„EIDSCH DAGBLAD LIEGTUIGEN BOTSEN He! koor log i Den Haag President Nixon ook naar Moskou LP Lisse krijgt een winkelcentrum vandaag A m Onfortuinlijke oefenvlucht boven Veluwe weer LEIDSCH DAGBLAD JASSEN penseel gericht 1 maart 1860 jtcur: G. Koopman dredacteur: Drs. J. R. Soetenhorst WOENSDAG 13 OKTOBER 1971 No. 33528 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f20,65 per kwartaal (postabonnementen f23,05), f6.95 per maand (b(j vooruitbetaling), giro 57055, losse nummers f 0,3) Witte Singel 1, Leiden - Tel.: 25041. Redactie: 21507 Nabezorging tot 20 uur. tel. 30500 (zat. 18 uur) ARNHEM Bij een oefen- vlucht boven de Betuwe zijn gis termiddag twee Starfighters en een T-33 straalvliegtuig van de luchtmacht recht op elkaar inge vlogen. De T-33 ramde met zijn vleugeltank een van de Star fighters. Van de grond zag de landbouwer J. de Kroon in Lienden verschrikt toe hoe de 29-jarige vlieger P. C. Kroonenberg de T-33 koelbloedig omhoogstuurde om een geschikte plek te vinden, waar hy zijn vleugellamme vliegtuig naar beneden kon sturen. Een noodlanding was er echter niet meer bij. Terwijl op nauwelijks en kele meters van drie boerderijtjes de brokstukken op de grond begonnen te vallen zag boer Kroon hoe de schietstoel met tweede luitenant Kroonenberg een boog door de lucht beschreef aan de parachute en ver derop op de grond neer kwam. De vlieger werd met een gebroken arm overgebracht naar een zieken huis. De geraakte Starfighter kon be schadigd en wel de vliegbasis Volkel bereiken. Het straalvliegtuig was onderweg van Soesterberg naar de thuishaven Twenthe. De Starfighters waren van de vliegbasis Volkel opgestegen voor sch'ct^efeningen bij de Vliehors in de WASHINGTON (GPD, AP. Reuter) President Nixon heeft voor een nieuwe sensatie gezorgd: na de re cente aankondiging van zyn reis naar Peking maakte hy gisteren bekend, dat hy volgend jaar mei Moskou zal bezoeken voor besprekingen met par tyleider Breznjew. premier Kosigin en president Podgorni. Het initiatief tot 24 PAGINA'S dit bezoek is uitgegaan van de Sow- jet-Unie. De president werd uitgeno digd by monde van de Sowjetrussi- sche minister van Buitenlandse Zaken Gromiko, die vorige week een bezoek bracht aan het Witte Huis. In tegenstelling met de aankondiging van Nixons reis naar Peking toen andere landen daar onkundig van werden gelaten zijn Japan en de NAVO-landen thans wèl van te voren ingelicht. Ook Peking was op de hoogte. President Nixon zal vergezeld worden door een kleine staf van me dewerkers, onder wie minister van Buitenlandse Zaken Rogers en zijn adviseur dr. Henry Kissinger. (Voor verdere informatie zie men pagina 9). Onze fotograaf Will Dijkman i (Foto boven). Op de onderste als een van de eersten aan- foto wordt de gewonde vlieger om de ravage op te nemen.weggedragen. SN HAAG Het Wassenaarse bedrijf Menken N.V. is één de drie grote melkfabrieken, waartussen al geruime tijd hevige concurrentieslag woedt, die elk moment in een lrechte melkoorlog in Den Haag en omgeving kan veran- oude Haagse melkbedrijf am N.V. voelt zich in zijn bedreigd door een aan- op zijn deel van het Haag- fcetgebied. Twee machtige con- iOud Bilt verwacht van vanavond tot tnavond veel bewolking met vooral in uiden van het land nog regen, (lelijk van het noorden uit meer ringen maar ook hier en daar ui. Overwegend matige wind uit tot noordoost. Minimumtempe- Bn rond 4 graden, maar aan de en in het zuiden ongeveer 8 n. Maxima morgen rond 12 i. (Opgemaakt om 11.15 uur) 14 OKTOBER op: 7.02 uur; onder: 17.50 uur op: 1.40 uur; onder: 16.07 uur Dgwater te Katwijk te 12.14 uur tater te 7.50 en 20.08 uur. currenten, Menken NV en de Melk Unie. zouden het gemunt hebben op het leven van Leerdam. Afzijdig in deze strijd houdt zich het vierde melkbedrijf in dit deel Wapen in de hand van de aanval lers op Leerdam is de organisatie van melkslijters, die zich tegen Leerdam zou hebben gekeerd. De melkslijtersorganisatie hee ernstige bezwaren tegen het „stun: werk" van zelfbedieningszaken, su permarkten en grootwinkelbedrijven waarbij melkprodukten tegen ver laagde prijzen worden aangeboden. De slijtersorganisatie heeft aange kondigd de fabrikanten van deze produkten te zullen boycotten. Het merkwaardige feit doet zich nu volgens de Leerdamdirectie voor dat die boycot zich uitsluitend te gen Leerdam NV richt, terwijl Menken en de Melk Unie buiten schot blijven. De boycot van de slijters heeft er inmiddels toe geleid, dat Leerdam een flink aantal Haagse slijters als afnemers heeft verloren. Ter kennismaking: het 4 weken voor de halve prijs Ik word abonnee per 28 oktober 1971 en ontvang de krant reeds vanaf heden. Stuur mij 4 weken het Leidsch Dagblad voor half geld en noteer mij aansluitend als abonnee naam: adres: plaats: Hok|e zwart maken, bon Invullen In oper envelop (zonder Postzegel) 6turen aan Leidsch Dagblad