'uurder wonen afdwingen Studenten Groningen betogen in loxy Dual Filter zo zuiver. r Leidsch Dagblad Roxy Dual Filter mister Udink heeft ambitieuze plannen Tegen bezuinigingen regering Dameshockeyteam 2-2 tegen V.S. ZESDAAGSE KALENDER nee op vakantie AMBTELIJK APPARAAT WORDT DOORGELICHT Kunst dat ze lachen. uit het gouden pakje rookt 2x zo zuiver. jAG 24 AUGUSTUS 1971 LEIDSCH DAGBLAD (Van onze politieke redactie) [AAG Minister drs. B. J. Udink (Volkshuisvesting) Iers die meer kunnen betalen dan ze doen, desnoods naar een duurdere woning te verhuizen. Tegen het fan dit jaar is een beleidsnota van hem te verwachten mogelijk al nieuwe maatregelen zullen worden aan- om de doorstroming te bevorderen. (moment weet de bewinds- niet welke maatregelen I nodig zullen zijn hij is aan het inwerken maar louwt de doorstroming wel kernprobleem van de volks- HiJ wil heter niet bij ten als de door zijn voor- W. F. Schut genomen len die doorstroming niet op gang zouden brengen, iodig is wil hij ook de huur- particuliere woningen in de ten. 125.000 In het regeera koord van het ka binet-Biesheuvel is opgenomen dat het huisvestingsbeleid gericht zal zijn op een in de loop van de ko mende kabinetsperiode te bereiken verschuivend vierjaren- programma van 550.000 huizen, wat betekent dat uiterlijk in 1975. maar als het mo gelijk is al eerder, een jaarprogram ma van 137.500 woningen zal worden bereikt. Minister Udink verwacht dat er dit jaar 125.000 huizen, of misschien zelfs wat meer, zullen worden ge bouwd. Hij vindt dat het momenteel goed gaat met de bouwproduktie. De slechte oogst in Juli. er kwamen toen 8.620 huizen uit de steigers tegen Inbreker op heterdaad betrapt II Moerdijk oeft af val er niet it geheel zuiveren WADDINXVEEN De Waadinx- AAG Aan Shell Chemie veense politie heeft een 23-jarige ijk zal niet de eis worden woonwagenbewoner uit Nieuwerkerk it via de persleiding naar de aan den IJssel aangehouden en in- jelde slechts gezuiverd af- gesloten op vermoeden van diefstal mag worden geloosd. Minis- uit woonhuizen en een. woonark. De man trok langs de huizen om ansichtkaarten te verkopen. Toen hij bij een woonboot aan de Wilhelmi- nakade merkte dat er niemand thuis was, ging hij naar binnen. Bij het doorzoeken van linnenkast werd hij door de thuis komende vrouw betrapt. Hij nam onmiddellijk de vlucht maar kon later op de dag toch worden aangehouden. De man zal worden voorgeleid voor de offi cier van justitie in Rotterdam. van verkeer en waterstaat, twoordt op vragen van het lid dr. B. v. d. Lek (PSP) dat de nieuwe Shell-fa- giftige stoffen in het af- mag laten zitten en dat de den afvalstoffen waarvoor od geldt tot een minimum perkt. volgend Jaar zal met de Moerdijk-afvalwater in ■schelde worden begonnen, ding is in de eerste plaats oor huishoudelijk en indu- afvalwater uit Bergen Roosendaal, Nispen en cht, met samen 100.000 in let vervuilend vermo- industriële afvalwater zal nderdduizend inwonerequi- ledragen. ogenblik wordt, in de Wes- ongezuiverd huishoude- ivater geloosd van 150.000 lerwijl het verontreinigend van het huidige industrië- iter maixmaal ruim 1 mil- lerequivalenten bedraagt, ster ziet in de gemiddelde haltes in het water van de elde nog geen aanleiding istheid en hij deelt niet de van dr. Van der Lek dat elgische Scheldewater door geen eisen zouden kunnen steld, zolang ook op de Wes nog ongezuiverd afvalwa- Wielrennen De Italiaanse ploeg voor