Alleen zeppelin kreeg een inzinking Volkstuinders exposeren BLIJF JONG DOOR MIJN HOBBY...U OOK? Waarom zo lang onderzoek duivensport optreden van Leidse agent Eerste Leidato-weekeinde: 20.000 VRAGEN IN TWEEDE KAMER WANDELEN IN RIJNSTREEK w. den Dubbelden uit Leidse raad MAANDAG 30 AUGUSTUS 1971 LEIDSCH DAGBLAD V) LEIDEN De hobby-expositie „Vaardige vingers" op de Leidato gaat een grote bezoekersdichtheid halen. Dat bleek zaterdagochtend al boen het er wemelde van de hobbyis ten en aspirant hobbyisten. Ook de TROS-televisie was paraat om met een paar exposanten een praatje te maken. Die opnamen zullen donder dagavond in het programma „Zie zo zomer" warden uitgezonden. Het ge heel, dat wordt gepresenteerd door Eugenie Herlaer, zal ongeveer 20 minuten op de beeldbuis te zien z\jn. Een greep uit de hobbyshow. Het oude vak van de 70-jarige C. H. van Vliet uit Bergen op Zoom (foto links) is kuiper en het zal dan ook niemand verwonderen dat zijn hobbv ook in het hout „zit". Naast hel fantasie-kuiperswerk dat hij uitstalt is ook de prachtige schouw van zijn hand. Hij zegt: „Vooral voor oudeie mensen is het zo belangrijk een hobby te hebben. Je blijft er jong bij. Ik zou eigenlijk iedereen aan raden wat vroeger bü de oude dag stil te staan, een hobby te zoeken die nadat de baan er opzit nog zo veel tijd vraagt dat. zoals bij mij zeven dagen van de week nog te kort zijn Machteld Kaltenecker uit Alphen aan den Rijn (foto midden) is hele maal „gek" van pottenbakken, zoals ze zelf uitdrukt. „Ik woonde in een flat en had twee kleine kinderen, toen zei mij man: ga toch iets ge zelligs doen. pottenbakken bijvoor beeld. Ik vind het gewoon heerlijk ontspannend. Voor deze tentoonstel ling, die geweldig gezellig is en een fijne sfeer heeft, heb ik iedere dag zonder zon gewerkt". Machteld, die het liefst met grover klei werkt en daarvan grillige figuren kneedt, heeft tegenwoordig thuis een klein atelier, waar ze met nog wat huis vrouwen in de winter zeker een avond per week doorbrengt met han denarbeid. En dan blijft het niet bij pottenbakken. Ook glazen sieraden I dertien Jaar en brengt zijn studietijd door op de Rembrandt-scho leng e- gemeenschap. Van zijn hand zijn de kleine heel mooi bewerkte figuurtjes van klei, de met klei afgewerkte chalets en de grappige koppen, die er uit zien als fantasieschenkkurker. Werken met klei is iets waarmee je op de kleuterschool al begint, maar weinigen zullen na die tijd het ge duld kunnen opbrengen waarmee Rob een Tsjechische dansgroep heeft gemaakt. „Toen deze groep voor de tv optrad heeft hij ijverig zitten schetsen", zegt zijn trotse papa, „en daarna is hij met klei en andere eenvoudige middelen zoals spelden en prikkers en een mesje aan het werk gegaan". Het resultaat: tien figuurtjes, allemaal in andere kos tuums, een werkstuk om echt trots op te zijn. (Foto's Holvast) LEIDEN Eén onderdeel van de tiende Leidato-huis- I houdshow heeft in het weekeinde een inzinking gehad: de zeppelin. Die kon het zaterdagmiddag in de harde wind niet houden en zakte op het dak van de Groenoordhal. Door een uitsteeksel getroffen zakte de blikvanger in a{ elkaar. De brandweer haalde het ding van het dak. Van- j morgen is een nieuwe zeppelin De huishoudshow op zichzelf had beslist geen inzinking. Het was goed druk en er heerste een gezellige sfeer. Wij hoorden van standhouders tevre- den geluiden, id Zaterdagavond kwam de tienidui- ïk zendste bezoeker. Het ontging in de j drukte de organisatoren. Maar zon- q dag waren ze attent op de twintig gij duizendste. Die kwam in de avond- lijj uren, waardoor het eerste weekeinde gri goed werd afgesloten. 