Rien van Nunen zag zijn Stiefbeen in ziekenhuis lavona l>3 haarversteviger r(jy)vandaaa... i Kunstdiefstallen aan lopende band ...e/7 gisteren l haar vlug uit model? TV morgen] WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1971 ,Je krijgt niks kado. Echt, je moet proheren stug door te gaan. Toch zal ik niet meer de fout begaan om zo dra ik thuis ben direct te gaan werken". Rien van Nu- nensinds gisteren ontslagen van de verplichting het bed te houdenis blij weer enigs zins mens te zijn. De 58- jarige acteur, die bijna twee LEIDSCH DAGBLAD jaar geleden zijn heup brak en acht weken geleden ver lost werd van een pen ,,die het zaakie weer bij elkaar moest brengen" hoopt eind deze week naar zijn gezin in Hillegom terug te mogen keren. Aan werken wil hij even niet denkenwant de nog op te nemen afleve ringen van "Stiefbeen" eisen een volledig herstelde Van Nunen. Lachend tegen zijn gehooreen blozende ver pleegster en vier kamerge noten: Jk moet zoon Piet leren dansen in die afleve ringen. Nouzoals het er nu uitziet is het meer van ik ga eens lekker om z'n nek han gen, dan kom ik tenminste vooruit". Rien van Nunen heeft tij dens zijn verblijf in het zie kenhuis weinig bezoek van collega's gehad. Hij wilde aan de operatie geen ruchtbaar heid geven. „Ik wilde het ge heim houden. Ik had niet zoveel trek om een man of dertien aan m'n bed te ont vangen. Meestal komen die dan de tweede dag na de operatie en dan ben je niet in staat om maar iets zinnigs uit te brengen". Praten is de acteur in die acht weken tijd niet verleerd. Gekscherend: „Ik denk dat er toch wel één aflevering uit het draaiboek wordt verwijderd. Die is voor de NCRV vast te pikant". Rien van Nunen, nog tot eind deze week patiënt in het Dia- nessenziekenhuis in Haarlem, erde gisteren zijn eigen feestje, et van de partij was tv-zoon rk Stiefbeen (Piet Römer), die de krant moest vernemen, dat Stiefbeen (Van Nunen) al acht ken in het ziekenhuis ligt. „Die ouwe viezerik", bij de kij- er beter bekend als Toon Stief- ieen, is terug op het scherm. Rij kwam mooi op tijd", zei Van lunen deze winter toen hij hoor- le, dat de Engelse serie weer door le NCRV zou worden opgenomen. wat hem het meest interes eerde, hij mocht terugkomen als ÏÏiefbeen sr. Zijn rol als burger- ader (Swiebertje) was hem wel ninomen. op de ouwe knorrige aas die reeds vier seizoenen niet p het scherm was te zien kon hij ekenen. Deze zomer kwamen de opnamen a.n zes van de negen afleveringen, aarvan gisteren de eerste (Fami- e-omstandigheden) werd vertoond, ot stand. Paul Cammermans werd langesteld als vast regisseur, voor- t had onder meer Max Douwes leiding over de afleveringen. Cammermans niets dan lof hetgeen hij deed, want zegt de CRV en de actrice Hella Faassen, ihtgenote van Van Nunen: „Het as voor hem vreselijk lastig wer- in. Rien kon niet lopen en was aarom niet in staat zich als acteur de volle honderd procent te Dit leverde vaak ontzettende aoeilijkheden op, die Cammermans aachtig heeft opgevangen". C Ir kon in de meeste gevallen maar ort worden gefilmd, omdat Van funen zichzelf moeilijk kon ver- laatsen. Slechts met geduld en onsideratie bleek de realisatie mo- elijk. )rie afleveringen waren echter on- ïogelijk op te nemen. De ouwe moest erin dansen, hetgeen te van Rien van Nunen zou ver- Of deze afleveringen