'Voor Jac. van Klaveren dlden we wél knokken VOLLEYBALTEAM UITGELACHEN rrit van Egmond (Rijnsburgse Boys) kijkt terug op "Verloren seizoen s Foresters n visite- tie af Swift-jeugd wint Laga loot gunstig John Newcombe klopt Okker in Toronto TOPATLETIEK IN SITTARD Koerstips Bobby Fischer Russische schakers zijn "bedriegers" IDAG 17 AUGUSTUS 1971 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD NSBURG Rijnsburgse Boys brak het afgelopen met een traditie. De Boys, die vrijwel elke compe- eer snel uit de startblokken komen maar met de fi- zicbt terugvallen, deden het eens anders: een uiterst traag begin halverwege behoorde degradatie zelfs tot de reële mogelijk- gevolgd door een krachtige eindrush waardoor go reede klasseschap uiteindelijk nog vrij gemakkelijk fop [eprolongeerd. ndanks spreekt Gerrit vanhem toch niet in z'n hemd laten de weinige geel- staan. Daarom werden we opeens zo fel, ook in de na-competitie (die glansrijk werd gewonnen). We wil den er echt nog iets van maken". Ook nu de Boys het komende sei zoen onder leiding staan van een „nieuwe heer." de 33-jarige J. Visser uit Velsen (Van Egmond: „Ik ken hem nog niet dus ik kan niets over hem zeggen. Z'n leeftijd lijkt me in ieder geval een pluspunt") is de wil om er iets van te maken erg sterk De geelzwarten willen zich revan cheren voor het matige optreden in de laatste competitie al zwakt mid denvelder Van Egmond. vanwege z'n opvallende slidings en tackles eens betiteld als „die jongen met die uitschuifbare benden" dit af door te zeggen; ..Elk j?^r bestaan er grcti plannen en is men erg optimistisch Dat wil nog niet zeggen dat er van die plannen niets terecht komt. We zullen het maar afwachten". die het afgelopen seizoen een „voldoende" haalde, verloren seizoen". De 22- nds kort getrouwde Rijns- We hadden veel hoger kun- a|! moeten eindigen. Maar we t ilijk pas in de tweede helft ed« »mpetitie echt gaan voet- Oen drong het pas goed tot dat er iets moest gebeuren ideAu het fout aflopen. Boven in en toen de moeilijkheden n 1 raming opgelost". s «uw 135 ital ossing die hieruit bestond «stuur van de Boys, na tati et de spelers van de kern- 01' loot trainer Jac van Bar- januari z'n congé te ge- Egmond„De spelers ston es men achter het besluit estuur. Echt, Van Barlin- weg. Het was heus geen maar hij had gewoon niet •eiëtjogen om ons iets bij te n het begin van de com- ritfS hij nog wel enthousiast het de eerste wedstrijd g]( st lukte was dat enthou- 1 snel verdwenen. Op de ;1d< oerden we tenslotte bijna uit. We deden elke keer Prii nders dan een „partijtje" e^osje was het met de con- eel spelers dan ook niet voortijdige vertrek van 3 igen en de komst van Jac en werd „alles anders ep ifia 5 Gerrit van Egmond het lka fan Klaveren, zelf oud- invoerder van het eerste in op de „bede" van be- benjpelers om te proberen het schip drijvende te hou- waar trainer-in-de-nood Leldlren wonderwel in slaagde ko Egmond daarover: „Al- rd de conditie goed bijge- sfeer knapte ook een stuk ipelers kregen echt de wil ied! kken. Voor Jac van Kla- u3n we dat wel We kenden goed en we konden die J ize cricketmedewerker ^itzï^S Op 't gladgemaaide m van Quick, dat alles had T( n het de Free Foresters egin van hun 34ste tour- idjes ederland (sinds 1921) zo mogelijk te maken, Britten het de KNCB- moeilijk gemaakt. Het te patroon van acclimati- vorm van zoveel moge- i de kans geven zich te Delen op het in het begin ïdet 1 weer vreemde matting- ditmaal niet gevold. 