Restauratie „Knipmolen" kostte f 5.539.17 meer Warmonds colle; pleit voor één, hulporganisatie agena De Kunst van mevrouw Smidt de egels van William D. Kuik RAAD VOORSCHOTEN 29STE BIJEEN BIJ HEUFF IN WASSENAAR Woningen Vernèdepark worden afgebroken PAGINA 2 LL1DSL H U VOORSCHOTEN Voor de voor bereidende werkzaamheden die vast zitten aan de bouw van 50 woning wetwoningen in Noord-Hofland vraag het college van B. en W. de raad een krediet van f 24.000,-. Het bouwplan zal worden vervaar digd door de NV Bouwkundig Inge nieursbureau Stuurman in Waddinx- veen. Omdat het nog niet bekend is wie de woning gaat bouwen, een van de plaatselijke woningbouwvereni gingen of de gemeente zal de ge meente als opdrachtgeefster op treden. Voor het bouwrijpmaken van de gronden tussen de Leidseweg-noord en het Korte Vlietkanaal bij Boer derij „De Hooghkamer is e,en krediet van f 232.000,- uitgetrokken. B. en W. stellen de raad nu voor het bouwrijp maken onderhands aan te besteden. De restauratie van- de Knipmolen is voltooid maar de begroting is wel overschreden. De meerkosten bedra gen f 5.539.17. Deze verhoging is ont staan omdat bij de restauratie nieu we gebreken naar voren kwamen. B. en W. stellen dan ook voor een aan vullend krediet van f 5540 te verlenen Voor de restauratie van boerderij „De Hooghkamer" heeft de eigenaar een gemeentelijke subsidie gevraagd. De herstelwerkzaamheden aan het rietendak van de boerderij bedra gen f 23.176.-. De rijkssubsidie be draagt 25 pet. en B. en W. stellen de raad voor ook een subsidie van 25 pet. tot een maximum van f 5.794,- te- verlenen- Het bosoark Ter Wadding dat voor Voorschoten en vooral voor Noord- Hofland een wandelgebied bij uit stek is. dit Jaar eigendom geworden van de provincie. Omdat het park open blijft voor publiek moet Voor schoten de normale onderhoudskos ten betalen. Deze bedragen f 18.000,- pei Jaar. De raad zal 29 oktober de volgende agenda te behandelen krijgen: verlenen van eervol ontslag aan de gemeentesecretaris, A. Eveleens; 9 aankopen van een perceeltje grond tussen de bebouwing van de Schoolstraat/ Leidseweg en de Ko ningin Juliana ten behoeve van de aanleg van een dienweg: vaststelling van voorbereidings- besluiten voor de gebieden „Berbice" en „Noord-Hofland""; aangaan vRn een gebruiksover- eenkomst met de provincie Zuid- Holland ten behoeve van het bos- park „Ter Wadding; het beschikbaarstellen van een voorbereidingskrediet ten behoeve van de bouw van woningwetwoningen in de wijk Noord-Hofland; onderhandse aanbesteding bouwrijpmaken van gronden in Noord-Hofland; aangaan van kasgeldleningen en vaste geldleningen voor het Jaar 1972; van de begrotingen van de ge meentebedrijven en de begroting van de algemene dienst voor het dienstjaar 1972, één en ander met bij behorende toelichting; vaststelling van de Uitkerings- en pensioenverordening wethouders 1972; beschikbaarstellen van een aan vullend krediet vow de restauratie van de Knipmolen; beschikbaarstellen van een kre diet voor de restauratie van de boer derij Leidseweg 260; 9 beschikbaarstellen van een kre diet voor de aanschaffing van meu bilair ten behoeve van de openbare kleuterschool „Vinkenhof"; 9 beschikbaarstellen van een krediet voor de aanschaffing van meubilair en ontwikkelingsmateriaal ten behoeve van de dependance van de openbare kleuterschool „De