Nieuw voorstel in Warmond Mej. M. Beumer nam na 48 jaar afscheid van kleuteronderwijs Aanbesteding werk Zwanburgpolder Creatief Centrum ii\ Voorschoten actief Ds. G. J. van Embden doet zondagavond intrede in Bodegraven Met de auto de ivereld in PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 1 SEPTEMBER i WARMOND Het voorstel van B. en W. met betrek king tot de aanbesteding van waterbouwkundige werken in de Zwanburgpolder gaf gisteravond in de raad aan leiding tot uitvoerige discussies. VOORSCHOTEN De stichting wezig, die informaties verstrekt Creatief Centrum Voorschoten heeft dit „doe-het-zelf-centrum". uitgebreid programma voor Twaalf begeleiders telt het Namens de financiële diende de heer v. d. Kroft het volgende voorstel in: ..De N V. Rijn land die reeds in het bezit is van het bestek en nota van inlichtingen dient op zo kort mogelijke termijn zijn kostprijs in te dienen. Indien deze beneden het door de gemeen te gevoteerde krediet ligt, dan kan zonder meer tot gunning aan Rijn- Mej. Heusdens jubileert op huishoudschool WASSENAAR Morgen wordtin de „Agnes" H.N.O. School aan de Kerkstraat in Wassenaar feest ge vierd. omdat mejuffrouw H. B Heusdens. adjunct-directrice en le rares in de naaldvakken, l september 25 jaar aan deze school verbonden i6. Op haar rustige en grondige wij ze heeft zij honderden leerlingen in de loop van deze 25 Jaar de beginse len van de naaldvakken bijgebracht en deze leerlingen en oud-leerlin gen kennen haar als een prettige le rares, die met bijzonder veel geduld haar leerlingen begeleidt. Zij heeft grote veranderingen binnen het nij verheidsonderwijs meegemaakt een groei van een naai- en kookschooltje tot een modern onderwijsinstituut, waar theoretisch en praktisch onder wijs een belangrijke plaats innemen. De diefstal van geld en kope ren voorwerpen uit India alsmede en kele gouden sieraden is niet zoals in het LD van gisteren abusievelijk stond vermeld bij de Juwelier Brinks. De daders sloegen hun slag in een andere zaak met dezelfde naam. land worden overgegaan. Ligt deze boven het gevoteerde krediet, dan moet worden overgegaan tot aanbe steding van het werk onder een be perkt aantal aannemers, die hiertoe moeten worden uitgenodigd". Volgens de financiële commissie is met betrekking tot deze aangele genheid sprake van een verschil van visie tussen de Heide Mij en de raad. De raad' heeft in de vorige vergadering besloten het krediet voor enkele objecten per saldo met ongeveer een half miljoen gulden te verlagen. Over dit voorstel werd wederom uitvoerig van gedachten gewisseld waarbij bleek dat zowel de voorzit ter als wethouder Tulp zich met het voorstel van de financiële commissie kon verenigen, terwijl wethouder Groenendijk vast hield aan het door het college van B en W ingediende voorstel. De overige raadsleden konden zich met het voorstel van de financiële commissie verenigen, mede gezien het feit omdat nu Rijnland de i mogelijkheid heeft het werk onder de gestelde Op voorstel van de heer v. d. Kroft ging de raad hierna in beslo ten zitting. Na heropening deelde de heer v. d. Kroft mee. dat het werk gemaakt moet worden binnen het raam van de gevoteerde kredieten. Tevens gaf hij aan waar het ver schil tussen de Heide Mij en de ge meente zou kunnen liggen n.l. in het niet voldoende gebruik maken van de bestaande moderne apparatuur waardoor in plaats van cutterèn uitgegaan wordt van baggeren. Na dat over deze aangelegenheid nog maals uitvoerig was gediscusieerd werd het voorstel van de financiële commissie aangenomen met als eni ge tegenstemmer wethouder Groe nendijk. het komende seizoen. Dit is onder meer mogelijk door de beschikbare drie lokalen in de houten noodschool aan de Molenlaan 32. Het