Leiden: grootste tekort Leids experiment afgesloten Bsdosan SPORT EN RECREATIE IN GEWEST U%0RNtf Openbaar vervoer geeft klachten KUNSTMAAN OGO-5 GAAT MET PENSIOEN MOB-conflict lg€« 1 ,EIDEN Een globaal onderzoek van de Vereniging Nederlandse Gemeenten ten aanzien van de sport- ,rzieningen in het gewest Leiden heeft in de „Inven- jsatie van de leefbaarheidsfactoren" geleid tot een aan- voorzichtige conclusies. Een verdergaande analyse agt naar de mening van de samenstellers een volledig ve lerzoek. ATERDAG 16 OKTOBER 1971 LEIDSCH DAGBLAD ADVERTENTIE anb ;t gymnastiekzalen betreft blijkt n 4 .eiden de grootste tekorten heeft, omdat hier de grootste concen- ij it van onderwijsvoorzieningen k®Bii in andere plaatsen zijn de te- minder dringend of geheel af- omdat ze voor het voortgezet rijs op Leiden zijn aangewe- pen de;; i Leiden is het tekort in de or- grootte van 18 tot 23 lokalen, jiciliteiten van de Groenoordhal datjjen niet aan de eisen voor school- astiek. zodat deze ruimte al- functie vervult voor de ge- geviseerde sportbeoefening, lev D Sassenheim is er alleen al ge- niet ld naar de behoefte aan gym- phuimten voor het onderwijs, lens één lokaal te weinig, et tekort in Katwijk is mo- «1 gering (1-2 ruimten). In- >n echter de onderwijsvoorzienin- Tön rc>rden uitgebreid, zal daarmee ,nd{ t behoefte aan gymnastiekruim- lenemen etzelfde geldt voor Voorschoten momenteel het tekort eveneens is, maar waar reeds wel con- (gedachten bestaan ten aanzien uitbreiding van de onderwijs- fol leningen. 1 irantiatief zijn de tekorten in c iverige gewestgemeenten niet en/of niet urgent. Kwalitatief wel degelijk grote tekorten, dt wel zeer nijpend in Val- jrg, waar de enige gymnastiek «f imodatie (het dorpshuis) niet man de eisen voldoet. Zwembaden evaluering van de beschikbare accommodatie is zo mogelijk nog jker, omdat slechts zelden in- bestaat in de omvang (naar ge il aantal gebruikers) van het qi gingsraoyn. Mede hierdoor is irstandiger de gewestelijke ac- odaties als geheel te evalueren lijkt dan dat er in het gewest S aal (momenteel of op korte ter aanwezig zijn zes overdekte en zeven onoverdekte baden. Sportvelden lande van één overdekt bad ScJD.OOO inwoners en één open- nfad per 40.000 inwoners zouden het gewest aanwezig moeten acht overdekte baden en zes rdekte baden. ADVERTENTIE 1" Stads gehoorzaal ZONDAG 17 oktober er grote kinderfilmvoorstel- n fen in de STADSGEHOOR- [tAL te LEIDEN, waarbij de tieren overladen worden met henken. Ieder kind krygt fantastische 'Donald Duck'- >P' aagtas in kleur kado om trin gratis in te stoppen een inrryk Donald Duck'-petje, - i 'Donald Duck-uitgave', een 1 ^P'. een 'Sprookjesland', een lardebon en naar keuze: 't terende 'Banana Splits-strip- 'Tovenaar van Saburac', een Familie', 'Pipo de 'De VVoefs en de La ars' 't knotsdikke 'Flintsto- •Album', 't 'Donald-Duck- hket', een race 'POSTER' van afmeting en keuze uit Ie andere beroemde strip- r een zeer nauwe samenwer- n? met 3 grote tijdschriftuit- ferijen kan de Ned. Jeugd- Jtrale deze de kinderen zo •ftfjmakende kado's aanbieden. filmprogramma omvat ast een spectaculaire „Do- ite tfd Duck"-aktie ten tonele, de ;h|zondere jeugdfilms „Rin-Tin- in nieuwe avonturen en Q reeks schaterlachende te ndinis en kluchten, si 'voorstellingen zijn toeganke- l voor ieder kind, ook vaders moeders zyn welkom, zijn 3 voorstellingen, resp. ej nvangende zondagmorgen om f'f U en zondagmiddag om 1 ?r en half 4. De toegangsprijs j draagt slechts f 1.49 (bij be- 3 hlkking vastgesteld) in zaal en balkon. De kaartverkoop is •ten, zaterdagmiddag van 2 'If 6 en zondagmorgen vanaf ,®nr (tot half 4). niet telefo- aan de de Stadsgehoor- Als men daarbij tevens bedenkt dat elke kern/gemeente of stadsdeel met meer dan 5000 inwoners toch wel een zwemaccommodatie behoeft, dan zou den er 1012 openluchtzwembaden moeten zijn, hetgeen betekent dat het huidige tekort bedraagt één twee overdekte