onder slopershamer Boerderi? Balkenende ^^^pianmn Sterk spel van Rlankenstein leiderdorpse raad in fel debat over afbraak Bezwaren tegen de J Voorstraat/Centrum Ton Sijbrands speelt simultaan in Katwijk Jeugdcentrum Oegstgeest januari open Hengelsport STADSWACffl PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 17 AUGUSTU8 1} LEIDERDORP Afbreken of niet, van de boerderij- Balkenende in De Bloemerd, heeft de raad van Leiderdorp gisteravond ruim anderhalf uur bezig gehouden. ,,Deze 170 jaar oude boerderij", zei wethouder Meerburg, ver keert in een zo danige staat dat alle gebreken en tekortko mingen die gelden voor het bord onbewoonbaarverkla ring" aanwezig zijn. Restauratie zou drie ton vergen en dan nog zou het vocht niet bestreden zijn". Mevrouw mr. H. Uhlenbeck-Lagerweij (D'66) die bijval kreeg van twee leden van de prot.-chr.-fractie drs. J. Vlieger en J. Reuge- brink vond het jammer als tot afbraak zou worden be sloten. „Daarmee gaat weer een stukje oud-Leiderdorp ver dwijnen met daarbij een zeer mooie groep bomen". Het drietal stelden voor nog geen beslissing te nemen en de zaak eerst nog eens te behandelen in de com missie voor openbare werken omdat tot nu toe alleen de commissie on derwijs en sport dit heeft bekeken. Dit voorstel werd in stemming ge bracht. maar kreeg met de stem van wethouder J. Drenth, maar 4 stem men en werd verworpen. Bij stem ming over het voorstel van het col lege zoals het ter tafel werd gebracht wensten deze vier te zien aangete kend dat zij tegen de afbraak van de boerderij zijn. In De Bloemerd komen zes voetbalvelden en RCL kan in september a.s. al op de twee eer ste velden spelen Met het volgende veld en een oefenveld en het clubge bouw is men reeds begonnen. De brug over de Dwartwatering en de parkeergelegenheid zullen ook in sep tember al gebruikt kunnen worden. Verder komen er vier hockey-velden, drie korfbalvelden en voor de ruiter sport twee buitenbakken en een ma nege. De brug die toegang geeft tot de oude boerderij verkeert in slechte staat en zal verdwijnen ten behoeve van de roeisport. Voorhof Een ander voorstel dat geruime tijd van bespreking vergde was het ont wikkelingsprogramma voor Voorhoi en Buitenhof. Bekend is dat de KVP- fractie al jaren lang haar bezwaren kenbaar maakt tegen de hoogbouw Raadslid Tieken verweet het college VOORSCHOTEN Vijf maanden zijn verstreken sinds de oprichting van de Stichting Oud-, Groen- en Leefbaar Voorschoten. Een stichting met een dagelijks bestuur van vijf personen, die zich zowel vakmatig, als in de vorm van burgersin beij veren om Voorschoten zoveel moge lijk ongeschonden te passen in de functie binnen de Randstad Holland, een woongemeente die leefbaar is. De Stichting heeft tegen de be stemmingsplannen Centrum en Voor straat op verschillende punten be zwaar gemaakt. De door B. en W. geplande bestemming "Bedrijven en kantoren" voor het terrein ten oos ten van de Voorstraat ihet M.O.C.