Uitlatingen van Piet Hooy kwamen hard aan in Alphen Fraaie najaarscollectie van Modehuis De Groei JAN BOER KREATIEF WEG BIJ SENTRUM BESTEMMING VAN HUIS TER DUIN ONZEKER NOG Ad van Ommen op zoek naar graafmachine-specialist i Mozartavond in Duivenvoorde ei LEIDSCH DAGBLAD ALPHEN AAN DEN RIJN De door NCRV-producer Piet Hooy gesignaleerde onregelmatigheden tijdens de wedstrijden van "Spel zonder grenzen", zijn bij deelnemers, deelneemsters en leiding van de Alphense zeskampploeg behoorlijk hard aan gekomen. Gisteravond gunde men zich in de rust van de training wat tijd om over deze zaken van gedachten te wisselen. De Alphe- naren namen zich vast voor er op toe te zien dat dergelijke toe standen in Essen, waar woensdag de finale wordt gehouden, niet te laten voorkomen. Natuurlijk werden de voorbeelden aangehaald van de finale in Italië van verleden jaar, waar Al phen met grove middelen de eerste plaats werd onthouden. Angst voor benadeling door de Ju ry is niet het enige dat captain Ad van Ommen bezighoudt. Hij is ook nog driftig op zoek naar iemand die zeer goed met een graafmachi ne kan omgaan. In Duitsland staat een nummer op het programma waarin zo'n apparaat te pas moet komen, maar in de Alphense kern ploeg zit niemand die dat ding kan behandelen. Om half drie vertrek ken de Alphenaren zaterdag naar Essen: tot één minuut voor die tijd kan een liefhebber zich nog aanmel den. Er is wel iemand, maar om mee te gaan moet Je vrij hebben. En dat blijkt het kernpunt: er is geen geld om de aannemer, waar de ze knaap werkt, schadeloos te stel len. Zonder die specialist gaat Alphen kostbare punten verliezen, maar voor het enthousiasme van de ploeg, heeft dit nog geen merkbare gevol gen. Er werd gisteren behoor lijk zwaar getraind, ook vanavond zal dit niet veel anders zijn. Programma Na een korte bijeenkomst, mor genochtend in het Alphense gemeen tehuis, volgt er een gezamenlijke lunch van de ploeg (met echtgeno tes en verloofden) met het college van burgemeester en wethouders. Om half drie reist de ploeg per auto bus af naar Essen, in de avonduren is er een diner-dansant in een Duit se discotheek. De volgende dag, zondag. heeft men tijd voor wat ontspanning: een tripje naar het Gruga-stadion om Vrijdag Boshuis (achter Hoflaan 76) Ruil beurs voor verzamelaars 9.30 uur nam. Breestraat i9 Socletelt Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 912 uur nam. Kreatlef Sentrum (Breestraat 66) café-bar 122 uur 's nachts. Oude Vest 73 Stichting Scientology Informa tie-avond 8 uur nam. Mierennest (Morsweg 59) Klaver- Jassen 8 uur nam. Oegstgeest iLijtweg 7J_ Spreekuur Kreatief Sentrum (Breestraat 66) cineclub 9 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) Socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden) 8 uur nam. Zaterdag Kreatief Sentrum (Breestraat 66) bar-café 12-2 uur 's nachts, rommel markt 12 uur nam., beatledag 2 uur nam. Doopsgezinde kerk Adventkerk bij belstudie 10 uur voorm., prediking ds J. A. de Ruiter 11 uur voorm. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 9-12 uur nam. Oegstgeest (Het Witte Huis) Schaak sociëteit Palamedes 2-5.30 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) Socië' kamerbewoners staanden 8 Zondag Oegstgeest (Geversstraat 65) Socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden 11 uur voorm.