W/at er te doen is ONDERGANG OM MIDDERNACHT MISS PEACH Wolde in marathon Enschede LEIDSCH DAGBLAD Sao ?NMO MAANDAG 30 AUGUSTUS 1971 LE1DSCH DAGBLAD PAGINA '7 Leidse bioscopen CAMERA: „The Adventurers", 18 Jr. ag. en zo. 2.00 en 20.00 uur. Nachtv. 23.30, „Liefdesspel in Finland", 18 Ir. LL'XOR: „Een dollar met een gaat- 18 Jr. Dag. 2.30, 7.00 ).15 TRIANON: Onder voorbehoud: „De- i de Gladiatoren", Zo. 2.30, 4.45, Zo. 2.30. 4.45, T entoonstellingen dl. 6.30—9 uur, zaterdag 10—12.3 Heemparit Lelden Werkdagei uur voorin.-6 uur nam., zat in- en feestdagen 1-5 uur JSteenstraatlOag 10-6 uur Zondag Ned Legermuseum: Geopend maan- dag tot en met vrijdag 9 uur voorm uur nam. zond- en feestdagen 1-5 u RUfcsmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen Dag 10-4 u plastieken (t.e.m 31 augustus) Rijksmuseum vaD Volkenkunde ri- ;rida van Eskimo tot Groeniander ma Lakenhal t.e. openbaar vervoe Dagelijks 10—5 Maandag, woensdag 5 sept. 100 Jaar n en om Leiden, r. Zondag 1—5 uur. zaterdag: rij- a- en/of filmvoorstellingen Bezoekuren ziekenhuizen Dlafconessenhuls: Dag le fel 11 12 18.45—19 30 u lagelilks 16-15 30 i donderdags daD amafdellng 16- 1< klnderafdellni behalve dinsdag an 18—18 30 uur Dag 1130—12 u 14 zondags 11—12 i klasse de gehel* dag DDakllnlek Dag 13 30—14.30 Academisch Ziekenhuis Hls klndergenepskundp er» maandag tot 12.30 uur en vai raamvrouwen gpidPi voedlngatiiden ilgende bezoekurei Voetbal Dynamo Dresden, tegenstander van Ajax in de eers ronde van het toernooi om de Eu- >pa Cup voor landskampioenen, is e Oostduitse competitie zaterdag rad begonnen met een overwinning P eigen terrein op FC Maagden- 'irg: 3-1. dag 10.30—1180 14.30- uui overige bezue vrij 18 16—19 uur 14 30- 16.3C uur (zaai 60) r» maandag tot vrij 18 16 bezoek Prae- ONS DAGELIJKS VERVOLGVERHAAL ALISTAIR MACLEAN en haar pupillen 44 Williams liet het toestel stijgen tot wij zeventig meter boven het kas teel waren. Het was gebouwd in de vorm van een holle vierhoek, open aan de landzijde. Aan de zeekant verrezen twee gekanteelde torens, waarvan de een werd bekroond door een vijf meter hoge vlaggestok met vlag, de andere door een nog hoge re TV-mast. Uit een oogpunt van esthetica gaf ik aan de vlaggestok de voorkeur. Tot mijn verrassing was het eiland niet zo dor als het er vanuit zee uitzag Tamelijk dicht bij het kasteel, zich uitstrekkend tot aan de door kliffen afgesloten noordkant van het eiland, strekte zich een tweehonderd meter brede strook grasland uit; niet het malse, sappige gras van onze golflinks, maar toch ongetwijfeld echt gras, zoals bleek uit de naar beneden ge richte koppen van een aantal geiten die dicht bij het kasteel aan het grazen waren. Williams deed een poging op het gras te landen maai de wind dreef hem aften slotte ging hij omlaag aan de oostelijke lijzijde van het kasteel, dicht maar niet te dicht bij de rand van de klif. Ik stapte uit, met een bezorgde blik op de geiten en toen ik aan de landzijde om de hoek van het ge bouw liep, botste ik letterlijk tegen het meisje aan. Ik heb altijd al geweten waar je naar moet kijken als je plotseling een meisje ontmoet op een afgele gen Hebriden-eiland. In de eerste plaats natuurlijk naar de kilt een meisje van de Hebriden zonder kilt kan niet een Shetlands deux-pièces en bruine kniekousen. Dat zij een schoonheid zou zijn met ravenzwart haar en de wilde, groene ogen van de fatale vrouw, sprak natuurlijk vanzelf. Haar naam zou Deirdre luiden. Dit meisje leek er in geen enkel opzicht op. Behalve de ogen dan, die niet groen waren en ook niet fataal, maar die onge twijfeld wild genoeg leken. Tenmin ste, voor wat ik ervan kon zien. Haar stroblonde.haar was een staal- Schelvis met groene kruiden Beboter de bodem van een vuurvaste schaal en spreid daar op een bedje van uiterst dun gesneden wortel, prei en cham pignons. Leg op dit laagje groente de vis (bestrooid mei (zeer weinig) zout). Het kun nen behalve schelvis natuurlijk ook b.v. dunne moten kabel jauw zijn of enkele poontjes. Leg op de vis een paar plakjes citroen en vul de ruimte ernaast op met peterselie