'rostitutie |n Italië: leen de top van de si)erg is te zien Leidsch Dagblad 2 nee op vakantie Neder saksen laat, in 100 natuurreservaten bos aan zichzelf over DIPLOMATEN PAKISTAN VRAGEN IN VS ASIEL Lissenaren protesteren tegenrooien vanbomen Polsstokhoogrecord voor Bert Krijnen LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 17 E Volgens voorzichtige schattingen houden rond een Italiaanse vrouwen zich als hoofdberoep of in hun vrije prostitutie bezig. Italië telt in totaal 25 miljoen vrou- kar als het in dit verband om percentages gaat, dient de dames boven de prostitueerbare leeftijd en de kin- |e er nog niet aan toe zijn, af te trekken. ft er een akelig getal over dat volgens de experts hhoog gaat. In 1958 dacht delijke oude dame uit Mi- aardige oplossing voor het gevonden te hebben. Als phe senatrice wist ze met van rechts en uiterst i wat aangenomen te krij- ken eind maakte aan de bordelen. Onder de indruk ■Jlijke wetten in andere lan- |de deze senatrice, die haar i de wet gaf die in het (vet-Merlin heette, dat heel wat sociale en Bakker ©fce problemen zouden zijn wet betekende echter r dan een nationale ter nog in die Jaren 1958 kreeg de Jonge ijn eerste sexuele ervaring deel en niemand vond dat ik later bleef het bordeel |luchtsoord. De verloofde niet aanraken voor het jEn als hij lang genoeg ge- fits, de echtgenote tot hoog- pama" was opgestegen en WKtasieën koppiger werden. MÏ, bordeel weer voor hem Uitwas -■■iing van de bordelen werk- ug ^sprekend ook een oncon- e uitwas van de prostitu- J alle hygiënische gevaren 'in de hand. Sinds de slui- tj de zogenaamde publieke de prostitutie met duize lde vaart toegenomen, i echter ook sociologisch ïeel veel veranderd en nog veranderen. Dat sinds kort lijkheid tot echtscheiding kan bijvoorbeeld met zich Iin dat het gedrag van hele n van Italiaanse mannen zal veranderen. Dat de Hoge Raad heeft ver- it anticonceptionele mid- rtaan een officieel bestaan [den, zal van enorme in- de samenleving zijn. En tnderingen van zulke in- aard hebben zich ibinnen lestek van nog niet één jedaan. overigens een opvallend Hiel in Italië, dat binnen de enorme evolutie die er zich afspeelt de vrouw sneller evolueert dan de man. Daarbij is het een drogreden te denken dat de vrouw „dan ook een langere weg heeft moeten afleg gen omdat ze langer achterlijk ge houden was". De man treedt wel iswaar meer naar buiten op, maar in zijn seksuele gedrag was hij toch niet meer dan een door zijn smalle wereld sterk geconditioneerde hans- wordt, die onder de liefdesdaad een bliksemsnelle handeling verstond die meer op een vlucht geleek voor een heleboel dingen die in de grond van de zaak niet „mochten". Deze vrouwenemancipatie komt ook in de prostitutie tot uiting, en wellicht kan ze als een soort van pro test worden gezien, zoals zich die bij de Engelse zo lang „verten" vrouwen uit in het zich vertonen in een tot een uiterst minimum ver knipte kledij. Afgezien daarvan neemt men aan dat het toenemen van het aanbod in de prostitutie een verschijnsel is dat met de welvaart samenhangt, die maakt dat de vrouwen geld nodig hebben om op de verleidelijke aan biedingen in de etalages te kunnen ingaan. En al deze gevallen zijn te rug te brengen tot het verhaal van het Jonge Romeinse echtpaar, dat 's avonds in zijn autootje naar de uitvalswegen reed. Hier stelde het vrouwtje zich in de daartoe gebrui kelijke houdingen op, terwijl de man achter