Mat FC Den Haag krijgt rekening gepresenteerd... STUNTWERK VAN TER LEEDE A VHolland in Heiloo naar fraaie triomf RCLTE STERK VOOR MARKEN DE SLEUTELSTAD WINNAAR VAN EIGEN TOERNOOI TERUGREIS VAN CANARISCHE EILANDEN 'KNAKT' CONDITIE EN CONCENTRATIE Oegstgeest en UVS niet op schot: 0-0 Randstad Sport succesvol tegen Capelle P/iOlNA 10 MAANDAG 30 AUGUSTUS 1971 LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD DEN HAAG De ontstemming was algemeen na het „onwrikbare" duel tussen de FC Den Haag en de FC Twente. Niet eens zozeer omdat de doelpunten zich alleen maar hadden laten vermoeden en dan nog vrij moeilijk. Maar meer omdat het streven naar succes met weinig overtuiging op de grasmat werd uiteengezet. Toen het doek na deze vlakke voorstelling viel klonk er dan ook zelfs gefluit, waarbij men in het midden kon laten of dit de gastheren dan wel de gasten gold. Maar ook ach ter de schermen, bij de trainers Vaclav Jezek en Kees Rijvers viel duidelijk wrevel te be luisteren over de uitvoering van deze middag en zelfs de spelers konden zich daaraan niet ontworstelen. Een punt winst tussen „evenwichti ge" tegenstanders en in deze steeds feller bestreden competitie is echter nooit weg, zou men zo denken. Maar een dergelijke revenu krijgt uiteraard meer reliëf als het wordt verkregen nadat enkele aantrekke lijk treffers zijn opgevoerd. Rekening Het staat wel vast dat de FC Den Haag de rekening kreeg gepresen teerd van zijn zorgeloze uitstapje naar de Canarische droomeilanden, dat wat het werk betreft, eveneens in 00 tegen Las Palmas werd uit gedrukt. De terugreis via Casablan ca en Frankfurt van ruim acht uur „knakte" echter de conditie en de concentratie zo vlak voor de be langrijke zondag. Vaclav Jezek verdoelzelde dat niet. „Het was misschien beter geweest als we woensdag tegen Las Palmas hadden gespeeld," sprak hij voor zichtig. De clubleiding had gedacht dat deze trip van ruwweg 8000 km zo aan het begin van het seizoen niet schadelijk zou zijn. En de spe lers zelf stonden daar ook achter. Maar dat dit een misrekening was geweest daarvan lag het bewijs in de resultaten van deze middag. „Twente was voor de rust een klas se beter." bekende Jezek. Weer een machteloze Haagse voor hoede, hoewel vooral na het Door Piet Kienhuis Jammerlijke AJax-avontuur het voornaamste voornemen was ge weest doelpunten te maken. Kees Rijvers kon dan ook weiswaar ge wagen van slechte tweemaal het laatste kwartier van beste mogelijk heden, maar de FC Den( Haag ont snapte toen enkele malen inderdaad ternauwernood aan de fatale .strik" die de Twentenaren toch steeds on zichtbaar gespannen hielden. Ton Thie droeg daarvan voor de rust al het-bloedige bewijs aan zijn enkel als gevolg van een snelle ac tie naar de rand van de 16-meter- lijn. Hij mocht daarbij nog van ge luk spreken, dat Willy v. d. Kerk hof een moment geaarzeld had we gens de schim van buitenspel. En dat Den Haag de nul nog over eind hield was verder o.m. toe te schrijven aan de „professionele op vang" van griezelige penetraties; van aan 't shirtje trekken en vier kant onderuit halen van de tegen stander (buiten het strafbare con tour dan uiteraard). Voor de FC Den Haag pleitte voorts niet de bekentenis van Rij vers. dat zijn spelers met een voor zichtige instelling