baden en ca. 5 openlucht- baden. Leiderdorp, Oegstgeest. Voorscho ten en Wassenaar zijn goed tot zeer goed van zwemaccom modaties voor zien. Katwijk voldoet aan de norm, maar is gezien de nabijheid van de zee, in totaal zeer goed van zwemgelegenheid voorzien. Hetzelfde geldt voor Wasse naar. Uiteraard is voor school- of in- struotiezwemmen een normaal zwem bad vereist. Leiden heeft vier baden en dus kan er overwogen worden om| nog één k twee baden te realiseren,1 tennisbaan per 3000 inwoners, een terwijl tevens aan de kwaliteit van de&root tekort aan tennisaccommoda- bestaande accommodaties ook nog het ties. Hetzelfde geldt voor Katwijk, één en ander moet worden verbeterd. Rijnsburg en Valkenburg. Uitgaande van één voetbalveld op elke 3-4000 inwoners is er alleen in Voorschoten een gering tekort te on derkennen, dat echter door vele schoolsportvelden wordt gecompen seerd. Het evalueren van de overige sport velden is zonder behoeftepeiling bij de verenigingen niet mogelijk, omdat de verschillende sportactiviteiten zeer ongelijk over ons land zijn verspreid en het werken met een nationaal kerngetal dus onmogelijk is. Boven dien kunnen vele veldsporten ook op voetbalvelden worden beoefend. Wel dient te worden opgemerkt dat Lei den, dat redelijk voorzien is van voet balvelden en dat ook vrij veel speciale velden voor andere sporten heeft, toch wel weinig hockeyvelden heeft, terwijl deze juist weer veelvuldig in Wassenaar aanwezig zijn. Leiden heeft, uitgaande van Hiaten Samenvattend kan worden gesteld, dat ln het gewest voor tal van sport- voorzieningen nog grote (lokale) hia ten te constateren zijn, waarbij de tkorten voor de verschillende cate gorieën van voorzieningen telkens in andere gemeenten optreden. Leiden vertoont in totaal echter de meeste Feest bij CNR J. A- M. Bron wordt medisch-directeur van St. Elisabeth LEIDEN Het bestuur van de Stichting iSnt Elisabeth Ziekenhuis in Leiden heeft de heer J. A. M Bron uit Heerenveen-Oranjewoud benoemd tot medisch-directeur. De heer Bron zal zijn werkzaamheden per 1 december 1971 aanvangen. Raad vergadert niet over MOB LEIDEN BU de Leidse Gram mofoonplatenmaatschappij CNR was het gisteren feest. De bedrijfsleider, de heer J. J. v. d. Berg bij velen bekend als Koos vierde zijn zil- één veren jubileum, 's Middags recipi- eerde de Jubilaris twee maal in mo tel Hoornwijck te Rijswijk. Om half drie kwamen daar de relaties van de heer v. d. Berg, uit de periode dat deze bij CNR werkzaam was als vertegenwoordiger. Voor een geza menlijk cadeau was een girorekening opgesteld en uit het geschenk een kleurentelevisie dat de heer v. d. Berg in ontvangst mocht nemen bleek wel hoe populair „Koos" bij zijn vroegere cliënten was. Enkele uren later kwamen v. d. Bergs collega's hem en zijn vrouw feliciteren met het zilveren jubileum. CNR's directeur Hans van Zee land, bood de heer en mevrouw v. d. Berg een envelop met inhoud aan alsmede uit naam van het perso neel een Zaanse klok. De heuglijke dag werd afgesloten met een diner voor genodigden. Hier bij was ook aanwezig de oprichter van CNR, de heer C. N. Rood, bij wie de heer Van den Berg in 1946 als magazijnbediende begon. LEIDEN De gemeenteraad zal maandag aanstaande niet vergade- j ren over de kwestie van het Medisch Opvoedkundig Bureau. De zaak is j voorlopig verschoven naar 25 oktn- j ber. Eerst wil de raad de resultaten afwachten van de besprekingen die j de staf van dr. Teuns op 20 oktober met ambtenaren van het departe- j ment van Volksgezondheid heeft. tekorten, hetgeen mede samenhangt met de centrumfunctie van Leiden voor het onderwijs. ADVERTENTIE Maak er snel en effektief een eind aan. U zult merken dat de Pedosanpleister de oplossing is, waarop u zo lang hebt gewacht. UNICURA N.V., AMSTERDAM Leiden heeft nog één a twee wembaden nodig. (Foto Holvast) Bij de recreatieve taakverdeling binnen het gewest, is in Katwijk de 'Utrand- en verblijfsrecreatie