Heath zet Wilson mat Limburgers steken zich in de schulden voor een praalgraf Staf van Teuns is diep teleurgesteld Historisch zesdaags EEG-debat begonnen Leiden vaart Samenwerking op weg naar rode planeet Ex-mijnwerker Maan Jansen lacht er om LONDEN Hoewel het grote Britse publiek de buik vol ieeft van de "common market', zoals de EEG hier algemeen rordt aangeduid, omdat men al jarenlang is geconfronteerd net de argumenten voor en tegen, een versleten grammofoon- laat die de afgelopen maanden en weken bovendien dagelijks iet zijn krassend geluid iedereen irriteert, zal men er opnieuw an moeten geloven. PONDERDAG 21 Ox> LEIDSCH DAGBLAD (Van onze correspondent) Vandaag is het Britse Lagerhuis et openingsredevoeringen lec Douglas-Home, de Britse minis- van Buitenlandse Zaken, en De- Healey, zijn Labour-tegenspeler it slotdebat begonnen over Enge- nds toetreding op de in Brussel ilcregen voorwaarden, dat zes da- in zal voortdreunen om op 28 ok- iber "s avonds om tien uur zijn cli- H te bereiken. Want dan wordt de storische beslissing genomen. loor inold Lissauer gr is geen twijfel aan dat En- land, na tot twee maal toe een aanloop daartoe te hebben idaan, de sprong over het Kanaal maken, omdat „de zes" na het rdwijnen van De Gaulle eindelijk tt open armen gereed staan de ritten aan het hart te drukken. Blauwtje Ingeland is echter omdat het zo el blauwtjes heeft gelopen, nog tt]d een schuchtere minnaar. Bo ndien heeft het met zo veel in- ndige problemen te kampen issale werkloosheid, inflatie, fail- sementen van bedrijven met luis- iljke namen en andere misères het nauwelijks de energie kan brengen zich druk te maken over op handen zijnde beslissing, pe voorstanders van de EEG zijn de afgelopen tijd niet in geslaagd t diep gewortelde wantrouwen van Engelsen tegenover het „griezeli- centiment" weg te nemen. De te- astanders en de twijfelaars hou- de overhand. Vandaar de voor democratie gevaarlijke breuk tsen openbare mening en parle- !0t. De persoonlijke binding met hun «districten vormt daarbij in Enge- id een extra moeilijkheid/ Zo zijn voorbeeld de kiezers van premier tegen Engelands lidmaat- haü van de E.E.G. ie vrees voor de E.E.G., namelijk, wetenschap dat deze de eerste p is op een onvermijdelijke weg ir een Westeuropese statenbond zelfs een federatie, spiegelt zich ln de verwarring binnen de beide ote politieke partijen. Labour met zijn overwegende an- houding staat het dichtst bij de lenwoordige, maar altijd wankele blieke opinie. Bovendien probeert nu het nog altijd zijn verlies vorig jaar juni moeilijk kan ver oppen, de Tories zo snel- mogelijk torpederen, waarop het thans, den de sombere algemene toestan- i, de kans schoon ziet. Oppositieleider Wilson heeft zijn Si altijd gespleten partij de kse grote bonden tegen de rechtse zodanig weten te verdringen, dat bours aanval op de zogenaamde irie-voorwaarden, maar in feite de aansluiting zelf, voor de Con- vatieven de genadeslag zou heb- kunnen betekenen. Wilson moest arbij op zijn hoofd gaan staan idat hij als premier zich van aan- nkelijke tegenstander tot vurig orstander van de E.E.G. had be- erd. Door deze capriolen heeft hij özelf en zijn partij enorme schade rokkend en dreigt Labour zich tot riaé van de Britse politiek te ma lt Premier Heath heeft Wilson ech- op het laatste nippertje schaak- it weten te zetten en zich' daar- lementaire meerderheid voor het E.E.G.