'lora-bestuur vil veiling in oorhout Boerderij brandde af menwerking met gemeentebestuur niet meer mogelijk Kampeerraimte langs kust kan verdubbeld LE1DSCH DAGBLAD PAGINA PvdA-fracties stellen huur- ombudsmanaan KOUDEKERK/ HAZERSWOUDB De afdelingen Hazerswoude en Koudekerk van de Partij van de Ar beid hebben bekendgemaakt 'n „huur- ombudsman" aan te «tellen. Deze functionaris zal zijn bemiddeling gaan aanbieden bij geschillen tussen huurders en verhuurders omtrent de vaststelling van nieuwe huurprijzen, de opzegging van huur etc. Inwoners van Hazerswoude kunnen hun klach ten kwijt bij de heer C. T. Rosier, Jac. Revlusstraat 14, Hazerswoude- Rijndijk. De ombudsman voor Kou dekerk is nog niet bekend. Voorlopig zal het PvdA-raadslid W. Leentvaar ala zodanig optreden. IIDEN/RIJNSBURG Wanneer de meerderheid van pen volgende week hiaandagavond instemt met het (tel van het Flora-bestuur, dan wordt de Rijnsburgse .„lenveiling naar Voorhout verplaatst. Men kan daar, de Voorhouterweg vlak bij de Vinkenweg en pal :de nog aan te leggen provinciale weg 6 van Noord- naar Alphen aan den Rijn, een perceel grond kopen pngeveer veertig hectare. Over die eventuele grond- |op wordt vandaag tijdens een besloten zitting van liorhoutse commissie van ruimtelijke ordening gespro- De kosten van de nieuwbouw, inclusief de grond, fn, ruim berekend geschat op f 30 miljoen, waarbij (rste opzet is 36000 vierkante meter aan gebouwen |e zetten. Voor het huidige pand in Rijnsburg hoopt ten f7 1/2 miljoen terug te kunnen ontvangen door lp. I-voorzitter Piet van Delft lan- dit voorstel gisteravond in het .oliday-Inn tijdens een door 1000 van de ruim 1600 leden informatieve bijeenkomst, hij bekwaam de „vier Jaar twist met het gemeentebe- Rijnsburg" over de ge- uitbreicüngsmogelijkheden in iord" uit de doeken. Het stuur heeft zijn recht hoger- Eerst bij gedeputeerde jen daama bij de Kroon, irg werd, tegen de adviezen deskundigen van het minis- fui Landbouw en Visserij en andere instanties in, in het esteld. Opmerkingen [begrijpelijk wat geëmotio- [Van Delft deed enkele opmer- uitspraken over de houding !t Rijnsburgse gemeentebe- cwekers zijn we door B. en W. Ie raad gewogen en te licht tiden. hebben onbegrip ontmoet bij u W. voor alle zaken, die de ïg Flora aangaan, is frappant, dat wij als des- hgen op veilinggebied ih die jaar geen vertrouwen hebben egen van de raad. gemeentebestuur heeft in de lopen jaren nooit een serieuze Ireiking gedaan om een voor partijen bevredigende oplos te vinden. foutieve voorlichting in Den is de gemeente in haar öp- [eslaagd. Het ging over zeven are. B. en W. stelden bij de dat de Flora-leden niet plan waren die grond te hoewel 98 procent het be man daat gaf om wel te n, zonder daarbij een prijs be te stellen, irgumenten van het gemeen- ituur zijn een dolksteek in de van het Flora-bestuur en de alles wat het Flora-bestuur t aangevoerd ademde het rap- van de gemeente aan Den •••te deze gedachte: „Je mag ze us nemen, maar je hoeft het te doen" B. en W. hebben de it met ons aangeveegd. Gedegen betoog meer dan een uur durend betoog heeft Flora-voorzit- van Delft de gang van zaken !de de „drie jaar van strijd gemeentebestuur" voor en na itelling van het uitbreidings- Frederiksoord" belicht. De beden begonnen al in 1966 by suing van het eersté bezwaar - Aan de uitnodiging van B. te komen praten over de Stige uitbreidingen hebben we. Delft, gehoor gegeven. We u, dat we als twee gelykwaar- 'rtners tegenover elkaar zou- Dat bleek helaas niet het zijn. (meester Koomans is voor 95 Jvan de