van groot belang, terwijl in Warmond de watersport duidelijk domineert. Ove rigens zijn ook in Sassenheim, Lei- I derdorp en Leiden jachthavens met i een vaak aanzienlijke capaciteit, het- geen illustreert hoezeer de nabijheid van het pla-ssengebied van belang is voor het gewest. In Wassenaar valt het zeer groot aantal landgoederen en wandeleebie- den op. Naast de intensieve strand- recreatie biedt Wassenaar dus ook stilterecreatie. Leiden heeft een be trekkelijk summier pakket recreatie voorzieningen. De hotelcapaciteit is kortgeleden meer dan verdubbeld, maar vervult niet alleen een functie voor toeristen, maar ook voor het za kenleven. ectiviteit 1 ADVERTENTIE CASSETTES De ruimste keuze, in Pleet, Edel- staal en Vlekvrij. Uw Juwelier en Gero-dealer v. d. Water Haarlemmerstraat 181 Aan deze krant is de afgelopen weken wel verweten niet objectief te zijn in de berichtgeving rond de gang van zaken bij het Me disch Opvoedkundig Bureau. De krant vermeldt in deze kwestie vooral het standpunt van de staf- Teuns, de kinderpsychiater die een conflict heeft met het stich tingsbestuur en van de ouders van de patiënten die door die staf worden behandeld. Nu is het logisch dat de staf-Teuns en de ouders de trom van de publiciteit roeren en in ingezonden stukken hun standpunten en gevoelens naar voren brengen. Maar, zo kan men stellen, door die emotinele publiciteit rond zes tig jeugdige patiëntjes, wordt de zaak niet opgelost. Voor de staf- Teuns en voor de kinderen moet een andere oplossing worden ge zocht, al dan niet in Leiden. Het Teuns-moet-blijven van de Leidse gemeenteraad lijkt nauwelijks te verwezenlijken. Maar bovendien, zo wordt gesteld, doet die publi citeit geen goed aan plannen voor het nieuwe stichtingsbestuur, dat met een schone lei wil beginnen. Dat is een argument, waarvoor deze krant begrip kan opbrengen. Dat kan echter niet verhelen dat op dit moment de berichtgeving rond deze „affaire" eenzijdig blijft. Want de nieuwe bestuur ders zijn nu nog niet van plan in de publiciteit te treden met hun plannen. Dat is hun goed recht, maar hun supporters en die zijn er natuurlijk kunnen daarom moeilijk de krant verwij ten dat de berichtgeving vooral het licht werpt op de onderlig gende partij, de staf-Teuns en de oudervereniging, die zich nauw met het werk van de staf verbon den voelt. Deze zomer heeft het Leidsch Dagblad de zaak-Teuns in een uitvoerig artikel uit de doeken ge daan. Tegenover de meningen van de staf-Teuns werd de mening van dr. Veraart, oud-hoofdinspec teur voor de volksgezondheid ge steld. Dr. Veraart was bestuurs- gevolmachtigde voor het MOB van januari 1970 tot half septem ber 1971. Daarna is er een nieuw bestuur samengesteld. Dat nieuwe bestuur is zoals gezegd nog niet voor het voetlicht getreden en zoekt de publiciteit niet. Maar de ontwik keling in het conflict, dat heeft geleid tot het ontslag van cl? staf-Teuns, zijn belangwekkend genoeg om op de voet gevolgd te worden. Ook al zijn wij daarin dan noodgedwongen eenzijdig. GEMEENTE LEIDEN VERKEER Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden, dat zij voornemens zijn de hierna genoemde ver keersmaatregelen vast te stellen: 1. een parkeerverbod dm.v. een gele streep als bedoeld in artikel 126 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens, aan de noordzijde van de Cornelis Schuytlaan, over een lengte van 10 meter, vanaf een punt op 30 meter van de Aaltje Noorde wier laan; 2a een parkeerverbod dm.v. een gele streep als bedoeld in artikel 126 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens, aan de noordzijde van de Zonneveldstraat, voor zover gelegen tussen de Langebrug nr. 9 in de Zonneveldstnaat; b een parkeerverbod d.m.v. een gele streep als bedoeld in artikel 126 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens aan de zuidzijde van de Zonneveldstraat, met uitzondering van de par keervakken. De op deze maatregelen betrekking