'STADSTREIN' DEN HAAG LEI DEN Scholieren spelen raad Wethouder spra voor zich zelf 'Tips' uit het Blauwe Boekje vanL. J.A. agendi Breek de monumenten in Leiden af... LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 16 OKTOBER ij; LEIDEN Op de tafel van dr. W. Drees jr. de minister van Ver keer en Waterstaat en in de direc tiebureaus van de Ned. Spoorwegen en de H.T.M. ligt thans een ontwerp van de Haarlemmer L. Aarts vooi een stadsgewestelijkerailverbinding Den Haag-Leiden. De heer Aarts, die tot voor kort werkzaam was op de afdeling Open bare Werken in zijn woonplaats, is tot dit ontwerp gekomen omdat om streeks 1977 de Zoetermeerspoorlijn wordt geopend. Deze lijn is de eer ste van een nieuwe generatie railver- voer in Nederland: de regionale- of stadsgewestelijke spoorlijn, De heer Aarts, die zijn plannen reeds vroeg tijdig bekendmaakt, is van mening dat ook tussen Den Haag en Lei den eep dergelijke railverbinding kan worden gerealiseerd. Ontworpen is een baanvak met 'n totale lengte van 20 km. De lijn be gint in het toekomstige station Den Haag-Centraal, volgt dan de bestaan de Hofpleinspoorweg tot een nieuw in testellen station 't Loo in Voorburg. Vervolgens buigt de baan af naar Leldschendam en heeft daar de volgende stations: Leidschenhage i winkelcentrum). Amstelweg en Prinsenhof. Even voorbij 't automo bielmuseum wordt de Veurse Straat weg gepasseerd tot het station Voor schoten (Vermeerplantsoen) wordt 'n lineaalrecht tracé gevolgd. Ten noorden van Voorschoten wordt de Vliet gekruisd en na een kort recht traject door enkele polders, sluit de lijn aan op de spoorbaan Utrecht- Leiden. B. en W. van Voorschoten over kritiek V op t; MET DE NCRV OP REIS LEIDEN Vele NCR Vers hebben gisteravond in de foyer van de Stadsgehoorzaal een muzikale toeristische reis gemaakt. In de „cockpit van de trein" in dit ge val het podium zat het in Leiden en ons land zo populaire „Jong en Jo lig" van Sempre Avanti. Alvorens treingeleider Koos Kuk- ler (de enthousiaste dirigent) het sein op veilig zette, sprak de voorzit ter van de afdeling Leiden van de NCRV; (Reis) een kort inleidend woord, waarin hij heen wees naar pet gouden jubeljaar van de NCRV. dat volgend jaar met de viering van tal van evenementen en jubileumrei zen zal worden gevierd. Het Zwitserse Verkeersbureau uit Amsterdam, dat deze avond ook „in de trein was ge stapt" voerde de vele aanwezigen via de filmband langs en door de mooist denkbare plaatsen van dit imposan te vakantie- en bergland. „Jong en Jolig" eenmaal van start zorgde voor een gevarieerde toe ristische trip, met prettig in het ge hoor liggende melodieën en muzika- de pracht van Zwitserland deze deze avond uit de „koffer" van Sem pre Avanti te voorschijn, terwijl ook ce pracht van Zwitserland deze „treinreis" volledig deed slagen. Moeilijkheden over een speelveldje HILLEGOM Het speel- en trap veldje aan de Tweede Loosterweg heeft de gemoederen in de Hillegom- se gemeenteraad behoorlijk bezig ge houden. Gemeentewerken hebben aan het expeditiebedrijf De Wit ver gunning verleend dit als parkeerter rein van het wagenpark te gebruiken om doorstroming van het verkeer op de Parallelweg (waar de wagens eerst stonden) te verbeteren. De raadsleden waren daar nogal boos over, Dijkstra (D'66) vond het maar een „knullige zaak". Het colle ge van B en W verwacht nog wel een oplossing te vinden voor de moeilijk heden die nu zijn gerezen en wil een stuk grond voor de tijd van één jaar huren om daar de jeugd te laten spe len. Schoorvoetend ging de raad hiermee akkoord. St. Bonifacius ALPHEN AAN DEN RIJN De gemengde zangvereniging