rs joe zou (voorwaardelijk) naar Amerika willen komen Bali heeft grootse plannen ontwikkeling toerisme voor Wij zijn niet verantwoordelijk Naar de mening van James Reston (New York Times): Advocaat verschafte wapen aan uitbreker Diepgewortelde eigen cultuur houdt bederf tegen INDONESISCHE GENERAALS VRIJGELATEN DENSDAG 1 SEPTEMBER 1971 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 9 s e der| n dat (Van onze correspondent mr. H. L. Leffelaar) "^WASHINGTON (GPD) De Chinese premier Tsjoe En-lai iu niet ongenegen zijn een bezoek te brengen aan de Vere gde Staten, maar niet voordat er overeenstemming is bereikt n Mfer de zetel-kwestie van Formosa in de Verenigde Naties, weridus een nieuwe verklaring van de Amerikaanse journalist imes Reston, vice-president van de „New York Times", die ïlangs een bezoek bracht aan China. Reston herhaalde zijn richtfening, dat er weinig valt te verwachten van het bezoek van resident Nixon aan Peking. Maar volgens Reston, die een vraaggesprek van enkele uren had met premier Tsjoe En-lai, is presi dent Nixon erop uit om een snel politiek compromis te sluiten met Peking, terwijl de Chinese leiders, naar zijn mening, eerder geïnteres seerd zijn in tekenen dat Amerika bereid is om zekere „beleidsfouten" ten aanzien van China toe te geven. Reston heeft tijdens zijn verblijf in China opgemerkt dat er pogingen gedaan worden om de alles-domine- rende figuur van Mao Tse-toeng wat minder op de voorgrond te plaatsen, Hij brengt dit in verband met het feit dat de Chinese leiders er zich van bewust zijn dat Mao Tse-toeng zo oud geworden is (78 jaar), dat hij spoedig kan sterven Chinese volk daarop wil voorberei den. Maar, aldus Reston, het kan ook zijn dat men daartoe is over gegaan omdat president Nixon op korte ter mijn een bezoek aan Peking brengen. -5<» N !hina bezorgd Het is Reston's mening, dat presi- nt Nixon voornamelijk naai- Pe ng gaat om politiek gewin en niet a de kern van het probleem van lina ten aanzien van de Westerse >reld dichter bij een oplossing te engen. Reston voorspelt dat Nixon jrde woorden te wachten staan in dicing. Het was ook zijn indruk dat Chinese leiders wel verwachten it Washington zich zal terugtrek- sn uit Zuid-Vietnam, maar niet dat i Amerikaanse regering bereid is op >rte termijn concessies te doen ten inzien van Formosa. Volgens Reston zijn de Chinezen i de eerste plaats bezorgd over de inwezigheid van een miljoen Rus- sche troepen aan de noordelijke renzen en zijn de Chinese leiders inder betrokken bij Hanoi dan hij ad gedacht. Om die reden denkt eston dat Peking besloten heeft de tenadering van de Verenigde Staten let te weigeren. Tenslotte zou een een Amerikaanse presi- ent Moskou er van kunnen weer ouden om een openlijk agressief be id ten aanzien van Peking te voe- -ER WAS EEN mVERGUNNING ONDERWEG... ATHENE (AFP) Toen zater- lagochtend .1.1. brand uitbrak op de CJJriekse veerboot „Heleanna", was en vergunning onderweg naar irindisi om met dit schip meer dan 20 passagiers en bemanningsleden e vervoeren. Dit heeft de Griekse onsul in Brindisi volgens berichten n de Griekse pers verklaard. Deze 'e'rgunning moest een eerdere 'an 27 mei J.l. vervangen waarbij iet maximum-aantal opvarenden op 120 was gesteld. Dat de brand vele doden en ge bonden heeft geëist, wordt o.a. toe- jeschreven aan de omstandigheid lat er veel te veel mensen aan boord I paren. ,ar Inmiddels is de procureur-gene raal van de Griekse havenstad Pi- lelaeus, Fafoetis, een gerechtelijke ac tie begonnen tegen „X" om het ge- jeurde met de „Heleanna" uit te toeken. Volgens hem moet een even tueel proces in Griekenland worden gevoerd, omdat het een Grieks schip betreft dat zich in internationale wateren bevond. Er zouden al diplomatieke stap pen zijn gedaan om de vrijlating te bewerken van de gezagvoerder van de veerboot „Dimitrios Antipas die In Brindisi in