- terrein) wordt door de Stichting als onaanvaardbaar gezien. Voorscho ten is niet in trek als kantoorge- bouwgemeente. De Stichting haalt als voorbeeld aan de moeizame ver huur van de 3de etage van het Al- bert Heyncomplex. Ook betekent de bouw van kantoorflats een verho- Oranjefeesten beginnen 26 augustus KATWIJK AAN DEN RIJN —I 10-11 u: zaklopen voor de jeugd van Ton Sijbrands, Europees damkam- 8-12 jaar. pioen, zal volgende week vrijdag in j 11-14-15 u ringsteken met tilbury's, Katwijk aan den Rijn een simultaan start Commandeurslaan. spelen. Deze wedstrijd organiseerde de Diverse spelen te houden nabij de oranjevereniging in samenwerking Zonnebloemstraat: met KDC. Het feestprogramma, dat van 26 t.m. 28 augustus duurt ziet er verder als volgt uit: donderdag: ontspan ningsavond üi de Ontmoetingskerk. Medewerking hieraan verleent „De Aarkanters" met een komische klucht „Weg-Piraten". Aanvang acht uur. Vrijdag: lampionoptocht, zonder auto's, in de Koestal Vertrek kwart over acht vanaf de Prins Bernhard- laan, nabij de kleuterschool „De naarlaan. Duiventil". In hotel Roskam wordt er vanaf acht uur geklaverjast. Zaterdag: 7 uur aankondiging van de feestdag door hoornblazers vanaf de torentrans nabij de Kerklaan, 7-8.30 u: viswedstrijd aan het Over- 'rijn, tegenover „De Wilbert". 8-12 u: bedrijfsvoetbal op het ter rein in de Kooltuin, bij voldoende deelneming zal er ook damesvoetbal zijn. 10-11 u: muzikale rondgang door de j muziekvereniging „Harmonie Kat- j wijk". Tijdens deze rondgang zal er 'n muzikale taptoe worden aangebo den bij „Huize Callao" en huize „De Wilbert". Volksspelen aan de Commandeurs laan 9-10 u: ringsteken op de fiets met hindernissen Jeugd van 10-15 Jaar. 17 u: stoelendans. In de nabijheid van de Zonne bloemstraat zal tevens het vermaak* centrum gevestigd zijn. 20 u: lampionoptocht met mede werking van div. korpsen o.a. ..Har monie Katwijk" en D.W.S. uit Rijns burg. Opstelling: Bar. v. Wasse- Gemeenteraad Voorschoten vrijdag bijeen VOORSCHOTEN - De gemeenteraad van Voorschoten vergadert vrijdag avond. De agenda vermeldt: Voorstellen omtrent vaststelling van bestemmingsplannen Centrum en Voorstraat. Interim-nota monumenten- en boerderij beleid Vaststelling werkschema en in vesteringsprogramma. OEGSTGEEST Ondanks de pogingen van het bestuur van de „stichting open jeugd- en jongeren centrum Oegstgeest" is men er niet in geslaagd het centrum per 1 sep tember klaar te krijgen. De termijn die het bestuur voor de regeling van subsidies gemeente, provincie, erm), het huurkontrakt en de verbouwing had uitgetrokken, bleek te kort. Bovendien is de hui dige groep van mening dat de inter ne organisatie voor zo'n centrum 'n grote verantwoordelijkheid is en dat zij daarom een langere voorberei dingsperiode en een uitbreiding van de groep noodzakelijk acht. Men streeft er nu naar het cen trum per 1 januari 1972 te openen. LEIDEN De visvereniging „Hen gelsport" viste in de Heimanswe tering. Uitslag: 1. J. Brugman, 2. J. Boef. 3. J. Wassink, 4. B. Levarth, 5. R. van Egmond 6 P. Verhoef, 7. Ver straten jr.. 8 Griekspoor, 9. J. de Groot, 10. I. Jansen. met het woord „meergezinswoningen" door de achterdeur binnen te halen, wat men door de voordeur niet kan bereiken. Verder meende de KVP-er en hy onderstreepte zyn woorden met een citaat uit een ambtelyk rap port persoonlijk hierin aangevallen te zyn, als zou hy te weinig, sociaal voelen te zijn. Niet de burgemeester, maar de heer Reugebrink verweet deheer Tieken deze citering in een openbare verga dering want zo stelde deze: „bij onze aanvaarding van het raadslidmaat schap hebben we allemaal gezegd voor openheid te zijn. Gaan we nu als raadslid in deze vergadering ci teren uit de rapporten van de amb tenaren. dan zetten deze niks meer op papier en geven hun adviezen mondeling aan de