hebbende tekeningen liggen, voorzien van een bijbehorende toelichting met ingang van heden gedurende 14 dagen ter inzage op de afd. Stadsontwikkeling van de gemeente-secretarie in het gebouw Breestmat 92. Gedurende die periode bestaat gelegenheid tot het indienen van schriftelijke be zwaren tegen het vaststellen van genoemde maatregelen. Belang- nebbenden worden voorts in de gelegenheid gesteld te worden gehoord in de vergadering van de Verkeerscommissi ewelke zal worden gehouden op maandag 1 november a.s. te 16.00 uur in de koffiekamer van het Stadhuis. Leiden, 16 oktober 1971. De bewoners van de Debussystraat hebben reeds geruime tijd een aan tal grieven. Het gemeentebestuur, dat van onze bezwaren op de hoogte is heeft hierop nog niet gereageerd De grieven zijn: 1. Het toenemend busverkeer door de straat. Vooral de zware interlo kale bussen van lfjn 41 veroorzaken veel hinder. 2. De huizen staan vaak te trillen op hun grondvesten, hetgeen veel weg heeft van een lichte aardbeving. 3. Er komen per dag ongeveer 250 bussen voorbij, hetgeen veel te veel is. 4. Behalve de trillingen hebben we veel last van de zwaar optrekkende motoren, die veel geluidshinder ver oorzaken. 5. Het wegdek is op dit zware ver voer niet berekend. wy zijn echt wel van mening, dat een openbaar vervoer niet weg te denken is. maar het moet wel aan gepast zijn aan de omstandigheden. De bussen zijn voor een buitenwijk zoals Zuid-West veel te groot en te zwaar. Onze wensen zijn, de interlocale Dussen moeten uit onze wijk verdwy- aen en de locale bussen kleiner en ninder lawaai maken. De te rijden •outes van het openbaar vervoer noeten beslist worden voorzien van bitumenwegdek. Laten de heren van de Gemeente en de N.Z.H. nu eens polshoogte ko nen nemen hoe urgent dit wel is. Wat het normale autoverkeer be treft ook nog even een aantekening, over het algemeen wordt door onze straat veel te hard gereden, de ge volgen zijn dan ook niet uitgebleven. Op het kruispunt Debussystraat- Mozartstraat komen regelmatig aan rijdingen voor, gelukkig alleen nog maar blikschade, komen er pas maat regelen als er doden gevallen zijn? Hierbij moeten wij nog opmerken dan één van de toegangswegen naar Zuid-West voor het autoverkeer is af gesloten n.l. Verdistraat via Chur- chilllaan, al dit verkeer wordt nu Lezers schrijven LEIDEN De kunstmaan OGO- 5 kan door het Amerikaanse ruim tevaartbureau met pensioen gestuurd worden. Hiermee komt ook een einde aan de 3% jaar trouwe dienst van de Leidse kosmische stralingsmeter, die een van de 25 experimenten in deze satelliet is. Dit instrument was bij de lancering op 4 maart 1968 het eerste Nederlandse wetenschappelijke instrument dat in een baan om de aarde werd gebracht. Hoofddoel was het méten van de electrcmen in de kosmische straling. Hierin is het in strument glansrijk geslaagd. De re sultaten zijn al in verscheidene we tenschappelijke artikelen en disserta ties verwerkt en nog steeds wordt er gerekend aan de nieuw binnenstro mende gegevens. De satelliet en het instrument waren ontworpen voor één Jaar dienst. Alles wat daarna aan gegevens ls binnengekomen, is mee genomen. Door prof. dr. H. C. van de Hulst NASA heeft blijkbaar onder sterke noodzaak tot bezuiniging - dit Jaar in zijn Jaarlijkse doorlichting van de rij nog werkende satellieten flink het mes gezet in het aantal oudjes dat men nog blijft bedienen. Ook OGO-5 is afgesloten. Een fac tor die daarbij zeker heeft meege speeld is dat enkele maanden gele den de OGO-5 satelliet is gaan tui melen en draaien om een andere as. zonder dat het gelukte deze draaiing weer bij te richten van de grond. Veel van de instrumenten die nog werkten een zevental was al eer der uitgevallen waren hierdoor on bruikbaar geworden. De Leidse na tuur- en sterrekundigen zouden met hun instrument nog graag langer doorgegaan zijn en hebben dat ook laten weten maar de beslissing viel anders uit. Voor het Leidse