Creatief Centrum is allerminst een school. Hoewel er iedere avond vakmensen aanwezig zijn, die iedereen eventueel de weg willen wijzen door een dool hof van technieken, is dit centrum bedoeld door iedereen die creatief wil zijn met hoofd, hart of handen. In de laatste jaren is het creatief centrum uitgegroeid tot een gelegen heid waar iedereen de kans krijgt om zich uit te leven door zelf iets te maken of te doen. Tot en met 3 september is er iedere middag of avond iemand in het centrum aan- Woensdag Groenoordhal Leldato 1-5 en 7-10.30 Breestraat 10 Sociëteit alleenstaanden) 9p (Breestraat 66) ea rn ki reatief fiks. sociëteit voor jonge homo- Kennedylaan 11 Oegstgeest Infor- natie-avond Baha'i 8 uur nam. Levendaal 1 Voorlichting sociale wet- Spreekuur sociale raads- Oegstgeest (Jullanalaan 1) Volle Evangeliegemeente Rijnland 8 uur De Lakenhal Leldse Amateurfotogra- fenverenlging Beoordeling dia's Oxford LAFV 8 uur nam. Vijf Meiplein: R'olschaatswedstrij- 2.30 donderdag Leidato 1—5 en 7— .im: café-bar 121 xiur s Biandsmalaan 76: ,,De Duik- Clubhuiswerk handenarbeid. 8- trum, zij bieden de mogelijkheid intussen op het gebied van m<j creatie, poppen maken, dansexpre en ballet, keramische vormgeving pottenbakken, emailleren, sierai maken, vrij boetseren, houtpias ken, tekenen en schilderen, wand coraties in textiel, hout of met creatief lezen en schrijven, tekej etsen vervaardigen en muziek, cursussen worden in de avond g ven en zijn bestemd voor ieder< die interesse heeft. In de midd r de Jei Burgerlijke Stand van Leiden Bart-Jeroen. L. Boon; Danielle, Carry, dr. van A van H. de Mooy grid Corine Elise, ter en T. Anker. Cornells Floris, M. de Vreugd; Szczyglowski; Edo V| A. de Marie en E. M. G. Brasker; Hd drik Riekelt, zn. van H. de Vries I D. Surink; Jacobus Cornelis Theod Margaretha, dr. Hendrikus Johannes, iranda Cathari J. H. Ruijtenbeek ella Karina, dr. T. M. Bisschops BODEGRAVEN Ds. G. J. Embden zal zondagavond om zi uur in de Nieuwe Kerk afscheid men van de hervormde gemeente van Middelburg. De week daarna zondagmiddag 12 september, zal hij om half drie in de Salvatorkerk, na vooraf 's morgens om half tien in dat zelfde kerkgebouw te zijn beves tigd door de consulent, ds. J. H. Cir kel uit Bodegraven, intrede doen als predikant van de hervormde ge meente van Bodegraven, waar hij beroepen is in de vakature van ds. C A. van Harten. Gerrit Johannes van Embden werd op 3 november 1924 in Vlaar- dingen geboren. Hij bezocht eerst de christelijke hbs in zijn geboorte plaats en was na zijn eindexamen in 1942 tot 1943, toen hij naar Duitsland werd weggevoerd, eerst enige tijd werkzaam op een kantoor. Na de be vrijding deed de heer Van Embden in 1947 staatexamen gymnasium A. en studeerde vervolgens aan de rijks universiteit in Leiden, waar hij In 1952 zijn kandidaatsexamen theo logie en ongeveer een Jaar later in 1953 ook zijn kerkelijke legde. Op 26 Juni 1955 werd hij bevestigd als predikant van de hervormde ge meente van Zoeterwoude. Op 6 mei 1962 verwisselde ds. Van Embden deze gemeente met die van Steende- Tijdens zijn verblijf in Zoeterwou de ging ds. Van Embden eind april 1958 in militaire dienst en is daarna ruim een Jaar bij de SRO en Kader- school van de Luna in Eindhoven ge weest als reserve-legerpredikant. In oktober 1957 werd hem door de classicale vergaderingen van Leiden ook nog opgedragen de geestelijke verzorging van de hervormde pa tiënten van buiten de classis Leiden in het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Mej. M. Beumer „onthult" het haar aangeboden televisie toestel. Burgemeester Lange- meijer en de heer De Jong (v.l.n.r.) kijken belangstellend toe. (Foto Holvast) Bijna f 12.000 voor Bartimeus LEIDEN