floodenburg rehabiliteert zich tegen Xerxes (0-4) jÜVS let teveel op spel gn te weinig op Gouda LFC HAD FEEST NIET IN DE BENEN ]as na afloop 3-oktober (en triomf) vieren Hutspot viel Lugdunum zwaar DAG 4 OKTOBER 1971 PAGINA 9 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD (K1— ROTTERDAM Roodenburg heeft zich tegen Xerxes (04!!!!) volledig gerehabiliteerd. De Leidenaars ont deden zich gistermiddag op Laag Zestienhoven tegen de nog ongeslagen Rotterdamse koplopers van alle (vermeen de) smaad naar aanleiding van het incident tegen RVC. Roodenburg zette het gerenommeerde Xerxes voor eigen pu bliek voor schut. Zonder ook maar eenmaal over de schreef te gaan, maar met superieur gegroepeerd voetbal. Zo superieur, dat dolgelukkige spelers na afloop begrijpelijk vroegen: „Zet het alsjeblieft in de krant. Anders gelooft niemand het Roodenburg heeft gisteravond feest weest om Xerxes tegen RVC in actie te zien (1-1). Daar is de basis van de triomf-van-gisteren gelegd. Een waarop vakbekwame oefen- meester Rinus Smits (Isac van Weerlee lovend: „Hij heeft voor ons deze wedstrijd gewonnen") in de afgelopen dagen heeft voortgebouwd. Vertelde altijd bescheiden, maar ambitieuze Smits later: „Vorige week hebben de jongens allemaal hun te genstander kunnen bestuderen. Dins dagavond, donderdagavond en ook nog zaterdagavond hebben wij veel met elkaar gepraat. Na de warming- up. kort voor de wedstrijd, heb ik in de kleedkamer nog eens met schijven op de grond verduidelijkt hoe het moe^t gebeuren. Maar dat het zo goed zou gebeuren, had ik nooit dur ven hopen". I gevierd. De triomf op Xerxes, de vanche-op-zichzelf èn 3-oktober. Vertelde toekomstige voorzitter Jan van Wezel: „Wij hebben als contact commissie van de Leidse KNVB- vereniging uitstel verzocht voor de wedstrijden. Maar de KNVB heeft dat verzoek afgewezen, onder meer met de motivering dat „iedereen in staat moet zijn zondag de wedstrijd NederlandOost-Duitsland te kun nen bezoeken". Daarom hebben wij zaterdagavond maar een uitstapje van onze spelers en hun dames naar de Bowling in Noordwijk georgani seerd. Vrijblijvend natuurlijk, want de Jongens zijn amateurs en nie mand kan ze verplichten om géén 3- oktober te vieren. Maar alle jongens, op Isac van Weerlee die geen oppas kon krijgen, waren er". De voorbereiding van Roodenburg beperkte zich echter niet alleen tot het bowling-avondje. Vorige week was het hele elftal naar Rijswijk ge- Jan Verver scoort koppend zijn èn UVS' tweede doelpunt. jnuwwitten maken het zich onnodig moeilijk: toch 2-1 £]EN Ondanks de winst (21) op Gouda moest UVS- 4_ Wallie van Schooten later veel later, want dat is te- 4-»rdig 'traditie' bij UVS bekennen dat zijn ploeg nog Het voetbalt zoals hij het zo graag zou willen zien. Dat met uitzondering van het destijds tactisch ge won- el bij RVC nog te vaak schort aan noodzakelijke or- weJewijze waarvan v. Schoo- eThhartig meldde: „Er wordt het spel gelet en te wei de tegenstander. Teveel 3-\willen de aanval zoeken. 