secretaris of de gemeente. Burgemeester Van der Ha ve bedankte de heer Reugebrink voor deze woorden. Wethouder Meerburg zei dat juist In dit ontwikkelingsprogramma wel rekening is gehouden met de wensen van de 'KVP-fractie. Er zal niet ho ger worden gebouwd dan 4-woonla- gen Er moet nu echter al gedacht worden aan het grote aantal ver pleegsters dat in de ziekenhuizen zal komen en dat graag een een- of tweekamerflatje zal bewonen. Ook voor het toekomstige onderwijzend personeel moet worden gezorgd. Doorstroming van flatbewoners langs de Engelendaal naar de eengezins woningen in de Hoven, die een huur prijs van rond de f 300 zullen moe ten gaan opbrengen. Een slotopmer king van de heer Tielen was: „Mijn grootste ongerustheid is weggeno men". De baatbelasting in de Doeslaan en de dr. van Rhynstraat zullen gehand haafd blijven met als tegenstemmer de heer Reugebrink. In februari be sloot de raad tot aankoop van indus trieterrein van de N.V. Verenigde Touwfabrieken Leiderdorp voor een bedrag van 4% miljoen gulden. Met het oog op de liquiditeitspositie van de gemeente werd geen goedkeuring (Foto Holvast) van G.S. op dit raadsbesluit ontvan gen, om toch tot zaken te kunnen komen heeft nu de directie van deze n v. de gemeente een geldlening voor dit bedrag van f 4 miljoen aange boden met een looptijd van 5 jaar, tegen „Wij zyn hier bijzonder dankbaar voor" zei burgemeester Van der Have. De raad kennelijk ook want het voorstel passeerde zonder meer de hamer. De overige voorstel len werden zonder meer goedge keurd. Dinsdag LEIDEN In ons artikel over de oprichting van de Leidse stadswacht i servicedienst bij autopech is een fout geslopen in de opgave van de deelnemende autohandelaren. De elf garages die achter de stads wacht staan, zijn: Bierman. Devilee- Reizevoort, de Enzab, Rynland, V d. Velde, Bakker, Blom, City garage. Vlasveld, Leidse autoboxengarage en de LIAM. Ten onrechte werd dus de naam ge noemd van Kamsteeg, welk bedrijf nog niet overtuigd zegt te zijn van Viscollege H.S.V.: De 3e wedstrijd j van dit seizoen op de Vinkeveense I plassen. De vangst matig. De uit- rp slag: 1. I. Arnoldus II. 2. L. Döll, 3 I. Arnoldus I, 4. B. Laterveer, 5. H. Montanus, 6. K. Laterveer. 7. G. C. Bontje, 8. A. Doesburg, 9. Later veer Sr., 10, Nieuwenburg sr. groot ste blei L. Döll, Grootste voorn, K Laterveer. Viscollege O.A.S.E. <Adler>. De 3e wedstrijd in de Ringvaart. Aalsmeer de vangst matig. De uitslag: 1. Gom- mans, 2. Tegelaar, 3. Weber, 4 v. Went, 5. v. Vliet, 6. Stoof. 7. Hout huizen, 8. Hillebrand, 9. Krabbe, 10. Plug. Viscollege Vios hield een viswed strijd in de Oude Wetering De vangst een betere service-verlening van de was zeer goed. Ie L Tegelaar z e stadswacht. Springer. 3e G. Tegelaar. 4e W Hil Men kykt de kat nog even uit lebrand. 5e M. Aarts. 6e T. Brom de boom Blijkt de stadswacht goed meijer, 7e W. Tegelaar. 8e C. v. d te werken, dan zal ook Kamsteeg Blom sr., 9e H. Tegelaar, 10e P. Fa rich erbij aansluiten. I sel. Zijlsingel 2 Evangellecentrum spr. J Zijlstra. 8 uur nam. Boommarkt 12 Leiden Soc. voor gehandicapten. 