FEIJENOORD UITGEFLOTEN ederlandse ielerploeg an formaat de maak Jan Coebergh moeiteloos ronde verder oetemelk kopman voor het grote rondewerk Hemmes en Stove in 'Nationale' favoriet HANS DORJEE TRAINER BIJ HERMES DVS Spartaan-leden naar Brussel Open Leidse Tennistitels 0LFTITEL EVERT VEEL ELDOP Noodweer teistert Soloweek WOENSDAG 4 AUGUSTUS 1971 PAGINA 13 LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD RIJEN Goudsmit Hoff en Mars Nederland zijn op iiatief van Goudsmit Hoff gisteren besprekingen begon- om te komen tot een zo sterk mogelijke Nederlandse ofessional wielerploeg in het nieuwe seizoen. Zowel Goudsmit Hoff als Mars, in samenwerking met Belgische fabriek Flandria, reden de Ronde van Frank- 1971. In de Mars-Flandria ploeg overheerste het Bel- :he element, waardoor kopman Joop Zoetemelk' vrij- il zonder steun reed. Jars, in de eerste plaats finan- 1 gedragen door de Belgische tak het bedrijf, en Flandra besloten [elkaar te gaan. De Nederland- tdeling van Mars wil in de wie- )rt blijven met zijn kopman p Zoetemelk, mits een kwalita- voldoende sterke ploeg op de gebracht zou kunnen worden, mogelijkheid is er, want behal- Joudsmit Hoff heeft nog een aan- bedrijven belangstelling getoond, beslissing of het Goudsmit Hoff zal eind deze week worden ge- er 1J ien. judsmit Hoff had eerder contac- met de Franse rijwielfabriek aar zowel directeur W. ploegleider Kees Pelle- trs voelen meer voor een Neder- ploeg, waarin eventueel is voor een enkele buitenlan- 'ellenaars vertelde, dat als de ikmet Mars rond komt, gestreefd worden naar een ploeg van onge- I zestien renners. In deze ploeg Zoetemelk kopman zijn voor het dewerk, Er zal plaats zijn voor sterke Nederlandse renners op- er in alle opzichten een represen- ieve Nederlandse equipe kan wor- samengesteld. En Zoetemelk kan volgende seizoen in bijvoorbeeld ïond van Frankrijk méér steun gen dan in de Tour 1971. "Zou- verdere onderhandelingen' met s", zei Pellenaars, "niet succes zijn, dan kunnen wij eventueel d nog terugvallen op Mercier". irman Krott, ploegleider van emelk in diens amateurtijd, en steeds manager van de Neder landse wegkampioen, ziet wel perspectief in het samengaan van Mars en Goudsmit Hoff. "Er zal", stelde Krott, "natuurlijk nog heel wat besproken moeten worden, maar voor Zoetemelk is dit een mogelijk heid met echte steun van ploeggeno ten een grote wedstrijd te rijden". De heer Th. Leenders van Mars' reclameafdeling, bekende dat Goud smit Hoff niet de enige kandidaat is voor samenwerking. „Ook wij hebben gesproken met Mercier, maar wij vonden de Franse inbreng (Poulidor en Guimard) to groot. Zeer infor- Jeugdelftal verslaat Noonvegen GRIMSTAD (ANP) Het Neder landse Jeugd-voetbalelftal heeft gis teren in de Noorse plaats Grimstad zijn eerste wedstrijd in het vierlan- dentoernooi, tegen Noorwegen, met 2-0 gewonnen. De ruststand was 0-0. Aan het toernooi wordt verder deel genomen door Zwitserland en Dene marken. De wedstrijd tussen deze beide landen eindigde in een 2-0 zege voor de Denen. meel is er ook kontakt geweest met Heineken en Raleigh, maar veel ver der zijn wij al met Karei I. Zowel Karei I als Goudsmit Hoff is een partner op 50 procentsbasis, SCHIEDAM Hans Dorjee (33), oud-speler van het in FC Den Haag/ADO opgegane Holland Sport is door de Schiedamse voetbalver eniging Hermes DVS aangetrokken als trainer. In deze functie volgt hij Joop Castenmiller op. die oefen- meester van de Rotterdamse eredi visieclub Excelsior is