Jerenwijk goede komt doorstroming m Achterstand op gebied van beroepsonderwijs Goed politie dat er is? Leiden sloeg goed figuur bij de biertapwedstrijden eel belangstelling voor nieuw Leiden S Mkt- RGOEDING GER VOOR JPLOITATIE IN LEIDSE REGIO Vermiste jongen nog spoorloos Raad van Leiden blijft vergaderen: nieuwe agenda Mannequinschool „Elegance" 1G 10 SEPTEMBER 1971 LEIDSCH DAGBLAD uch De loco"^urSemees" den voorgedragen, meldden zich in heel thouder Menken en de 'iem mingsambtenaar, de heer zijn gistermiddag op be- .^fc/eest bij de familie B. F. in de Meren wijk (Arends- I). Aanleiding tot dit be- s het feit, dat aan de heer enkele weken geleden de ui eutel van de in deze wijk flats werd uitgereikt en familie Holman behoort gezinnen, die met hun fc ng naar deze omgeviing rstromingswoning hebben iun vertrek naar de Meren- siar een flat is betrokken de huurprijs (inclusief ver en servicekosten) f 325 per ïdraagt, woonden zij aan de in een benedenwoning Is f93.40). Deze woning is toegewezen aan een echt- p" t op medische gronden een ,lo poning nodig had. Dit echt- een 4-kamerwoning achter >rde woonlaag) aan de Pe- lAnrooystraat, waarvóór een van f 125 per maand gold. ite pand is toegewezen aan dat woonde in een pand ge Rijndijk (huur f 65 per dat moest worden afgebro- T zover deze doorstromings- Qaarvan niet minder dan vier hebben geprofiteerd. Merenwyk zijn van het eer- r0fc>lex van 256 flats thans 108 toegewezen. Naast de ge- voor een flat, die aan de t etelijke Woningstichting wer- ven omhoog O g gehoorzaal tiniN B en w stellen de pr met de heer I. Milikan periode 1 oktober a.s. tot 1 volgend jaar opnieuw een tomst aan te gaan voor de ;ie van de Stadsgehoorzaal, 'er Milikan wil, dat de ge- Ijke vergoeding voor het ii te voeren beheer (inclusief huur van de zalen) van per jaar wordt gebracht op B en W achten deze verho- ■antwoord, omdat de inkom- ii de buffetexploitatie de djaren sterk zijn teruggelopen )llege acht het noodzakelijk ven met ingang van 1 sep- j.l. aan te passen in verband kostenstijgingen. De verho- >r zalen en middelen van de ïoorzaal bedraagt gemiddeld Jj Het tarief voor ochtendge- in de kleine zaal en de foyer M i sterkere mate verhoogd in p met de relatief hoge exploi ts iten esteld wordt van het assu- bcern Stad Rotterdam NV a een gedeelte van het in' aan- jjnde gebouw op het Bevrij- i aan de zijde van de Vijf voor de vestiging van een :entrum in Zuidwest. Bit gebouw gaan gebruik ma- kruisverenigingen, het ge- schooltoezicht, de GG [en de stichting schooltand- Om een zo optimaal mo- I bezetting van het centrum fijgen, zullen ook andere on- [ders voor enige ruimten in 1 worden gezocht. fnoemingen de raad moemen voor drie Jaar tot dijk commissaris bij de NV Duinwater Maatschappij de Jong uit Oegstgeest en ijzen een kandidaat op wie - aandeelhoudersvergadering voor commissaris worden acht; 'S i te wijzen als conrector van ise de Coligny scholengemeen- Irs J. h. F. Koot; r te plaatsen de heer R. H. iga als hoofd van de Gun- su looi naar de Du Rieuschool; H ontslag te verlenen aan f A. L. Kimpel als hoofd van n J ooi. De Schakel in verband b benoeming tot hoofd van k< rst, bijzondere school voor zeer if I k opvoedbare kinderen aan e Morsweg; benoemen tot hoofdleidster 1 kleuterschool „De Boter - mevr. H. Trouw-Wijnstra. Dty de waarneming is belast. het eerste kwartaal van dit Jaar nog 160 mensen, die niet voldeden aan de doorstromingen en/of huisves tingsverordeningen of die niet finan cieel draagkrachtig genoeg waren om een woning toegewezen te krij gen. Deze kandidaten werden op een reserve-lijst