binnen de lijnen waren gekomen. Uitvloeisel van de tegenslag in de eerste wedstrijden. Er waren bij de FC Den Haag na tuurlijk ook wel pluspunten te noe men. De spelers wisten elkaar in de opbouw, vooral voor rust, uitstekend te vinden. De linies sloten goed aan en er werd bekwaam overgenomen bij het opkomen uit de tweede of derde lijn. Maar bij het afronden van de offensieve bedoelingen ver zeilde men voortdurend in het nie mandsland. Vooral Sjaak Roggeveen was als voorgeschoven post een machteloos dolende. Het is bekend, dat de ex-Holland Sporter gelan ceerd moet worden, maar daar kreeg hij de ruimte niet toe. De verruiling kort na rust van de geblesseerde Couperus voor de snelle René Pas was een verademing. Als rechtsbuiten droeg hij veel initiatief aan, maar ook nu was er niemand om het sluitstuk aan te brengen. Harald Berg evenmin hoewel hij de beste kans van de dag kreeg toebe deeld, door zijn landgenoot Hestad aangedragen. Begrijpelijk dat trainer Jezek zich bij het speurwerk achteraf bijna de handen wrong. Niet alleen over de machteloosheid van zijn „match makers", maar ook over de panische „schrikseconden" van zijn verdedi- gingsblok. Hij suste zichzelf met: „blessures" (Roodnat, Wijngaarde), maar lispelde ook „Lex Schoenma- LEIDEN AV Holland is gisteren, tijdens de tweede dag van de nationale atletiekcompetitie, geweldig uit zijn slof ge schoten. De herenploeg van de Leidse oranjebroeken scoorde in Heiloo het prachtige puntentotaal van 20.264 waarmee de Leidenaars niet aleen wonnen maar tevens hun kansen op een finaleplaats in de eerste klasse aanmerkelijk vergrootten. De heren en dames van De Bataven kwamen gisteren in Zaandam in actie. De herenploeg, uitkomend in de eerste klasse, scoorde 18.032 punten. Een derde Leidse club, de damesploeg van AV Leiden, kwam verdienstelijk voor de dag in Heiloo. Holland heeft zich gisteren volle dig gerevancheerd voor het matige optreden tijdens de eerste compe titiedag. Ondanks de minder gun stige weeromstandigheden - er stond een harde wind werden vele voor treffelijke prestaties geleverd. Dub bele overwinningen werden behaald op de 100 meter (Alfred Verhoef 11.0 en Eddy Monsels 11.2) en op de 400 meter (Cor Kanbier 51.7 en Gerrit Zijlstra 53.0) terwijl Gé Mulders en Marti en van der Hoorn op de 1500 meter met resp. 4.11.7 en 4.15.5 ook goed vooraan zaten. Hetzelfde was het geval op de 800 meter waar Bert Paauw en Dré de Wit resp. 2.02.2 en 2.02.9 noteerden. De technische nummers gaf een aantal „hoogtepunten" te zien. Zo doorbrak Harry Frauenfelder bij speerwerpen de 60 m-grens: 60.34 m en „vierde" Jan Holwerda zijn af scheid bij de AV Holland hij is naar Apeldoorn verhuisd met een kogelstoot van 12.76 m en een dis cusworp van 37.16 m. Voor Mark van Vliet was het Jammer dat hij bij het polshoog de lat op 4 meter ruim passeerde maar tijdens de landing met zijn borst afwierp. Hij bleef „staan" op 3.80 m. Coach Rob Pom- mee vergaarde met een hoogteprong van 1.75 m en een polshoogsprong over 3.40 m ook heel wat punten. In de verspringbak kwamen Al fred Verhoef en Rob de Roo resp. tot 0.44 m en 6.31 m terwijl voorts de 4 x 100 m „estafettetrein" Z Ijls tra, Monsels, Kanbier en Verhoef met straatlangte voorsprong won in 43.5 Troeven De heren van De Bataven