Leiderdorp achter uitgewerkt plan openbaar vervoer Langstraat krijgt haar Jeugdwerk in Lisse wil fusie KAMPIOENEN BIJ WEDVLUCHTEN Discussie over Leidse Baan Humanistisch Verbond in Leiden 25 jaar oud Veronica's piraten krijgen een jaar 'I F t MINI-nieuws l uit MAXI-Leiden LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 21 SEPTEMBER 1971 LEIDERDORP Het gemeentebestuur van Leiderdorp vindt het van groot belang dat de NS, Hl M en NZH gezamenlijk een uitgewerkt plan opzetten om te komen tot een beter openbaar vervoer tussen de Leidse streek en Den Haag. dat een alternatief kan zijn voor de omstreden .Leidse Baan Dit Leiderdorpse standpunt zal worden overge bracht aan Provinciale Staten. De drie vervoersmaatschappijen zullen namelijk alleen een gedetailleerd plan uitwerken, als Provinciale Staten op 21 oktober besluiten tot het voorlopig stopzetten van de werkzaamheden aan de Leidse Baan. De gemeenteraad van Leiderdorp kwam gisteravond tot deze stand puntbepaling. na daartoe te zijn aangezet door mevrouw Van der Molen-Van Rossen. Het was het eer ste wapenfeit van mevrouw Van der Molen, die gisteren in de raad haar debuut maakte als PvdA-opvolgster van het ex-raadslid Boot. Ontwikkeling Een succesvol debuut, want de motie die mevrouw Van der Molen indiende vond weerklank bij de ove rige partijen. In een toelichting stel de mevrouw Van der Molen: „Lei derdorp is één van de gemeenten die betrokken is bij de plannen voor het openbaar vervoer van en naar Den Haag. Een groot deel van de bevol king van het dorp werkt in Den Haag. Dit zal nog toenemen als de Hovenplannen zijn gerealiseerd. Daarom kan niet worden voorbij gegaan aan de nieuwe ontwikkeling in de discussie over de Leidse Baan die is ontstaan door het plan van de drie vervoermaatschappijen. Op z'n minst zal Leiderdorp bij Provinciale Staten kenbaar moeten maken dat de ontwikkeling van 'n gedetailleerd plan voor het openbaar vervoer in de Leidse regio van groot belang wordt geacht". De raad was het daar wel mee eens. De motie werd met 13 stemmen voor en 2 tegen «wethouder Meer- Jodiumlampen voor kerk KOUDEKERK AAN DEN RIJN Vrijdagavond a.s. zal burgemeester C. M. van der Linden de buitenver lichting van de Ned. Herv. Kerk of ficieel in gebruik stellen. Het betreft hier twee lichtinstallaties die worden gevoed door jodiumlanpen. De ver lichting is een geschenk van het elek- tro-technisch installatiebureau A. Ho- genes N.V. by gelegenheid van het 10-jarig bestaan van dit bedrijf. Voorai kan men de fraaie oude kerk van binnen bezichtigen, waar by de heer Jac. Vonk een explicatie van de historie van het bedehuis zal geven. LISSE In de gisteravond gehou den vergadering van het "Comité Activering Jeugdwerk (C.A.J.) is nogmaals de vurige wens uitgespro ken om te komen tot een fusie met de Interparochiële Jeugdraad <IPJ), omdat er in de werkzaamheid van beide comité's zoveel raakvlakken zijn. Het college van B. en W. zal van de wens van het CAJ in kennis worden gesteld. Het comité CAJ nam met veront waardiging kennis van het feit, dat dat de laatste tijd aan het werk van de padvindersgroepen veel schade wordt berokkend door ver nielingen en inbraken in de clubge bouwen. Van de daders heeft men nog geen spoor gevonden Door het CAJ zullen dit seizoen geen cursussen in handenarbeid en dergelijke worden georganiseerd, omdat er andere instanties zijn, die deze zaken ter hand nemen. F. Ver hoef trad wegens verhuizing af als secretaris. Zijn arbeid wordt overge nomen door mevr. T. van der Meu- lèn-Kroes. Nassaupark 