de wereldkampioenschappen wegrennen voor beroeps in het Zwit serse Mendrisio bestaat uit: Felice Gimondi. Marino Basso. Franco Bi- tossi. Giovanni Cavalcanti. Michele Dancelli. Wilmo Francioni. Aldo Mo- ser, Alberto Poggiali, Giancarlo Po- lidori, en Italo Zilioli, aldus ploeg leider Mario Ricci. Wielrennen Voor de amateurs, die dit seizoen reden bij Acifit. dat z'n activiteit in de wielersport staakt, is een nieuwe sponsor gevonden. Per 1 januari gaat ploegleider Piet Li- brechts met o.a. Peter van der Donk, Henk Stander. Frans van de Ruit, Henny van Zandbeek, Cor Leunis, Peter van Doorn en Ferry van der Vleuten rijden voor de benzine- en oliemaatschappij Frisol. 12.200 de maand er voor, komt vol gens hem door de verschuiving van de bouwvakvakantie. Over de grote ach terstand in de uitgifte van bouwver gunningen maakt hij zich niet di rect zorgen. Inflatiespook De heer Udink, die toen hij nog minister zonder portefeuile voor ont- wikkelingsssamenwerking was er een Nederlands prestigepunt van maakte om één procent van het nationale in komen voor arme landen te bestem men, ziet de prioriteiten nu iets an ders liggen. Bestrijding van het in flatiespook moet aan de woningbouw vooraf gaan omdat er zonder mati ging zijns inziens toch geen betaal bare woningen gebouwd zullen kun nen worden, als er tenminste nog beleggers gevonden kunnen worden. De bouwkosten, zo voert hij aan, zijn het afgelopen jaar met maar liefst veertien procent gestegen en in het buitenland gaat het al naar de -vijf tien a zestien procent. De nieuwe bewindsman op Volks huisvesting vindt dat zijn voorgan ger ir. Schut het er ondanks alle kri tiek toch best heeft afgebracht. Waar om hij niet is terug gekomen? De samenstelling van het nieuwe kabinet heeft hem er volgens drs. Udink van weerhouden om zich nadrukkelijk aan te bieden en er is ook niet gesmeekt of hij wilde blijven. Ir. Schut werd door architecten hoog aangeslagen omdat hij de kwaliteit van de te bou wen woningen wilde verbeteren, zijn voorganger ir. Bogaers stond bekend om „de grote aantallen". Drs. Udink wil de weg van het midden zoeken. Ter Apel Daarbij wil hij ook zaken waar hij als minister geen directe greep op heeft bestuderen. Hij denkt aan ver snelling van de ter beschikking stel ling van bouwgrond en versnelling van het bouwrijp maken van die grond. De afwikkeling van bestem mingsplannen kan volgens hem wel vlugger en de efficiency in de bouw kan nog worden opgevoerd. Ook op het gebied van de ruimte lijke ordening heeft drs. Uddink al bepaalde ideeën. Hij wil bijvoorbeeld niet hals over kop een militair oefen terrein bij Ter Apel laten aanleggen, maar deze kwestie onderbrengen in een herstructureringsplan voor het hele noorden. Stewart wint Can-Am race AUCKLAND Op de tweede dag van het internationaal hockey toer nooi van Auckland hebben de Ne derlandse dames met 2-2 gelijkge speeld tegen de Verenigde Staten. Voor Amerika scoorden Beth Anders en Joan Moser, voor Nederland Riet Kuiper en Dorette Woltring. België speelde met 1-1 gelijk te gen Australië. Het Belgische doel punt kwam van Christine Miser- que, dat van Australië van Annette West. West-Duitsland won met 1-0 van Wales en het Nieuwzeelandse team van onder de 23 won met 2-0 van Japan. De wedstrijd Nederland-V.S. had een buitengewoon spannend verloop. Nederland vond haar LEXINGTON Jackie Stewart, de „Vliegende Schot", die onlangs wereldkampioen werd der