Voor schotenaar wil tunnel onder deel Rijksstraatweg Eigen home voor gehandicapten in Alphen Ontslagen bij Grofsmederij Makelaar brengt alternatief voor Leidse Baan DR. IMKAMP MORGEN BIJ LEIDS MOB BRIDGECLUB DE SLEUTELS Promotie Actiecomité De Zijl vraagt verbetering Slechte huurt l krijgt reken ir achteraf thui| Drommen op receptie onderwijzeres Jansen LEW>SCH DAGKLAD DONDERDAG 23 SEPTEMBER] K LEIDEN Een makelaar uit Voorschoten meent een aan vaardbaar alternatief te hebben gevonden voor de Leidse Baan, tegen de aanleg waarvan bezwaren zijn gerezen wegens ver storing van het natuurgebied tussen Leiden en Den Haag. Het plan van makelaar G. F. Mehrtens komt neer op een tunnelweg ónder de Rijksstraatweg te Wassenaar. De verkeerscapaciteit van deze verkeersader wordt dan twee keer zo groot, zonder dat de gemeente Wassenaar haar tot nu toe terecht geuite bezwaren tegen capaciteitsvergroting hoeft te handhaven, aldus de Voorschotenaar. De heer Mehrtens wil de Rijks- Tevens verplicht dit plan de over- straatweg "ondertunnelen" vanaf heid tot het maken van een pas op viaduct Bijhorst tot even voorbij de plaats. Den Deijl. Daarnaast zouden de Overal hoort plannen van de HTM, NS en NZH een nieuw openbaar vervoer voor beter openbaar vervoer tussen rail. lineaire voortbeweging in Ja- Leiden en Den Haag moeten worden pan, Duitsland en Frankrijk, treinen uitgewerkt. op magnetisch kussen). Zou de aan- Kn«f-ririi«i leg van de Leidse Baa" vijftien jaar P J geleden nog te verontschuldigen zijn De ontwerper zegt zich ervan be- geweest, thans zou zij blijk geven wust te zijn, dat zijn idee niet de van grote kortzichtigheid", aldus de goedkoopste oplossing is. „Maar een heer Mehrtens in een begeleidings- vergelijking van de kosten is slechts b'rief bij zijn plan, dat hij o.m. heeft mogelijk, als men ook de enorme toegestuurd aan Provinciale Staten, schade die de Leidse Baan aan het Gedeputeerde Staten en de werk- natuurgebied zou toebrengen, in de j groep milieubeheer, kostprijs berekent". Wijzend op de voordelen van zijn plan. zegt de heer Mehrtens dat de Rijksstraatweg de beste verbinding vormt tussen Leiden en Den Haag. De aanleg van een ondergrondse weg ziet hij als een eenvoudig, ex tra heien is waarschijnlijk niet no dig. "Bij een Juiste planning hoeft de aanleg geen hinder op te leveren voor het verkeer. In Tokio wordt momenteel een nieuwe metro-lijn di rect onder de straat aangelegd, ter wijl het verkeer over een dak van platen blijft doorrijden". Ook zou volgens de heer Mehrtens de veiligheid van het verkeer zijn gediend met een tunnel. Als men voor de weg en onderliggende tunnel eenrichtingsverkeer aanhoudt, kan het verkeer sneller rijden, wat een betere doorstroming inhoudt. Een Interessant bijkomend aspect noemt hij nog. dat de uitlaatgassen van on dergronds rijdende auto's eerst kun nen worden gezuiverd. Pas op de plaats "Gelet op de grote noodzaak van groengebieden in de randstad waar nog stilte heerst, is dit het enige al ternatief dat. een uitbreiding van het wegennet Jiedt zonder dat opnieuw cultuurgrond wordt aangesproken. DomJerdag Stadsgehoorzaal Residentie-orkest, 8 Kreatief Sentrum (Breestraat 661 Rommelmarkt 7 uur nam., lichtshow Titus Brandsmala; Clubhuiswerk handenart 76 ..De Duik- Kreatlef Sentrum nadering Wandelkring Stationsweg): Ledei Vrijdag LEIDEN Het kamerlid dr. Im- kamp (D'66> wil zich morgen op de hoogte stellen van de situatie bü het Leidse MOB. Daartoe wordt morgen een hoorzitting met de staf en ouders belegd in het gebouw waar dr. Teuns zetelt Rijnsburgerweg 163. Het be zoek van het kamerlid zal de gehele middag in beslag nemen en is vol strekt openbaar. Een ieder die dus belangstelling heeft voor de proble men rond het Leidse MOB is welkom. J ASSERS VANGEN TONG EN GUL IJMUIDEN Aan de IJmuidense markt zorgden 37 schepen voor een aanvoer van 1685 kisten vis. waar van 37 kisten wijting, 386 kisten gul en kabeljauw, 335 kisten makreel. 502 kisten horsmakreel. 12 kisten pilchards. 292 kisten schol. 42 kisten schar. 79 kisten diversen en 10250 kilo tong. Verder waren er 18 kleine kisten wijting en 2 kleine kisten ma in Scheveningen werden aange voerd 350 kisten gul, 10 kisten ma kreel, 20 kisten diversen en 300 kilo tong. Onder de Nederlandse kust vingen de loggers wat meer over het alge meen kleine tong dan op de voor gaande dag. Sommige schepen zet ten ln betrekkelijk korte tijd 300 ki lo scheep. Wat meer naar het zui den was redelijk kleine gul voor handen met als top trekken van on geveer 15 manden. In de buurt van de routeboeien en op de andere tong ronden bleef alles zo'n beetje bij het oude. Dat betekende gemiddelde trekken van tegen de dertig kilo plus een mand of vijf andere vis Dit be- trol in hoofdzaak schol. Bij Koninklijk Besluit is mr. J. C de Vroom, advocaat en procureur te Leiden, benoemd tot kantonrech- ter-plaatsvervanger in Alphen. Hij bekleedde deze functie al in Leiden. Kreatief Sentrum (Bri café-bar 12 tot 's nachts club uur nam.. Silverst chestra 8.30 uur nam Boshuis achter Hoflai verzamelaars 7 i Leidse zender opgespoord LEIDEN De Leidse politie heeft in de afgelopen nacht in samenwer- j king met de bijzondere radiodienst I van de PTT in de Marnixstraat een I geheim zendertje opgespoord. De klandestiene zender bleek toe te J behoren aan een 38-jarige winkelier uit die straat. De etherpiraat, die I geregeld grammofoonplatenprogram- I ma's uitzond, kreeg een procesver- I baal. De zendapparatuur is in beslag- j genomen. Laatste week voor aanvragen huursubsidie LEIDEN Volgende week vrij dag is het de laatste dag dat her nieuwde aanvragen voor individuele huursubsidie kunnen worden inge diend voor de periode 1 april '71 tot 1 april '72. Voor deze huursubsidie geldt dat zij binnen drie maanden na intrek in een bepaalde woning moet wor den aangevraagd, óf binnen drie maanden na 1 april. Deze laatste termijn is met een kwartaal ver lengd en eindigt derhalve volgende week vrijdag. Aanvraagformulieren voor indivi duele huursubsidie moeten worden afgehaald en ingeriiend bij de ge meentelijke woningstichting (Tur kooislaan 2. Morskwartier), bij het gemeenschappelijk kantoor van de woningbouwverenigingen Middelste gracht 16) of bij de afdeling open bare werken van het stadhuis. Inlichtingen over de individuele huursubsidie geeft het bureau voor lichting van de gemeente, dat zich bevindt in de hal van het stadhuis. l MINI-nieum int AlAXI-Leidei LEIDEN Op het Schutters veld stuift het zand momenteel op als gevolg van de graafmachines die er rond ronken. Het is het begin van de verbetering van het kruispunt Oegstgeesterioeg-Wil- lem de Zivijgeriveg. De werkzaam heden omvatten asfaltering en ophoging van het kruispunt. (Foto Holvast» middag, kamerbewonei