St. Boni facius geeft op dinsdag 2 november (8.15 uur) in de bovenzaal van het Parkrestaurant Avifauna een opera- en operette-concert onder leiding van de dirigent de heer Chr. van der Mark. Medewerking aan dit concert wordt verleend door de solisten Ans Roet- gerink sopraan en Anton Tromme len tenor, het kinderkoor „Ridder- veld" en het Radio Operette Orkest. Het programma vermeldt o.m. de ouverture „Der Barbier von Sevilla" van Rossini. Gedeelten uit La Tra- viata. Figaro's Hochzeit, terwijl het eerste gedeelte wordt afgesloten met gedeelten uit Cavalleria Rusticana van Mascagni. Na de pauze volgen delen uit Die Geisha, Der Zarewitsch, Zigeuner- liebe, terwijl besloten wordt met Wein, Weib und Gesang van Strauss. Het baanvak door Leiden wordt opgehoogd en krijgt een dubbel spoor; bovendien verdient het aan beveling een nieuw station in te stel len: Leiden-Stad. Dit station zou ter hoogte van het goederenstation moe ten verrijzen, aansluitend op een voetgangerspassage naar het cen trum met o.a. een aparte voetgan gersbrug over de Treikvliet. De loop afstand van station tot het centrum (Breestraat) ligt dan binnen een straal van 600 meter. In een later stadium zou de baan kunnen worden verlengd naar Katwijk en Schevenin- LEIDEN De gemeenteraad, die gen aldus is het oordeel van de ont- gistermiddag o.n twee uur in werper. Deze lijnen, aldus is het de raadszaal van het Stadhuis begon, oordeel van de ontwerper, zullen het had een wit vreemd karakter. Het begin vormen van 'n aaneensluitend waren niet de vertrouwde gezichten, stelsel van geheel kruisingvrij stads- t die op de stoelen hadden plaats ge westelijk railvervoer, dat op den nomen, maar leerlingen van de 2de VOORSCHOTEN - De Voorschotense raadsleden drs. A. F. van der Laan, mr. F. Italianer en mr. J. Goosens hebben antwoord gekregen op de vra gen die zij vorige week aan B. en W. 1) Heeft uw college kennis genomen hebben gesteld. De vragen luidden: van het bericht in het Leidsch Dag blad van 24 september jl., waarin werd vermeld dat de wethouder van openbare werken tijdens een openba re vergadering van de VVD in Voor schoten kritiek heeft uitgeoefend op de raad. of althans op een aantal leden van de raad. welke kritiek on der meer betrekking zou hebben op een beweerd gebrek aan vergader techniek en op het streven van raadsleden om elkaar vliegen af te vangen ten gunste van de pu blieke opinie? 2) Is dit bericht voor wat de strek king van de kritiek betreft Juist? Aannemende dat dit inderdaad het geval is en er bestaat goede grond voor deze veronderstelling deelt het gehele college dan de kritiek dit de wethouder persoonlijk sprekende heeft geuit? 3) Is uw college niet met de on dergetekenden van mening dat een dergelijke kritiek zó ernstig is dat zij in de raad zelf had moeten worden geleverd, zodat de raadsleden de ge legenheid hadden gekregen om daar op terstond in het openbaar te rea geren? 4) Is uw college bereid om met de betrokken wethouder te overleggen of er geen andere en betere methoden zijn te bedenken om het vertrouwen van de raad te wekken, een vertrou wen waarop de wethouder naar zijn zeggen prijs stelt? gewestelijk railvervoer, dat op den randstad zal verbinden. Lustrumconcert Alma Materkoor klas Havo van het St. Agneslyceum. De Havo-scholieren sloten met deze „raadsvergadering" een werkweek, af, waarin alle problemen van Lei den waren behandeld. De samenstelling en handelswijze van de raad was zeer bijzonder. Er waren slechts drie parijen (Progres sief. Conservatief en de Centrumpar tij) en het publiek mocht net zo goed LEIDEN Op maandagavond j de