Speel doos"; beschikbaarstellen van een kre diet voor de aanschaffing van meu bilair en leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de Parkschool; verlenen van medewerking ex artikel 50 der Kleuteronderwijswet voor de aanschaffing van ontwikke- lings- en buitenspelmateriaal, ten behoeve van de Laurentius kleuter school; verlenen van medewerking ex artikel 72 der Lageronderwijswet 1920 voor de aanschaffing van een film strook-diaprojector ten behoeve van „de Noorderhof"; verlenen van medewerking ex artikel 72 der Lageronderw^swet 1920 voor de aanschaffing van een televisie-toestel ten behoeve van „Het Kompas"; verlenen van een garantie ten behoeve van een concert te geven door het Residentie-orkest; toekennen van een uitkering in-eens aan het gemeentepersoneel; voorstel tot voorzieningen in een vakature in de funktionele commissie voor cultuur; comptabiliteitsbesluiten; behandeling Deelnota IV. sa mengesteld door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten in opdracht van het Gewest Leiden. Subsidie voor Kinderopvang LEIDERDORP Uit de Aktie- groep Man-Vrouw-Maatschappij heeft zich een werkgroep gevormd onder de benaming „Kinderopvang tussen twaalf en twee". De accomo- datie van de speelzalen aan de Den nenschans is echter gericht op peu ters zodat ten behoeve van oudere kinderen voorzieningen moeten wor den getroffen. De werkgroep heeft de inrichtings- kosten geraamd op f 950. De exploi tatie zal zonder subsidie van de ge meente sluitend kunnen zijn, reke ning houdend met het openstellen gedurende vier dagen per week en een bijdrage van de ouders van f 1.25 per dag. B. en W. meent dat het streven van de werkgroep de steun van de raad verdient, daarom stellen zij voor een eenmalige subsidie toe te kennen van f 950. Dit voorstel zal in de Leiderdorpse raadsvergadering van maandag avond aan de orde komen. LEIDEN Het was gister middag een oorverdovend la waai in clubhuis „De Zeven sprong" in Leiden-Noord. Ongeveer 400, voornamelijk, zeer jonge kinderen hielden een „stuif-es-in", net zoals op de televisie gebeurt. De kinderen haddén zelf hard aan het slagen van deze middag gewerkt. Bijna hele maal zonder hulp van de lei ders en leidsters hadden ze allerlei dingen ingestudeerd. Zo was er een heel majoret- tenkorps, er ivaren tientallen zangers en zangeresjes, er kwam e.en jongetje zijn schildpad laten zien, een meisie imiteerde een baby. kortom het was net als het echte TV-stuif-es-in. Alle kinderen die iets op het' podium kwamen doen of laten zien kregen hiervoor een mooie stuif-es-in-sticker, terwijl de beste deelnemers en deelneemsters een offi ciële sticker kregen aangebo den. Af en toe werd het pro gramma even onderbroken voor een gezellige meezinger en klonk uit vierhonderd ke len „Hup, daar is Willem met de waterpomptang" of een dergelijk fraai lied. In Leiden-Noord is men al de hele week allerlei activi teiten aan het organiseren in verband met de herfstvakan tie. In de loop van de week zijn er sportwedstrijden, er is poppekast geweest, er zijn herfststukjes gemaakt, er werden films gedraaid enz. De stuif-es-in van gister middag was het hoogtepunt van het programma. De mid dag ivas georganiseerd door de clubhuizen ,,'t Honken ,,'t Anker". WARMOND De Warmondse ge meenteraad vergadert dinsdag 26 oktober in het gemeentehuis. De sub