Boskoop ondanks pech toch nog optimistisch SANDY COAST, FOCUS EN DZJATSÏ Niet alle Rijnsburgers zijn tevreden over TROS t.v.-uitzending Peuterspeelzalen voorzien in grote behoefte PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD VRI JDAGGAUOUtt w u Wind maakt reparatie aan zwembadballon onmogelijk Secretaris Groot experiment Minister vraagt aan Leidse universiteit: Neem toegewezen psychologen aan Vrijdag Kreatief Sentrum (Breestraat 66): Café-bar 10 uur voorm. 2 uur nam.: clne-club en sociëteit gastarbeiders. 8 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 912 uur nam. Koningskerk: Ruilclub 7.3010 uur nam. Oude Vest 73: Stichting Scientology Informatie-avond 8 uur nam. Zaterdag Kreatief Sentrum (Breestraat 66): Café-bar 10 uur voorm. - 2 uur nam.: Popgroep "Sandy Coast" 8.30 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 9—12 uur nam. Oegstgeest (Het Witte Huls)Schaak sociëteit Palamedes 25.30 uur nam. Doopsgezinde Kerfk (Adventkerk). Bijbelstudie 10 uur voorm., prediking ds. J. J. Contant 11 uur voorm. Zondag Kreatief Sentrum (Breestraat 66), Café-bar 10 uur voorm.1 uur nam.. Toneelgroep "Dzjdfcsh" 8.30 uur nam. Zijlsingel 2 Evangeliecentrum Spr. dhr. J. Zijlstra 10 uur voorm. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (Voor kamerbewoners en alleenstaan den) 9-12 uur nam. Hogewoerd 175 Jehova Getuigen 2.30 «n 5.15 uur nam. Rijnlandslyceum (Apollolaan 1) Gem voor oorspronkelijk christendom, afd. Oegstgeest. Spr. evang. N. v. d. Brug ge. 7.30 uur nam. Oude Rijn 3 Pinkstergemeente Spr. dhr. Eikerbout 3 uur nam. Maandag Stadhuis Gemeenteraad 7.30 uur Woensdag Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den )9—12 uur nam. Kreatief Sentrum (Breestraat 66) Café-bar 10 uur voorm. 1 uur nam. Oegstgeest (Laan van Oud Poel geest) Informatie-avond Bahai' 8 uur Stadhuis Spreekuur sociale raads vrouw 46 uur nam. Donderdag Kreatief Sentrum Café-bar 10 uur voorm 1 uur nam Tltus Brandsmalaan 76 "Dc Duik boot" Clubhuiswerk handenarbeid 8 10 uur nam. Dinsdag Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan- staanden) 9-12 uur nam. Boommarkt 12 Sociëteit; voor ge handicapten 2 uur nam. Steenr.chuur 5 Spreekuur Stichting huisvesting werkende jongeren 8-8.30 uur nam. Diamantplein 27 Gespreksavond Ba- ha'i gemeenschap 8.15 uur nam. Release i 26 en 711 uur Doktersdiensten Leiden tot zaterdagmorgen 10 uur raadplege men de eigen huisarts, daarna tot zondagnacht 12 uur uitslui tend voor spoedgevallen de dokterste lefoon 22222. LEIDERDORP Dokter van 't Woud. Hoofdstraat 40, Leiderdorp, tel. 30070. wijkverpleging zuster Van Meurs. Leiden, tel. 34112. WARMOND Dokter Walenkamp, tel. 2220 (wijkzuster P. Kleijn-Velt- man, Platanenlaan 243. Sassenheim. tel. 11645). VOORSCHOTEN Dokter Swen, Veurseweg 20. tel. 2356 (wijkverple ging Gezondheidscentrum Wijngaar denlaan 2. tel. 2177). OEGSTGEEST Dokter D. Held. Marelaan 86. tel. 52255. Apotheekdienst De avond- nacht- en zondagdienst wordt waargenomen door apotheek Van Driesum. Mare 110, Voorschoten apotheek, Leidseweg 66. Apotheek Experiment (Van één onzer redacteuren) BOSKOOP Boskoop heeft geen geluk met zijn zwem badballon. Diverse malen is deze al stuk geweest en ook nu weer is het geplastificeerde trevira op een lasnaad ge scheurd. Het gevolg van dit euvel is, dat er op het ogen blik niet in het bad aan de Zijde kan worden gezwommen. Aanvankelijk dacht men het karwei in een weekje te kla ren, maar door de aanhoudende wind ziet het er naar uit, dat dit wel eens iets langer zal gaan duren. Wil men de ballon heel houden, dan is het onverantwoord om hem met deze wind te laten leeglopen. Deze week zal men geen pogingen meer doen om het gevaarte neer te halen. Men wil nu wachten tot maandag. De vraag, of de gemeente Boskoop niet wat te voorbarig is geweest met óe aanschaffing van de ballon, wordt sterk door gemeentesecretaris Groot bestreden. „Voordat hij werd ge plaatst is grondig onderzocht of de ballon op een verantwoorde wijze kon worden aangebracht. Vele des kundigen (uit