Bona Stars mist lengte en zelfvertrouwen a Succesvolle start Philidor-teams QUICK BOYS IN VORM (5-1), NOORDWIJK NIET HYL tast mis bij Concordia yERLIES BIJ UONS: 75-61 RCL loopt tevergeefs storm op ADM (1-0) Opnieuw winst voor Apollo Oegstgeest komt conditie tekort Randstad Sport naar winst op Zevenhoven: 0-2 ÏR Cock v.d. Hu wint clubrit Zege voor eerstetweede en derde tiental in competitie van KNSB Katwijk speelt gelijk bij Floreant: 1-1 PAGINA 12 MAANDAG 20 SEPTEMBER 1971 dag LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD ZANDVOORT Paul Ruysenaars, de man die van LionsBona Stars nog een spectaculaire wedstrijd had kunnen maken maar door de Stars wordt tegengehou den om naar Lions te gaan (overschrijving pas per 1 juli 1973) en ,,dus ook niet meer voor Bona wil uitkomen vond 7561 een eerlijke uitslag. Ruysenaars: „Bona Stars miste lengte en Lions na het uitvallen van Karei Pas tor ook. De minst-slechte heeft verdiend gewonnen." De competitie-ouverture in de Zandvoortse sporthal De Pelikaan, heeft zaterdagavond enkele za ken duidelijk gemaakt. Noch Lions (volgende week waarschijnlijk uit komend onder de naam Mars Ener gie Stars), noch Bona Stars zal dit seizoen een belangrijke rol in de ere divisie basketbal kunnen spelen. Voor het verzwakte Bona Stars slechts een bevestiging van een angstig ver moeden. Maar voor het gespon sorde Lions geen prettige we tenschap. Want de Zandvoortse „leeuwen", die de laatste jaren kos ten nog moeite hebben gespaard om een waardig team op te bouwen topscorer Karei Pastor werd uit Bel gië teruggehaald, Roel Tuinstra werd bij SVE vandaan gelokt en Willy Carlson speelde vroeger bij Flamingo's hebben dit Jaar de hoop gekoesterd om aan de top 'n woordje mee te spreken. Vespa Emanuelsson scoort voor Flat Stars in de Amster damse derby tegen Racing Agon. De Stars zegevierden tenslotte met 4291. Punt voor VVS bij Unicum ROTTERDAM Het zaterdagelf tal van UVS heeft tegen koploper Unicum voor een uitstekende pres tatie gezorgd. In Rotterdam werd met 2—2 gelijkgespeeld. Nadat Van Oosterom Unicum in de 25ste minuut naar 10 had geschoten, zorgde Her- reur vlak voor het einde van de eer ste helft /oor de gelijkmaker. Eén minuut na de pauze nam de Rot terdamse ploeg weer een voorsprong toen de UVS-verdediging even aar zelde. Dat was 21. maar een mi nuut later was het alweer gelijk toen Nienhuis dankbaar profiteerde van een moment van kortsluiting in de Rotterdamse defensie: 2—2. UVS gang door en greep nog bijna de vol le winst, maar een treffer van Cor Brandt werd afgekeurd omdat de scheidsrechter even voordat Brandt sohoot, had gefloten voor een hands bal van een Unicum-speler AMSTERDAM RCL heeft het in Amsterdam tegen ADM teleurstel lend laten liggen. De Leiderdorpers gingen wel bijzonder sterk van start maar slaagden er niet in dat veld- overwicht in doelpunten uit te druk ken. Ook in de tweede helft beukte de Racing op het doel van ADM, maar opnieuw zonder succes. Eén uitval, (in de 50ste minuut) deed RCL ten slotte de das om OEGSTGEEST Apollo heeft ook de tweede wedstrijd in winst omge zet. De handballers uit Oegstgeest versloegen gistermiddag Northa met 168 via een 9—3 ruststand. Topsco rers waren Benno Nieuwenhuizen (6) •n Fred Koets (4). Spelend echter zoa avond tegen het gehandicapte Bona Stars zal Lions in de komende we ken geen partij zijn voor landskam pioen Levi Stars (Weer met Gerhard Schreur en Bill Moore, maar óók met de uit België aangekochte Karei