-voorstel verzekerd, nadat hij aanvankelijk gevaar liep door zijn eigen „anti-E.E.G.'ers" in het nauw te worden gedreven. De Conservatieve Lagerhuis-meer derheid bedraagt slechts 25 en er zijn minstens 30 vurige tegen standers van aansluiting onder de Tordes, zodat Heath in feite afhan kelijk is van Labours „Europeanen". Vandaar dat schipper Heath de noodvlag hees door op de eigen fractie stemdwang uit te oefenen. Dit betekende in feite, dat de partij eiste, dat er overeenkomstig de op vatting van de meerderheid van de fracties zou worden gestemd. En dat waarschijnlijk alleen de fanatieke onder de Conservatieve tegenstan ders van aansluiting, zich daaraan niet zouden hebben gestoord. Stemdwang betekent ook, dat Heath de vijand liet weten dat hij er beroerd voor staat: reden te meer voor Wilson om te trachten de To ries de doodsteek te geven en zijn eigen pro-E.E.G.'ers" die Heath zou den hebben kunnen redden, tot ver raders uit te roepen. De briljante zeiler, die Heath in derdaad is, gooide echter het roer nog net op tijd om door de fractie vrij te laten bij de stemming. Opeens verdween de onhoudbare politieke spanning. Hoewel Wilson zijn fractie blijft commanderen om tegen te stemmen, zullen de Labour-afge- goed als zeker een grote par- morgen". LEIDEN Nadat het motorschip "J. Henry Dunant" in Wormerveer had afgemeerd, kwam het Jeugd Rode Kruis aan alle Leidse en Al- phense gasten een cadeautje aanbie den, gemaakt door een mavo-school in Zaandam. Ook leerlingen van de muziek school "Bella Musica" kwamen aan boord. Onder leiding van Gert Vree- iing brachten zij een aardig pro gramma ten gehore op de elektroni sche accordeon. De Wormerveerse ■emeenschap liet biscuut en ansicht kaarten bezorgen door enkele kinde ren. die de kaarten desgewenst ook schreven en naar de brievenbus brachten. Gistermorgen vertrok de "Dunant" lar Harderwijk via Amsterdam en het Flevomeer. Het was een prach tige tocht met vrij veel zon, waar door de patiënten konden genieten aantrekkelijke uitzichten. Om lur ging de boot midden "op voor anker om de opvarenden rustig van hun lunch te laten genie ten. Om 4 uur meerde de boot af in Harderwijk. Voor de verpleegden van het Leid- "Solglytt" is de Jaarlijkse vakan tiereis naar Duitsland met een han dicap begonnen. Gistermorgen ver trok het sohip, de "Prinses Irene", van de Roomburgerweg op weg naar Emmerik. Als gevolg van de sterke wind moest de boot gesleept worden. Na enige uren bereikte het schip Gouda, waar het voor de Julianasluis moest wachten. Er was een sluisdeur kapot en het sohip kon niet passe- voordat het euvel verholpen was. De stemming aan boord had niets te lijden onder deze tegenslag: men hoopt vandaag Emmerik te bereiken keek alvast uit naar "de dag van vaardigden die pro-E.E.G. zijn hulp kunnen snellen zonder dat hun verweten kan worden dat zij de Con servatieve regering voor de onder gang hebben behoed. Want een vrije stemming wil ook zeggen dat de regering de kwestie niet als één van leven en dood be- Edward Heath, briljant zeiler. schouwt, hoewel zij in dit geval bij een nederlaag niettemin zal moeten aftreden. Maar het staat nu wel vast dat de regering door het jongste tac tische gemanoeuvreer van de pre mier met een comfortable meer derheid zal winnen. Washington en Moskou LONDEN (Reuter) Zowel Sowjet-Unie als de Verenigde Sta ten hebben ruimtevaartuigen ont wikkeld waarmee ze spionage-sate- lieten of andere ruimtevaartuigen kunnen ontdekken, onderscheppen