Duitsland, België en Nederland) hebben studies aan het object gewijd. Toen zij tot een po sitief oordeel kwamen, heeft men pas definitief beslist". i De ballon is in Boskoop op een "bijzondere" manier aangebracht. In andere landen is dit op gelijkge maakte grond gebeurd. Maar in hel sierteeltcentrum was dit niet moge lijk. omdat de bassins ongelijk liggen Daarnaast is de g'-ond van zo'n slechte kwaliteit, dat de bevesti gmgshaken hierin niet konden wor den "geplant". „Het. is dus een expe riment", zegt secretaris Groot „en dan kun je natuurlijk altijd met wat moeilijkheden te maken krijgen Aan de constructie, zoals die nu is, zal echter niets worden gewijzigd". In het contract, dat de gemeente Boskoop met de Belgische firma "Swimming Pool Supply and Con struction Corporation" heeft afge sloten. heeft zij laten opnemen, dat alle reparatiewerkzaamheden die moeten worden verricht, door de le verancier zullen worden betaald. ..Dit is", zo vervolgt de heer Groot, „een goed besluit van het gemeentebe stuur geweest. Stel je voor. dat we die clausule niet hadden laten opne men. dan nad de gemeente voor alle kosten moeten opdraaien. Nu is het allemaal garantiewerk". Nieuw onderzoek Opnieuw zal er een onderzoek wor den ingesteld naar de juistheid van de vormgeving. Tevens zal de kwa liteit van het doek nog eens nader cnder de loep worden genomen ..Burgemeester en wethouders van het dorp willen voor honderd pro cent zekerheid hebben, dat er zich na deze reparatiewerkzaamheden geen moeilijkheden meer zullen voordoen. We willen elk risico voor de zwemmer uitsluiten. Eerder zullen v/ij de ballon niet accepteren". De juiste ooi-zaak van dit "lek" is nog niet geheel duidelijk Het kan zijn dat er bij een vorige reparatie te weinig kleefstof op de las is aan gebracht. Maar ook het. verschil in LEIDEN Minister De Brauw (wetenschappen) heeft de curatoren van de Leidse universiteit gevraagd het aantal eerstejaars psychologie niet te beperken tot 140 maar alle studenten aan te nemen, die door de plaatsingscommissie psychologie aan de Leidse universiteit zullen worden toegewezen. Dat zullen er minstens 180 zijn. Mogelijk zelfs 200. De curatoren hebben de minister in juli laten weten, dat gebrek aan ruimte en personeel het noodzakelijk maakten het aantal eerstejaars in psychologie en pedagogiek te be perken. De minister wijst erop. dat Leiden juist extra personeel heeft toegewe zen gekregen wegens de problemen In de sociale faculteit. Begin vol gende week zullen curatoren zich o- ver het antwoord aan de minister gaan beraden. Raadslid vindt voorkeurhuizen universiteit onrechtvaardig LEIDEN „Met lede ogen zien Leidse woningzoekenden dat voor personeel van de universiteit gere serveerde woningen soms langer dan een maand leeg staan en vervolgens worden bewoond door een gezin, waarvan de samenstelling niet vol doet aan de eisen die aan Leidse woningzoekenden worden gesteld". Aldus het Leidse PvdA-raadslid Kwik. aan welke opmerking hij en kele vragen aan het college van burgemeester en wethouders heeft verbonden. Het raadslid wil o.m. weten, hoe veel er van deze „rijksvoorkeurwo- ningen" in Leiden zijn en of de nor~ men voor toewijzing inderdaad an ders liggen voor het universiteitsper- soneel, dan voor de Leidse woning zoekenden. Hij vraagt B. en W. voorts maat regelen te nemen tegen deze z.i. on rechtvaardige situatie, bijvoorbeeld door dergelijke woningen toe te wij zen aan Leidse woningzoekenden als ze leeg komen. SAIGON iReuter) Het Zuid- vietnamese hooggerechtshof heeft gisteren de kandidatuur van vice- president Ngoejen Cao-ky voor het presidentschap verworpen. De door het hof uitgegeven lijst van kandi daten bevat alleen de namen van de huidige president Thieu en het voormalige staatshoofd generaal Doeong Van-Minh. Ky had de dag tevoren twee uur voor de sluitings termijn zijn kandidaatsaanvrage bij het hof ingediend Gewapende leden van de luchtmacht, bij welk strijd machtonderdeel hij zeer populair is, vergezelden hem naar het gerechts gebouw. WARMOND