„Miskleunen beter dan niets doen" INTER WAS BANG Pakistan moet van de FIH excuses maken Wladimir Sawon als meester schaakkampioen 'éSS Haal 'n gratis race-sticker bij Chevron fRlJDAG 22 OKTOBER 1971 PAGINA 23 LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD Egbert van de Ploegnieuwe trainer damesschaatsploeg: SNEEK Egbert van de Ploeg, de nieuwe trainer van de lamesschaatsploeg, toont bij een eerste vluchtige kennismaking il duidelijk één in het oog springend verschil met zijn voor- anger Kees Broekman. De leraar lichamelijke opvoeding aan en gymnasium in Sneek weet duidelijk wat hij wil. Hij heeft iu al vaste ideeën over wat hij in het komende schaatsseizoen ial gaan veranderen. Een van de eerste zaken die hij heeft ge- egeld, is het trainingskamp in Inzeil, waar de dames met Eg- lert van de Ploeg vorige week zijn gearriveerd. an de Ploeg zag In deze week drie jordelen. Ten eerste kreeg hij de legenheid eens uitvoerig met alle unes te praten, hetgeen wel jdig is na alle moeilijkheden aarmee zijn benoeming gepaard is gaan. „Ik heb al wel met de rijd ers gesproken tijdens de conditie - ainingen in Overveen, waar ik eestal een keer in de veertien da rn naar toe ga, en de moeilijkhe- zijn al lang uit de weg ge- limd. Maar tijdens zo'n weekje in nzell heb je 's avonds de gelegen- ad om elkaar te leren kennen, erder zijn we nu op het ijs begon- en met techniektraining. Naast de chniektraining hebben we daar onditie-training op het land gedaan, it derde voordeel is dat, we een aal in Nederland terug, de ijscondi- i-training meteen kunnen aanpak- Na die opening dan wordt er een week of zes driemaal in de week getraind, afwisselend in Heerenveen en Deventer. Half december wordt een trainingskamp opgeslagen in Assen tot aan de Kerstdagen. In die periode vallen de wedstrjden om de Dynamo Cup, 18 en 19 de cember in Oost-Berlijn. Na de Kerstdagen komen de dames weer bij elkaar in Heerenveen waar zij blijven tot aan de Nederlandse kampioenschappen in Deventer op 7 en 8 januari. Drie dames Direkt na de NK vertrekt de equipe naar Inzeil waar het volgende weekeinde (15/16 januari) de Euro pese kampioenschappen worden ge houden. Na de EK blijven de dames nog een weekje in Inzeil om op dinsdag 25 januari samen met de van de punten waar Van de ig, die zelf een bekende korte- anrijder is geweest, dit seizoen sondere aandacht aan gaat be den is de sprint en dan vooral bochtentechniek. „Ze moeten moods geblinddoekt die bocht op 500 meter kunnen doorvliegen, sprint is een gok. Of je een zeer chte rijd rijdt, of dat je valt, dat akt niets uit. De Nederlandse isters eindigen in het algemeen ssement vaak lager dan wat ze ard zijn door hun mindere 500 ter. Dat moet veranderen". voor de Olympische Spelen. Half februari zijn ze dan terug in Ne derland waar ze blijven tot en met de wereldkampioenschappen in Hee renveen op 4 en 5 maart. Daartus senin vallen dan nog de wereld heren naar Sapporo te vertrekken kampioenschappen sprint, waar Verplicht Egbert van de Ploeg weet wat hij wil Egbert van de Ploeg begint met veel vertrouwen aan dit voor hem zeker niet gemakkelijke seizoen en hoopt daarbij dat mede door zijn leiding het damesschaatsen wat uit de schaduw zal treden. Het blikincident bij Borussia MG MILAAN De spelers van Internationale zijn bang ge weest tijdens de wedstrijd te gen Borussia Mönchenglad- bach, die door de Milanese ploeg met 71 werd verloren Bij de stand 21 werd, zoals bekend, Roberto Boninsegna van Inter door een blikje ge raakt, waarbij hij gewond de strijd moest staken. Op het vliegveld van Milaan zei rechtsachter Fachetti: „Wij waren onthutst