nog ge- aaakt worden, kan men niet zeg- Van Nunen. die al aoht wa in het ziekenhuis ligt, herstel- ende van een heupoperatie, moet erst, leren lopen. Echtgenote Hella ?aassen, die haar man in de studio pving en zelf in de tweede afleve- ing ook een rol speelt: „Dat lopen het voornaamste streven. Daarna n we wel". Pech-acteur Van Nu- len moet weer opnieuw beginnen. NEDERLAND 1 5.005.30 Kinderprogramma (NCRV) 6.45 (Kleur) Pip en Zip (NOS) 6.55 (Kleur) Journaal (NOS) 7.05 (Kleur) Van gewest tot gewest (NOS) 7.50 Tips van het Nationaal bureau voor toerisme (NOS) 8.00 (Kleur) Journaal (NOS) 8.20 Uitzending politieke partijen: PPR 8.30 (Kleur) Staatsloterij (NOS) 8.35 Uitzending Stichting Socutera 8.40 (Kleur) Uit de wereld der insekten: De rode t mier. Filmreportage (NOS) 9.00 De laatste getuigen (Libel). Speelfilm (NOS) 10.35 Den Haag vandaag (NOS) 10.40 Studio Sport (NOS) 11.40 (Kleur) Journaal (NOS) NEDERLAND II 6.45 (Kleur) Pip en Zip (NOS) 6.55 (Kleur) Journaal (NOS) 7.05 (Kleur) Eddy Ready Go - Muziekprogramma voor de jeugd (NCRV) 8.00 (Kleur) Journaal (NOS) 8.21 De grote slagen van de tweede wereldoorlog. Do cumentaire film (NCRV) 9.45 The Edwin Hawkin Singers (NCRV) 10.10 Kenmerk: informatie over kerk en samenleving (IKOR/CVK/RKK) 10.35 (Kleur) Journaal (NOS) PETJE AF legisseur Paul Cammermans is ver zijn prestatie uitermate be- cheiden. De NCRV: „Mn petje af die man .Hij handelde formi- label". De serie van het Britse au- eursduo Ray Galton en Alan iimpson kende hij tot voor kort lagenoeg niet. De vorige „Stiefbe- vier seizoenen lang maande- ijks op het scherm, had hij slechts ncidenteel gevolgd. Toch dacht hij geen totaal andere Stiefbeen aan het scherm toe te rertrouwen. Cammermans: „Het is latuurlijk nooit volledig hetzelfde, lacht toch wel dat de herkenbaar- ieid is gehandhaafd. Ik heb mc de omstandigheden moeten lanpassen. wil er niet te veel over eggen, omdat er farce majeure in iet spel was. Ik geloof echter wel lat de vertrouwde Stiefbeen behou den is, ook al zijn er duidelijk ups downs in de serie te bespeuren". Stiefbeen Zoon" staat in Enge- and nog immer geboekstaafd als en succesrijke serie. Evenals „Co- onation Street" bezit de serie een constante kijkdichtheid en is het 'aarderingscijfer zeer redelijk. Hoe ie nieuwe „Stiefbeen" in ons land mtvangen wordt, is nog niet te roorspellen. De NCRV „We kijken 'en rustig aan, kunnen pas na ie reacties zeggen of er al dan niet ffordt door gegaan. De afleveringen itaan wekelijks genoteerd, in de neeste gevallen om twintig over acht. Dit is vooral gedaan own van de herkenbaarheid. De buit is dan wel in zes weken beke ken, maar je moet rekening houden net de algemene tendens, dat se rie-afleveringen voor de omroep we kelijks vaste prik zijn". Dit wil ove rigens niet zeggen dat „Stiefbeen Zoon" één in zes afleveringen te vertellen verhaal is geworden, de belevenissen van Rien van Nunen GEEN COMMENTAAR Terug als Dirk Stiefbeen is dus ook Piet Römer, die in de afgelopen vier jaar duidelijk serie-bewuster is geworden („Improvisaties" en ,,'t Schaep met de vijf pooten"). Over „Stiefbeen Zoon", waarin dit keer slechts weinig buitenopnamen zitten, wil hij niets kwijt. mond is geen lekker artikel te ma ken. Ik bemoei me niet met het omroepbestel of de theaterproble- matiek. De heer Römer is een