Zeilresultaten Kiel: „beangstigend goed" ta liaan se ludisten wpelen om ich legaal e ontkleden rrico Kliekjes en uitschieters bij Gerzons wintermode 125jaai^ tuinartikélen LEIDSCH 4Ü DAGBLAD (Van onze correspondent) Wie als nudist in Italië door een politieman wordt oopt de kans vijf jaar de gevangenis in te gaan. Terwijl tizerende nudisten, die het kunnen betalen dan ook ver naar Frankrijk of Joego-Slavië gaan waar het wel it men in nudistenkringen in Italië op verbetering van and. In de eerste plaats is er een wetsontwerp opge- or een socialistische afgevaardigdewaarbij nudisme aal wordt verklaard. Verder waren er protestacties in zoals een mars in badpakken naar het kantoor van Colombo. De politie verbood de optocht, maar de ac- iretaris van de nudistenbond, Bruni, liet toen weten iet zijn gevolg onverwachts bij Colombo zou aanklop- mannen en 200 vrouwen zijn bereid met Bruni mee te zomer zijn er ook heel len bedacht om het'zonne- ïder kleren toch mogelijk Zo ontwierpen de nudis- iamde topless-tenten, waar at ze maar wilden aan de blootstellen zonder gezien A gironummer: Hokje zwart maken, bon invullen in oper. envelop (zonder postzegel) sturen aan Leidsch Dagblad antwoordnummer 214, Leiden. Bakker zijn naar schatting 15 ie nudistenkampen in vol lor de 5.000 actieve leden udistenclubs van Dottore ar als meer mensen zou- aldus Bruni, „dan had- ;er 't dubbele aantal leden Tenslotte gaan er ieder 10.000 Italiaanse nudisten uitenland. Bruni heeft nu jlossing voor het probleem anstaande vrijdag worden zogenaamde dak-kampe- >pend. De leden, die in het ezit van een daktuin zijn, niet-bezitters uitnodigen. Bruni hebben Italiaanse log veel last van valse 5e bekennen hun familie naar een nudistenkamp n is ook een oplossing obleem gevonden. Daar is t-weekendservice. Dat be- hunkeraars naar het en een telefoonnummer len, dat dan op een band waar nudistenparty's zul- gehouden. Zolang de ar zogenaamd privé zijn. ?r niets tegen doen. :1de leeftijd van de nudis- hommelt rond de 40 Jaar. uit alle rangen en stan- ïgst voor niet respectabel worden aangezien, heeft ipaald dat de man altijd een vrouw bij zich te omgekeerd. de meest romantische om de gevangenis te ont- om een boot vol te laden en en daarmee buiten de wateren te gaan varen, magische grens was over- •okken de opvarenden on- end gejuich alles uit wat en Een boot van beschei dener afmetingen vaart eveneens in de weekeinden op de rivier de Pc heen en weer, volgepakt met nudis ten die aanleggen op van tevoren ge heim gehouden plaatsen. Arme burgervader Toch leek het probleem pas goed uit de wereld geholpen toen berich ten doorsijpelden uit het kleine plaatsje Poggio Nativo ten noordoos ten van Rome. De christen-de mocratische burgemeester Aldo Do- minici had bedacht dat het zijn dorp wel wat zou opfleuren als hij een aan de gemeente behorend stuk bos mei kasteelruimte aan de Italiaanse nu distenbond voor een lagere rente zou afstaan. De telefoon in het gemeen tehuis stond eenvoudig niet meer sti' en meteen kwamen geheimzinnige bezoekers uit alle landen van de we reld op het dorp af om het toekoms tige paradijs in ogenschouw te ne men. De winkeliers sloegen al met een voorraden in van zaken waar ze vroeger nooit enige omzetten mee haalden: zonnebrandolie, fototoe stellen en verrekijkers. Maar terwijl de 38-Jarige burge meester zijn opwindende plannen eerst nog ten goedkeuring aan de gemeenteraad moest voorleggen, zijn de kanonnen al op de arme burger vader in gereedheid gebracht. Van zelfsprekend komt het protest van de kerk, ditmaal in de persoon van va der Jacobelli, Fransiscaan en dorps pastoor. Jacobelli heeft de arme bur gemeester eerst enige uren onderhou den binnen de muren van het kloos ter, waarna hij tevens de verontwaar diging overgebracht van de non nen. die in de