Cock Veldhuis maakt Floriade Brand in „woonwagenstacT Hillegomse bloemenarrangeur heeft volop werk Raadsleden ageren tegen normen die horeca aanlegt... C.P. van Oostrom vijfentwintig jaar dierenarts ONTPLOFT: 38 DODEN PAGINA 2 WOENSDAG 18 AUGUSTUS ij| HILLEGOM Cock Veldhuis, de internationaal vermaarde 41-jarige bloemenarrangeur uit Hillegom, zal de eerste binnen- tentoonstelling van de Floriade '72 in de Amstelhal van de Amsterdamse R.A.I. gaan "maken"- Deze internationale sier teeltexpositie wordt eind maart 1972 geopend. Hij is terecht zeer verheugd over deze vererende opdracht van de Konin klijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur, die deze eerste binnenshovv voor haar rekening heeft genomen. Trou wens deze Hillegommer heeft over opdrachten niet te klagen. Een groot deel van het jaar is hij in het buitenland bezig: in Oostenrijk, in Italië, in Engeland, in Zwitserland en misschien gaat hij in januari ook nog naar Amerika. De Hillegomse bloemsierkunste- naar zal voor het eerst in vijftien jaar niet mede gestalte kunnen ge ven aan het Aalsmeerse corso, dat 5 september naar Amsterdam en te rug zal rijden. Hij zit dan in de om- veving van Wenen, waar hij twee verschillende rozententoonstellingen moet arrangeren. Op 2 september opent in Tulln de expositie van de Oostenrijkse bloemisterij en op 17 september de show in Leopoldsdorff. Deze laatste wordt georganiseerd door de befaamde Oostenrijkse ro- zenkweker Wilhelm Grumann uit Leopoldsdorff. j Door Cees Combee Cock: "Die man bekostigd in z'n eentje een expositie van maar liefst 5000 vierkante meter. Wel een bewijs, dat in het buitenland door particulier initiatief ook pro paganda voor bloemen wordt ge maakt. Ik kreeg deze opdracht van Grumann persoonlijk nadat hij in Genua de stand had gezien van de Nederlandse Bloemisterij, die door mij was gemaakt. Voor de Oosten rijkse bloemisterij werk ik al sinds 1964. Grumann is één van de groot ste kwekers van buitenrozen. Er zullen er in Leopoldsdorff bij Wenen niet minder dan 50.000 in verschil lende variëteiten te zien zijn. Het gaat me wel aan het hart Aals meer te moeten laten schieten. Langzamerhand moet ik echter ook eens gaan denken aan zakelijke mo tieven en dus niet uit patriotisme uit sluitend in Nederland shows blijven maken." Thans is Veldhuis druk bezig van gedachten te wisselen over die eer ste binnententoonstelling van de Flo riade '72 met de Amsterdamse stadstuinarchitect J. Mos. Het gaat om te komen tot een compromis over Mos' inzichten met betrekking tot zijn ervaring over de landschap pelijk ruimtelijke indeling en de ideeën van Veldhuis ten aanzien van de functionele opzet van een snijbloe men-expositie. Deze 1200 vierkante meter grote binnenshow zal een combinatie wor den van bolbloemen in de ruimste zin van het woord in een tuin ver werkt en als bloemstukken. De Ver eniging "De Tulp" komt met enige zeer grote arrangementen tulpen van de Warmondse arrangeur Chris Koo- men. Het complete areaal van bol bloemen zal In de RAI te zien zijn. Als voorzitter van de tentoonstel lingscommissie fungeert de heer F Swart, de vroegere directeur van de N.V.L. Stassen Jr. uit Hillegom. De Herfstflora, die 2 oktober in 't Singermuseum in Laren wordt ge opend, is ook één van de vele op drachten voor Veldhuis. Hij maakt deze samen met de oud-Voorhou- ter Henk van Wieringen, die in deze plaats een klein tuindersbedrijfje had en nu in Zwanenburg aan het hoofd staat van een 65 personeels leden tellend aanleg- en onderhouds bedrijf van tuinen. Van Wieringen verzorgt veel