ISSEN: OOK ALS HET VRIEST venementenkalender veer de Randstad SERVICE PAGINA 1 vis I sport BLOEM den Holder DLRDAG 28 OKTOBER 1971 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 29 J STERDAM Isschouwburg: 29. 30. 31 okt. uur (zo ook 13.30 uur) Am- ms Toneel met het stuk „In- ur" van Hugo Claus. t.m. 31 okt. (zo ook 20 uur Snip en Snap-re- met Willy Walden Piet Muy- ir. Fred Kaps, Aase Rasmussen aid Jones e.a. Kleine Komedie: t.m. 31 okt D uur (Beh. ma) „Wachten tot donker is" thriller van Frede- Knott met Sim one Rooskens. Blaaser, John Leddy, Ton Vos, Buitenhuis en Marja Lieuwen euwe de la Mar-theater: t.m. 10.15 uur (dag. beh. ma.), Jasperina Show" met Jasperi- Jong, John Kuipers en ik Sanders. leater De Brakke Grond: t.m. 20.30 uur (beh. zo) 20.30 uur ve Komedie met „Maka- kermis" van Eugene Ionesco. leater Desmet: t.m'. 30 nov. (dag beh ma) 20.30 uur ,Oh Calcutta" met o. a. [ke van Ammelrooy. Iaffy Theater: t.e.m. 31 okt dag ;o en ma 20.30 uur Cabaret rlands hoop in Panama" met Vermeulen en Freek de Jon- liversiteitstheater: 29 okt 20.30 Les Marionettes Liegsoises 30 20.30 uur Theatre de Toone Ritje la mort" en „Du- eater Tingel Tangel: va. 30 dag beh ma) 20.30 uur Ca- „Links rechts in de maat. an- met Sieto en Marijke Ho- Rob de Nijs. Koopermolen: dag beh ma 19 'abaret rondom Henk Elsink. ncertgebouw: 29 okt. 20 UUT d. Chr. Zang- en Muziekver. Meindert Boekei. diverse ko ren en de Amsterdamse Brass Band 29 okt. 0.30 uur American Folk and Blues Festival. 29 okt. 20.15 uur Amatikwartet, 30 okt. 15 uur Mati nee op de vrije zaterdag: concert gebouworkest oJ.v. Bernhard Hai- tink m.mv. Vera Beths (.viool) en Werner Herbers i hobo)30 okt 20.15 uur Amsterd. Philharmonisch Or kest o.l.v. Uri Segal mjn.v. Radu Lupu, piano, 30 okt. 20.15 uur. Hon gaars Strijkkwartet 31 okt. 20.30 uur Popgroepen Yes en Curved Air. 31 okt. 11 uur Paul Loerkens, violon cel en Suzanne Husson. piano. 31 okt. 14.15 uur Emil Dekor, viool. Rijksmuseum: t.m. 31 okt. ma tm. za. 10. 17, zo. 13-17 uur' „Du- rer's grafiek en haar invloed in de Nederlanden en een expositie over oude wand tegels. kc ADVERTENTIE d'Hersigny/ verse winterschotels liteit Jachtschotels f 6,50 wtensoep kluif en worst, fc- tggebrood met spek f 2,75 p IJKSSTRAATWEG 324, WASSENAAR MTELEFOON 01751—2500 E Therese Steinmetz en Renê Franck in een 'n Maagd op je RAI-gebouw: 29 okt. Australische Handelsbeurs .29 t.m. 31 okt. vr. 20 za, zo 14 en 20 uur Internationaal Indoor Concours Hippique „Jum ping Amsterdam". BENNEBROEK Linnaeushof: 31 okt. 15-17 uur „Met mes en schaar". Alle nog bloeiende rozen en dahlia's mogen worden afgeknipt door bezoekers. DEN HAAG Kon. Schouwburg: 29 okt. 20.15 uur Haagse Comédie met „Scha kels" van Herman Heijermans. Re gie Wim de Rooy. Met o.a. Ko van Dijk, Anne-Wil Blankers, Guus Verstraete en Carl van der Plas, 30, 31 okt. 20.15 uur Haagse Come- die ,,'t Is voorbij („All over") van Edward Albee. vertaling Ernst van Altena, regie Paul Steenbergen en Reinier Heidemann, met Ida Was serman Elizabeth Andersen, My ra Ward. Enny Meunier, Gysbert Ter- steeg, Paul Steenbergen en Leo de Hartogh; 1 nov. 20.15 uur Nieuw Rotterdams Toneel met „De bede laarsopera" van John Gay in een amusante voorstelling onder regie, van Adrian Brine. Medespelenden