KS LEERLINGEN-ZETTER LEERLING-DRUKKER staflid-beheerder LEIDSCH DAGBLAD GEMEENTE OEGSTGEEST Vakmanschap is Meesterschap en de Schoonheid van het eigen land Zuid-Limburg, landsdeel van een zo grote veelzijdigheid, dat Itet niet mogelijk is zelfs de voornaamste facetten daarvan in kort bestek ook maar enigszins te omschrijven. Daar is minstens een dikke A.N.WE.-gids voor nodig. Het minst-binnenlandse stukje Nederland met Maastricht als meest-buitenlandse provincie hoofdstad, met restanten van allerlanden, aller- heren en allervolken invloeden, van Romeinen en Kelten, van Franken, Lotharingen en Spanjaarden, Fransen en Duitsers, zelfs van Noormannen. Een weelderig golvend land, waarover met een zwierige en royale hand burchtruines, kastelen en kasteeltjes, kerken en kapellen, gesloten en gewone boerderijen, wind- en watermolens zijn gestrooid, als vroeger tegen Sinkerklaas opzet- tertjes op een tapijt van zachtgroen met oker en oranje, met tussen ornamenten van rijzige populieren de zilveren linten van de Maas en zijn zijrivieren, van beken en van beekjes. Bouwstijlen van vóór het jaar 1000 tol nu; muren van mergel, van veldkeien en baksteen en van combinaties daarvan, daken van steen rode pannen en grjze lei. Een levenslustig land met fanfares en har monieën, met schuttersfeesten, met uitbundig carnaval en stille devoties, met een goede tafel, waarop een keur van vlaaien en ronde kruidige koeken, lamsbout en forellen, asperges en cham pignons, rommedoe, wijn en bier, en Bourgondisch land. Land ook, waar hoofsheid en galanterie van vroeger hun stempel drukten op park- en tuin aanleg rond de kastelen, met meesterschap aan hun karakter aangepast. Vakmanschap is Meesterschap. Dat geldt voor de park- en tuinarchitecten van Zuid-Limburg, dat geldt sinds 1615 voor de brouwers van Grolsch, opvolgers van Peter Cuyper, die in 1676 Gïldemeester werd van de brouwers in Groettlo. Cjrolsch, ambachtelijk gebrouwen bier, met een eigen karakter en een bijzondere smaak en fris- Een juweel van een boekje 'OVER CARTOGRAFIE* Eind november a.s. verschijnt 'Over Cartografie', een rijk-geïllustreerde inleiding door F.W. Michels en G.E.K. Brummer tot de veel zijdige kunde en kunst van het kaartenmaken (geschiedenis, werkwijzen, kaarlsoorten etc.), met reproducties in zwart-wit en kleur van delen van oude kaarten. Het boekje van 18x18 cm, typografisch bijzonder goed verzorgd, heeft een stijve band van groen boekbinderslinnen met goudstempeling. U doet verstandig het nu al te bestellen door overmaking'van f 5,75 (kostprijs plus verzend kosten en B.T.W.) op giro 853546 van de Grolsche Bierbrouwerij N.V. te Enschede, onder vermelding 'cart.' Het wordt U dan onmiddellijk na verschijning (vóór St Nicolaas) toegezonden. Zij die geregeld reproducties van de Grolsche panoramakaarten bestellen, zullen van die kaarten door dit boekje nog meer plezier hebben. held, bereikt door een volkomen natuurlijk brouw- en rijpingsproces, dat bijna vier maanden duurt. Dank zij de mtuurlijke houdbaarheid van Grolsch, kan het kunstmatig houdbaar maken achterwege bijven, waardoor alle goede eigenschappen van dit bier worden behouden-). Grolsch bier, vers bier, mptjpjes en in timetjes. bierkenners vragen Wilt U een reproductie van deze kaart met onderschrift, perfect gedrukt op luxe-vergé-papier Doe dan ineen envelop een briefje met Uw naam en adres en de naam van de kaart: 'Zuid-Limburg'. Voeg daarbj 5 stukken van Grolsch-etiketten, waarop de G van Grolsch voorkomt. Van het etiketje van een beugelfles kunt U de G zo afscheuren; van een pijpje waarin precies hetzelfde verse Grolschj zult U het etiket eerst moeten afweken. Bent U geen Grolschdrinker en niet van plan dat te worden, sluit dan - in plaats van stukjes etiket - 5 geldige niet-vastgeplakte postzegels van 25 cent in. Plak de em dicht, frankeer met een postzegel van een kwartje en adresseer aan: Grolsch, Postbus 55, Enschede. De kaart wordt U dant" kartonnen kokertje franco thuis gestmird. Van de eerder uitgegeven reproducties zijn voorlopig geen exemplaren meer verkrijj» Het KREATIEF SENTRUM in Leiden zoekt een Zijn/haar voornaamste taak zal bestaan uit het voeren van de administratie, het beheren van het gebouw en het leggen en onderhouden van kontakten met ver schillende instanties. Hij/zij zal tevens in de wekelijkse stafvergaderingen mee moeten diskusslëren over de gang van zaken in en het beleid van het sentrum, waarbij hij/zij aan de hand van een finansieel overzicht adviezen dient te geven over de besteding der beschikbare gelden. Voor de uitoefening van deze taak is in ieder geval een ruime boekhoudkundige ervaring en kennis een vereiste en ook interesse in het open Jongerenwerk is een „must". Voor meer uitgebreide informatie en sollisitatie kan men schrijven naar Stichting Kreatief Sentrum, Breestraat 66, Leiden (tel. 34154). Bij het LEIDSCH DAGBLAD kunnen zowel als een geplaatst worden. Na een geslaagde opleidingstijd van 4 jaar (waarbij je 1 dag per week nog een school bezoekt) krijg je een diploma en ben je een werkkracht die in een goed en interessant vrk nog vele verdere mogelijkheden heeft. Hiervoor In aanmerking komen jongens van 15, 16 en 17 jaar die zeven klassen hebben doorlopen- Enige jaren u.l.o. of l.t.s. strekt tot aanbeveling. Wij laten je gaarne ons bedrijf zien, verdere inlichtingen bij: LEIDSCH DAGBLAD N.V. Witte Singel 1. Telefoon 25041 (toestel 31), Leiden. Ter verlichting van de taak van de hoofden der scholen stond de minister van onderwijs en wetenschappen toe aan de openbare lagere Terwee- school en Oudenhofschool voor één dag per week een extra leerkracht aan te stellen. Bij gebrek aan kandidaten is het tot nu toe niet mogelijk geweest deze extra leefkrachten te benoemen. Eveneens bestaat er dringend behoefte aan leerkrachten die bereid zij" tijdens tijdelijke afwezigheid van onderwijzend personeel deze voor langere tijd (b.v. enkele weken) te vervangen. Wij doen een dringend beroep op hen die de vereiste bevoegdheid bezit ten en niet (meer) bij het onderwijs werkzaam zijn, om zich beschikbaar t« stellen het onderwijs in deze gemeente uit de moeilijkheden te helpen e» kontakt op te nemen met het bureau onderwijs der secretarie, telef. 5130 toestel 05. Oegstgeest, 15 september 1971. Burgemeester en wethouders van Oegstgeest, de secretaris, de burgemeester, Jhr. T. A. J. van Eijsinga Jac. Vreeken. Adverteert in het „Leidsch Dagblai

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 14