-2 uur nam. Kreatief Sentrum (Breestraat 66) Café-bar 12-1 uur 's nachts, optreden van Kennv and Pete 8.30 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 9-12 uur nam. Rijnlandslyceum Apollolaan 1 Gem. voor oorspronkelijk christendom afd. Oegstgeest Spr. evang. N. v. d. Brugge 7.30 uur nam. Zijlsingel 2 Evangeliecentrum Spr. evang. J. Zijlstra 10 uur voorm. Hogewoerd 175 Jehova Getuigen Spr. dhr Sanders 10 uur voorm. Oude Rijn 3 Pinkstergemeente Spr dhr. J. Eikerbout 3 uur nam. Maandag Stadhuis Gemeenteraad 7.30 uur Rehoboth Leldse Amateurfotogra- fenvereniging Dia-avond dhr Gompel- Kreatief Sentrum (Breestraat 66) •Café-bar 12-1 uur 's nachts. Apotheekdienst De avond- nacht- en zondagsdienst wordt waargenomen door Apotheek Centraal, Breestraat 74, Apotheek Oegstgeest. Wllhelmlnaplein 8 en Apo theek Voorschoten Leldseweg 66. Doktersdiensten Leiden, tot zaterdagmorgen tien uur raadplege men de eigen huisarts, daarna tot zondagnacht twaalf uur uitsluitend voor spoedgevallen de dok terstelefoon 22222. Warmond. Dokter Walenkamp, tel, 2220 (wilkzuster E. Slager, Willem Warnaarlaan 21 Sassenheim, tel. 11495) Voorschoten. Dokter F. H. W. Swen, Veurseweg 20. tel. 2356 (wijkzuster Par- mentler, tel. 4646) Oegstgeest Dokter E. W. F. van Wal cheren. Oranjelaan 29.tel. 52130. Leiderdorp Dokter De Bruyne. Hoofdstraat. 8. tel. 22208 (Wijkzuster v. d. Leer, B. G. Cortslaan 34. tel. 23109). poolshoogte te nemen van de plaats waar de finale wordt gehouden ter wijl ook een bezoek wordt gebracht aan de wijnfeesten in de omgeving van Essen. Maandag gaat men in het stadion trainen, later op de dag volgt er een training voor de camera's. Dinsdag morgen gaan alle ploegen een boot tochtje maken, verder staat er voor die dag nog een camera-repetitie en de generale repetitie op de agen da. Woensdag wijst Ad van Ommen, aan de hand van de resultaten tij dens de trainingen en de lichamelijke en geestelijke conditie, de ploeg aan De captains van de diverse landen en de tv-mensen moeten nog verga- deren, de ploegleden zelf kunnen re- j laxen. Om vijf over liegen is het tijdstip aangebroken dat het erom gaat spannen: dan begint de uitzen ding die tot half elf duurt. Om 11 uur is het tijd voor een groot slot feest, dat waarschijnlijk tot een uur of vier zal duren. Donderdagavond omstreeks zeven uur komen de Alphenaren weer aan bij het gemeentehuis, waar het ge meentebestuur klaar zal staan voor een waardige ontvangst. Kaarten Hoewel is gebleken, dat de belang stelling in Alphen om de finale bij te wonen niet zo groot is als voor die van Verona van verleden Jaar, zullen er toch stellig nog wel supporters VOORSCHOTEN De Marot- zaal in Kasteel Duivenvoorde was i weer uitverkocht. Ditmaal voor het j duo Froukje Giltay iviool) en René Rakier (piano i. Het programma ver meldde maar één naam: Mozart. Te weten de dissonates Köchel Verzeich- I nis 301 en 379. beide in G, en K V j 454 in Bes. Solo verklankte de pia nist de Fantasie K.V. 396 in C en I het Rondo K.V. 511 in A. Alles in m Jeur dus. Toch verscheen er wel eens een onderdeeltje in mineur, zo als nogal duidelijk een thema variant in KV 379, welke sonate zelfs als geheel 'n ambivalente dur- moll houding aanneemt, waardoor dit werk magisch kan boeien en een spannend-musische aangelegenheid worden. Info - hearing Wassenaarse Jeugdraad NOORDWIJK ROTTERDAM zijn die het ter plaatse mee willen He\ staat nog niet vast wat er üi de maken. Men wordt dringend aange raden niet zonder toegangskaart op stap te gaan. omdat anders teleur- stelling zeker niet is uitgesloten. toekomst met Grand-hotel "Huis ter Duin" gaat gebeuren. Tot eind 1972 loopt het exploitatiecontract tussen de N.V. Pakhoed en de E.M.S. Daar- om kan er tot dat tijdstip niets nieuws Maandagmorgen tussen half negen $tand kQmen We, WQrdt fir een en tien uur kan men zich voor een studle gemaakt over de toekomstvan toegangskaart opgeven in het Al- dit r£0 bekende Noordwijkse hotel, phense gemeentehuis, in de loop van Men nauwe samenwerking met dinsdag kan men dan de kaarten af det gemeentebestuur van Noordwijk komen halen. De kosten per kaart bekijken. wat men met dit project zijn vijf gulden, uiteraard zonderkan doen waarbij restauratie of daarvoor moet men zelf Nieuwe uitgaven De eeuwige mens. door Louis Pau wels en Jacques Bergier Uitg: N. Kluwer, Deventer. Tarka de otter. Zijn leven en dood in het land van de twee rivieren, door Henry Williamson. Uitg.: C de Boer. Bussum. Valt er vanavond nog iets te ver- sieren? Dagboek van Nelie, ingeleid door Wim de Bie. Uitg.: A. W. Bru- I na en Zoon, Utrecht. 