voorlopig arrest zit. Gouden handdruk voor personeel van Federatie DEN HAAG De 270 personeels leden van de Nationale Federatie voor Huishoudelijke en Gezinsvoor- Jichting die per 1 januari van hest volgend jaar, door intrekking van de overheidssubsidie, op straat komen te staan zullen van een zeer gunsti ge wachtgeldregeling kunnen profi teren. De staatssecretaris van CRM, me vrouw Van Veenendaal, heeft dit gis termiddag aan de vakbonden meege deeld. Mevrouw van Veenendaal be loofde de vakbonden dat het minis terie bovendien naar mogelijkheden zal zoeken om de personeelsleden el ders te plaatsen. Over de uitvoering van de wacht geldregeling zal zij morgen een ge sprek met het bestuur van de Na tionale Federatie hebben. Intussen zoekt de federatie naar mogelijkheden om de werkzaamheden met financiële steun van enkele ge meenten toch nog voort te zetten. Nieuwe zaken i LEIDEN Gistermiddag is aan de Oude Singel 144 „De Vreeburgh" ge opend, een horecabedrijf met zalen, een bar, e.d. De heer en mevr. Vree- burg-Bemelman hebben de oude pa triciërswoning stijlvol laten inrich- I ten. Vanmiddag openen Van Uf- t felen's Modehuizen een nieuw filiaal in de Breestraat 103-105 in het pand waar Stanford kleding gevestigd is geweest. Rogers realist Tot zover onze correspondent. Uit Houston meldt AFP, dat de Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Rogers, gisteren in een toespraak tot de nationale con ventie heeft van het „American Le gion" gezegd heeft dat de normalise ring van de betrekkingen met de volksrepubliek China snel noch ge makkelijk zal verlopen. In een toelichting op de „nieuwe buitenlandse politiek" zei Rogers dat de ideologische verschillen duidelijk blijven en dat de houding van China tegenover de Verenigde Staten blijft getuigen van vijandigheid. Maar „het is een poging die de president bereid is te doen in het belang van de sta biliteit en de wereldvrede". De minister wees de oud-strijders erop dat de nieuwe politiek niet zal leiden tot verzwakking van de Ame rikaanse verplichtingen „aan vrien den en bondgenoten in Azië". „Er kan geen vrede woren gesticht op het breken van plechtige beloften of op het schaden van primaire be langen". Hij herhaalde de belofte van de president dat de nieuwe politiek geen poging inhoudt serieuze onder handelingen met de Sowjet-Unie te. te gaan. Premier Lynch van Ierland: Lezers schrijven Bonthandel beschermt zes bedreigde diersoorten GENèVE (DPA) Als eerste fase van een internationale boycot tegen Jagers op dieren die gevaar lopen uit te sterven zullen bonthandelaren en pelterijfabrieken met Ingang van heden geen huiden meer invoeren, bewerken en verkopen die van der gelijke dieren afkomstig zijn. Het „World Wildlife Fund" (We reld Natuur Fonds) maakte gisteren in Morges, bij Genève, bekend, dat 'n akkoord met het Internationale Ver bond van pelshandelaren van kracht is geworden waarin een dergelijke afspraak is gemaakt. Bij het ver bond zijn de nationale organisaties van 23 landen aangesloten, waaron der de meeste westelijke alsmede de Sowjet-Unie. Door deze maatregel worden de volgende diersoorten beschermd die gevaar liepen door de Jacht op hui den te wotden uitgeroeid: luipaarden, tijgers, nevelpanters, Jachtluipaarden, La-Plata-otters en reuzenotters. De beschermde tijd is voor luipaarden en Jachtluipaar den beperkt tot drie jaar. Beroepingswerk NED. HERV. KERK Beroepen te Terheijde aan Zee A. J. van Bins bergen te Jutrijp; te Hoe velaken: J. C. Schuurman te Ede: te Zeist: J. P. van Roon te Katwijk in Zee. GEREF. KERKEN Beroepen te Nükerk: P. J. Ribbe- rink te Strijen. Aangenomen naar Marum: L. G. Rozendal, legerpredikant te Harder wijk. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt buiten verband) Aangenomen naar Marknesse (N. O.P.)B. Wielenga, kandidaat te Ba- rendrecht. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Drachten: C. Bos te GEREF. GEMEENTEN WAAR IS DE POLITIE? Wat betreft het artikel in de ru briek „Lezers schrijven" van uw blad gisteren n.l. „Fietsen in de Leidse Hout" wil ik erop wijzen, dat ook in v. d. Werff-park en het Plaiït- lustig wordt gefietst. Eveneens ondanks de aldaar geplaatste ver bodsborden. En wat te denken van het feit dat oogluikend wordt toege laten dat een met veel moeite en hoge kosten aangelegde speeltuin, door de jeugd in' een 6looptuin is veranderd!. Ondanks protesten van de omwonenden en een uitgebreid verslag geïllustreerd met foto's), in blad, gaat het „bedrijf" onge stoord verder! De slogan: „Goed dat er politie is", dient dan ook te wor- New York is weer eens het toneel geweest van een gevaar lijke schietpartij. In een poging om handelaren in verdovende middelen te arresteren was di 21-jarige vrouwelijke politie agent Kathleen Conlon in burger de straat op gegaan om drugs te kopen. Het had haar bijna het leven gekost, want zij werd door enige mannen aangevallen. Een van de aanvallers vuurde tiuee schoten, waarbij hij op haar hoofd mikte. De man miste. Twee agenten, die haar rugdekking ga ven, wisten een van de boeven te overmeesteren. Foto: politiecom missaris Patrick Murphy stelde agente Conlon aan de pers voor maar het spreekt vanzelf, dat zij daarbij geblinddoekt was om her kenning te voorkomen. Kathleen Conlon, die dus ernstig levensge vaar heeft gelopen, heeft intusseji promotie gemaakt. (Van onze correspondent) LONDEN (GPD) De regering van de Ierse republiek wijst met klem alle verantwoordelijkheid van de hand voor het incident van afgelopen zondag aan de grens met Noord-Ier- land. Daarbij kwam een Britse kor poraal door de kogel van een sluip schutter om het leven. Premier Jack Lynch voerde nieuwe ammunitie aan voor de oorlog met woorden tussen Dublin en Londen. Hij zei dat de fatale schoten op Noord-Iers grondgebied werden gelost niet in zijn land, en hij toonde zich uiterst verontwaardigd over de lezing die Britse militaire autoriteiten het incident geven. "Bewegingen dat eenheden van ons leger werkloos toezagen, terwijl er vanaf ons grond gebied zou zijn geschoten, missen elke grond", zei Lynch. Zelfs de grootste optimiSt kan in de Jongste verklaring van Lynch geen spoor van verzoening met Londen be speuren. Zijn visie van de ongeregeld heden bij Crossmaclen werpt alle schuld op de Britten en Lynch be klaagt zich in forse taal over de mi litaire leiding in Ulster, die blijkbaar de bewegingen van de eigen troepen niet meer in bedwang kan houden. In de afgelopen twee jaar zijn er dertig grensschendingen geconsta teerd, aldus Lynch. De Ierse regering had keer op keer op haar protesten in Londen de verzekering gekregen dat de grensoverschrijdingen per on geluk waren geschied. Afgelopen zon dag echter, zegt Lynch in zijn ver klaring, waren twee Britse pantser wagens meer dan anderhalve kilo meter op het territoir van de repu bliek doorgedrongen. De stellige verzekering van Lynch dat de schoten in Noord-Ierland zijn gelost en eenheden van het Ierse le en politie pas ter plaatse arri veerden toen aan gene zijde van de J. Vermeer v. d. Bran'delerkade 102 Leiden WASHINGTON (DPA) De 29- Jarige Amerikaanse advocaat Ste phen Mitchell Bingham, die „Sole- dad-broeder" George Jackson het wapen zou hebben verschaft voor de uitbraakpoging uit de Quentinge- vangenis in Californië, is door offi cier van Justitie Bruce Bales beschuldigd van moord. De officier verklaarde dat een onderzoek de con clusie had1 opgeleverd dat Jack alleen aan het wapen was kun- komen bij de ontmoeting met Bingham. Bij het incident in de Quentin-gevangenis werden an derhalve week geleden Jackson zelf, twee blanke gevangenen en drie be wakers gedood. Bingham was volgens de gevange nisdirectie kort voor de uitbraakpo ging bij Jackson in zijn cel geweest. Toen bewakers In het haar van Jackson