19,. Behoudens goedkeuring van het IFJ werd toestemming verleend voor het organiseren van een huis- broeiwedstrijd voor scholieren van alle lagere scholen in Lisse, waar voor de laatste jaren grote belang stelling bestaat. Deze wedstrijd zal dan in samenwerking met de huis- vlij tten toonstelling van "Vakantie vreugd" worden gehouden. NOORDWIJK Een 83-jarige Katwyker is gisteren by het overste ken van de Herenweg in Noordwyk aangereden door een auto. De be jaagde man kreeg een hoofdwond. Hy moest worden overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden burg en Van Haersma Bumai aan genomen. Grofsmederij Naar aanleiding van een brief van TNO-Delft, werd weer uitvoerig ge sproken over de overlast die wordt ondervonden van de Grofsmederij Er zouden zelfs al klachten zün van chronisch ontstoken slijmvliezen. Wethouder Drenth deelde mee. dat er brieven zijn verstuurd naar de Grofsmederij, de gemeente Leiden en de inspecteur van Volksgezondheid, waarin om verbetering binnen twee maanden wordt gevraagd. De plaatselijke huisartsen zal om rap port worden gevraagd. De raad was van oordeel dat B en W alles heb ben gedaan wat binnen hun vermo gen lag, maar met name van de ver plicht ingestelde stoffilters is tot nu toe maar weinig gebleken Het plan ..Zijllaan en Meijepolder 1969" is door G.S. gedeeltelijk goed gekeurd. Het nog niet aanvaar de deel betreft de garage achter Rijnland en het Voordorpterrein. De heer R. Poels (VVD» vroeg zich af of het Immoprojectbouwplan wel door kan gaan en vroeg eerst een nadere bespreking in de commissies over de grondprijs en wat er met dit terrein gaat gebeuren Drinkwater den die hij van B en W. heeft ge kregen over het drinkwater van Lei derdorp. dat hij het hardste van heel Nederland, misschien wel van heel Europa, noemde. Laat het college nu eens onomwonden zeggen wat zij van het waterprobleem .vinden, stelde hij voor. Wethouder Meerburg zei. dat de si tuatie niet anders ligt dan voor Al phen. Watertoeleveringsbedrijf De Rijnstreek wil eerst een rapport af wachten over nieuwe onthardings- methodieken. Hij verwachtte wel, dat er enige verbetering in het Leider- dorpse water zal komen omdat er Gouds drinkwater bijkomt. Een be zwaar vond de wethouder, dat Rijn land niets te zeggen heeft in de com missie van die methodieken, omdat zij nog nooit heeft geëxperimenteerd met onthardingsproeven. LEIDEN Het vrolijk getjielp van de in hun kooien rondvlie gende kanaries vormde gistermid dag een extra feestelijke noot op de „In den Vergulden Turk" ge houden receptie van de heer T. F. Vlieland sr, die deze dag het feit herdacht, dat hij voor zestig jaar in de zaad- en peulvruchtenhan- del van zijn vader werd opgeno men. Behalve zeer vele zakenre laties en een grote klantenkring kwamen deze middag ook de voor zitter en secretarispenningmees ter van de Leidato, de heren Wolfslag en Van Zijp (op de foto- Holvast uiterst links en rechts) hun gelukwensen aanoieden. Ver der waren o.m. aanwezig de heer Van Krieken van de Vogelwacht en een afvaardiging van de Dibevo. Na afloop van de geani meerde en door een schat van bloemen omzoomde receptie zette het personeel de feestvreugde nog enkele uren voort. De heer A. van Zegveld, bedrijfsleider verraste de heer en mevrouw Vlieland (mid den foto) met een schemerlamp. Een geschenk van het personeel. LEIDEN Nu het seizoen van de wedvluchten zijn einde nadert, Het prot. chr. raadslid Reugebrink kunnen de diverse duivensport ver bas niet tevreden met de antwoor- enigingen hun kampioensbalans op- DEN HAAG De