buurt in een (van zelfsprekend ander) klooster verblij ven. Bloot zongenot aan de. Po Opbouw richt zich eigenlijk op Spelen 1976 AMSTERDAM De kwantitatief sterke Nederlandse zeil- afvaardiging naar de voor-Olympische wedstrijden in Kiel vorige week zaterdag beëindigd heeft ook kwalitatief aan de verwachtingen beantwoord. De prestaties van de bemanningen in de dertien geselecteerde boten worden als „bijna beangsti gend" gekwalificeerd door de chef d' equipe, de heer T. Kase- mier, secretaris van het Koninklijk Nederlands Watersport Verbond. In twee van de vijf Olympische zeilklassen werden Neder landers als tweede „afgeblazen" in het algemeen klassement. Ben Staartjes uit Hilversum, met bemanningslid Kees Kurpers- hoek. in de Tempestklasse en Fred Imhoff uit Scheveningen, met fokkemaat Simon Korver bij de FD's. Spanningen wtienjarige Amerikaan- ilent Chris Evert heeft 'igen manier om zich reiden op de halve fi de open Amerikaanse pioenschappen in Fo- waarin zij Billie Jean ontmoeten. In gezel- haar moeder dfiinkt zij el melk. Aan welke spanningen Dominici blootstaat, blijkt wel uit het feit dat hij nu de meest tegenstrijdige mede delingen doet. Het zou kunnen zijn dat de verantwoordelijkheid voor het project hem te zwaar wordt. Vader Jacobelli hoopt dat natuurlijk. Maar dan blijven de winkels wel met hun gloednieuwe verrekijkers zitten en moeten de nudisten opnieuw als (blo te) dieven in de nacht door het leven gaan. Het kamp van Poggio Nativo zal begin Juni van het komende seizoen worden geopend. De spanning wordt zo ondraaglijk dat de nudisten zich er hun kleren bijna bij van het lijf trekken. kaasrecorder op de Firato niet vergeten- Fricoeten I FD's. een 14de voor Heike Blok in de Solings en een 15de voor mr. j R.Mulder in de Tempestklasse. En i de meesten van de andere Neder - I landers rangschikten zich eveneens I op eervolle plaatsen - (Eur. Finn- kampioen Binkhorst 24ste, Arie I Klein 26ste in de soling, Alborda 28ste in de Tempest) -, met uitzon dering van Jan Verhagen in de FD's (39ste van de 52), ir. G.Bakker in de Solings (40ste van de 50» en Jan Bol, de enige Nederlander in de Draken, die met de 37ste plaats van de 46 genoegen moest nemen. Jan Bol kan echter als excuus laten gelden, dat hij door een ongeval de training lange tijd heeft moeten onderbreken. In Kiel werd hij door nóg meer pech achtervolgd met een gebroken Genua en een over boord gevaren mast. Vele factoren En waarom nu „bijna beangstigend" al deze resultaten? Omdat men ge neigd zou zijn buiten z'n schoenen te gaan lopen door al die lauweren, hetgeen erg kwalijk is. In de zeil- 6port zijn de beoefenaars namelijk van talloze factoren afhankelijk, zoals weer. stroming, materiaal breuk, zodat lang niet alles van technische, tactische en fysieke kwaliteiten afhankelijk is. De grijze heer Kasemier - oud-ma rine-officier en een heel leven in de zeilsport achter de rug - wil .dan ook uitdrukkelijk niemand van zijn Kiel-équipe naar voren schuiven of voorspellen dat deze of gene vol gend jaar goed zal zijn voor een Olympische plak. Hy wil het er voorlopig bij laten, dat de resulta ten de verwachtingen hebben over troffen. Waarmee hij overigens - evenals Jacques van Hellemond, de bondstrainer - erg gelukkig is, om dat Kiel voor het grootste gedeelte heeft bewezen, dat aan de eisen van het NOC kan worden beant woord. Duidelijker vertaald: eindi gen bij de eerste acht landen. In vier van de vijf klassen is dat waar gemaakt, en de chef d'équipe hoopt ook, dat Nederland tijdens de Spe len in de Draken op het water zal kunnen verschijnen. Maar Jan Bol en zijn bemanning zal dat laatste Jaar dan nog hard moeten aanpo ten. Waarin de heer Kasemier ove rigens alle vertrouwen heeft. De revenuen ziet hij als uitvloeisel van het nieuwe wedstrijdbeleid. Een opbouw van de