en Jos Stolwijk). ALPHEN AAN DEN RIJN Dinsdagmorgen kwart voor negen. Achter de stand in de hal van het postkantoor worden snel nog nog wat kleinigheden in orde ge bracht. voordat om negen uur de eerste kinderpostzegels kunnen worden verkocht. Maar de dames Van Snellen van Vollenhoven- Van Zante n, Venema en Van Loo krijgen niet de kans om zich aan de gestelde tijd te houden. Amper hebben zij hun paats ingenomen of de eerste kopers verdringen zich al om het standje. Het zijn bijna allemaal postzegel verzamelaars, die wat eerste-dag- enveloppen komen halen. Het loopt als een trein. De dames kijken wat verbaasd als er één koper maar liefst tweehanderd series tegenlijk mee neemt. „Dat telt lekker aan", zegt mevrouw Van Loo. Voordat officieel de eerste zegel mag worden verkocht, hebben de dames al zo'n vijfhonderd gulden in kas. Door Jan Westerlaken Foto Dijkman Dan, twee minuten over negen, stapt mevrouw Gallas binnen .Zij i koopt de „officiële" eerste zegels en kaarten. Ze neemt van alles wat Kosten f. 41.90. Even ls het rustig. De dames, al len lid van hulsvrouwenverenigingeD gebruiken een verfrissing en kunnen een ogenblik op adem komen. Ruim een uur later. Kwart over tien. In kas is nu ongeveer duizend gulden. Een man koopt acht series en rekent af. Als de „casslère" het briefje van vijfentwintig gulden wis selt, vergist zij zich. Ze geeft twee kwartjes teveel terug. Gelukkig heeft zij met een eerlijke koper te doen, die haar op haar fout wijst. Een ouwe baas komt wat zegels van vijftien cent kopen. „Om wat briefkaarten te versturen", zegt hij. Mevrouw Venema probeert de man aan zijn verstand te brengen, dat de tarieven deze maand zijn verhoogd. De man staat wat vreemd te kijken of hij wil zeggen, daar begrijp ik niets van. Als hij dan ook nog wat meer moet betalen voor de kinderze gels, ziet hij het helemaal niet meer. Hij aarzelt wat. Het ziet er naar uit, dat hij de zegels toch maar niet zou nemen. Maar dan hakt hij de knoop door en betaalt het bedrag, dat hem wordt genoemd. Een minuut of tien komt er nie mand. De verkoopsters zijn wat on gerust. Mevrouw Van Loo brengt de kaar ten verkoop ter sprake. „Deze loopt niet zo best. In het verleden is daar in Alphen niet zo intensief mee gewerkt. Ik denk, dat het daar door komt, dat men voor de, ove rigens mooie, prenten niet zoveel be langstelling heeft". Ineens loopt het weer storm. Een vrouwtje besteld zeven series. Ze kijkt wat argwanend naar de zakjes want er zitten wat beschadigde zegels in. Geen probleem. De vrouw krijgt haar zeven series uit het grote boek en mag ze nu zelf afscheuren .Twee schooljongens stormen er binnen en laten de achterkant van een envelop zien waarop staat, dat zij twaalf se ries willen hebben. En zo gaat het maar door. Een banketbakker koopt vier zegels: een vrouw met een baby op haar arm aarzelt nog even of zij wat kaarten zal kopen en een an dere vrouw bestelt twee series. Het is inmiddels elf uur. De kas wordt opgemaakt en er blijkt al een bedrag van ruim elfhonderd gulden pinnen te zijn. Even naar het filiaal van het post kantoor in Ridderveld. Hier loopt de verkoop niet zo best. De dames Veld kamp-van Naamen en Turken-Smit hebben rond elf uur pas voor een be drag van vijftig gulden verkocht. Vijf miljoen Dit Jaar is het voor de 45ste keer dat er kinderzegels worden verkocht. De actie in 1970 had tot resultaat dat f. 5.100.000 voor verdeling in 1971 beschikbaar kon worden gesteld. Dit geld ging naar: drie miljoen gulden voor grote en ontwikkelingsprojecten, bijvoor beeld bedragen van honderdduizend gulden gingen naar: Kinderhuis de Schuilhoek in Dordrecht; Huize Aa- borg in Groningen; Kinderhuis Le ger des Heils in Hilversum. f 125.000 ging naar: Huize Abs- hoven in Munstergeleen en Reg. Org. Jeugdbelangen in Amsterdam; f 75.000 naar. Kinderhuis in Beek; Huize St. Joseph in Rijsbergen; f. 90.000 naar Werkgemeenschap Overal in het land treden hulpvaardige dames op als onbe zoldigd verkoopster van kinder postzegels en -kaarten. Kindercentra in Beekbergen: f. 110.000 naar Pro Juventute in Am sterdam; f 150.000 naar Stichting r. k. Kindertehuizen in Scheveningen en f. 175.000 naar de Nat. Fed. Geest. Volksgezondheid in Amsterdam. •Voor kleine projecten in de sector kinderbescherming en jeugd- welzynszorg- f 750.000,-: f 700.000. voor kleine projecten in de sector kinderhygiëne en Jeugdgezondheids zorg; f. 250.000 vgor kinderhulppro- j Jecten in de ontwikkelingslanden bij- j voorbeeld f 90.000— Stichting Ne- j derlands Kinderhulpplan India: f. 250.000 voor diverse projecten op de Ned. Antillen en f. 150.000 voor I diverse projecten in Suriname.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 13