een boom een oogje in het zeil hield. Met de opbrengst had dit van geen enkel ander Jong en braaf echtpaar te onderscheiden stel niet alleen zijn hele apparte ment ingericht, maar ook nog een spaarduit van enige tientallen mil joenen lires op de bank verzameld. Tenslotte liepen ze tegen de lamp. Daarbij zal de zwaarste straf zijn geweest, dat ze ineens belasting dien den te betalen. Want de staat is er nog het meest verstoord over, dat ze uit dit voordelige bedrijf geen cent belasting ontvangt. avond en de nacht verwarmen de meisjes zich bij vuren die door bij haar horende mannen worden bran dende gehouden. In deze langs de rand van de stad lopende la nen heerst een soort marktstem- ming. Neringdoenden slijten pom pelmoezen of schijven vlees die van m hun geh§el gebraden bigen wor den gesneden. Uit de stilstaan de auto's hangen mannen die druk in onderhandelingen gewikkeld zijn. En later in de nacht zijn er heel wat vuren verlaten, terwijl de klan dizie in een hotelkamertje of ook in de auto vertoeft. Dit zijn de Romein se „walletjes" en de meisjes zien er in het algemeen frisser en Jonger en ook mooier uit. Wat zich in de huizen afspeelt onttrekt zich ech ter na de invoering van de wet- Merlin geheel aan het oog van de buitenstaander. De meisjes bij de vuren vormen de laagste trap van de prostitutie. Ze komen waarschijnlijk net uit I het onderontwikkelde zuiden, ze wil len hogerop. In het centrum van I de stad bijvoorbeeld langs de Via Veneto is een al weer eleganter I en natuurlijk ook duurder type te zien. maar wie daar wil prostitueren zonder door de concurrentie te wor- I den doodgeslagen, betaalt ferme be- I dragen aan een soort Mafia, die de hele business in handen heeft. On- der deze reglementen vallen ook nog de honderden zogenaamde masseu- j ses en manicures, die zich hoofd- I zakelijk in het rechts-conservatieve Romeinse dagblad „II Messaggero" onder de rubriek der „kleine zoe kers" aanbieden. Niet meer dan hun adres of telefoonnummer is nodig, maar wie de langste advertentie heeft staat bovenaan en daarom vluchten de opstellers in een reeks van zinloze letters die op een lon kend gorgelen lijken of op nood signalen van een ondergaand schip. Dilettanten Dit alles is alleen de top van de ijsberg en wat onder de oppervlakte verscholen gaat ontdekt de politie Wallet j es De meest duidelijke en schaamte loze vorm van prostitutie in Italië kan iedereen waarnemen die per auto de grote steden binnenrijdt. In Rome bijvoorbeeld begint het al tientallen kilometers buiten de stad. waar de luchtig geklede deernen de automobilist soms noodzaken levens gevaarlijke manoeuvres uit te halen, om niet tegen een aarzelend stil houdende klant op te botsen In de ADVERTENTIE >cb Dagblad wil gaarne mee met vakantie als D wilt helpen, door hik te m^ken van net hieronder aigedrukte vakantietorniuller. tenminste 8 dagen voor Uw vakantie aan ons in te zenden, piet op te bellen voor opzending ol inhouding van de krant Tele- Iche opdrachten kunnen wij niet aannemen. maar per toeval. Zo zijn er ook da mes die zich in de lijntoestellen op de binnenlandse Alitalia-vluch- I ten aanbieden, er zijn de gesloten huizen voor de bourgeoise die men zich herinnert uit Luis Bunel's film „Belle de Jour'.' Hier raken de bon- den die de prostitutie met alle ernst bestrijden aan het fenomeen van de studentes van onbesproken gedrag, de huismoeders, de helpsters in ele gante winkels. Kortom al