3-tiiet erg als er dan maar 4-11 gelet dat de directe te- 3-ffer 'meegaat'. Maar Gou- 4—f vaak zeer link hangen dan bezorgde UVS onno- j moeite met simplistisch trouda. Vooral in de periode Iraaie openingsdoelpunt van d volijverige zwerver Jan KCf (Combinatie Lagendijk er tilde de op kniehoogte getransporteerde bal in de l_ minuut met een "fluwe- og over Goudse doelman km). rt Tombe S 3-linder dan daarvoor bekom- de Leidse verdedigers zich de tegenstander in de lust aanval te zoeken. Lardé, 2in en de dan wel sterk or- ijkQde Désar "de uitblin- Van Schooten, "hij eds meer spelen hoe ik het l verwacht" renden zoals ïerne verdedigers betaamt jigig naar de frontlinie. Maar :ei daarbij (behalve Désar) ai moderne verdedigers even- lamt dan toch op de "aan- opponent te letten of de 5 van die tegenstander over Bijvoorbeeld aan de mid- (Lagendijk, Koren, Kars- le de bewaking op hun beurt 5_f op eigen initiatief hadden 6_ overnemen, maar dat te 5_|teten. Rekening Hradse aanvallers hadden het geval wel snel door, ble- _Jg "hangen", maar speelden log te simplistisch om de eepden vrijheid te benutten als iefed uitwaaierende UVS-aan- hr eens was afgeslagen. Pas minuten na de rust kreeg tie rekening gepresenteerd uip defensieve zorgeloosheid, lallende, maar wel licht geïr- nil Goudse middenvelder Bob- vifra bereikte spits Henk den Dijker die vervolgens Hans Brou wer in staat stelde Wijnand Sloos in zijn "achteruit" te zetten: 11. In dé daaropvolgende periode had Gouda zelfs op winst kunnen komen maar linkerspits Groenewoud, Brou wer en Westra slaagden er niet in het toen „directe" Goudse aan vals - spel passend te belonen. UVS zocht intussen steeds op de moeilijkste manier een weg naar het Goudse doelvia teveel spelers, waarvoor elk element van verras sing ontbrak. Die verrassing was er wel toen Aad Koren naar een lang versmaad 'wapen greep: de diepte pass. Koren lanceerde onopvallende Leo Holl omtrent de tachtigste mi nuut voortreffelijk, Holl leverde een gave voorzet af en Jan Verver hij weer kreeg nogmaals loon naar keihard werken. Zijn kopstoot strof doel: 21. Met extra middenvelder Jan Leget voor rechtervleugelspeler Gilles Hendrikse hielden de blauw- witten die voorsprong bekwaam vast. Om weer elf Goudse voetballers te leren dat je op 3 oktober in Leiden ook wel eens van een kouwe kermis kunt thuiskomen. Maar dat weten ze nu wel. UVS: Sloos, Lardé, Rol, Désar, Balkhoven, Lagendijk, Koren, Kars tens, Verver, Holl, Hendrikse (Le get). Het openingsdoelpunt van UVS tegen Gouda: Jan Verver heeft uitgehaald voor een 'vlie gend schot'. (Foto's Holvast) Roodenburg speelde tegen het .gro te" Xerxes stormachtig opgerukt naar de amamteurtop en beschikkend over vijf oud-semiprofs het uit gedachte spelletje feilloos. Vanuit de verdediging: 4-4-2, maar juist met louter positief voetbal. Géén ver krampt massaal verdedigen, maar bewust vertragend en verrassend ver snellend vanuit die defensie. Loofde zelfs Xerxes' professionele trainer Pim Visser (ex-Sparta, Telstar en SW) na afloop eerlijk: „Zij speelden het spelletje knap. Het was voor ons een koude douche. Wij maakten in alle opzichten te weinig tempo. En op die manier lieten wij ons in slaap sussen". Maar Roodenburg strooide op het zomers zonnige sportpark Laag Zes tienhoven „Wat een veld" klonk het na afloop in de Leidse kleedka mer, „bij ons kunnen we nooit op de ze manier een balletje schuiven" niet alleen zand in de Rotterdamse ogen. De formatie-zonder-één- zwakke plek nam „brutaal" na het openingsoffensief van Xerxes het initiatief in handen. En bij de eerste de beste uitval was het direct raak ook: de naar rechts uitgezwenkte Sam den Os kopte een pass van Maarten van Kooperen handig dooi op de inkomende Koos v. Es, die met verbluffend veel zelfvertrouwen de bal ineens achter Andries van Dijk knalde (0-1). Den Os later, die treffer als een schoolvoorbeeld van de taktiek van Rinus Smits analyse rend: „Het was allemaal