antwoordnummer 214, Leiden. Plan Blokhuis rond LISSE Het plan Blokhuis is rond: Lisse krijgt een groot winkel centrum met veel parkeerruimte. Gisteren maakte Albert Heijn een einde aan de onzekerheid door op het gemeentehuis een koopcontract te tekenen voor ruim zesduizend vierkante meter grond. Hierop komt een supermarkt en parkeerruimte voor tachtig auto's, terwijl er vol doende ruimte is om later èn de win kel èn het aantal parkeerplaatsen uit te breiden. middenstand heeft zich ver enigd en zal gezamenlyk een streek- warenhuis op poten zetten. Hierin werken vele winkeliers samen, maar de klant zal dat niet merken: de af rekening gaat via een centrale kassa. Bij dit warenhuis komt ruimte voor 175 auto's, terwijl er ook nog eens een apart parkeerterrein komt voor zo'n honderd auto's. Het uitgebreide winkelcentrum wordt gecompleteerd door een win kelcomplex met een vloeroppervlak van 1200 vierkante meter. Door deze ontwikkeling is een einde gekomen aan een lange tyd van gespannen afwachten en onderling gekrakeel over de juiste plaats. IiGj MAfiCiUS de enige matras met de juiste celbalans EXCUSES AAN PUZZELAARS LEIDEN Wy moeten onze ecxu- ses aanbieden aan een aantal win naars van de puzzel voor gehandi capte sportlieden van afgelopen za terdag. Onder de regels, waarin de winnares werd bekend gemaakt van de eenmalige cadeaubon van Wilms Floet. was het woord langspeelplaat weggevallen. Dat heeft ons verschil lende telefoontjes opgeleverd van winnaars die op meer dan een plaat hadden gerekend en wij kunnen slechts beschaamd vaststellen, dat het hier om een vergissing onzerzyds gaat. Overigens is het enthousiasme er niet minder om voor de derde en laatste prijsvraag, waarvan wij zater dag aanstaande de uitslag bekend maken. 'Supermarkt van de misdaad' NIJMEGEN De tien man (en vrouw) sterke bende, die door de Nijmeegse rijkspolitie eind september is opgerold, blykt tot nu toe naast de beroving in augustus van de Boeren leenbank in Zetten (buit f 100.000) betrokken te zijn geweest by ruim 125 andere misdrijven met een totale buit van meer dan een half miljoen gulden. De rykspolitie verwacht dat de leden van de bende nog meer misdrijven en brandkastkraken. De misdryven van deze als een ..supermarkt van de misdaad" geken schetste bende varieerden van fiet sendiefstallen tot ernstige geweld misdrijven en brandkastenkraken. Renpaarden in warenhuis TOKIO (AP) Een van de grootste warenhuizen in Tokio ramagawa-Takasjimaja, gaat binnenkort zijn toch al giganti sche assortiment uitbreiden met renpaarden. Met ingang van de volgende maand kan men daar volbloeden kopen waarvan de prijs gemiddeld 40.000 gul den zal bedragen. Of er uiteraard op vertoning van de kassabon, geruild kan worden, is nog niet bekend. i Jhr. mr. Th. Sandberg woont op een riant slotje in Rijswyk (NB). Maar daar heeft de Rotterdamse advocaat het lelyk aan de stok gekregen met burgemeester Schol ten. tevens tweede kamerlid voor de Anti-Revolutionarcn. Dit afge lopen weekeinde werd de situatie uniek: de dorpelingen belegerden het slotje van de jonker, met de harmonie voorop. Meer over de Hoekse en Kabeljauwse twisten van 1971 op PA&INA 7 i Leonie Kooiker is wel gelukkig met de prys voor haar kinderboek. „Maar het betekent ook een be lasting" PAGINA 5 1 Phantom neergestort Gisteren is ten noordoosten van Holstebro op het Deense schiereiland Jutland een Britse Phantom neergestort. Het toe stel kwam op een boerdery terecht, waardoor een vrouw en een kind om het leven kwamen. De twee inzitten den van de Phantom konden zich met hun schietstoel redden. Treinongeluk Tweeëntwintig personen, voor het merendeel kinde ren, zyn vandaag b(j een botsing tus sen een passagierstrein en een goede rentrein in het zuidwesten van Zuid- Korea omgekomen. In de trein zaten 232 kinderen die een schoolreisje maakten. Het ongeluk gebeurde door dat de trein op een heuvelachtig tra ject van een helling terugreed en op een achterop komende goederen trein botste. SIKK-NS AUTOLAKKEN NIEUWE RIJN 49 Raiffeisenbank O Boerenleenbank ...zowel driekwart als lang - met sportieve details Wij ontvingen 'n internationale kollektie HERENKLEDING HAARLEMMERSTR. 175-177 LEIDEN X (§ud 'êÏÏie teuws Uit het Leidsch Dagblad van 13 October 1871: Hedenmiddag 12 Oct. werd alhier de jaarlijksche inspec tie over de dienstdoende schutterij gehouden. BERLIJN, 11 Oct. Hedenoch tend heeft de Fransche mi nister Pouyer-Quertier eene conferentie aa:. het departe ment van Buitenlandsche Zaken bijgewoond. Heden middag is hij door Keizer Wilhelm ontvangen. AJACCIO Korsika11 Oct. Prins Napoleon is gekozen tot lid van den provincialen raad, maar de verkiezing zal de niet worden gedaan, op grond dat hij niet in de be lasting betaalt. Adv. Ontvangen: dauw droppers bij J. J. BrandhofJ Isselman, Nieuwsteeg 10.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 1