Vrolijk en de 2.08 m lange Har ry Kip van De Treffers), Fiat Stars versterkt met de Amerikaanse .killers" Mike Rowland en Tom Chestnut en Rotterdam-Zuid dat dit seizoen kan beschikken over Ne derlands langste basketballer Jan Loorbach (2.18 m ex-Donar). Blessures Met een tikkeltje geluk had het zo verzwakte Bona Stars zon der de pivots Pieter van Tuyll en Paul Ruysenaars, de geblesseerde Rob Wallaart en de met top-basket- bal gestopte Ad van Slingerland Lions zelfs een onaangename verras sing bezorgd. Toen halverwege de eerste helft spelmaker Karei Pastor bij een drive ten val kwam en met een knieblessure de strijd moest sta ken. viel het rebound-voordeel van de Zandvoortse formatie plotseling weg. Van 16—6 (8 punten van Pas tor) werd het binnen enkele minu ten 1816, maar toen miste Bona Stars niet alleen geld, maar een trai ner/ coach èn het zelfvertrouwen, om de strijd open te houden. In de laatste minuten voor de rust liep Lions weer uit naar een 3827 voorsprong en die marge heb ben de Zandvoorters na de wisseling niet meer uit handen gegeven: via 50—37, 68—47 en 72—51 bij het in gaan van de laatste drie minuten werd het tenslotte 75—61. De incomplete Lionsformatae Roy Leysner heeft van Suvrikri pas per 1 oktober overschrijving gekregen dankte die zege voornamelijk «an Roel Tuinstra, die met 14 punten in de tweede helft op de beslissende momenten toesloeg. Bij Bona Stars dat begrijpelijk voldoende „breedte" miste, konden alleen centrale (lan ge) man Jaap Maassen, de bij vla gen ouderwetse drive-specialist Har ry Stol en de na da rust saf-schie tende Wim Stol het de Zandvoort se verdediging lastig maken. Score Lions: Roel Tuinstra 26 (12—14), Willy Carlson 14 (6—8), Dirk Visser 12 (84), Karei Pastor 8 (80), Hans Gefken 4 (0—4), Kees Kas- steen 4 (04), Frans van Stiphout 3 (0—3). Vrijeworpen: 8—7 (87A4%). Bona Stars: Jaap Maassen 22 (12- 10), Harry Stol 17 (9—8), Wim Stol 12 (2—10), Peter de Jong 6 (24), André de Jong 4 (22). Vrijeworpen 18—9 (50%). OEGSTGEEST In de wedstrijd tegen TSB heeft Oegstgeest weer moeten ervaren dat de conditie nog lang niet is wat het wezen moet. Oegstgeest verloor met 24, na i ruststand van -21. In de eerste helft konden de Oegst-1 geesters het tempo nog wel bijbenen. TSB nam weliswaar de leiding ste minuut)maar door twee treffers I van Van Duivenbode had Oegstgeest bij de rust met 21 de leiding. Na de pauze kwam TSB echter sterk te rug, Oegstgeest kon het tempo steeds minder bijhouden en de VI aar din gers bogen de achterstand in een kwartier tijd om naar een voor sprong van 2—3. En toen Vooys in de slotfase in het Oegstgeester straf schopgebied! een bal met de hand wegsloeg en TSB de strafschop feil loos benutte, was het pleit 1 2—4. LEIDEN Zaterdagmiddag I vierde de Leidsohe Z wemclub I haar vijfentachtigjarig bestaan met een receptie. Een 17e lus trum van een sportvereniging noodt niet tot het organiseren van een officiële ontvangst, maar de LZ meende voor haar fusie met de Sleutelstad ieder een nog een kans te moeten bie den van zijn of haar belangstel ling voor Leidens oudste zwem vereniging blijk te geven. Een vertegenwoordiger van een nog oudere vereniging, de Kon. AZ'78 (pas gefuseerd met HDZ) opende de rij van spre kers. Daarna sprak de heer P. Biegstraten, voorzitter van de Sportstichting. Hij zei aanvanke lijk gevreesd te hebben, dat de Leidse zwemverenigingen een complot hadden gesmeed om hem in een opeenvolging van recepties allerlei eisen voor