doorgespro ken. Iedereen wist wat-ie moest doen en wat de ander ging doen. Als ik naar buiten trok, moest Koos in- kon^en. En zo ging het". Verstandig Roodenburg blééf na dat eerste doelpunt, dat Xerxes reeds ont nuchterd aan het wankelen bracht, verdedigend vertragen èn attent op de break spelend. André Ooyendijk, Cor Pennenburg, Isac van Weerlee en Gé Dubbeldeman vingen verstandig de monotone Xerxes stormlopen op en op het middenveld assisteerde Maar ten van Kooperen, Reinier Verkuy- len, Hennie de Klerk en Hans Han naart hun verdedigers. Organisa tor Pennenburg later„We zagen al les aankomen van die jongens. Ei zat geën echt gevaar in. Het duurde ook erg lang. Daardoor konden wij alle schoten nog blokkeren". En al even gemakkelijk ruimende André Ooyendijk: „Xerxes speelde te over tuigd van eigen kracht. Ze dach ten, dat het gewoon een kwestie van tijd was. Dat Roodenburg kon toch immers maar alleen verdedigen Roodenburg bewees tegen dat te Rinus Smits volgens plan rustig combinerende Xerxes, dat con sequent vasthield aan het 4-3-3 sys teem ln plaats van een vierde spits naar voren te dirigeren, dat het (aanzienlijk) méér kon dan alleen maar knap uitverdedigen. Koos van Es speelde in de 28tse minuut by een nieuwe break de bal wel net niet zuiver op de meegekomen „Nietje" Verkuylen, waardoor 38-jarige Ad Verhoeven nog kon redden, maar een minuutje later kon heel Roo denburg toch weer juichen: Hans Hannaart onderschepte op het mid denveld een verkeerde pass van K alkmans en slalomde vervolgens onthutsend simpel door de weifelen de Rotterdamse defensie. Xerxes' oefenmeester Pim Visser lang na afloop, bitter de eerste ne derlaag sinds vele jaren op eigen veld overdenkend: „Eigenlijk mag zoiets nooit gebeuren. Drie uitval len mogen toch geen twêe doelpun ten opleveren?" Roodenburg, bezield om de smaad van RVC voorgoed uit te wissen, bracht in de tweede helft Xer xes opnieuw tot wanhoop. Onder aanvoering van doelman Mat Kee- reweer, die wel veel werk te doen kreeg (schoten uit de tweede lijn), maar slechts eenmaal een beroep moets doen op 't spreekwoordelijk ge luk, dat 'n uitblinkende keeper nu eenmaal heeft 'w schot van Muij- laairt kon hij nog met de voet in re flex keren werd Xerxes keer-op- keer teruggewezen. Terwijl dè- R'dam- mers wat feller inkwamen, bleef Roodenburg superieur tikken, hield niet alleen de voorsprong vast, maar gaf de triomf tenslotte met twee tref fers nog meer glans. Veertien minuten voor het einde achterhaalde Koos van Es een verlo ren voorzet om na een knappe schijnbeweging de bal ineens op het kopgrage hoofd van Hans Hannaart te trekken (0-3). Zes minuten later bewees André Ooyendijk, dat gister middag voor Roodenburg niets on mogelijk was: met een vrije schop even over de middenlijn klopte hij de mistimede doelman Van Dijk voor de vierde maal. Ooyendijk: „Vorige week tegen RVC hadden wij al gezien, dat Van Dijk zwak was op hoge bal len. Er kwam bij die goal wat geluk bij, maar het was de opzet". Ter illustratie: halverwege de tweede helft redde de lat Van Dijk bij ook zo*n hoge voorzet van Hannaart Glunderende Rinus Smits later liefkozend over zijn elftalletje: „Dit is elgenljjk niet verklaarbaar. Ze zijn allemaal nog zo jong, de jongens. Ze moeten nog zoveel leren, als elftal nog groeien. En dan dit ineens: pure klasse. Ik vind het fijn voor de Jon- Feit is, dat Roodenburg momen teel zeer snel groeit. Musschen: 3-0 ROTTERDAM Het dessert van de hutspotschotel