2- RELEASE I ERHUISD LEIDEN De Stichting Release is vandaag verhuisd naar het nieuwe onderkomen aan de Nieuwe Rijn 20a. recht tegenover het stadhuis. Ook de openingstijden zyn iets gewijzigd Men kan er nu van twee uur 's mid dags tot elf uur 's avonds terecht, al zal het de eerste dagen door de ver- huisdrukte wel wat improviseren zijn. Inbrekers op heterdaad betrapt LEIDEN Vannacht omstreeks half drie alarmeerden omwonenden de politie, nadat zij glasgerinkel had den gehoord bij Autorama aan de Haarlemmerweg. Toegesnelde agenten betrapten daar op heterdaad een 30-jarige koopman en een 24-jarige man zon der beroep, beiden uit Leiden. De inbrekers zijn ingesloten op het po litiebureau. BROMFIETSTER GEWOND LEIDEN Een 55-Jarige bromfiet ster uit Leiden werd vanmorgen ge wond. toen de bestuurder van 'n per sonenauto uit Leidschendam haar op de Rijndijk geen voorrang ver leende. De vrouw werd met hecht- wonden in het gezicht en vrij ernstig hoofdletsel naar het Academisch Zie kenhuis vervoerd. De auto kwam van de Rijndijk, en wilde afslaan naar rechts, de Haag se Schouwweg op. Juist op dat mo ment reed de Leidse op het kruis punt. Zij wilde rechtdoor. Haar bromfiets raakte total-loss. ging van de grondwaterstand, waar door o.a. het bos van Huize Bijdorp met de ondergang bedreigd zou wor den. De afbraak van de Lindehoeve, een 17de eeuwse boerderij met een unieke voorgevel, wordt als een te ernstige ingreep gezien. Hoewel B. en W. voorstellen deze boerderij voorlopig te handhaven en terbe schikking van het jeugdwerk te stel len, is de Stichting van mening dat deze boerderij voor weinig kosten deugdelijk gerestaureerd kan wor den. De Stichting heeft een door de rijksdienst voor de Monumentenzorg goedgekeurde restauratietekening gezonden aan B. en W. en stelt dat 78To van de restauratiekosten door het Rijk aan de gemeente worden vergoed. De sfeer rondom de Dorps kerk kan alleen gehandhaafd blijven als niet tot afbraak wordt overge gaan van panden. Hoewel de kerk- huisjes rondom de dorpskerk geen historische waarde hebben, bepalen zij mede het totale dorpsbeeld. De parkeerplaats voor de voormali ge hervormde pastorie aan de Treub- straat ziet de Stichting graag als een dorpsparkje. Hiermede wordt de Stichting gesteund door D '66, die in zijn alternatieve bestemmingsplan oo dit plein als een soort parkje met speelse bouwkundige vondsten ziet De middenstand wil dit plein echter handhaven als parkeerplaats. Bezwaar maakt de Stichting ook tegen de voorgenomen dienweg tus sen Schoolstraat en Julianalaan. De ze dienweg is nodig, volgens B. en W. zodra de Schoolstraat een sier bestrating krijgt. De Stichting stelt dat via de sierbestrating tijdens be paalde uren per dag ook de winkels bevoorraad kunnen worden evenals dit in diverse steden gebruikelijk is. De aanleg van de dienweg gaat rond de f 2.5 miljoen kosten in ver band met afkoop en afbraak van hui zen en verkoopruimten. MINl-nieuws uit I MAXI-Leiden Uit de goed voor u. juist ln periode na de vakanties. Het soneel van 't chemisch bedrijf Born uit Leiden, dertig man i is gisteren op stap geweest. De fie werd gebruikt in Oisterwijlc t werd een mooie rit gemaakt de Kempen vóór het bezoek Bobbejaanlaanland. Op de teruf werd in Rijsbergen gedineerd De afdeling Leiden en omsn van de Kon. Mij. voor tuinbon plantkunde gaat volgende weeki derdagavond op excursie naar Rijksmuseum voor de geschied der natuurwetenschappen. Dift huis in de Leidse musea heel wat te zien. Maandag 30 ais tus is er een selectiewedstrijd het landelijk kampioenschap blo schikken voor amateurs in Utn In het rijksherbarium, als hi schikt. Op 25 augustus zal de meentesecretarie van