'Ik geloof beter Plv&* Kuip Record bezoek aan de Beroering in de korfbalbond na schorsing duo y. Rhee-Wals Ontspannen (nog niet herstelde) Coen Moulijn Jojo Buitenzorg won bij driejarige stayers Wervings campagne voor Papendal DONDERDAG 28 OKTOBER 1971 PAGINA 23 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD ROTTERDAM In de perioden, dat regelmatig terugkeren de depressies hem diep in de put stopten, piekerde Coen Mou lijn zich doorgaans suf over het ,.hoe en waarom" van zo'n in zinking. En hij speurde dan ook intensief naar mogelijkheden om er weer bovenop te komen. Waarbij hij zich vaak liet lei den door een, zelfs voor sportmensen, bizar bijgeloof. „Want", weet de mateloos populaire linksbuiten, „ik ben mentaal na tuurlijk nooit erg sterk geweest". Daarom mocht men ver wachten dat de recente gebeurtenissen (auto-ongeluk en als gevolg daarvan een noodgedwongen onderbreking van zijn voetballoopbaan) Moulijns zelfvertrouwen enorm geschokt zouden hebben. Maar niets is minder waar. De Feijenoorder heeft zich na een ve nijnige dreun zelden zo positief op gesteld. Zodanig zelfs, dat hij een boeiend betoog durft af te sluiten met: „Ik geloof, dat ik nog beter zal spelen dan in het begin van deze competitie. Als de kneuzingen tenminste snel herstellen, want nu voel ik nog zeker op tien plaatsen pijn." Coen Moulijn kan zijn optimistische prognose eigenlijk gemakkelijk ver klaren. Door een vergelijking tussen vroeger en nu te trekken. Door Ger Bestebreurtje „De tijd in het ziekenhuis heb ik gebruikt om eens goed over alle dingen na te denken", legt hij uit. „Ik kwam tot de ontdekking, dat alles toch maar erg betrekkelijk is. Dat er veel meer is dan alleen maar voetbal. Vroeger, tot voor kort zelfs, was dat anders. Toen was ik veel sterker gebonden aan het voet ballen en bracht ik daar alles op terug, waardoor Je uiteraard ontzet tend wordt belast. Die band is nu losser, wat goed is. Ik zal me niet overal meer zo druk over maken. Ik ben nuchterder, opgelucht eigenlijk, omdat het allemaal zo goed is afge lopen. Nu zie ik zelfs een voordeel in deze onderbreking. Het is na tuurlijk nooit plezierig om middenin een seizoen uitgeschakeld te worden. Maar je bent wel, althans zo voel ik het erg duidelijk, even van voet- balzorgen bevrijd. En daardoor voel ik me geestelijk zeer ontspannen. Waardoor ik er weer helemaal fris tegenover sta. Ik heb ook beslist niet het gevoel, dat ik uit mijn rit me ben gehaald. Op de training en in de wedstrijden kun je dat uiter aard goed beoordelen, maar vooral omdat Feijenoord momenteel sterk draait, geloof ik toch niet, dat ik veel moeite zal hebben om me weer aan te passen." De ambitie, de zogenaamde honger naar de bal, is dus bij Coen Mou lijn duidelijk aanwezig. Toch kan het nog wel even duren voor weer aanzet voor zijn befaamde dribbels. Dinsdagavond zijn hechtingen uit hoofd- en beenwon den gehaald en Moulijn is inmid dels ook al aan het werk gegaan. Bijvoorbeeld gistermiddag toen hij in het stadion de hometrainer be klom. Maar Juist als hij in bewe ging is, knaagt de pijn op verschil lende plekken. ,,En daardoor zal ik toch voorzich tig moeten zijn", begrijpt de links buiten. „Voorlopig zal ik al blij zijn als ik weer in trainngspak en voetbalschoenen sta. Dan begint het er op te lijken." Veel méér echter verlangt Coen Moulijn naar het gras in de Kuip ADVERTENTIE rook met Leef met plezier Rook de échte Pall Mali Export Wereldbekend aroma Pall Mali Export Moulijn heeft gistermiddag de training hervat. Hier zit hij op de home-trainer in het Sta dion Feijenoord, een oefening welke is voorgeschreven door clubarts Abarbanel. Want daar hoopt hij opnieuw te bewijzen, dat hij nog steeds in Feijenoord 1 thuis hoort. En hij wil ook, eenmaal terug in de ploeg, door nieuwe daden zijn dankbaar heid tonen aan die duizenden sup porters, die de. afgelopen weken met zoveel goede woorden hun