Verwarring in raad Oegstgeest over commissie-verordening Rebellie in eeif deel van Bolivi fill SPOEDIGE RECONSTRUCTIE ABTSPOELWEG «fei - IM nol BROMFIETSER GEWOND Verbouwing van „De Paauw" Juf Camerling veertig jaar bij kleuters Gesprek over Noordelijke Randweg DE RUBBER WEG BIJ LUGDUNUM? Caravans reden weg PAGINA 2 LEÏDSCH DAGBLAD VRIJDAG 20 AUGUSTUS 1| verordening aanvaard waar de PvdA tegen was. D'66 het maar een slap aftreksel vond van hun ideeën en de PC-fractie eveneens tegen was. Geen middelen OEGSTGEEST De reconstructie van de Abtspoelweg en de Laan van Oud Poelgeest zal niet lang meer op zich laten wachten. De Oegstgeester raad besloot gisteravond een lening van f 1.600.000,- te sluiten. De provincie geeft een krediet van f 900.000,-, zodat de financieringsmiddelen f 2.500.000 bedragen. De reconstructie zal ongeveer f 2.879.000 gaan kosten en er moet dus "bijgepast" worden. BIJ de stemming over dit voorstel waren er drie tegen, nl. die van de leden van D'66 en van raadslid Ney- ling (VVD). Zij vonden dat zon groot bedrag beter aan andere din gen besteed kon worden b.v. onder wijs. Nadat de presentiegelden voor raadsleden en de bezolding voor .wethouders waren opgetrokken kwam de aanleg van een trimbaan aan de orde. Niet iedereen was zo enthousiast als PvdA-er De Graaf die voor de aanleg van zo'n baan had gepleit. Zowel van WD als van Pr. Chr. zijde zag men er voor Oegstgeest noiet zoveel in. „Er is hier nogal wat mogelijkheid voor li chaamsoefening". Men wilde echter voor een bedrag van f 3000 niet te gen zijn, vooral niet omdat de aan leg zal plaats hebben in het Hof- brouckpark, waar ook speelgelegen- heid is voor kinderen, die eventueel gebruik zouden kunnen maken van de hulpmiddelen, die voor de trim baan nodig zijn. De wethouder J. J. Thorn en J. E. Temminck werden op hun verzoek benoemd tot ambtenaar van de bur gerlijke stand, hetgeen voor vele raadsleden een welkomen gelegen heid was nog eens te attenderen op de mogelijkheid dergelijke ambtena ren te benoemen die niet uit de amb telijke sfeer komen. De notulering van de raadsverga deringen was een onderwerp van langdurig discussie. B. en W. willen een sterk verkorte notulering, ande ren wilden de oude toestand handha ven, weer anderen wilden er toch wat verder gaan dan B. en W. voor stellen. Besloten werd een proef te nemen voor enkele vergaderingen en dan eens te bezien hoe dat alles heeft uitgepakt. Commissies Een andere moeilijke zaak was de verordening op de commissies. B. en W. waren uitgegaan van de idee ën, die waren opgekomen uit de commissie ad hoc die voor dit doel was ingesteld. Het ging daarbij voornamelijk om openheid en open baarheid. Het bleek dat twee frac ties nl. die van D'66 en de Pr. C. fractie het anders hadden bedoeld dan nu in de nieuwe verordening naar voren kwam. De ene spraak van een misverstand en de andere van communicatiestoring, maar het kwam hierop neer dat van die zijde men terugneming vroeg en opnieuw commissie-overleg. Vooral van VVD zijde verzette men zich daar fel te gen. Tot D'66-er: Uw politiek falen wijt U nu aan misverstand. "Ook de voorzitter was het met de gedachten niet eens. Ook de KVP-fractie vond de behandeling in de commissie ad hoe afdoende. Het ging hoofdzake lijk om het artikel dat deze commis sievergaderingen iii het algemeen niet openbaar zouden