Het gezin van Kolle geeft zich bloot Slechts vijf minuten maken mister Tibbs uttbltk In Das Kind das unbekannte Wesen' GEVOELIGE INWIJDING VRIJDAG 29 OKTOBER 1971 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 28 Zeventienjarige Cornelia: „Trouwen? Misschien als ik dertig of vijfendertig ben. Kinderen krijgen? Ik zou de verantwoor ding niet durven dragen, de wereld is al zo vol. Nee, als ik dan toch een kind wil hebben, dan adopteer ik er wel een". De ranke brunette met de provocerende felbruine ogen, Cor nelia Kolle, zit naast ons op de krappe sofa. Minirokje, strak truitje, laarsjes. Nauwelijks een uur geleden zagen we haar naakt ronddartelen in de achtste film van haar met zoveel suc ces op de seksuele onderontwikkeldheid van de brede massa gokkende beroemde vader Oswalt Kolle. BLIJ In „Dein Kind das unbekannte Wesen" is de hele familie Kolle vader, moeder, dochter en twee zoons bloot te zien. Op het distenstrand van Sylt, waar Os afwisselend dochter Cornelia, zoon Till (16) en zoontje Stefan (5) sek sueel voorlicht. Het gezin Kolle woont sinds twee Jaar in Breukelen. in het idyllisch aan de Vecht gelegen, zeer fraaie buiten „Groenevecht". Cornelia Kol le is slechts drie dagen hier. Ze woont op kamers in Berlijn, waar ze op een filmverhuurkantoor werkt. Moeder Marlies maakt zich niet al te veel zorgen over Cornelia. „Die redt zich wel", verzekert ze. PIL In een erote stad als Berlijn mogen de gevaren in zeer veel kleine hoek jes zitten, knappe Cornelia slikt de pil al vanaf haar veertiende en denkt zo te horen zeer verstandig en ook nog genuanceerd over vol wassen zaken als seks. leven, maat schappij, etc. Cornelia: „Veel mannen en Jongens die ik ontmoet, denken dat er met die vry opgevoede dochter van seks- koning Oswalt Kolle wel wat te ver sieren valt. Nou dat valt die kerels dan zwaar tegen". In 'Dein Kind das Unbekannte We sen' zien we vader Kolle op een ge geven moment quasi-gemoedelijk, aan een tafeltje in een dancing, met Cornelia babbelen. Oswalt Kol le (43) probeert zich niet autoritair op te stellen, ook waar het het sek suele leven van Cornelia betreft. Mag ze met vriendjes naar bed, of alleen met het vriendje op^ie ze echt. stapel is, van wie ze misschien wel houdt? Pa Kolle ontwijkt een regelrecht ja of nee. Hij laat het aan het oordeel van zijn zonder ta boes opgevoede dochter over( „Dat moet je zelf beslissen, Cornelia". En Cornelia beslist ook buiten de film zelf. „Als ik een vriendje had meegenomen uit Berlijn, dan had den we hier samen op mijn kamer mogen slapen". Till Kolle (16 zit in Breukelen op het atheneum, in de vierde klas. Hij spreekt accentloos Nederlands). Moeder Marlies: Hy is helemaal Nederlander geworden, hij denkt zelfs Nederlands". Op school weten ze dat hij de zoon van Oswalt, ma ker van seksfilms is. Laatst hebben z'n schoolvrienden hem in z'n nakie in een Duits geïllustreerd tijdschrift zien staan. „De meesten reageren normaal, een enkeling maakt dom me grapjes". Hij is van mening dat vader Kolle thuis doet wat hij in z'n films pro pageert. Till: „Natuurlijk heeft ook Oswalt autotitaire trekjes, maar als ik om me heen zie hoe een heleboel jongens stiekum met hun ouders omgaan, dan ben ik blij met mijn democratische opvoeding". Moeder Marlies (42): „Wij bepraten alle problemen samen. Ieder lid van het gezin heeft inspraak, ook Ste fan. de kleinste. Er is één nadeel: we gaan vaak te laat naar bed, om dat we als de televisie afgelopen is niet uitgepraat raken". Net als Cornelia vraagt ook Till zich af of hij straks wel zo nodig moet trouwen. Ziet hij zichzelf al als vader? „Als ik alleen al^ denk aan die toenemende milieuvervuiling dan zeg ik: nooit van m'n leven". BOEK Journalist op seksueel terrein Os- walt Kolle, zojuist begonnen aan een boek „De emancipatie van de