een wapen ontdekten poog de deze de gevangenis te ontvluch ten. Districts-officier Bales heeft Bingham in vijf gevallen van moord aangeklaagd: één aanklacht voor el ke dode met uitzondering van Jack son die volgens de berichten door een bewaker werd neergeschoten. Rechter Smith heeft een arresta tiebevel tegen Bingham uitgevaar digd zonder daarin de clausule op te nemen dat hij op borgtocht kan wor den vrijgelaten. Sinds het incident In de gevangenis is Bingham spoorloos hetgeen het vermoeden versterkt, dat hij op een of andere manier bij de uitbraakpoging van Jackson betrok ken is geweest. DEN PASAR (GPD) Er be staan grootse plannen om het Indonesische eiland Bali, dat nu ongeveer 50.000 buitenlandse toe risten per jaar trekt, „open te gooien" voor een nog veel grotere stroom. Als illustratie kan dienen dat het aantal bedden in de ho tels van "internationale klasse" op het ogenblik 500 bedraagt in het Bali Beach hotel, in hotel Bali (het oude KPM-hotel uit de jaren-'30 en hotel Den Pasar. Het streven is dat er over 45 jaar 7.200 bedden zullen zijn. Om dat te be reiken zullen er zo'n twintig tot dertig grote luxe hotels bij moe ten worden gebouwd plus talloze bungalow-parken. Door Peter Schuhmacher Deze cijfers zijn ontleend aan het officieel nog niet voor publikatie vrijgegeven „master plan," dat een groep Franse deskundigen in op dracht van het Internationale Mo netaire Fonds en op verzoek van de Indonesische regering heeft opge steld. Verwacht wordt dat de rege ring dit plan, dat ook voor het groot ste deel door het IMF zal worden ge financierd, nog dit Jaar zal goed keuren. Volgend jaar kan dan met de eerste fase worden begonnen. Volgens de IMF-studie, die al 650.000 dollar heeft gekost, zullen er over tien Jaar elke dag op het eiland zo'n 400 voertuigen, variërend van lichte motorfietsen (die men nu voor een tientje per dag kan huren) tot grote luchtgekoelde bussen, in dienst van het Balische toerisme op het eiland rondrijden. Maar de wegen op Bali, die nu allemaal maar twee rij stroken hebben, zullen niet wor den verbreed om het landschaps- schoon niet aan te tasten. Bij de plaatsing van de geprojecteerde ho tels en bungalows is daar ook reke ning mee gehouden. Men neemt op het ogenblik proeven met kleine twee-persoons bungalows (zes dol lar per nacht) die in Balische stijl zijn opgetrokken. Het toerisme op Bali is een zeer ln het ooglopende zaak, althans in bepaalde zuidelijke delen van het eiland. Maar als over 'n poosje zo'n half miljoen toeristen per Jaar de Balische dansen, hanengevechten en andere cultuuruitingen komen bewonderen, dan zal men toch moei lijk meer kunnen voorkomen, dat Bali een soort van „Indonesisch Marken en Volendam" wordt. Op het ogenblik is de situatie zo dat men eigenlijk kan spreken van twee soorten buitenlandse bezoekers. Dat zijn de „reizigers" (travellers). Jon geren, veelal studenten en hippies en anderen, die zich verre houden van de rijke met camera's omhangen Amerikaanse, Australische en Euro pese toeristen. Deze laatste catego rie wordt door de „reizigers" dan ook met enige minachting „Bali beachers" genoemd. De gemiddelde toerist nestelt zich in een van de drie gerenommeerde hotels voor 12 tot 15 dollar per dag. Hij vermaakt zich aan het strand of in het zwembad, koopt dure sou venirs in de hotelwinkels en werpt af en toe eens een blik op het bord in de hal om te zien wanneer er weer een bus of een groepje taxi's vertrekt naar een uitvoering van de Balische ketjak (apen)-dans of wan neer er een bustocht langs mooie tempels wordt gemaakt. Zo'n dansuitvoering is een attrac tie die dagelijks voornamelijk voor toeristen wordt opgevoerd. Het zijn zeer sierlijke en moeilijke dansen, die begeleid door gamelan- o f andere muziek worden uitgevoerd. Natuur lijk blijven de Baliërs hun eigen tra ditionele dansen trouw. Dat gebeurt nog steeds overal op