sidieverlening aan de Zonnebloem is een van de agendapunten. De Katholieke Nationale Vereni ging tot Bevordering van het wel zijn der zieken "de Zonnebloem" afd Warmond heeft verzocht, om een subsidie in de kosten van haar akti- viteiten. De aktiviteiten van deze vereniging bestaan uit het bezoeken en verzor gen van zieken en het in samenwer king met andere organisaties hou den van ontspan ningsmidda gen voor zieken en bejaarden. Het geraamde tekort voor 1971 be draagt f 472.30. Voor verder in te gaan ou dit subsidieverzoek willen B. en W. eerst aandacht besteden aan alle andere organisaties in War mond die al dan niet gesubsidieerd op het gebied van de hulp aan zie ken en bejaai-den werkzaam zijn. Dit zijn: "de Zonnebloem" afd. Warmond, Hervormde Vrouwengroep "Stille Kracht" Warmond. Unie van Vrou welijke Vrijwilligers. Comité Bejaar densociëteit, Werkgroep gymnastiek voor ouderen. In feite zo menen B. en W. doen de 5 organisaties min of meer het zelfde werk. Men zou volgens het college moeten streven naar l orga nisatie. B. en W. zijn echter van mening dat dit niet mag worden afgedwon gen via de subsidieverlening. Het college stelt de raad voor m.i. v. het jaar 1971 aan "de Zonne bloem" afd. Warmond en de Hervormde Vrouwengroep "Stille Kracht" Warmond een subsidie te verlenen in het werkelijke tekort on der voorwaarde dat de subsidie nooit meer zal bedragen dan 75% van de werkelijke uitgaven (25% j eigen inkomsten). j Deze subsidievoorwaarde zal in i het vervolg ook gelden voor de sub- sidiëring van de Unie van Vrouwe- j lijke Vrijwilligers. Op de begrotmg voor 1971 wordt een bedrag van f 800 geraamd. 9 Voorstel tot wijziging van de Al- gemen Politieverordening der ge- ineen te Warmond. Garanderen van rente en aflos- sing van een lening voor de koop van éen woning. 9 Verlenen van een subsidie aan "De Zonnebloem", afd. Warmond, en de Hervormde Vrouwengroep „St.il- i ie Kracht" te Warmond, i ting. i 9- Verlenen van toestemming tot het innemen van ligplaats met een woonschip-weekendschip in het wa- 1 ter. eigendom van de gemeente War- I mond. Voorziening in de behoefte aan vlottende middelen voor het jaar 1972. Verstrekken van een uitkering ineens aan het daarvoor in aj king komend personeel in dia gemeente. Wijziging van Ambtenarenreglement Warm f Ingekomen stukken en lingen inzake plan "Zwanburg* S "All, Donderdag Kreatief Sentrum (Breestrj Sportdemonstratie Koreaans su rate etc. 8 uur nam. 1 Stadsgehoorzaal, dams Philharmonisch Orkest Edo de Waart 8.15 uur nam. Boommarkt 12 Socletelt voor| dicapten 7.3010 uur nam. Titus Brandsmalaan 76 De Clubhuiswerk handenarbeid 1 Snouck Hurgronjehuls (Rapi Spr. prof. dr. E. Zürcher over zo groot als Europa" 8 uur nam. Rijnlandflat (Churchilllaan) j Spr. drs. G. M. V. van Aardem Vrijdag Maranathakerk (bijza&l) Doon avond Dienstencentrum 7.30 uu1 Stadhuis (Burgerzaal) Dag Naties Spr. prof. dr. E. Zürch „China in de internationale be: 3 Stadsgehoorzaal Feestavond 7 45 uur nam. Kreatief Sentrum (Breestrajii Films over China 9 uur nam f bar 12 uur tot 2 uur 's n°"^*™ Oegstgeest (Geverstraat tèlt voor kamerbewoners staanden 8 uur nam Boshuis achter Hof laan 76) i beurs voor verzamelaars 7-9.30 middag. Breestraat 19 Socletelt Twent kamerbewoners en alleenstaai j -12 uur nam. Oude veöt 73 Informatli Stichting Scientology 8 uu Het Mierennest Morsweg 5$ verjassen 8 uur nam. Oegstgeest (Lijtweg 7) Sprw bejaarden Sociaal Medisch Ad Jazz-zolder Hot House (Raj 24) Kwartet Harry Verbeke 11 's nachts. Microtheater (Vestestraat 40) ei rium met Grimm-igheden 8. middag. Zaterdag Kreatief Sentrum (Breeetm 11 Rommelmarkt 12 uur nam. Rail Moan 9 uur nam., café-bar 12 's nachts 2 uur. LAK-t.heater (Levendaal) The5 Nu Weekend 2 uur nam. Oegstgeest (Geverstraat 65 teit voor kamerbewoners en staanden. 