mond open doen als de „raadsle- j 25 oktober zal het Alma Materkoor den". i in de Stadsgehoorzaal in Leiden een i Aan de orde was de 3 innen stad- lustrumconcert verzorgen bij ge e- no^a„ en de raad werd vereerd met genheid van het 35-jarig bestaan. een bMoek van wethouder Kret dr Aan dit concern zal solistische me- man van de nQta wet_ I dewerking worden verleend door Max houder dat he, Van ,Eg,m'hispn vprzored vaak het juiste eind hadden en begeleiding zal o.m. worden verzoigd eigengemaakte nlannen echt door Jan van der Meer, orgel en aat de eigengemaakte plannen ecni j nog met zo gek waren. I P Ter voldoening aan de wens van de I De mooiste opmerking maakte gis- concertbezoekers om gedurende een termiddag het progressieve raadslid koorconcert ook werkelijk in hoofd- j Bert van Steijn De plannen waren zaak het koor te beluisteren, is voor om de monumenten in Leiden af te deze gelegenheid een zeer gevarieerd j breken, om tot een dynamische stad programma samengesteld, waarbij 1 te kx>men. inderdaad de nadruk op de koorzang Van stejjn was ^et daarmee niet is gelegd. Werken uit diveise ij - eens en We moeten een paar perken en met volkomen verschillen- di staan 20als de Pieters de stijlvormen zullen worden uitge- voerd. kerk en die Tempel daar «waarmee noor Wn iTvjtrn- I hij de Korenbeurs bedoelde), want Tevens is ges vee afwiikt van anders wordt Leiden een Jantje be- mentale begeleiding, die afwijKt van het traditionele orkest; de werken ton met een vierkant hoofd zullen namelijk worden begeleid door resp. orgel, piano, vibrafoon, trom petten, contrabas en viool. Het programma bevat o.a, werken van H. Andriessen (Te Deumi, J. S. Bach. J. Haydn, H. Strategier, Géza Frid en H. W. Zimmermann. Van deze laatste componist zal worden uitgevoerd het „Psalmkonzert een modern, religieus, en zeer origineel werk, dat in Leiden voor de eerste maal ten gehore zal worden gebracht De begeleiding Filmfeest voor Leidse jeugd LEIDEN In samenwerking met drie grote tijdschriftenuitgeverijen „,if organiseert de Nederlandse Jeugd- an d®ze ult centrale morgen (om 10.30, 1 en 3.30 delen bestaande compositie voor bas uur) -n stadsgehoorzaal een groot en koor is beslist niet alJedaafs nimfeest voor de jeugd. Dolle teken films en natuurlijk ook Laurel en Hardy en Rin-Tin-Tin in nieuwe avonturen zullen op het filmdoek noemen, nl. vibrafoon, contra-1 3 trompetten. Bovendien zal Max van Egmond nog solistisch optreden. Door hem zal worden uitgevoerd een aria van J. Haydn. Parkeerschijf verplicht bij winkelcentrum in Leiderdorp LEIDERDORP Op de beide parkeerterreinen van de Van Diepe- ningenlaan en de Laan van Ouder zorg bij het winkelcentrum Santhorst is het gebruik van een parkeerschijf verplicht gesteld tussen 8 en 18 uur. De parkeertijd is 1% uur. De re geling is niet van kracht op zon- en feestdagen. Tevens is het inrijden van de parkeerterreinen slechts aan één zijde toegestaan. Dit „een-rich- tingsverkeer" is ingesteld om aan de gevaarlijke verkeerssituatie rond het winkelcentrum een einde te maken. De verplichting om een parkeerschijf te gebruiken geldt dus niet voor de overige parkeerterreinen in de Sant horst, de Lokhorst en de Raaphorst. Het college van B. en W.: v.l.n.r. Ronnie SteenvoordenLu- nette NederpeltRudi van Keim- pemaburgemeester Evert-Jan BonnekeLydia Sevat, Thijs Bon- neke, Jan Oorschot (gemeente secretaris) en de enige "echte" in dit gezelschap wethouder Kret. (Foto Holvast) EERSTE PRIJS 'LAUS DEO' TER AAR D. Verzaal, dirigent van het zangkoor La us Deo in Ze- verschijnen. Bovendien. geen en- j venhoven, heeft met dit koor een kei