alleenstaanden) 9- jEIDEN De directie van de Ko ninklijke Nederlandse Grofsmede rij heeft contact met de Metaal- bond van het NVV over een op til zijnde reorganisatie van het be drijf. Er zouden nog geen onder handelingen gevoerd worden over mogelijke ontslagen, die door de reorganisatie zouden moeten val- Oude Vest 73 Stichting Sclentolo- Oegstgeest (Lijtweg 7) Socl dlsch Adviesbureau Spreekuur jaarden 2-4 uur nam Staalwijk <l Tuiniers- en 0__.0 Door Eendracht Verbonden Dahlia- Zaterdag Doopsgezinde kerk Adventkerk Bij belstudie 10 uur voorm., prediking ds. K C. van Oossanen 11 uur voorm. Oegstgeest (Geverstraat 65Socië- Volgens vakbondswoordvoerder P.A. Kat is het nog te vroeg om al over ontslagen te kunnen spreken, om dat eerst nog gesproken dient te worden met de raad van commis sarissen. "Of er ontslagen gaan vallen hangt nog helemaal in de lucht", stelde hij vanmorgen in i een telefonisch onderhoud. Hij acht het niet uitgesloten, dat I emd volgende week het personeel door de directie over de juiste plan- nen zal worden ingelicht. "In ieder geval hebben wij daarop aange- lemeijer. De heer G drongen", aldus de heer Kat. Ook de ondernemingsraad zou over de reorganisatie op de hoogte zijn ge- j steld. De laatste weken heerst er onder het personeel ongerustheid door de on zekerheid in de situatie. LEIDEN De heer T. E. Spreij (Leiden) is gepromoveerd tot doc tor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op proef schrift getiteld "Onderzoek naar de ontwikkeling en de differentiatie van imaginaal schrijven van calliphora erythrocephala meig". De promotor was prof. dr. P. Dul- Integratlefeest 8 Witte Huis) Scha: clubhuls .speeltuinvereniging kwartier 3 uur nam. Zondag Hogewoerd 175 Jehova Ge at 65) Socië rspronkelljk christendom Zijlsingel 2 Evangeliecenti vang J Leeflang 10 uur voo Groenoordhal Show Corr Rele Apotheekdienst De avond-, nacht- en zondagdiens) wordt waargenomen door de Haven apotheek. Haven 8 Apotheek Oegs geest Wilhelminapark 8 en Apothe. Voorschoten Leldseweg Kamerleden bezoeken Leiden LEIDEN Een tiental tweede-ka merleden van de christelijke partij en zal morgen een studiebezoek aan Leiden brengen. Het gezelschap wordt om half elf op het stadhuis ontvangen door burgemeester Vis Men zal daar gesprekken voeren met het gemeentebestuur, de chris telijke raadsleden en ambtenaren van financiën, stedebouw en voor lichting. Om elf uur zal het gezelschap per bus een rondrit maken langs de knelpunten van Lelden. Om twee uur volgt dan een nagesprek. Namens de CHU zullen mej Haars en drs. Van der Mei Leiden bezoeken De ARP zal nog mensen aanwijzen en de KVP is vertegen woordigd door: mevrouw Gardeniers Berendsen, en de heren Bremen. Du Chatinier, Frèvez. Hermes, drs. Pijnenburg en v.d. Sanden. de Gunst (Leiden) is gepromoveerd tot doctor in de fa culteit der wiskunde en natuurwe tenschappen op proefschrift getiteld "Flitfotolyse van enige aromatische nitroverbindingen". De promotor was Prof. dr. E. Havinga. De werk- j plaatsvinden groepleider: Dr. J. Cornelisse. strijden; 11.00 I LEIDEN Het eerste viertal van de Bridgeclub "De Sleutels", dat j zich in het afgelopen seizoen een plaats in de meesterklasse van de i Ned. Bridge-bond veroverde het is de eerste maal, dat een Leids team tot in de hoogste klasse van de NBB doordrong speelt zaterdag zijn eerste