speel den hun sterkste troeven uit op de 400 m met 51.7 voor Gert Ooms en 52.4 voor Theo Brusche. Cees Pley zorgde voor goede worpen met de discus (37.08) en met de speer (49.76). Nieuweling Jac Lemmen verraste bij het kogelstoten: 11.30. Huub Rovers noteerde 58.4 op de 400 m horden terwijl Clemens van Rooden de 5000 m in 16.05.8 aflegde. Bij het polshoog kwamen Theo Bru sche en Hans van Noort resp. tot 3.30 en 3.20 m. Arie van Tol had 2.00.2 voor de 800m nodig, Robert Strik 2.01.5. Van de dames boekte Mirjam Brugman een zege op de 800 m (2.29.1) en haalde Trees van de Holst 32.58 m met discuswerpen. Ria van Dijk wierp 30.02 m met de speer terwijl op de sprintnummers Marjan Biegstraten (13.6 op de 100 m) en Thea van Wetten (28.1 op de 200 m) het redelijk deden. De dames van AV Lelden dankten heel wat punten aan Els Wink (4.85 met ver, 1.40 bij hoog) en Mar jan Bruinsma (4.60 ver en 1.35 hoog). Op de andere technische nummers staken de prestaties van Truus van Wijk (8.55 met kogel, 24.94 met discus) er uit. Janet van de Berg liep een goede 100 m (13.6) Teuni van Nouten wierp de «peer naar 23.90 m LEIDERDORP RCL heeft tegen Marken diverse kansen gehad om een grotere overwinning te be halen dan de wat magere 10 die er zaterdag uit de bus kwam. Die ene goal kwam reeds in de achtste minuut tot stand toen Anker een uitstekende pass aan Ferry Haver gaf die vervolgens met een ziedend schot Marken-doelman Teerhuis kansloos sloeg: 10. Enige minuten hiervoor was RCL- goalie Wijma bij een botsing gebles seerd geraakt maar hij kon toch doorspelen. Na het doelpunt ontke tenden de Leiderdorpers een stevig offensief maar aan scoren kwamen zij niet toe. Wel kwam Maren in de 25ste minuut goed weg, toen Ferry Haver de bal uit een hoekschop op de lat deponeerde. Aan RCL-ziJde moest een geblesseerd geraakte De Wit zich voor de rust laten vervan gen door Van der Wal. Marken bood in de tweede helft aanmerkelijk beter tegenstand. RCL- doelman Wijma moest al zijn talen ten tonen om de gelijkmaker te voorkomen. Geleidelijk ontwor stelde de Racing zich aan de Mar- kense druk en in de slotfase deden zich zelfs weer enkele goede scorings- mogelijkheden voor. Zo brak o.m. Tonnie Ederveen een keer ra zendsnel door de defensie van de gasten maar zijn harde schot kwam tegen de paal.. Sjaak Roggeveen was als voorgeschoven post een machte loos dolende. Roggeveen in duel met Twente's De Vries moet gelanceerd worden en dat kon ook Couperus (r) niet. LEIDEN De zaterdagvierde klassers UVS en Oegstgeest hebben elkaar weinig toegegeven. Na een ge- lijkopgaande strijd eindigde het duel zoals hij begonnen was: 0-0. Beide teams ondervonden zaterdag nogal veel hinder van de harde wind het geen aan hun spel duidelijk te mer ken was. Het enige hoogtepunt van de eerste helft was een schot van UVS'er Petit die zijn inzet echter via de binnenkant van de paal weer in het veld zag terug stuiten. De tweede helft gaf beter spel te zien. Maar beide aanvalslinies opereerden te omslachtig om de stug ingrijpen de defensies in moeilijkheden brengen. In de 55ste minuut kwam v< Oegstgeest Anes binnen de lijnen. Nauwelijks een minuut later moest deze speler met schouder het veld alweer verlaten. Ondanks deze tegenslag slaagde Oegstgeest er toch in de nul op het