tijd aan het woord Hij vertelde hoe het, wat de bouw betreft, moest worden in rd" en toen kreeg het testuur ook nog enkele minu- egenheid iets te zeggen. Het te rauw op het dak, dat de al helemaal rond waren en eer, dat de burgemeester na h minuten de opmerking maak- bet etenstyd was, zodat de bijeenskomst maar moest worden be ëindigd. Van Delft tot de leden: „We heb ben tydens die bijeenkomst dus ont- -zettend weinig kunnen zeggen en in brengen en kregen nauwelijks de ge legenheid onze plannen te ontvou wen. Men besefte by alles kenneiyk niet, dat Flora een belangryke plaats inneemt in de „broodvoorziening" van de Rynsburgers. Als bestuur hebben we ons altijd afgevraagd hoe we de veiling in Rijnsburg konden houden en voorstellen gelanceerd de uitbreiding aan te passen aan de be hoefte. Ook de financiële. We zyn naar de gemeente gestapt en hebben met B. en W. enige veilingen be zocht. Er kwam geen handreiking". Groei van „Flora" Uitvoerig schetste Van Delft de groei van „Flora" in de afgelopen jaren, waar by gerekend werd op een normale vooruitgang in de omzet van de veiling. Daarby werd ook ge- van f 3 tot f 4 miljoen per jaar zodoende gebaseerd op de f 36 miljoen van 1968 de f 80 miljoen in 1980 te kunnen halen. Dat is an ders verlopen. In 19691970 steeg de omzet met f 7 miljoen en in het nu pas afgesloten boekjaar 1 oktober 1970—30 september 1971 met f 13% miljoen, zodat op een zeer klein sprongetje na de f 70 miljoen werd De Flora-voorzitter betwistte de stelling van het gemeentebestuur, dat men met de huidige gebouwen veel meer kon doen en dat een omzet van f 40 miljoen op dit terrein en in deze gebouwen zonder meer vervier voudigd zou kunnen worden. Boven dien werd het advies gegeven par keergarages te bouwen. Van Delft nadrukkeiyk: „Dat is geen haalbare kaart. We hebben architecten aan het werk gezet om dat te berekenen, doch het bleek dat we veel voordeli ger een groot stuk grond konden kopen". Na nog uitvoerig over de beroepen by G.S. en de Kroon te hebben ge sproken deed Flora-voorzitter Van Delft, namens het bestuur en de raad van bystand het voorstel de bedrijfs gebouwen elders te vestigen en ver telde over de gevoerde onderhande lingen met verschillende gemeente besturen, zoals Oegstgeest, Voorhout, Katwyk en Sassenheim. „We hebben hier in Rynsburg geen meter grond meer. Wel heeft de gemeente drie hectare grondwesteiyk van het com plex gereserveerd, maar deze is nog geen eigendom. Flora kan niet ont eigenen, zodat de gemeente dat zal moeten doen. Het zal dan beslist niet zo'n goedkoop stukje grond worden". Kostenbegroting Daarom, zo ging voorzitter Piet van Delft verder, hebben we het ar chitectenbureau Kraan en Van Nieuwkoop in Oegstgeest een kosten begroting voor een nieuw complex laten maken. Uit gesprekken met polderbesturen en het Hoogheem raadschap voor Rynland bleek, dat deze instanties alle medewerking by vestiging in Voorhout wilden verle nen. Ook werden planologen en fi- anciële adviseurs geraadpleegd. Het algemeen advies was: „Het zal niet vanzelf gaan, maar er zyn zeker perspectieven om elders een nieuwe veiling te bouwen". Het bestuur is zich bewust over vele miljoenen te spreken en weet ook, dat dit bedrag uit de bedryven moet komen. On danks alles geven we de leden toch in overweging te verhuizen. Er volgde op deze uiteenzetting een meer dan twee uur durend vraag- en antwoordspel, waaruit duidelyk bleek dat bepaald niet iedereen enthousiast was over een eventueel verplaatsen attendeerd op de teruglopende ten dens in het bedrijfsleven en opge