door het on geval dat onze ploeggenoot is overkomen. Wat konden wij doen? De hele wedstrijd werd gespeeld in een sfeer van intimidatie. Wij waren al bang en na het ver trek van Boninsegna hebben wij die Duitsers maar laten spelen en scoren". Aanvoerder Sandro Mazzola voegde er aan toe: „Het liefst waren wij van het veld gelopen". Voorzitter Ivano Fraizzoli vertelde: „Ik zie de gevolgen met spanning tegemoet, ik hoop dat de Euro pese voetbalunie een juiste be slissing zal nemen. De Unie heeft de machtsmiddelen tot haar beschikking om de Duitse vereniging te straffen. Boninsegna wilde niets over het incident zeggen, maar het was overduidelijk dat hij geen nadelige gevolgen van het blik- gooien had overgehouden. Over het voornemen van de Italianen om bij de UEFA te eisen dat de wedstrijd gewon nen wordt verklaard voor Inter kon de Nederlander Dorpmans die de ontmoeting leidde, slechts lachen. „Dat is ge woonweg belachelijk. Borus sia was zoveel sterker, dat het ook zonder dit incident met grote cijfers zou hebben gewon nen. Nee, dit protest van Inter heeft volgens mij geen schijn van kans. Wel, zal de UEFA met als precedent de wedstrijd PSV-Real Madrid van vorig sei zoen Borussia straffen. Ver moedelijk zal het zijn twee vol gende Europacupwedstrijden niet in eigen stadion mogen spelen". Over de spelers van beide elf tallen was Dorpmans vol lof, met echter één uitzondering Mario Corso. „Die Corso heeft me de hele wedstrijd lopen trei teren. Na twintig minuten, toen hij een gebaar maakte van „man, je begrijpt er niets van." De door een blik getrof fen Roberto Boninsegna ver laat horizontaal het veld van Borussia Mönchengladbach. heb ik hem een gele kaart ge toond. Dat wil zeggen een offi ciële waarschuwing, die tevens impliceerde dat hij bij nog zo'n geintje er onverbiddellijk uit zou gaan. Tien minuten voor tijd, bij een vrije trap, dreunde hij opzettelijk tegen me aan en schopte me tegen mijn enkel. Toen was de maat vol. van de zaken die vorig jaar istig mis gingen bij de dames- aatsers was het contact met de Van de Ploeg daarover: „Ik al tegen ze gezegd: „Adeldom plicht". Dat betekent bijvoor- id dat je als je kampioene bent rorden, de pers te woord moet Dat hoort erbij en daar zal zeker op toezien, dat dat ook ge- rt". seizoen 1971-72 wordt voor de aatsers weer heel lang. Eind de- iber moet „de vorm" er zijn, be- maart nóg. Van de Ploeg: „voor er dat mogelijk is, is daar bij de iditietraining rekening mee ge iden. Ik heb het er met trainer Holleboom uitvoerig over ge- Het lange seizoen betekent alleen het vasthouden van de m, het betekent ook voor de lei- ig een probleem om al die maan- door te komen. Hét grote pro em van vorig jaar. samenstelling van de begelei- (gsequipe is veranderd: dokter odenburg is er niet meer bij. ir hem in de plaats is gekomen Scheffers, een sportarts, die al bemoeienissen met wielrennen eft gehad. Chef d'Equipe is Joop leleman gebleven en masseur nsma is er ook nog. De trainer de dames die de afgelopen ja de conditie-training van de eer klas voetbalvereniging Sneek Rorgde en zich op de hoogte tld van de trainingswij zen bij het laatsen, omdat die sport hem in ge mate interesseerde, zal zeker de mentale begeleiding veel Wacht besteden. „Op sommige inenten zul je iets moeten doen. kunt misschien een keer gewei- miskleunen. maar dat is altijd g beter dan niets doen". Rond programma van de dames voor komende seizoen is al zo goed irond. Na de trip in Inzeil zouden oranje-dames morgen bij de ope- ig van de kunstijsbaan in Assen len. (Wegens de slechte weersom- Ddigheden is die opening echter ïschoven naar 13 