Leid» deeltelijk gesloten zijn ir met de jaarlijkse personeelsreii afdeling Bevolking en Burger Stand blijft geopend. Ook de fooncentrale zal bezet blijven De kanovereniging Levitad seert in samenwerking met de happers <Den Haag) zaterdi zondag toertochten. Zaterdag kleine tocht: Warmonderweg-0 geestKatwijkLeiden, gaat de grote, voor de sterken KaagBraassem—Wijde Aa—Ü7 weteringLeiden. Men vertrekt af het Botenhuis van Levitad 12.30 uur, zondag 9.30 uun. f Orgelconcert in Voorschoten VOORSCHOTEN Mag het een muziekrecensent, naar aanleiding van een orgelconcert, gegund zijn een paar woorden over de lief de te schrijven? Hqe menigmaal wordt een kunstenaar door de kri tiek behandeld als een patiënt, in een polikliniek onderworpen aan een differentiële diagnose. Analyses be doelen, de kwaal of kwalen van de te omschrijven. Maar er zijn Steenschuur 5 Spreekuur stichting ook nog steeds artsen, die met hun huisvesting werkende longeren. 8- 8 Go eenvoudig stethoscoopje feilloos hart- tonen kunnen beluisteren Dit is ons Diamantplein 27 Leiden Gespreks- avond Baha'i gemeenschap. 8.15 uur Breestraat 19 Leiden Spreekuur chr. nlgratiecentrale, 7-8 uur nam. Breestraat 19 Leiden Soc. Twentwel ior kamerbewoners en alleenstaanden, Breestraat^e Leiden Kreatief Sen trum café-bar, 10 uur voorm.- 1 uur Woensdag uiteraard beeldspraak en toegepast op de vertolking van een muziek stuk, bedoelen we daarmee het ge halte aan gezonde en eerlijke na tuur in de voortstroming. Wat geeft ons deze vreemde kritiek prelude in? Vrijdag concerteerde Adriaan Blankenstein in de Pieters kerk gisteren zijn vrouw Annie in de Voorschotense Hervormde Kerk. Na een handdruk aan die twee zei Adriaan: "wij zijn maar amateurs" Je eerste impuls is, op te komen te gen zo'n bewering. Vooral Adriaan is tegen het gros van de rondreizende concertorganisten opgewassen. Zij zijn professioneel opgeleid en lei den op, "vakman" dus. En toch maar vakman met de correctionele aantekening: amateur? Wij geloven Tltus Brandsmalaan 76 Lelden De Duikboot clubhuls handenarbeid 8- 10 U1^ "et spil. deze is de gevierde concertmusicus zoekt de instemming van de collectiviteit, reist met een massa-hypnose. Zij echter zoeken de enkeling, van geweten tot geweten, immuun voor estheten dom en fra- seologische verpakkingen. Zij vra gen niet naar de toeschouwer maar dalen in zichzelf en in het zelf naar de mens. die zij verklanken. Als amateur beschouwen zij hem of haar, die Latijns gezegd, "amat", dat wil zeggen liefheeft. Dit onweeg bare, irrationele element in ouder .Nederlands "geestelijke minne" doet een vertolking soms onweer staanbaar zijn. Dat had Annie Blan kenstein. Nog niet in haar Praelu- dium met Fuga in d van Buxtehude, maar wel met klimmende straling en Leiden Voorschoten: Apotheek i intensiteit bij Hanff <een wat in de Leiden Zuidwest. Brahmslaan 20, tel. schaduw gebleven Bach-voorganger) 21522. De apotheek in Leiderdorp j in een Sonate van de Italiaanse ope en Oegstgeest is gewoon geopend. I ra-pionier Vivaldi, in een Fuga van een ons niet nader bekende Oxina- gas. in drie Inventiones van Bach en in BaclTs heerlijke Praeludium met Fuga in g. Die laatste Bach in het bijzonder werd edele verrassing in sterk spel, kunst en liefde, spel en leven verstrengelend. Na de orgelbespeling heeft Leen 't Hart. beiaardier o.a van Leiden, zich als carillonerend fenomeen doen kennen