experiment bete kent dat van vandaag af niet meer bij elke duik in de magnetosfeer, eens in de 2% dag, de hoogspanning zal worden uitgeschakeld om overbelas ting te voorkomen en niet meer bij elke zwaai naar buiten weer inge schakeld. Nog steeds zal de satelliet zijn elliptische baan beschrijven net zou lastig of onmogelijk zijn dat te veranderen. Nog steeds zullen elek tronen en protonen uit de kosmische straling hun baantjes trekken door het stuk loodglas dat de kern van het Leidse instrument vormt, maar de fotocellen zonder elektrische hoog spanning, zullen de zwakke lichtflit sen van deze deeltjes niet meer ver sterken. En deze flitsen zullen niet meer gecodeerd worden tot radiosig nalen. die op 4 plaatsen op aarde. North Carolina, Alaska, Zuid-Afrika en Ecuador, worden opgevangen. I ndruk wekkend 1971 gedurende 1338 dagen in de ruimte geweest en heeft daarbij 508 maal zijn omloop volbracht van een hoogte van zowat 10.000 km boven het aardoppervlak tot 140.000 km en terug. Er zijn 2300 mageneetbanden met gegevens van deze satelliet uit Washington naar Leiden verstuurd. Deze zijn al voorgesorteerd, zo dat Leiden alleen de gegevens van dit experiment plus de nodige „huis houdelijke" gegevens ontvangt. Deze magneetbanden meten samen 1500 km. Een flink deel hiervan is reeds verwerkt en met de terugzending naar Amerika is een aanvang ge maakt. Het is te vroeg om nu al de balans op te maken van wat de Nederlandse geleerden met dit instrument hebben gevonden. Nog steeds worden verde re banden verwerkt en er kunnen nog verrassingen inzitten. Vooral de vraag of met hetzelfde instrument ook nog de aanwezigheid van gammastra ling uit het heelal kan aangetoond worden is nog in studie. Over de hoofdresultaten kan Leiden tevreden zijn. De kosmische straling bestaat uit zeer snelle atoomkernen en an dere deeltjes. Ze komen bij sterex plosies ver in de Melkweg vrij en bereiken na miljoenen Jaren o.a. de omgeving van de aarde Daarbij vin den ze echter de uit de zon stromen de gassen, de zonnewind, tegenover zich. die er in slaagt deze omgeving gedeelteliIk schoon te houden. De zwaardere en energierijke deeltjes trekken zich daarvan minder aan dan de andere. Bovendien staat de zon nog te puffen in de 11-Jarige cy clus van de zonnevlekken. Daardoor vertoont de intensiteit van de kosmi sche straling in 11 jaar nog een soort eb- en vloedverschijnsel ook Aangetoond Deze verandering in de loop van enkele jaren is prachtig aangetoond met het Leidse OGO-5 instrument. De elektronen, waarop speciaal ge mikt werd, vormen maar 1 procent van het totaal aantal deeltjes en zijn dus extra moeilijk te meten. Maar daar staan twee voordelen tegenover. Door hun lichtheid en negatieve la ding reageren ze heel anders dan atoomkernen op de invloed van de zonnewind, waardoor we eindelijk empirisch kunnen vaststellen of de theorieën over deze invloed correct zyn. Ten 2e zenden dezelfde soor- elektronen ver in de melkweg radiostraling uit. waardoor aanslui ting aan de metingen in Dwingeloo en elders verkregen werd, met nog maals een extra versteviging van de conclusies. Deze resultaten zijn in ternationaal begroet als een flinke doorbraak op een gebied dat wemelde van tegenstrijdige theorieën. Maar dat is niet alles. De Neder landse regering subsidieert het ruim te-onderzoek niet alleen ter wille van de wetenschappelijke resultaten maar ook voor het opbouwen van er varing. De ervaring van een handje vol mensen, die geleerd hebben wat er allemaal komt kijken aan plan nen, tests, ijkmetingen. coördinatie schema's. en nog meer tests voor dat één experiment werkt, kan via onder ling overleg ook andere experimenten ten goede komen. Daardoor kon de Europese ruimte-onderzoek organisa tie ESRO met vertrouwen de Leidse groep aanvaarden als één van de deelnemers aan de komende gam ma-stralingssatelliet COS-B. Hoewel elk project weer nieuwe eisen stelt, zijn de problemen verwant