Veronica leeft nog steeds onder 't Nederlandse volk ...e/7 gisteren i Jeugd leefde zich uit in atelier van Willeke van Ammelrooys man Programmaleider Rob Out: r. in 9enid0rm hebbem ze m'n hele aüto leeggestolen. yJaó du&dJdASbQjCKWy^ ja, maar erger vond ik hét van m'n pakje drum. stel je voor d'iuaten ern0g38 \tf. r(^y) vandaag... TV morgen) DINSDAG 3 AUGUSTUS 1971 LE1DSCH DAGBLAD Rob Out, programma-leider van Radio Veronica, haalde het afgelopen weekeinde in zijn Larense huis verlicht adem: „Ve ronica leeft nog steeds onder het Nederlandse volk. Dit resul taat hadden we niet kunnen dromen". Mocht iemand in politiek Den Haag hebben gedacht dat de bom aanslag van mei dit jaar behalve de brug van de Mebo II ook de sympathie voor de zendpiraten h-ad weggeblazen, dan is die dit iveek- einde met de neus op de feiten gedrukt. Met weinig moeite is 't pira- tensentiment weer aan te wakkeren. Een kwart miljoen Nederlanders heeft zaterdag en zondag getekend voor Veronica". De Nederlandse regeringen waren hele actie blij dat hun afkoelingsperiode van elf Jaar, waarin men Veronica met rust heeft gelaten, voldoende scheen om de publieke opinie minder ex plosief te maken voor het hete hangijzer enkele mijlen uit de Ne derlandse kust. Veronica met Radio Nordsee International nu in het nauw gedreven door de aankondi ging dat het parlement binnen af zienbare tijd de regeringsbeslissing zal moeten behandelen over het ra tificeren van het Verdrag van Straatsburg heeft teruggegrepen op het wapen van de publieke me ning. En succes lijkt al verzekerd. Dit weekeinde heeft het voltallige Veronica personeel. ongeveer 80 man, meegewerkt aan de grootste „life-uitzending" in de geschiedenis van het pop-station. Met deze uit zending werd een één maand du rende campagne ingeluid, waarin Veronica wil bewijzen dat het pu bliek nog steeds kiest voor „het sta tion waar muziek in zit" en de le gaal de ether ingebraakte pop Hilversum in helemaal niet ziet zitten. MEISJES De Veronica-caravan, een autobus vol mooie meisjes gewapend met één miljoen adhesie-ka ar ten trok zaterdag en zondag door de rand stad, en langs de stranden gesteund door luchtreclames en de live-uit zending van af het schip. Vooral gisteren had de oaravan het weer mee. De één miljoen kaarten zijn uitgedeeld, en honderdduizend daar van alweer ingevuld ingeleverd. „Als morgen de eerste post binnen is re kenen we op een kwart miljoen kaarten", zegt Rob Out een beetje doorgedraaid van het enthousiasme waarmee de actie dit weekeinde door het publiek is geslikt. Rob Out: „Die adhesie-kaarten zijn geen flauwekul. De mensen moeten naam, adres, telefoonnummer en handtekening op die kaart zetten, dat is geen kleinigheid. Toch wer den de kaarten niet weggegooid, maar vlot ingevuld". De kaarten zijn belangrijk voor het rapport dat wordt samengesteld na de actie. Ie der kamerlid kan het rapport dan spoedig in de brievenbus krijgen aangevuld met een wetenschappelijk onderzoek door het Nederlandse Stichting voor de Statistiek. In het rapport zal cijfermatig te lezen zijn wat de populariteit van de zender is en hoe gevoelig het verdwijnen wel ligt. REACTIES Rob Out: „Hoe gevoelig dat ligt hebben we uit de reacties kunnen aflezen. Boeren in Friesland meld den ons dat ze één dag willen sta ken en anderen doen ook de sugge stie dat wanneer