stadsgroen voor de ge- meente Amsterdam en heeft voor 'n zeer groot gedeelte de buitenbeplan- j ting van de Floriade '72 voor zijn re- j kening genomen. Telefoon Tijdens het gesprek in zijn kantoor - I tje achter de bloerhenzaak aan de Hillegomse Hoofdstraat rinkelt onophoudelijk de telefoon. Cock lachend: "Ze weten, dat ik van va kantie terug ben. Voor die exposi ties in Oostenrijk moet .heel wat te lefonisch worden geregeld. Een pro bleem was bijvoorbeeld een grote fontein naar Wenen getransporteerd te krijgen. Schenkels belt me net, dat dat ding vrijdag zal worden ge haald en dat het dan maandag met een vrachtauto meegaat naar Oos tenrijk. Het scheelt met heel wat, want anders had ik zelf een vracht auto moeten huren". Cock Veldhuis hoopt nu maar dat "d'ollarkwestie" geen rem zal zijn. voor de in januari in Amerika te houden demonstratie op het gebied van het arrangeren van bloemen, door het Centraal Bloembollen Co mité. "Het zou jammer zijn als het niet doorgaat, maar wakker liggen doe ik er niet van", zegt hij. "De op drachten komen met de regelmaat van de klok binnen. Deze week heb ik ook weer een bespreking met één van de directeuren van het Zwitser se warenhuisconcern Migros. Het gaat om acht grote binnententoon- stellingen in februari. Ik heb al meer voor ze gewerkt. Verder staan voor 1972 in mijn boek al opdrachten voor kleinere bloemenexposities in Duitsland, Belgie en op de Kanaal eilanden". Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Marco, zn. van J Bavelaar en J. M. P Bakker; Christina Anna Maria So phia. dr. van J. A. M. Borst en S. W. t;.. J. Ramaker; Jeffrey, zn. van A. Latei-veer en C. H. Burgerhout; Brigit te Elisabeth, dr. van J. T. M. Rozier en E. van der Leek; Axel Jeroen, zn. van T. A. M. van Gaaien en P C Kemp; Frank, zn van M. IJ. J. Flap per en E. E. Goddijn; Kevin Alexan der. zn. van D. W. Ball en J. C. Chap man; Berend Jan, zn. van W. A. van Kampen en B. Postma. GETROUWD C. G. Romney en J. Tebbens; H. E. J. Hotze en J. de Boer; J. W. Bonnet en A. G. Schouten; C. J. A. Franse en W R. Hogewoning; M. N. Laan en W. J. van der Vlist; A. N. Sijtsmu en K. B Milané; A. Brouwer en W. Rood- 8kker; A. Buitendijk en A. Heemskerk. OVERLEDEN D Monfils. 4 jaar, meisje; H. L. W. Weid. 30 j., man; J, C. van den Brande. 81 J vrouw: I. J. Hradek. 58 i.. echtgen. van H. M Veenema; J. M. J. Swagers. 86 weduwe van A. J. Zirkzee; A. J. Zaalberg. 83 j.. we duwe van J. R. F. Rassers; C. D. van Egmond, 19 j., man; J. N. de Graaf, 38 J.. man; L. G. Dias. 69 j.. man; J M. Joris. 52 j man; A. de Graaf, 70 man; B. C. Mekking. 68 j.. man; H. Heijnk. 80 j.. man; W. Paauw. 62 man. H. G Janssen. 33 j.. man; J. de la Rie. 75 J„ man. NOORDWIJK De horeca was in de vergadering van de Noordwijkse gemeenteraad met twee hete hangijzers een uitvoe rig discussiepunt en natuurlijk maakten enkele notoire oppo santen van ..Noordwijk" toe ristenstad" front tegen deze hangijzers. Bedijn (PvdA) ageerde nogal tegen de normen die horeca- exploitanten aanleggen voor de toegang tot etablissementen, „lang haar en stropdassen mo gen niet als criteria gesteld wor den voor een internationale badplaats". Dit naar aanlei ding van een brief van een col lega uit de Haarlemmermeer (met lang haar) die uit „Het Zeepaardje" gezet was. Hij en Vogelaar (prot. chr.) waren er overigens achtergeko men dat de betreffende dancing niet over drank- of horeca ver gunningen beschikt en zeker op het terras geen bier mag schen ken. En dat al twee Jaar. Met de manager van Het Zeepaard je, zo suste burgemeester mr. M. Bonnike