Honderd woningen in 'Mors Hoge boetes voor rijden zonder rijbewijs IN APRIL KLAAR - NU AL VERKOCHT Tientje boete voor kraking van woning Politie zag de lol er niet van in Drinkwatersituatie nog niet alarmerend PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 12 OKTOBER LEIDEN In het Morskwartier wordt vanaf maart van dit jaar gebouwd aan een omvangrijk project. In april 1972 zullen er 98 ééngezinswoningen gereed zijn, Deze woningen zijn inmiddels al verkocht. „Ze gingen als broodjes over de toonbank", verklaart opzichter Van Heusden. Het project is ontworpen door archi tect F. Klein uit Groningen en wordt in opdracht van het Bouwfonds Ne derlandse Gemeenten uitgevoerd door aannemingsmaatschappij Ge- brs. Verschoor uit Per nis. De woningen hebben op de begane grond een Z-vormige woonkamer en een open keuken, op de eerste ver dieping 3 slaapkamers en een grote badkamer, terwijl de zolder is in gericht als hobbyruimte. In het plan is er rekening mee gehouden dat deze zolder eenvoudig moet zijn in te richten als vierde slaapkamer. Tussen de slaapkamers zijn maho niehouten kasten gedacht. Bovendien is elke woning voorzien van een berging of garage. Bijzon der veel werk is gemaakt van ge- luids- en warmte-isolatie. Door 't construeren van betonwanden van 18 cm. dikte en toepassing van een afdichtingsstrip bij de kozijn af sluitingen wordt geluidshinder tot een minimum beperkt. Steenwolde- kens en tempex-isolatieplaten zor- Verdere voordelen van deze huizen: ze zijn nagenoeg onderhoudsvrij, doordat men aluminiumkozijnen en betonnen borstweringen heeft toe gepast. Alle huizen zijn voorzien van c.v., voor- en achtertuin. De totstandkoming van het hele werk duurt nog geen Jaar. "Ook voor ons bijzonder snel", aldus de heer Van Heusden. Op het terrein bij de Agaathlaan, waar de eenge zinswoningen worden gebouwd blijft nog een flink oppervlak over. Met tertijd zal hier een ruimte worden geschapen voor bejaarden. Dinsdag Clubhuis De Zevensprong Kamer muziek Jeugdorkest Z&rich 8 uur nam. Zuiderkerk Forumavond Open be Jaardenwerk 7.45 uur nam. Kreatief Sentrum (Breestraat 66 café-bar 12-1 uur 's nachts, Chaplin films 9 uur, activiteit projektgroepen Zijlsingel 2 Evangeliecentrum Spr. «vang. J. Zeegers 8 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 9-12 uur nam. Boommarkt 12 Sociëteit voor gehan dicapten 2-5 uur nam. Jeugdhuis (Breestraat 19) Spreek uur Chr. Emigratiecentrale 7-8 Diamantplein 27 Gespreksavond ha'i 8.15 uur nam. Steenschuur 5 Spreekuur Stichting huisvesting werkende jongeren 8-8.30 Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 9-12 uur nam. Oegstgeest (Kennedylaan 11) Infor. matie-avond Baha'i 8 uur nam. Oegstgeest (Julianalaan 1) Volle evangeliegemeente Rijnland spr. dhr. Roose 8 uur nam. Stadhuis Spreekuur sociale raads Rijksherbarium (Schelpenkade Kon. Ned. Historische Ver. Vakantie dia-avond 8 uur nam. Nieuw Minerva Lunchbijeenkomst Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel: Spr. drs. G. B. de Grooth over "De waarschijnlijke economische gevol gen van de toetreding van Engeland tot de E.E.G." 12.30 uur nam. L mderdag Bevrijdingskerk (bovenzaal) NCVB afd Zuid-West Spr. ds. J. Poort over "Christen-zijn in deze tijd" 8 uur nam. Kantine Clos en Leembrugge Ned. Ver. van Hulsvrouwen Voorlichtings middag Ned. Spoorwegen 2 uur nam. Kantine Roomburg Wijkhearing PAK 8.30 uur nam. Kreatief Sentrum (Breestraat 66) ca fé-bar 121 uur 's nachts. Boommarkt 12 Sociëteit voor gehan dicapten 7.3010.00 