merkt, dat er tot nu toe on-econo- misch was gebouw. Waarom niet twee-hoog of de diepte in?, riep één van de leden uit. Ere-voorzitter Teun Kralt (83), die in een lang betoog onder meer op merkte, dat nieman de houding van B. en W. de raad kan begrypen, ad viseerde een compromisvoorstel te aanvaarden in de maandag te hou den beslissende vergadering, namely k de drie hectare 'grond van de ge meente te kopen en dan eventueel zoeken naar een andere vestigings- mogelykheid. Als er niet wordt ge kocht gaat de gemeente het stuk grond bebouwen. In die tyd kan het bestuur dan een goede begroting maken, want hy was van mening, dat de f 30 miljoen wel wat aan de lage kant was. Kralt „Stel het vertrek uit, zon der u te binden aan jaren. Misschien gaat er in het gemeentebestuur nog wel een andere wind waaien. Dat het moeilyk is begrijp ik, maar laat je niet wegjagen. Het gemeentebestuur LEIDEN De ANWB is na een enquête onder alle 890 Nederlandse gemeenten, tot de conclusie gekomen dat de beschikbare kampeerruimte kan worden verdubbeld. Het meest urgent is de situatie in de kust strook. Hier dienen de mogelykheden zo snel mogelyk te worden uitgebreid In de eerste plaats zullen plannen, die op goedkeuring wachten, zo snel als maar enigszins mogelyk is moe ten worden uitgevoerd. Verder is de ANWB van mening, dat er nieuwe mogelykheden zullen moeten worden gezocht langs de zeekust zowel in Zuid- en Noord-Holland als in Zee land. Men hoopt hiermee te bereiken, dat de bewoners van de randstad binnen betrekkelyk korte afstand ALPHENSE BONDEN FUSIONEREN ALPHEN AAN DEN RIJN De Algemene Bedrijfsgroepen Centrale, De Metaaibearyfsbond en de Tex tiel- en Kledingbond „De Een dracht", afdeling Alphen aan den Ryn, zullen met ingang van 1 janu ari 1972 fusioneren. De nieuwe or ganisatie zal de naam Industriebond NVV dragen. Tydens een feestavond, 29 oktobei in gebouw Naby zal de fusie nader worden beiioht Op deze avond zul len veertig personen worden gehul digd, die vyftig, veertig of vyfen- twintig jaar lid van de bond zyn. van hun woonplaats toch nog vol doende kampeergelegenheid kunnen vinden. Gemeenteavond in 'f Trefpunt WARMOND In samenwerking met de afdeling Sassenheim-War- mond van het Nederlands Bijbelge nootschap zal voor hervormden en gereformeerden volgende week dins dag om acht uur 's avonds in 't Trefpunt een byeenkomst worden gehouden waarin de bybel centraal staat. Er zal een flm worden ver toond, gemaakt door het NBG en de Duitse Bybelgenootschappen geti teld: Vraagtekens. Ophalen grofvuil VOORSCHOTEN Het grofvuil in Voorschoten zal 20 oktober wor den opgehaald in de wyk Boschgeest, aan de Papelaan (tussen Roubos- laan en Veurseweg), John F. Kenne- dyplantsoen, Oranjekade, Narcis straat, Tulpstraat, Hyacinthstraat, Van Kempenstraat, By dorpstraat, Willem de Zwygerlaan, Burg. De Kempenaerstraat, Pauwenstraat, Crocusstr., wyngaardenlaan (zuid- zyde), Veurseweg, Essenlaan, Rouw kooplaan, Peppellaan, Wilgenlaan, Kniplaan, Laan van Duivenvoorde en Haag wyk. heeft ook het eeuwige leven niet". Voorzitter Van Delft handhaafde de mening van het bestuur en raad van bystand. „We groeien nog steeds. Nu 24,3 procent in één jaar. Ook de export naar Duitsland is weer met 10 procent omhoog gegaan en vormt thans met 85 procent de grootste af nemer. Voor 1980 zit de f 100 miljoen er dik in. We hopen toch nog op subsidie uit de EEG-pot. De aan vraag is niet zonder meer afgewezen. Ik hoop, dat er over een week een goed besluit zal vallen. U hebt al de tyd om over wat nu is gezegd ernstig na te denken". Flo>ra-voorzitter