'bouw- een belangrijke rol spelen. De heer J. Heiaar. directeur van de N.V. Torenhoed de ontwikkelings maatschappij waarin alle projecten in de recratieve sector van de N.V. Pakhoed zijn ondergebracht ver telde ons dat "Huis ter Duin" niet overgedaan is aan de N.V. Hotex, maar dat men. tot het contract met de E.M.S. afloopt, nog op dezelfde voet blijft voortgaan. De exploitatie Is namelijk in handen van dit onder deel van het Zwolsman-concern en is daartoe van de N.V. Torenhoed ge huurd. Het vertrek van Huis ter Duin-di recteur G. Cleypool heeft niets met een eventuele verkoop te maken. Hij is in dienst van de E.M.S. en heeft geen verbintennissen met de N.V. Pakhoed. De heer Cleypool zou heen- de verdere modernisering van dit ho reca-bedrijf voor zichzelf geen expan sie-mogelijkheden ziet. Hij heeft verscheidene aanbiedin gen uit de hotel-sector gekregen en zal vermoedelijk in dienst treden van een Belgische maatschappij, die ho tels en motels exploiteert Vanmiddag heeft hij tijdens een informele recep tie afscheid genomen in de Spiegel zaal van "Huis ter Duin". De heer Cleypool was in Noord wijkse horecakringen een zeer ge ziene persoonlijkheid en een man van groot inzicht in deze bedrijfstak. Hij werkte in vele buitenlands ehotels en bracht tijdens zijn verblijf in Noord- wijk talrijke bezoeken aan het bui tenland, onder andere was hij in Amerika, om daar mogelijkheden te onderzoeken voor het aantrekken van Amerikaanse gasten. In het bijzonder omdat de zeer grote passagiersvlieg tuigen hun intrede zouden gaan doen. waardoor een trop naar het vasteland van Europa voor de Amerikanen veel voordeliger zou worden. De heer Cleypool was toen hij naar Noordwijk kwam eerst directeur van "Palace" en werd enige jaren gele den benoemd tot directeur van "Huis ter Duin" en tot algemeen directeur van de drie Noordwijkse E.M.S.-ves- tigingen "Huis ter Duin", "Palace" en Rembrandt". Zijn vertrek uit Noord Tijdens de koffiepauze van de training waren de wantoestanden in het "Spel zonder Grenzenhèt onderwerp van gesprek. (Foto Dijkman) Burgerlijke Stand WARMOND Geboren: Saskia d.v. N. Uljé en A C D. M. Vermeeren. sa- bine d.v. D. de Bruin en J. G. W. van Zuljlen. Geoffry F. M. z.v. Th. Hoek en P. H. T. Warmerdam, Adrianus N z.v. N. Kuiper en C. Heemskerk, Jaco- ba M. d.v. C. Bartels en M. Olijerhoek. Edo V. z.v. J. E. Hoekstra en M. Rog. Overleden: J. J. P. van den Berg 83 jaar, M. v. d. Voort 81 jaar. Ondertrouwd: A. J. G. Schakenbos en G. J M. v. d. Horst. W. J L M. Brama en C A.M. de Winter. J. N. M. Mens en M. F. Beugelsdilk, D. Bree- dijk en M. Noordermeer. K. van Andel en C. A. Juffermans. GEtrouwd: M. Westerink en C. F. de Goeij. J. M. v. Leeuwen en S. Paarde- kooper, A. J. G. Schakenbos en G. J. M. van der Horst. WASSENAAR De Wassenaarse Jeugdraad zal in de komende maan den weer regelmatig info-hearingen houden zoals die ook het vorige sei zoen reeds hebben plaatsgevonden. De eerstvolgende info-hearing is op I ses lukten hem niettemin donderdag 16 september vanaf half 8 bel opzicht, in het met nati ln de bovenzaal van de Openbare BI- doorzingen dus. Het Rondo J' bliotheek aan de Luifelbaan. Men zal heel fijntjes en «door geen K.V. 301 is uit een serie delige sonates en Mozart is bij 21 jaar. als hij tot nummer 300 is opgeklomme al een aardige dialoog tuss en viool in het stuk, overi wat te stereotiep imitatorisc! viool. De piano heeft hier FB tisch de leiding. Dat viel te omdat Rakier een kordate dt is, een hoog intelligente En een onbetwist begerei duopartner. Tegenover Froukje Giltay wat schut maar alles is bij haar heelthou plaatst en van een gracieui nnin.