de voeten te werpen. HIJ kon zich heel goed voorstellen, hoe blij de zwemclubs zouden zijn met nieuwe voorzieningen maar con crete toezeggingen kon hij niet doen. Namens het andere spoe dig te vormen Leids „zwemblok" sprak de heer Hartoch, voorzit ter van De Zijl. In zijn speech zei hij te hopen, dat er in de toekomst een goede samenwer king zou ontstaan tussen de twee grote concentraties. De voorzitter van de LZ, de heer J Lepelaar, antwoordde, dat naar I zijn overtuiging die samenwer king er zeker zou komen. De heer P. Eradus die sprak namens fusiepartner de Sleutelstad sig naleerde onder de aanwezi gen enige oude bekenden, die vroeger voor hem in het wa ter gevreesde tegenstanders wa ren. Hij .egde er nog even de nadruk op, dat het doel van de I komende fusie is het prestatie- I peil te verbeteren. Als laatste sprak de heer De Bruin, voor zitter van de kring Gouwe - Rijnstreek. Deze moest ook nog KNZB vertegenwoordigen I omdat de zwembond het kenne lijk niet nodig vond zelf een re presentant te sturen. Voorts wekte het ontbreken van nestor B. PlanJ er en van erelid J. P. v. d. Reyden bevreemding. Op de foto: de heer Drost (AZ/HDZ t biedt zijn gelukwen- I sen aan aan het LZ bestuur. V. l.n.r. achter de tafel de heren Bakker. Breukelen, Lepelaar, Mertz en Van Duren. LEIDEN De "Leidse" top-za- terdagclube hebben dit weekeinde opmerkelijke triomfen en een even opvallende afgang beleefd: terwijl Quick Boys op Nieuw-Zuid tegen Be Quick '28 voor het eerst dit seizoen flink uitpakte (51) en Ter Leede tegen DOVO een punt veroverde (11), moest Noordwijk in Assen tegen debutant ACV een 60 neder laag incasseren. ACV—Noordwijk 6—0. Het dit sei zoen in de eerste klasse debuteren de ACV heeft na WVF (6—1) en Huizen (01) ook Noordwijk ver rast. De Drenten sloegen in het laatste kwartier voor de rust toe. De gebroeders Ad en Raymond Gritter 6traften toen tot viermaal toe defen siefoutjes van de Zeekanters af en na de rust konden de Noordwijkers die dreigende afgang niet meer af wenden. Al hadden de roodbroeken een tegendoelpunt wel verdiend. Ter LeedeDOVO 1l.Ter Leede heeft zich niet door het sterke DO VO, dat met de lange positie op de ranglijst duidelijk onder zijn stand leeft, onder de voet laten lopen. De Sassenheimers namen zelfs halver wege de eerste helft de leiding door Bennie Barten. Toen daarna echter doelman Wim van Harskamp zijn eerste fatale fout maakte door mis te tasten op een ongevaarlijke inzet van Van de Ham was de score weer gelijk. Na de rust had Ter Leede pech met het afwerken van de aanvallen. De Sassenheimers had den ook overigens geluk, want twee minuten voor het einde stond Cees de Zwart op de doellijn precies in de baan van het schot van oud-zater dag international Nico Diepenveen. Quick BoysBe Quick '28 51. Be Quick is er op Nieuw-Zuid nog goed vanaf gekomen. Als de KatwiJ- kers alle kansen hadden benut, wa ren de dubbele cijfers zeer dicht be naderd. Quick Boys begon overigens op een wijze, die de aanhang het ern- ste deed vrezen: in de elfde minuut sloeg doelman Schaap volledig mis op een inswinger van Visser (01) Nog voor rust werkten Koos Klinkenberg en Wim van der Plas de Katwijkse achterstand volledig weg (21) en na de hervatting werd Be Quick overspeeld. Koos Klinken berg, Wim van der Plas en Leo Pluimgraaff bepaalden de eindstand op 51. RWH—Rijnsb. Boys 0—2 (0—2) 29: J. d. Heyer 0—1; 32: J. d. Hey- er 02; Arbiter: Van Rijk. Rijnsburgse Boys heeft zich in Ridderkerk