uur nam. Titus Brandsmalaan 76 "De Duik boot" Clubhuiswerk handenarbeid 8 10.00 uur nam. Hooglandse Huys Wijkavond Pniël 8 Voorschoten (Cultureel Centrum) het Jeugdorkest Zürich (voor leerlingen, van het lyceum) 2 uur nam WEEKEINDEDIENST Lelden tot zaterdagmorgen tien uur raadplege men de eigen hulsarts. daar na tot zondagnacht twaalf uur uitslui tend voor spoedgevallen de dokterstelet 22222. Oegstgeest dokter E. W F van Wal cheren, Oranjelaan 29 tel. 52130. Warmond dokter H Walenkamp, tel 2220 (wijkzuster A. Vriend, Friezen- horst 23 Sassenheim, tel. 12022. Voorschoten dokter A M Kostense. Voorstraat '3, tel. 2493 (wijkverpleging Gezondheidscentrum Wilngaaraenlaan 2 tel. 2177). Leiderdorp dokter F O A M. Kem- me, Gansstraat 2 tel. 44844 (wijkzats- ter v. d. Leer, B G. Cortslaan 34, tel 23109). Apotheekdienst De avond-, nacht- en zondagsdienst woi'dt waargenomen door Apotheek Tot hulp der mensheid, Hooigracht 48. Chris Lantrok 'bokst' zich in 'district' DEN HAAG Tijdens de ama teurbokswedstrijden gisteravond in het Haagse Gebouw Amacitia, boks te Chris Lantrok van het Leidse DTS onbeslist tegen Czabania. Lan trok ontving voor deze partij de stijlprijs en een uitnodiging om "op 23 oktober met een Districtsteam in Dortmund te boksen. De andere Leidenaar, die deel nam aan de door de Haagse vereni- ling "Leen Hoogenband" georga niseerde wedstrijden, Cees Sloos verloor op punten van Minke. Voor Baak was er geen tegenstander. Nooclwinkel in Merenwijk komt er nu LEIDEN In één van de noden van de eerste bewoners van de nieu we Leidse Merenwijk wordt op kor te termijn voorzien. Er is iemand gevonden, die bereid is waar schijnlijk per 1 november een noodwinkel te beginnen in de ruimte onder één van de nieuwe flatgebou wen. Het is de firma Neuteboom van de Haarlemmerstraat, die er een uitgebreid pakket levensmidde len gaat brengen. Een gedeelte van de werkzaamheden in het Morskwartier. (Foto Holvast) LEIDEN Toen een 31-jarige metaaldraaier uit Noordwijkerhout met zijn auto in de Dorpsstraat van zijn woonplaats door de rijkspolitie werd aangehouden, bleek, dat hij geen rijbewijs en W.A.-vex-zekering bezat en zijn auto op vier gladde banden en met een lekke uitlaai reed. Ter zitting van de Leidse kam tonrechter kon de metaaldraaier gis teren weinig of niets tot zijn vet- dediging aanvoeren. De officier, mr. A. S. M. Horstink laakte verdachtes gebrek aan ver antwoordelijkheidsgevoel en het niet denkbeeldige gevaar, dat deze had opgeleverd en eiste zowel twee maai een week voorwaardelijke hechtenis- straf met een proeftijd van 2 jaar als een totale gelboete van f. 200.- subs. 20 dagen. LEIDEN Een 25-jarige Leidse i „krotwoning" «waarin o.m. een wa- straatmaker bewoonde met vrouw en j ter leiding ontbrak, waardoor hij em- kind een „krotwoning" aan de Uiter- I mers met water bij de overburen stegracht. Toen hij begin augustus j.l. moest gaan „lenen") teneinde raad van een vriend vernam, dat op de j tot „kraking" was overgegaan, vijfde van deze maand in de Prin- officier toonde begrip voor de senstraat een huis leeg kwam te situatie doch nam het verdachte wel staan en het nog wel even kon duren hoogst kwalijk, dat hij de woning alvorens de nieuwe bewoners dit huis aan de Prinsenstraat als het ware zouden gaan betrekken, besloot de voor de neus van de nieuwe (van een straatmaker tot actie over te gaan. vergunning voorziene) huurder had Met een loper opende hij de voordeur j „weggekaapt" ,,U dient de toewij- van het leegstaande huis. bracht