vijf zeerovers van Radio Veronica, die op 15 mei van dit jaar een aanslag met dynamiet pleegden op de Mebo II, het zend- schip van Radio Noordzee, zijn vandaag door de Haagse rechtbank veroordeeld tot één jaar gevange nisstraf met aftrek van de voorlopi ge hechtenis. De drie duikers W. van P 24 captain T. van der L. «271 en J P <24) pleegden met goedvinden van Veronica-directeur H. Buil Verwey «62) en diens naaste medewerker Norbert J. «49» de spectaculaire aanslag waarbij niemand werd ge dood of gewond Wel werd belang rijke schade aan de Mebo II aange richt. De expeditie was op touw ge zet om Radio Noordzee, een belang rijke concurrent van Veronica, uit te schakelen. Men wilde koste wat kost de Mebo II binnen de pieren van IJmuiden brengen om beslag op het schip te kunnen leggen we gens een verordening van 1.2 mil- Eerste acht „finalisten" zaalvoetbal bedrijfsteams LEIDEN De eerste acht. „fina listen" van het monster-zaalvoet baltoernooi voor bedrijfsverenigin gen zijn bekend. In de Groenoordhal plaatsten gisteravond de volgende acht teams zich voor de eindronden, die woensdagavond «aanvang zeven uur) worden afgewerkt: Leidse Broodfabrieken I, de Leidse Courant, Durisol I, Gemeentewerken I, Leid se Apparatenfabriek I, IBB. Ver Kleine Bedrijven I en de Sport stichting Vanavond «aanvang zeven uur) worden de resterende acht poules verspeeld. Voor de Leidse Sportstichting, die in samenwerking met de afdeling Leiden van de KNVB voor een goe de organisatie heeft gezorgd, was de enige wanklank gisteravond het zonder afschrijven wegblijven van het derde team van Het Motorhuis. Sportstichting-functionaris Caron „Het is niet alleen voor ons een te leurstelling geweest. Ook voor an dere bedrijven, die hun teams op on ze wachtlijst hadden zien geplaatst. Er konden immers maar 69 teams deelnemen. Wanneer die mensen nu even van te voren hadden gewaar schuwd dat zij niet zouden komen, dan hadden we yog een ander be- drijfsteam kunnen laten meespelen". Joen gulden. De ofifcier van Justitie had veertien dagen geleden even eens één jaar gevangenisstraf met aftrek tegen de vyf zeerovers geëist. Regionaal woonwagenkamp Haarlemmermeer HOOFDDORP Het regionaal woonwagenkamp in Haarlemmer meer zal aan de Vijfhuizerweg ko men. Dit deelde wethouder A. C. Houtsma gisteravond mee tijdens de openbare commissie vergadering van sociale zaken, die door ruim 100 in woners van Zwaanshoek werd bijge woond. Het plan Vijfhuizerweg werd destijds veranderd omdat men nog niet wist of de vijfde baan van Schiphol doorging. „Wij hebben nu lak aan de minister en lang genoeg gewacht op zijn beslissing", aldus wet houder Houtsma. Daarmee stelde hij de Zwaanshoekers gerust, die de laatste weken actie hebben gevoerd tegen het plan het kamp in hun dorp te stichten. maken. Voor de Leidse postduiven- vereniging „De Snelvlieger" ziet de totaaluitslag er als volgt uit: Gene- raalkampioen 1971: 1. J. Roest, 2. M De Lange en Zn., 3. B. Geenjaar, 4. J. Degen en Zn., 5. F. Heemskerk: Vitesse kampioen: 1. M. de Lange en Zn, 2. J. Roest, 3. B. Geenjaar: Fond kampioen: 1. J Roest, 2. M De Lange en Zn.. 3. F. Heemskerk; Oude Duivenkampioen: 1. M. de Lange en Zn., 2. J. Roest. 3. B. Geen jaar; Jonge Duivenkampioen1. J. Roest, 2. F. v. d Zeeuw. 3. J. De gen en Zn.; Navluchten kampioen: 1. J. Roest. 2. M. de Lange en Zn., 3. B. Geenjaar; Aangewezen kam pioen: 1. J. Roest. 2. F. Heemskerk, 3. M. de Lange en Zn. Bij de postduivenvereniging „War mond" worden de kampioensplaat sen als volgt bezet: Kampioen Jon ge Duiven: 1. A. v. d. Drift 760,4 punten, 2. J. van Seggelen 590.0, 3. Q. Beugelsdijk 538.2, 4. H. de Koekkoek 484.3. 