1 tfamen daardoor te vlot, aanvoerder Ainsworth op i de innings wel moest zouden zelfs minder wic- ,j len zijn, als Huins, die zijn 50 volmaakte. Ridley tens (38) en Silcock die «kkelijke 48 not out be ten paar zessen, niet per gewild. dse aanval- was zeker Vooral Hitzerd van (CC'er Disselkoen en Huib J tri d zoon van de vermaarde r ar. Max Jansen, bowl Zij kregen echter onvol ton van de feilders die vangkansen lieten glip- >n bergs nam wee wickets 'oj »s, Hitzerd twee demonstreerden eens hoe interessant wi k°wlen en vrijwel fout- ii kan zijn. De KNCB'ers niet van terug. Op 47 j aan Enigszins afwachtend staat de „volbloed" Rijnsburgse Boy'er („Ik ben al van m'n negende Jaar af lid van Rijnsburgse Boys en heb het er totnutoe altijd naar m'n zin ge had. Aan een andere club heb ik ei genlijk nooit gedacht. Dat wil niet zeggen dat ik bij Rijnsb Boys vast zit. Als i k bijvoorbeeld een goede aanbieding zou krijgen dan zou ik gaan") ook tegenover z'n nieuwe taak van aanvoerder. Een taak die hij na het „aftreden' van Jan Heemskerk Heemskerk heeft zijn plaats in de hoogste formatie van de geelzwarten ter beschikking ge steld op de schouders kreeg ge legd. Gerrit van Egmond: „Dat ik aanvoerder werd gemaakt was een verrassing voor me. Ik voelde me wel gevleid. Per slot van rekening lopen er diverse oudere spelers in het elftal rond. Later ga Je denken aan de verantwoordelijkheid die Je als aanvoerder hebt maar verder heb ik er eigenlijk niet zo bij stil gestaan. Het lijkt me dat Je er als aanvoerder nog harder voor moet knokken. Je kunt het Je zeker niet permitteren om één van de slechtsten te zijn". Op het punt van zelfbeheersing, een eigenschap die een aanvoerder ook goed van pas komt. hebben de geelzwarten met Van Egmond ze ker geen gekke keuze gedaan al heeft hij dan geen onbeschreven strafblad. Van Egmond: „Ik ben eenmaal gestraft en dat was gelijk een schorsing van zes weken. Het was een erg vervelende zaak. We speelden in Vlaardingen tegen Zwa luwen én met één van die Vlaar- dingse spelers, Van Ree. kreeg ik het aan de stok. Voor een stevig duel schrik ik niet terug maar die kerel was intens gemeen. Op een gegeven moment speelt één van onze achter spelers de bal met een sliding bui ten de lijnen. Ik sta toe te kijken en daar komt die Van Ree opeens naar me toe en geeft me zonder eni ge aanleiding een kopstoot in m'n Ik hou van voetbalkranten. De voorbeschouwingen en dergelijke in teresseren me niet zoveel, die kan ik zelf wel verzinnen (of schrijven), maar de exacte cijfers en gegevens fascineren me bovenmate. De aan kopen en verkopen, de leeftijden van de spelers, de capaciteit van de sta dions, enz. enz. Wat pe daar alle maal niet uit kunt halen als journa list! In het Algemeen Dagblad is Theo Koomen mij op één punt al te snel afgeweest: hij heeft de ge middelde leeftijd uitgerekend van Feijenoord, AJax, FC Twente, FC Den Haag, Sparta en PSV, uitgaand van zestien kernspelers. Zijn conclusie: Feijenoord wordt te oud. en FC Twente heeft de toe komst. De gemiddelde leeftijd van eijenoord blijkt immers 26,4 jaar, die van FC Twente 23 jaar. De an dere genoemde clubs zitten daar tussen in: Ajax 24,5 jaar, FC Den Haag 25!z Jaar, Sparta 25,6 Jaar en PSV 26 Jaar precies. Voor een spe ler maakt het niet zoveel uit of hij 26 jaar is of 24. maar als gemiddel de leeftijd voor een zestiental tikt zo'n verschil van twee Jaar hard TILBURG Was het de honende lach van het veelal Jeugdige publiek in de gemeentelijke sporthal in Til burg of de echt wel boze woorden van coach Johan van der Haar zon dagmorgen na de schandelijke ver toning zaterdagavond, die het Neder lands volleybalteam maandagavond in de slotwedstrijd van het vierlan- dentoernooi naar een aanvaardbaar niveau deed