zijn zing van een woning nu eenmaal aan inboedel er in over en nam het huis i het gemeentebestuur over te laten, klandestien in bezit. Niet voor lang. gj,. Zjjn jn Leiden nog wel nijpender Want reeds vrij spoedig moest hij het op politioneel bevel weer ontrui men (hetgeen een terugkeer naar de oude woning inhield) en kreeg bo vendien nog een proces-verbaal voor „kraking". Ter zitting van de Leidse kanton rechter voerde de straatmaker giste ren als excuus voor zijn daad aan, dat hij al ruim 18 maanden op de toezegging van een andere woning zat te wachten en gezien de z.i. schier onhoudbare toestand in zijn VOORSCHOTEN De 21-jarige bouwvakker uit Voorschoten, die voor de Haagse politierechter verscheen, was een geinmaker. Maar hij kon zo geinig niet zijn, of de politie gaf er een „verkeerde" uitleg aan, althans volgens de bouwvakker. De man had allerlei vreemdsoor tige antwoorden gegeven op geijkte vrogen die politiemensen stellen, wanneer zij veronderstellen dat de drank in de man en de wijsheid in de kan is. Dat was dan ook het geval met de bouwvakker, die bij de be antwoording van de vragen het alle maal niet zo serieus nam. „Door de drank", veronderstelde de politie en nu de politierechter. Op de vraag: „Waar komt u van- gevallen dan de uwe". De eis luidde een geldboete van f 100. subs. 1 dagen, waarvan f 50 voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. Gezien verdachtes situatie, die tot een „noodsprong" leidde, was de rechter nog milder bij de beoordeling van een en ander en bepaalde hij het vonnis op een geldboete van f 160. waarvan f 150 voorwaardelijk. Een op de zes automobilisten slechte ogen VOORSCHOTEN Vorige week daan, waar gaat u heen", zei de lol broek: „Ik kom van Soestdijk en ben heeft Bentley-Optiek in Voorscho ten gedurende twee dagen een ogen- test voor de weggebruikers gehou den. In totaal 437 Voorschotenaren maakten van deze service gebruik. Uit de cijfers, die nu bekend zijn bleek dat 16,8%, dat is 1 op de 6 weggebruikers, een onvoldoende ge zichtsvermogen had. Deze mensen is dringend verzocht de ogen door een opticien of oogarts te laten nazien. Van de geteste personen bleek 14% twijfelachtig te zijn op het gebied van het gezichtsvermogen. Kleuren blind was 4% van de getesten. Ge zien het animo en de voor vele weggebruikers noodzakelijke uit komst, is het mogelijk bij Bentley gratis de ogen te laten testen. op weg naar Moskou „Het was zo maar een lolletje", meende verdachte nu hij terecht stond wegens het besturen van een auto onder invloed van drank. De politiemannen hadden trouwens alle reden om de autobestuurder aan te houden, want die had de volle breedte van de Rijksstraatweg nodig. Met dat feit voor ogen, vond de officier dat het bewijs wel rond was, maar omdat verdachte nog niet eer der iets dergelijks had uitgehaald, wilde hij volstaan met acht dagen gevangenisstraf en een jaar intrek king rijbewijs waarvan vier maanden voorwaardelijk met proeftijd van twee Jaar. De kantonrechter, mr. W. de Ko ning, sprak eveneens zijn afkeuring over een en ander uit, waarna hij in zijn vonnis de voorwaardelijke hecr.