zijn, behou dens enkele uitzonderingen. Een voorstel tot terugverwijzing naar de commissie ad hoe werd verworpen met 9—6 stemmen. Dit was aanleiding voor de voor zitter om rap het B. en W. voorstel in stemming te brengen, dat met 9 stemmen vóór werd aanvaard. Me vrouw van Belle (PvdA) was e eren beetje beduusd van, want zij had een artikelsgewijze stemming verwacht. Zodoende werd nu een Er zijn geen financieringsmidde len voor de aanschaffing van een nieuwe kolkenzuiger (kosten f83000) Daarom stelde B. en W. voor de oude maar weer op te knappen, maar dit zou f 20.000 kosten. Raads lid Brouwer wilde er nog maar een paar duizend gulden méér tegenaan gooien want dan kan het apparaat misschien nog wel 4 jaar mee. Daar had ook de VVD wel oren naar, maar het was volstrekt tegen de op vattingen van de wethouders Van den Voet en Temminck. Die aan schaffing komt als nummer één op de urgentie en we verwachten over twee jaar financiering. Het B. en W. voorstel werd aanvaard. Men kwam tot de conclusie dat de deelnota I van het Gewest Leiden geen uitgebreid commentaar behoeft. In vast dienst van de openbare lage re school Oudenhof werd benoemd mej. C. J. Woltjer. Andere onder- wijsvoorstellen werden zonder dis cussie aanvaard. Besloten werd tot het aangaan van een gemeenschap pelijke regeling Brandweer-Rijnland. Van verschillende zijden werd als I bezwaar aangevoerd dat deze rege- ling wel erg aan de lichte kant is. Men hoopt t.z.t. op een zwaardere regeling. Rondvraag Bij de rondvraag informeerde de VVD-er Cleton naar de voortgang inzake de bebouwing van Haaswijk. Antwoord van de wethouder: de zienswijze van de verschillende frac ties is naar de stedebouwkundige. Binnekort hoort men daar meer I van. Raadslid Brouwer wilde weten j hoe het stond met het onderhoud van een aantal huizen aan de Wytten- achweg. Wethouder v.d. Voet: „we zijn het onderhandelen met de eige naar moe. Hem is meegedeeld, dat de gemeente de werkzaamheden voor zijn rekening verder zal uitvoe ren. Mevrouw Gouverneur vroeg of het terreintje bij het Rijnlands Ly- ceum gebruikt kan worden als speel- veld nu blijkbaar uitstel van de uit breiding van het R. L. noodzakelijk is. Het is een open terrein aldus j het college. De vraagstelster wilde eveneens weten hoe het nu zat met de praat- en rustbank in de De LA PAZ (AP) In Bolivia is bureau Associated Press, dat gisteravond een opstand tegen het i meer dan de helft van het (linkse) bewind van president Juan Jose Torres uitgebroken. Vanoch tend meldde het Amerikaanse pers- Jongetje te water LEIDEN Vanmiddag omstreeks kwart voor een, is het 4-jarig zoon tje van de familie Van der Kwaak uit de President Steinstraat bij de Rijnzichtbrug in het water gevallen, toen hij achter het benzinestation op de Morsweg aan het spelen was. Na enige tijd in het water gelegen te hebben werd hij door de brandweer bewusteloos eruit gehaald en naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Receptie van dokter Bazuin LEIDEN Ter gelegenheid van het 25-jarig dienstjubileum van dok ter J. G. Bazuin als directeur van de GG en GD, wordt vrijdag 3 septem ber van vier uur tot half vijf een receptie gehouden in het gebouw van de dienst. Roodenburgerstraat la. handen van militaire en burjq opstandelingen zou zijn. De opstand begon gisteren m tegen de regering gerichte stratie in de stad Santa Cruz