reiken. Het eerste lijkt het meest voor de hand liggend. Het is niet leuk om door Je eigen publiek te worden uitgelachen. Ook na de 3-2-nederlaag tegen Italië was het publiek nog hoorbaar ontevreden. Bij de prijsuitreiking kreeg het Japanse team dat eerste werd na winst op Frankrijk (15-13, 15-6, 15-5; een wat overdreven staand applaus en werd de Neder landse ploeg met boe-geroep verwel komd. Bij de woorden van de Til- burgse wethouder, dat een vierde plaats in een dergelijk sterk bezet toernooi toch nog heel aardig is. werd er weer luidkeels gelachen. Het spel in het duel Nederland- Italië was over het algemeen matig van kwaliteit. Nederland had in de vijfde set de wedstrijd duurde twee uur en drie kwartier de beste kansen op de overwinning bij een voorsprong van achtereenvolgens 8-2, 10-4 en 14-10. Maar de beslissende klap kwam niet. Italië maakte zes punten op een rij en won. 13-15, 15-10, 13-15, 17-15, 14-16. Eindstand 1. Japan 3 wedstrijden gespeeld. 6 punten, 2. Italië 3/4, 3. Frankrijk 3/2, 4. Nederland 3/0. Morgen speelt Nederland in Voor burg nogmaals tegen Japan. gezicht. Ik maak me niet zo gauw kwaad maar op dat moment had ik die kerel voor ik het wist een flinke klap gegeven. Van die klap heb ik geen spijt gehad, en dat heb ik nu nog niet. wel naar wat natuurlijk dat het me zes weken kosstte. Overigens ben ik toen opnieuw tot de overtui ging gekomen dat je je beter niet kwaad kunt maken. Het haalt toch niets uit". Gerrit van Egmond: ,.We hadden veel hoger kunnen en moeten eindigen". (Foto Holvast) 15 6 wickets meer en van nad Goosens van Rood f^.l twintig op zijn tegoed la- ir.vjven. De HCC'er Reuter en B. Lubbers van UD 'Uwden een standje van (ten betrok aanvoerder voor het eerst een spin- Bl_ie aanval, Sincock die in voJ 1 het vonnis voltrok. Een uur voor tijd gebeurde Sincock nam drie wickets to runs, Madden drie voor i a* Ik heb in een opwelling van zelf werkzaamheid ook nog enig reken werk verricht, om na te gaan welke spelers van AJax en Feijenoord blij kens hun leeftijd model kunnen staan voor het hele team. Bij AJax kwam Sies Wever de gemiddelde leeftijd het meest nabij, bij Feije noord was dat Bram Geilman. De beide reservekeepers dus! Dat mag veel betekenend worden genoemd. Als dat ook voor andere clubs opgaat, moet er wel sprake zijn van een wet van Meden en Perzen, die ook om- DE LIER De jeugdploeg van Swift heeft in het Westlandse De Lier met ruim verschil de wieler- ontmoeting gewonnen tegen de jeugd van Westland Wil Vooruit. De wedstrijden werden onder zeer slechte omstandigheden verreden. Uitslagen: Adspiranten: 1. Post 'Sw.) 2. Van Tol (WWV), 3. v. Veen (WWV). A-jeugd: 1. Jansen gastrenner2. Van Velzen (Sw.), 3. Allebas WWV. B- jeugd: 1. Goosen 'Sw.). 2. Van Spronsen "WWV». 3. Jansen (Sw.). C-jeugd: 1, Kuyvenhoven (Sw.), 2. Bavelaar «Sw). 3. Van der Knaap (WWVi. D-jeugd: 1. Van der Wal 'WWV», 2. Van Weeren (Sw.), 3. Geerlings gekeerd geldt; koop een reservekee per van 19 jaar. en de gemiddelde leeftijd van je elftal zal 19 jaar zijn! Even kijken bij FC Twente, of het klopt. Helaas.Jan Jeuring is hier de "gemiddeldste" speler. Geen wet dus van Meden en Perzen. De Telegraaf kwam ook met cij fers over de brug. Mij fascineerde het meest de lijst van topscorers sinds 1957. Ik som ze even in chro nologische volgorde op: 1. Coen Dil len PSV (43). 2. Leo Canjels. NAC (32). 3. Leo Canjels. NAC (33), 4. Cees Groot Ajax (38). 5. Henk Groot Ajax (41). 6. Dik Tol. Volendam (27). 7. Pierre Kerkhoffs. PSV (22) Frans Geurtsen DWS (23*. 9 Frans Deurtsen DWS (23). 10. Wil ly van der Kuylen, PSV (.23) en Piet Kruiver, Feijenoord (23). 