- tenisstraf tot tweemaal twee weken verhoogde en de in beslaggenomen auto verbeurd verklaarde. Inzake de totale geldboete vonniste hij con form. Driemaal „Deze verdachte werd al driemaal eerder gevonnist wegens het rijden zor.der rijbewijs en demonstreert dus wel heel nadrukkelijk zijn minach ting voor de wet", aldus een zinsnede uit het requisitoir in de zaak die diende tegen een niet verschenen 49- jarige fabrikant uit Sassenheim. Uit het onderzoek kwam naar vo ren. dat de fabrikant destijds in zijn woonplaats met vrij hoge snelheid achter op een „voorligger" was ge reden 'hetgeen een fikse ravage op leverde) en nog steeds, hoewel hij hiervoor al driemaal was veroor deeld, geen rijbewijs bezat. De officier kwam tot de slotsom, dat verdachte ditmaal streng diende te worden aangepakt en eiste zowel twee weken voorwaardelijke hech te - nisstraf als twee geldboeten van f 100 subs. 20 dagen. dan ook met twee weken voorwaar delijke hechtenisstraf en twee geld boeten van respectievelijk f 100 en f 400 subs. 50 dagen „Ik kreeg die auto van m'n schoonmoeder cadeau en vroeg direct telefonisch een W.A.-verzekering aan", aldus een 25-jarige tuinder uit Sassenheim, die rondreed met een onverzekerde auto welk feit werd ge constateerd toen hij door de rijks politie op rijksweg- 4 werd aangehou den. „U vroeg die verzekering we? aan, maar betaalde de premie niet met als gevolg, dat de desbetrefende verzekeringsmaatschappij de verze kering prompt weer annuleerde", re pliceerde de rechter na raadpleging van het proces-verbaal. „Ja, ik kon de premie niet betalen, omdat ik slecht bij kas zat", gaf verdachte toe Waarop de rechter antwoordde „Dan had u niet met die auto mogen gaan rijden. Nu beging u opzettelijk een zeer zware overtreding". Gezien de ernst van het feit, eiste de officier een geldboete van f. 100 subs. 10 dagen en een voorwaarde lijke ontzegging der rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. Ook hier ging de rechter boven de eis uit en luidde het vonnis f. 150 ROTTERDAM - De slechte toestand van het Rijnwater heeft voorlopig voor het Rotterdamse drinkwater geen duidelijke gevolgen. De alge mene situatie is ernstig, maar niet alarmerend, aldus ir. P. L. Knop- pert, adjunct-directeur van het ge meentelijk drinkwaterleidingbedrijf. Door langdurige droogte heeft de Rijn een extreem lage waterstand, maar de hoeveelheid afvalstoffen blijft hetzelfde. Het water heeft nu een hoog zoutgehalte en is sterk zuurstofarm. Biologen hebben gewaarschuwd dat al het leven in de Rijn gedood zal worden als de hemicale industrie langs de" oevers haar afvallozing niet staakt. Het Rotterdamse drinkwaterleiding- bedrijf kan dit opvangen door meer aan smaakcorrectie te doen. Bijzon dere maatregelen zijn niet nodig. Ook niet als de droogte nog enige tijd aanhoudt. Ir. Knoppert: „De smaak van het Rotterdamse drinkwater is zeker niet best. maar we bouwen niet voor niets nieuwe spaarbekkens in de Biesbosch. De laatste maanden is het zoutgehalte langzaam geste gen. Mogelijk gaat dat nog even door, maar voor een herhaling van 1963 (ondrinkbaar zout water) hoe ven we niet bang te zijn. De be richten dat we de inlaat van water hebben gestaakt zijn onjuist. Onze meldkamer krijgt niet meer klach ten dan anders. Er is beslist geen reden voor een alarmstand. We heb ben op dit moment niet meer pro blemen dan andere Jaren". Voor de tuinders van het Westland heeft het zoute water wel gevolgen. De groei van de gewassen vermin dert duidelijk, volgens ir. J. van en Ende van het proefstation voo: de tuinbouw in Naaldwijk. Sla komkommers en potplanten, dii zeer gevoelig voor zout zijn, verto nen volgens hem op sommige plaat sen al sporen van brand. Burgerlijke Stand van Leiden M. N. den Ouden; Huig Pieter Meindert, zn. van H. van Beelenen J. 