geworden. Hermes DVS is een van de tweede divisieclubs, die door de KNVB zijn "veroordeeld" om terug te keren naar -het amateurvoetbal. Kort gele den trok Hermes DVS zich terug uit de gj-oep „gevonnisten", die middels een kort geding, dat vandaag voor 'n Haagse rechter dient, protesteren teg ende beslissing van de KNVB. Uit het aantrekken van Hans Dorjee, als trainer, die geen a-diploma heeft zou men kunnen opmaken dat Her mes DVS zich reeds verzoend heeft met de statls van amateurclub. JOOP ZOETEMELK - kopman van sterke formatie? - en nog deze week willen wij onze be slissing nemen opdat tijdig met de renners kan worden gesproken. Wij voelen het meest voor een echt Ne derlandse ploeg. Onze Belgische on derneming heeft besloten volgend jaar zijn' reclamegelden anders te investeren, wij nemen hun aandeel over1 omdat er aantrekkelijke publi citeit is geweest ook al was de ploeg tot nu toe sterk op Belgie gericht". LISSE Mieke van Doorn en Aad v. d. Poel van de Spartaan zijn uit genodigd om op 14 en 15 augustus a.s. in het Fallonstadion van White Star A.C. te Brussel resp. deel te nemen aan de vijfkamp en de tienkamp in de jeugdinterland België-Nederland. Zeilen De Nederlandse broeders Van Essen zijn gisteren op de Noordzee voor Oostende als der de geëindigd in de vierde race om 't wereldkampioenschap zeilen in de 470-klasse. Winnaar van deze wed strijd was het Franse broederpaar Follenfant, dat in het klassement als eerste staat vóór de Van Essens, AMSTERDAM De Koninklijke Nederlandse Lawn Tennisbond zal geen disciplinaire maatregelen tref fen tegen Fred Hemmes. Hoewel 't bestuur van' de Bond het optreden van de nationale kampioen tijdens de in Hilversum gehouden „open" Nederlandse kampioenschappen als „zeer onverstandig" aanmerkt.,heeft de klacht die toernooi-organisator Jan Mulder indiende, daartoe geen aanleiding gegeven. Mulder beschul digde Hemmes ervan zijn kans in d» partij tegen de Italiaan Di Matteo zeer slecht te hebben verdedigd en voerde aan dat Hemmes alleen zou hebben ingeschreven om zijn start- geld te innen. De rugklachten waar op Hemmes zich beriep, werden ech ter bevestigd door de controlerende arts in Hilversum. Waarmee de zaaK voor de Tennisbond had afgedaan. Dat betekent ook dat niet verder, zal worden ingegaan op de klacht we gens laster die Hemmes sr. later te gen Jan Mulder indiende... De rugblessure zal Fred Hemmes er overigens waarschijnlijk niet van weerhouden aan te treden in de Na tionale kampioenschappen nieuwe stijl" (van 9 t/m 15 aug. op dé METSbanen in Scheveningen). Hemmes, als eerste geplaatst, heeft een „bye" in de eerste ronde. Bij de dames is Betty Stöve (die samen met Ada Bakker van de Bond toe stemming kreeg de invitatie voor „Forest Hills" te aanvaarden) favo riet in de wat het aantal inschrij vers betreft, sterk beperkte „Natio nale". Daarin zijn kwalificatie-ron den ingevoerd, waarin vijftien spe lers o.a. de 16-jarige Leidenaar Wouter Fok zich naast de zestien direct geplaatsten, kunnen kwalifi ceren voor het hoofdtoernooi. Acht dames zijn direct geplaatst, zeven kunnen zich nog kwalificeren om de prijzen te verdelen. Er zullen name lijk zoals de Bond al eerder had aangegeven niet langer gelden, maar uitsluitend rondegelden wor den betaald in nationale toernooi en. De finalisten bij de dames ver dienen ieder zestig gulden, de he ren die zover komen toucheren 75 gulden. Plaatsing bij de heren: 1. Fred Hemmes, 2. Jan Hordijk, 3. Evert Schneider, 4. Jan Coebergh. 