die vrou wen en meisjes die wellicht allereerst uit geldzucht een gemakkelijke weg hebben gezocht om aan geld te ko men. Dit zijn de „delettantes", waar op de officiële Mafia razend is en ze laat dan ook geen kans voorbij gaan om dergelijke inrichtingen kort en klein te slaan, als ze de kans krijgt. Vorig jaar werden tussen Ja nuari en november vijftien „ver dachte huizen" opgerold. Het „perso neel" bestond grotendeels uit doch ters uit „gegoede" milieus. Om de vraag te beantwoorden in hoeverre de Italiaanse prostitutie in 1971 zich onderscheidt van die in andere landen in onze eigen cultuur, zou een studie nodig zijn die zich vooral bezig dient te houden met de enorme veranderingen die zich in j Italiaanse samenleving van dag tot dag voordoen. Er is nog een meer- derheid aan generaties die opgegroeid j is met de stelling dat alles mag ls i je het maar niet openlijk ziet. of 1 sterker nog: als je maar doet of Je j het niet ziet. Deze generaties heb- j ben voortdurend haast, ze gaan ge bukt onder hun leugens en ze lig- gen voortdurend op de loer. Het is daarentegen heel goed mogelijk dat de Jongere generaties in een nieuw en normaler contact tussen de sek sen die enorme behoefte aan de pros titutie niet meer gevoelen. Voor dit gevoel doorbreekt zal er echter eerst een generatie van vaders dienen uit te sterven. En iedereen weet dat zo nen niet zelden de neiging hebben hun vaders juist later te imiteren in datgene waarom ze hen het meest bekritiseerden. In de Olympiahal wordt een wereldfestival van Illusionisten gehoudenFakir Yvon Yva mid denlaat hier zien hoe het foto model Veronique en een pers fotograaf zich zonder pijn een lange naald door het gezicht la ten boren. verzenden frankeren met 25 ct. 'jfcsADRES te: Naam: Straat: Woonplaats: Kwartaal en Maand' Postabonnement ÊANTIE-ADRES is: doorhalen wat niet van toepassing is. S.v.p. In olokletters. miklebjke inhouding, bovenstaand vakantie-adres niet invullen maar lm ie en laatste dag van inhouding). DEN/INHOUDENdoorhalen wat niet verlangd wordt. Ie dag Duidelijke opdrachten voorkomen teleurstelling. V. HANNOVER (DAD) De West- duitse deelstaat Nedersaksen krijgt ongeveer honderd natuurreservaten, nauwkeuriger gezegd: natuurbosre- servaten. waarin geen houtvester meer zal ingrijpen. Zo'n plan kan daar grootscheeps worden opgezet, omdat men er over een staatsbosbe- zit van 350.000 ha beschikt. Het plan is, de natuur op percelen van tel kens 10 tot 20 hektaren zich vrij te laten ontplooien, onverschillig of er bomen omvallen, of er nieuwe loten wild door elkaar groeien of dat scha delijke dieren of een overmaat aan bodemplanten het evenwicht van de natuur schijnbaar verstoren. In Nedersaksen zijn reeds twee en twintig van zulke natuurreservaten. Het gaat om bosgebieden, die reeds thans het oerwoudkarakter zeer dicht benaderen. Zo bestaat er een reus van opzending/ mnouding rrlana. Beigie en Luxemburg f 1,25 per vakantieperiode. De overige landen uitsluiterva per luchtpost Kosten f 0.60 peT dag I Jdelyk m te bouden kranten wordt by restitutie van net te vee) abonnementsgeld 0,50 ln mindering gebracht voor administratie- Vlucht om de wereld De Britse vliegenierster Sheila Scott is gister avond in Londen teruggekeerd van een vlucht om de wereld. Zij legde daarbij een afstand af van 54.000 km. Er stond een menigte van duizenden juichende belangstellenden toen de 44-jarige mej. Scott haar kleine blauw-wit geverfde