vrouw" (wat het filme betreft kan ik zeggen dat ik nu wel gemaakt heb wat ik wilde maken" er zijn nog genoeg taboes, maar onderwer pen als homofilie en abortus, werden door het grote publiek be spelende Kolle altijd zorgvuldig ontweken) voelt zich in Nederland kiplekker. Het is niet alleen om de belasting dat hij twee jaar geleden in Breukelen neerstreek. Dan had de in Kiel geboren miljonair gewor den voorlichter net zo goed in Lu gano kunnen blijven wonen. Nee, Oswalt Kolle heeft zo z'n be zwaren tegen het Duitsland dat z'n weinig artistieke maar ongetwijfeld nuttige films vrat. Om begrijpelijke reden laat hij dit onderwerp liever onbesproken. Hij volstaat met het verstrekken van de weinig zeggende informatie dat hij "zich hier beter op z'n gemak voelt". Pr au Kolle kan het sprookje van Breukelen nog steeds niet geloven „Als ik dit huis zie, denk ik nog steeds dat ik droom, zoveel rijkdom, het kan niet waar zijn". Naast haar van het uitzicht genietend, wijst ze op een aanmerkelijk nederiger ves ting aan de overkant van de Vecht. „De mensen daar wonen eigenlijk nog mooier, zij kijken tenslotte op ons huis uit". STUDIO „They call me mister Tibbs" is een heel gewone politie film. tenminstetot zo'n vijf mi nuten voor het einde. Inspecteur Tibbs (gespeeld door Sidney Poitier, een van de eerste neger-hoofdrolspelers in de Ameri kaanse filmwereld) krijgt een ano niem telefoontje van een souteneur, dat er een vrouw is vermoord. Hij heeft dominee Logan Sharpe (Mar tin Landau van „Mission Impos sible") uit haar huis zien komen. Logan is een van Tibbs beste vrien den. Bij de ondervraging blijkt, dat de dominee inderdaad in het huis is geweest van de vrouw „van lich te zeden". Een eerste onderzoek in de flat van de vrouw wijst in de richting van vele verdachten. De aanwijzingen stapelen zich op en het wordt duidelijk, wie de dader zou moeten zijn. Tot hier is hel een verre van overweldigende film Maar dan komen de laatste vijf minuten. Hierin wordt een zeer verrassende oplossing gegeven. Het lijkt wel of de schrij ver (Alan Trustman) in een mo ment van inspiratie het slot van de film voor ogen kreeg, terwijl hij de rest fantasieloos in elkaar heeft ge zet. De (schaarse) humoristi sche scènes zijn te zien, als Tibbs thuis in zijn gezin komt, waar zijn kleine kinderen (gespeeld door dc beroemde George en Wanda Spell) hern voortdurend de baas zijn. Reprises en prolongaties LUXOR Er druipt bloed in het huis gaat de tweede Leidse week in. Dat batekent griezelen op hoog niveau. Zeer fraai spel van bijvoorbeeld Peter Cushing voormalig vertolker van Sherlock Holmes, en Nyree Dawn Porter bekend uit de Porsythe Saga. wier schoonheid echter wat ver—elkt aandoet. Over het verhaal kan hier niets worden verklapt, in verband met de spanning CAMERA De souffle au coeur successtuk van Louis Malle is al weer terug in Leiden. Een film, die bijzonder spiritueel is en bijzonder onderhoudend. Opvallend is het spel van Lea Massari, de levens- hongerige moeder van de op groeiende puber, die met haar de liefde bedrijft. De band moeder- zoon heeft Malle met grote zorg en discretie, indringend filmend, weten te scheppen. LIDO De Nederlandse films blij- pen.het goed doen. Wat zien ik, gaat z'n zoveelste week in, en hoewel de rijen op de Steenstraat dunnen zullen velen weer genoegen belever aan Verhoevens ijzersterke verfil ming van Albert Mols ijzersterke schetsjes van het donkere Amster damse leven. Sterke rollen van Ronnie Bierman en Sylvia de Leur. TRIANON Blue Moovie van De la Parra en Verstappen houdt de race tegen de tijd ook goed vol De seksdroompjes van een Jonge ling in de Bijlmermeer steenklomp kunnen zeker nog een week ge zien worden Sidney Poitier (r.) en Mar tin Landau als mr. Tibbs en zijn vriend. REX „l'Initiation" Zo heet het filmpje dat deze week