op knappe wijze her steld van het zwakke optreden gedu rende de laatste weken. De fel spe lende geelzwarten, die de afgelopen week door trainer Visser danig on der handen waren genomen, dic teerden tegen RWH het spel vrijwel van de eerste tot de laatste minuut. De overwinning, tot stand gebracht door twee treffers van Jac den Hey er in de eerste helft, had veel rui mer kunnen uitvallen wanneer de Boys niet zo kwistig met vele kan sen waren omgesprongen. ZEVENHOVEN Op het moeüijk te bespelen veld van Zevenhoven heeft Randstad Sport met 20 de volle winst gegrepen. Vooral in de eerste helft combineerde Randstad Sport bijzonder aardig en dat resul teerde in twee treffers van Kooy. Na de rust was de wedstrijd veel minder aantrekkelijk. Toen Van der Geest zich met een blessure moest laten vervangen verdween de vaart uit de aanvallen van Randstad Sport en de Voorschotense ploeg kon nog nauwelijks gevaarlijk wor den. Defensief klopte het allemaal wat beter: het verwoed aanvallende Zevenhoven werd bekwaam van tref fers afgehouden. HAARLEM De eerste klap fc, daalder waard. Dat bestofte g© werd gisteren in Haarlem voor H.' op pijnlijke wijze bewaarheid. Leidse handballers verloren bij c cordia met 14-8. Concordia i de met goed lopende combinatiei zeer zuivere afstandsschoten de fensie van de Leidse formatie, do man Alex Swinkels incluis, voor oplosbare problemen. Zelfs het routineerde kwartet Ruud van Frank Bonte. Roy van Gurp ei Schuuring tastten in de eerste van de wedstrijd onder de niet tende stormlopen van de Haart gA^ mers herhaaldelijk mis. Dat: kwam dat H.V.L. aanvallend nk best uit de verf kwam als in de» a's strijden tegen Hellas 2 en Aa gelu Toch kwamen er kansen voor I Lucas cs., hetgeen tevens een be is voor de kwetsbaarheid van Haarlemse ploeg die het toch voornamelijk van de aanval ht hebben. De kansen werden ter niet benut. Domme pech lag aan mede ten grondslag. In de te helft stuitte het houtwerk liet maal een voor de Concordia-do man onbereikbaar schot van de H L.-aanvallers. De Haarlemmers dl DP' entegen vonden 9 maal het net a *n ter een wanhopig springende en kende Alex Swinkels. Zodoende gi »tsla de rust in met een 9-3 voorspn 1 ge voor de gastheren. Niet onvertj rvul gezien de betere spelopvatj vooral in de aanval, maar bept wel geflatteerd. Na de hervalt 'fj tapte H.V.L. uit een ander vaatjt, defensie vooral had het patroon de Concordia-aanval nu door resulteerde in een gelijkopgaandé jj( Het lukte de roodwitten echten om de in de eerste helft opgekj oci achterstand teniet te doen. Conn dia won met 14-8. De H.V.L.-trett kwamen van Kees Lucas, Hanal e: seke, 2. Piet Hiestand, Roy van 0 en George Tiesema 3. [den ten Ela: dse Idir Hul gei( Jo LEIDEN De Leidse wielehi eniging Swift hield dit weekeinde clubontmoeting met De Spart» en Victoria op het circuit in de ambachtspolder. De uitslagen zijn: Amateurs: 1. Cock Van der 2. Ben van der Hulst, 3. Van Let wen (allen Swift). Nieuwelingen: 1. Valentijn (Swif ie 2. Waasdorp (Spartaan), 3. Riett me ven (Swift). A-adspiranten: 1. Van Duren (Swif 2. Kamstra (Victoria), 3. Van J Hoerik (Spartaan). Veteranen: 1. Zijdema (Sp.), Knoester (Sp.), 3. Wassink (Swif; Ook de Jeugd hield een wedstr, met de beide verenigingen. De slagen daa'r waren: 7 jaar: 1. van Lil (Viot.), 2. (Vict), 3. Boekooy (Swift), 8 jaar: 1. Kneyn (Vict.), 2. laar (Swift), 3. Kuivenhoven (Bi 9 jaar: 1. Driessen (Vict.), 2. venhoven (Swift), (Spartaan) 10 jaar: 1. Goossen (Swift), 2. (Spartaan), 3. Jolink (Vict.), 11 jaar: 1. Zijdeveld (Vict.), 2. Ji sen (Swift), 3. Kuivenhoven (F 12 jaar: 1. Hoogkamer (Swift), Mijn (Vict.), 3. Balvert (Vict), 13 jaar: 1. Stoot (Vict), 2. Gi (Spartaan), 3. De Koning (Viot). LEIDEN De teams van Philidor zijn de schaakcompetitie zaterdag zeer succesvol begonnen'. Philidor I won de uitwedstrijd tegen het Am- damse Watergraafsmeer voorlopig met 6—3 (eindstand wordt waar schijnlijk 73). Het tweede tiental bracht eveneens de beide punten thuis door in de uitwedstrijd tegen "Kijk uit" uit IJmuiden goed uit te kijken. Voor een bijzonder aangena me verrassing zorgde het pas gepro moveerde derde tiental; het bond met 6% 3% de onberekenbare Utrechtse Studenten aan de zegekar. Philidor I Watergraafsmeer 3-6 (voorlopig)De overwinning van Phi lidor kan men licht geflatteerd, maar toch zeer verdiend noemen. Er waren twee snelle remises van Bakker en De Graaf te noteren. Ook v. d. Meer bracht een gedeeld punt op het sco rebord na een Sicfliaanse partij. Een werkelijk bizarre partij speelde Th. Piket. Na de opening stond hij tegen Plukker verloren en zocht vertwijfeld naar tegenkansen; deze kwamen en na een wilde jacht op een afge dwaald paard op een hoekveld van het bord, werd tot remise besloten. Zijn broer J. Piket deed het -ïeel wat beter. HR speelde zijn lievelingsva riant, die een overdonderende aan val opleverde, hetgeen resulteerde in een verdiende overwinning. Een waar kijkspel was de party C. Zuidema Ad v. d. Berg. De Philidor-speler offerde de kwaliteit tegen drie pion nen, waarna de pionnen en het prachtige loperpaar de rest deden. Een zeer goede partij speelde v. Maa- ren, die na een onregelmatige ope ning zijn tegenstander met de cen trumpionnen gesteund door de beide raadsheren tot overgave dwong. Berg profiteerde goed van een verzuimde dameruil. Het enige winstpunt voor Watergraafsmeer werd gescoord door de Nederlandse jeugdkampioen Roy Dieks. Zijn tegenstander won' een pion op de verkeerde manier en tijd nood besliste daarna de zaak. Stam tekende voor de enige hangpartij, waarin hij een pion voor staat in een toren eindspel, dat vermoedelijk voor Philidor gewonnen is. De gedetailleerde uitslag luidt: Watergraafsmeer Philidor I 3—6. C. Zuidema Ad v. d. Berg 01; T. Timman P. G. Bakker Vi J. Vogel R. A. G. de Graaff J. de Lange H. v. Maaren 0—1; ir. J. Roos J. J. Piket 0—1; J. Plukker Th. Piket W. J. Lenstra C. C. Berg 01; J. Odink K. v. d. Meer Roy Dieks A. J. W. Kohlbeck 10; B. Trautwein M. Stam afgebroken. Kijk Uit Philidor II: 3H—6*4. Vol strijdlust is er gestredener werd dan ook slechts één remise genoteerd. Deze remise kwam op naam van Smit, die geen enkel risico wilde lo pen. Strijdlust was er wel bij v. Loon, die met zwart in een Spaanse ope ning zijn tegenstander met f5 ver raste. Na een reeks scherpe zetten stond de Philidor-speler twee stukken voor, hetgeen meestal winst betekent. Ros- dorff buitte de slechte pionnenstel- ling (geïsoleerde dubbelspion!) van zijn opponent goed uit, won ook nog de kwaliteit en de rest was bekeken. Van Halderen stond na een' pion te hebben gewonnen zeer goed, maar door een verkeerde torenzet verloor hij de toren en daarmee de partij. De Haas had aanvankelijk een rustig partijtje, doch plotseling hakte hij in op het vijandelijk centrum en won. Aan het vierde bord speelde Bongers een sublieme aanvalsparty. Hij ver overde eerst een pion en verkreeg een zodanige druk op de stelling van