scorebord te handhaven. LEIDEN Het internationale jubileum toernooi, dat LZC en Sleutelstad zaterdag en zondag in zwembad "De Vliet" ter gelegenheid van hun respectievelijk vijfentachtig en vijfen twintigjarig bestaan organiseerden, heeft het met het weer niet bijster goed getroffen. Dat was te meer jammer, omdat de or ganisatoren zich veel moeite getroost hadden om zes buiten landse ploegen naar Leiden te halen, te weten: Wase Zwem kring uit St. Niklaas, Hermes uit Kopenhagen (Deens kam pioen), Neu-Köln uit Berlijn, Gladbeck 13, Scunthorpe en Ox ford City S.C. paan mocht uit handen van me vrouw Den Haan, wethouder van C.R. M. de 1ste prijs in ontvangst nemen. Eindstand poule A: Hermes 6-3, Gladbeck 4-3, LZC 2-3, Oxford 0-3. Poule B: Sleutelstad 6-3, Neu-Köln 4-3, Scunthorpe 2-3, Wase 0-3. Behalve het polotoernooi werd dit weekeinde ook een internatana- le zwemvierkamp gehouden met als deelnemende ploegen: Wase-Zwem- kring, Neu-Köln, Sleutelstad en LZC. Hierbij kregen ook de allerjongste Leidse zwemmertj es een kans aan het zwemgebeuren deel te nemen. Uitslagen: 100 mtr. vlinderslag he ren: 1. Klaas Merten 1.07.4; 100 mtr. schoolslag meisjes onder 14: 1) m. Schoetekat (Wase) 1.31.3; 100 mtr. schoolslag meisjes onder 16: 1) Karin de Vos (SI. Stad) 1.30.2; idem Jongens onder 14: 1( Jacques v. d. Frank Falkenstein (Neu-Köln) 1.16.5; 100 mtr. rugslag Jongens on der 14: 1/2) Jan van Duuren (LZC) en Guido Maas (Wase) 1.18.2; 100 mtr. vrije slag Jongens onder 14: 1) Guido Maas (Wase) 1.06.4; idem heren: 1) Klas Merten (Neu- Köln) 59.7; 200 mtr. wisselslag Jongens onder 14 Jaar: 1) Jacques v. d* Worp (LZC), 2.51.6; idem herent 1) Jan Tirry (Wase) 2.36.1. VOORSCHOTEN Het eerste op treden van Randstad Sport in de za terdag vierde klasse is succesvol ver lopen. Tegenstander Capelle, gede gradeerd uit de derde klasse, werd naar een 2-1 nederlaag gespeeld. Met de sterke wind in de rug nam Randstad het spel direct in handen. Capelle kwam onder druk te staan en kon na een half uur de snelle Koppenhagen alleen nog maar van scoren afhouden door een strafschop te forceren. Van Klaveren maakte geen fout: 1-0. In de slotfase van de eerste helft deden zich wat onaan genaamheden voor waarna een Ca pe lle-speler naar de kleedkamer werd verwezen. Desondanks kwam Capelle vlak na de rust door een kortsluiting in de Randstad-defen- siee op gelijke hoogte (1-1). Zowaar kreeg Randstad het hierna tegen tien Capellenaren nog moelijk. Tien minuten voor het einde viel de beeslissing toen een combinatie tus sen Van Klaveren, Van Beveren en Westhoek in een prachtig doelpunt van laatstgenoemde uitmondde: 2-L NoordwijkQuick Boys 10 Een blunder van doelman Floor Schaap heeft Quick Boys minstens een punt geko6t in de streekderby met Noordwijk. Noordwijk won met 1—0 doordat weinig opvallende Ge rard Oude Velthuys halverwege de tweede helft een niet te missen kans kreeg na een mistrap van Schaap* Dat was dan een van de weinige hoogtepunten in de prestigeslag die bol stond van de nervositeit. Slor digheid begeleidde elke actie en leek een combinatie eens wel te gaan lukken dan was er steeds een verraderlijk draaiende wind die voor de onderbreking zorgde... Wat gejaagdheid en slordigheid be treft deden Noordwijk en Quick Boys nauwelijks voor