.EIDSCH DAGBLAD Golf van overvallen in West- Duitsland leiden mu/eum/tad Prins Claus opent 25ste corso VERMIST JONGETJE GEWURGD GEVONDEN Werkloosheid tijgt verder vandaag dierenpark wassenaar Na Munchen Bij recreatiecentrum in Wilnis „nemend buiïg Zuidmolukker trapt militair in de buik teuws «ericht 1 maart 1860 ZATERDAG 7 AUGUSTUS 1971 No. 33471 steur: G. Koopman iredacteur: Drs. J. R. Soetenhorst DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f 20.65 per kwartaal (postabonnementen f 23.05), f 6,95 per maand (btf vooruitbetaling), giro 57055, losse Witte Singe) L. Lelden - Tel.: 25041. Redactie: 21607 Nabezorging tot 20 uur. tel. 30500 izat. 18 uur). (Van onze correspondent) BONN De geruchtmakende bankoverval in Mün- chen, waarbij twee mensen het leven verloren, is gisteren gevolgd door een serie van vijf aanvallen op banken in de Bondsrepubliek. In totaal werd ongeveer 180.000 mark buitgemaakt. 22 PAGINA'S In West-Berljjn werd de plaatsver vangend leider van een bankfiliaal in een been geschoten, toen zijn kas sier er naar het oordeel van twee gewapende overvallers niet snel ge noeg in slaagde om zijn kas te ope- IJNSBURG Met een run een bel, waarna twee wan- werden weggereden en er bien praalwagens en 27 met imen versierde personenwa- s tevoorschijn kwamen, ft Prins Claus gistermiddag psburgs vijfentwintigste bloe- kcorso "Agrarisch Neder- ii presenteert zich" officieel pend. a gezelschap van de commis- Is van de Koningin in de pro- ?ie Zuid-Holland, mr. J. asesz, alsmede enige burge- ïsters van gemeenten uit de 5eving van het bloemendorp ikte de hoge bezoeker ver- jens een wandeling langs de li opgemaakte wagens. ;1 belangstelling toonde de voor de hondekar waarop soorten groenten (kom- lers, uien enz.) lagen uit gestald. Zo'n vijftig jaar gele den was dat het voornaamste middel van bestaan voor de in woners van Rijnsburg. Ruim tien minuten liet Claus zich voor lichten (foto Holvast) door een in blauwe kiel gestoken A. de MooiJ hoe Rijnsburg is "over gestapt" van de groenten- op de bloementeelt. Later maakte de prins nog een praatje met wat kinderen die de praalwagens be mannen. Gisteravond was het een drukte van Jewelste in de hal van veiling "Flora". Velen kwamen al een kijkje nemen, hoe het corso er dit Jaar uit ziet. Op de foto van links naar rechts: burgemeester Koomans, Prins Claus en de heer De Mooy. onze sociale redactie) ■HAAG In juli is de werk- l weer gestegen: 40.500 man- sjioder werk, tegen 35.500 een tevoren. Het zijn er heel wat an vorig jaar, toen eind juli bannen als werkloos stonden ADVERTENTIE 1 NIEUW *becue aan zee re] binnen als buiten bi) B RESTAURANT ^rasol Seinpost i?in Wilhelminaboulevard 17 «(tök Telefoon 01719—2515 verwacht van vanavond teenavond: pend buiig en morgen flinke J perioden. Matige westelijke Minimumtemperaturen om- 12, maxima morgen rond 22 Akt vanochtend om 9 uur) 8 AUGUSTUS 5.11 uur; onder: 20.19 uur afgelopen maand zit voor ongeveer een derde deel in de inschrijvingen van jongelui die van school komen, bij de arbeidsbureaus. Voor de rest gaat het om veelal door het seizoen ontstane werkloosheid, vooral voor bouwvakkers op grote werken, chauf feurs, losse arbeiders, handels- en kantoorpersoneel. De totale werkloosheid betreft voor tweederde mannen tot veertig jaar, en daarvan voor de helft jongeren tot vijfentwintig jaar. Nieuwe klappen vallen het hardst in deze leeftijds groepen. Intussen worden er nog altijd 86.200 mannen door werkgevers gevraagd. Die vraag loopt echter terug, want 'n Jaar geleden was hij nog 109.400, en een maand geleden 89.800. In de provincies Zuid-Holland en Utrecht Is de werkloosheid nog steeds het laagst, namelijk 1 procent van alle loontrekkenden. Het landelijke gemiddelde is 1,4 procent. De provin cies Drenthe (2,6 procent) en Gro ningen (2,8 procent) komen daar ver bovenuit. CTB'J ifacdcum^} INTERIEURVERZORGING CRUN56URGD MEER KEUS IN1 PASSENDE OMGEVING AMSTERDAM Het negenjarige Amsterdamse jongetje Bastiaan Bloemena, dat sinds woensdag werd vermist, blijkt te zijn vermoord. Een sportvisser vond het lichaampje vrijdagmiddag in de buurt van het recreatiecentrum „De Kievit" bij Wilnis. op