in de Haar lemmerstraatbioscoop draait. ..l'Initiation" is het Franse woord voor inwijding en heeft in dit ge val betrekking op een romantisc.1 ingesteld meisje, dat zich vrij laat overigens van haar eigen lichame lijkheid bewust begint te worden en na een teleurstellende ervaring met een vriendje van eigen leef tijd door een wat oudere man over de drempel van de eerste seksbele ving wordt geholnen Als schrilver van boeken over de liefdestechniek valt het hem overigens niet erg moeilijk om het onschuldige kind op een subtiele manier ken nis te laten maken met de genoe gens van de erotiek Voorop moet worden gesteld, dat er in dit genre slechtere films zijn vervaardigd. Er worden ook nu weer borsten ont bloot en paringsbewegingen ge maakt, het hoofdthema van deze in kleur opgenomen film is vrij re delijk uitgewerkt en de ka rakters van de twee hoofdpersonen zijn net voldoende uitgediept. Het meisje, om wie het hier gaat heeft niet de hup-daar-gaat-ie-dan-in- stelling van haar rollebollende vriendin, waardoor veel bedgehei men voor haar verborgen blijven. Tot zij echter de man ontmoet, die haar niet meteen „pakt" maar met alle mogelijke tederheid en begrip benadert. Aan hem. de getrouwde man, zal zij zich tenslotte geven. De relatie wordt weliswaar door de te rugkeer van de man naar de hui selijke haard verbroken, zij heeft die verhouding in elk geval als zui ver ervaren. En dat immers is de waarheid waarnaar zij zocht. .l'Ini tiation" doet de adem zeker niet benemen, maar de aandacht ook niet verslappen En dat kan niet van elke seksfilm worden gezegd. ADVERTENTIE Kleren maken de man! 'n Ford Escort 1100 1300 de automobilist Vanaf 6830,incl. b.t.w. AUTOMOBIELBEDRIJF Rijnland N.V. v. d. Valk Boumanweg 71, Leiderdorp, tel. 30325. Lammenschsnsplein 6, Leiden. Tel. 42451. -TV Hoewel de familie Kolle behalve over een tuinman en een chauffreur ook over hui-shoudelijk personeel beschikt doet Marlies Kolle af en toe zelf booschappen. „Ik kan reuze leuk praten met de winkeliers, ik ben hen kennelijk heel erg meegevallen, ze hadden, ADVERTENTIE Het gezin Kolle voltallig bijeen geloof ik. een „feine Dame" ver wacht, nou dat ben ik inderdaad niet". De schaarse vrije tijd waarover de Kolles beschikken wordt verdeeld tussen de Loosdrechtse plassen, aan boord van het eigen Doerak- jacht, en de televisie. Om te weten hoe Nederland denkt wordt ook naar de praat-programma's geke ken". Wie wil weten hoe de journalist Kolle over bepaalde zaken denkt, stuit op een muur van voorzichtig heid: „Ik ben een progressieve va- Gelukkig is Till er nog. „Als mijn vader Nederlander was. zou hij PvdA of D'66 stemmen", vermoedt hij. De Italiaanse actrice Orchi- dea de Santis heeft een wellui dende naam en een welgevormd lichaam. Zij hult zich hier in een kanten beddesprei en zal aldus te zien zijn in de film 'The devil in the brain', waarvoor de opnamen op het ogenblik in Rome worden gemaakt. ADVERTENTIE fcüe*..», Cinemanifestatie voortaan om de beurt in Utrecht en in Eindhoven UTRECHT (ANP) Bezuini gingsoverwegingen hebben geleid tot het besluit de tweejaarlijkse "Cine manifestatie" met ingang van vol gend Jaar niet meer gelijktijdig in Utrecht en in Eindhoven te houden, maar om en om in beide steden. In 1972 wordt Utrecht het middelpunt van dit na 1966 snel populair gewor den filmfestival. In 1974 speelt de Ci nemanifestatie zich in Eindhoven af in 1970 werd voor het eerst in Ut recht en Eindhoven een Identiek programma gebracht. Nu zullen in 1972 en 1974 slechts enkele films uit de manifestatie in Eindhoven resp. Utrecht worden vertoond. De "Cinemani!" statie" zal acht dagen duren. Tijdens de manifesta tie worden 22 hoofdfilms en een groot aantal kleine films vertoond. ADVERTENTIE jumping kaas

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 23