elkaar onder: het fortuin koos voor de NoordwiJ- kers. SpakenburgTer Leede 03 Ter Leede heeft in Spakenburg voor een daverende stunt gezorgd door de club van die naam met 03 te verslaan. En die score was niet eens geflatteerd te noemen. De terugkeer van spits Nanne Sluy- mer in de Sassenheimse ploeg is van grote betekenis geweest. Sluy- mer scoorde zelf tweemaal en be reidde de derde treffer (van Blom) op knappe wijze voor. Spakenburg kreeg geen moment de kans het initiatief te nemen en moest ten slotte ook conditioneel afhaken bij Ter Leede. ARC's Gravenzande 11 In het per traditie keiharde voetbalge vecht tegen 's Gravenzande heeft ARC de beste kansen op de zege gehad, 's Gravenzande nam door een treffer van Ton de Gier wel de leiding, maar toen nam ARC het initiatief over. Verder dan de gelijk maker van Jan de Jeu kwamen de Alphenaren niet 11. Rijnsburgse BoysHBSS 31 In het Rijnsburgse kamp was men uiteraard blij met de overwinning maar vooral de schotvaardigheid van de geelzwarte •aanvalslinie gaf reden tot vreugde. De eerste twee goals ontstonden op vrijwel identieke wijze. Henk de Mooy werd tweemaal op de linkervleugel "ge lanceerd" waarna de snelle Rijns burger voorzetten op maat losliet. Jac den Heyer en Paul Zwaan wa ren de afronders. Een fout van Bas van de Berg gaf HBSS weer uitzicht op een gelijkspel maar het was RBB-doelman Wim van Ger- ven die, uit een strafschop, elke Schiedamse illusie de grond in boor de. Zaterdag werden de buitenlandse gasten in het stadhuis door burge meester Vis ontvangen. In zijn speech zei hij begrip te hebben voor de moeilijke situatie van de zwem- clubs en beloofde zijn best te zullen doen om de faciliteiten te verbeteren. Voorts betreurde hij het Oxford niet te kunnen begroeten, omdat dit team met de andere sportlieden van de stedenuitwisseling letterlijk de boot had gemist. Zaterdagmiddag om 4 uur werd een begin gemaakt met de wedstrijden in de poules, 's Avonds werd een bootfeest gehouden op weg naar en op de Kagerplassen. De speelsterkte van de ploegen liep nogal uiteen. In poule B had Sleu telstad weinig moeite om de 1ste plaats te bereiken. Poule A gaf een i felle strijd te zien tussen Gladbeck, Hermes en LZC. Gladbeck overtrad hierbij menigmaal de grenzen van het betamelijke. De strijd om de 3de en 4de plaats was een Duits onderonsje. De Ber- lijners hebben de gehele wedstrijd tegen een achterstand aangekeken, 1 maar maakten vlak voor tijd gelijk. Stand 3-3. Twee séries strafworpen waren niet voldoende om een win naar aan te wijzen. Het lot gaf Gladbeck de derde prijs, maar Neu- Köln kon zich tevreden stellen met de fraaie Fair-Play Cup. De finale ging tussen Hermes en Sleutelstad. Jan de Graaf opende de score tij dens een numerieke meerderheid. De Denen kwamen langszij door inter national Jensen. Hierna scoorden nog Van Zijl en weer Jensen. Straf worpen moesten ook hier de beslissing I Noordwijker Albert Spaanderman I verdediger Arie Haasnoot zijn uit brengen. De Leidenaren beschikten schiet in kansrijke positie (Quick positie) voorlarigs. over de sterkste zenuwen en Aat Ka- I Boys doelman Floor Schaap en I (Foto Holvast) Een van de weinige hoogte punten uit de prestige slag Noordwijk—Quick Boys.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 10