's Middags met uitstekend beurs- n| weer" behoorden tot de bezoekers Leidens burgemeester Vis en zijn ambtgenoot van het Engelse Oxford, Een groep uit de Engelse stad is in Leiden in het kader van de 25ste uit- i wisseling LeidenOxford. De mannelijke helft van een bruids paar was de twintigduizendste: de heer F. Vissern uit Koudekerk, die zijn onlangs in Jordanië aangekomen om tegen Syrië gebruikt te worden, zo heeft de Egyptische pi-esident An war Sadat, volgens het Egyptische blad „Al Achram" meegedeeld. Heath redt kanovaarders De Britse eerste minister Heath heeft zondag bij een tocht met zijn zeil jacht ..Morning Cloud" in de mon ding van de Theems twee jongelui opgepikt, wier kano was Brandweerlieden haalden de geklapte zeppelin van het dak van de Groenoordhal. (Foto Holvast) I LEIDEN VpIp hnnriprripn rii LEIDEN Het PSP-kamerlid in gezelschap van zijn bruid Joke Wiebenga heeft over een Leids poli- Roeleven uit Zoeterwoude en zijn tie-optreden vragen gesteld aan de ouders de show bezocht. j minister van Justitie. Hij vraagt De organisatoren huldigden de commentaar van de minister, in het j bijzonder over het tijdsverloop. I Het kamerlid stelt: dat de heer Van Wersch in mei Wapens naar Jordanië Grote 1967 een aanklacht heeft ingediend hoeveelheden Amerikaanse wapens, wegens mishandeling door een agent waaronder tanks van het type M-60, j van politie in Leiden; Kernproeven afgelast Frankrijk heeft besloten de kernproeven die de komende maand op het proefterrein in het gebied van de Stille Oceaan genomen zouden worden, af te ge lasten. Dit betekent dat het program dat de Fransen hebben opgesteld voor het nemen van kernproeven in 1971, niet volledig zal worden uitgevoerd. dat naar aanleiding daarvan een onderzoek door de rijksrecherche plaatsvond in opdracht cier van Justitie; dat de heer Van Wersch. niets -1971 een soortgelijk verzoek richtte vernemende, in een brief van dec. '67 j tot de officier van Justitie; aan de officier van Justitie opnieuw moest aandringen op nader bericht; 9 dat in een brief van 4 novem ber 1968 de offocier van Justtitie aan de heer Van Wersch berichtte dat er van mishandeling geen (getuigen) bewijs bestond en dat strafvervolging van de betrokken agent daarom ach terwege bleef; dat de heer Van Wersch in een brief van 13 juli 1967 aan de Procu reur-Generaal van het Hof in Den Haag nog eens op deze zaak atten deerde; dat de heer Van Wersch op 14 de offi- Januari 1969 een beklag hierover richtte tot het Gerechtshof te Den Haag en dat dit Hof op 31 maart 1969 nadrukkelijk het bevel uitsprak tot het instellen van een strafver volging tegen de agent; Velen hebben in het weekein- dat de minister op de brief LEIDEN Vele honderden dui ven zijn zaterdag in Vilvoorde ge lost voor een wedvlucht over circa 140 km. De resultaten waren als volgt „De Snelvlieger" (215 duiven)J. Roest 1, 5, 7, 9; A. Compier 2; C. Kop 3: M. de Lange en zn. 4, 6. 