waarde ring voor hem hebben geuit. „De belangstelling was zo enorm, dat het me gewoon heeft overdon derd. Ook dat heeft ervoor gezorgd dat ik niet bij de pakken ging neerzitten", aldus een gelukkige Coen Moulijn. IOC laat Taiwan niet vallen CHICAGO Avery Brundage. de 84-jarige president van het In ternationaal Olympisch Comité (IOC), heeft gisteren in zijn woon plaats Chicago verklaard, dat het IOC Taiwan niet zal uitsluiten van het lidmaatschap van deze organi satie ten gunste van Communis tisch China. De bejaarde Ameri kaan zei, dat het IOC de handelwij ze van de Ver. Naties niet zal vol gen."Taiwan is lid van het IOC en zal dat blijven zolang het de Olym pische reglementen eerbiedigt. Er is geen enkele reden om Taiwan te sluiten van het lidmaat schap van de Olympische bewe ging". j Avery Brundage zei voorts, dat hij niet verwachtte dat communis tisch China pogingen in het werk stellen om weer lid van het IOC te worden. Juventus op dreef tegen Aberdeen: 2-0 TURIJN De Italiaanse voetbal club Juventus (Turijn) heeft gisteren in eigen stadion met 20 (rust 1 0) gewonnen van het Schotse Aber deen. Het was de eerste wedstrijd tussen beide ploegen in de zestiende finales van het toernooi om de UEFA-Cup. Juventus speelde gisteravond zijn beste wedstrijd van het seizoen. Uit blinkers in het zeer aanvallend spe lende Italiaanse team waren mid- voor Pierro Anastasi, die in de vijf de minuut het eerste doelpunt scoor de, spelverdeler Helmut Haller en linksbuiten Roberto Bettega. Het tweede doelpunt was een gevolg van een indirecte vrije trap voor Juven tus. Linksbinnen Fabio Cappello schoot via een Schots been raak. Aberdeen, dat mede door zijn posi tie van lijstaanvoerder in de Schot se competitie beschouwd werd als fa voriet, was niet opgewassen tegen het tempo en ritme van Juventus. DEN HAAG Het bericht dat het hoofdbestuur van de KNKB de topkorfballers Jan Wals en Tom van Rhee niet meer als lid van de bond accepteert is in korf balkringen het gesprek van de dag. Dat bovendien Chris van der Bol, voorzitter van de vereniging Luto van elke functie in bond of vereniging is uitgesloten, heeft de beroering nog groter gemaakt. Koersen op Duindigt WASSENAAR Een verbeten 6trijd leverden gisteren op Duindigt de zeven deelnemers in de Prijs der 3-jarige stayers. John Areta nam de kop, gevolgd door Jacco Buiten zorg en Jojo Buitenzorg. De laatste zette in handen van Jan van Dooye- weerd veel spoed achter de zaak nam de leiding over, doch werd steeds fel belaagd door de achtervolgende meu^e. Het werd een keiharde eind strijd, waarin Jojo zich met veel moeite kon handhaven tegen de slot- aanval van Jonker Volann, die 25 meter had moeten geven en daar mee een beste prestatie leverde. Jos- Je W. werd derde voor Janky Bui tenzorg. Een machtige triomf boekte Wa genaar Jr. met Eronica W in de in- ARNHEM De NSF wil een intensieve wervingscampagne houden die erop gericht zal zijn de belangrijke onderbezetting van het Nationaal Sportcentrum Papendal op door de weekse dagen op een zo doelmatig mo gelijke wijze te ondervangen. Wat de bezetting van Papendal in de eerste acht maanden van dit Jaar betreft, is er aan de ene zijde optimisme, maar aan de andere kant geen reden tot tevredenheid. Optimisme om dat de geraamde opbrengsten voor 1971 belangrijk hoger zul len uitvallen dan was begroot Dit ondanks het feit dat 45 van de 77 bij de NSF aangesloten bonden nog geen gebruik maaK- ten van het sportcentrum. De acoomodaties op Papendal on dergaan nog steeds wijzigingen Vorige maand werd in het hoofdgebouw een buffet inge richt dat de gehele dag en ook 'savonds is geopend. Een twee de aanpassing betreft de op blaasbare sporthal waaraan nu een permanent karakter wordt gegeven door het aanbrengen van een verharde vloer In boekjaar 1970- 71 Wereldbekend Aroma ROTTERDAM Stadion Feijenoord N.V. heeft in het op 30 juni afgesloten boekjaar 1970-1971 