ui terst gewillig heer, die de studio binnenkomt en zijn werk doet. Een verschrikkelijk onmondig baasje dus. Ik heb niets te zeggen. Je moet Van Nunen er maar naar vragen.Oh, ligt die in het zieken huis. Reacties? Nou, dat merk ik wel. Het publiek laat me echt weten of ik het leuk of rot gedaan heb". LEIDEN Het aantal berichten over kunstdiefstallen en vervalsingen neemt hand over hand toe. In het Belgische plaatsje Zoute zijn stuk ken uit de Hollandse school uit de 17de eeuw ontvreemd. Waarde plus monius f 150.000. Het spoor leidde naar ons land. In een huis in Zeist is een 'belangrijk deel van de kunst schatten teruggevonden. Een Neder lander is aangehouden. Uit een mu seum in het Zuidslavische Zagreb zijn doeken van onder meer Rem brandt en Greco gestolen. Het is de grootste kunstdiefstal ooit in Joego slavië gepleegd. Op het Deense eiland Seeland is een portret, van aartshertog Albert van Oostenrijk gestolen, dat is terug gevonden in een kelder in Kopen hagen. De misdaad wordt dus niet altijd beloond. Tenslotte kocht het Louvre voer Anthea Redfem gaat een\thea werd door Bruce ontdekt tij - BBC-show presenteren voor de \dens een „mooie benen"-miss- entertainer Bruce Forsyth. An-1 wedstrijd. Vrolijk toneel in Mickery De Britse toneelgroep (drie ac teurs, twee actrices) The Low Moan Spectacular heeft bij iedereen die hen vorig jaar heeft gezien een plezierige, glimlachende herinnering achtergelaten. Zij spelen in een slapstickstijl, zon der veel pretenties en op passabel technisch niveau, en dat is goed voor een ontspannen avondje to neel, show of hoe moet je het noe men. Zij spelen nu in Mickery (en later op het Mickery theater-circuit» „El Coca Cola Grande": een nachtclub show in een club in Nicaragua, in 6teenkolen-Engels. met als confe rencier Pepe Hernandez en als ar tiesten zijn zonen en dochters. Niets lukt, snorkende lofuitingen kondigen alleen mieze mislukkingen aan heel gek allemaal. Niet alles is even daverend, maar nummers als Blind Joe Jackson van Mississippi, een schreeuwende blues- singer met een valse gitaar, d' grafrede uit Shakespeare's Julius Caesar in verspaanst Engels, en vooral een slow-motion uitvoering van een gevecht tussen twee dame? en twee heren zijn kostelijk. En het geheel, ook al tot. in het rudicule, gesponsored door Coca Cola Grande vandaar de naam. Jaap Joppe ADVERTENTIE mild en normaal v.a. UL ct. valse prijs een echte meester. En de directie peinst er niet over het schü- derij dat ze in 1968 op een publieke verkoping aankocht weer aan de oor spronkelijke eigenaar terug te geven. Die vroegere bezitter heeft het Lou vre een proces aangedaan omdat hij zich door die transactie en niet ten onrechte benadeeld acht. Drie jaar geleden nam die eigenaar Jean Saint-Arroman een expert in de arm die verklaarde dat een schilderij dat onder de naam van Poussin sinds Jaren de trots was van zijn salon ir werkelijkheid een vervalsing was. Uit teleurstelling besloot hij het doek van de hand te doen en op een pu blieke verkoping werd, voor de pak- mee prijs van 2200 franken ofwel 1500 gulden het Louvre de nieuwe eigenaar. Volgens de Louvre-experts was het schilderij echter wel dege lijk een jeugdwerk van de grote Poussin en het heeft dan nu ook eer. ereplaats gevonden in de zaal die aan de meester is gewijd. Het ver schil in