is Lugdunum zwaar op de maag gevallen. De eerste helfti konden de "Kikkers" het aardig redden tegen het Rotterdamse De Musschen, maar na de hervatting schoten Geert Rebbers en Geo Junte (2x) de hoofdprijs uit de (Lugdu num) schiettent. Voor Hans van der Starp eindigde de wedstrijd in een Rotterdams ziekenhuis, waar hij aan een vleeswond «opgelopen tijdens een vrij onschuldige botsing) werd geholpen. Beide partijen liepen in de beginfa se zeer hard van stapel. Er werd een hoog tempo onderhouden, want zo had Lugdunum-doelman Lou Hons- beek zich van de bal meester ge maakt en zo belaagden Van der Starp c.6. zijn collega Fred Elen« baas weer. De beste schoten kwa men in dat eerste kwartier van de "Musjes" (Leo Romijn net over en een kogel van Geo Junte spatte bo ven Honsbeek op de lat uiteen). Lugdunum zocht zijn heil in ballen hoog voor de "pot", op zoek naar het hoogreikende hoofd van de lange Kees Richart van Gelder, die er echter met zijn hoofd niet bij was. Door Jan van der Nat In het laatste kwartier van de eer ste helft kwam Lugdunum duidelijk in moeilijkheden. De Lugdimum-ves te kon elk moment instorten, maar de naar grote vorm groeiende Lou Honsbeek wist de groen witten voor een achterstand te behoeden. Tenminste vóór de rust, want de tweede helft was pas twee minuten aan de gang, toen Honsbeek, na een stuiterend schot van Geert Rebbers, voor de eerste maal naar het net moest. In dezelfde minuut liet Kees Ri chart van Gelder (voor de eerste maal in Joop de Busser's keuiv korps) Lugdunum's mooiste kans van de wedstrijd liggen. De Musschen vlogen nu voortdurend uit en in de vierde minuut was het uitblinker Geo Junte, die zijn ploeg op 20 zette. De derde tik kreeg Lugdunum weer twee minuten later.- Hans van der Starp raakte bij een botsing ge wond en moest per brancard van het veld worden gedragen. Korte tijd later werd hij met een ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Cees Vermond verving hem. De Leidenaars openden nu een al- les-of-niets offensief. Het werd niets, want de Musschen hielden het nest goed gesloten. Lugdunum speelde wat rommelig, temeer omdat er slechts twee man achter bleven. Kan sen waren er wel (Boekhoudt, ver vanger voor de tegenvallende Richart van Gelder en Collé)maar doelman Elenbaas stond succes in de weg, Het verre opdringen van Lugdu num werd tien minuten voor tijd noodlottig. Het duo Rebbers-Junte sneed voor de zoveelste maal door de groenwitte defensie en Junte passeerde met een hard schot Hons beek voor de derde maal. Maar Ja, de Victorie begon ook bij Alkmaar en niet bij Leiden. Lugdunum: Honsbeek; Reineveld Oppelaar, Redel. Oe Cler, De Klerk, De Roo, Pijnacker, Collé, Van der Starp (Vermond) en Richart van Gelder (Boekhoudt). ONA ging na rust in 3-0 feestverpakking GOUDA ONA heeft zich tevergeefs (mooie) illusies ge maakt De Gouwenaars, die er op hadden gerekend een na de viering van de 3 Oktoberfeesten 'aangeslagen' LFC aan de Wal visstraat te kunnen ontvangen, kwamen bedrogen uit en gingen zelf in de 'feestverpakking'. De kanaries voetbalden allerminst 'op hun knieën'. In de tweede helft speelden zij hun tegenstan ders zelfs volledig 'van de tafel' en wonnen verdiend met 0-3. Tegenover het primitieve, slordi ge voetbal van ONA stak dat van LFC glanzend af. Vooral in de twee de helft maakten de kanaries mo dern voetballend met opkomende verdedigers (v. d. Berg) de ene opening na de andere in de dikwijls van het kastje naar het muurtje hol- lende