5. Fred Dogger, 6. Niek Fleury, 7. Paul van Min, 8. Fried Schmitz. Dames: 1. Betty Stöve, 2. Marijke Schaar, 3. Trudy Walhof, 5. Judith Salome, 5. Ada Bakker, 6. Nora Lauteschlager, 7. Els Veentjer, 8. Hetty Taphoorn. Contracten tekenen is Mank i kende, bekoelde hij echter niet na Jensen niet vreemd. Het contract, te lezen. Het betrof een verbinte- dat de Deense PSV'er gisteren in j nis voor het leven met Frankg het stadhuis van Mierlo onderte-1 Megens. LEIDEN Het meest opvallende wapenfeit op de tweede dag van de Open Leidse Tenniskampioenschap pen, was de bijzonder gemakkelijke zege van Jan Coebergh op Maarten Dankelman, waardoor hij zijn plaat sing als nummer 1 volledig waar maakte. Met fraaie aanvalsacties, die hij goed en trefzeker afmaakte, haal de hij de overwinning met 6—1 en 62 naar zich toe. Als Jan Coebergh deze vorm weet te behouden, zal het voor de overige deelnemers niet gemakkelijk zijn hem van de eindzege af te houden. Ook de als derde geplaatste Marian Lau- din maakte zijn plaatsing waar. Te gen de bij vlagen goed spelende Jan Willem Dankelman. had hij het al leen in de tweede set even moeilijk, maar een tempoverhoging leverde hem toch de winst op. Happel laconiek: Dat zegt me niets. I andaag roepen Bijzonder interessant was de partij tussen Nico Welschen en Geert Hor- zeman. De evenals Fred Hemmes en Jan Hordijk bij de Tilburgse tennis club spelende Horzeman ging fel van start en greep met 6—3 de eerste set. De immer clownesk aandoende Wel- scher kwam echter goed terug en bracht de stand weer op gelijke hoog te. In de beslissende set kreeg Horze man de beste kans op de zege. Hij kwam op 6—5, 40—30 en één match point. Het lukte Horzeman echter niet en Nico Welschen profiteerde gretig. Via twee love-games plaatste hij zich voor de volgende ronde. Paul van Min heeft zijn vorm nog niet te pakken. Tegen Joop van Mou- rik, moest hij in de eerste set, op 56, eerste één setpoint tegen teniet doen, om daarna met 108 en 63 te zegevieren. Hans Hoks toonde aan, dat hij op de Leidse banen steeds weer tot grote prestaties komt. Aan twee korte sets had hij voldoende om de oud-Knickerbocker kampioen Lex Constandze te doen sneuvelen. ZANDVOORT De titelhou der Vicente Fernandez uit Ar gentinië en de oud-kampioenen pamon Sota (Spanje) 1966 en Guy Wolstenholme (Australië), 1969 behoren tot het 150-tal deelnemers aan het 52ste inter nationaal open golfkampioen- schap, dat van 5 tot 8 augustus wordt gespeeld op de Kennemer Golf en Country Club in Zand- voort om 70.000 gulden aan prij zengeld, waarvan een eerste Pdjs van 10.000 gulden, het hoogste bedrag ooit in ons land voor een golfwedstrijd uitge loofd. De grote verrassing is zonder enige twijfel echter de inschrij ving van de Formosaan Lu Lian Huan, die onlangs zo spectacu lair tweede is geworden in het als immer sterk bezette Britse open kampioenschap. Van deze Jongeman wordt verteld en gelove wie het geloven wil dat hij niet kan tellen en dus ook tijdens zijn ronde niet zou weten wat zijn score is De strijd gaat over vier ronden: 72 holes strokeplay. Onder het 150-tal deelnemers - waarbij 16 amateurs, die uiteraard niet om geld spelen Is het Britse contingent het grootst met 45, van wie zeven amateurs. Daarna komt Ne derland met 32 inschrijvingen, met vrijwel al onze professio nals en vier amateurs: te we ten C A. Braun en P. H. Streut- gers (Kennemer G en CC). R. E. van Erven Dorens (Haagovnei, en V. C. Swane ("De Dom- ze boeh zaterdag klappen ze weer voor je IDe