ongeveer vijf kilometer van Mijdrecht. De vindplaats ligt vlakbij de provinciale weg Hilver sumHaarlem. De Utrechtse officier van Justitie mr. G. W. von Meijenfeldt deelde gisteravond mee dat volgens dr. Zel- denrust. die sectie heeft verricht, de moord mogelijk al woensdagavond kan zijn gepleegd. In verband met de aangetroffen blauwe plekken aan de hals van het slachtoffer wordt voorlopig aangenomen dat het Jon getje is gewurgd. „Er is echter nog een groot aantal nevenverschijnse len", aldus de officier van Justitie, „die allemaal nog moeten worden onderzocht zodat nu moeilijk te zeg gen valt: dat is het". Het stoffelijk overschot, dat van onder tot boven gewikkeld was in 'n bruin-groen-grijs gestreept kleed, dat qua formaat lijkt op een tafel kleed. lage verborgen onder dicht struikgewas langs een doodlopend zijweggetje dat bekend staat als een „scharrellaantje". Het kleed, dat het tengere lichaampje van het slacht offer helemaal omsloot, was boven zijn hoofd dichtgebonden met een touwtje. Bastiaan Bloemena was geheel ont kleed, wat volgens mr. Von Meyen- feldt kan duiden op een zedenmis drijf. De kleren die hij droeg bij zijn vermissing waren ook in het kleed gewikkeld. Rond het middaguur gisteren werd de gruwelijke vondst gedaan door n' sportvisser. Hij parkeerde zijn auto in het laantje en zag een stuk kleed onder het struikgewas uitsteken. Nieuwsgierig ging hij op onderzoek uit en ontdekte het lijkje van de vermiste Jongen. Onmiddellijk werd Dansles? Gezellig! E.C. leert het U fijn en goed. Bollenstreek 6 klubs - Lisse - Hillegom - Sassaoheta Vanaf 18 augustus. Leiden 25 klubs Inschrijving v.a. 15 augustus. (Zie ook de kleine adv.) GEZELLIG DANSEN? LISSE en LEIDEN (elke zalerdsg 8 trar LEIDEN: elke zondag 8 uur. i evert castelei n| Hooglandse Kerkgracht 48 X Leiden - Tel. 01710-23583-32710 de politie gealarmeerd. Om zes uur gistermiddag werd het Jongetje bij confrontatie door de ouders herkend. Het moet vrijwel uitgesloten wor den geacht dat Bastiaan door ver drinking om het leven is gekomen. Het kleed waarin hij was gewikkeld was namelijk kurkdroog. Gisteravond waren er nog geen tips over een mogelijke dader bij de politie binnengekomen. Ook omwo nenden in een straal van onge veer honderd meter van het weggetje liggen een paar boerderijtjes en huisjes hebben niets gemerkt. Bij het onderzoek zijn behalve een groot aantal politiemensen van de Amsterdamse kinderpolitie en moordbrigade ook ongeveer twintig rechercheurs van de rijkspolitie in geschakeld. Tijdens de speurtocht van de afgelopen dagen naar het vermiste jongetje waren zestig Am sterdamse politieagenten en een vijftal duikers de omgeving van Amsterdam-zuid, waar Bastiaan woonde, aan het afkammen. Districtscommandant van de Rijks politie kolonel De Beaufort zei gis teravond, dat het niet onmogelijk is dat de dader ter plaatse bekend moet zijn geweest. „Je komt niet zo gauw op het idee iets daar te verstoppen wanneer Je er niet bekend bent. Het ligt vrij afgelegen. De politie doet een dringende op roep aan een ieder die de afgelopen dagen in het recreatiecentrum of in de buurt is geweest zich met even tuele inlichtingen te wenden tot het districtsbureau van de Rijkspolitie in De BUt. Tel. 030—763711. De week van 9 augustus t/m 14 augustus: Filmvoorstelling: volkenkundige films dakterras 4e etage. Dagelijks 11, 14 en 15.30 uur. Restaureren antieke meubelen (door restaurateur van de Lakenhal) dagelijks 14-17 uur behalve zaterdag) 2e etage Bloemschikken en determineren (door medewerkster van de Hortus) maandag 9 augustus 13-17 uur dinsdag 10 augustus 10-17 uur parterre Modelleren en grimeren van poppen (door medewerkers van het Legermuseum) woensdag 11, donderdag 12 en vrijdag 13 augustus 14-17 uur 1e etage Demonstratie Delfts blauw schilderen dagelijks 10-17 uur behalve maandag en don derdag parterre helot u over de VROOM DREESMANN (museum)drempel. nen. Met ongeveer 35.000 mark en een jonge vrouw als gyzelaar ging j het duo er vandoor. De vrouw werd na een korte autorit vrijgelaten. Ongeveer 80.000 mark maakten twee gewapende mannen buit in een spaarbank te Speyer. Kleine bank- afdelingen werden overvallen in