De in de Sleutelstad gehouden collecte voor het Chr. Blin deninstituut „Bartimeus" in Zeist heeft 't prachtige bedrag van f 11 800 opgebracht. CUBA SLUIT DE LUCHTBRUG WASHINGTON «AFPi De Cu baanse regering heeft besloten de luchtbrug voor Cubanen die naar de Ver. Staten willen emigreren te slui ten. De reden is niet bekend. Het Amerikaanse ministerie van Buiten landse Zaken is hiervan op de hoog te gesteld door de ambassade van Zwitserland in Washington, die de belangen van Cuba in de V.S. be hartigt. Op grond van de in 1965 tussen Cuba en de Verenigde Staten geslo ten overeenkomst hebben tot dusver 246.000 Cubanen van de luchtbrug, vijf vluchten per week, gebruik ge maakt. De kosten werden door de Amerikaanse regering gedragen. Begin deze maand staakte Cuba de vluchten gedurende een week. Het ziet er naar uit dat de regering in Havanna niet van plan is ze bin nenkort te laten hervatten. Volgens Amerikaanse functionarissen zouden nog zeker 33.000 Cubanen op vertrek wachten. WARMOND In 't Trefpunt was de scheidende hoofdkleuter leidster van de christelijke kleu terschool. mej. Margje Beumer, gistermiddag het trefpunt, waar omheen zich veel gezelligheid concentreerde. En daarvoor was dan ook alle aanleiding, want mej. Beumer nam na 48 jaar in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd af scheid van de school. Drs. C. de Jong, voorzitter van het schoolbestuur, gaf een overzicht van alle activiteiten van de scheidende leidster. Mej. Beumer. aldus spreker, heeft vooral in het begin onder zeer primitieve omstandigheden moeten werken ook wat het gebouw en de entourage betreft. Thans is er in 't Trefpunt een school gevestigd die voldoet aan alle hieraan te stel- len eisen. Hij dankte mej. Beumer i voor alles wat zij voor het kleuter onderwijs in deze gemeente heeft ge- j daan. Velen die thans huis- moeder zijn en nog onder haar lei- j ding het kleuteronderwijs hebben gevolgd, zullen hierop zeer zeker met grote dankbaarheid terugzien. Verder werd het woord gevoerd door burgemeester Langemeijer namens 't gemeentebestuur, de heer Zuiderveld consulent van de PCKBO, de heer P. van Leeuwen namens de Her- vormde kerkeraad en de heer M. Se- I venster namens de School met de Bijbel. I Het bleef bij dit alles niet bij woorden want zo ontving zij van de leerlingen een handtas, een zilveren j kandelaar en een prachtig gebak- stel. De oud-leerlingen verraste haar met een elektrische naaimachine en een gouden ring met diamant, ter wijl het bestuur haar een televisie toestel aanbood. Diep onder de in druk van dit alles bracht mej. Beu mer een woord van bijzondere dank aan allen die aan deze spontane huldiging hadden medegewerkt en voor de aangeboden geschenken. Een dag. aldus mej. Beumer waarop ik steeds met grote dankbaarheid zal terugzien. Na afloop van het of ficiële gedeelte, werd mej. Beumer met familieleden en genodigden in het motel te Sassenheim een diner aangeboden. LEIDEN Vrijdagavond treedt het cabaret Ivo de Wijs op in het Kreatief Sentrum. Dit ca baret was aanvankelijk epji ty pisch studentencabaret. Er von den verschuivingen plaats tot de huidige samenstelling werd be reikt: Aggie Terlingen als leading lady, Richard Fritschy en Ivo de Wijs, de eerste voor het mooie zangwerk, de tweede voor het andere zangwerk en de verbin dende praatjes en tenslotte: Pie- ter Nieuivint aan de piano voor de effecten en de muzikale lei ding. TekstenIvo de Wijs. Mu ziek: Pieter. Bijdragen aan het tekstmateriaalJules de Corte en drs. P. Bijdragen aan het mi kale gedeelte: Antoine Oomen drs. P Vrijdag Groenoordhal: Leldato. 