'arkevisser; Bianca, dr. van J. Brons geest en C. P. Govaarts; Ewald Hu- F. Bos en M.A. Slats; Anton Albert, zn. van A. A. Michaëlis C, Burghoorn; Judith, dr. van Rekelaar en C. J. S. Philippo; Willem Nicolaas Richard, zn. van T. Schellin- gerhoud en H. Angenent; Danielle, dr. J. de Vos en L. W. L. Been; Re ginald Ferdinand, zn. van A. M. G. Oudshoorn en C. W. van Strater; Ka rin Johanna, dr van A. C. Renooij en G. Grootveld; Peterus Johannes Cornells, zn. van J. P. C. Jansen en A. van de- Zwet; Ronnie, zn. van de Bruin en P. J. l'Ecluse; Remco Lucas, zn. van L. J. Ouwerkerk en M. J. Kret; Jacobus Josephus Christina Lambertus. zn. van J. A. van Elten en S. J. A. A. Graat; Kilian Pieter Arls Boomhaar. zn. v. J. J. A. Schreu- M. W. P. Huizer; Cornelis Jan, i W. Haasnoot en D. van Duy- venvoorde; Johannes Adrianus Gerar- van J. C. G. Blom - en A. Ouwerkerk; Menno, zn. van W. le Nobel en J. H. Rietkerk. GETROUWD L. A. P. Huijgen en A. I. H. Vree burg; A. Penneburg en M. J. Bloe- mink; A. K. Durve en L. L. S. Brem- mer; P. H. Schras en S. A. E. van der Willigen; W. F. A. Vermond en C. C Jansen; W. Op den Brouw en O. Vervoort; S. Wijnand en J. J. Bave- Prof. Drewes in Canberra LEIDEN Professor G. W. J. Drewes, emeritus hoogleraar van de Leidse universiteit, geeft momen teel aan de nationale universiteit te Canberra als gasthoogleraar colle ges over de geschiedenis en de cul tuur van Indonesië. De nu 72 jaar oude professor Drewes promoveerde in 1924 bij professor Snouck Hur- gronje en vertrok daarna naar het toenmalige Nederlands-Indië, waar hij onder meer doceerde aan de rechtshogeschool te Bandoen. Na de oorlog gaf hij in Indonesië colleges aan de Universitas Indonesia. Hij is bekend geworden door zijn vele ge schriften en vertalingen van Oud-Ja vaanse literatuur. Hij is ook een deskundige op het gebied van de Is lam. Hij ging in 1970 met emiraat. LEIDEN Tot het eind van deze maand hangen in het LAK- theatertje boven de Consumarkt top de derde verdieping, maar er is een lift) een kleine dertig foto's ten toon. Platen van fors for maat, gemaakt door tien Leidse studenten in de kunstgeschiede nis tijdens één cursus fotografie van enkele maanden. Toén de groep begon, kon slechts een enkeling een camera hanteren. De geheimen van de doka waren bijna aan niemand bekend. Wie met deze kennis in het achterhoofd de geëxposeerde foto's langs wandelt, kan zich al leen maar verbazen over het re sultaat. De cursus heeft onder leiding gestaan van Cor van Wanrooy van het Leidse prentenkabinet. Hij bracht de studenten de eerste beginselen van de fotografie bij en hielp hen met problemen over compositieleer en dat soort voor aankomende kunsthistorici belangrijke inzichten. Vele honderden foto's werden in Leiden geschoten tijdens de wekelijkse foto-middagen, ook werd een excursie gemaakt naar Terschelling. De daarvan overge houden drie foto's (stemmings platen van zee, strand en wolken partij én) zijn erg treffend. Ook de Hortus was een dank baar object, getuige de reeks foto's van planten en kassen. Van de zijingang van V en D werd een reportage van in- en uitgaande mensen gemaakt. De expositie leert vooral, waar toe amateur-fotografen in staat zijn als ze een beetje begeleiding krijgen. Sjouw een paar keer met een toestel door de stad. en in dat groepje kinderen op straat blijkt een steengoeie foto te zitten. Je moet 't maar zien. En vooral: je moet iemand hebben die je er oog voor leert krijgen. Zo'n iemand is Cor van Wan rooy kennelijk. Dat de tien stu denten zich in een paar maanden tijds hebben ontwikkeld tot en thousiaste