en vernietigen. Dit staat in de vandaag in Londen verschenen editie 1971/72 van „Jane's all the world's aircraft". Volgens „Jane" heeft de Sowjet- Unie begin dit Jaar proeven geno men met Kosmos-satelieten waar bij eerder gelanceerde satellieten werden vernietigd. Hieruit blijkt, aldus „Jane," dat de Russen ook Amerikaanse spionage-satellieten kunnen neerhalen die boven de Stille Oceaan zijn gestationeerd om de militaire ontwikkelingen in de Sowjet-Unie en China te vol gen. Van hun kant kunnen de Ver enigde Staten ook Russische satel lieten vernietigen. „Jane" vermeldt dat de Verenigde Staten nu ook een radiografisch bestuurd onbemand vliegtuig in gebruik hebben waarmee superso nische gevechtsvliegtuigen kunnen worden aangevallen en uitgescha keld. Deze vliegtuigen met straalaandrij ving kunnen worden bewapend met bommen of raketten en zowel defensief als offensief worden ge manoeuvreerd vanaf de aarde. Bij een in Juni genomen proef lever de een dergelijk vliegtuig een pseu- do-luohtgevecht met een superso nisch Phantom-gevechtsvliegtuig boven de Stille Oceaan, aldus dit Britse overzicht van de lucht macht-ontwikkelingen. De Ver enigde Staten hebben een nieuwe generatie van deze toestellen ge bouwd om te gebruiken als onbe mande gevechtsvliegtuigen of bommenwerpers en als spionage toestellen. Volgens „Jane" zijn er geen aanwijzingen dat de Sowjet- Unie over soortgelijke wapens be schikt. Amerikanen en Russen hebben be sloten, gegevens uit te wisselen om trent hun sondes, die op weg zijn naar Mars. Twee Russische sondes werden kort na elkaar ln de lente Protest bij Kamer over onderdeel motorrijtuig- belastingen DEN HAAG De organisaties van het goederenvervoer (EVO, NDB- wegtransport, ACB, KVD, BOVAG en de RAI hebben bij de Tweede Kamer geprotesteerd tegen een on derdeel van de verhoging van de motorrijtuigenbelasting. Zij maken bezwaar tegen, dat de verhoging ook geldt voor aanhangwagens, op leggers in het goederenvervoer, cara vans, kampeer- en aanhangwagens achter personenauto's. Volgens BO VAG en RAI waren deze tot nu toe vrijgesteld van de opcenten op de motorrijtuigenbelasting. Bij het ministerie van Verkeer en Waterstaat reageerde een woord voerder laconiek: „Inderdaad staat niet met zoveel woorden aangegeven in de begroting 1972 dat de opcen ten ook gelden voor getrokken voer tuigen. Maar er staat ook niet, dat zij ervan worden uitgesloten. De conclusie ligt voor de hand, dat de opcentenverhoging geldt voor alle voertuigen waarover motorrijtuigen belasting wordt betaald." gelanceerd, waarna de Amerikaansd Mariner-9 op weg ging. Er is nle| bekend gemaakt, hoever de uitwis seling van inlichtingen zal gaan, maar er zijn redenen om aan te ne men dat belde partijen elkaar zo mo gelijk hulp gaan bieden wanneer er iets niet helemaal naar wens ver loopt. En dat laatste is thans het geval. Het radiocontact met de Russische sondes is enkele weken geheel uitge vallen en sindsdien schijnbaar slechts gedeeltelijk hersteld, Het wegvallen van het radiocontact leidde tot mislukking van alle voor gaande Russische Mars-schoten. De Mariner-9, die later werd gelanceerd dan het plan was omdat de sonde nog moest worden klaargestoomd voor het gedeeltelijk overnemen vaa de taak van de bij de lancering ver ongelukte Mariner-8, heeft eveneeni moeilijkheden gehad. Op weg naar Mars werd teveel gas verloren, be stemd voor manoeuvres ln de buurt van de rode