Piper Aztec op het vliegveld Heathrow aan de grond zette. De blonde pilote, die het liefst in bikini vliegt als het weer het toelaat, zegt met deze tocht zeven in ternationale vliegrecords op haar naam te hebben gebraoht. Op de laat ste etappe van haar reis. van Darwin naar Londen, had ze nu anderhalve dag afgeknibbeld van het oude re cord dat op vyf dagen stond. Boksen De Italiaanse bokser Fer nando Atzori heeft gisteravond in Ascona zijn Europese titel in het vlieggewicht behouden door in een gevecht over vijftien ronden de Fransman Gerard Macrez op punten te verslaan. Boksen De Venezolaan Alfredo Marcano, die vorige week donderdag wereldkampioen vedergewicht werd door een zege op de Japanner Hiroshi Kabayashi, zal zijn titel in septem ber al weer op het spel zetten. Dan j komt Marcano in Caracas uit tegen de Japanner Kenji Iwata. achtig bosgebied met oude dennen, en sparren, één van de weinige ech te stukken lindebos of gebied met machtige eiken en beuken. De bo men van deze reservaten hebben voor een deel een leeftijd van 150, 200 of zelfs 300 jaar. en slechts aan de belangstelling van wetenschappe lijke zijde is het te danken, dat zij bewaard bleven voor de ingreep met bijl en motorzaag. Nu wil men nog andere „bosgemeenschappen" voor de aanval van de mensen bewa ren. bijvoorbeeld zeldzame bossen, met hulst, moerasbossen of echte eikenbossen in de buurt van de Lü- t neburger heide. Voor zo'n natuurbeschermingsplan. moeten echter aanzienlijke financië- le offers gebracht worden, daar gro te bosgebieden voor economisch ge- bruik wegvallen. Des te groter is de belangstelling van de wetenschap de biologen, hydrologen, meteorolo gen en geologen voor zulke oerwou den. die aan hun eigen ontwikkeling overgelaten blijven. Daar kan men bestuderen, op welke wijze de na tuur zichzelf ongestoord opbouwt en reguleert. Zo hoopt men te leren fou tieve en schadelijke ingrepen in de natuur te vermijden. Bovendien ech ter betekent deze "monumentenzorg" van het landschap, dat ook latere ge neraties nog de kans hebben resten van oerwouden te vinden. WASHINGTON (AFP, Reuter) Veertien leden van de Pakistaanse ambassade in Washington, onder wie zeven topdiplomaten, hebben gisteren hun ontslag ingediend en politiek asiel in Amerika gevraagd. Zij ver werpen wat zij noemen de "barbaar se acties" van hun regering in Oost- Pakistan en betuigden hun trouw aan de onafhankelijkheidsbeweging van Bangla DesJ. Onder de asiel-aanvragers bevin den zich een diplomaat met de rang van minister, drie ambassaderaden, een tweede secretaris en de nummer twee van de Pakistaanse missie bij de Verenigde Naties. In een verklaring voorgelezen op 'n persconferentie beschuldigen zij de regering-Chan ervan Oost-Pakistan te hebben gemaakt tot "een land van dood en terreur". Ze wil de meerder heid van de bevolking het zwijgen opleggen door de wreedste toepas sing van bruut geweld. Haar gezag berust volledig op militaire kracht, en haar macht ligt uitsluitend in de reikwijdte van de artillerie". En de verklaring vervolgt: "De regering heeft ook de Pakistaanse natie ver nietigd. Pakistan ligt begraven on der een berg van lijken en puinhopen als gevolg van het militaire optre den van het Westpakistaanse legei. Onder deze omstandigheden hebben wij besloten onze trouw te betuigen aan de regering van Bangla DesJ. die de hoop en idealen vertegenwoordigt van de meerderheid van de bevol king van wat eens Pakistan