10; P. Schenkelveld 8. De Blauwkras (182): P. Sloos 1; Ch. v. Weeren 2-6: J. Hansen 3; N. Boot 4-8; W. Wel 5j A. Lee 7-9; P. de heer Van Wersch berichtte dat j Gijsman 10- aan het bevel van het Hof nog geen „Het Oosten" (280): C. Vesseur 1; uitvoering is gegeven en dat het be- j W. v. Klink 2; D. Koet 3; C. Gys- trokken strafdossier was zoekgeraakt 1 man 4; H. v. Schaik 5:3 C. de Mooy had. Opvolger op de lijst en eerst zeer kort geleden weer ter j 6; L. Reedijk 7-10; T. v. As 8; P. P.v.d-A. is mevrouw E. W. van Seters beschikking was gekomen. j Juffermans 9. Banen. LEIDEN De Wandelkring - Lei- de heer C. W. Docters van Leeu- den hield zaterdag en zondag de veertiende maal de jaarlijkse iRijinstreekwandeltochten 0 ver af standen van 5, 10, 15 en 25 km. Van af de startplaats, het parochiehuis "De Drie Eendjes", aan de Hoge Rijndijk 4. Zoeterwoude. vertrokken ditmaal in totaal 354 deelnemers om dwars door het Rijnstreekse polder land hun sportieve wandeling te ma ken. Het minder fraaie weer was aanleiding dat het aantal lange af standlopers beneden de verwachting bleef. De Zwitser, Tony Müller, be stuurslid van een wandelsportvereni ging in Rohr, bracht de organisatoren de groeten van zijn vereniging over fraaie herinneringsmedaille zelf en overhandigde elk van hen een mocht hij als geschenk een met de hand vervaardigde hutspot-pot in ontvangst nemen. Onder degenen, die de 15 km- tocht volbrachten, bevond zich ook wen, hoofdbestuurslid van de Kon. Ned. Bond v. L.O., die de belang stelling van de bond voor deze Rynstreektochten vertolkte. Het wandelfestijn werd zaterdag muzikaal opgeluisterd door de Hei- nekens Muziekkapel uit Den Bosch. De medische verzorging was in handen van enkele leden van de RK EHBO-vereniging "Meerburg" uit Zoeterwoude. Alle deelnemers uitvallers wa ren er niet- ontvingen na afloop een speciaal ontworpen herinneringsme daille, de leiders vand e deelnemen de groepen een dito in luxe uit voering. In groepsverband namen deel o.a.- de wsv "Heineken" (Den Bosch), „Quick Steps" Alphen a. d. Rijn), de gymnastiekvereniging „Sparta" (Leiderdorp), "De Keitjes". 'WIK' en "Zuid-West" (alle uit Leiden). ADVERTENTIE LEIDEN De heer W. G. den Dubbelden heeft bedankt als lid van de Leidse raad, waarin hij sinds sep tember 1958 voor de P.v.d.A. zitting ATTENTIE Parkeergelegenheid heeft U op een minuut afstand, v.d. Werf- straat, Oude Rijn, Kaasmarkt. Twee minuten Hooigracht (Ir. Driessenstraat) Oude Vest en Langegracht (Lichtfabrieken). Het loont de moeite om deze grote collectie en de beste mer ken in te zien. Onze traditie is „altijd voor deliger" geen valse leuze „van zoveel voor zoveel" maar het gehele jaar „voor zoveel". En toch vak-standing als echte Juweliers en Horlogers. Onze eigen ateliers onderstrepen dit door echte vakservice te bie den. Doet er uw voordeel mee. Gouden sieraden, verlovings ringen, horloges, klokken, cas settes. verzilverde geschenk artikelen, briljant. Juwelier-Horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 181. LEIDEN Met een „recht voor de heer Van Wersch d.d. 13-7-1967 zijn raap" („dat zeggen ze toch antwoordde per 6-3-1969; j tegenwoordig?") en gewapend G dat de heer Van Wersch op 22- |mefc een schaar met rode strik, ST"Z\^weth0ud" N a de de antiekeauto's gezien, die in een soort sterrit naar Noord- j merkte niets te hebben bemerkt of j den Haan zaterdagmorgen