en rauwe spinazieblaadjes. Voeg niet meer dan enkele eetlepels wa ter toe en zet de schaal in de oven, afgedekt met een vel alu miniumfolie, tot de vis gaar is. Verwijder de takjes peterselie en bestrooi de vis met een mengsel van ruim fijngehakte peterselie en een beetje bieslook en kervel. WINA BORN tje van het kiekeboekapsel dat te genwoordig in de mode is: één lan- ge golf tot onder de kin en de rest J een pony tot vlak boven de wenk brauwen, zodat, zodra de wind- kracht hoger is dan één, er niet meer dan ééntiende van het gezicht overblijft. Verder droeg zij een ho rizontaal gestreepte blauw-witte zeiltrui en een verschoten spijker broek die wel aan haar vastgenaaid leek, omdat ik mij met geen moge lijkheid kon voorstellen hoe zij er anders in had kunnen komen. Zij liep op blote, bruine voeten, maar het was een geruststellende gedach te dat de zegenrijke, beschaving brengende invloed van de televisie zelfs deze afgelegen grensposten van het imperium had bereikt. „Goedemiddag, misseh", begon ik. „Panne?" vroeg zij op ijskoude toon. „Wel, eh.nee. „Technische storing? Andere moei- lijkheden? Niet? Wel, dit is eigen terrein. Ik verzoek u hier onmiddel lijk weer vandaan te gaan. Direct!" Ik had hier niet veel te zoeken, kwam het mij voor. Een uitnodi gend toegestoken hand. een warme glimlach ter verwelkomingen ik had haar zonder meer op mijn lijst van verdachten geplaatst. Maar zó was het volgens de regels: de ver moeide reiziger bij de poort ziet geen open armen maar de opgehe ven voet. Afgezien van het feit dat zij geen donderbus bij zich had en een beter figuur, had zij veel ge meen met mr. MacEachern. Ik boog mij voorover om onder het door de wind toegeslagen camouflagenet van haar blonde haar te gluren. Zij zag eruit alsof zij de hele nacht en een groot gedeelte van de dag in de wijn kelders van het voorvaderlijke slot had doorgebracht: een wit gezicht, bleke lippen, zware wallen onder de blauw-grijze ogen. Maar die ogen mochten er zijn „Wat bezielt u?" vroeg ze. „Niets. Het einde van een droom. Deirdre zou zoiets nooit heben ge zegd. Waar is de oude heer?" „Mijn oude heer?" Ik had nooit ge dacht dat dat ene oog dat ik kon zien,vonken van zo'n hoog voltage kon afschieten. „U bedoelt mijn va der?" „Pardon. Lord Kirkside". Het was niet moeilijk te raden dat zij Lord Kirksides dochter was. Gehuurde krachten zouden nooit in staat zijn geweest de abominabele manieren van hun aristocratische meesters zo volmaakt weer te geven. „Ik ben Lord Kirkside". Ik maakte rechtsomkeert-op-de-plaats. De ei genaar van die diepe stem stond achter mij. Een grote, ruige beer van een Schot van ongeveer vijftig jaar. met een haviksneus, borstelige grijze wenkbrauwen en snor, in grijs tweedpak, grijze pet met klep pen voor en achter, een knoestige stok in zijn hand. „Wat is de hand, Sue?" (Wordt vervolgd) PANDA EN DE SLAPELOZE RIDDER 20112. Dokter Klopjes boog zich al over de gevallen en uitgegleden ridder Gak heen, toen Panda beneden kwam. „Is hij ernstig gewond?" vroeg de laatste ongerust. „Ik heb nog nooit iemand zo hard van de trap zien vallen; de treden zitten vol deuken!" De patiënt heeft een stevige constitutie", antwoordde de ge neesheer geruststellend. Maar het is nodig dat hij het bed houdt voor de rest van de week. We mogen niet vergeten dat hij emo tionele tendenties heeft omdat hij een electrische schok kreeg. Rust, rust en nog eens rust heeft hij nodig". Jollipop en Panda droegen de edelman terug naar de logeerkamer, en daar gaf de arts hem een rustgevend spuitje. „Ik weet niet of dat zal helpen", zei Panda zorgelijk. Volgens de legende kan hij niet slapen vóór hij een draak of een jonk- vrome in nood heeft ontmoet". „Onzin!" sprak dokter Klopjes. „Op deze injectie slaapt hij min stens twee dagen". Maar Panda was daar niet zo zeker van DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK 2134. Met trillende vingers haalde Bram de kaart uit de berg plaats van eeuwen tevoorschijn en zodra hij 'm openvouwde wist hij. dat het géén namaak ivas, maar een echte oude kaart. Dat voelde hij met zijn