15 en 7 0.30 uur nam. Breestraat 19: Sociëteit Twentw voor kamerbewoners en alleer taanden) 9—12 uur nam. Kreatief Sentrum: café-bar 12—2 i Koningskerk: Rullclub 7.3010 ui Oude Vest 73: ting Scientolo- Zaterdag Groenoordhal Leidato 11 uur voorm Doopsgezinde Kerk Adventkerk bij - Breestrai 19. :eit Tw Oud-Leiden maakt de duizend vol LEIDEN Voor het eerst in haar langdurige geschiedenis heeft het ledental van de Vereniging Oud-Leiden de duizend bereikt. Mej. J. Meijer uit Leiden zorgde voor het bereiken van deze mijlpaal. De se cretaresse van Oud-Leiden, mej. I. W. L. Moerman, Oude Singel 187a kijkt nu al weer uit naar het over schrijden van deze streep. en alleenstaanden) 9- Sentrum (Breestraat 66) Ca- 2 uur nam. Oegstgeest (Het Witte Huis) Schaak- edes 2-5.80 uur nam. Cultureel Centrum 12-2 36t Palamedes 2-5 Voorschot Popavond 8 Zondag Oude Rijn 3: Pinkstergemeente. Spr. dhr W. Meijer. 3 uur nam. Groenoordhal Leldato 15 en 7 10.30 uur nam. Breestraat 19: Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 9—12 uur nam. Kreatief Sentrum (Breestraat 66): café-bar. 12—1 uur nam. Hogewoerd 175: Jehova Getuigen 2.30 en 5.15 uur nam. Rijnlandslyceum (Apollolaan 1): Gemeente voor oorspronkelijk chris tendom afd. Oegstgeest. Spr. evang. Zijlsingel 2?Evangeliecentrum. Spr. ng. Zijlst Apotheekdienst itheek Rapenburg 9 Leiden, apotheek Imallenburg. Loevesteln 6 Leide n apotheek Voorschoten Leidse- C. M. M. Wi Bastiaan Theodoor, zn. n Schouwenburg en H. Joostei an den Berg; Daniëlli ;ela, dr. van H. J. en J. Zeegers: Esther Wil mna, dr. van A. J. v: M. Horsman; Andre i. van J. Mulder en C Irigitte Janlne, dr. Langezaal; Bo zn. van H. K Portier; Esthei Weijers; E. Hemeltje: Rogier L. C. J. al Lou Fackeldey en C. S. M. Bonter. GETROUWE Venderbosch. D. Megchese M. Westhiner. N. de Wate hinei en P. T. van Duijn. M. J. G. TermeuJ len en M Kromhout, S. J. Kei 3 en C. H. Pont, J. C. Meijlink Lens. L. A. Boot en M. J. Hoogestegei C J van Gent en G. M. A. van Duu j. A. Smit en J P. van der Klugl M. L. Bazuin en C. C. Scheer; Rooij en J. Schoonderwoerd; Wagemaker en L. F. Vlasveld. OVERLEDEN und; L. van der Ham, 82 j.. weduwe an I. den Daas; B. D. Keunen, f" nan; G. Post. 74 j.. echtgen. va an Walsum; J. C. Catijn, 75 j.. v L de Jonge. 70 J., man; J. F. An 92 ,j, weduwe van C. M. Beijer, C. Naar taptoe en festival ZOETERWOUDE Zaterdag 11 september neemt de drumband V.I.O.S. deel aan de jaarlijks te hou den kasteeltaptoe in Woerden. Zon dag 26 september gaat de drumband naar Antwerpen om deel te nemen aan een festival. fc:' LEIDEN Een wens, die velen zullen hebben, hebben twee jonge echtparen vandaag in vervulling la ten gaanze zijn op weg gegaan voor een reis door een flink deel van de wereld, die een half jaar zal duren. „Nu kan het nog", vertelde één van hen, „er zijn geen kinderen, de vrou wen hebben hun studie afgerond en de mannen zoeken na afloop gewoon een andere baan". De reizigers zijn het Leidse paar Wenno Wijntjes en Nanny Lous wijntjes- Aariani, die een woonboot aan de Herensingel hebben, en Ellen Hollink-Wolda. De dames ken nen elkaar van de Leidse kweek school voor kleuterleidsters. Mevrouw Wijntjes is hierna verbonden geweest aan de openbare kleuterschool „De Bokkesprong" in Oegstgeest. Het viertal heeft zelf een bestel wagen ingericht. Alles zit er nu op en aan. Dat moet ook wel, want men heeft een lange reis voor de boeg. Eerst over land naar Calcutta. Van daar wordt een „uitstapje" gemaakt per boot naar Indonesië, waar Java en Bali op het reisprogramma staan. Door India gaat het vervolgens naar Bombay, waar de auto op de boot gaat naar Mombassa. de havenstad van Kenya, van waaruit een tocht door centraal Afrika wordt gemaakt. Op de foto (Holvast) het viertal voor het vertrek: v.l.n.r. Wenno, Rob, Ellen en Nanny-Lous.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2