gunstige resultaten behaald. Het totale bezoekersaantal geeft een nooit eerder bereikt getal te zien van ruim 1,3 miljoen. Het gemiddeld bezoekers aantal verdeeld over 31 evenementen bedroeg 42.567 (vorig jaar 43.102 en 28 evenementen). Het totaal aantal bezoekers van de 17 competitiewedstrijden bedroeg 792.065 (v.j. 727.588» en het gemiddeld aantal bezoekers van de competitie was 46.592 (v.j. 42.799), zo blijkt uit het jaarverslag. Na reservering van f 151.809 voor vennootschapsbelasting bedraagt het winstsaldo f 171.543 (v.j. 132.361). Commissarissen en directie achten het wenselijk hiervan f 170.000 aan het vernieuwingsfonds toe te voegen zodat een winstsaldo resteert van f 1.543. Onderhoud en verbetering van het stadion, alsmede controle en veiligheid hadden de volle aandacht. De eerste ring is thans geheel van stoelzittingen voorzien en ultimo 1971 zullen zij reeds op een aanzienlijk deel van de tweede ring zijn aangebracht Verbetering van de geluidsinstallatie is in een experimenteel stadium. ternationale draverij, waarin Gudo van Bonni, en Donar Scotch voort durend de toon aangaven. Eronica W als laatste met 40 meter handi cap gestart, ontwikkelde een fameu ze snelheid, tolde om al zijn tegen standers heen en klopte kort voor de streep Donar Scotch en Gudo van Bonni in een prima 1.21.1 km tijd. Bij de tweejarigen begon de favoriet Kolja T met een fout, die Harmsen echter spoedig corrigeerde. Intussen Intussen was Kaphalus T vrij ver weggelopen, doch Kolja T betoon de verder zijn trouw en de Fernan- del-zoon besloot zijn tweede optreden evenals zijn debuut met een afgetekende triomf in een goede 1.27.- km. tijd, Karla v. d. Lente werd op afstand derde. Aad Harm sen boekte deze middag zijn tweede zege door met Her Areta in de sprintkoers na opwindende eind strijd de steeds leidende Fantast CH in 1.22.1 op de streep te kloppen. UITSLAGEN. Venloprijs met autostart: 1. Jungle Boy (J. Hoejenbos) (1.29.5). 2. Jack, 3. Igor. Tot. 2.50. pl. 1.70, 1.70, kopp. 4.10. trio 30.2C Ocelotteprijs 1.20. 1.20, 1.30, kopp. 5.80. 25.5) ïobelle (F. Sir Alfred, Stormklee Tot w. 4.20. pl. 2.20. .60. 2.60. kopp 2.20, trio 206.—. Driejarige stayersprljs: 1. Jojo Bul- ;nzorg (J. van Dooveweerd) (1.23.5), Jonker Volann. 3 Josje W. Tot. w. 90. pl. 2.2.50 kopp. 8.20. Ruurloprijs: 1 Illona Marijke (H. .20, 1.50. kopp. (2.10.4). 2. Legal Issue. 1.20. 1.10. kopp 2.8 trio 116.20 Artols 2.22.1). 2. Wild Cat. 3. Marissa. 5.50. pl. 3.30. 1.20. kopp. 3.20 (A. Harmsen) (1.22.1), Junior (A. de Wrede) Buitenzorg, 3. Jean- 2.50. pl. 2.20. 1.80, Total l6atoromzet 196.0 Waarschuwing voor Bouwhuis DEN HAAG De beroeps^rainer M. Bouwhuis in Hilversum heeft van de strafcommissie van de Stich ting Nederlandse Draf- en Rensport een waarschuwing ontvangen de be waking van de hem als trainer toe vertrouwde dravers zorgvuldiger te verrichten, dit in verband met het feit dat de uitslag van het urine monster van het bij hem in trai ning zijnde paard Ivon Buitenzorg door de deskundige als verdacht werd gekwalificeerd. Het urinemonster werd op dinsdag 14 september 1971 in Nootdorp afge nomen na afloop van de draverij om de Frankfurt-priJ§, die door Ivon Buitenzorg werd gewonnen. Van de gelegenheid om contra-ex pertise te laten verrichten heeft de Hilversumse trainer afgezien. Voetbal Het Roemeense voet balteam heeft gisteravond in Boeka rest in een vriendschappelijke wed strijd gelijk gespeeld tegen Bulga rije: 11. Bij de rust leidden de Bulgaren door een doelpunt van Bonev in de tiende minuut met 10 Twintig minuten voor tijd maakte Dumitru gelijk. Boksen De Italiaanse bokser Antonio Puddu heeft gisteravond In San Remo zijn Europese titel in het lichtgewicht met succes verdedigd tegen de Fransman Claude Thomias. Het gevecht dat over 15 ronden ging, werd door Puddu op punten gewonnen. Arbiter in Sa Remo was de Nederlander Bennie Bril. Het hoofdbestuur