11. Johar Cruijff, Ajax (33), 12. Ove Kindvall Feijenoord (28), 13. Dick van Dijk FC Twente (30) en Ove Kindvall, Feijenoord '30», 14. Willy van der Kuylen, PSV (26) en 15. Ove Kind vall, Feijenoord (24) Uit deze lijst blijkt wel, dat een top scorer doorgaans niet lang regeert Ove Kindvall is topscorer onder de topscorers: hij stond 3 keer boven aan, één keer samen met Dick van Dijk. Twee spelers werden twee sei zoenen achtereen topscorer: Canjels en Geurtsen. De laatste speelt nog een bescheiden rol in de eredivisie, al zijn voorgangers zijn wat dat be treft uitgeteld: Dillen. Canjels. ge- brs. Groot, Tol en Kerkhoffs. Van de overige goalgetters is Kindvall te ruggekeerd naar Zweden, en staat Kruiver op non-actief. Opmerkelijk vind ik de "rustkuur" die Van der Kuylen als goalgetter nam: in 1966 KOPENHAGEN De vier met stuurman van het Delftse Laga heeft gisteren gunstig geloot voor de Euiope?e roeikampioenschappen die morgen in Kopenhagen beginnen. Volgens het gewijzigde indelingssys teem zullen ook dit jaar in alle ze ven bootcategorieën na de serie en de herkansingen halve finales wor den geroeid en Laga. Nederlands sterkste troef is duidelijk in de zwakste serie ingedeeld. VOETBAL Ruim 80.000 mensen hebben zondag in het Aztekenstadion van Mexico-stad de openingswed strijd van het toernooi om het we reldkampioenschap voetbal voor da mes bijgewoond. Het treffen ging tussen het organiserende land en Argentinië. Mexico won met, 3-1. na een ruststand van 2-1. Aan het toernooi nemen verder Denemarken, Italië. Frankrijk en Engeland deel. TORONTO Wimbledonkampioen John Newcombe heeft het prof toer nooi in Toronto gewonnen, het der tiende in de reeks om het wereld kampioenschap. De Australiër ver sloeg in de finale Tom Okker met 7—6. 3—6. 62 en 76 en verdiende met zijn overwinning een bedrag van lu.000 dollar. In de vijfde game van de vierde en (naar later bleek) beslissende set bewees Newcombe zijn klasse door driemaal achtereen een ace op Ok ker te slaan. De Nederlander zei na afloop: „Het ging vandaag niet al te best met mijn eigen service. Ik kon mijn eigen opslag niet zo vaak inkrijgen". Meer succes had Tom Okker in het herendubbelspel. Samen met de Amerikaan Marty Riessen versloeg hij in de finale het Amerikaanse koppel Ashe Ralston, met, 63. 63 tn 6—1. De tweede plaats in het herenen kelspel leverde Okker 500 dollar op. Voor de overwinning in het heren- dubbelspel ontvangen hij en Riessen samen 1800 dollar. SITTARD (ANP' Atleten uit Nederland. West-Duitsland. Engeland, België, Luxemburg, Polen, Ghana. Opper Volta. Senegal. Tsjaad en de Ivoorkust zullen aanstaande vrijdag in het stadion 'De Baandert' in Sit- tard deelnemen aan de belangrijk- rte atletiekwedstrijd op Nederlandse bodem dit seizoen. Niet minder dan 98 buitenlanders komen aan de start, van wie de bekendste zijn de Poolse Irena Szewinska. de „bronzen" 200 meter-loopster van Helsinki en vier de. bij het verspringen daar, de Gha- nese verspringers Owusu '9.20» en Ahey (8.01), de sprinters Allotey (10.2 en 20Aen Daniels (10.2 en 20.3i uit hetzelfde land. de sprint ster Alice Anum '11.2 en 23.3). ook uit Ghana, de Belgische Europese marathonkampioen Karei Lismont. die zal uitkomen op de 5000 meter. De Westduitse sprintster Annelie Wilden (11.4), de 400 meter-loper Gakon uit Senegal «beste prestatie 45.1) en de Westduitse polsstokhoog- springei Reinhard Kuretzky (5.10 meter). Voorts was de gehele Nederlandse top uitgenodigd via een schrijven aan de desbetreffende clubs Die hebben in veel gévallen echter niet de moeite genomen de invitaties aan de