november). Kant- kening van v. d. Ploeg: „Het is na- Qrtijk leuk al die kunstijsbanen, hr hoewel ik helemaal niet van irheidsbemoeiing houd had het dit geval toch wel beter geweest »de verspreiding wat beter in het was gehouden. Groningen, As- Bi Heerenveen en dat allemaal in straal van 60 km. Dat is wat al veel". BARCELONA De zaken in het wereldhockeytoernooi in Bar celona zijn wel danig op hun kop gezet. Europees kampioen West- Duitsland en de nummer twee van dit werelddeel, Nederland, mogen zaterdag in een achter hoedegevecht gaan uitmaken wie van beide vijfde van de wereld gaat worden. De Europese num mer drie, Spanje heeft daarente gen nog kansen op de imposante „Copa del Mondu" ter waarde van een halve ton. Samen met drie „donkere" landen Pakistan, India en Kenia. Pakistan heeft zijn beroemde hookey naam lelijk te grabbel gegooid door zijn onsympathieke spel, maar meer nog door de vernielzucht in de sjieke Real Poloclub na de ne derlaag tegen de Spanjaarden. De Pakistani hebben van de internatio nale hockeyfederatie opdracht ge kregen een excuusbrief te schrijven, waarmee het incident dan als afge daan zal worden verklaard. Overi gens geen bijster sterke maatregel van de FIH. Ongetwijfeld wordt met de nodige vrees het treffen tegemoet gerien tussen de grote rivalen Pakistan en India. Geen benijdenswaardig kar weitje voor de scheidsrechters die dit krijgen o pte knappen. De wereldstrijd heeft zich inmiddels voor twee dagen verplaatst naar een bergplateau in het stoffige ge hucht Tarrasa, een uur rijden van Barcelona. Daar heeft een van de schatrijke hockeyfans die Spanje bezit ten koste van veel peseta's een hockeyveld uit de harde grond ge stampt, dat zo nodig ook enige da gen gebruikt moet worden voor dit wereldomvattende sportgebeuren. Nederland viel de eerste beurt deze peperdure grasmat als eerste te be treden. samen met de Fransen, om tot de uiteindelijke rangschikking te komen van de vijfde tot de achtste plaats. Het was geen eenvoudig karwei, want de zon brandde on barmhartig en onze landgenoten gingen begrijpelijk ook nog wel ge bukt onder de wrede verbanning uit de „grote vier". Zij volbrachten dit hete duel echter met 2—1 winst. Paul Litjens, dé Nederlandse goal- getter van Barcelona, was toch weer naar de reservebank verwezen ten gunste van Irving van Nes. het geen geen beste ruil bleek, al plaatste de Eindhovenaar een van de twee treffers. Oranje bleek zijn strafcornercomplex van de gedenk waardige strijd tegen de Japanners nog niet te boven. Het kreeg er vier te nemen en alle bleven opnieuw onbenut. Voor de rust was deze merkwaardige wedstrijd nauwelijks het aanzien waard. Er werd steeds om tempo en concentratie geroepen door aanvoer der Nico Spits, die opnieuw zijn mannen het goede voorbeeld gaf met zijn technisch knappe spel. De Franse aanvallen waren nauwelijks gevaarlijk, maar de Nederlandse spelers toonden weinig stickvastheid en inspiratie en ook het 6toppen was weer povertjes. Pas vier minuten na rust viel de eerste Nederlandse treffer. Frans Spits zette hard voor, Sauthier stopte de bal met zijn legguards, waarna Van Nes rustig de kans werd geboden van dichtbij te sco ren. Acht minuten later zette Frans Spits resoluut het sein op veilig met een prachtige slalom langs di verse Fransen, inclusief de keper: 2—0. Het felle Franse slotoffensief lever de toch nog een onhoudbaar tegen- punt op, toen Couton hard schoot en Grain de bal van richting ver anderde, die hoog achter Buij in sloeg. Lang bleef het onzeker of Australië óf West-Duitsland de laat ste tegenstander van Nederland zou worden. Het werd de oude rivaal, hetgeen