geplaatst. Daarnaast informeerden nog 23 gezinnen naar een toekomstige eens gezinswoning in de Merenwijk, ter wijl er drie belangstelling toonden voor de tweede bouwstroom van 484 flats, die volgend Jaar gereedko mt de aanmeldingen voor het eerste complex woningen tussen 1 mei en 31 juli 517 is gebleken, dat het wonen in de Merenwijk voor velen aantrekkelijk is. Ook de door stroming komt men daarvoor in aanmerking dan wordt een premie van f3.050 in het vooruitzicht ge steld blijkt thans op gang te ko men. Inlichtingen over deze door stroming worden verstrekt door het Bureau Voorlichting, afdeling huis vesting en op het spreekuur van de doorstromingsambtenaarop de koopavond in het Stadhuis en iedere donderdag in de modelflat in..de Me renwijk. Op de foto (Holvast) biedt wet houder Menken mevrouw Holman een geschenk aan. ADVERTENTIE ATTENTIE Parkeergelegenheid heeft U op een minuut afstand, v.d. Werf- straat, Oude Rijn, Kaasmarkt. Twee minuten Hooigracht (Ir. Driessenstraat) Oude Vest en Langegracht (Lichtfabrieken Het loont de moeite om deze grote collectie en de beste mer ken in te zien. Onze traditie is „altijd voor deliger" geen valse leuze „van zoveel voor zoveel" maar het gehele jaar „voor zoveel". En toch vak-standing als echte Juweliers en Horlogers. Onze eigen ateliers onderstrepen dit door echte vakservice te bie den. Doet er uw voordeel mee Gouden sieraden, verlovings ringen, horloges, klokken, cas settes, verzilverde geschenk artikelen, briljant. De beste merken de ruimste keuze. Juweiier-Horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 181. LEIDEN B. en W. vragen de het feit. dat vele typen onderwijs raad instemming met hun stre- landelijk bezien een groot aantal op- ven naar de stichting van meer 'eldingsmogelijkheden bfeden - Lei- den een grote achterstand op het ge- scholen voor middelbaar en hoger j bied van het hoger beroepsonder- beroepsonderwijs. Ze willen waar I wijs zal houden. Op het gebied van mogelijk en nodig één of meer j het middelbaar en het lager be- van de aangevraagde scholen, die roepsonderwijs zal het wellicht voor bekostiging uit 's rijks kas in aanmerking komen, verwezenlij ken in omliggende gemeenten. B. en W. willen zo spoedig mo gelijk voorstellen doen met be trekking tot het beschikbaar stel len van terreinen voor de bouw van scholen voor beroepsonder wijs. Het ziet er naar uit, dat Leiden weinig kans maakt in de komende Jaren met nieuw hogere beroepsop leidingen te mogen starten. Dit bete kent, dat rekening houdende met De afgelopen dagen hebben vele streng gecontroleerd wordt. Ik ge- van uw'lezers blijk gegeven van hun loof dan ook. meneer Brinks, dat er ontevredenheid over de vele over- I met Uw belastinggeld echt wel goed tredingen die door fietsers en brom- wordt omgesprongen, fietsers worden gemaakt in de Leid- Over het algemeen handelden de se Hout en andere parken in onze de grote vervuiling van gazons en mooie stad, door zich via 't Leidsch trottoirs door grote en kleine vier- Dagblad te richten tot de Heilige 1 voeters. Het ontgaat de voorbijgan- Hermandad. j ger dus niet wat zich dagelijks voor Indien men op de juiste wijze te- bijna elke huisdier afspeelt, de be- gen de overtreders wil optreden ver- wuste achteloosheid waarmee men dienst het mi. echter aanbeveling de huisdieren ht milieu laat vervui- dat men zich met zijn klachten len als ook het gemak waarmee men schriftelijk wendt- tot B. en W-, om dat de gemeenteraad bevoegd is tot het vaststellen van gemeentelijke verordeningen. Lezers schrijven Vooraleer ik dieper zal ingaan op de klachten van de