Frankfort (30.000 mark), Altebrücke (30.000 mark) en Deinste (5.000 mark). In Altebrücke, waar de over val door twee mannen en een vrouw werd uitgevoerd, werd de leider van de bank neergeschoten. Woensdag, één dag na de kapitale afpersings poging van München, was in Gochs- heim al een bank beroofd (40.000 mark). De rovers hadden toen tegen over de leider van de bank zelf het verband gelegd tussen hun daad en de gebeurtenis van de vorige dag in München Deining De Haagse handelaar In onroe rend goed Cor de Ruiter, wiens rol bij GBS-beheer (Gerzon, Schro der) is uitgespeeld, heeft zijn ad vocaat opdracht gegeven proces sen aanhangig te maken tegen zijn geldschieter de Nederlandse Crediet Bank en indirect tegen zijn vroegere compagnon in de Centrumbank, mr. D. van den Oever Een exclusief interview vindt u vandaag op PAGINA 7 Wilson heeft zijn memoires gepu bliceerd. Uiterst droge kost waar uit zou kunnen blijken, dat hij of een slim politicus of een weinig selectief man is PAGINA 9 Jacques Herb die plotseling door stootte naar de top van de hitpa rade wil ondanks alles eenvoudig blijven. Zijn hit 'Manuela loopt nog steeds als een trein PAGINA 5 Het Rijnsburgse bloemencorso be leefde vandaag een belangrijk ju bileum. Voor de vijfentwintigste maal reed de kleurige bloemen- stoet door Rijnsburg, Oegstgeest en Leiden. Een volledige pagina met foto's van dit bloemrijk ge beuren vindt u op PAGINA 12 0 Japan manoeuvreert tussen twee klippen met zijn bevolkingspoli tiek PAGINA 13 Inmiddels Is gisteren de deining over de schietpartij tussen politie en gangsters van woensdagavond nog toegenomen. In de pers en ook door politieke groeperingen is scherpe kri tiek geuit op het feit dat de Mün- chense politie het leven van de vier gijzelaars onvoldoende heeft kunnen beschermen. Het onderzoek van de zaak is sinds gisteren in handen van de hoogste Beierse politie-instantie. Zowel de politie als de officier van justitie in München is namelijk di rect verantwoordelijk voor het schiet bevel. waarna niet alleen een gang- star werd gedood maar bovendien een gegijzeld 20-jarig meisje zo zwaar werd gewond dat ze een dag later overleed. Bij sectie ls gebleken dat het meis je door vier kogels is getroffen. Slechts één ervan werd echter in het lichaam teruggevonden. Uit de diepte van de wonden zou kunnen worden vastgesteld dat zij door de gangster, die haar juist gedwongen had in een auto plaats te nemen, moet zijn neer geschoten. Terwijl de politie van flinke afstand vuurde, zouden de schoten waardoor zij is geraakt van ongeveer anderhalve meter zijn afge vuurd. Ook het pa troon type zou overeenkomen met dat in het machi nepistool van de gangster. rijksstraatweg 667 wassenaar ASSEN (ANP) De 20-Jarige militair J. V. uit Assen is gister avond op het station te Zwolle door de 18-jarige Asser Zuidmolukker R. ernstig mishandeld. De militair moest zwaar gewond naar het ziekenhuis in Zwolle wor den overgebracht. De moeilijkheden op het station ontstonden toen R. aan de militair vroeg of hij in de goede trein naar Assen zat. De militair antwoordde weifelend, waarop de Zuidmolukker hem in het gezicht sloeg en in de buik trapte. Bil aankomst van de trein ln As sen wachtte de Asser gemeentepoli tie die vanuit Zwolle was gewaar schuwd R en nog tien andere Zuld- molukkers met 'n overvalswagen op. Zw erden naar het .jolitiebureau ge bracht. Tegen R is proces-verbaal opgemaakt. Hij is ingesloten. De o- verigen zijn weer vrijgelaten. het nationaal automobielmuseum leidschendam een ontdekking! sestraatweg 280 leidschendam AUTO VAN HET JAAR CITROËN GS Maak een afspraak voor een oroef rit. v. d. VELDE Citroën Vit het Leidsch Dagblad van 7 Augustus 1871: Sedert de vorige opgave zijn alhier door pokken aan getast 1 persoon, als hersteld opgegeven 3, overleden gee- ne, zoodat in behandeling blijven 26. In de maand Juli zijn bin nen de gemeente Leiden ge boren: 117 kinderen als 62 zoons en 55 dochters, waar onder begrepen 1 tweelingge boorte. Overleden 93 perso nen als 9 mannen 10 vrouwen 47 zoons en 27 dochters, daar enboven als levenloos aange geven 3. Gehuuwd 31 paren.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 1