8 uur nam. Doopsgezinde Kerk Adventke prediking ds B beletudie 10 i 11 den) 9-12 Oegstgeest (Het Witte Huis) sociëteit Palamedes 2-5.30 u Apotheek dienst Burgerlijke Stand van Leiden De avond-, nacht- wordt waargenomen door apothi Driesum, Mare 110 apotheek schoten ueldseweg 66 en ap Breest Smallenburg, Loevestein VOORSCHOTEN De gezamen lijke Voorschotense padvindersgroe- pen houden zaterdag een stroopwa- fclaktie ter versteviging van hun kassen, 's Middags wordt het dorp „afgestroopt" met pakjes van dit kle vende koekmateriaal en 's avonds verwachten de padvinders hun geld te tellen nodig voor de aanschaf van kampmaterialen. GEBOREN Rosdano Adriano, zn. van P. Man- das en M. Meertens: Jan Jacobs, zn. van J J. C. Mulder en P. Vigeleyn Nlkljuluw; Bernardus Johannes Leo- nardus, zn. van L. A. van der Lans en M. G. van Kempen: Slmone. dr. vaD R. J. A. van der Stok en W. M. A. Caspers: Anton, zn. van H. J. P. Hoo- genboom en H. E. van der Vos; Anuschka Anita Antoinette, dr. van W. H. Steenvoorden en M. M. Otgaar. OVERLEDEN C. de Ridder. 68 J.. man; W. A. van der Pol. 72 j., man; IJ. Glastra van Loon, 86 j.. weduwe van R. de Vries; M van Dijk. 76 j.. man; J, van den i Bosch. 94 j., weduwe van S. Cok; E. Fuchs. 70 J.. echtgen. van T. J. Se- j lier: J. M van Marie, 66 j. man: J. M Weezenaar, 72 J..' weduwe van S. Rutteman; P. Moolenaar. 83 J.. man; 1 C. Star, 79 J.. echtgen. van S. C. Bulk VOORSCHOTEN Burgemeester en wethouders van Voorschoten heb ben de bewoners van de woningen in het Vernèdepark schriftelijk mee gedeeld dat hun woningen niet meer hersteld kunnen worden en te zijner tijd afgebroken worden. "Wij zijn ons er volledig van be wust, dat door deze brief veel gevoe lens bij u zullen worden opgeroenen. Verschillende van u wonen immers reeds Jarenlang in de huidige wonin gen en hebben daar lief en leed ge deeld. De omgeving is u vertrouwd; u kent uw buren en uw buren ken nen u. Nu dreigt werkelijkheid te gaan worden, wat u tot op heden van u af hebt proberen te zetten", aldus B en W. die tevens de bewoners uitnodigen voor een wijkavond op dinsdag 2 november om op die avond te trachten in goed overieg te ko men tot het oplossen van de proble men. Nadat de dienst openbare werken de woningen afgekeurd had is nu ook het definitieve oordeel van de Natio nale Woningraad binnen. Dit oordeel is eveneens negatief voor de wonin gen. Het "karkas" vertoont ernstige gebreken, vooral ontstaan door het gebruik van onjuiste specie, waardoor in de voegen van de muren niet veel meer dan zand is overgebleven. Hierdoor is een vochtwerking ont staan, waardoor o.a. de spouwan kers gaan doorroesten. Reparatie is niet meer mogelijk. B. en W. vinden het een verdrie tige zaak, dat in deze tijd, waarin zo'n grote behoefte bestaat aan be taalbare woningen, thans de wonin gen in het Vernèdepark aan de bewo ning moeten worden onttrokken. Het