waarde tussen een echte en een valse Poussin loopt natuurlijk in de cijfers met ettehjke nullen, maar het Louvre ziet geen enkele reden de vroegere eigenaar zijn meesterwerk weer terug te schenken of langs an dere weg schadeloos te stellen. Coördinatie is een van de pei lers, waarop onze verzuilde om roep steunt en op wat futiele slippertjes na kan er wat dat betreft tenminste in Hilversum van een redelijke samenwer king worden gesproken. De commentaarrubrieken liggen al sinds jaren keurig voorin en later op de avond verankerd en meer dan eens spelen de sa menstellers elkaar openlijk een balletje toe. Gisteravond was dat bijvoor beeld het geval met Hier en Nu dat met een uitstekende Britse reportage over de affai- re-George Jackson kwam, de neger die voor een licht ver grijp jarenlang onder mensont erende omstandigheden In de Soledad-gevangenis zat en op 21 augustus in St. Quentin in de rug werd neergeschoten. René Eijbersen kondigde hier na aan, dat even later in Ach ter het Nieuws op het andere net de VARA met een reporta ge van de begrafenis in het Newyorkse negerghetto van een aantal slachtoffers van de ri goureus neergeslagen gevange nisopstand in Attica zou ko- I men. Dit bleek een door zijn soberheid imposant beeldenre laas van cameraman Huib de Ru te zijn. daterend van 25 september, twaalf dagen na de onderdrukking van de opstand. Temidden van dreigende kreten als „Remember Attica" en „Rockefeller murderer" onder vroeg Pier Tania enige blanken en kleurlingen, die er geen doekjes omwonden, dat zoals ook Hier en Nu zich al had afgevraagd, een burgeroorlog in de Verenigde Staten onvermij delijk is. wanneer Amerika blijft polariseren: blank-zwart, links-rechts. Goed gecoördineerd werd ook 1 met de catastrofale brand in Eindhoven, waarvan de drie NOS-journaals summiere beel den gaven en Hier en Nu met een uitgebreide reportage kwam, waarin zowel de direc teur van het getroffen hotel als een brandweercommandant direct op de gebeurtenissen reageerde en de aspecten van een doeltreffende brandbeveili ging slechts terloops aanroer den. Deze werden later In Ach ter het Nieuws belicht door brandpreventie-expert Beenak ker uit Baarn, die vertelde dat er een model-brandbeveiligings verordening klaar ligt. maar zolang deze niet door de ge meenten is overgenomen, er nog veel te wensen overblijft bij alarmeringssystemen, te lange vluchtwegen en te brandbare materialen voor ho telinrichtingen. Verder deze avond kennisma king, weerzien en afscheid. Twee nieuwe series kwamen met een eerste aflevering, die nog niets beloofde: de Britse doktershumor in „Volgende pa tiënt" en de Duitse Albersbra- voure in „De koerier van de keizerin" maken wél een wat gechargeerde indruk. Maar dat geldt eigenlijk ook voor „Stief been en zoon" en hier was het toch een plezierig weerzien, met de IJzersterke bewerking door Jaap van de Merwe, de vlotte regie van Paul Cammer mans en met het duo Rien van Nunen-Piet Römer. Vader stiefbeen heeft veel van zijn recalcitrante pinnigheid verloren, hij is ook wat dikkei geworden, maar samen blijven Toon en Dirk uniek. Het af scheid van „De sombere rivier" viel na vier weken Russisch melodrama niet zwaar. INVALLER Belgen bellen automatisch met Japanners BRUSSEL (ANP' België is op het ogenblik het enige land ter we reld waar elke