'aul Ruijsenaars eist eerherstel LGB zag een wereld veranderen in een kwart eeuw zwemmen Nederland begint goed raining schaatsers in eigen land receptie in Sint Anthonius Clubhuis Koerstips )\G 24 SEPTEMBER 1971 PAGINA 25 LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD Jjeboundduel met Bona Stars na uitlatingen van orzitter De Jong: Geen woordbreuk gepleegd SENHEIM/LEIDEN Paul Ruijsenaars is een (schriftelijk) "reboundduel" met Bona Stars aan- De 20-jarige Sassenheimse basketball-internatio- van de Leidse Stars geen overschrijving heeft ver- naar Lions (tegenwoordig Mars Energie Stars) en juli 1973 niet zal mogen spelen, heeft de Leidse |ing beschuldigd van een lasterlijke aantijging", ze week verlangt Ruijsenaars van Bona Stars her van de zijns inziens "verdraaide feiten", waarop club hem (mede) de overschrijving heeft gewei- Si rij ,i luijsenaars (2e jaars stu- ihologie in Amsterdam ir ga je ook anders tegen zaken aankijken") baseert mldiging aan Bona Stars lingen van voorzitter/speler Jong, die in een landelijk id (en in deze krant) Ruij- betichtte van woordbreuk, van 27 augustus verklaar- g in een interview letter- na de competitie is er bespreking geweest in de re Sporthal. Toth (de trainer/coach) heeft toen jonlijk aan Pieter en Paul ze soms weg zouden jen zeiden nee"- II E.K. volleybal latingen van Bona's voor- Iré de Jong neemt Paul irs niet. Ruijsenaars: "Ik laai geen zin in een welles- elletje. Maar dit is iets, (oudig niet over mijn kant gaan. Ik heb die toezeg- elijk nooit kunnen doen, om iet op die vergadering aan geweest. conflict en de gang-var.- igt Paul Ruijssenaars over:- eel uit. Verzucht hij: "Bij :s heeft men mij verweten, •t nooit eens vanuit hun heb bekeken. Dat zij zon en mij geen volwaardig team meer kunnen opstel- it ik ook nog zoiets als ver- n heb tegenover het Leid- Maar nog niemand in het an Bona Stars heeft de eens van mijn kant af be lt ik bij Lions nog beter kan len, dat het voor mij aan- is en dat mijn studie an- dig in de knel raakt. Ik heb maand lang getracht de lit Bona Stars' standpunt te In die tijd ben ik vier kii- ilen. Maar ik heb geen en- Persoonlijk Stars-voorzitter André de Ireurt de situatie, waarin Ijsenaars nu is gekomen, [etekende schrijven (met i.m. aan de Nederlandse Bond), waarin Ruijse- noegdoening eist, ziet De rijpelijk als een persoonlijke "En dat van iemand, met ren hebt gespeeld en die al thuis over de vloer is Door Cees Onvlee Met (de beantwoording vani de brief zit André de Jong, voor wie het wel-en-wee van de Stars altijd op de eerste plaats komt, enigszins in zijn maag. Vertelt hij: "Natuurlijk moet deze zaak eerst nog eens helemaal met het bestuur worden doorgespro ken. De zinsnede, die Ruijsenaars aanhaalt, is misschien inderdaad niet correct. Maar dat neemt niet weg. dat hij op vorige trainingen en besprekingen wèl heeft gezegd te zullen blijven. Er zijn andere spelers, die dat kunnen bevestigen". De brief «en de eisen, die Ruijse naars stelt) beschouwt André de Jong als een eerste stap. om alsnog de overschrijving af te dwingen. "Wij zijn als Bona Stars te netjes ge weest. door achterop het formulier onze drie beweegredenen te schrij ven: ten eerste de kwestie van de woordbreuk, ten tweede het late tijd stip waarop de aanvraag werd inge diend en ten derde het feit dat wij (ook zonder Van Tuyll) geen eredi visiewaardig team meer konden sa menstellen. Wij hadden ook. zo als andere clubs, niets op het formu lier kunnen zetten. Ruijsenaars pro beert nu die drie standpunten één- voor-één af te breken. Maar hij beseft kennelijk niet. dat hij op deze wijze zijn eigen glazen ingooit. Want als wij ooit nog een kans zouden zien om hem eerder te laten gaan, zul len wij dat nu waarschijnlijk niet meer doen. Hij heeft de zaak zelf buiten het sportieve vlak getrok ken". ADVERTENTIE AAG De voorbereiding Internationale schaats hal zich goeddeels in Ne- voltrekken. De lande- iinische