wedstrijd tegen Continen- talclub uit Amsterdam. Het zijn de heren P. v.d. Burg. E. K. de Jongh, M. L. Kuyt en A. Rip. Het verdere programma omvat naast een uitwedstrijd tegen Het Buitenhof (Den Haag) drie weekein den, waarin niet minder dan vier wedstrijden zullen worden gespeeld (twee op zaterdag en twee op zon dag'. Interestant voor Leidenaars is ongetwijfeld, dat het eerste weekein- de, compleet met bridge-rama, in I ge Holiday Inn op 9 en 10 oktober zal w. Aanvang der wed- j In Leiderdorp is onlangs va, ring gebracht in de subsidies aan de prot. interkerkelijke stic voor maatschappelijk werk en verzorging. De consequentie degene die de stichting om vraagt ,nu de volle prijs voor zorg moet betalen. Teruggave bedrag is echter vaak mogeijl de bijstandswet. De leidster dij hoogte komt nemen, heeft aanvraagformulieren bij zich r.k. damescontact in Voorset houdt maanaag zijn jaarvergaj in De Werf. Op 12 October dames een bezoek brengen ai- handweverij te Laren 9 Vol| week is Adnaan v. Velzen 124 verkoper bij verfhandel de Pe]j Vergeet u niet hem te felld Leiderdorp laat zijn nieut woners niet alleen staan, maar: hen binnen de kring Op 6 october zijn er bijeenkomsten 1 kapel van de Scheppingskerk de Van Poelgeestlaan, wa en anderen iets zullen vertellen al wat leeft, bloeit en groeit derdorp Een aardig idee fit dorp gaat ook een nieuwe geven, die omstreeks december aan huis zai worden bezorgd I® gemeente is toch erg actief o| gebied van de voorlichting. Het het stadhuis afkomstige infonj blad de Leiderdorper heeft a k tweede aflevering, met onder ter een artikel over de geneugten! Houtkamp Onze redacteur |ei de Kat heeft vanmorgen vroe een fietstocht van Leidscendam Leiden liefst zeventien re de Vliet geteld 9 Een a'ïf00 record. ij' LEIDEN Het actiecomité rond zwembad De Zijl heeft in een brief aan het gemeentebestuur verzocht om een tweede kleuterbad, gezien de gebleken belangstelling daarvoor. Ook wordt gevraagd om demping van het damesbad. opdat daar een ligweioe kan worden aangelegd. Beide verzoeken worden gedaan omdat er volgens het actiecomité voorlopig toch geen kans op een nieuw zwembad in Noord. Daarom worden ook enkele kleinere verbete ringen voorgesteld. Zo zou d? houten afrastering onder de springtoren moeten worden ver lengd tot op de bodem. Kinderen duiken er nu onder door, waarbij de kans dat zij blijven haken niet denk beeldig wordt geacht. Ook wordt aangedrongen op het aanbrengen van een demontabele verwarmingsinstallatie. Tenslotte ver- Burgerlijke Stand van Leiden lipp' Buuren: Brenda, dr. v. C 1 M G. Kemner; Cord Hel zn. v. C. H. W. Bösker 1 1 4.00 l tor zoekt het comité om het van trekstangen. die het i gevaar van cle bassin-wand ffiU wegnemen. Tot slot zouden dek hokken moeten worden 1 Opgemerkt wordt nog. dat al aangebrachte verbeteringei openstellen van het zwembad de middag en op zondag de v van abonnementen heeft doen I VOORSCHOTEN VoorsdMÉfl ren die een gemeentelijke hui ning verlaten kunnen achtera! rekenuig gepresenteerd ki ff wit-, behang- of schilde als de gemeente vindt dat het punten was verwaarlö W. van Voorschoten woorden dit op een vraag VVD-raadslid Koetser He eglement (waarin de huurde verplicht de woning in goede 1 op te leveren) maakt dit In het algemeen worden de g ken in onderling overleg Ook wordt dan een globale scha bi de kosten gegeven, die wi