planeet. Het euvel werd radiografisch hersteld, maar het is de vraag of de Mariner thans nog alle opgedragen taken kan uitvoeren. De Mariner moet op 13 november ln een baan om Mars komen, en van daar uit gedurende negentig dagen fotograferen. De bedoeling was dat gedurende elke van de twee omlopen per dag dertig opnamen worden ge maakt, die naar de aarde worden ge seind. Twee weken later arriveren de tragere Russische sondes bij Mars. Het is niet bekend of zij de planeet alleen moeten passeren, of dat zij in een baan om Mars moeten komen of wel een harde of zachte landing moeten maken. De Russische sondes zijn veel zwaarder dan de Ameri kaanse Mariner. STEIN Maan Jansen, de invalide ex-mijnwerker uit het kleine Stein is de kermis die zijn dorpsgenoten van een begra fenis maken, meer dan zat. Als Maan ons langs de opgedirkte pronkgraven voert, stoot hij een schampere lach ten hemel: „Dit is toch kolder meneer, zeg nou zelf, te gek gewoon. Dit heeft geen fluit meer te maken met piëteit voor de dierbare overledenen, dit is je reinste statussymbool. Niets meer en niets mfaider". Maan Jansen ontmoet als secretaris van de Bond yan Bejaarden en Ge pensioneerden in zijn dorp dagelijks Juist die mensen die naar menselij ke maatstaven weldra met de dood en alles wat daarmee samenhangt te maken krijgen. En dat is nogal wat. in het Limburgse Stein ten minste. Maan heeft met eigen ogen de el lende gezien die de show rond de begrafenis zoals hij het noemt voor de nabestaanden met zich brengt. Wat er in Stein gebeurt is niet te geloven. Toch is dit volgens secretaris Jansen geen probleem waarmee alleen het Limburgse dorp te maken heeft. Flauwekul „Die flauwekul", zegt Maan met felle ogen, „was allang een doorn in ons oog. Dat is de pest van zo'n kleine gemeenschap. Iedereen kent iedereen, Jan weet wat Piet doet en Piet weet het weer van Jan. Reken er op dat als ik een grafsteen van tweeduizend gulden heb besteld mijn buurman er morgen een van drieduizend reserveert. Ze willen el kaar overtroeven". „Nou, zult u zeggen, wat let ze. Maar u vergeet dat als iemand dood gaat die minder goed bij kas zit, hij over de tong gaat. Ja, ver domd, zo waar als ik hier zit. De dode is bijzaak geworden, het gaat er alleen om welk pronkstuk er bo ven hem uit de grond steekt. „Maar wij zitten er niet alleen mee hoor, denk niet dat het een pro bleem is waarmee Stein alleen tobt O nee, maar toevallig hebben wij de kat de bel aangebonden. Op onze vergadering hebben we de zaak v<?orgelegd aan de bejaarden. Eenparig was men van mening dat deze show moest worden stopgezet. Brief geschreven willen een uniforme regeling: alle maal de zelfde eenvoudige steen die voor iedereen betaalbaar is. Verder geen flauwekul. „Het is niet te geloven wat de mensen doen om toch maar vooral een mooie zerk op hun laatste rust plaats te krijgen. Oudjes nemen weer een hypotheek op hun huisje. Ik ken mensen die een persoonlijke lening hebben afgesloten om er toch vooral maar mooi bij te liggen straks. Waanzin meneer, allemaal waanzin. Er zijn stenen bij die een dikke vijfduizend gulden Rebben ge kost. Als ik u vertel dat de nabe staanden doordeweeks de monumen ten gaan boenen zodat ze er weer fraai bijliggen voor het weekeinde dan gelooft u mij niet. Maar het is waar, meneer. Ze moeten glimmen als Stein op zondag over het kerk hof flaneert. Jazeker ze gaan in het weekeinde over het kerkhof wande len. Graven kijken. Je