het eenmaal zover komt dat we moeten verdwijnen, heel Nederland één dag plat moet. Toen dat soort reacties binnenkwam heb ik natuurlijk meteen ingegre pen en op de zender gezegd dat de het behoud van Veronica geen agressief karakter mag hebben. Niks geen gestaak, maar wel met op schrift gestelde feiten aantonen hoe het Nederland se publiek over Veronica denkt." Vind je de actie, ondanks het suc ces in de afgelopen twee dagen, wel reëel? Rob Out: „Natuurlijk anders zou den we het niet doen. Je kunt deze zender niet straffeloos de ether uit halen zonder het publiek er iets voor in de plaats te geven. Wij wil len laten zien dat het publiek een zender als Veronica graag wil." i soort paniek- Rob Out: „Nee. Het zou een paniek reactie geweest zijn als we meteen nadat de regering had laten weten het Verdrag van Straatsburg te ra tificeren, waren begonnen. Dat heb ben we niet gedaan. We wilden eerst de zaak laten bezinken en hebben toen in een plenaire verga dering met het hele personeel tot deze actie besloten. Misschien leefde bij het publiek wel het ideeDie aandeelhouders van Veronica heb ben kennelijk genoeg geld verdiend aan hun handel en ze vinden het wel best zo. Maar uit deze actie mag blijken dat het niet zo is. Ook het personeel denkt niet: Laat maar waaien. Zij willen ook vech ten voor hun eigen zender." Het is niet bekend of Veronica-di- reoteur Buil Verwey in de cel van het Utrechtse Huis van Bewaring de actie zijn personeel heeft kunnen volgen. Rob Out: „Ik weet uit gesprekken met hem dat hij in de gevangenis regelmatig luistert. Of hij dit weekeinde de actie heeft kunnen volgen weet ik niet. Hij wist er uiteraard wel van." Volgens Rob Out staat er nog een aardige rij artiesten te trappelen van ongeduld om him sympathie voor de zender via de microfoon te betui gen. Deze week gaan behalve een nieuwe zending van 1 miljoen kaar ten ook de stickers en posters de deur uit onder het motto van de actie „Veronica blijft.als u maar wilt". Zaterdagavond worden in het Feijenoord-stadion 10.000 kaarten verspreid tijdens de wedstrijd FeiJ- enoordArsenal, op alle marine schepen komen de adhesie-betuigin gen deze week ook in omloop en 3000 medewerkers hebben zich nu al gemeld om deze maand het Neder landse publiek te trakteren op een hevig Veronica-offensief. FORMULE Een slotoffensief? Rob Out: „Daar kan ik niet in ge loven. Als we deze maand het 48 pagina's dikke Veronica-blad laten verschijnen, een soort vakblad voor de popliefhebbers, zal eens te meer blijken dat Veronica-springlevend is dat niemand om de Veronica- formule heen kan." Een formule die vooral door de re clame-wereld wordt toegejuicht. Daar heeft men altijd gehoopt, dat het zich correct gedragende Veroni- eens liefdevol aan wal zou wor den gehaald voor het verzorgen van het vierde Nederlandse commerciële radionet. De historische knal heeft die droom vrijwel zeker een einde gemaakt. Zelfs een mobilisatie van de publieke opinie zal daaraan weinig veranderen. Veronica en Nordsee hebben zeker nog driekwart te leven en daarin kan alles nog ten goede keren, zo redeneert men zeker bij Veronica. ROB OUT ROTTERDAM Filmster Wïl- leke van Ammelrooy kroop gister middag met zes brandende waxi nelichtjes in een oude koektrom mel over de stoffige vliering van het Rotterdamse atelier van haar man, Leendert Janzée (30) en zei triest: „Ik kom hier mijn hele jeugd tegen". Ze zocht op de vlie ring naar wat de lieve jeugd uit de Molenwaterweg en omgeving, een oud Rotterdams stadsdeel, heel had gelaten van de inboedel van het atelier op de zolder van het al lange tijd leegstaande schoolgebouw. Alles is er verwoest, gesloopt, vertrapt en vernield. Er staan schuttingwoorden op de muur en op de deur is welkom" geschreven. ADVERTENTIE n Rotterdam-Zuid. Daarna kreeg hij :en atelier aan de Molenwaterweg, 'n het weekeinde trof de met nieuwe effecten experimenterende beeldende kunstenaar Janzée dit nette atelier („ik ben van het sterrenbeeld Maagd dus erg netjes") met zithoekje aan in een hoogst deplorabele toestand. Vier bronzen beelden, een ijskast, een geiser en een hoeveelheid ge reedschap zijn verdwenen, tekenin gen zijn verdwenen of verbrand, de koperen waterleidingbuis naar de geiser is verdwenen, de kynetische objecten zijn verwoest en de onder delen van deze technisch vernufte pep-art toestanden verspreid door de ruimte. Stoelen, muren, een schil derij van Woody van Amen, de dou che-cel, het aam-echt, een kast met gasstel en een serie ruiten zijn zwaar verminkt. Enkele honderden boeken zijn gestolen of verbrand. De ravage is nauwelijks te beschrijven Willeke, terug van de vliering met foto's uit haar jeugd en van het eindexamen toneelschool: „Dat ze dingen meenemen die ze kunnen ge bruiken vind ik niet erg, maar dat ze de boel vernietigen'Dat de jeugd zich in het oude scholencom plex uitleeft is bekend in de buurt. .Jedereen weet het", zegt Willeke, „maar de mensen lachen er om en denken niet na over de kern van de zaak: de agressiviteit van de kin deren". Of het de jeugd is geweest die in het atelier heeft huisgehouden staat niet voor honderd procent vast. Er is immers een zware houten deur naar het atelier met een breekijzer ge opend. Leendert Janzée placht zijn atelier tijdens zijn verblijf in Parijs en Am sterdam, waar hij Willeke helpt met het opknappen van haar huis, niet onbeheerd achter te laten. Zodra er echter niemand meer was om een oogje in het zeil te houden werd er, drie weken geleden, foto-apparatuur •n gereedschap gestolen. Een briefje op de daarna nieuw aangebrachte deur, waarop Janzée schreef dat in brekers rekening moesten houden met lichamelijk letsel, hielp niet. Belangrijker dan het gehavende atelier vindt Willeke van Ammel rooy het lot van de jeugd, die ken nelijk behoefte heeft aan objecten, waarop de agressie kan worden bot gevierd. Leendert zegt: „Wat je hier buiten laat staan wordt in twee da gen tot het laatste schroefje ge sloopt". Willeke: „Ze moesten in de school allemaal leuke dingen zetten waarmee kinderen zich kunnen uit leven, waar elke dag wat anders te beleven is, zoals in de Amsterdamse wijkcentra". Leendert: „En 's avonds een goeie band er in zetten, want ze gaan er toch echt niet boetseren". Willeke van Ammelrooy en haar man op de resten van het atelier. NEDERLAND 1 18.45 - 18.55 - 19.05 - 20.00 - 20.21 - Veel succes op Curagao voor Anneke Grönloh WILLEMSTAD (ANP) Een over weldigend succes op Curasao heeft er voor gezorgd dat Anneke Grön loh haar verblijf met enkele dagen heeft verlengd. Zondagavond beloof de zij tijdens een afscheidsvoorstel- ling het publiek in Willemstad spoe dig terug te komen. Het meeste succes hadden „Making