betrokkenen door te geven. Haas tige telefonische acties hebben er in middels toe geleid dat toch een be trekkelijk groot contingent Neder landse atletes en atleten in Sittard lan de sart komt, onder wie enkele Helsinki-gangers. NEW YORK Bobby Fi scher. de 28 jaar oude schaak kampioen van de Verenigde Staten, heeft in een tv-inter- view gezegd dat de Russen op schaakgebied "bedriegers en las teraars" zijn. Hij beloofde echter de Russische wereldkam- I pioen te verslaan indien deze j zich oo4t aan een confrontatie zou wagen Met bedrog wilde Fischer zeggen, dat de Russen het zo ge regeld hebben dat zij een mono- polie op de wereldtitel hebben door een buitenstaander nimmer de kans te geven een gooi naar die titel te doen. Fischer, moet in september van de Rus Tigran Petrosian winnen om in een titelgevecht uit te kunnen komen tegen de Russische wereldkampioen Bo ris Spassky. In het tv-interview noemde Fi scher Petrosian ,'een dikke en arrogante knaap die probeert in druk te maken op zijn tegen- stander. maar Petrosian is ook een man met innerlijke zwakheden hoever hij zijn buik i ook naar voren steekt". Fischer gelooft vast en zeker, dat hij iedere Rus. dus ook de J wereldkampioen, kan verslaan. Hij voegde hieraan toe; "De Russen zijn bedriegers op het schaakgebied om de wereldti- I tel te kunnen béhouden. Zij heb ben met alle mogelijke midde len geprobeerd mij te ontlopen 1 Zij hebben verder mijn naam belasterd. Zij zijn bang voor me. Zij zijn al Jarenlang bang voor me". DUINDIGT. 18 AUGUSTUS 1.30 hij topscorer, en pas in 1970 voor de tweede keer. De tijd dat de topscorer meer dan 30 doelpunten maakte, is kennelijk voorbij. Dillen scoorde er zelfs nog 43. Henk Groot 41. Boven de 30 kwa men: Canjels (2xt. Cees Groot en Cruijff. Kindvall en Van Dijk kwa men op 30 precies. De minst schot- vaardige topscorer was Pierre Kerk hoffs met 22 doelpunten. PSV en Feijenoord leverden sinds 1957 elk 4 maal een topscorer af. AJax 3 maal, NAC en DWS 2 maal. Twente en Volendam elk één maal. AJax drie maal een andere! Vermoedelijk zal Nederland wel het enige voetbal- j land ter wereld zijn. dat in twee op- eenvolgen de jaren 2 broers als top scorers kon huldigen. De Engelse sta tistici zullen ons om Cees en Henk benijden! Ajax én Feijenoord vertonen min der overeenkomsten dan verschillen. Laat ik eerst even wat overeenkom sten opsommen. Hun shirtjes zijn rood-wit. Beide clubs veroverden de Europacup. Beide zijn traditioneel de beste clubs van Nederland, hun prestaties in de nationale competi tie ontlopen elkaar nauwelijks. Bei de hebben (momenteel) een buiten landse trainer, en beschikken over een speler wiens naam een beroep aangeeft: Wever en Schoenmaker. Enfin, zo kan ik nog wel een tijdje doorgaan, hoewel toch lang niet zo lang als over de verschillen. Want Ajax en Feijenoord vertonen voor clubs die slechts 70 km uit el kaar liggen, verschillen alsof zij respectievelijk in Noord-Brazilië en Zipporaprijs: Joris Six, Importeur O. Jet. Westlandia. Janke v. d. Lente - Orationprüs: Ivan Hollandia. Iwin Buitenzorg. Had je me Maar. Hilma - Linotteprijs; Jericho L, Judi Bui tenzorg. José Buitenzorg. Inalco Le- ron - Noretteprfjs: Siciliano, Patati Patata. Matilde. Akimbo - Britomar- tisprtfs: Jody Con Dios. Junior, Idoo'. Buitenzorg, Junibes B - Delta priji;: Daimler. Entry Volann. Everprise. Gehade Hollandia - Denise Volann- prüs: Hornblower. Hea Alkestis VE Francina. Goudvos - Barthprijs: De- siree II. Laaie Casie. Flanagan. Ho neysuckle Rose - XaverinoprjjsHe lios CH. Hannibal. Interest, Indien - Xelma Kittyprtjs: Important D, Hen ry Belwin. Irish