hebt geen idee voor hoeveel geld er aan bloe men ligt. Eén grote bloemenzee. Maar nou moet u eens langs de derde klas lopen. Daar liggen de graven onder het onkruid verscho len. Is het gek dat de mensen bloe men pikken van een andermans zerk om hun „eigen" graf mee op te fleuren?" dacht u van de kisten? Potsierlijk gewoon. En dan de koffietafels. Zoals Stein een koffietafel na een begrafenis geeft, dat kent u alleen maar van een goede bruiloft. En denkt u niet dat het alleen de mensen met geld zijn, want ook de gewone man doet er aan mee. Met alle ellende voor de nabestaanden." In de schulden „Ik heb ze gezien, de gezinnen waar ernstige huwelijksmoeilijkheden ontstonden omdat ze zich diep in de schulden hadden gestoken. En de bijstand geeft natuurlijk „niet thuis" als Je ze met dergelijke pro blemen aan boord komt. Ik ken ge vallen waar de deurwaarder aan kwam kloppen omdat de familie zo nodig een praalgraf wilde. En ik begrijp niet waarvoor: want dood is dood, de man onder de zoden merkt er niets van." „Laten de mensen liever goed voor elkaar zijn zolang ze nog leven. Wat koop ik in godsnaam voor 25 missen en een mooie zerk? Geef mij de centen maar". Op het kerkhof van Stein, idyllisch plekje tussen het drijfnat lover, is het contrast tussen eerste, tweede en derde klas groot. Wie langs de eerste klas graven loopt waant zich op de bollenvelden. Dat de meeste aronskelken, tulpen en grafkransen hspreking op het ministerie levert geen resultaten op LEIDEN „Het gesprek met het ministerie van Volksge- ndheid is voor ons een diepe teleurstelling geworden. Het tpartement heeft ons in feite geen mogehjkheden geboden ons terk voort te zetten. We zullen alles proberen om door te in elk geval blijven we als staf nog één maand verder 'erken. Maar nu, na iy2 jaar van moeilijkheden en onzeker- eid, lijkt toch het moment gekomen om te zeggen: als het niet en, dan kan het niet". Dat zei vannacht dr. J. Teuns na lang- erig overleg met zijn staf en een delegatie ouders van de bij de W-Teuns in behandeling zijnde patiëntjes. te staf van dr. Teuns, die de afge- Pen paar Jaar een afgescheiden be- leidde, is per 1 november ont- bij het Medisch opvoedkundig ifeau in Leiden na een slepend Verzocht werd de laatste maan- Qflict met het (vorige) bestuur. of de staf-Teuns bijeen kon blij 11 ln een te vormen regionaal cen ter taud Paauw voor geestelijke volksgezond M ten behoeve van al die taken f niet door een MOB worden uitge- De staf-Teuns had daarvoor 1 verzoek van het ministerie een opgesteld. Dat was onderwerp van de besprekingen die gisteren op het departement van Volksgezond heid werden gevoerd. Aanwezig hier bij waren behalve een afvaardiging van de staf-Teuns. de heren Buis en Van Beek voor het ministerie en wethouder mevrouw Den Haan en de heer Van Aken (als vertegenwoordi ger van de Leidse raad) als toehoor ders. Dr. Teuns: "U kunt zeggen dat het ministerie op de smalst mogelij ke basis met ons heeft gesproken. Vroeger hadden wij steeds contact met een man als Meulblok, chef van de afdeling beleidszaken van het ministerie, maar die was er nu niet bij. We waren duidelijk een treedje gezakt op de hiërarchieke ladder Het trieste was dat we onze nieuwe plannen nu moesten voorleggen aan mensen, die beiden betrokken zijn geweest bij het oude conflict dat wij als staf met het bestuur hebben ge had. Buis is normaal inspecteur voor de geestelijke volksgezondheid in Zuid-Holland, hij