whoopee" en „Piet kan niet vrijen", terwijl de zaal bijna afgebro ken werd, wanneer zij „Wladimir" zong. Het verblijf op het eiland heeft een diepe indruk gemaakt op de zan geres: „Als het op Curasao een beetje meer zou regenen, dan zou dit eiland 'n echt paradijs zijn. Be geleid door het Curasaose combo van Norman Moron trad zij op in het Flamboyant Beach hotel en verder enkele malen voor Curasaose radio stations. Verplichtingen in Nederland nood zaken haar vandaag naar Nederland terug te keren. „Maar ik kom terug", beloofde ze in Willemstad, „met m'n gezin, want iedere dag telefoneren naar Nederland is ook n) it alles". (Kleur) Pip en Zip (NOS) (Kleur) Journaal (NOS) (Kleur) Daktari, tv-film voor de jeugd (KRO) (Kleur) Journaal (NOS) Het onderwijs is nooit interessant geweest voor de onderwijzer: programma over onderwijsver nieuwing (KRO) 21.00 (Kleur) Andv Williams-show (KRO) 21.50 (Kleur) De Rode Kamer, tv-feuilleton (KRO) 22.3522.40 (Kleur) Journaal (NOS) NEDERLAND II 18.45 18.55 19.05 (Kleur) Pip en Zip (NOS) (Kleur) Journaal (NOS) (Kleur) Première: programma over filmkijken en filmmaken (NOS) 19.30 (Kleur) Operatie Minus 5, tv-serie (AVRO) 20.00 (Kleur) Journaal (NOS) 20.21 (Kleur) AVRO Trophy (Rallyecross) (AVRO) 21.00 Peyton Place, tv-feuilleton (AVRO) 21.50 AVRO's Tele vizier Magazine (AVRO) 22.4022.45 (Kleur) Journaal (NOS) Een Robin Hood met zeven tv-nationaliteiten. Zo is Arsène Lupin, vertegenwoordiger van ie eerlijke misdaad, voorgesteld aan kijkers in Frankrijk, Zwit serland, Duitsland, Oostenrijk, [talië en Nederland. Een boeiende figuur, die in dezelfde oeriode als zijn soortgenoten Buffalo Bill en Lord Lister ge leefd heeft, in het brein van de Franse auteur Maurice Le- olanc. Voor Nederland leverde de NCRV de bijdrage aan deze „super-feuilleton", waarvan ie der deelnemend land één serie Dp te nemen kreeg onder lei ding van een nationaal ver maard regisseur. Voor Neder land werd dat Paul Cammer- Verrukt zijn over het eerste -esultaat van dat monsterver- x>nd is moeilijk. De frisheid, vaarmee zaterdagavond een andere nieuwe serie de huiska mer binnenkwam, bleef nu achterwege. C or win was verras send, omdat dit zesdelige Ca nadese „dokterswerk" net even iets anders was dan anders. Lupin heeft op mij de eerste keer niet de indruk gemaakt veel te verschillen van de crea turen, die hem zijn voorge gaan. Natuurlijk mag een schurk wel aardig zijn, maar dat wil niet zeggen, dat dan ook het span ningselement uit een bandie tenserie verwijderd moet wor den. Weinig boeiend regiewerk maakte de eerste aflevering van Lupin tot een compositie van cliché-beelden, waarvan de oplossing met het glazen oog wel het summum van verkeerd gerichte inventiviteit was. Lu- pin dient geen held la Robin Hood te zijn, maar de verdruk ten geweldloos (een waarsch- wingsschot kan nog net) hun recht te geven. Georges Desciè- vertolker van de misdadigers- rol. Jammer dat hij kennelijk in banden is gevallen van een re gisseur. die teveel vooroorlogse vriendelijke misdaadfilms heeft gezien. Er volgen nog twaalt afleveringen, waarvan één on der regie van Paul Cammer- mans, dus gewanhoopt hoeft er nog niet te worden. De actualiteitenrubrieken gin gen „uiteraard", zoals Hier en Nu's Hans Sleeuwenhoek zei, in op de Roermondse zaak. Achter het Nieuws nam in het begin van de