telefoonabonnee, zelfs in het kleinste gehucht, auto- tisch met elke plaats op aarde kan telefoneren, op voorwaarde dan dat in het andere land een even hoog technisch peil bestaat als in België. Sinds maandag kunnen de Belgen ook automatisch bellen met Japan. Om een verbinding met bijv. Tokio te krijgen, moeten ze in totaal twaalf cijfers kiezen. Ze krijgen dan recht streeks de gewenste abonnee aan de lijn. Het telefoneren met. Japan kast de Belg 150 franken (ruim tien gulden» per minuut. De gesprekken gaan on der meer via een 500 mijl lange ka bel die in 1969 tussen Nachodska in Rusland en Naoesoef in Japan werd aangelegd. voordeelflakon voor 10 behandelingen 3.50 Volleybal De volleybalster Popa Rodice, die als lid van de Roemeense nationale ploeg voor de Europese kampioenschappen in Italië is. heeft gisteren in Turijn om politiek asiel gevraagd. De 21-jarige Roemeense verblijft bij een Italiaanse familie in Turijn, die zi) vorig jaar bij de Uni- versiade in deze stad heeft leren ken- 17.30-24.00 NCRV. NCRV 15.30 huisvr.) 10.00 Wat heeft dat kind?: pedagogische kroniek 10.20 (S) Mu ziek uit Barok (opn) 11.00 Nws 11.03 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen Gevarieerd progr. (12.26 Meded land. en tuinbouw; 12.30 Nws. 12.? Hier en Nu: act. 12.50 Her- nde Mlddagpauzedienst; 13.14 Re- 14.00 (Sj Koninklijke Militaire Kapel. 14.20 (S) Meesterwerken uit de Franse kamermuz. (opn.) 15.00 Hervormde middagdienst 15.30 Infor matie en muz. uit de Bondsrepubliek 16.00 Nws 16.03 De stem van de spre kende minderheid 17.30 Actueel pro- 8.30 af. praatje 19.35 (S) Muz., Het Leger des Hells 19.30 Op de aatje. 1 bekende erdenking 22.30 Nws. j» vandaag 22.50 Ac' le informatie over alle facetten het toerisme '23 15 iS) licht platen- progr. 23.55—24.00 Nws. Nws. 8.11 Radiojoumai Herhal vervolg). (8.30 De 8.50 Morgenwijding 9.00 i en Incidentele program- Waterst. 9.40 Schoolradio 1000 Voor de kleuters 10.10 Arbelds. vitaminenpopulair verzoekplaten progr (11.00 Nws) 1130 Progr. vooi (Om 11 55 Beursber.) 12.30 Klass. muz. 1409 (S) 14 30 Wekelijkse strip 15.00 Progr. voor de zieken 16 00 Nws 16.03 Kunst progr. 17 Meded 18.00 :e vechten tegen ze radio maken?, klankbeeld Nws 22.40 Med-vE 22.45 Radlo- n. 22.55 I tformat'ifi programma Parijs 23.20 (S) Beroemde 60I0- 2-3 55—24.00 Nws. KRO. I 9.00 Nws 9 03 lichte vc'cale (10.00 Nws) 11.00 Nws 11.03 V< I platenprogr. voor de zieken 12 00 Nws 14 02 KRO-op-drie: popmixture (Elk NOS/NOT: 10.45—11. Zip. NOS: 18.55 (K) 20.00 (K) Jonrn TROS: 20.21 'nStuks- ke Nederland: muzikaal amusements programma uit Gulpen (Limburg). 21.10 (K) Misdaden uit harstocht. TV- serle. 22.00 Wij. dierenvrienden, film over de internationale dierenhandel. NOS: 22 40 (K) Journ. IKOR CVK: 22.4523 15 (K) Ik wanhoop nooit aan een kind: documentair programma over de school van A. S. Nelll ln Sum- merhlll. Nederland II .46 (K) Pip i) Journ. E.O.: 1 le volken looft den Here: Koor en ge meentezang uit Zwolle. 19 40 Orgelcon- oert Jan Zwart herdenking. NOS: 20.00 (K) Journ. VPRO: 20.20 (K) Be- 20.45 (K) De Ja- film. 21.30 Lucia III, Cubaanse speel film. NOS: 22.30 (K) Journ. 22.35 (K) Ter Visie: parlementair en politiek weekoverzicht. 23.0023.20 Reportage Europese Kampioenschappen Volley- ADVERTENTIE

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 5