U oosten des lands. De stad viel standelingen zonder enige stand in handen, waarbij de i ren steun verleenden. Ook de g; zoenen in de provincies Beni en do verklaarden achter de zaak de opstandelingen te staan. De maanden oude regering woordde de opstandige i met het afkondigen van de now stand. President Torres verkil in een radiotoespraak, dat zijn gering de toestand in het gehele! meester is en dat hij kan r op de steun van de meeri van de natie en de strijdkrac) e' De leiders van de opstand zijn gens de zender te Santa Cruz re Beweging en Mario Gutti e van de Boliviaanse Socialistic Palange. Maar Paz. die in woont, zou verklaard hebben met de opstand te maken t« ben. Kempenaerstraat. Waarom moet dit zo lang duren? De wethouder boog ietwat schuldbewust het hoofd en zegde spoedbehandeling toe. Aan het begin van de vergadering werd als nieuw raadslid geïnstal leerd mevrouw A. de Waal-Malefijt (VVD) en werd de geloofsbrief on derzocht van de heer E. R. E. Slag hek. eveneens WD, die in de vol gende vergadering zal worden gein- stalleerd. In aansluiting op dit gerecon strueerde kruispunt zal binnen kort de rest van de Abtspoelweg een stevige "face-lifting" onder gaan. De raad stelde hiervoor gisteravond een krediet beschik baar. Beter Bonetti niet naar het DC)COS-toernooi LEIDEN Peter Bonetti. die zelf de beker voor het DOCOS-toernooi van 29 augustus zou komen uitreiken, kan helaas het overstapje naar Ne derland niet maken. Hierdoor heeft hij organisatoren wel een beetje in I moeilijkheden gebracht, want het is j lang niet zeker dat de trofee, die nu j per boot naar Nederland reist, op tijd I in Leiden zal arrivëren LEIDEN Een 17-jarige Leidse bromfietser, die gisteravond op de j Mo'rsweg in de richting Hoge Mors weg reed, haalde een voor hem rij- dende auto in, juist op het moment dat er van de andere kant ook een personenauto kwam. Er was hierdoor te weinig ruimte voor een inhaalmanoeuvre, en een frontale botsing was het gevolg. De bromfietser liep een open beenfrac tuur op. De Eerste Hulp Dienst bracht hem naar het Academisch Ziekenhuis. Fotografen exposeren in Luifelbaan WASSENAAR In de Openbare i Bibliotheek in Wassenaar -zullen I vanaf 28 augustus vier fotografen I hun werk exposeren. Het zijn Jan i van der Horn uit Voorschoten, Leen Manneke uit Katwik. Rob van So meren Greve en Jan Stegeman uit i Wassenaar. Voor deze tentoonstelling zal prof. dr. J W. Sculte Nordholt j de opening verrichten. WASSENAAR In Raadhuis „De Paauw" wordt op het ogenbilk ge werkt aan de restauratie van de trouwzaal, die vele jaren buiten ge bruik is geweest en van de raadzaal. In verband met dit laatste zullen de eerstvolgende vergaderingen van de gemeenteraad de eerste op 30 au gustus a.s. niet in het raadhuis, maar in de kantine op de tweede etage van het politiebureau gehouden wor den. WASSENAAR De hoofdleidster van de Caroline van Schaik-kleuter- school in Wassenaar, mejuffrouw A. H. M. Camerling viert woensdag haar veertig-jarig onderwijsjubileum. In de school is er die dag van 11.30- 12.30 uur gelegenheid de jubilaresse geluk te wensen. WASSENAAR In de openbare vergadering van de commissie fi nancien. die heden, vrijdagavond half 8 in het Raadhuis zal worden gehouden, zal ook een ontwerp- raadsvoorstel aan de orde komen voor de aanleg van het eerste ge deelte van de Noordelijke Randweg. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Maria Elisabeth Miranda, d. v. J. van den Hout en S. Flippo. Hendrikus Jo hannes. z. v. H. T. N. J. Seisveld en A. J. van Rooijen. Marc Anthony, z. v. S. P. Nisam en C. W. Atkinson, Willem, z. v, T. van Vegten en P. C. de Blan ken Willem Dirk Johan, z. v. J. J. Schbneveld en M. de Jong. Johannes Cornells Jacob, z v. J. A. Heemskerk en W van den Eijkel, Linda, d. v. P. W, Stouten en M. A. van Rijn, Robin Carl Joannes, z. v. B. A. Gallart en M. J. Hensing, Dorine Mariëlle, d. v. L. G van der Horst en A. A, Nijdam, Maurice Theodorus, z. v. T. van Meurs en H. M. Arnoldus, Edith Marianne, d. v. H. J. J. van der Krogt en C. A. M. de Jong Fiorenjtina Adriana Louisa Willielmina, d. v. A. C. Nobels en E. J. T. M. Ber- ger. Chantal, d ,v. J. H. J. van Eijken en R. Franquet Plaza. OVERLEDEN J. Terlouw, 20 dagen jongen, H. W. Warmerdam. 79 jaar, echtgen. van W. Blitterwijk, A. J. Remond. 84 jaar, we duwe van J. Bouwmeester, N, J. van Diest, 79 jaar, man. J. T. van Beek, 52 jaar. echtgen. van L. J. Kouwen- hoven M. L. de Looff, weduwe van D. H. Matthijs. GETROUWD A. D. Beaufort en A. R. M. Wessen- dorp, G. J. van der Water en B. Meester J. J. Koorema nen G. C. de Vries. J. W. Burgerpon en J. P. C. M. van der Meij, J. C M. van DijI; en J de Rui ter. A. C H. Speel en P. J. Broekhof, A. G. M. Groenendijk en M. Zitman. ONDERTROUWD R Westhiner en M. Westhiner. N. de Water en M. Storm, A. G. Snelderwaard en H. Trompetter. J. F. M. T. van Koppen en G. J. M. E. Lipplts, P. S. Schel'fer en P. T. van Duijn. S. J. Kem- pers en C. H Pont. L. A. Boot en M. J. Hoogesteger. J. de Vreede en J. Hel- fensteyn. H. S P. Pauw en M. G. J. T. Stiekema. E. van Krallngen en L J. van Westrienen. J. Bedijn en G. Glasbergen. A. Koren en G. M. Bave- laar, K. van Egmond en W. M. Velt- huijsen. J. Lens en C. M. de Klerk. J. de Zwart en J. C. de Jong, A. T. Steen bergen en M. Geskus. P. H. A. Heln6 en M. C. H. Stavleu. M. A. de Jong en D. Donkersloot. H. P. van der Blom en M. J. H. Moonen. H. G de Jonge en R. M. van der Kaaij. J. Brak en N. C. M. Lelieveld D. W. P. Dlngemans en L. C. van Nievelt. J. van Poelgeest en M C Ruijgrok. O. van der Schatte Olivier en Jonkvrouwe E E de Jonge. H. J. R Simonis en M. J. C. Slootjes. R. P. Stlebock en H W. Burggraaf!F. H M. Tijssen en E. J. Mechelse, S. Wljtema en Jonkvrouwe D. H. Stoop. LEIDEN Naar wij vernemen zal Joop de Kubber ontslag vragen als trainer van Lugdunum. In een brief die vandaag bij het bestuur van de Leidse eerste klasser in de bus zou moeten glijden, zal De Kubber om ontheffing van zijn functie verzoe ken. De Kubber wiens contract na twee seizoenen onlangs nog werd verlengd voelt zich belemmerd in zijn trainingswerkzaamheden. Afgelopen dinsdag is hij, bericht Lugdunums secretaris Hennie Doo- ve desgevraagd, kwaad weggelopen na de training. Toen hij de selectie aan het trainen was. was er net een Jeugdwedstrijd je bezig op het andere bijveld. Dat belemmerde hem in zijn werk, zei hij. Na de training is hij de bestuurskamer binnengekomen om te zeggen dat hij dat niet nam, daarna is hij boos weggelopen. Onbe grijpelijk. Zowel woensdag als giste ren is bij ver volgens weggebleven van de training. Vrijdag Konlngskerk Leiden Ruilclub 7J Oude Vest 73 Open informatie» ei stichting Scientology, 8 uur nam. Breestraat 66 Lelden Kreatlef trum café-bar. 10 uur voorm. 