kind gaat met lege handen naar eerste prijs met 300 punten weten te aan de schoonste buurt van de door huis, want er is voor allemaal een veroveren op het zangconcours in j „Ons Doel" beheerde complexen. Dit verrassing. I Puttershoek I zijn: Antillenstraat en omgeving. Prijs voor de netste buurt van Ons Doel' LEIDEN Tijdens een algemene ledenvergadering van de woning bouwvereniging „Ons Doel" is beslo ten tot instelling van een maat schappelijk fonds waaruit o.m. jaar lijks een pr;is zal worden toegekend Beyerin'klaan e.o„ Pioenstraat e.o., Valeriuss'traa/t e.o., Boshuizerkade e.o De bedoeling van deze prijs is om de bewoners van deze bum'ten te sti muleren hun woonomgeving (straat, openbaar groen e.dzo netjes mo gelijk te houden. Een jury, bestaande uit bewoners van de vijf genoemde buurten en een reinigingsdeskundige zal jaarlijks de prijswinnaar aanwijzen. De prijs, een bedrag in geld, mag door de winnende buurt zelf worden besteed voor verfraaiing van de eigen woonomgeving. Nagekomen kerkdienst In antwoord op deze vragen B. en W. van Voorschoten het gende mee 1. Deze vraag wordt bevestigen; antwoord. 2a. Naar de wethouder ons! meegedeeld heeft hij op de bed vergadering van de VVD schoten zijn persoonlijke visie j ven op de werking van en de vei dingen in het bestuur; daargel de vraag in hoeverre het krant* richt volledig de nuances van 4 bezigde terminologie en van dej zen vorm weergeeft, heeft hij ii daad enige kritische kantteken! geplaatst aangaande werkwijze de raad en diens verhouding tot college. 6. De wethouder gaf zijn pen lijke mening weer en sprak der: niet namens ons collegt Nog afgezien van het feit, dal college op bedoelde bijeenkomst aanwezig was en alleen om diet al moeilijk is om op het daar get kene enig commentaar te lev voelen wij ons als college niet roepen om een collegiaal oordet te spreken. Wel willen wij uitdrukkelijk vast len, dat wij het van groot bt achten, dat de bestuursorganen de gemeente optimaal function! zowel op zichzelf als in hun ondi ge relatie. Wij achten het evenwel niet portuum thans discussies hierov een vergadering van de raad tei plaatsvinden. 3 en 4. In verband met de int van de voorgaande antwoorden I B. en W. deze vragen verder 0 sproken. Zaterdag LAK-tlieater (Levendaal 150) I se Jeugdactie Jeugdtoneel Speelhuis" 2 en 3.30 uur nam. Ver. Oud-Leiden Excursie naar drecht. en Woudrlchem Vertrek Gi markt 9 uur voorm. Kreatief Sentrum (Breestraat café-bar 12-2 uur 's nachts, ror markt 12 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) teit voor kamerbewoners en a staanden 8 uur nam. Doopsgezinde Kerk Adventkerk l belstudie 10 uur voorm., prediking C. Paulus 11 uur voorm, Breestraat 19 Sociteit Twentwd kamerbewoners en alleenstaandei 1 Zondag Oude Rijn 3 Pinkstergemeente dhr. J. ELkerbout 3 uur nam. Kreatief Sentrüm (Breestraat Opv, van „Baas boven Baas" en schuivingen" (toneelgroep Cent) I Oegstgeest (Geversstraat 65) teit voor kamerbewoners en alleem den 11 uur voorm. -2 uur ni Zijlsingel 2 Evangeliecentrum evang. J. Zijlstra 10 uur voorm. Hogewoerd 175 Jehova Getuige uur voorm. en 2.30 en 5.15 uur nat Breestraat 19 Sociëteit Twei (voor kamerbewoners en alleens! den) 9-12 uur nam. Rijnlands lyceum (Apollolaar. Gein. voor oorspronkelijk christen afd. Oegstgeest Spr. evang. Brugge 7.30 uur nam. Dinsdag Zaal Mekel (Hogewoerd 87): P.' Spr. dhr. André v. d. Louw ovi een te politieke ontwikkelingen, Kreatief Centrum Breestraat café-bar 121 's nachts. Zijlsingel 2 Evangelisatiecent' Spr. evang. J. Zijlstra, 8 uur nam Breestraat 19 Sociëteit Twen: (voor kamerbewoners, en alleens! 