het eiland. Geen Baliër zal er bezwaar tegen maken als deze dansen door een bui tenlander worden bijgewoond en er eens voorzichtig een fotootje wordt geknipt. Zo'n dansuitvoering wordt niet beschouwd als een toeristische attractie, en dat betekent dan dat bijvoorbeeld bij de barongdans de dansers echt in trance geraken. Het wordt steeds moeilijker om vanuit een toeristenhotel een dergelijke ori ginele uitvoering bij te wonen. Daar voor moet men wat langer op het eiland verblijven, liefst wat Indone sisch (of beter nog Balisch) spreken en de normale toeristenroutes zoveel mogelijk mijden. Lijkverbranding 3en andere grote attractie voor toeristen is het bijwonen van de tra ditionele lijkverbranding. Het is nog niet zover dat men een dergelijk ge beuren dagelijks voor de toeristen (zonder lijk) opvoert. Onlangs werd een van de grootste lijkverbrandin gen van de laatste Jaren gehouden, die zeer veel buitenlanders trok. Een aantal fotozieke toeristen schroom de niet de nog niet ontstoken brandstapel te beklimmen. Een van hen nam zelfs een masker mee, want hij vond het zonde dat zo'n fraai kunstwerkje in vlammen op zou gaan. dit soort dingen wordt niet erg gewaardeerd door de Baliërs, maar uit beleefdheid zullen ze er niet openlijk tegen protesteren. De Baliër geniet de reputatie van Iemand die nogal geldbewust is, maar dat wil nog niet zeggen dat de groei van het toerisme 2onder meer door iedereen wordt toegejuicht. Ongeveer 15 kilometer ten noorden van Den Pasar, staat een onvoltooid gebouw dat een hotel had moeten worden. Als het aan de plaatselijke loerah (dorsphoofd) ligt, zal het hotel er nooit komen. Zyn redenering en die van veel van zijn dorpsgenoten is dat de toeristen overdag van harte welkom zijn om in de talloze „art galleries" houtsnijwerk en andere souvenirs te kopen, maar dat men 's avonds graag rust wil hebben. In de dorpen gaat bijna iedereen voor negen uur naar bed en is het 's mor gens om vijf uur, half zes overal al aardig druk. Aan de andere kant moet gezegd worden dat het irritant is om bij elke bezienswaardigheid of fraai ver gezicht tientallen Baliërs in leeftijd variërend van drie tot tachtig Jaar, op je af te zien stormen om je hun souvenirs of vruchten te verkopen („hello mister, joe wil bai this sou venir, ferri tjiep". In dat geval valt er niet zo erg veel meer te genieten van Balische architectuur of een prachtig gezicht op een van Bali's nog steeds werkende vulkanen. Men kan zich afvragen in hoe verre het karakter en de levenswijze van de Balische bevolking door de toenemende toeristeninvasie wordt aangetast. Volgens mensen die al ge ruime tijd op Bali wonen behoeft daar voorlopig niet zo erg voor gevreesd te worden. De Baliër hééft door de Jaren heen zijn eigen karakter, dat gegrond is in een zeer diep gods dienstig gevoel (geen mengsel van hindoeisme en boeddhisme) nauwe lijks verloren. Toen in de Jaren 1963-'65 de communisten zich fel keerden tegen het feodale karakter van de Balische godsdienst, is daar van de bevolking veel verzet tegen gerezen. Volgens sommigen moeten de grote slachtpartijen op Ball in 1966 tegen iedereen die van com munisme werd verdacht ondermeer hierdoor verklaard worden. Volgens sociologen zal een moge lijke verandering op Ball misschien eerder het gevolg zijn van de mo dernisering van de gehele Indone sische maatschappij dan van de in vloed van het toerisme als „vreemde oultuur". 