was". De ambassadeleden bevestigen in hun verklaring dat Bengaalse leden van de Pakistaanse VN-staf en de ambassade in Washington informatie werd onthouden over de situatie in Oost-Pakistan. Alle asiel-aanvragers zijn Bengalen. Kaatsen Aan het eind van een matige kaatsdag werd gisteren Reitse Mienstra gekroond tot de nieuwe ko ning van de PC-wedstryden in Fra- neker, een evenement, dat sinds 1854 jaarlijks duizenden toeschouwers trekt. Samen met De Jong en Van der Veen won Mienstra in een ener verende finale van de koningspartuur OkkingaVan WierenTalsma op 5 om 4 en 6 - 6 met een sublieme zit- bal van opslager Van der Veen. De derde prijs werd gewonnen door De GrootTempel—Halbesma voor de sterk tegenvallende partuur De Boer VelstraVan der Heijden. LISSE Bewoners van de Nar- cissenstraat in Lisse hebben fel ge protesteerd tegen de plannen van 't gemeentebestuur tot het rooien van de bomen in hun straat. Zij schrijven in een brief aan het college om het plan in geen geval ten uitvoer te brengen. Burgemeester en wethouders wil len de ruimte, die dan vrijkomt, be nutten voor het aanleggen van par keerhavens. Een gedeelte van het trottoir (bijna een meter) zal er ook aan moeten geloven. Dit betekent, dat de speelruimte voor de Jeugd aan zienlijk wordt ingekrompen. "Wij willen de bomen behouden" luidt de hoofdinhoud van het schrij ven. Als voorbeeld stelt men de situa tie in de Wilhelminastraat. waar ook alle bomen zijn gerooid. Er is geen stukje groen overgebleven. Een der gelijke toestand willen de bewoners van de Narcissenstraat voorkomen. "De aanwezige bomen zijn een sie raad voor de straat" .aldus 't schrij ven. De huidige parkeergelegenheid wil men graag gehandhaafd zien. "Maak de trottoirs iets smaller, zo als in de Prinsessenstraat is gedaan. Wanneer er dan ook nog éénrich- tingverkeer wordt ingesteld, dan heeft niemand er last van. dat er aan bei de kanten van de straat wordt gepar keerd". De bewoners vragen het college in spraak bij de verkeersplannen. ..Toen er verkeersproblemen in de Ro- mijnstraat waren, mochten de be woners hun bezwaren ook naar voren brengen". ADVERTENTIE 604e Staatsloterij 4 augustus 1971 Tweede klasse Prijzen van: f 15,zijn gevallen op nummers eindigende op 4 f 50,zijn gevallen op nummers eindigende op 87 f 50,zijn gevallen op nummers eindigende op 78 f 100,zijn gevallen op nummers eindigende op 838 f 100,zijn gevallen op nummers eindigende op 642 f 200,zijn gevallen op nummers eindigende op 942 f 400,zijn gevallen op nummers eindigende op 532 f 1.000,zijn gevallen op nummers eindigende op 3800 Een prijs van f 2.000,is gevallen op het nummer 042724 f 2.000,is gevallen op het nummer 078160 f 2.000,is gevallen op het nummer 094445 f 2.000,is gevallen op het nummer 071003 f 2.000,is gevallen op het nummer 063421 De prijs van f 5.000,is gevallen op het nummer 067629 f 50.000,is gevallen op het nummer 075726 De extra prijs van f 100.000,is gevallen in de serie G op het nummer 030386 en de troostprijs van f 2.000,op nummer 030386 van elk van de andere series. Let wel op nummer 042724 gevallen. tevens een prijs van f 15, Koninkrijksspelen PAPENDAL ANP De atleet Bert Krijnen van GAC-Hilversum heeft woensdag in een bijnum mer van de koninkrijksspelen in Papendal zijn nationale record polsstok hoogspringen van 4.71 meter op 4.74 meter gebracht. De vlagerige wind in de Papen dal-kuip bedierf bij de atletiekwed strijden van de koninkrijksspelen