ingezonden stuk- kenschrijvers lijkt het mij goed te stellen dat ik het in het algemeen wel met hen eens kan zijn. al kan ik moeilijk meegaan met de schrijver uit Oegstgeest die beweert "dat de politie graag achteraf staat te kijken en liever kennissen in haar dienstauto naar huis brengt". Er is geen gemeenteagent die het in zijn hoofd zal halen zo op te treden, Juist ook omdat zijn kilometerteller De dertienjarige Johannes Moer land, die na twee dagen spijbelen op 1 september van huis is wegge lopen, is nog steeds spoorloos. Na verspreiding van het signalement van de jongen door heel Nederland zijn bij de Leidse politie enkele tips binnengekomen, die op het ogenblik in onderzoek zijn. Op dit moment heeft de politie ech ter nog geen enkel aanknopingspunt gevonden over de verblijfplaats van de jongen. al zijn rommel op straat neergooit (aan de Brahmslaan staan al zeker een half jaar twee onbruikbare rij wielen tegen een gevel) en de onver schilligheid inzake het zich ontdoen van het huisvuil dat niet in de vuil niszakken kan worden geborgen, zijn overtredingen welke zeker in de ge meentelijke verordeningen veran kerd liggen. Dit soort onverschil- lihgeid dient te worden behandeld den behandeld. Dat de politie te tolerant optreedt staat buiten kijf. De straatverontrei- nigers die op heterdaad worden be trapt dienen zonder aanziens des persoons geverbaliseerd te worden. Als dan een forse boete volgt zal men zich zeker tweemaal bedanken voor men zich nog eens aan het zelfde vergrijp schuldig maakt. Verder zou ik nog enige aandacht willen vragen voor het feit dat Jonge lui op fietsen en bromfietsen in de Leidse Hout, het Van der Werfpark en het mooie park aan de Voorscho- terweg—Brahmslaan rondrijden, stads- en milieu verontreiniging alsmede de verschillende verkeers overtredingen, het negeren van ver ordeningen op welk gebied dan ook zijn te ernstige zaken om maar aan voor bij te gaan. Ook kan en moet worden opgetreden tegen het ver nielen van bloemen, struiken en bo men. Kan de politie niet een wat minder zachte heelmeesteres zijn en kunnen B. en W. geen parkwachters aanstellen? A. J. Men tink, Apollolaan. gelijk zijn te komen tot uitbreiding van de opleidingsmogelijkheden. Ge let op het grote aantal opleidings mogelijkheden dat ons land kent, speciaal voor wat betreft het middel baar beroepsonderwijs, moet ge steld worden, dat ook wat dit onder wijs betreft in Leiden en het gehele gewest sprake is van een achter stand op andere gemeenten. Voortzetting van 't in de afgelopen jaren gevoerde beleid zal mede met het oog op de te verwachten verdere sterke toeneming van deelne ming aan voortgezet beroepsonder wijs noodzakelijk zijn, wil voorko men worden dat nog meer leerlingen voor een voortgezette beroepsoplei ding op andere gemeenten zijn aan gewezen of wat in de praktijk veel voorkomt noodgedwongen een keuze maken uit de wel in het gewest Leiden bestaande opleidin gen. LEIDEN De Leidse raad moet nog een flink restant van de vorige agenda afwerken dat moet maandag lukken maar inmiddels is de volgende agenda op tafel gelegd. Die is voor maandag 20 september en belangrijkste praatpunt lijkt behandeling van de nota voetgangersgebied. B. en W. vragen de raad met de beleidslijnen in deze nota in te stemmen. B en W delen mee. dat in elk ge- en hoger beroepsonderwijs in de ge val 15 van de 24 agendapunten moe ten worden afgewerkt. Voorzichtig stellen ze: „de mogelijkheid bestaat, dat de vergadering daardoor op een later tijdstip dan het voorgeschreven sluitingsuur zal eindigen:" Dat is elf uur en het gebeurt zelden, dat de raad dan