commisie van de Jke Nederlandse Schaat sbond is tot de conclusie dat met name de ïiningskampen in het maart) in Heerenveen. De heren rei zen naar Noorwegen voor het we reldkampioenschap (19 en 20 febru ari in Oslo) In verband met deze voorbereidin gen hebben Ard Schenk en Stien Baas-Kaiser geen gehoor kunnen ge ven aan een uitnodiging om begin december naar Japan te reizen. Voor de jeugd worden deze winter meer dan dertig wedstrijden in Ne derland georganiseerd. Naast de na tionale jeugdkampioenschappen (15 en 16 Januari in Assen» worden twee sterk bezette internationale toer nooien gehouden: op 10 en 11 de cember in Amsterdam en op 29 en 30 Januari in Assen. Verdere belang rijke wedstrijden zijn op 10 februari in Amsterdam en 18 februari in Alk maar. Het programma van de nationale titelstrijd (8 en 9 januari a.s. in De venter) is belangrijk ingekort. Er worden slechts 16 heren en 12 dames tegen vroeger resp. 26 en 18 toegela ten. Daarentegen zijn de nationale b-kampioenschappen ingesteld, die op 8 en 9 Januari in Eindhoven wor den gehouden. Nationale selectie wedstrijden vinden plaats op 10 no vember in Utrecht, 25 november in Eindhoven. 12 december in Deven ter en 23 december in Heerenveen. Tot de nationale a-kampioenschap pen worden alleen de kernploegle den direct toegelaten. Voorts vier he ren en vijf dames van de b-kam pioenschappen. Om op een totaal van zestien heren te komen zullen te vens de nummers een, twee en drie van de nationale wedstrijd over 5000 meter in Eindhoven startrecht krij gen. MODENA, ANCONA In de Ita- liaanse plaatsen Modena en Ancona is gisteren een begin gemaakt met de J strijd om het Europees kampioen- j schap voor dames en heren. I De Nederlandse damesploeg be- gon met een 3-0 zege op Denemar ken. De setstanden waren: 15-8 15-4 15-4. Ook het Nederlandse herenteam ging met een overwinning van start I Van Frankrijk werd met 3-2 gewon nen. De setstanden waren 10-15 15-8 13-15 15-7 16-14. I Andere uitslagen: Heren: Hongarije-Ooetenrijk 3-2 I Israël-Turkije 3-0. Tsjechoslowakije- Schotland 3-0. Roemenië-Italië 3-2: Polen-Denemarken 3-0, West-Duits- land-Zuid-Slavië 0-3. Dames: West-Duitsland-Frank rijk 3-2, Oost-Duitsland-Zwitserland Post-Sercu winnen in Londen LONDEN Het Nederlands/Bel gische koppei Peter Post/Patrick Ser- cu heeft de zesdaagse van Londen gewonnen. Post en Sercu eindigden met 441 punten en één ronde voor sprong vóór Gowland/Van Lancker GB/Belg) die 501 punten verzamel den en de Zwitserse oombinatie Pfen niger-Spahn die 243 punten verza melden. Op twee ronden eindigde het i Nederlandse duo Loevesijn-de Wit 1 als achtste (444 pnt>. Paul Ruijsenaars <10) in actie tijdens een (sportieve) re bound in de vorige competitie te gen landskampioen Levi Stars/ Flamingo's. Terwijl Peter de Jong en Pieter van Tuyll fin het mid den reeds vertwijfeld toekijken, slaagt Ruijsenaars er nog in de- Amerikaanse sterspeler van de Haarlemmers, Gerhard Schreur, van scoren af te houden. LEIDEN Initiatiefneemster Truus. Broerse en de meisjes van de Maria Congre gatie van de Hartebrugkerk, die op 25 september 1946 rond de wieg van de Leidse Golfbrekers stonden, zullen het misschien wel gehoopt, maar nooit hebben kunnen ver moeden, dat het borelingske zou uitgroeien tot de sterkste zwemvereniging in Leiden. En dat is nu, 25 jaar later, de LGB. Die dat trots met cijfers kan onderstrepen: 35 starts nog niet eerder vertoond in de Sleutelstad op de jongste „nationale" en I 19 van de 163 kringrecords in handen Er is ..een wereld" veranderd in die kwart eeuw zwemmen. De LGB is geen specifieke r.k.