College geeft de bewoners de ver zekering. dat zolang er nog geen an dere woonruimte beschikbaar is. de bewoners de woningen nog niet be hoeven te verlaten. Vrijkomende wo ningen worden echter direct dicht gespijkerd, zoals de laatste twee Jaar reeds gebruikelijk is in het Vernède park. WASSENAAR Waarom toch steeds dat verschil tussen Kunst en Kunstnijverheid? vraagt mevrouw R. Smidt zich af. Zij exposeert haar keramiek in galerie Heuff in Wassenaar, samen met William D. Kuik. (etsen en tekeningen". "Erg jammer", zegt ze, "dat er zo op ke ramiek wordt neergekekeai. Men deelt het in bij de kunstnijverheid, en men slaat kunstnijverheid nu een maal veel minder hoog aan dan kunst-met-een-grote-K" De schei ding tussen Kunst en kunstnijverheid ziet ie dan ook niet zo zitten. Haar keramiek is bijzonder fraai van vorm en van kleur en vaak erg humoris tisch. Het zijn kleine, bolronde we zentjes die met ronde onschuldige Ogen de wereld inkijken, of grappi ge, dikke mannetjes zoals "De Tele- graaflezer", die als een karikatuur bedoeld is. Voor de vormgeving gaat ze van een bol uit: daar worden dan de vleugeltjes, handjes of klauwtjes tegen aan geplakt. In de kleur is vooral grijs-groen en oker overheer send. Het glazuur heeft een fraaie, doffe glans. Sommige stukken zijn wel vijf a zes keer geglazuurd en zo is het pokdalige effekt van de "pok vogel" verkregen. Het resultaat staat echter nooit van te voren vast, het blijft een spannend moment, wanneer de oven open gaat. Hoe zal het geworden zijn? Lang niet alles is dan naar haar zin geworden. j Je hoeft alleen maar naar haar werk te kijken om te zien hoeveel plezier ze er aan beleeft. Maar dat sommige mensen het een "leuke hobby" noemen is iets waar ze zeer I beslist op tegen is. Een hobby is niet serieus en is vrijblijvend. Zo vat ze haar werk beslist niet op! Dit brengt haar weer op die kwestie die haar zo hoog zit. waarom er altijd een beetje op de keramiek neergeke- ken wordt, De tekeningen en de grafiek van de Utrechtenaar William D. Kuik zijn erg fijntjes. Er gaat een heel bijzon dere sfeer van uit- William Kuik werkt vaak in combinatie met water verf. en hij gebruikt tere kleuren, met vooral veel grijzig-groen, blauw en oker. Behalve de indrukken van zijn reis in Ierland en zijn verblijf in Dublin vormt het verleden, en dan vooral het romantisch getinte verleden zijn belangrijkste inspiratiebron. Hij te kent niet alleen, hij schrijft ook verhalen. Sommige van zijn prenten stellen figuren voor die in zijn verha len voorkomen, zoals bijvoorbeeld "De egelhoeder". Egels komen trou wens vaak in zijn werk voor, en ook de gezichten van de mensen hebben, als je goed kijkt, vaak iets van een egelsnuit weg. W. Kuik blijkt dol te zijn op deze diertjes met hun schran dere. guitige kopjes Ze scharrelen meer dan eens in zijn atelier rond. „Ze worden soms te aanhankelijk", zegt hij, "dan vergeten ze zich in te graven voor hun winterslaap en dan wordt het te koud voor ze". Hij bezit Een indruk van Wi Kuiks verblijf in Dublin. vier egeltjes van keramiek dk vrouw R. Smidt, met wie hij 0 men exposeert, gemaakt heeft opleiding kreeg hij aan de H damse Tekenakademie. Kortom: een bezoek aan Heuff (Hoflaan 7. te Wassen* de moeite van een bezoek du'oi dwars waard. HANNY REN*

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2