| de toon, hoewel niet marki meer temperament-, iets st< de snaren grijpen ware van !VeeSi wensen. Zij moet niet vrezeif de Mozart-sfeer te vallen, den-Allegro van K.V. 37 peert, muzikantesk, al op vioolsonate en op de Kreutl Beethoven. Van een ul leute samenspel bleek onvermin je fli de (als derde) vertolkte sona Rakier is ook organist en is toch doorgaans wel baar. Met name in het ren" van de toon in pianissLstn daties. Sommige subtiliteit het uitzeggen van een fr: ren in de Fantasie wat aan kracht. Maar daar moet bij skar kend' worden, dat Rakier de niet gebruikt en daardoor artistiek verzwaart. Heel i er geïnformeerd kunnen worden over de activiteiten van de Wassenaarse jeugdwerk-organisaties. Afsluiting van strandseizoen WASSENAAR Zaterdag woiMt voor de Wassenaarse Reddingsbrigade het strandseizoen 1971 op enigszins feestelijke wijze afgesloten. In de maand oktober volgen er nog enkele evenementen ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de WRB. o.m. op zaterdag 16 oktober de jubileum receptie in 't raadhuis, die door bur gemeester en wethouders wordt aan geboden. Op zaterdag 25 september is de WRB gastvrouwe in het Sportfond- senbad bij opdrachtwedstrijden, uit gaande van het district West van de Koninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen. The Lord s Folks bijzonder helder zijn we van een snifje "veloi pedaalfluweel, in Mozart-z! afkerig. KEES VI vei LEIDEN In verband met een in terne verbouwing van de zelfbedie ningsruimte van het postkantoor Gerestraat zal deze ruimte vanaf dinsdag een aantal dagen gedurende zijn kapelaan Kloosterman. De Mis de avond- en nachturen (19.0007.00 j begint om zeven uur. uur) gesloten zijn. LEIDEN De Jongerengroep "The Lord's Folks" zal zaterdag haar medewerking verlenen aan een doopviering in de Willib'rorduskerk in Oegstgeest. Het thema is: Een kind in ons midden. Celebrant zal Weer trimi«< dat in ZoeterwcP het ZOETERWOUDE Het (Mer dat vorig jaar in Zoeterwo ^ex start ging, blijkt aan te sln groep o.l.v. Han Trimp he i vo steeds uitgebreid. Aan het e «Ri' het vorige seizoen werd ter ting een "openbare les" Haasbroek. Dit werd gecombineerd voetbalwedstrijd waarin dij' bleek dat het wekelijkse trimmen een goede bijdragi de lichamelijke conditie op houden. Na een onderbreking vai maanden komen de heren i weer in actie. Dan gaat m i ijverig aan de conditie SJZ stelt hiervoor haar sj plex beschikbaar, inclusief mers, warme douches en aanvang is om 8.15 uur. NiiJI den van de trimgroep kuni r direct aansluiten of inlichting gen bij de heer Trimp. De training is zo opgezet reen aan zijn trekken komt 1 is te stoppen wanneer hij wil, cc tie enk tun »edra 3 lerdc gaan omdat hij door het niet be- i wijk wordt door velen in de toeristi- schikbaar krijgen van financiën voor sche sector betreurd. Porno-films en striptease LEIDEN Jan Boer. beheerder- „Teruggekomen administrateur van het Kreatief Sentrum heeft ontslag genomen. Samen met Jan Boer vertrokken ook Maarten van Tongeren «onderhouds- man) en Erik Kranenburg «lid van het Stichtingsbestuur). Als reden voor zijn ontslag heeft Jan Boer op gegeven: het beleid van de overige functionarissen van het Kreatief Sentrum. Dit zou voorbijgaan aan het „beoogde doel". Deze andere functionarissen zijn Theo van de Hoove, onlangs ge slaagd op de sociale academie en volgens sommigen te Jong voor zijn taak en Henno Eggenkamp. die aan vankelijk wegens