5. A. v. Noord 470.8; Kampioen Navluchten: 1. H. de Koekkoek 455.9 punten. 2. A. v. d Drift 441.4. 3. C. Siecker 430,2. 4. Q Beugeldijk 373.8, 5. A. v. Noord 371.8 Kampioen generaal: 1. A. v. d Drift 1974.5 punten. 2. A. v. Noord 1896 2, 3. J. v. Seggelen 1748.0. 4 J. C. Siecker 1551.5, 5. J. de Dunne 1444.1. 6 A. Oostdam 1187.8, 7. J. de Koekkoek 11460. 8. Q. Beugelsdijk 1118.1. 9. B. ter Beek 967 1, 10. J. Colsen 753.2. De postduivereniging „De Rijn- kluivers" in Leiderdorp had zondag met 348 oude en jonge duiven inge schreven voor een wedvlucht vanuit Soignies, een afstand van 180 km. De volgende resultaten werden ge boekt 1. 2. 6. A. v. d. Dorp en Zn. 3. J. v. d. Wal- Visseur, 4. 8. 9. 10 J. v. Ley- den, 5. A. Dubbelaar en Zn., 7,Me- vrouw Ouwerkerk. LEIDEN Vijfentwintig jaar geleden hield prof. dr. J. Brand Cor- tius voor de Gemeenschap Leiden van het Humanistisch Verbond een lezing, waarin hij een antwoord gaf op de vraag: waarom een Humanis tisch Verbond. Tijdens de jubileum- vergadering «25 Jarig bestaan van de Gemeenschap Leiden), die gister avond in de Zuiderkerk aan de Lam menschans werd gehouden sprak de hoogleraar over hetzelfde onderwerp. Hij ging na of het verbond, dat is ontstaan in een „wereld die wel de finitief voorbij is" nog steeds be staansrecht heeft. De wereld van vandaag werd door de hoogleraar geschilderd als een tijd van snelle veranderingen «computer tijdperk, atoomtijdperk) en van toe nemende spanningen door strijd over de verdeling van de wélvaart en om medezeggenschap, van samenlevings problemen in de stad (zowel in nieuwbouwwijken als in krottenbuur- ten», van onverdraagzaamheid tussen bevolkingsgroepen, van het bejaar denprobleem, etc. „Het Humanistisch Verbond staat nu duidelijker dan «wit midden in een wereld van spanningen, noden, uit barstingen en haat. Het is niet al tijd duidelijk welke oplossing daar voor gekozen dient te worden. Toch blijft het noodzakelijk pogmgén aan te wenden deze problemen tot een Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Francisco Gerardus Ramon, zn. van M. Cortés Mojan en W. C. Roest; An- nemarie Corinne, dr. van A A T. Moes en C. A. P. Peelen; Gesine Dlt- schn dr. van R. R. C. Lorenz en A. E. M. Fiedler; Maickel Hendrik, zn. van H G. Verver en J. Onderwater; Sandra Johanna, dr. van A. J. H. Mank en J. M Versteegen; Veronica Barbara Da nielle, dr. van D. van der Steen en G. E. M. Kleine; Ellen, dr. van J. Ravenebergen en J. C. A Hensing; Eduard Jan Frederik. zn. van W. A. J. Zwart en W. J. Spier; David Johannes Maria, zn. van T. L. M. van der Meij on M. G. M. Bouwmeester; Johanna Maria, dr. van C. de Leeuw en A. C. S. van der Geest; Jacobus Petrus, zn van J. C. A. van der Star en A. M. E. Beeris; Allda Anna Margaretha. dr. van P. Varkevisser en L. Meijvogel; Ar nold zn. van G. J. Nieuwenhuys en M. C. Smit; Adrianus Jacobus, zn. van J. van Dijk en E. Vogelenzang; Esther Maria, dr van F. VV. A. M. Menken en H. M. Winnubst; Miluska, dr. van B W. van Wingerden en M. S. van Strien; Frederik Jan Egbert, zn. van B. L. Hogewind en M. E. Laffpee; Hubertus. zn. van P. Mieloo en G C van Zoen: Anna Maria, dr von H L. Wernars en T de Wit; Eve line dr. van- R. Sint Nicolaas en M. E. Jonker. GETROUWD W. Ambagtsheer en A. D Serlier; C. G. Th. Lelieveld en E. C. Colpa; W. H. N. Overdijk en M. Th. van Rosmalen; J. A. T. Metz en F. I. I. Veerman; W. Piket en J. A. Steenvoorden; P. H. A. Heins en M. C. H. Stavleu. OVERLEDEN J Felix. 