in werk van Bach. Rönt gen, Handel en driemaal van zich zelf. De gradaties in het pianissimo de superieure stabiliteit van zijn speeltrant. de inventiviteit van zijn scheppende geest en zoveel meer. Voor dit alles past het zo te pas en te onpas misbruikte woord "fantas tisch". KEES VERHOEF Echtpaar Van der Assen vijftig jaar getrouwd VOORSCHOTEN Het echtpaar J. P. van den Assem en J. M. G. van den Assem-van Leest is 24 augustus een halve eeuw getrouwd. De 75-jarige bruidegom en de 71- jarige bruid, van oorsprong Bra banders. hebben een bekende naam in Voorschoten. Sinds 35 Jaar drij ven zy 'n schoenhandel aan de Leid- seweg 1. In hoofdzaak heeft mevrouw Van den Assem de verkoop geleid in de winkel „en altyd met heel veel ple zier", zoals ze zelf volmondig toegeeft. Bij haar drukke gezin vier zo nen en twee dochters zag zij toch altijd kans iedere dag opnieuw weer met uiterlijke rust te vragen aan de klanten in haar sappige Brabants: „Welke maat hebt u?" Dat allemaal vijftig laar lang. want direkt na hun huwelijk vestigden zij zich in Rot terdam met een schoenenzaak. De heer Van den Assem is altijd vertegenwoordiger geweest in schoe nen. In zijn spaarzame vrije tijd hield hij zich bezig met zijn hobby: de duiven. Als lid van de duiven- sportvereniging „De Zwaluw" te Voorschoten behaalde hij veel prij zen. Een glazenkast in de huiskamer staat vol met bekers en medailles, i Zeer veel jaren was hij generaal- kampioen van Leiden en omgeving Zijn gezondheid is de laatste jaren wat achteruit gegaan, de bruid is ech- ter nog vol levenslust, hoewel ook zij het wat rustiger aan wil gaan doen. Nog een jaartje in de winkel, uitver kopen en dan de winkeldeur sluiten. „We zetten er dan een punt achter, het is zo wel genoeg geweest", zegt ze zelf. Met hun kinderen en de dertig kleinkinderen zal het bruidspaar het feest vieren in het restaurant „De VI iethorst". In de Moeder Gods- kerk zal op de dag zelf om 14.30 uur en H. Mis uit dankbaarheid worden opgedragen. Hoewel het bruidspaar in de loop van de 35 Jaar echte Voorschotena ren zijn geworden, zijn zij toch nog Brabanders gebleven, daarvan ge tuigd de op zuidelijke wijze versier de vobrdeur van de winkel. eerste beton voor een nieuwe ging van Autobedrijf Devilef Reizevoort NV is vanochtend stort. Het bedrijf zal komen tei aan de Rhijngeesterstraatweg, Huize Duinzicht <Foto Holvast). LEIDEN In de kantint het stadhuis is gistermiddtH scheid genomen van de hei van der Kraan, chef van de ling bouw- en woningtoezicIA de gemeente 42 jaar heejl diend. Hij kreeg veel lof tl zivaaid. Directeur Vos van meentewerken deed dat oc overhandigde de scheid functionaris twee etsen van den (op foto Holvast). Laan van Oud Poelgeest Oegstgeest Informatie-avond Baha'is, 8 uur nam. Stadhuis Leiden Spreekuur sociale raadsvrouw, 4-6 uur nam. Julianalaan 1 Oegstgeest Volle Evan gelie gem. Rijnland, 8 uur nam. Breestraat 66 Leiden Kreatief Sen trum café-bar, 10 uur voorm, 1 uur Breestraat 19 Leiden Soc. Twentwel voor kamerbewoners en alleenstaanden. Vrijdag Koningskerk Leiden Rullclub 7.30-10 Oude Vest 73 Open informatieavond stichting Scientology. 8 uur nam. Breestraat 66 Leiden Kreatief Sen trum café-bar. 10 uur voorm. 1 uur v Breestraat 19 Leiden Soc Twentwel «oor kamerbewoners en alleenstaanden, 9-12 uur nam. Release Apotheekdienst

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2