vingers, en dat zag hij aan de oude letters, die er op getekend ivaren. „Wat is dat?" vroeg oma, die zonder bril alleen hoofdletters kon lezen. „Een kaart va?i Mauritsdorp, dat is een oud vestingstadje"zei Bram, die bij aardrijkskunde altijd goed had opgelet. Ziet u wel, u kunt de vorm van de stadsioal nog zien, die om het hele stadje werd getrokken om het tegen de vijand te verdedigen". „Wcht even het zijn oude letters zei Bram. „maar als ik het goed zie. dan staat er duidelijk: 700 links, vijfde van boven". „O. en wat betekent dat?" vroeg Karo. Bram keek even beteuterd, maar hij veerde op, toen hij de klei ne lettertjes had gelezen: „Jongens, dit is geweldig. Er staat bij, dat iedereen, die dit weet op te lossen, het Geheim van een Lang Leven in zijn bezit zal hebben". ADVERTENTIE Ter kennismaking: hef 4 weken voor de halve prijs n Ik word abonnee per 14 sept. 1971 en. ontvang de krant reeds vanaf heden. n Stuur mij 4 weken het Leidsch Dagblad voor halt geld en noteei mij aansluitend als abonnee naam: adres: plaats: Hokje zwart maken, bon invullen In oper envelop (zonder postzegel) sturen aan Leidsch Dagolad antwoordnummei 214. Lelden. en Ve. GÓOCU&r IXX* UIT SCHIPHOL (ANP) De grote fa voriet voor de 13de internationale Marathonloop van Enschede, die za terdag a.s. wordt gehouden, de Olympische kampioen Mamo Wol- de, is zondagmiddag uit Ethiopië op Schiphol aangekomen. Daar stonden drie lieftallige meisjes van de En- schedese VVV klaar om de inmiddels 37 Jaar oude Mamo Wolde en de 23- Wielrennen Jan Janssen is za terdag bij een wielerwedstrijd Over 166 km in de Belgische plaats RiJ- kevorsel als vierde geëindigd achter de Belg Alphonse de Bal, de Neder lander Jos van Beers en de Belg Ro ger Rosiers. Gerben Karstens werd zesde en Jan van Katwijk tiende. jarige „coming man" op Marathon- gebied. Yetebarek Belete, eveneens uit Ethiopië, welkom te heten. Met lange passen beenden de twee lopers vervolgens naar de perskamer, zo dat ze in de pier al spoedig een voor sprong hadden genomen van zeker 100 meter op de meisjes, die dit tem po maar moeilijk konden bijhouden. Mamo Wolde, luitenant in de kei zerlijke lijfwacht, zal zaterdag de strijd aanbinden met ca 250 lopers uit 18 landen, onder wie enige ge renommeerde Japanners en Engel sen. De grootste concurrentie zou hij echter wel eens kunnen ondervinden van zijn 14 Jaar Jongere landgenoot Belete, een tengere verlegen gestalte, van wie men niet direct zou zeggen dat hij beroepssergeant is in het Ethiopische leger. Yetebarek Belete heeft Wolde nog kortgeleden bij een wedstrijd in Ethiopië op overtuigen de wijze teruggewezen, naar de coach van beide lopers, Weldemeskel Kostre, meedeelde. Paardesport De Britse Ann Moore is gisteren in de Zwitserse plaats Sankt Gallen Europees kam pioene der amazones geworden. Zij zegevierde met vier punten, verza meld uit de drie onderdelen. De tweede plaats was voor haar land genote Allison Dawes, terwijl de Oostenrijkse Monika Leitenfelder derde werd. Rothenburg stoot Europees reeord met kogel: 21.12 m MINSK (ANP) De Oostduitse atleet Heinz-Joachim Rothenburg heeft zaterdag in Minsk tijdens de drielandenwedstrijd Rusland—Oost- DuitslandPolen een nieuw Euro pees record kogelstoten geves tigd. Hij kwam tot een afstand van 21.12 meter, vier centimeter meer dan het oude record, dat sinds de Europese kampioenschappen in Hel- Wielrennen Rene Pijnen heeft gisteren in Ossendrecht een wegwed strijd over 120 kilometer gewonnen in de tijd van 2 uur, 44 minuten en 5 seconden. Hij triomfeerde in de eindsprint over een groepje van zes man, dat na 80 kilometer uit het peloton was weggesprongen en zich bij de finish een voorsprong van 20 seconden opgebouwd. sinki enkele weken geleden op naam stond van Rothenburgs land genoot Hartmut Briesenick. Gisteren evenaarde Nadesja Tsjls- Jova, de Europese kampioene 1969 en 1971, haar eigen wereldrecord ko gelstoten met 20.43 meter. Tsjlsjova vestigde het wereldre cord twee Jaar geleden tijdens de Europese kampioenschappen in Athene.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 17