ophoudt De agenda luidt: Benoeming van een gemeentelijk commissaris bij de NV. Leidsche Duinwater Maatschappij en aanwij zing van de kandidaat, op wie in de aandeelhoudersvergadering voor de benoeming van commissaris bij genoemde NV de stemmen zullen worden uitgebracht. Benoeming van een hoofdleidster van de openbare kleuterschool aan de Rijnsburgersingel „De Boter bloem". Aanwijzing van een conrector van de Louise de Coligny-scholen- gemeenschap voor atheneum, havo en mavo. Overplaatsen van het hoofd van de Gunningschool (openbare school voor glo aan de Driftstraat) naar de Du Rieuschool (openbare school voor glo aan de Du Rieustraat). Verlenen van eervol ontslag aan het hoofd van de lagere school De Schakel. Verzoek van het bestuur van de Vereeniging voor Christelijk Onder wijs om medewerking voor het aan brengen van een marmoleum vloer bedekking in de leslokalen en enke le bijruimten van zijn school voor glo aan de Oosterstraat 16. Verzoek van het bestuur van de stichting Katholiek Onderwijs om medewerking voor de vervanging van gymnastiektoestellen. alsmede voor de aanschaffing van spelmateriaal, ten behoeve van zijn school voor glo aan de Haarlemmerstraat 32-34. Beschikbaar stellen van gelden Schooladviesdienst B. en W. hebben him gedachten over de schooladviesdienst neerge legd in een pre-advies naar aanlei ding van een brief van de werk groep Leidse Onderwijsdag. Zij zijn j voor verandering van inrichting aan- van mening, dat binnen het raam schaffing van meubilair en uitvoe- van de algemene, brede taakom- ring van onderhoudswerkzaamheden schrijving de arbeid van de school- tenbehoeve van het schoolgebouw, adviesdienst in sterke mate zal lei- j Maresingel 54. den tot bijzondere aandacht voor de I wijziging van de tarieven voor groep, waaraan de werkgroep In de het gebrulk van de galen van de meente Leiden. Schrijven van de „Werkgroep Leidse Onderwijsdag" inzake de Schooladviesdienst. Beschikbaar stellen van gelden voor de uitkering van een schade loosstelling wegens vervroegde inge bruikneming van enkele per celen tuingrond nabij de Hoge Mors weg. Voorlopige goedkeuring van het onteigeningsplan .Houtkwartier-zuid'. Toepassing van de garantierege ling als bedoeld in artikel 10 van de Wet Bezitsvormingsfonds 1971. Verhoging van de gemeentelijke bijdrage in de restauratiekosten van het Elisabethshof en het Hof van Zessen. Garanderen van rente en aflos sing van een aan de stichting be jaardencentrum „Lorentzhof" te verstrekken geldlening. Aankopen van de NV Electrlci- teitsbedrijf Zuid-Holland van grond voor de bouw van een 50/10 KV- station te Sassenheim. Actie in Leiden voor behoud van staf van Teuns LEIDEN De Leidenaar Ben Turk houdt morgen met een aantal medewerkers een handtekeningen actie om de met ingang van 1 novem ber a.s. bij het Medisch Opvoedkun dig Bureau ontslagen staf van dr. Teuns voor Leiden de behouden. Op enkele drukke punten van de stad zal een manifest over deze zaak worden uitgereikt. Er liggen handte- keninglijsten bij het Kreatief Sen trum, Dolle Mina, Troef, de Wereld winkel en Release. eerste plaats denkt: kinderen met een milieu-handicap. Beperking daartoe zou volgens het college het werk van de schooladviesdienst op onverantwoorde wijze verschralen. Drie ton Een krediet van f 280.172 wordt gevraagd voor verandering van in richting, aanschaffing van meubi lair en uitvoering van onderhouds werkzaamheden ten behoeve van het schoolgebouw Maresingel 54. Deze Marnix van Sint Aldegondeschool is hulpmiddelen ten behoeve van de af dringend aan restauratie toe. Voor deling voortgezet buitengewoon