z'n tegenstander, dat deze moest capitu leren. Nuttige winst boekte v. Brussel in een zeer attractieve partij, waarin hij eerst slecht stond, maar na ruil van een toren tegen het loperpaar plus een pion tenslotte de tijdslimiet bereikte met twee pluspionnen. Pols speelde zeer voorzichtig, maar in de slotfase stormde één van zRn torens de vijandelijke stelling binnen en de winst was een feit. Wisse overschatte zijn .stelling volledig en kon niet voorkomen, dat zijn opponent met beide torens zijn verdediging in stuk ken hakte. Aan het laatste bord had v. Duist alles te vertellen, maar in tijdnood ging hij na een incorrect offer ten onder. De gedetailleerde uitslag luidt: Kijk Uit Philidor U 3%—6y2. A. Beenhakker H. Th. v. Halderen 10;ir. A Zweristra H. van Loon 0—1; W. H. Boom W. M. Rosdorff 01; J. H. v. NieuwenhuizenE. Bongers 01; ir. J. Bukhuis drs. W. de Haas 01; F. van Maanen A. Smit Vi\ R. van Zwieten drs. A. G. J. van Brussel 01; J. E. Stada L. A. Pols 01R. Arentzen P. J. N. Wisse 1—0; F. J. Walda P. G. J. van Duist 1—0. Utrechtse Studenten Philidor III Z%616. Een half uur te laat begon Philidor III aan zijn allereerste wed strijd in de K.N.SR. Gedurende de hele wedstrijd heeft Philidor III de leiding gehad. Het begon met een winstpartij van Van Steenwijk, die in de opening twee pionnen offerde, een aanvalsleiding verkreeg en tenslotte na een kwaliteitsoffer en een gewei gerd loperoffer zijn tegenstander mat zette. Hierna noteerden we twee re- misis: v. d. Bult kwam niet verder in een pa ard- loper - eindspel en Ket ting bracht een paard-paard eindspel op het bord. De derde remise werd knap behaald door Visscher, die in een val trapte, maar kon afwikkelen naar een gelijke stand. De staart van het derde tiental deed het uit stekend met 3 uit 3. Mulder miste eerst nog wel de winnende voortzet ting, maar na enige tactische grapjes won hij twee pionnen, de kwaliteit en natuurlijk de party. Na de ope ning stond v. d. Maat zeer goed; een fout van zijn opponent werd af gestraft met pionwinst en zwart kon opgeven. Een uur voor de tydfase was het bord van v. Velzen een grote puinhoop. Nadat er wederzijds heel wat houtjes gehakt waren, stond de Philidor-man één' stuk en drie pionnen voor. Genoeg voor de winst. Ook de kopman Selier liet zien wat schaken is. Weliswaar kon zyn te genstander zich in de opening nog redden, maar na een zwakke zet werd de vyandelijke koning op het matje geroepen. De beide overige partijen van Barendse en Gerritsen gingen vanuit kansrijke posities in de tyd- noodfase de mist in: beide vlaggen vielen. De gedetailleerde uitslag luidt: Utrechtse Studenten Philidor III 3 Y2—6V2. T. Cal jé dr. P. Selier 01; D. Knol L. J. Barendse 10; P. Jangepier—C. E. P. M. v. d.Bult YzYaB. Buisman' C. K. v. Steen- wijk 01A. Rosmüller E. Kettinj A—Ya\ P. J. Kees drs. H. B. Ger ritsen 10: P. Vennix ir. W. Vi> scher YsYz; G. J v.. Breukelen - mr. A. J. Mulder 01; F. Bottenbtff 5 BOSKOOP Floreant heeft bel Katwijk in Boskoop erg moeilijk ge* maakt. De laaggeplaatste Bo; reikten naar een verdienstelijk gelijk spel van 11. Katwijk dat in de e ste helft wat sterker was. nam in tweede vijfenveertig minuten de lei ding. Schaap liet al snel 1—0 note ren. Toen scheidsrechter Stedehouwt-' halverwege de tweede helft aan Flo reant een strafschop toekende, den de Boskopers op gelijke hooff4 komen. Dat gelijke spel gaf Flo reant niet meer uit handen.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 12