grond af. met een nationaal trainingscentrum in Me- demblik, een bondstrainer in de persoon van Jacques van Helle mond. conditietraining en een volle dige inzet van de gegadigden. „De opbouw richt zich eigenlijk op de Spelen van 1976", onthult de heer Kasemier, „met als belangrijk ste beleidslijn verbreding van de top in de Olympische klassen." De jeugdige zeilers ontvangen hun „vooropleiding" in de internationale 470-klasse, een tweemans-zwaard boot, waaruit zij later naar de Olympische boten kunnen overstap pen. Dat zij hun lessen in de 470 ter harte nemen kan niet beter worden bewezen dan door het beha len van de wereldtitel. Dat pres teerden de gebr. Van Werkhoven in Ostende. AMSTERDAM - Het lijkt wel of er bij Gerzon, waar men gisteren de nieuwe najaarscollectie lanceerde, wat kliekjes uit het tijdperk van onroerend goed handelaar C. de Ruiter zijn overgebleven. Naast op merkelijke blikvangers zoals de uit stekende confectie mantelpakjes en Jassen van Max Heymans en Jer sey-combinaties van Pierre Cardin zullen er de komende maanden ook een heel stel aubergine- en terra- oottakleurige midi-mantel6 in de rekken hangen die beslist, verouderd zijn. De Jacquard mantelpakjes in de zelfde tinten en de corduroy vrye- tijdscolberts voor mannen die in Gerzon's „Top Shops" verkrijgbaar zijn behoren ook niet bepaald tot de allernieuwste modesnufjes. Dat is erg Jammer omdat de inko pers van het pas vernieuwde con cern ook erg goede creaties kochten. De Jersey pullovers en pantalons van Pierre Cardin bijvoorbeeld maar ook flatteuze mantels van ve lours, kleurige wollen deken toppers en voor iets meer dan tweehonderd gulden een geraffineerde a pen Jas van zwart acryl. Het wordt dus wel een gezoek in de rekken want er zijn in de nieuwe najaarscollectie kleren voor alle leeftijdsgroepen en dat allemaal omdat het warenhuis zo veel moge lijk klanten probeert te trekken. Zelfs moeders met kleuters kunnen er terecht maar die moeten dan wel een dikke portemonnee mee nemen want een leuk broekpak voor een tweejarige meisje kostte meer dan honderd gulden. Zwaar jaar De huidige top. In totaal zestien schepen bemannend, wacht intussen nog een enerverend Jaar met zware wedstrijden, ingespannen training en gedurende de winter behalve de conditie op peil houden de theoreti sche. tactische en technische vervol making van de zeilkennis. Begin maart wacht dan weer de harde praktijk op het water in binnen- en buitenland met de (vervroegde) Kielerwoche als laatste steekproef. Daarna aan de Zeilwedstrijdcom missie van het Verbond de moeilij ke taak de echte Olympiërs aan te wijzen. Dan pas worden namen ge noemd! P.C. Hooftprijs voor Kouwenaar DEN HAAG (ANP) Gerrit Kou wenaar heeft minister P. J. Engels van CRM meegedeeld de staatsprijs voor letterkunde (P. C. Hooftprijs) 1970, groot f 8.000,- graag te zullen aanvaarden. De prijs zal hem op 27 oktober in het Muiderslot worden uitgereikt. De prijs werd Gerrit Kouwenaar door de vorige minister mej. dr. M. A. M. Klompé toegekend voor zijn gehele letterkundige oeuvre. De Ju ry, die de minister voor toekenning adviseerde, bestond uit: H. Ooster huis. Andreas Burnier. M. Mok, W. de Moor, C. Nooteboom. H. U. Jesse- run d'Oliveira en D. Verspoor. in het centrum wan amsterdam nuookin -\ haarlem Winkelcentrum Schalkwijk ^*3 amstelveen Winkelcentrum Binne leidschendaft? Winkelcentrum leidschenhage Een Bordeauxrode gestreepte blazer van zuiver scheerwol f 279 doorknoopjurk met mouwloze j en een gele flausch carcoat 1 f1 179J Ter kennismaking: het 4 weken voor de halve prijs Q Ik word abonnee per 25 sept 1971 en ontvang de krant reeds vanaf heden. n Stuur mij 4 weken het Leidsch Dagblad voor half geld en noteer mij aansluitend als abonnee naam: adres: plaats:

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 21