Goudse verdedigingslijn. ONA werd eigenlijk van het begin af ge- i dwongen sterk te leunen op zijn toen nog wel redelijk sluitende defensie, waarin het tweetal Hofstede en Dekker opvallend veel aandacht be steedde aan de geelzwarte „stoorzen der" Cock van Weerlee. Vrij lang manoeuvreerden beide ploegen voor zichtig in de omgeving van de mid denlijn, probeerde ONA zijn Jeugdi- Door René Vos ge talent Ronnie Bloot kansloos bij de geroutineerde, sterk spelende Aat Heymans in positie te bren gen en tastte LFC via Pietje Gub- ler en lange Teun Hoek de kwaliteit van de Goudse verdediging af. Een tenslotte groeiend LFC-veldover- wicht werd in de 37ste minuut be kroond met een verrassend doelpunt van Teun Hoek, die langs ONA-ver- dediger v. d. Velde glipte, dóór ging tot bijna aan de achterlijn en vervolgens uit een onmogelijke hoek een krom-schot-è-la-Van Hanegem produceerde dat doelman Straver in opperste verbazing achter liet: 0-1. ONA vond toen nog even de kracht om terug te slaan, maar de loeiharde schoten van Siem de Jong en Hofland vonden de (op nieuw) solide vuisten van Wim Vis ser op hun weg naar succes. Na de hervatting werd het al vrij spoedig een zekerheid, dat ONA het niet alleen wat raffinement betrof van LFC ging verliezen, maar ook op het punt van de conditie de vlag zou moeten strijken. Het omwisselen van Hofstede voor de moeilijke, maar bal-handige Ronnie Tanasale bracht de Gouwenaars geen zier ver der en toen na zestien minuten spe len in 4e tweede helft ONA-doel- man Straver te laat reageerde op een verrassend afstandschot van middenvelder Moesman hij sloeg de bal nog wel weg. maar voor de voeten van de dankbaar accepteren de Peter van Laarhoven was het met de Pijpenstadbewoners zelf vol ledig gebeurd: 0-2. LFC, zeker van zichzelf nu, trok strakke figuren op het zware, maar gezellige Walvis- straat-veld en stond zichzelf glim lachend toe wat doelrijpe kansen te laten passeren. Tien minuten voor tijd ruilde trainer Rolfes Cock van Weerlee „in" voor extra verdediger Geerlof, wat achteraf niet noodzake lijk bleek. Wim van der Linden dominerende figuur op het midden veld bewees dat in de laatste mi nuten. Dóódsimpel stuurde hij de Goudse verdedigers de verkeerde kant op en besloot zijn doorbraak met een schuiver welke met de hulp van de blunderende Straver, die na rust ve le malen als „vliegende keep" optrad tot doelpunt werd gepromoveerd: 0- 3. LFC: Visser; Holswilder, De Wit, Heymans, v. d. Berg, Moesman, v. d. Linden; Gubler, v. Weerlee, Hoek, Van Laarhoven. Roodenburg weet nog van niets (Van een onzer verslag gevers) ROTTERDAM Roodenburg heeft nog altijd niets van de KNVB vernomen naar aanlei ding van de gestaakte wedstrijd tegen RVC. Secretaris Loo Zit man: "Het enige, wat we we ten, is dat de zaak mondeling zal worden behandeld. Er is een commissie van onderzoek aangesteld, die alle gebeurtenis sen nauwkeurig zal onder zoeken". Hoe de hele zaak in de afgelo pen weken reeds in het natio nale amateurwereldje heeft "gespeeld" en dat Rooden burg bepaald niet door ieder een als de schuldige wordt be schouwd bewees gistermiddag in Rotterdam de uitblinkende scheidsrechter Deins uit Am sterdam. Vertelde Roodenburgs centrumverdediger Cor Pennen burg: "Vijf minuten voor het einde zei die scheidsrechter te gen Mat Keereweer: denk erom, Jullie hebben nog niet gewon nen. Ik kan de wedstrijd nog altijd staken". Een doordenkertje.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 9