de zaak, is afge sproken dat binnen veertien da gen alle zaken geregeld zullen worden. „Dan krijgt Noordwijk er een uitermate fatsoenlijke uit gaansgelegenheid bij", aldus mr. Bonnike. Oostdam <KVP> deed onver wacht een duit in het zakje van buurman van Hese (VVD) exploitant van onder meer Casi no door wel even in het mid den te brengen dat hij een en ander maar aan de managers van de zaken zou willen overla ten. Na een herhaling van BedlJi dat lang haar geen criteria mag zijn, aangezien ook kinderen van prinses Beatji lang haar dragen sloot nu Bot nike vergadertechnisch knap de zaak. Heet hangijzer nummer tw was Het Kikkertje in Noord, wiJk-Binnen. Exploitant Auguj tin us, die in twee Jaar een nul tige bijdrage aan de branche de buurt gaf, blies „vieze 1j in de achtertuinen en gaf 4 Jeugd 's nachts de gelegenhei herrie te maken bij het wegri) y den, terwijl die Jeugd tevens Voorstraat een opvolger van vuilnisbelt maakte", raadslid Vogelaar, die en sant nog even opmerkte dat waarschijnlijk ook nog sterke drank verkocht worden, al was dat nooit sta teer d. „Die zaak is een pest voor buurt" zei Vogelaar, die maals benadrukte de heer gustinus niet te willen len. Hij diende een voorstel in de winter dit soort zaken maj om twaalf uur te doen sluiten een voorstel dat gesteund door 13 acfressanten. Jansen (VVD) maakte in ze de eerste redelijke king: „De eigenaar wordt dwongen een hinderwetvergun ning aan te vragen voor de rie die op straat gemaai wordt". Hij zag het verban niet omdat de hinderwet eenmaal de „pestilentie" dichtslaande deuren niet Cock Veldhuis bekijkt de teke ning van de ex-positie die hij dit voorjaar in Genua in opdracht van het Nederlands Bloembollen Comité maakte. Aan deze shoiv hield hij een opdracht over van een rozententoonstelling in Leo poldsdorff bij Wenen. VOORSCHOTEN Dierenarts C. P van Oostrom gaat jubileren. Hij is 25 jaar dierenarts en als zodanig gevestigd in Voorschoten, zaterdag 4 september is er in de middag van drie tot vijf uur een receptie in „De Gouden Leeuw". Grofvuil ophalen in Voorschoten VOORSCHOTEN Het grofvuil zal 25 augustus in de Voorschoten- se wijk Adegeest 'met uitzondering van het gedeelte' Oude Adegeester- laan tussen de Prins Bernhardlaan Jen Nassaukade), aan de Leidseweg I het gedeelte tussen Raadhuislaan en Voorschoterweg Voorschoterweg I Hofweg (het gedeelte ten oosten van j cle Voorschoterweg). Prof. Boerhaa- I veweg. Krimkade, J. P. Coanstraat. Vcndelstraat, Marnixstraat en Bere- i steynstraat worden opgehaald. De I 26ste zijn de bewoners van de wijk Noord-Hofland, aan de Hofweg "<het i aedeelte tussen de Voorschoterweg I en Leidseweg 1Leidseweg het ge deelte tussen de Voorschotenveg en Vinkweg), en de Vinkweg aan de 1 beurt. Dokter van Oostrom heeft een hartewens, die nog steeds onvervuld is. Een comité van aanbeveling' ver zoekt daarom vrienden en bekenden van de dierenarts zich te willen aan sluiten bij het comité dat probeert om een draagbaar röntgenapparaat te schenken. De'kosten hiervoor be dragen f2.500 en het apparaat is feitelijk nodig in liet belang van een juiste diagnose Het comité verzoekt daarom persoonlijke geschenken ach terwege te laten en eventuele bij dragen te storten op postrekening 238929 t.n.v. Raiffeisenbank Voor schoten t.g.v. „jubileum dierenarts". HELIKOPTER PEGNITZ (AP) Een troepen transporthelikopter van het Ame rikaanse leger is vandaag met 38 personen aan boord nabij het op- leidingsgebied Grafenwöhr in de lucht ontploft. Het Amerikaanse leger heeft meegedeeld dat geen van de inzittenden