1 den) 9—12 uur nam. Jeugdhuis (Breestraat 19): uur Chr. Emigratiecentrale 7—8 Diamantplein 27: Gespreksavoni ha'i 8.15 uur nam. Steenschuur 5: Spreekuur Stic! hulsvesting werkende Jongeren. Doopsgezind Centrum (Pietei straat): Leidse Assurantieclub. Spr. E. v ,d. Berg over "Aandelenspaaij nen". 8 uur nam. Zuidierkerk (bijzaal)' NCVB, Centrum. Spr, ds. J, Bovenberg "Midden in het leven" - ïtheekdienst De avond-, nacht- en zondagd) wordt waargenomen door apotheek Driesum, Mare 110 apotheek r schoten Leidseweg 66 en LEIDEN Naast het Rode Boekje van Mao hebben wij thans ook het Blauwe Boekje van de Leidse Jeugd Actie en daarin een schat van gegevens over de activiteiten, die de L.J.A. „nieuwe stijl" ontwikkelt op het brede ter rein van het Leidse jeugdwerk, daarin bijgestaan door tal van secties, commissies en werkgroe pen. Het ligt voor de hand. dat de aan dacht van de L. J. A. zidh in het bij zonder ook richt op de voorzieningen die in nieuwe stadswijken dienen te worden getroffen. Zo worden sinds kort pogingen ondernomen om in de Juwelenwijk een plaats voor Jeugd- en buurtvoorzieningen be schikbaar te krijgen. Mede als gevolg van het feit, dat het clubhuis „De Sperwers" in de Langestraat in ver band met de binnenstadsvernieuwing vermoedelijk zal moeten verdwijnen, is contact gelegd tussen De Sper wers en de wijkvereniging „De Juwe len". Plannen voor de opzet van een gecombineerde stichting voor club- en buurthuiswerk in deze wijk ver keren in een vergevorderd stadium. Met het gemeentebestuur wordt overleg gepleegd om voor deze ac commodatie, met aansluitende speeltuin en -veld een geschikte plaats te vinden. Een werkgroep Ju welenwijk houdt zich met de ont wikkeling van deze plannen bezig Nauw is verder de LJA ook be trokken bij de plannen, die voor de Rivierenwijk (Meerburg) worden uitgedacht om in deze wijk een be paalde opzet van club- en buurt huiswerk te realiseren. Voor Leidens Jongste wijk, de Merenwijk, staat reeds een program voor jeugd- en buurtvoorzieningen op stapel. Met een nadere uitwerking van de plan nen is een LJA-commissie thans be zig. De Stichting Ankerclubhuiswerk heeft zo lezen wij in het Blauwe Boekje het plan zo mogelijk in combinatie met andere belangheb benden tot de realisering van een club-buurthuis in de Tuinstadwfjk .te komen. De beschikbare terreinmo gelijkheden zijn in deze omgeving, echter uiterst beperkt, terwijl de wijk voor wat de bewoners betreft sterk aan het verouderen is. Er zal dan ook nagegaan worden in hoever re het zinvol is in de plannen ook de Professorenwijk te betrekken. Opleiding Een plan, dat de LJA en de ge meente hebben opgenomen is een ontwerp voor de oprichting van 'n middelbare dagopleiding voor cultu reel werk in Leiden, toegespitst op het werken met jeugd en Jongeren. De verwachting bestaat, dat dank zij de medewerking van het ministe rie van CRM, het Nationaal Kin derpostzegelcomité en de gen. te volgend jaar met de opleiding wordt begonnen. Subsidie Wat betreft de huidige gemeente lijke subsidie van het Jeugds wordt er door de LJA gestreefd om voor die werkvon die in de subsidiëring zijn bleven, betere subsidiemogelijW' te scheppen. Met name wordt gedacht aan de subsidiëring van jeugdorganisatie werk en huisvestingskosten. Voor hel s? tuinwerk, aldus nog steeds het B we Boekje, is vooral verhoging de gemeentelijke subsidie in de ten van toezicht i.e. de bi wenselijk, terwijl ook verdere tering van de subsidie in de c houdskosten van de grasmat. planting, het hekwerk en de;S werktuigen noodzakelijk word&j acht.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2