De verhaald op de huurder. VOORSCHOTEN In dr kwamen ze gisteravond naar zaal De Werf; de leerlingen, oud-leerlin gen. collega's en vrienden van mej G. Jansen, die daar een receptie gal ter gelegenheid van haar onderwijs- jubileum (op 1 augustus veertig jaar bij de Gevers Deynootschool te Voor schoten). Om acht uur vormde zich al een lange rij. Honderden handen moert de jubilaresse schudden en ze bleef maar lachen tegen iedereen. De ge meente Voorschoten was vertegen woordigd middels twee wethouders het hoofd van de afdeling onderwijs en enige ambtenaren. Veertig jaar onderwijzeres, veertig jaar bij één en dezelfde school, dat behoeft geen prestatie te zijn vol gens het schoolhoofd; „maar het is blijv Ongeveer 2000 Voorschotenaren hebben by haar in de klas gezeten en kennis gemaakt met haar levende manier van onderwijs geven. AL? onderwijzeres van de hervormde school ging haar belangstelling tot ver buiten de schoolmuren. Ze is nog steeds diaken van de hervormde kerk van Voorschoten en Veur tn heeft bemoeienis met liet bejaarden centrum Adegeest. Voor haar werk ontving ze enige jaren geleden reeds een gouden koninklijke onderscheiding. De stich ting prot.-chr onderwijs schonk mej. Jansen gisteravond een horloge van hetzelfde metaal. ALPHEN AAN DEN RIJN De Stichting Dagverblijven geestelijk ge handicapten West Zuid-Holland heeft bfj de gemeente Alphen een bouwplan ingediend voor een com plex. bestaande uit één en twee bouwlagen, waarin geestelijk gehan dicapten overdag zullen worden op gevangen en begeleid. In de verga dering van juni heeft de raad reeds grond, gelegen ten zuidoosten van de Maasstraat, voor dit object verkocht. Om uitvoering van het plan mogelijk te maken moet het bestemmingsplan worden herzien. De in 1952 opgerichte Stichting Oud-Alphen en Omgeving zal worden geliquideerd. De stichting werd des tijds opgericht met het doel het in eigendom verwerven ven het pand „RUn en Pruisoord" en eventuele an dere onroerende en roerende goede ren die voor de geschiedenis van de Rijnstreek van belang zijn, deze voor het nageslacht te bewaren en in overeenstemming daarmee te exploi teren. Spoedig na de oprichting bleek, dat een aanvaardbare exploitatie niet mogelijk was. Dit had tot ge volg, dat de stichting doorlopend ln financiële moeilijkheden verkeerde. Er zijn diverse mogelijkheden in de loop van de tijd onder ogen genomen om in deze situatie verandering te brengen, hetgeen niet tot resultaat heeft geleid. De enige reële oplossing is de stichting te liquideren. Het li quidatiesaldo bedraagt f 84.362,56 en komt ten bate van de gemeente Al phen. Voor de realisering van Ridderveld II Is het noodzakelijk dat de ge meente de woningen Herenweg 109, III en 113 koopt. Hiermee is een bedrag van tachtigduizend gulden gemoeid. Alphen moet de subsidie, die het heeft gehad voor de aanleg van sportpark De Bijlen, aan to terug betalen. In de vijftiger werd besloten, dit project als W lende werkgelegenheid te latfl voeren. Daarvoor werd in 195) subsidie van f 23.000 toegekend, ke in 1963 is verhoogd tot f Ten tijde van de uitvoering van werk (1968/1969) was er ii ten van het land geen v.erklo» van betekenis. De aanleg V#> sportpark is dan ook geschied he kader van de extra werkgd® heid. Dit heeft nu tot gevolg, subsidie moet worden terug

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2