amateur-fotografen, blijkt uit vakantie-opnamen uit Frankrijk en Italië, die veel meer zijn dan zomaar kiekjes. I MINI-nieuws uit sp >na T •en! I MAXI-Leidej De Rozensteyn-poedels hi tijdens de Hofstadshow in Den weer hun beste pootje voor gezg vijf van Rozensteyn hebben in zeischap van 110 mededingster! mededingers mooie prijzen in wacht gesleept. Sisi van Rozen eerste uitmuntend en kampioeij het CAC en CACIB (kenners wel weten wat dit betekent); tas Topper eerste uitmuntend jeugdklasse. Het zwarte dl teefje Black Astrid van Roze behaalde ook een eerste plaats CACIB. White Shippy eerste muntend en kampioen met C) CACIB, Bonaparte van Roze? eerste uitmuntend kampioen CAC en CACIB De witte dweij del reu Nelson de Senancolé de kwalificatie zeer goed. tas Borodin werd derde uitmui en tenslotte was het White Play die de hoogste onderscheiding! die een Nederlandse dwergpoedt deel kan vallen. Met het behalg deze titel is hij nu ook kampioe België.# De leden van de af Leiden en omstreken van de Ned. Mij voor Tuinbouw en P kunde maken donderdagavom november een excursie naar de se Sterrewacht. De rondleiding om acht uur begint, zal worden zorgd door de heer De Bruin.) het kader van de Dag van enigde Naties zal op 22 oktobf de burgerzaal van het Leidse huis een bijeenkomst worden gh den. Prof. dr. Zuricher, hooglera de geschiedenis van Oost-Azië Leidse universiteit zal dan over „China en de internationu trekkingen". Aan deze bijeen] zal verder medewerking worden» leend door het trio Veronica Sr bacil (fluit), Marjolein H (Viool), en Frank den Herder (i De vangst van de visvera NVDP was afgelopen zaterdag matig. Met z'n twaalven ha i men 43 vissen binnen. De luidt; 1. K. Ligtvoet 15 stuks Zandvliet 11 stuks, 3, T. W. vliet 10 stuks en 4. J. v. 7 stuks. De excursie-comi van de afdeling Leiden van de 1 IC heeft een rondleiding georganj L naar de Hortus Botanicus. H voor de deelnemers om half tier zamelen geblazen voor de Hortus penburg, hoek Nonnensteeg). I deling gaat ook een morgentjé huis houden voor de leden diiv maar eens een beetje met elkaa len praten. Dat wordt dinsdaj 1 gen 9 november van 10-12 ui e mevrouw De Groot Ebbers, bertlaan 74.# Met ingang oktober is de heer G. W. de benoemd tot directeur van BCJ j dochteronderneming van Van Vliet Wernink# De Zoeterw I tafeltennisvereniging Effect '54 a nieuwe seizoen niet slecht bego a Het eerste versloeg Gossima 5 e< 7-3. De overige uitslagen luiden 1' niorenReflex VS-Effect '54p Effect '54 2-Reflex Vs 4 4-6 len: Effect'54 a-Avanti e 7-3. Tot lector in de psychoid r Leiden is benoemd dr. W. I Bont. Hij is 46 jaar# Zaterdic het Rolling Stones-dag in het tief Sentrum in de Breestraat. platen worden er dan gedraai zijn er films en video-tapes vai10 optreden te zien.# En om evee verdere programma van het tief te citeren: vrijdagavond de groep Over There «wegens re successen) op om negen uuri dagavond spelen Hans Dagele Wim van de Grijn de eenakter n boyen Baas" De stichting ir tuynwijk heeft wijkvereniging verzocht twee mensen af te v« gen om iin het stichtingsbi I plaats te nemen. Het bestuuilr Aktief vindt dit een best idee, acht het niet nodig dat hun vaardigden van katholieke zijn, zoals Fortuynwijk I vraagd. Overigens, kandidaten En eveneens in het ]<«- maandblad van de wijkvereiil Actief lezen we, dat deze mini rubriek helpt. Na een hier ge r ste „hint" kreeg het majori F korps in de wijk een welkome vulling van nieuwe meisjes.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2