zaterdag dan nog een inte ressant slot voor ons land kan wor den. De Duitsers fabriceerden overigens pas zes minuten voor tijd de enige treffer, maar wél een juweel van een doelpunt, waarmee Uli Vos zich belastte. Hij ontwrichtte bliksemsnel de hele Australische defensie en ook de uitlopende Dearing vormde geen probleem voor hem. TENNIS De Nederlandse ten niskampioene Betty Stöve is in de kwartfinales van het toernooi om de Dewar Cup in Billingham uitermate dioht bij een overwinning geweest op Wimbledonkampioene Evonne Goo- lalong. In de tiende game van de derde set kreeg de Nederlandse twee matchpoints. Beide malen eindigde echter de forehanddrive, die het be slissende punt moest brengen, in het net. Goolagong won uiteindelijk met 4—8, 6—2, 7—5. Boksen in Ahoy ROTTERDAM De uitslagen van de gisteren in Rotterdam (Ahoy) gebokste partijen voor het militaire wereldkampioenschap (CISM) lui den: Vlieggewicht: Sonunur (Turk) wint door k.o. Ie ronde van Jung Cassis (Ghana), Conti (It.) w.o.p. van Hassan (Irak). Bantamgewicht: Onorl (It.) wint door k.o. tweede ronde van Caldarel- la iFr.), Blanch (Iran) w.o.p. van Zeckl (Oostenr.), Carreras (V.S.) w. o.p. van Cassis Aryee (Ghana). Middengewicht: Amartey (Gha na) wint door k.o. eerste ronde van VOETBAL Spartak Moskou en Marsy (Fr Keshmiri .Irani w.o Vittoria Setubal hebben gisteren in I p van ASdul Amir ,Iranr. conetl- Moskou met 0—0 gelijk gespeeld in ti (Itw op van Jones IVS Onbekende vogel" neemt hoge vlucht ADVERTENTIE U krijgt 'm echt kado (u hoeft alleen maar naar een Chevron-station te gaan) en 't is net of je ineens harder gaat met zo'n sticker achterop. Haal 'm vlug, want op is op! LENINGRAD Wladimir Sawon (31) is schaakkampioen van de Sowjet-Unie geworden als meester en niet als grootmeester. Het was voor het eerst in veertien jaren dat zoiets gebeurde. De man die in 1957 het zelfde deed, was M. Tal., één van Sawons tegenstanders in het huidige Leningradse kampioenscon cours. „Een onbekende vogel" was het, die deze hoge vlucht nam. Maar voor Ingewijden die zijn weg naar de top de afgelopen Jaren hebben gevolgd, Twee paarden werden gedood bij een val in een race in de Australische plaats Sydney. Het paard Bogan Glen kwam ten val en twee andere paarden, Dancing Lady en Tob Cobber tuimelden over hem heen. Dancing Lady stierf bijna onmiddellijk, Bogan Glen moest worden afgemaakt. De jockeys Piers en Scorse moes ten ter observatie in een zieken huis worden opgenomen. kwam zijn triomf niet als een on- voorstelbare verrassing. Sawon bracht zijn jeugdjaren door j in Lebedin in het Oekraïnse Soe- my-gebied. Hij bereikte er als scho lier al de eerste klas van de schaakbond. We lezen in Sowjetski Sport, dat hij na zijn schooltijd naar Charkow j verhuisde, waar hij als metaal- 1 draaier heeft gewerkt bij de fabriek .Mi jnwerkerslicht". Acht jaar is hij nu al (met ver- j lengde diensttijd) sergeant in het j Russische leger. In 1959 heeft hij de titel schaakmeester behaald. Aan de kampioenschappen van de I Sowjet-Unie heeft hij voor het eerst deelgenomen in 1961. Hij heeft er in de loop der jaren steeds bete- re resultaten bereikt. Vorig Jaar i deelde hij met anderen de vijfde I tot zevende plaats. In de competitie i om de Russische beker is hij als derde geëindigd. „De talentvolle schaker", aldus Sowjetski Sport, „heeft de titel i grootmeester bereikt op de moeilijk ste en meest overtuigende manier: in het landskampioenschap". ADVERTENTIE jam koopt wil fruit TIJDELIJK 1.81 proeven NEEMT VAKER ZWAARDEMAKER zonder kleurstof en conserveermiddel

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 23