Bij di werf Visch in Warmond fcdp terochtend het 26 mete-ïn jacht Anna Marie II var\en Het motorjacht dat ondeftde mese vlag is gebouwd, A^stg met de eigen middelen vj bedrijf te water worden jo zodat er een grote drijve^e aan te pas moest komen, fcfa foto van de moeilijke oiker De drogisterij, parfum^ el schoonheidssalon van C. V8 aan de Schoolstraat in Voo£F zal na een uitgebreide face-lter augustus weer open gaan. j t daarvoor, op 11 augustus 15 30—18.30 uur een receptie gehouden. jn een belangrijke rol spelen. Men heeft reeds enkele touwen over de bassins gespannen waarop de ballon komt te rusten. Op de "zwakke plek" zullen twee nieuwe banen worden ingezet-. Ondanks deze tegenslagen is het ge meentebestuur enthousiast en is het er van overtuigd, dat alles weer op hoogte van de bassins kan hierin!zijn pootjes terecht zal komen. LEIDERDORP De peuterspeel zaal. waar aan het Jonge kind een verantwoorde speelgelegenheid wordt gegeven gedurende een of meer och tenden per week, blijkt in deze mo derne leefgemeenschap een duidelij ke plaats te hebben ingenomen. In Leiderdorp waar men sinds 3 Jaar met dit werk bezig is zijn nu 5 speel zalen. 1. Scheppingswerk 2- tot 3-jarigen. 2. Scheppingskerk 3- tot 4-jarigen. 3. Dennenschans 2- tot 3-Jarigen 4. Dennenschans 3- tot 4-Jarigen 5. Splinterlaan 3- tot 4-jarigen. Zowel kinderen van werkende- of studerende moeders, als kinderen met te geringe spelmogel ijk heden bezoeken de speelzalen. In enkele ge vallen komen ook kinderen met op- voedingsmoeiiykheden naar de speel zaal. De peuterspeelzaal wil echt een gelegenheid zyn waar het kind zich vrijelijk kan ontplooien onder goede leiding. De speelzalen zyn geopend van 8.30 uur tot 12 uur; terwijl de speelzaal aan de Splinterlaan ook op maan dag, dinsdag en vrijdagmiddag open is. Per speelzaal is steeds een hoofd leidster i kleuterleidster) en een ass leidster kinderverzorgster aanwezig Het aantal kinderen per speelzaal va rieert van 15 tot 18 kinderen. Met opzet worden de groepen klein ge houden, omdat deze Jonge kinderen veel aandacht en verzorging nodig hebben. De Leiderdorpse speelzalen ont vangen 'n forse subsidie van de ge meente. Ondanks deze bijdrage moest een forse contributieverhoging ingevoerd worden. De ouderbijdrage is nu afhankelijk van het inkomen tussen f 2.50 en f 4 50 per ochtend per kind. Ook incidenteel kan men van de speelzaal gebruik maken. Op het moment zijn nog enkele plaatsen in de speelzaal open. Zeker op de mid dagen aan de Splinterlaan kunnen nog kinderen geplaatst worden. Een week zouden de Bel gische reparateurs nodig hebben om de zwembadballon iveer in orde te maken. Thans is er bijna een week verstrekenmaar de ballon staat nog steeds overeind en er is nog niets aan uitgevoerd. Het ziet er ivel naar uit, dat de geplande week nog wel een dag of tien zal uitlopen. (Foto Will Dijkman) LEIDEN Het Leidse PvdA-raads lid Van Aken wil in de raadsverga dering van a.s. maandagavond vra gen stellen over de stank, die de laatste weken bij vlagen zou voorko men in het oosten van de stad en vooral zou worden veroorzaakt door de vuilstortplaats aan de Roombur- gerweg en af en toe door Fasson. Op zijn vragenlijstje heeft Van Aken staan: is er voldoende controle op het storten op de vuilstortplaats: wordt het nieuwe vuil elke dag af gedekt met aarde; wat gebeurt er na september, als de overeenkomst met rijkswaterstaat afloopt; welke maat regelen heeft Fasson genomen tegen de stank, na de laatste klachten hierover. RIJNSBURG De Rijnsburgers zijn over het algemeen weinig te vreden over het programma, dat de Tros-televisie gisteravond uitzond over het Rijnsburgse bloemencorso Het programma, dat de luister en de pracht had moeten tonen van het corso en de vele voorbereidingen, die aan zo'n corso voorafgaan, ver zandde in een wat matig interessan te show tussen het gebeuren van de veiling Flora door. Wat er nu pre cies allemaal omgaat bij zo'n vei ling werd niet duidelijk. Evenmin wat er aan een corso voorafgaat. Niets over het werk