-vereniging meer maar een algemene (neutrale) zwem- club. Een transformatie die twee jaar geleden tot stand kwam. Uit de sta tuten kon toen glimlachend worden geschrapt, dat „leden die een ge mengde verkering aangingen voor het lidmaatschap van de vereniging moestten bedanken" en dat „bij op heffing van de vereniging de aan wezige kasgelden zouden moeten worden overgemaakt aan de bisschop van Haarlem". De Monseigneur van de Spaarne- stad. die van het vervallen van deze statuaire beschikking waarschijnlijk geen nacht wakker heeft gelegen Door René Vos DUINDIGT, 25 SEPTEMBER - 1.30 Betuweprys: Idylle O. I'm Happy. Ino Buitenzorg. Irona - Langstraat- prijs: Kaptein Six. Kapitein Scotcn, Karola v. d. Lente. Kttty H - Twen- teprijs: Judy Buitenzorg. Jozina du Bois. Intrepide, Ibis Buitenzorg Marcellinaprys: Ergoline, Sir Al fred. Persian Darling, Matilde - Ach- terhoekprys: Irish Kan, Immer Treu, Her Areta, Ivan Axkit - Peelprijs: Fabiola Kitty. Grenadier, Gudo van Bonny. Fluitlijster S - Goolprijs: Jensen. Jericho L, Hedy O, Izmir - Ormondoprys: Kanaldis. Espressia S. Robert, Full of Love S - Vcluwe- prys: Hardy Regina. Hea Alkestis VE. Fred Signal. Gieteling S Graafschapprys: Iwin Buitenzors Geisha Double, Gizella Double, Hinc Contessa. heeft dus het „nakijken". Trouwens, er wordt by de LGB helemaal niet aan opheffen gedacht Integendeel De vereniging hoopt zich zeer bin nenkort nóg sterker te maken dan zij al is. door het aangaan van een verstands-huwelijk met De Zyl. „We gaan", verteld voorzitter J L M. Plouvier, „bij deze fusie profiteren van eikaars specialiteiten. Wy heb ben een sterke zwem-. De Zyl een sterke polo-afdeling Het is dus een bundeling van kraohten. een drang naar expansie om ook nationaal een krachtig woordje te gaan meespre ken..." Plezierig Groei heeft er bij de Leidse Golf brekers altijd wel plezierig ingezeten In 1947 begon de LGB in Poelmeer en met het afhuren van één zwem- uur in de Overdekte. In 1953 was de mousserende (groei) wijn sommige LGB'ers al zo naar het hoofd ge stegen. da* er plannen werden ge smeed om de hele Overdekte te ko penNu in 1971 „verbruikt" de LGB (in Overdekte en Zweiland- bad) veertig zwemuren per week Nog wat cijfers: bij het elementair zwemmen levert de LGB per jaat plusminus 350 „gediplomeerden" af: voor het kleuterzwemmen. waarmee vorig jaar november is begonnen en op de eerste dag al 135 moeder stonden te dringen voor 25 beschik bare plaatsen, heeft men al een wachtlijst van 3 tot 6 maanden moe ten aanleggen; de officiële trainings- ploeg voor net wedstrijdzwemmen j het visitekaartje telt 99 leden, i Dankzij vooral het werk van trai ner Rob Scnomen (drie jaar aan de vereniging verbonden» heeft de LGB aansluiting gekregen op nationaal niveau. Wat bij de Nederlandse zwem kampioenschappen resulteerde in zilveren en bronzen medailles voor Renée Platje en Peter Wolters. Voor zitter Plouvier: „Door het toestromen van de jeugd is onze basis veel bre der geworden". Dankzij ook de faam van Rob Sohouten heeft nationaal kampioen schoolslag Kees Uittenhout die In Haarlem was gaan zwemmen „omdat er voor hem hier niets meei te leren viel", de weg terug gevonden naar Leiden. Sinds kort is zyn over schrijving van HPC naar de Leidse Golfbrekers een feit. Het beroemste lid van LGB in de afgelopen 25 jaar? Dat is Loes Zand vliet, die in 1956 gekozen werd in de Nederlandse zwemploeg voor de Olympische Spelen in Melbourne. Zij is met 107.2 nog altijd houdster van het kringrecord Het bestuur van de LGB (J. L. M Plouvier, voorzitter; mej. W. v. J. Drift, secr.; mevr. J. M. A. van Beu kering-Heemskerk. penn.; mej. Th Heemskerk. M. van Beukering, mr R. Toet en Ch. Hoogeboom. leden) recipieert zaterdagmiddag in het St. Anthonius Clubhuis Oud-leden men heeft ze niet allen kunnen 'opsporen' zijn wel kom. Het sluit- en klapstuk van de Jubileum-viering vormen op tweede kerstdag in de Overdekte de revan ches van de Nederlandse zwem kam pioenschappen onder 10 en 12 jaar Het organiseren van deze wedstrij den is voor de LGB al haast een traditie geworden. Op deze tweede kerstdag wordt ook slag geleverd om de Sergio de Gregoric-trofer waarvoor Nederlands snelste 100 me ter vrije slag zwemmers naar Leiden komen.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 25