o.a. Armet Nieuwenhuizen. Erick Eric Schneider. Marijke Merc- kens. Pieter Lutz, Steye van Brandenberg. Georgette Hage- doorn. Ad Hoeymans en Jo- han Ooms: 2 nov. 20.15 uur Nieuw Rotterdams Toneel met „Liefde om half geld" van Alan Ayekbourn Regie John van de Rest. Medespe lenden o.a. Pim Dikkers. Lies Fran ken. Jules Royaards, Martine Cre- feoeur en Anny de Lange, 3 nov. 20 15 uur Amsterdams Toneel met I „Interieur" van Hugo Claus met o.a. Elly van Stekelenburg. Max Croiset. Leo Beijers. Jan Retel en Sigrid Koetse. 6 nov. 20.15 uur. Haagse Comedie met „Een blok aan het been" 'Un fil al la patte) van Georges Feydeau. Regie Ko van Dijk. vertaling Paul Rodenko 7 nov 14 uur Haagse Comedie met „Drie koningenavond" van William Shakespeare met o.a. Do van Stek, Guido de Moor, Trins Snijders. An ne-Wil Blankers en Henk van Ul- sen. HOT-theater: 29 okt. 20.30 uur, Haagse. Comedie met „Is 't een mens een steen of een boorn", solo toneel, van Jules Croiset, ujt de zan gen, van Maldoror door Comte de Lautreamont, 30 okt. 10 uur Slui tingsmanifestatie Internationaal Poppenfestival31 okt. 14 uur Kin dertheater Psssttt met „Piccolo en de Zwartmaker", 2 nov. 20.15 uur Londens ensemble de „Mouth of Hermes" m.m.v. Morton Feld- man. Congresgebouw: dag. t.em. 14 nov. uitgez. 1 en 8 nov. 20.15 uur Blijspel „Het geld ligt op de bank" van Curth Flatow. Regie en tevens hoofdrolspeler Bob de Lange. Ver dere medespelenden Carry Tefsen. Rudy Falkenhagen, Coen Pronk. Cor van Rijn. Paul Brandenburg, en Lia Oostdijk, 29 okt, 20 uur Jeugdconce'rt door het Residentie Orkest o.l.v. Hiroyuki Iwaki met als soliste Hanae Nakajima. piano 30 okt. 20.30 uur Residentie Orkest, o.l.v. Hiroyuki Iwaki. Werken van Cimarosa, Wittinger, Wagner, Ives en Milhaud, 4 nov. 20.30 uur Het Concertgebouworkest o.l.v. Eugen Jochum met als soliste Sophia van Santé, mezzosopraan, 5 nov. 20.30 uur Het Residentie Orkest o.l.v. Hi royuki Iwaki m.m.v. Claude Helf- fer piano 6 nov. id. als op 5 nov. maar bovendien de hoboïst Frank Minderaa. Theater Pepijn: dag. t.e.m. 6 nov. uitgez. zo en ma 20.30 uur Mime- speler Rob van Reijn met zijn nieu we theaterprogramma „Compromi- me" m.m.v. Nellie de Wekker. Diligentia; 29. 30 okt. 20.15 uur Gezamenlijk optreden van Liselore Gerritsen en Ramses Shaffy, 31 okt. 14.30 uur Pianorecital door Claude Helffer. Werken van Beet hoven. Mozart. Schubert en De bussy. 3 nov 20.15 uur Optreden van Emil Dekov, viool, met begelei ding van Gerard Hengeveld, pian Werken van Tartini, Beethoven. Carlstedt en Franck. 5 nov .20.15 uur Carol Smith, alt, en Hort Gobel. piano met o.a. wer ken van Vivaldi, Mercello, Rossini, Schubert, Brahms, Debussy en O- bradors. Circustheater: 30 okt, 20.15 uur Optreden van Liesbeth List, Trio Louis van Dijk en de popgroep Magna Carta, 6 nov. 20.15 uur Mu sical „Een maagd op je dak" van Shevelove- Gelbert en Stephen Sondheim. Vertaling Jaap van de Merwe. met o.a. Lex Goudsmit The rese Steinmetz. Herbert Joeks en Arnold Gelderman. Kurzaal: 31 okt. 20.15 uur Neder- saksisch Jeugdsymfonie-orkest olv Hans Herbert Joris. Solist Berndt Goetzke. Werken van Strawinsky, Buschmann, Mozart en Beethoven, 5 nov. 20 15 uur Haagse Opera en operettekoor „Bel Canto" olv Hans Braun met als solisten Karin Oster. Henk Meijer en Antoni Dutkiewicz. LEIDEN DIZZY GILLESPIE m.m.v. de pianiste Ingrid Haebter. Rijnlands Lyceum: 29 okt. 20.15 uur Cabaret van Rients Gratama. LAK-theater: 31 okt. 14.30 uur Poppenspel van Bert Plagman. Micro'thcater Imperium: 29. 