van wagenbouwers. Een gesprek met de arrangeur van 't corso Ziechelaar en Visser voelde men in Rijnsburg als een sterk gemis. De secretaris van de veilingvere niging Flora, de heer J. den Haan, kan een heel eind met deze kritiek meegaan "Als ik het programma als een vakman uit Rijnsburc bekijk heb ik ook een hoop aanmerkin- kingen. Dat hebben de mensen hier ook. Zij zitten in het vak en voor hen is de veiling heel iets anders dan zij gisteravond gezien hebben. Ik bekijk het echter niet als vakman. Het pro gramma was voor leken. Voor men sen voor wie het veilinggebeuren nieuw is. Het ging in het program ma niet om de veiling, niet om de handelaars en niet om de kwekers, maar om de hele presentatie. Die was beslist meer dan voldoende". In ieder geval is de heer Den Haan er van overtuigd, dat de extra publici teit voor Rijnsburg alleen maar gun stig kan werken. hd prl VVV-secretaris Hemmes ifr end enthousiast over de t.v-jg 1 ding. die veertig minuten inP heeft genomen. "Na de uitiyi heeft de TROS een enquetep den waaruit bleek, dat alles p> overgekomen. De reacties F goed en de kijkdichtheid groot*0 Ji( 'Het was helemaal niet de bel om het corso op de voorgrond f treden maar om iets te lat« hoe het in de bloemenhandel zeilt. En daarin is de TROS f slaagd. Het is niet zo, dat de^ sie-mensen naar Rijnsburg komen met vastomlijnde De uitzending is samengestj overleg met mensen van de 1 Aan de beelden heeft het hef11 zijn medewerking verleend." Dit weekeinde in Leiden en Voorschoten LEIDEN Het Kreatief Sentrum in Leiden en het Cultureel Centrum in Voorschoten bieden dit weekeinde zowel pop als toneel van goed gehal te. Het Kreatief Sentrum haalt mor genavond de Sandy Coast naar Lei den. de groep die Joost de Draaier „Nederlands meest onderschatte pop groep" pleegt te noemen. Daar zit ook wel wat in. In 1964 al zette de Haagse Sandy Coast 't uit stekende „Subject of my thoughts" op de zwarte schijf. Op de één of andere manier slaagde de Sandy Coast er echter niet in om on danks erg goede eigen nummers die duidelijk 'n Beatle-inslag hadden het „te maken". Tot ze een paar maanden geleden met „True love, that's a wonder" op de markt kwam en regelrecht naar de boven ste plaats van de vaderlandse hitpa rade doorstoomde. Eindelijk erkenning dus voor de inmiddels tot vijf man uitgebreide formatie, die zatercfagavond om half negen laat horen hoe haar muziek Sinds '64 nog is gegroeid in kwaliteit. Eveneens morgenavond treedt de groep Focus op in 't Cultureel Cen trum te Voorschoten, 'n aardig alter natief dus. In deze formatie zitten oprichter en arrangeur Thijs van der Leer. Pierre van der Linden (oud drummer van After Tea, Brainbox en De Maskers), Cyriel Havermans en gitaar-virtuoos Jan Akkerman, die o.m. het nummer The Russian Spy and I schreef voor de Hunters, waarvan hij deel heeft uitgemaakt. De meest recente singel van Focus is Hocus Pocus. Aanvang in het CC 8 uur. „Dzjatsh" is misschien wel de kleinste toneelgroep van Nederland. Ze wordt gevormd door de Amster dammers Ralph Wingens en Peer Mascini, die in de techniek worden bijgestaan door Peter Hekma. Zon dagavond voeren ze in het Kreatief Sentrum twee eenakters op: „Leven wij in 'n doktersstaat?" en „De rode dinky-dink bal" "aanvang half negen. stedelijke Zodiac theater optrad, kregen ze de volgende dag 'n goede recensie van Bresser in de Volks krant, die schreef dat deze drie jonge mensen in staat bleken om heel in tensief, genuanceerd en authentiek theater te maken. De eenakter over de doktersstaat handelt over twee patiënten in een psychiatrische inrichting, die elkaar trachten duidelijk te maken dat het De popjformatie Focus t morgenavond op in Voorsc)i{! de dokters zijn die beslissen ove ven en dood, wel of niet ziek zijp dinky-dink bal gaat over twee Jfl ders die hun dagelijkse sleur pij ren te doorbreken door hand# drijven in plastic ballen. .JDzjaf 'n heel kleine toneelgroep die jr slist niet over het hoofd mag f aldus Bresser.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2