Piet van Delft (foto boven) ontvouwde gis teravond voor bijna duizend leden (foto onder) de -plannen om de veiling van Rijnsburg naar Voor hout te laten verhuizen. (Foto's Holvast) Alle postzegelverzamelaars van Noordwykerhout worden donderdag in het café de Tennishal verwacht, om 8 uur, voor de definitieve oprich ting van een postzegelvereniging. Voor wie een huis wil kopen LEIDEN Het kopen van nieuwe en van reeds bewoonde huizen door Leidenaars, voor wie dat eigenlijk net te duur is, kan sedert vorige week in sommige gevallen belangrijk gemakkelijker. Behalve dat men sinds enige tijd een renteloze lening van f 2.400 uit het (rijks-)bezitsvor ming kan krijgen, garandeert de gemeente nu ook hypotheek-lenin gen tot 80 of 90 pet. voor hen die voor deze renteloze lening in aan merking komen. Deze overheidshulp bij het vormen van eigen bezit is uiteraard niet voor „rijkaards" be doeld. maar zoals gezegd voor mensen die zonder die hulp eigenlijk geen woning zouden kunnen kopen. Wie voor een renteloze premielening en voor gemeentelijke garantie voor een hypotheek-lening in aanmerking wenst te komen, kan uitvoerige in formatie krijgen over mogelijkheden en voorwaarden aan de informatie balie van het Bureau Voorlichting in het stadhuis. Daar zijn ook de aan vraagformulieren verkrijgbaar. Sinds op 1 Juli aanvragen voor zo'n renteloze lening mogelijk zijn geworden, hebben zidh in Leiden al leen al zo'n 130 aanvragers ge meld, van wie ongeveer de helft al een toekenning hebben. Vooral nu de gemeenteraad vorige week ak koord is gegaan met het voorstel ook garantie te geven voor hypotheek leningen by het aankopen van niet- nieuwbouw huizen, zal de belangstel ling vermoedelijk wel toenemen. Actie tegen fluoridering BOSKOOP Een aantal inwoners van Boskoop is het niet eens met de plannen van het waterleidingbe drijf De Rynstreek het water te flu orideren. Huis-aan-huis heeft men nu een folder rondgebracht, waarin zes bezwaren tegen fluoridering wor den genoemd. Dat zyn: de dwang, de kosten, het niet uitsluiten van risico's, het gevaar voor de gezond heid. de milieuverontreiniging en de gevaren voor de kwekers. Aan het rondschrijven is een bon bevestigd waarop men kan proteste ren tegen de fluoridering, deze zal worden opgehaald door het actie comité. KATWIJK AAN DEN RIJN In het verpleeghuis „De Wil bert" zal donderdag 14 oktober om half zeven een protestantse kerkdienst worden gehouden, waarin ds. A. Makkenze zal spreken. RIJNSTREEK Een felle brand heeft gistermiddag de kapitale boer derij van veehouder W. van der Sluijs, Tempeldyk 7 in Reeuwyk op de grens met de gemeente Bos koop geheel in de as gelegd. De brand is ontstaan door hooi- broei in de achter de woning staande hooiberg en mede door de harde wind, die Juist in de richting van de stallen en woning stond ston den deze gebouwen in een minimum van tyd in lichte laaie. De brandweer van Reeuwyk, die geassisteerd werd door de brandweer uit Gouda, had aanvankeiyk te kam pen met watergebrek waardoor aan blussen in het begin nauweiyks viel te denken. Toen men de brandweer wagens had verplaatst naar een wat bredere wetering kon voldoende water worden gegeven. Er was toen echter nog nauwehjks wat te redden. Vandaar ook ,dat de gehele boerderij tot de grond is afgebrand. By deze brand, waarvan de schade op meerdere tonnen wordt geraamd, ging tevens een nieuwe elektrische melkinstallatie verloren. Op de foto de resten van wat eet* een fraaie boerdery was. (Foto Will Dijkman)

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 11