deelnemers komen uit ne gentien landen, waaronder Noorwegen uitgezonderd al le Europese landen, de Ver enigde Arabische Republiek, Li banon. Pakistan, Argentinië, de Verenigde Staten, Zuid-Afrika, j Australië, Nieuw-Zeeland V ROTTERDAM Ove Kindvall, gisteravond met zijn nieuwe ploeg Norrköping te gast in De Kuip, had niet alleen zijn me- devoorwaartsen gewaarschuwd voor het robuste duo Israel- Laseroms, hij zorgde er zelf ook wel voor uit de buurt van ge noemd tweetal te blijven. De Zweed zwierf veelal uit naar de rechterflank, waar hij de goedaardige Theo van Duivenbode als tegenstander wist. Of Ove opereerde uiterst voorzichtig, ver achter zijn voorhoede. „Want", lachte hij later, „ik spaar mijn benen liever. Bovendien heb ik de laatste tien dagen niets gedaan en zijn mijn spieren vermoeid. Ik wilde me niet for ceren". Maar zijn vele fans onder de 32.000 Kuip-bewoners constateerden, met gemengde gevoelens uiteraard, dat zelfs een weinig actieve Kind vall óók een gerenommeerde defen sie als die van Feijenoord heet te zijn, met een flitsende uithaal kan verslaan. Waardoor het pittige Noreköping, dat beslist niet alleen van Kindvall afhankelijk is (links buiten Wendt is een zeer handige en supersnelle flankspeler, Hultberg, normaal Ove's partner in de spits en linkshalf Hellberg zijn ook meer dan middelmatige talenten) op 22 finishte. Natuurlijk werden er, vooral op de tribunes, vergelijkingen getrokken. Tussen Kindvall en zijn opvolger Maiwald vooral. Wat niet helemaal reëel was. Omdat Feijenoord alleen de eerste twintig minuten snel, in telligent en geconcentreerd speelde. En het daarna liet afweten. In die beginperiode toonde Matthias Maiwald zich een attente, agressieve spits, die gretig reageerde op de pas ses van de bij tijden weer formida bel spelende Coen Moulijn. Zoals Lex Schoenmaker, op de plaats van de geöiesseerde Van Hanegem zich vurig op de aanval stortte. Slechts één doelpunt leverde die hoopvolle start op. Maiwald ontving na een kwartier, duidelijk in bui tenspelpositie overigens, (maar Frans Derks negeerde dat, zoals hi meer dingen over het hoofd zag) de bal van Dick Schneider en rende gehinderd door twee verdedigers Door Ges Bestebreurtje richting doel. Waarna hij beheerst de bekwame doelman Lindström versloeg. „En toen was het gebeurd", mop perde Ernst Happel na afloop. „Toen gingen ze lopen tikken. Het spel werd op het middenveld veel te kort gehouden, waardoor Maiwald niet meer gelanceerd werd en de ei gen verdediging te zwaar werd be last. Alleen Bram Geilman en Coen Moulijn bleven normaal en goed spelen". Wat waar was. Met name Franz Hasil en Wim Jansen, die alle twee een wat langere aanloop nodig heb ben om in vorm te komen, bleven beneder» het gewenste niveau. Waardoor ik»i of meer automatisch ook Schoenmaker wegzakte. Niette min scoorde de Hagenaar Feen oords tweede goal. Nadat Geilman zich enkele malen goed had moeten weren bij Zweedse schoten tekende Schoenmaker zeven minuten voor rust voor 2—0. Henk Wery, weinig opvallend, passte scherp op Moulijn, die de bal vanaf de doellijn voor trok. Maiwald miste, maar ineens was daar de ex-ADO'er, die kundig reageerde. Nog vóór de pauze echter verklein de Kindvall het verschil. Wendt tikte de bal door, waarna Ove ver snelde en met een schuiver Geil man kansloos liet. Na enig gestun tel weliswaar in de Rotterdamse de fensie. Direct na de hervatting voorkwam Geilman de gelijkmaker toen Hult berg en Wendt weer gevaarlijk kon den doorstoten, maar