30 okt. 5. 6 nov. 20.30 uur „GRIMM igheden". Regie Rein Edzard. ROTTERDAM Grot-e Schouwburg: 29, 30 okt. 20.15 uur het Zuidelijk Toneel Glo be voert het aloude spel „De twee wezen" op onder regie van Ton Lutz; in de hoofdrollen Ann Ha- sekamp, Petra Laseur. Ineke Cohen, Wim van den Brink, Henk Rigters, Rudolf Lucieer. Huub Rooymans, Chris Baaijjen, Jeroen Reehuis, 31 okt. 1. 2. 3. nov. 20.15 uur Hetty Verhoogt en Will van Seist in Bill Manhofs blijspel „Twee is te veel (The Owl and the Pussycat") onder regie van Paul Melton. Rotterdamse Schouwburg: 29 okt. 20.15 uur het Nieuw Rotterdams brengt Alan Aykbourns blijspel „Liefde half om half" met Mar tine Crefoeur, Lies Franken An ny de Lange. Hans Boswinkel, Pim Dikkers en Jules) Rooyaards, 30. 31 okt. 20.15 uur Het Nieuw Rotterdams Toneel met John Gay's „De Bedelaarsopera" onder regie van Adrian Brine met o.a. Eric Schnieder, Pieter Lutz. Annet Nieuwenhuizen en Marijke Merc- kens, 1 nov. 20.15 uur De Galas Karsenty-Herbert brengt Marcel aachards komedie „1* Idiote" in de hoofdrollen Dany Carrel en Fran cois Guerin, 2 nov. 20.15 uur Op treden van het Scapino Ballet. Piccolo-theater: 29 okt. 20.15 uur De Noorder Compagnie met „ge lukkige dagen" van Samuel Beckett met o.a. Manon Alving en Jaap Maarleveld, 30 okt. 20.15 uur To- neelchting „Spel" met thriller „Clair Obscur" met Louis Nij- hoff, Joan Remmelts en Willem Nijholt, 31 okt. 14.15 uur Louis Le- maire kindertheater Wiedus met de kindermusical „Wiedus kijk uit" 2 nov. 20.15 uur NRT geeft de pre- mierè van het introductieprogram ma „De Speeltuin" van Samuel Mej»ering en Otto Marie Jonge- rius met o.a. Etha Coster, Josine van Dalsum, Anja Jansen Schui ling en Herman Frank. Hofpleintheater: 29, 30 31 okt. 20.15 uur Willeke Alberti cn Jeroen Krabbé in William Gibsons toneel stuk „Twee op de wip" onder regie van Willy van Hemert; 2 nov. 20.15 uur Amateurtoneelgezelschap „De Maasstadspelers" van Platus met het stuk: „De Bluffer". De Doelen: 29, 30 okt. 20.15 uur Spaanse zang, dans en muziek: Fiesta Gitana, 29 okt. 20.15 uur Opening „New Port Jazz Festival 1971" met Duke Ellington en zijn orkest en de Preservation Hall Band. 24.15 uur Nachtconcert in kader van Newport Jazz Festival door het Miles Davis Sextet met vooraf de Nederlandse popgroep Focus; 30 okt. 20.15 uur Promena deconcert. door het Rotterd. Ph. Ork oJ.v. Edo de Waart m.m v. Emmey Verhey (viool) 30 okt 24.15 uur Nachtconcert in kader van New Port Jazz Festival door Ornette Coleman Quartet met vooraf de Chris Hinze Combination: 31 okt. 20.15 uur The Giants of Jazz als afsluiting van het Jazz Festival met Dizzy Gillespie, Art Blakey. Kay Winding. Sonny Stitt. Thelonious Monk en Al McKibbon, 1 nov. 20.15 uur. Concert door het Nedersak- sisch Jeugdsymfonieorkest, 1 nov. i 20.15 uur Concert Londens ensem ble ..Mouth of Hermes" van Mor ton Feldman, 2 nov. 20.15 uur Con cert door het Ensemble Sonata da Camera. Ahoy-complex: 30 okt. 22 uur De zaterdag-late-avond-show» met Corry en de Rekels, Wilma. Connie Vink. Ben