11 Breestraat 19 Lelden Soc. Tw« r| voor kamerbewoners en alleenstaas l 9-12 uur nam. Zaterdag Breestraat 19 Leiden Soc. Twh n voor kamerbewoners en alleenstaai 9-12 uur nam. Kreatlef Sentrum Breestraat 68 den Café-bar. 10 uur voorm. 1 voorm rommelmarkt 10 uur vooi 'i uur nam., disco-avond 8 uur ni u Het Witte Huls Oegstgeest Set 60C. Palamedes. 2-5.30 uur nam terskerkstraat 1 Leiden Adventkerk 1 belstudle 10-11 uur voorm.. predi dhr. C. Beger. 11-12 uur. Zondag Hogewoerd 175 Vergadering Jelï getuigen, 2.30-4,30 en 5.15-7 1C middag. RIJnl. lyceum Oegstgee6t. Gem oorspr. christendom, spr. evang. Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6 Leiden Kerk i zus Christus van de heiligen der ste dagen. 11.30 uur voorm Kreatlef Sentrum Bree6tr. café-bar. 10 uur voorm. 1 uur i muziekavond, 9 uur nam. Breestraat 19 Leiden Soc. Twen voor kamerbewoners en alleensta&n 9-12 uur. Zijlsingel 2 Lelden Evangellec evang. J. Zijlstra. 10 uur voorm. Oude Rijn 3 Leiden Pinken meenue spr. ds. Van Twillert, f Maandag Kreatlef Sentrum, Breestraat den café-bar 1 uur nam. 1 uur lulsteravond, 9 uur nam. Hij heeft wel Hennie Bek kering de wedstrijdsecretaris I opgebeld om te zeggen dat er een b'rief naar het bestuur onderweg was. Met zijn ontslag aanvrage, neem ik aan. Wij staan er perplex van j De Kubber liet meer mensen per- j plex staan. Waar hij anders altijd de beminnelijkheid zelve is - en maar j al te graag bereid tot een gesprek beet hij vanmorgen toen hem om commentaar werd verzocht, kortaf door de telefoon: „U moet niet bij mij zijn, maar bij het bestuur". Eln- 1 de vam het gesprek Dinsdag Kreatlef Sentrum, Breestraat 66 den café-bar. 1 uur nam. 1 uur expressie-activiteiten. 8 uur nam. Zijlsingel 2 Lelden Evangell trum spr. evang. John Douma 8 uur nam. Breestraat 19 Lelden Soc. Twt voor kamerbewoners en alleenstal 9-12 uur nam. Boommarkt 12 Lelden Soc. vool handicapten. 2-5 uur nam. Steenschuur 5 Leiden Spi stichting huisvesting werkende ren, 8-8.30 uvir nam. Steenschuur 6 Leiden Leidse Ver postzegelverzamelaars. 8 uur nam Diamantplein 27 Gespreksavoa ha'i gemeenschap. 8.15 uur nam. Breestraat 19 Lelden Spreekuu emigratie-centrale. 7-8 uur nam. Kantongerecht Rapenburg Afscl zitting kantonrechter mr. De n 3 30 uur nam. Apotheekdienst Lelden Voorschoten: Apo Leiden Zuidwest, Brahmslaan 2d 21522. De apotheek in Leider en Oegstgeest is gewoon geo| LEIDEN Aandachtig luister den de woonwagenbewoners van het Schuttersveld vanmorgen naar wat hun leider „ome" Piet van Est te ver tellen had (foto linksi. Toen de politie bij afwezigheid van de heer Van Est trachtte één van de wagens weg te slepen, ontstond er aan vankelijk nogal wat beroering onder de aanwezige kampeerders. De over heersende reactie was: „waarom worden we toch steeds weer opge jaagd?" De 26 politie-agenten trokken zich in de straten achter het Schutters veld terug, nadat de heer Van Est verklaarde het commando te hebben overgenomen. Onder zijn leiding maakten de gezinnen zich gereed om te vertrekken. Korte tijd nadien reden de eerste caravans weg (foto rechts». Anderen wachtten nog. totdat de mannen thuis zouden komen, maar op gezag van de heer Van Est zouden ook zij vandaag Leiden de rug toekeren. (Foto's Holvast)

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2