81 J., vrouw; A. Schouten. 3? J wed van H. Scheffer; W. de Vogel, 81 1.. wed. van W. Versteeg; A. J. .J Kraayesteijn. 65 j.. man; A J. M Jutte, 47 j.. echtg. van C. Tur; P. J. M Uljee, 73 j„ man; H. F. de Kan, 74 j.. man; F. Tisseur, 67 J., man; A. van Grieken. 70 j man. oplossing te brengen. Er heeft zich daarmee eigenlijk een betrekkelijke vermindering van de betekenis van het Humanistisch Verbond voorge daan. De aandacht moet minder ge richt worden op het „eigen tehuis". Meer en meer moet het verbond aan dacht geven aan het vinden van op lossingen voor de samenlevingspro blemen. Daarbij zullen wij altijd streven naar menselijke oplossingen. Wij leven in een tijd. dat met de mens geen rekening wordt gehouden. De mens wordt steeds meer het on derdeel van een groep, van een sche ma. Dat is een onmenselijke ont wikkeling. Met dit alles in het hoofd moeten we komen tot nieuwe vor men van denken en doen". Dinsdag Kreatief Sentrum (Breestraat 66) café-bar 12-1 uur nam., projectgroepen i zijn bezig 8 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel «voor kamerbewoners en alleenstaan- den» 9-12 uur nam. Boommarkt 12 Sociëteit voor gehan dicapten 2-5 uur nam. Jeugdhuis (Breestraat 19) Spreek- uur Chr. emigratiecentrale 7-8 u. nam. Diamantplein 27 Gespreksavond Ba- ha i 8 15 uur nam. Steenschuur 6 Leidse Ver. van post- zegelverzamelaars 8 uur nam. j Steenschuur 5 Spreekuur Stichting I huisvesting werkende Jongeren 8-8.3Ö Zijlsingel 2 Evangeliecentrum Spr. dhr. J. Zijlstra 8 uur nam. Waaggebouw Tentoonstelling kib- boets in Israël 2-5 en 7-10 uur nam. Zuiderkerk N.C.V.B. afd. Centrum Muziek en dia's van de Schöpfung 7.45 Woensdag Oegstgeest (Geversstraat 65) Socië telt voor kamerbewoners en alleen staanden 8 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 9-12 uur nam. Oegstgeest (Kennedylaan 11) Infor matie-avond Baha'i 8 uur nam Stadhuis Spreekuur sociale raads- Oegstgeest (Julianalaan 1) Volle evangeliegemeente Rijnland 8 uur nam. Steenschuur 6 Kledingbeurs U.V.V. en Ver. van Huisvrouwen 9.30-3 uur nam., voor tieners tot 4 uur nam. Boommarkt 12- Sociëteit voor ge handicapten. 7.3010 uur nam. Titus Brandsmalaan 76 „De Duik boot" Clubhuiswerk handenarbeid. 8-10 Kreatief Sentrum (Breestraat 66) café-bar. 121 uur nam. Eigenzorg (Stationsweg); Ledenver gadering Wandelkring Lelden en om streken. 8 uur nam. - Ü'SD De aankondiging van een genomen fietstooht naar door twee van onze re heeft inmiddels een sympathie actie opgeleverd. De heer J. van welbekend, heeft een brief ven naar redacteur Van Beem hem te vertellen, dat het plan iswaar „uitmuntend" is, maar kapotte spaak in het achterwiel wenselijk is op zo'n tocht. Ook seert hij Van Beem zijn achter! te laten maken, omdat bij een duur van 20 uur ook wel in het ker zal worden gereden. Betb Ennedat repareren. Was gratis? De Leidse tuinders bloemistenvereniging „Door I dracht Verbonden" organiseert vrijdag om acht uur in gebo Staalwijk in de Leidse Herensti een dahlia-avond, waarop tevens potplanten voor de kweekweda moeten worden ingeleverd. De be ters van de wisselprijzen wordt zocht deze mee te brengen voorin nieuwde gravering. De leden wq verder verzocht prijsjes voor de rij van het damescomité te t, meebrengen. Ter afsluiting de opleiding tot aannemer zal voj de week vrijdag in de Stadsgeh zaal het vakdiploma uitgereikt de heer W, J. van Zijp, direct) van de stichting raad en Bouwbedrijf. De stichting dienst? /er leningscentrum voor bejaarden gehandicapten te volgende week donderdag