van het toe stel het ongeluk heeft overleefd. Gedegradeerde luitenant tekent tevergeefs een beroep aan UTRECHT (ANP) De eerst ge degradeerde en daarna uit de dienst ontslagen reserve-kornet A. H J. F S. Münninghoff uit Leiden heeft van het hoogste ambtelijke rechtscolle ge, de centrale raad van beroep in Utrecht, geen gelijk gekregen. De heer Münninghoff was in maart 1967 opgeroepen voor militaire dienst. Hij kwam terecht bij de op leiding voor vertaler en ondervra ger Russisch en ook volgde hij een officiersopleiding nadat hij een con tract had gesloten als kort verband vrijwilliger. Hij bracht het tot reserve tweede luitenant der cavalerie, maar een volgens zijn superieuren slechte dienstuitoefening en een aantal ver wijtbare gedragingen leidden in fe bruari van het vorig jaar tot terug zetting in rang en ontslag uit de dienst. Hiertegen ging de heer Mün ninghoff in beroep bij het ambtena rengerecht, die dit beroep ongegrond Burgerlijke Stand Warmond Getrouwd: D C. van Delft. Rijnsburg en L. van der Heij den, G. P. van Eljk Leiden en C. M. de RooiJ; S. N. M. Zwetsloot en J. P. A. Wnsenburg. Lelden; C. L. H. Korte- kaas Voorhout en J. C. A. van Stijn; F. J. P. Hoek en W. C. de Koning; W. G. M. van Leeuwen en M. P. J. Koelewijn Sassenheim; L. W A. Cbret en C. Pasma, Leiden; L. C. van der ueest en r. Groen, Wassenaar. Ondertrouwd: W. G H. Berntssen. Zevenaar en H. W. H. Haenen; J. Jtf. vajj Leeuwen Alkemade en S. H. M Paardekooper. Overleden: E. Voorbergen, Leldschen- I Geboren: Alexandra V. A., d. v. P. |A x. jou 1e1.se en V H. A. C. Floor: Yoerl J. A., z. v. U, A. Spadon en I. J. C. van der Ham; Michel E., z. v. H. J. I Naber en A. E. de Nle; Miriam W., v. C. G. Heijl en W. P. de Looff; Jo- I hanna P. M„ d. v. H. W. N M. Wan» ders en A. M van Dam; Bartholomeus, N.. z. v. E Godijn en M C. M. van Ree; Pieter S F., z. v. T B. M. Ver geer en W. J. Nammensma; Maud. z. v. A, P G. de Gijzel en W. J J. Floor; Niels V., z. v. A. M. van Noord en P. M. Kuiper. verklaarde. Hiertegen werd beroep aangetekend. De centrale raad oordeelde dat uit de aard der verstrekte inlichtingen duidelijk is dat eisers taakopvatting en wijze van dienst doen niet zodanig waren, dat de maatregelen terug plaatsing en ontslag onrechtvaar dig moeten worden genoemd. Volgens de centrale raad heeft de heer Mün ninghoff geen kans gezien de feite lijke grondslag van de bezwaren tegen zijn taakuitoefening in essen tie aan te tasten. Woensdag Julianalaan 1 Oegstgeest Volle gelie gem. Rijnland, 8 uur n" Breestraat 66 Lelden Kreatief trum café-bar, 10 uur voorm. 1 Breestraat 19 Leiden Soc. Twa voor kamerbewoners en alleenstaa! 9-12 uur nam. irr.dag Vrijdag Apotheekdienst Leiden Voorschoten: Apott Leiden Zuidwest. Brahmslaan 20. 21522. De apotheek in Leideré en Oegstgeest is gewoon geop LEIDEN De situatie rond de 1 tersveld is inmiddels de kraan aan- 1 se Schouw. Niet bekend is of de wa- woonwagens blijft de (Leidsel ge- 1 gesloten op de waterleiding om over- gen daar al lang stond. Er was nie- moederen in beweging houden. Het last voor omwonenden te verminde- mand in de wagen op het moment. Schuttersveld en het plein bij molen ren dat de brand uitbrak. De „De Valk" staan vol woonwagens en Op Leids grondgebied is gisteren Leidse brandweer bluste het vuur caravans. Hierbij een beeld van de ook een woonwagen uitgebrand. Dat dat-zou zijn ontstaan door een bran- situatie bij De Valk. Op het Schut- gebeurde op een terrein bij het Haag- 1 dend oliestel, waarop thee werd gezet.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2