heeft tot deze stap die zonder precedent is in de korfbalwereld besloten omdat het tot de overtuiging is gekomen dat Wals en Van Rhee materieel voordeel hebben getrokken uit hun overgang van Blauw Wit naar Luto, nu alweer anderhalf Jaar geleden, en dat de Luto-voorzitter ln deze affaire een belangrijke rol heeft ge speeld. De beschuldiging dat beide spelers geld zouden hebben gekregen van Luto-zijde was destijds reeds geuit door het bestuur van Blauw Wit. Een speciale commissie, waarvan ook mr. W. R. Uithof, oud-voorzit ter van de Haagse Korfbalbond, deel uitmaakte, kwam echter tot de conclusie dat er geen aanwijzingen waren die in die richting wezen. De bond - verleende toen Wals en Van Rhee toestemming voor Luto uit te komen. Hoe belangrijk deze aan winsten voor Luto waren bleek al hetzelfde seizoen, want Luto toonde zich sterker dan welke andere hoofdklasser en werd onbedreigd kampioen van Nederland. Blauw Wit daarentegen verkeerde geruime tijd in degradatiegevaar, maar slaagde er tenslotte toch in, zich te handhaven. Ondanks de uitspraak van de com missie bleven de geruchten over betaling aanhouden. ZIJ werden niet weinig versterkt, toen Wals en Van Rhee na afloop van het seizoen weer voor Luto bedankten. Het heette, dat zij opniew betaling hadden verlangd en Luto hadden verlaten omdat zij ditmaal hun zin met kregen. Toen een vertrouweling van Wals en Van Rhee, de vroegere Blauw Wit coach Johan Reuter, in een klacht in bij de bond. Een nieuwe vraaggesprek met een Journalist Luto openlijk van betaling beschul digde. diende het Luto-bestuur een commissie, waaraan opnieuw mr. Uithof werd toegevoegd, werd met het onderzoek naar deze klacht be last. De heren keken vreemd op toen Luto-voorzitter Van der Bol ter zitting zijn klacht introk, nadat Wals hem hierom had gevraagd. Zou Van der Bol dit niet doen. zo zei Wals, dan vertelde hij alles. Dit incident versterkte uiteraard de verdenking ten zeerste. Van der Bol kreeg van het hoofdbestuur de raad uit zichzelf te vertrekken. Deze wei gerde echter, waarna het hoofdbe stuur wel gedwongen was een krachtige houding aan te nemen. De nu tegen Wals, Van Rhee en Van der Bol getroffen maatregelen zijn niet gebaseerd op concreet be wijsmateriaal, maar op de vaste overtuiging van het hoofdbestuur dat de beschuldigingen Juist zijn gebleken. ..Een aaneenschakeling van duidelijke indicaties die uit het onderzoek naar voren kwamen, en een reeks van complementaire aan wijzingen hebben ons zekerheid ge geven." Aldus ir. H. A. Duns, voor zitter van de KNKB en tevens voorzitter van de onderzoekcommis sie. Een beroep op de civiele rechter vreest Ir. Duns niet. „Deze kan al leen maar toetsen of wij niet ln strijd hebben gehandeld met ons ei gen reglement. Daar' maak ik mij niet in het minst bezorgd over." al dus de bondsvoorzitter Kemper-Bugdahl winnen zesdaagse van Dortmund DORTMUND Tien minu ten voor elf gisteravond gingen Die ter Kemper en Klaus Bugdahl, dt© in de vijf voorgaande dagen van de Dortmundse zesdaagse de meeste punten hadden vergaard, ln de aanval. Een paar ronden Joegen de beide Westduitsers heel hard en na men een lichte voorsprong op de dusver leidende koppels Altig' Fritz en PostSercu. Om elf uur precies konden de 8.000 toeschouwers Kem per en Bugdahl toejuichen als overwinnaars. Rudi Altig en Albert Fritz eindigden als tweede, terwijl zesdaagse keizer Peter Post en zijn Belgische koppelgenoot Patrick Ser- cu als derde werden afgeschoten. Het Nederlandse duo Leo Duyn- dam, René Pijnen finishte met een ronde achterstand op de ze vende plaats. Piet de Wit, die reed als maat van de Westduitse Mudde- mann. werd achtste op negen ron den. De achterstand van Cees Stam (met de Westduitser Rasing), die als elfde en laatste over de eindmeet ging. bedroeg 38 ronden In totaal legden de coureurs 2787,8 kilome ter af.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 23