was lid van de on derzoekcommissie, die zich naar on ze mening niet neutraal genoeg heeft opgesteld. Nu zat hij er als minis teriële vertegenwoordiger. En Van Beek was destijds secretaris van de onderzoekcommissie. Het was een weinig bevredigende situatie". Volgens dr. Teuns is het gesprek op het ministerie vastgelopen op de eis van dr. Buis, dat Teun6 en zijn staf eerst de behoefte dienen aan te tonen voor het door hen te bemannen nieuwe instituut, alvorens van sub sidie sprake kan zijn. Dr. Teuns: "Dat is een onmogelijkheid, daar hebben we de mankracht niet voor. Het zou o.a. betekenen dat ik voor 1 november om de tafel moet bren gen: de MOB's, de GGD (schoolart- sendienst en Jeugdpsychiaters). de Stichting Geestelijke Gezondheids zorg Zuid-Holland, de Schooladvies dienst, de Bureaus voor Levens- en Gezinsmoeilijkheden, de gemeente artsen van de Leiden omringende plaatsen, JAB-Wassenaar, Release, de Stichting Gezinsverpleging enz. Ik zie daar geen kans toe. Bovendien: Je kunt dan op zijn hoogst een hoop cijfertjes aandragen waarover opnieuw te twisten valt". Over de financiële aspecten van de reddingspoging doen om de staf zaak, waarmee de staf-Teuns na 1 november te maken krijgt, is giste ren met het departement niet verder gepraat. Dat houdt in dat de staf- Teuns na die datum in plaats van een staf-subsidie, zoals tot op heden het geval was, een patiëntensubsidie krijgt ter afhandeling van 33 patiën ten. Dat zijn de z.g. niet-overdraag- bare gevallen, dat wil zeggen: in 1969, toen het conflict Teuns-bestuur tot uitbarsting kwam, is bepaald dat deze 33 patiënten door de staf- Teuns dienden te worden afgehan deld. Daarvoor werd ook subsidie ge geven. Dr. Teuns heeft later zelf nog 27 patiënten aangenomen. Die krij gen na 1 november géén patienten- subsidie, omdat zij niet onder niet- overdraagbare gevallen ressorte ren. Wat er na 1 november met die patiëntjes gaat gebeuren, is ondui delijk. Voor de staf-Teuns betekent de omschakeling van stafsubsidie naar patiëntensubsidie dat; het aan tal betaalde werkuren drastisch wordt beperkt. De consequentie daarvan is, aldus dr. Teuns. dat de staf uiteen zal vallen. Reddingspoging Teuns voor Leiden te behouden. Hij zou de mogelijkheid willen bekijken om de staf-Teuns een half laar lang met een gemeentelijke financiële ga rantie te laten doorwerken. De be doeling zou zijn om het ministerie aan de hand van een half Jaar prak tijkervaring de behoefte voor het nieuw te vormen instituut aan te to nen. Van Aken zelf wilde daar gis teren geen enkel commentaar op geven. Ook wenste hij zich te onthou den van een oordeel over de bespre kingen op het ministerie waar hij als toehoorder bij was geweest. "De Informatie die ik nu heb verkregen moet eerst naar de raadscommissie voor het MOB. Daarna gaan we ge zamenlijk bekijken wat we er aan kunnen doen" Geschokt De oudercommissie legde gister avond bij monde van de heer W. C. Momma de volgende verklaring af: "We zijn diep geschokt door de laat ste ontwikkelingen. Het patiënten belang prevaleert op dit moment zo boven elke andere aotie dat we ons nu rechtstreeks tot de minister wen den, eventueel ln samenwerking met de kamerleden die zich aan ons standpunt hebben geconformeerd (dr Imkamp van D '66 en mevrouw Gar deniers van de KVP, red.). We zul len via officiële organen en publici teitsmedia alles in het werk stellen, om er op te wijzen dat de voor waarden, die zowel