formule I-coureurs, heeft gisteren in de Amerikaanse stad Lexington de Val- voline Can-Am-race gewonnen. Ste wart in een 1 en m Lola t260 Chevrolet dankte deze overwinning aan het uitvallen van Peter Revson j Srote grootste en Denis Hulme, die met hun Gulf wanneer GRONINGEN (ANP) Groning se studenten, voornamelijk eerste jaars, zuilen vrijdag a.s. een de monstratie houden tegen het bezui nigingsbeleid van de regering, en met name tegen de wachtlijsten die de eerstejaars mogelijk zullen tref fen. Dit heeft de Groningse Studenten raad meegedeeld. De betoging is verder gericht tegen de bouwstop voor de universiteiten en het rege ringsbesluit dat de Groningse univer siteit haar experimentele tussentijd se bestuursvorm moet laten varen en moet overgaan op het bestuurs-i model van de wet-Veringa. Het dagelijks bestuur van de Rijksuniversiteit in Utrecht zegt de gevolgen van een onderbreking van de bouwactiviteiten ten behoeve van de universiteit met grote zorg tege moet te zien. De door minister De Brauw van Wetenschap en Hoger Onderwijs afgekondigde universitai re bouwstop treft Utrecht niet on middellijk omdat deze maatregel de voorbereiding en uitvoering van en kele grote bouwwerken in het nieu we universitaire centrum De Uithof niet meer tegenhoudt. Het dagelijks bestuur zegt echter met nadruk dat problemen zullen ontstaan maatregelen van lange- alle universiteitssteden in het -land is het aantal aanmeldingen groter dan de capaciteit van de subfacul teiten. biologie. Groningen is waar schijnlijk in staat alle studenten op te nemen, nu men daar de beschik king heeft gekregen over zojuist ge- reeilgekomen nieuwbouw. Utrecht zou nog dertig studenten meer kun nen opnemen boven de capaciteit van 150 die nu is vastgesteld, als de minister extra personeelstoewijzing toestaat. Voor de andere universitei ten zijn geen uitwijkmogelijkheden. kracht in het sterke aanvalsspel van McLaren Chevrolets sneller waren. re duur zullen zijn. de snelle, technisch bekwame Riet Kuiper. De Amerikaanse meisjes lanceerden hun tegenaanvallen voor namelijk over de rechtervleugel. België nam tegen Australië een voorsprong en sloot daarna de ver dediging. Pas in de eindfase van de wedstrijd kwam Australië op gelijke hoogte. Revson viel uit in de 72e ronde <van \y/ L l" de 80) toen hij een onoverbrugbare! Wachtlijsten voorsprong had opgebouwd. Z'n wa- j gen echter raakte defect. Wachtlijsten in Utrecht voor de Als tweede finishte Jo Siffert practica in de studie biologie. Dit (Porsche 917-10» en als derde Tony adviseert de plaatsingscommissie Adammwocz (Mc Laren m8b). eerstejaarsstudenten in de biologie Stewart verdiende met zijn eerste om de stroom studenten die dit vak prijs 25.000 dollar. I hebben gekozen, in te dammen. In VARESE Tijdens het congres van Fiac in Varese zijn gisteren de data voor de zesdaagsen van het seizoen 1971-1972 officieel vastge steld. De Rotterdamse zesdaagse wordt van 20 t/m 26 januari gehouden, terwijl voor de 144-uur van Gronin gen de periode van 1 tot 7 maart is vastgesteld. De zesdaagse kalender luidt: 7-13 oktober: Berlijn. 21-27 oktober Dortmund, 29 oktober-4 november Frankfort, 8-14 november: Brussel, 22-28 november Munster en Gent, 29 november-5 december: Grenoble. 6-12 december: Zürich, 27 december -2 Januari Keulen. 6-12 Januari: Bremen, 20-26 januari: Rotterdam, 11-17 februari: Antwerpen, 18-24 fe bruari: Milaan, 1-7 maart: Gronin gen. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Roemenië weer in Davis-Cup-finale SAO PAULO Roemenië heeft zich geplaatst voor de finale van 't toernooi om de Davis Cup waarin 't bekerhouder Verenigde Staten ont- moet. Roemenië versloeg gisteren in Sao Paulo in de interzone finale Brazi lië met 3-2. In de laatste twee en kelspelen versloeg Ilie Nastase de Braziliaan Tomas Koch in drie sets: 6-4, 6-0 8-6. Ion Tiriac bleek even eens in drie sets de meerdere van Edson Mandarino: 6-0 6-2 6-4. De Roemenen, die in 1969 ook tot de fi nale tegen de Verenigde Staten i doordrongen en daarin met 5-0 ver- j slagen werden, Werkten door de i overwinningen in de laatste twee enkelspelen een achterstand van 2-1 weg. Autosport De 67-jarige baan- commissaris G. v. d. Voorde uit Brussel is gisteren in het Haarlemse St. Elisabethgasthuis overleden aan de verwondingen, die hij op 3 juli tijdens de training voor de Coupe Benelux op het circüit van Zand- I Bb Dagblad wil gaarne mee met vakantie als U wilt helpen, door voort opliep. Uk te maken van net hieronder afgedrukte vakantieformulier, nminste 8 dagen voor Uw vakantie aan ons ln te zenden, liet op te bellen voor opzending of inhouding van de krant Tele- che opdrachten kunnen wil niet aannemen. verzenden frankeren met 25 ct. BADR.ES is: Naam: -n. Straat: Woonplaats: Kwartaal I doorhalen wat niet van toepassing is. Postabonnement lANTIE-ADRES te: plaatsnaam: .......y. ,y. S.v.p. ln olokletters. Hjke inhouding, bovenstaand vakantie-adres niet invuller» maar le en laatste dag van inhouding). 'EN/INHOUDENdoorhalen wat niet verlangd wordt. lc dag laatste dag Duidelijke opdrachten voorkomen teleurstelling. opzenoing/inüoudlng fertana, Belgie en Luxemburg f 1,25 per vakantieperiode. De overige tanden uitsluitend per luchtpost KosteD f 0.60 per dag telyk in te houden kranten wordt bij restitutie van net te veeJ abonnementsgeld f 0.50 in mindering gebracht voor administratie- HAZERSWOUDE Bij de behande ling van de gemeentebegroting van dit jaar en uit de commissie kwam de vraag naar voren of het niet noodzakelijk zou zijn een onderzoek te laten doen naar de functionering van het ambtelijk apparaat. Het col lege van B en W heeft naar aanlei ding hiervan een bespreking gehad met het Centraal Adviesbureau voor Organisatie, Documentatie, Regis tratuur en Personeelsbeheer van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten. Dit bureau heeft na deze bespreking het volgende aangebo den: Het uitbrengen van een aantal incidentele organisatie-adviezen in de periode van september 1971 tot januari 1972, zonder dat hieraan een systematisch organisatieonderzoek ten grondslag zal liggen, kosten f 7.000 <excl b.t.w.) en O Een systematisch organisatie onderzoek over 1972, waarvan de kosten vijftienduizend gulden zijn, zonder btw. In beide gevallen zal zowel de kwantitatieve als de kwalitatieve be zetting van de diensten de nodige aandacht krijgen. Burgemeester en wethouders me nen, dat het wenselijk is voorlopig te volstaan met het korte onderzoek en dat het van de resultaten daar van zal moeten afhangen of het systematische onderzoek moet wor den ingesteld. Waarom kiest u voor een filter? Juist om zuiver te roken. Daarom heeft Roxy een dubbel filter, dat 2x zoveel absorbeert en toch de natuurlijke smaakvan de rijpe tabakken behouden laat. Lach dus gerust als u een Roxy opsteekt.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 11