Cramer. André van Duyn, Johnny Jordaan, Tante Leen. The Three Jacksons, Eddy Christian!, Sjakie Schram. Frans Vrolijk, Joop Valkhoff, The Four Crocksons, Les Deux Jeateux en Rotterdams Mannenkoor. voorop stellen, wat belangrijker is dan alle andere voorzorgsmaatrege len. Overtuig u ervan dat het ijs waarop u loopt betrouwbaar is. Da- geldt vooral voor grote wateropper- AD VERTEN TIE EVINRUDE buitenboordmotoren Laat na het vaarseizoen uw motor een winterbeurt geven. Hogewoerd 104 vlakten. Vaak is het ijs op de ene plek sterk genoeg om er met een auto op te rijden, maar heeft een stevige wind er honderd meter ver derop voor gezorgd dat de laag ijs nauwelijks enkele centimeters dik is. Misschien herinnert u zich dat vo rig Jaar twee sportvissers in het haventje van Roelofarendsveen ter nauwernood aan de dood ontsnap ten toen ze door het ijs waren ge zakt. Het haventje is slechts enkele meters breed maar door de grote hoeveelheid kleding die de sportvis sers aan hadden, kostte het bijzon der veel moeite ze op het droge te brengen. Extra gevaarlijk is dat viswater waar ook scheepvaart is in de win ter. Boten kunnen het ijs soms over grote afstanden laten scheuren. Blijf daarom altijd enkele honder den meters van een vaargeul van daan. En met deze laatste tip zijn we aan het slot van de laatste vis- rubriek. Zesentwintig weken lang heeft u in het L.D nieuwtjes en tips over de hengelsport kunnen le zen. De komende wintermaanden zult u de visrubriek moeten missen, wat niet betekent dat er ook niet gevist mag worden ADVERTENTIE DE ENIGE SPECIAALZAAK voor al uw HENGELSPORTARTIKELEN DE SPORT ''""AT 11 1CL Z4020 Winters wordt er ook gevist. Weliswaar niet zo inten- naar er zijn sportvissers die de pantoffels en de warme el in de steek laten om in de bittere kou toch te pro een visje te verschalken. Voor de ,,mooi-weer-visser" j g t een schrikbeeld maar het opvallende is dat zij die een-! „overwinterd'' hebben met vissen dat de volgende] ook blijven doen. Er is dus iets dat trekt en sport .wintervis" bij uitstek is om. Vooral de grote exem- zijn niet zo snel onder de van een paar graden vorst, a ibben zich in flinke scholen meld op de diepste plekken 3 het viswater. Knapen van centimeter en meer die ook ïoud water een smakelijke liet versmaden. 3 nbeet is niet zo spectaculair 3 de zomer. Meestal treuzelt hij n het pennetje gaat als een leester over het water. De attractie komt pas wanneer vu toch nog onverwacht ver en er wordt vastgeslagen. blijkt dat een flinke voorn fat in zijn mars heeft. Op kracht S kromgebogen topeind en een 3 h?t water snijdende nylonlijn 2 it dat. De voorn schijnt in de 4 "maanden pas goed op kracht nen. Hij toont zich een felle r en is pas na een lange dril de gang naar de oppervlakte 13 aken. Er is een ding dat ADVERTENTIE GOEDE VANGST raat 47 - Lelden - Tel. 21751 voorn in de winter weinig doet. Dat is zwemmen. Daarom is het de taak van de wintervisser de scholen voorns op te zoeken. Soms kunt u een groot deel van de dag tevergeefs op diverse plaatsen uw gel'uk proberen' om dan plotse ling op een plek te stoten waar de voorns hun winterresidentie hebben. In een paar uur is dan vaak de „sof" van de rest van de dag goed gemaakt. Het pennetje verdwijnt keer op keer naar de diepte en even later