de enige prestatie van internationaal niveau. Sammy Monsels' 10.2 secon den over de 100 meter bracht Surina me slechts winst op dit onderdeel, maar geen hoogwaardig record, om dat de rugwind te sterk in *t voor deel van de lopers blies: twee en een halve meter per seconde. Evenals de tien seconden rond van Hugo Fernandez Mendez vorig Jaar in Suriname zal ook Sammy Mon sels' tijd slechts curiositeitswaarde hebben. Sammy Monsels, de achttienjarige broer van de Nederlandse kampioen Eddy Monsels, is overigens een on miskenbaar talent. Hij staat reeds te boek voor 10.4 sec, enige we ken geleden gemaakt op de Bermu da-eilanden bij Pan-Amerikaanse wedstrijden. Zijn capaciteiten reiken overigens waarschijnlijk verder dan die van broer Eddy, wiens prestatie- curve bij de 10 4 van 1968 bleef ste ken. Sammy Monsels volgt overi gens het voorbeeld van Eddy om in Nederland te komen studeren. Wel licht reeds dit Jaar, anders in 1972. Het hangt ervan af of men voor toe lating aan de militaire academie in Breda eist dat hij zijn Surinaamse opleiding voltooit of niet Zijn moge lijkheden op atletlekgebied kunnen dan ongetwijfeld beter worden on derzocht dan in het overzeese rijks deel. waar de moeder aller sporten nog steeds onder primitieve omstan digheden wordt beoefend. Operationeel De eerste Franse eenheid strategische kernraketten, die gestationeerd is op het plateau van Albion in de Provence, is sinds 2 augustus operationeel, zo heeft de woordvoerder van de Franse regering gisteren in Parys meegedeeld Deze gronddoelraketten bestaat uit negen raketten. De tweede eenheid zal in de loop van 1972 operationeel zijn. De andere atletiekonderdelen le den slechts van de storm. Toch liet Jan Willem Boogman bij het hoog springen de lat 2 meter nog by- na onaangeroerd, hetgeen een ver hoging van zijn eigen Nederlands Jeugdrecord met drie centimeter zou hebben betekend Maar de lat viel. En nu eindigde hij op 1.95 meter, met de Fosbury-flop. Over het geheel genomen waren de Surinaamse en Antilliaanse afge vaardigden nog geen partij voor Ne derland, dat toch waarlijk niet op zijn sterkst was. Met name op de nummers, waarvoor veel technische of duurtraining is vereist, bleven de rijksgenoten achter. UITSLAGEN MEISJES 100 meter: «Rugwind 3.5 meter per seconde) 1. Maurina Ma- duro (Ned. Antillen» 11.7, 2. Tiuus Mittendorf (Ned) 11.8. Verspringen: 1. Renny van der Beek (Ned) 5.73 meter, 2. Truus Mitten dorf (Ned) 5.50. JONGENS 100 meter: (rugwind 2.5 meter per seconde) 1. S. Mon sels (Sur) 10.2, 2. Joseph (Ned Ant) 105. 200 meter: (rugwind 18 meter per seconde) 1. S. Monsels (Bur) 21 6. 2. Joseph «Ned Ant) 22 1. 400 meter: 1. Koelman* 'Ned Arrf* 50.3. 2. Jilltssen (Ned) 50.8. 800 meter: 1. Raymond Rllejr <de Ned Ant) 1.55.1, 2. Hageman «Ned> 1.55.9. 1500 meter: 1. Havermans (Ned) 4.04.7, 2. Stolk (Ned) .11.1. Estafette jongen* 100„ 200, 400 en 800 meter: 1. Nederland 3.27,2. 2. Suriname 3.28.5, 3. Ned. Antillen 3.39.4. Verspringen: 1. Sedoc (Sur) 6.98 m. 2. Pirau (Sur) 6,80 m. Hoogspringen: 1. Boogman (Ned), 1.95 m., 2. Schmidt (Ned Ant) 1.80m. Kogelstoten: 1. Wlmmers (Ned) 15.04m. 2. Hermans (Ned) 14.70m. Discuswerpen: 1. Hermans (Ned), 48.76. 2. Pourier (Ned Ant) 44.20. Speerwerpen: 1. Pourier (Ned Ant) 47,28, 2. Ignacio (Ned Ant) 47.06. EINDSTAND ATLETIEK: 1. Nederland 108 pnt.. 2. Ned. Antil len 88 pnt., 3. Suriname 77 pnt.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 17