Kan. Ido van Al kestis. Zuid-Brazilië resideren. Verschil in terreincapaciteit: ^eijenoord 65.000, AJax 29 500 Ver schil in belangstellingFeijenoord ïagenoeg uitverkocht tegen de En gelse kampioen Arsenal, AJax dul- lelijk niet uitverkocht tegen de Duit se kampioen Borussia Miinchen- •ladbach. Feijenoord verschilt voorts hierin van AJax. dat het in /an Duivenbode en Israël twee ras- Amsterdammers heeft, waar AJax teen enkele Rotterdammer tegen over kan stellen. Het verschil in ge- niddelde leeftijd (2 Jaar) is al ge noemd. blijft als wonderlijkste ver- chijnsel nog het verschil in menta- iteit. AJax wemelt bijvoorbeeld van le langharigen. Feijenoord lijkt ze oerder te schuwen. Weliswaar is Ajax Nico Rijnders kwijtgeraakt, die veel haar aan het totaal bij droeg. maar daar staat als compen satie tegenover dat Vasovic weg is, die de gemiddelde haarlengte aan zienlijk drukte. Met de nieuwelingen Rep. Kleton en Arnold Mtihren (Schilcher slaat ook geen gek figuur) start AJax dit seizoen met nog meer haar dan waarmee het de Europacup won! Misschien dat Feijenoords aankoop Schoenmaker de Rotterdamse haar groei wat bevordert. En het gekke van dat alles is, dat je dat verschil in haarlengte ook terugvindt in het spel van belde clubs. Feijenoord speelt afgemeten, gemillimeterd spel. degelijk, met als enige franje de tierelantijnen van Wim van Ha- negem en Coen Moulijn. AJax daar entegen ik ga nu even af op de wed strijden tegen Arsenal en Borussia), speelt Damjeugd-Vondelparkvoetbal. grillig, bij vlagen geniaal, dan weer De 'Zevert geven het niet op DEVENTER Bestuursleden van de 7 door de KNVB en de Haagse rechtbank „gevonniste" clubs heb ben zich gisteravond in Deventer uit voerig beraden over de mogelijk nog te nemen stappen tegen de gedwon gen terugkeer naar het amateurvoet bal Besloten werd de zaak deze week nog bij de respectievelijke clubs te bespreken en te onderzoeken alvorens men aan het eind van de week be kend zal maken welke maatregelen eventueel nog genomen zullen wor den. slordig, nonchalant, en met de onder toon dat het allemaal zo'n vaart niet zal lopen. Ik mag er graag naar kij ken. Maar toch zullen zij straks wel weer van de dam geveegd worden door de mariniers, let op mijn woor den! Ik vraag me af of ik bij de wed strijd AJax—Borussia Mönchenglad- bach op 'n nieuw taktisch snufje van de AJax-voorhoede gestuit ben, of dat er sprake was van puur toe val. AJax was in de aanval. Piet Keizer dreef de bal op. op de ma nier die typerend voor hem is: niet in één lange rush in eenzelfde tem po. maar versnellend en afwach tend. steeds om zich heen kijkend, en dan weer "dreigend" oprukkend terwijl zijn direkte tegenstander aarzelend terugkrabbelt. Op rechts liep Dick van Dijk zich vrij. dat wil zeggen: hij liep duidelijk enkele me ters buitenspel. "Kijk uit", dacht ik nog. want als Nederlander ben ik al tijd erg begaan met het wedervaren van vaderlandse clubs. Ook een der Duitse verdedigers had zijn ogen niet in zijn zak zitten, en begon bij voorbaat al te apelle- ren. Dus wat deed Plet Keizer? Hij ging er opeens alleen vandoor, zig zagde door de verdediging en schoot op doel. Net geen doelpunt. Mis schien "zag" hij Dickie van Dijk bui tenspel staan, en besloot hij daarom te solieren, maar een veel aardiger gedachte lijkt me. dat het een Am sterdams gebbetje was: Van Dijk loopt opzettelijk buitenspel, de aan dacht van de verdediging verslapt "want straks fluit de scheidsrechter toch", en dan opeens demarreert Keizer of Cruijff en schiet de bal in het doell Men zij gewaarschuwd.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 9