verschijnt er weer een prachtvoorn aan de oppervlakte. Bij grote groepen vissers bestaa* ten om-echte de indruk dat de bra sem net als de karper ln de winter niet te vangen is. Brasem is ook in de winter te vangen. Maar ook hier geldt hetzelfde als voor de voorn: er moe' naar gezocht worden. Maar in ruil daarvoor krijgt u een flink vechtende vis. In de herfst is het al j merkbaar: de brasem die in de zo- i mer nauwelijks weerstand biedt. geeft de strijd minder snel op. Brasem Ik herinner me hoe we vorig jaar december visten in de Leidsevaart bij Rijnsaterwoude en ondanks het feit dat de thermometer dichtbij het nulpunt stond de een na de an dere brasem vingen. Duidelijk is dat we in de winter niet met enorme voeroallen behoeven te smijten om de vissen te lokken en vast te hou den op het „stekkie". In de meeste gevallen bij stro mend water ligt de zaak nog wel eens anders is voerem zelfs hele maal uit den boze. De vis eet slechts traag en ieder voertje bete kent dus in feite een vermindering van de vangst. Laat het voertje dus achterwege en vis ook niet zwaar over de grond zoalé in de zomermaanden vaak ge beurt. Met het aas tien centimeter van de bodem worden over het al gemeen de beste resultaten bereikt. Ligt er een dikke ijslaag op het water dan zijn er andere zaken waarop we moeten letten. In de eerste plaats moeten we nog meer dan op andere winterdagen gekleed zijn tegen de kou. Koude voeten kunt u in de meeste gevallen voor komen door het aantrekken van een paar geitenharen sokken of sockets en een paar klompen. Klompen vor men in de winter een betere be scherming dan laarzen omdat het rubber de kou snel transporteert. totdat het water omhoog spuit maar maakt de sleuf gelijkmatig dieper. Probeer zo lang mogelijk te voorkomen dat er water op het ijs komt want in de korst mogelijke tijd bent u kletsnat. De meeste sportvissers schuiven het ijsblok als dat eenmaal los is onder het 1J«. Beter is het om he* blok met behulp van de bijl op het ijs te trekken. In de eerste plaats heeft u dan een prachtig steuntje voor he*, topeind en in de tweede plaats loopt u niet het risico dat straks de nylonlijn achter het blok blijft ha ken en u uw vistuig verspeelt. ALLES voor JHEWGEtt-SSPÖKT vindt U natuurlijk by Flinke bijl Tot de visattributen behoor*, op die dagen ook een flinke hakbijl. Met een klein bijltje richt u tegen een dikke ijslaag niets uit. Begint u met hakken: ga dan als volgt te werk. Hak niet op één punt door Het verdient trouwens toch aanbe veling om op het ijs te vissen met een klein pennetje voorzien van een korte antenne. Een grote antenne levert grote moeilijkheden op wan neer u gaal slaan. Is de pen onder het ijs verdwenen, dan is de kans heel groot dat bij het slaan de an tenne kapot gaat. Bovendien regi streert een klein pennetje de sub tiele aanbeet van de vis in de win ter beter. Aanbevelenswaardig is het ook om niet één maar een paar bijten in het ijs te hakken. Zoals Ik eerder in deze rubriek zei, zwemt de vis in de winter bijna niet. De kans is daarom groot dat bij de ene bijt geen visje te vangen is. terwijl bij de andere volop gevangen wordt. Met ijsvissen moet u altijd één ding Vissen in een zelf gehakt bijt je op het ijs.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 29