het omtrent het ten uitvoer 1 met een groen takje versierde lint door, dat het laatste obstakel wijk aan Zee door ie Leidse leggen van het tot 5trafvervol_ streek trokken. In Alphen aan ging tegen de agent en verzocht het den Rijn aten de deelnemers. Op j begüinen van die vervolging te be- vormde voor de toegang tot een fleurig ingerichte tentoonstelling van de Leidse Bond van Volks tuinders. In een kort en geestig toespraak je vertelde de wethouder, dat zij veel bewondering heeft voor wat de volkstuinders zo al tot stand weten te brengen. „Ik ben zelf dol op planten en bloemen maar ik ben met zo handig in het onderhouden ervan". Als anekdote voegde zij hieraan toe: „Ik ben toen te rade bij een tante gegaan. Zij vertelde me, je moet net zo doen als by de die ren en tegen ze praten. En waarem- pel, het lijkt wel of zij gelijk heeft gehad. Myn planten en bloemen „doen" het nu ineens veel beter". Nadat mevrouw Den Haan het lint had doorgeknipt en de deur (die overigens erg moeilijk open ging) had geopend, die toegang ver schafte tot de ruimten waarin de tentoonstelling wordt gehouden, overhandigde Sabina Beyne (doch tertje van een volkstuinder) haar een uit gele roosjes bestaand bloem- stukje. Met een tweede boeketje, waarmee een jongetje kwam aanlo pen. wist men zo gauw geen raad. Voorzitter N. van Rijnswou van de O.T.V. (Onderlinge Tuindersvereni ging) vertelde, dat deze tentoon stelling (die gedurende het week einde in het pand Rooseveltstraat 45 is gehouden tot stand is gekomen door een samensmelting van drie ver enigingen (O.T.V., „Roomburg?" en „Oostvliet"). Vervolgens liet hij de geschiedenis van het volkstuinwezen de revue passeren. Hierin vestigde hy onder andere de aandacht op het feit, dat er nu veel mensen zyn, die zelf hun groenten kweken. „Zij zyn bang voor de alarmerende berichten over bespuiting. Als zy zelf kweken, dan 'olyft het puur natuur". Hij besloot met te zeggen, dat het volkstuinieren vooral de laatste tien jaar een grote vlucht heeft genomen. De uitgestalde produkten (bloe men. fruit en groenten) waren goed De groot, dat het er naar uit zag, dat niet alles een overzichtelyk plaatsje zou kunnen krygen. Snel heeft men toen een aangrenzende ruimte ge charterd en deze ook als tentoon stelling ingericht. Mede hierdoor is het een fyn geheel geworden. Door het grote aanbod waren de pryswinnaars by de opening nog niet bekend. Drie jury-leden waren toen al uren bezig met de beoorde ling van de inzendingen. Tenslotte heeft dit tot het volgende resultaat geleid: Dahlia's chrysanten, pot planten, overige bloemen en bloem- stukjes: 1. Hr. de Ruyter le prijs, wisselbeker; 2. H. v. Riet, 2e prijs, plaquette A.V., 3. H. v. Riet, 3e prijs, medaille N. L. Crt., 4. mevr. Oeler- mans, 4e prijs. Groenten: 1. N. B. C. van Rynswou, le prijs, wisselbeker; Mevrouw N. A. den Haan- Groen toont belangstelling voor de door amateurtuinders ge kweekte produkten. Links de voorzitter van O.T.V.de heer N. van Rijnswou (Foto Holvast) 2. J. Zoet. 2e prijs, plaquette A.V., 3. M. Fortriet. 3e prys. Fruit: 1. heren Kreeft en Van Beek, le prijs wissel beker; 2. hr. Spyker, 2e prys, me daille Leidsch Dagbl., 3. heren Kreeft en Van Beek, 3e prys. Kin deren: 1. Rob v. Hooven le prys wis- selbeker.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 3