in de zevende minuut kwam Norrköping toch naast Feijenoord. Kindvall profi- COEN MOULIJN grandioze partij teerde van een misser van Van Duivenbode en schoot keihard in. De bal stuitte van de borst van Geilman voor de voeten van Hult berg, die moeiteloos scoorde. Daarna vochten de Zweden voor méér tegen een ongeïnspireerd Feij enoord. Happel haalde Schoenmaker en Hasil eruit („het was te zwaar voor Lex, hij heeft ook zaterdag en zondag gespeeld. En Hasil was ge woon slecht", aldus de trainer) en zette Van Daele en Boskamp erin. Zonder resultaat. Feijenoord werd zelfs uitgefloten. „Maar ach", zei Happel laconiek, „dat zegt me niets. Vandaag roepen ze „boeh", zaterdag klappen ze weer voor Je". Opstelling Feijenoord: doel Geil man: achter Schneider, Israel, La- seroms en Van Duivenbode; midden Hasil (Boskamp), Jansen, Schoen maker (Van Daele); voor Wery, Maiwald, Moulijn. De Deventer eredivisieclub Go Ahead heeft gisteravond op eigen terrein met 02 verloren van de Engelse eerste divisie-vereniging Derby Country De doelpunten wer den in de tweede helft gescoord door Hinton en Wignall. In de eerste helft was het spel zeer aantrekkelijk, maai- na rust zakte het. peil. mede doordat Go Ahead de benodigde fy sieke conditie on gin onveldoende mate bezat. Er waren 8000 toeschou wers. Scheidsrechter was de heer Dorpmans. De opstelling van Go Ahead was: Van Zoghei (rentree na een jaar, nog enigszins onzeker), Kolkman. Warnas, Somer en Veen- stra, Oude Wesselink (De Winkel), Ter Mors en Koenders, Geels, Beek en Van Marwijk. Ajax speelde een oefenwedstrijd tegen de amateur-vierdeklasser Worth Rheden. De Amsterdammers wonnen met 8—0 in een' wedstrijd, waarvan slechts 72 minuten werden gespeeld. De eerste helft werd na melijk na 27 minuten wegens nood weer gestaakt. Ajax stond op dat moment met 30 voor. Later ging men gewoon verder met de tweede helft. De doelpunten kwamen op naam van Van Dijk (3). Arnold Mühren (2). Van Oeveren, Keizer en j Haan. Bij de dames stond Nellemieke Brouwer aan mej. Broer slechts drie games toe en behaalde een gemak kelijke zege. Mevr. Geenjaar versloeg mej. Konter in „straight" sets. Piet Veentjer, die zijn partij tegen Bram Madera, wegens de regen zag afgebroken, bereikte met Laudin in het herendubbel-A wel de volgende ronde, via een gemakkelijke zege op Nieberg/Ehrlich. In het herenenkel-B had de al/» tweede geplaatste Bollerman weinig moeite met Ted van der Bruggen, Bij de dames wist Co van Berge Henegouwen zich, na lange strijd tegen Agnes Engelenburg, te verzeke ren van een plaats In de volgende ronde. ENKHUIZEN De tweede race van de zeilwedstrijden om de open Nederlandse titel in de Soloklasse had gisteren bij Enkhuizen te lijden van sterk wisselende weeromstandig heden. De race moest kort na dé start om een uur worden afgescho ten wegens noodweer. Na drie uur be gon men opnieuw, aanvankelijk met weinig wind, maar deze stak in het tweede kruisrak weer op. Later nam de windkracht toe tot zeven. De tweede regatta leverde een over winning op voor Peter Vollebregt. Dick Coster, die als derde eindigde, had halverwege voor zich drie boten zien omslaan. De voornaamste uitslagen zijn: open Nederlands Solokampioenschap tweede race: 1. Peter Vollebregt 'Nedi, 2. Paul de Jonge van Elle- meet (Ned), 3. Dick Coster (Ned), 4. Richard Lovett <GB), 5 Paul Kaan Ned). De top van het klassement Is na twee races: 1. Vollebregt 3 punten, 2. Coster 5.7.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 13