een ba in het centrumgebouw, Lijtweg Oegstgeest. De werkstukken die zullen worden verkocht ten bate het open bejaardenwerk te Oq ÏCÜ geest, werden gemaakt door de hai «fc werkclub. Deze handwerkclub is van de vele activiteiten van dienstencentrum. De teken der- en handenarbeidclub zul ook enkele door de bejaarden maakte werkstukken tonen, f bazar wordt om 10 uur geopend» den door mejuffrouw drs. F. C. V< kamp, konsulente bejaardenwerk, trekking zal om vier uur plaats? den en verricht worden door groepscommandant van de plat lijke politie. De bazar sluit uur. O De heer J. van Bracht is terdag maar liefst vijftig jaar dienst bij Schrama Veevoeders Leiden. Om de jubilaris te eren die dag van half drie tot een receptie worden gehouden in! Jeroenhuis aan de Kerkstraat 75 Wassenaar. Deze week is de dagen durende huur-aan-huis lecte voor de reclassering begoi Zaterdag is er een straatcolla Burgemeester Vis van Leiden deze inzameling (bestemd om vangenen een kans te geven om |?br rug te keren in eht leven dag» bij u aan. al at b ati om lel di Release Hulpdienst Releas Nieuwe Rijn 20a r,p Leiden, tel. 24555 Dag. van 2 tot 11 uur. Apotheekdienst De avond-, nacht- en zondagdiens? wordt waargenomen door de Haven apotheek. Haven 8, Apotheek Oegst geest Wilhelmlnapark 8 en Apotheek Voorschoten Leidse weg 66. IETS MEER VI!» IJMUIDEN Aan de IJmuiilif10 markt losten 43 schepen i vis. waarvan 130 kisten schelvis.!^ kisten wijting. 1645 kisten kleine j 1350 kisten koolvis, 650 kisten hari ode 1025 kisten makreel, 2355 kil school, 110 kisten tarbot, 380 kisb diversen, 400 stuks styve kabel) f L< en 25.000 kilo tong. Verder ren er 400 kleine kisten schelvis. 1 j kleine kisten wijting. 620 kleine 1 j ren haring en 940 kleine kisten i In Scheveningen werden aan voerd 15 kisten wijting, 280 kif kisten wijting. 600 kisten gul, kisten haring, 280 kleine kisten ring, 420 kisten schol. 70 kisten versen en 6500 kilo tong. Voor de dinsdag-markt wafcnd: bekend de KW 145 met 198 kisten, d KW 150 met 190 kisten, de KW met 100 kisten en 110 kleine kW de IJM 18 met 250 kisten f ne kisten, de KW 3 met 525 kis en 252 kleine kisten en de KW 8 1750 kisten en 600 kleine kisten. In de Noord bemachtigden de Iers iets meer vis dan in de gaande dagen. De koolvis bleë geduchte mate terug te zijn weggeweest en dat betekende trekken van tegen de honderd den. ER WASSENAAR De Langstraat in Wassenaar krygt haar promenade De gemeenteraad besloot gisteravond vyf mille uit te trekken voor de voor bereiding daarvan. Kort tevoren had het bestuur van winkelcentrum Lang straat nog eens op de noodzaak van de promenadeplannen gewezen, de raad bleek deze aansporing niet eens nodig te hebben. Zelfs was er enige kritiek op B. en W., omdat het zo- j lang heeft geduurd voordat er een J voorstel in deze richting werd ge daan. Wethouder Brink bracht nog een aantal problemen ter sprake. Als de Langstraat alleen toegankelijk wordt voor voetgangers, moet het één en ander veranderen in de straten met éénrichtingsverkeer. Voor de Kerk straat hoeft dat geen punt te zUn. Uit een enquête onder de daar ge vestigde winkeliers is gebleken, dat daar niemand bezwaren heeft. Weekmarkt Moeiiyker ligt het met de Berkhei- straat. Als daar op dinsdag de week markt wordt gehouden, is een aan- voerweg naar de dorpskern geblok keerd. De markt zal dus óf naar el ders moeten worden verplaatst, óf de markt zal voortaan moeten worden gehouden op het aan de Berkhei-; straat liggende terrein. In de komen- j de weken zullen B. en W. zich daar,! heeft