avond de „ze moesten ze in zee gooien"-reacties van het Roermondse publiek voor haar rekening en Hier en Nu rondde het informatieve werk af met meningen van de Zuid- molukse leiders, onder wie ir. Manusama. Lovenswaardig aanvullend werk van de twee nieuwsrubrieken. Wat de NCRV met de rubriek Ander Nieuws wil is niet heie naal duidelijk. Gisteravond praatte Klaas van Gelder met »en jubilerende samensteller van een NCRV's verzoekplaten- programma, gericht op het stichtelijk lied. Je kan in deze tijd als NCRV niet voorzichtig genoeg zijn met het behande len van de diepgelovige achter ban, die het evoluerende pro grammabeleid bij de NCRV te gortig wordt. Zo'n uitzending lijkt snel een concessie aan die achterban, die de invulbon van de Evangelische Omroep al en kele weken op de tv heeft lig gen. Nogmaals, het kan suggestie zijn, maar met een zo'n snel groeiende Evangelische broe dergemeenschap in de nabij heid is het verband snel ge legd. INVALLER 17.16 (S) Op het eerste gehoor: klas. "izlek (gr.). (7.25 Horen en zien; (.30 Nws.; 7.32-7.50 Hier -8.32 Nws. 9.00-9.10 Gymnastiek de huisvrouw). 9.30 Voor de muziek. 11.15 Mededelln- egn. 12.00 (S) Van twaalf tot twee; gevar. progr. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en 16.15 Radiostrip voor de kinderen. 16.30 Jeugdland gevar. progr. v. d. jeugd. 17.30 NCRV en Bloc: act. pro gramma m. muz. Illustratie. 17.50- 18,00 Overheidsvoorlichting: Mens en samenleving. Een gen, lezing. 19.20 (S) SNIF: Signa- muzlek, alsmede moa. en Klas. muz. 22.30 (S) Interna tionaal Loosdrecht Jazz-Festlval 1971. HILV. II 291 FM-kanalen. 7.00 Nws. 17.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag woensdag: muz. en inform. (7.33- 7.38 van de voorpagina). 7.64 Deze dag. 8.00 Nws. 8.11 Act. 8.22 (S) Dag woensdag - vervolg. (8.35 Van alle markten thuis). 9.00 Radioweekblad, met om 9.35 Waterstanden; 10.15 Ko ning Klant; 10.30 De Weekbladen; 11.00 Nws. en 11.03 Op de koffie de buurtbewoners; 14.00 Operet zaal muziek door toeristische inform. Hl buitenland. 17.55 Meded. kamermuziek. 22.30 Pop. 23.55-24.00 Nws. HILV. III >40 ni en FM-kanalen. 9.00-18.00 AVRO. 9.00 Nws. 9.02 Licht platenprogr. 10.00 Nws. 10.03 Radlojourn. 10.06 Arb.vltamlnen. (11.00 Nws). 12.00 Nws. 12.03 Zet 'm op: Vrolijk platen progr. (13.00 Nws.) 14.00 Nws. 14.03 Gimmick. 15.00 Nws. 15.03 Muz. Boe tiek. 16.00 Nws. 16.03/18.00 Lichte gramm.muz. (17.00 Nws.; 17.02-17.05 Rad.Journaal). DRAADOMROEP (over de 4e ïyn) Liederen en dansen uit Tsjecho Slo wakije. American Folk Blues Festi val. Summertime (Gershwin). 34 Ski- doo (Evans). Ev'rythlng I love (Por ter), Show Type tune (Evans), Quan- trale (Fuller), Jeanie (Fuller). Llttlfe messenger (Fuller). Nederland 1 NCRV: 17.00—17.45 (K) Kinderpro gramma. NOS: 18.45 (K) Pip en Zip. 18.50 (K) Reclame NOS: 18.55 Uitzending Stichting Socutera. NOS: 20.30 (K) Uit de wereld der lnsekten: rupsen en vlinders, filmreportage. 20.45 Eiland in de zon (Island in the sun), speelfilm (Rijkskeuring: 14 Jaar) 22.40 Studio Sport 23.05—23.10 NOS: 18.45 (K) Pip en Zip. STER: 18.50 (K) Reclame. NOS: 18.55 (K) muziekprogramma NCRV: 20.21 Doek Green. TV-serle. 21.05 (K) Spel zonder grenzen dit maal uit Offenburg in Duitsland. 22.25 Kerkorgelmuzlek. NOS: 22,3022.35 (K ADVERTENTIE

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 5