on- afbraak in verband met de noord- j derwijs van de openbare school zuidverbinding behoeft niet meer te 1 voor kinderen met leer- en opvoe- worden gevreesd. Het gebouw kan dingsmoeilijkheden nog jaren dienst doen. Bevordering van het middelbaar Stadsgehoorzaal. Opnieuw aangaan van een over eenkomst betreffende de exploita-1 tie van de Stadsgehoorzaal. Huren van een gedeelte van een gebouw op het Bevrijdingsplein ten behoeve van de vestiging van een ge zondheidscentrum. Deelnota inzake de vorming van een voetgangersgebied in de binnen stad 9 Beschikbaar stellen van gelden voor de aanschaffing van leer- en ADVERTENTIE OPLEIDINGSINSTITUUT Spoedopleiding voor hulsvrouwen. NIEUW: Dit jaar voor heren In houding en bewegingsleer. Tevens spoedopleiding voor fotomo dellen, mannequins en dressmen. Bekend van t.v., radio en pers. Inschrijving dagelijks. Mevrouw T. E. Guichelaar—Titselaer telefoon 020—761161 LEIDEN De kampioenen zijn verslagen, leve de kampioenen. Dat zou kunnen gelden voor de gister middag in de Stadsgehoorzaal ge houden nationale biertapwedstrijden voor Leiden en omstreken. De kam pioen bij de eenmanszaken van vorig jaar, Herman van Asperen van Par- doeza uit Leiden liet verstek gaan Hij verloor zijn titel aan de hee: J. van Heusden van de Morspoor'. in Leiden. Het team van het St. An- toniusclubhuis, vorig jaar overtui gend eerste, verdedigde zijn titel bij de teams wel, maar ze drongen ve rassend niet door tot de selectie ronde, d.w.z de ronde, waarbij de beste vijf strijden voor drie plaat sen, die recht geven te spelen om de drie eerste prijzen. Wel tot de laatste drie drongen mevrouw T. Kager en de heer H Slingerland van het Lisser Veerhuis in Leiden door. Uiteindelijk versloe gen deze debutanten zelfs in de finale de sterke teams van de Am- stelbron uit Leiden (de heer en me vrouw P. de Romyn) en de Vicolo- bar, ook al uit Leiden (B. Henzin? en E. Delprado.) Ook by de eenmanszaken bleek Leiden op alle fronten de sterkste De tweede plaats werd (evenals vo rig jaar) voor de heer W. Dubbe- laar van Bellevue en de derde voox de heer W. Neuteboom van Centrum Vooral de tweede plaats van de heer Dubbelaar was een verrassing. By afwezigheid van zijn grote concur rent van vorig jaar moest hy vol gens kenners de titel kunnen grijpen Het leek er sterk op, dat dit zou gaan gebeuren, want de voorronden sloot hy af met een gedeelde derde plaats en in de voorlaatste ronde was hij veruit de beste. Het geluk keerde zich toen echter van hem af ten gunste van de heer Van Heusden die in de voorronde een goed figuur Leiden, had geslagen door als eerste te ein digen, maar in de tweede ronde het zo liet. afweten, dat er een extra ronde nodig was tussen hem en de ook als nummer drie in de selectie ronde geëindigde heer L. Brittynvan de Oesterbar in Noordwyk. De eerste pryswinnaars kregen een medaille, beschikbaar gesteld door de VW-Leiden, een beker van Ho reca Nederland afdeling Leiden en een diploma van het Centraal Brou- wery Kantoor. Alle deelnemers aan deze vyftien- de editie van de biertapwedstryden in Leiden (sinds 1953 werden 672 plaatseiyke wedstryden georgani seerd, waaraan 34.000 mensen deel namen) krijgen een testimonium van de sociëteit der brouwers. Volgens de jury-voorzitter gebeurt dat Deslist De winnaars van de biertap wedstrijden: (v.l.n.r.) de heer J, van Heusden (de M or spoort mevrouw T. Kager en de heer H. Slingerland (Lisser Veerhuis). (Foto Holvast) niet in iedere stad maar het niveau van deze wedstryd lag volgens de jury uitzonderiyk hoog.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 3