ingesteld in het gewest Leiden, was voor het raadslid Gordijn «Open Appéll) aanleiding in een betoog vol vreemde woorden de gek te ste ken met het vakjargon uit deze no ta. maanden met een definitief voorstel te komen voor de promenade. De; plannen zyn zo goed als gereed, maar de uitvoering ervan zal afhangen van de goedkeuring op het financiële aspect. De raad benoemde mr. A. van Vuu- j re. mej. T. J. de Bode. Noordover, Bloemendal en Kagenaar tot leden van de huisvestings- en vorderings- commissie en mr. G. J. Blok, me vrouw Van der Putten-Buys, mevr. Van Hespen-Verhey, mr. Van Gor- cum en Duyvestyn tot plaatsvervan gende leden. Na een korte discussie ging de raad vervolgens akkoord met het voorstel, toe te treden tot de gemeenschappe- lyke regeling „regionale brandweer Rynland", waaraan in totaal 26 ge meenten zullen deelnemen. Het aanbieden van de eerste deel- nota van een onderzoek, dat de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten Leidse Baan De open brief van de werkgroep Milieubeheer van de Leidse Universi teit met bezwaren tegen de aanleg van de „Leidse Baan", gaf de raad weinig aanleiding tot discussie. Ir. Theunissen «CCP» onderstreepte, dat de raad het eens is met de opvatting van burgemeester en wethouders, dat deze weg dringend nodig is voor de ontlasting' van de Rijksstraatweg door Wassenaar. Er werd voorts f 11.000 uitgetrok ken voor een betere regelautomaat voor de verkeerslichtinstallaties in de Van Zuylen van Nijeveltstraat. Op déze automaat zullen later ook andere installaties in deze omge ving kunnen worden aangesloten. Niet erg enthousiast was de raad over het voorstel om op het parkeer terrein bij het kantoor van de cen trale boekhouding en de gemeente bedrijven in de Schoolstraat een houten noodgebouw te plaatsen Wethouder Brink zei, dat het gebouw bedoeld is voor een periode van maximaal 5 jaren. In die tijd hoopt het college de plannen rond te heb ben voor een centraal administratie gebouw voor de verschillende ge meentediensten ergens in Zijlwate- ring. Noodgebouwen Duijvestijn «CCP» stemde tegen dit voorstel omdat hij vindt dat de gemeente niet zelf moet doen «het oprichten van noodgebouwen) wat aan burgers wordt verboden. Het zelfde raadslid stemde ook tegen het voorstel om enkele panden in de Schoolstraat die zullen moeten worden afgebroken voor een toe komstige verbreding van de straat onbewoonbaar te verklaren. Voor de restauratie van het pand Plein 15, dat op de monumentenlijst staat, zal een gemeentelijke subsidie van f 5163 worden toegekend. De raad had geen bezwaren tegen een krediet van f 25.000 voor de voorbe reiding van plannen voor de verbe tering van de woonomgeving in de wijk Oostdorp. Burgemeester en wethout antwoordden tenslotte Oosterling vorige maand over voorkomen van het storten van tige stoffen op de vuilstortplaats: de Hogeboomseweg en de Johan Wittstraat. VuilpS Tot nu toe is nooit geconstal aldus het antwoord dat gift stoffen werden gedeponeerd stortplaats aan de Hogeboomse» Er is daar altijd een ambtenaar* wezig die toezicht houdt en vradj met een gewicht van meer kg registreert. Vrachten van buil Wassenaar worden daar niet 8®* cepteerd. Ten aanzien van de stortpj" aan de Johan de Wittstraat zaak wat moeilijker. Deze sf plaats bedoeld voor tuinvuil ander klein afval is dag en nsd geopend en daar is geen toe aanwezig. Wel wordt het vuil. de stortput geleegd wordt, ach® gecontroleerd als het op de stortplaats aan de Hogeboom^ wordt gedeponeerd.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2