het gebrek aan di ploma's was geweigerd door de Leid- se Jeugd Actie en CRM. maar later door salariëring uit de bar-omzet, toch kon worden aangetrokken. Kort na het in functie treden van de bei de heren gingen Boer en Van Ton geren met vakantie. Stichtingsbestuurslid Kranenburg vakantie be merkte Jan Boer dan ook. dat zijn collega's zich reeds aardig gevestigd hadden, waardoor de verhouding Jan Boer overige stafleden niei dezelfde was als die geweest zou zijn wanneer Jan Boer niet op vakantir was gegaan. Na enige weken deze si tuatie te hebben aangezien en te heb ben gewezen op het feit. dat het ge voerde beleid niet strookte met d« doelstellingen van het Kreatief Sen trum. zoals die vaststaan in de Sta tuten, maakte Jan Boer van de ont stane tweespalt een halszaak". Volgens Kranenburg werd de zaak zelfs zover op de spits gedreven da' tijdens een kitsch-avond het pu bliek werd geamuseerd met porno films en een complete striptease van één der stafleden, bpvallend ook in de weekends: de tot wilde agressie ge dreven bezoekers bekoelden hun over tollige energie door deurkrukken te mollen, wc-potten te slopen, piano's in elkaar te „tremmen" enz.". LEIDEN Het is uit met de carnavaleske mode van de laatste seizoenen. De mode wordt 'rusti ger', vooral gedistingeerder en dit beeld weerspiegelde zich opvallend in de gisteren in Motel Holiday Inn getoonde najaarscollectie van het Leidse modehuis De Groot. Bruin is de hoofdkleur van de nieuwe wintermode, hoewel daar naast in diverse variaties zwart en aubergine en voque zijn. De mantels, dus ook die in de elegante collectie De Groot, zijn overwegend met bont gegarneerd, waarbij bij zonder mooie (bijpassende) bonthoe- den en -mutsen kunnen worden ge dragen. Ze zijn chique, maar en dat is natuurlijk een persoonlijke smaak de vrolijke noot ontbreekt toch enigszins. De door Sonja, Marja, Chris. Che- rie. Norma en Louise geshowde mantelkostuums hadden als bijzon derheid korte jasjes tot aan de taille De zogenaamde "battle-dress". Fraaie modellen, al zullen velen even moeten wennen aan de midi- rokken met lange splitten, waarvan sommige met doorknoopsluiting. Het staat pikant en naast de minirokken is het weer eens wat anders. Vele van de geshowde Japonnen vertoonden een bijzonder modebeeld, namelijk een imprimé rok met effen bovenstuk, waarbij vaak een hesje werd gedragen van dezelfde stof als de rok. Er is daarbij veel gebruik gemaakt van Franse tweed in com binatie met Jersey. Veelal met ge breide mouwen en col Elegant wa ren ook de japonnen met bijpassend kort Jasje. Dat de maxi nog wel degelijk "in" is bewezen de maxi-Japonnen, de opvolgsters van de cocktailjurken. Verscheidene ook met imprimé rok ken en effen bovenstuk. Wat deze zomer al werd gezien, komt in de winter maxi-mode terug: de mouw met gladde kop en aangerimpeld on derstuk. Vele van de pantalon-emsembles waren in trenchcoat model en bla zerstijl. Ze geven een sportief en jeugdig elan en kunnen goed wor den gedragen door de niet meer zo Jonge vrouw. De geklede pantalon ensembles afwisselend met blin de sluiting, ritsen en soutash ver werking worden niet alle gedra gen met lange pantalon. Voor de jongere vrouw zijn sommige ensem bles ook met knickerbocker en gau- cho. waarbij dan wel laarzen moe ten worden gedragen. Het effect van het geheel is pittig en apart. Bijzonder fraai in de najaarscol lectie van modehuis de Groot zijn de Een bijzonder fraaie sufioc met roodvos garnering. (Foto I suede mantels, waarbij een roodvos garnering er echt sprong. De erbij gedragen kö^st muts, ook van roodvos. gaf neel een Russisch tintje. De bij de modellen gedra# bei den veel brede randen - van modehuis Messcher. D4td

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2