genoeg en ls het overleg open ge noeg om ook andere projecten zo als b.v. de Nederlandse ANS satelliet indirect van de opgedane erva ring te laten meeprofiteren. Voor de nutsatellieten. die nu in duidelijke opmars zijn, geldt natuurlijk hetzelf de. Als b.v. over een aantal jaren een satelliet voor de leiding van het luchtverkeer boven de Atlantische Oceaan een feit ls geworden en de Nederlandse regering heeft er voor gezorgd hierbij niet alleen als beta lende klant maar als partner betrok ken te zijn, dan heeft de ervaring opgedaan met de nu gepensioneerde satelliet meegeholpen dit mogelijk te maken. Zo kunnen de studenten die ln 1963 aan hun eerste proefopstellin gen knutselden niet alleen op fraaie wetenschappelijke resultaten wijzen maar ook het gevoel hebben dat ze een beetje tot de economie van Ne derland hebben bijgedragen. Prof. Van de Hulst ls hoogleraar in de Sterrenkunde aan de Leidse Rijksuniversiteit. door de Debussystraat geleid met als gevolg nog meer verkeer. Volgens ons was het niet nodig geweest dit punt voor het autover keer af te sluiten. Met het aanbrengen van de stop lichten voor de voetgangers had men direct voorzieningen moeten treffen, zodat het autoverkeer voor een groot deel gewoon door had kunnen gaan. Het verkeer vanaf de Haagweg zou dan rechts de Verdistraat in kun nen draaien en het uitgaande ver keer had dan vanuit de Verdistraat rechts de Churchilllaan op kunnen gaan; dit zonder de voetgangers ln gevaar te brengen. Momenteel beschikken wy dus over 2 normale toegangswegen t.w. de Vijf Meilaan en de Kennedylaan. De 3e toegangsweg de Brahmslaan, blijft nog steeds afgesloten. Waar om? Namens de bewoners van de Debussystraat, H. J. P. van Baaren, Debussystraat 4, Leiden. In uw krant is veel aandacht ge wijd aan het MOB van de heer Teuns. Het heeft ons erg verbaasd dat het stichtingsbestuur van het MOB nooit gehoord is, maar het zal wel een interview geweigerd hebben, want de angst voor publiciteit is bij deze mensen erg groot. (Dit huidige bestuur bestaat ove rigens ten dele uit mensen die een relatie hebben met de universiteit). Daarom hebben wij de heer Kaiser (bestuurslid. oud-U.G.Z.-arts, oud- controlerend geneesheer van de uni versiteit) telefonisch benaderd. Wat betreft de moeilijkheden rondom het MOB in het verleden, daarmee wilde de heer Kaiser niets te maken hebben, hy meende met een schone lei te kunnen beginnen, om de zaak weer op poten te zet ten om aldus de gezondheidszorg te garanderen voor de Leidse burgerij. Prof. De Klerk, die in het verleden met prof. Veeneklaas, prof. Basti- aans e.a. in het bestuur gezeten heeft en nu alweer ln het stichtings bestuur zit. diende alleen maar om de „continuïteit" van het bestuur te handhaven. (Een vreemde continuï teit. die enige tijd door een eenmans- bestuur onderbroken is geweest) en zou de schone lei van het huidige bestuur niet besmetten. Over de toekomst wilde de heer Kaiser zich niet uitlaten, voordat het bestuur in vergadering bijeen is geweest. Dat gaat dan over 2 weken gebeuren en op 31 oktober (ook over 2 weken) moet de heer Teuns met zijn staf het MOB-pand op deR\jns- burgerweg verlaten, maar daar zou niets meer aan te veranderen zyn, aldus de heer Kaiser. Het ziet er naar uit dat ze einde- ïyk hun zin krygen: een ander MOB nauw verbonden aan de universiteit, een MOB dat naar de pypen danst van onderwys en wetenschap en de lastige Teuns die niet in dit gareel wil lopen weggemanoeuvreerd en met hem zyn ontwikkelingsplan voor de opbouw van een modern Instituut voor ambulante geesteiyke gezond heidszorg en met een opleidingspro gramma voor het kader. Of hiermee de belangen van de Leidse bevolking zyn gediend is zeer de vraag, maar de universiteit (en daarmee nauw verbonden instituten) heeft zich daar nooit erg druk om gemaakt, integendeel, zy heeft eer der geparisiteerd op de Leidse ge meente.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 3