door het MOB- bestirur als door het ministerie zijn gesteld, schadelijk zijn voor de pa tiëntjes en hun directe omgeving. De hele situatie die nu is ontstaan, achten de ouders een typisch voor beeld van de structurele verstarring die bij de geestelijke gezondheids zorg heerst". Gisteren kwam in het conflict nog een besluit af: het MOB-bestuur (dr. Kaiser, prof. De Klerk, mevr. Eizenga, mr. Weiland en dr. Ver aart) heeft laten weten dat de staf- Teuns op 31 oktober a.s. het pand Rijnsburgerweg 163 niet hoeft te verlaten. Zij mag er tegen een nog nader te bepalen huur tot 1 maart 1972 in gehuisvest blijven. Wel zal de staf-Teuns per 1 november een aantal kamers dienen af te staan aan het Bureau voor Levens- en Ge zinsmoeilijkheden, dat zich op die datum eveneens op Rijnsburgerweg 163 zal vestigen. De voorwaarde die het MOB-bestuur daarbij aan de le den van de staf-Teuns heeft gesteld, is dat zij zich schriftelijk akkoord verklaren met het gegeven ontslag. van onvervalst plastic zijn mag dan tegenvallen, het doet niets af aan de totale indruk. De graven glim men dat het een lieve lust is. Anders „Gezien", zegt Maan Jansen scham per, „Dan lopen we nu even door naar de derde klas. Kijk eens aan, dat is wel even wat anders hè. Moet Je zien, een kruis van twee ruwhouten latjes, ik denk dat de arbeiders dat hebben gemaakt. Bloemen zie Je hier nooit. Onkruid, ja dat wel." „Wat ook zo'n onzin is: daar, er gens achteraan liggen de Joden en de protestanten. Waarom? Zijn dat geen mensen? Waarom hebben ze die weggestopt, waarom liggen we straks niet gewoon naast en door mekaar, net zoals in het leven? Als Je het mij vraagt kunnen ze het beste een prikkeldraadversperring dwars over het kerkhof gooien. Dan hoef Je je voor die armoedige hou ten kruizen niet te generen. Dan zie Je alleen de pronkstukken van het hypotheeklaantje". Thuis, geperst tussen twee stalen bureaus in zijn kleine kantoortje, laat Maan Jansen een brief zien van een metaalgieterij uit Tegelen. De directie een goede zakenman slaapt nooit schrijft dat zij be grip heeft voor de problemen van Stein en meent de enige Juiste op lossing te hebben. Aluminium graf„stenen", fraai om te zien en beslist niet duur. Inclusief BTW komt een dergelijke zerk op f 450. Misschien wil het bestuur tets naders weten over deze stenen? Zo Ja dan is het bedrijf genegen een delegatie van vier man thuis af te halen voor een excursie naar de gieterij, inclusief een etentje. Uiter aard alles geheel op kosten van de om de dooie dood niet krenterige directie. Maan Jansen lacht hartelijk om dit aanbod. .Aluminium wordt lelijk meneer, dan moeten ze nog meer boenen voor het weekeinde. Nee, zegt Maan monter, „ik denk dat ik daar beginnen we niet aan". Als Maan's laatste uur geslagen heeft hoeft zijn familie niet bang dan maar naar Westerveld ga. Drinkwater vergiftigd Een on bekende heeft met een giftig desin- fectiemiddel het drinkwater in het Westduitse dorp Wellerlnghausen ln Noordrijn-Westfalen zo vervuild, dat het waterleidingbedrijf de drinkwa tervoorziening heeft moeten staken. Het fenolhoudende desinfectlemiddel werd gemengd in de reservoirs van de watertoren. De vervuiling van het water werd ontdekt tijdens een bruiloftspartij in het ruim 100 inwo ners tellende dorp. De gasten von den de koffie niet te drinken en waarschuwden de politie. Van de da der ontbreekt elk spoor.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 11