'grens het vuren al in volle gang was, wordt in Belfast ronduit afgewezen. Niet gereageerd De Britse regering heeft tot nu toe niet gereageerd op de woorden van Lynch en lijkt ook evenmin van plan om dat later te doen. De grillige, me rendeels niet gemarkeerde grens door de beide Ierlanden, maakt alleen al van het woord 'grensincident' een klucht. Lynch heeft, evenals zijn Noordiers e ambtgenoot Brian Faulk ner, ook zijn extremisten. Onder druk, meent men in Londen, heeft Lynch zich door zijn felle woorden achter het ook in zijn land officieel onwet tige Ierse Republikeinse Leger (IRA) geschaard. Hij stelde dat de IRA- mannen uit het noorden waren ge komen en daarheen ook weer waren teruggekeerd. Aanhangers van de IRA zitten ln de rechtervleugel van de Fianna Fail- partij van Lynch en ook by de natio nalistische oppositie. Het aantal ex tremisten groeit, meent men, met de dag en dit heeft zyn weerslag in Ul ster. Naarmate de politieke bewe gingsvrijheid van Lynch kleiner wordt komt Faulkner onder zwaardere druk van zyn compromisloze protestan ten. Schutterij Leden van de vroegere B-specials komen vrydag in Belfast in geheime vergadering byeen. Deze Noordierse schuttert), waarin veel protestantse extremisten onderdak vonden, werd tyden6 de woelingen van twee jaar terug als gebaar tegenover de katho lieke minderheid afgedankt. Een voormalig officier van de organisatie zei gisteren dat men plannen zou uit werken om de IRA zelf te vernietigen. De B-specials moesten destyds welis waar geweren en uniformen inleveren maar bleven onder de dekmantel van schietverenigingen in training. DJAKARTA (Reuter), Ver scheidene Indonesische gener&als die twee jaar geleden wegens pro-Soe- karnogezindheid werden gearres teerd zijn in vrijheid gesteld maar blijven onder huisarrest. President Soeharto heeft twee weken geleden ter gelegenheid van de Indonesische onafhankelijkheidsdag tot deze vrij lating besloten. De generaals, die werden gearres teerd op beschuldiging van het on derhouden van nauwe banden met wijlen president Soekarno, zullen niet voor een krijgsraad terecht staan, aldus legerkringen. Andere generaals die gevangen zitten op beschuldiging van medeplichtigheid aan de mis lukte communistische staatsgreep 1965 zullen wel door een bijzon dere krijgsraad worden berecht. Tot de generaals die toestemming hebben gekregen naar huis terug te keren, behoren de vroegere ambas sadeur op de Filippijnen, generaal- majoor Moersid. de voormalige gou- eur van het nationale defensie instituut, generaal Soeadi, de voor malige bevelhebber van de militaire politie, generaal-majoor Soedlrog, dS voormalige procureur-generaal, ge neraal- majoor Soetardhio en de vroegere commandant van de paleis wacht, brigade-generaal Saboer. Volgens legerkringen in Djakarta zullen onder meer terecht moeten staan de voormalige bevelhebber Oost-Indonesië. generaal ma joor Roekman en de vroegere bur gemeester van Bandoeng, kolonel Djoekardi. Nixon hanteert privilege tegen commissie B.Z. WASHINGTON (AP) President Nixon heeft gisteren gebruik ge maakt van een weinig bekend privi lege van de uitvoerende macht: hij verbood de ministeries van Defensie en Buitenlandse Zaken h^t Congres inlichtingen te verschaffen over het program van militaire hulpverlening van zijn regering. Door deze maatregel van de pre sident sluit Nixon de mogelijkheid uit. dat er beknot wordt op het 2.1 miljard dollar omvattende pro gramma van buitenlandse militaire hulpverlening. Maar wel zal hiervan zonder twijfel een gevolg zijn, dat er opnieuw tussen de regering en het Congres een strijd zal ontbranden over het „executive privilege", het recht van de regering om het con gres bepaalde informatie te ontzeg gen. De senaatscommissie voor buiten landse betrekkingen onder lei ding van senator J. William Full- bright heeft vorige maand besloten om inzage te vragen in het vijfja- ren-plan voor buitenlandse hulpver lening van het Pentagon (ministerie van Defensie). De commissie maakte gebruik van een zelden toe gepast wetje dat het hoofd van elke regeringsinstantie gebiedt om binnen 35 dagen alle gevraagde informatie te overleggen. In een memorandum aan Fullbright maakte Nixon bekend dat hij besloten had de senaatscom missie niet de gevraagde informatie te verschaffen.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 9