Gele tram rijdt weer in Lakenhal Marokkaan verstond het niet Een eeuw openbaar vervoer in de Leidse streek Toestand van een bijna-ver- dronken Duitser kritiek De Rijnklievers Leidse Rembrandt- prijzen worden thans 3-jaarlijks VASTE „KLANT" VAN GEVANGENIS Te weinig steun Grote aanvoer rozen VOOR DE LEIDSE KANTONRECHTER O DUREX TARZAN EN JOHN CARTER DINSDAG 3 AUGUSTUS 1971 LEIDSCH DAGBLAD LEIDEN Eén van de voornaamste slagkreten in de strijd tegen de toenemende verkeerschaos is "openbaar vervoer". Een Pe rnod erne eis, maar zo gek veel nieuws is er toch niet onder de zon. Een tentoonstelling die zaterdag in de Lakenhal wordt geopend, toont dat aan. De vervoersproblemen van toen zijn (zij het op wat grotere schaal) ook de problemen van nu. Een stukje actualiteit is bijvoorbeeld de tramlijn, die een Leidse universitaire werkgroep wil laten lopen van Den Haag naar Leiden in plaats van een verfoeide weg door de duinen aan te leggen. Het is aardig, om op die tentoonstelling te ontdekken dat een zich .werkcomité" noemend groepje in de jaren rond 1910 met exact dezelfde plannen rondliep. Én overigens nul op het rekest kreeg. NVBS-voorzitter Leeuwenburg i voor tien jaar geleden door de en Lakenhal-conservatrice mej.l Haarlemmer straat naar het sta- M oer man bewonderend bij een tion reed. model van de gele tram, die tot I (Foto Holvast) De tentoonstelling gaat heet „Honderd jaar openbaar vervoer in en om Leiden". Ze is op gezet door de Leidse afdeling van de Nederlandsche Vereeniging van Be langstellenden in het Spoor- en Tramwegwezen (de NVBS), een ver eniging van mensen die het helemaal te pakken hebben van oude bussen, trams, treinen en boten en al wat daar bij komt. Paardentram De afdeling hier ter plaatse be staat nog maar drie jaar, maar zij omvat al 80 leden („van 14 tot 90 jaar, van tuinmansknecht tot inge nieur" en blykt onderhand volwas sen genoeg voor het organiseren van deze degelyk voorbereide tentoon stelling. De voorzitter van de Leidse NVBS is Boudewijn Leeuwenburgh zoon van het raadslid die ver scheidene redenen voor het houden van de expositie aanvoert: allereerst is het dit jaar tien jaar geleden dat de tram uit het Leidse stadsbeeld verdween. Voorts is het zestig jaar geleden dat de paardentram het veld moest ruimen voor de de elektrisch aangedreven tram, dezer dagen be staat de NZH (met voorlopers) ne gentig jaar, terwijl het ook voor de landelijke NVBS een jubileumjaar is omdat zij vier decennia terug werd opgericht. het I lend krantje, dat speciaal Door Henk de Kat Aan de tentoonstelling in de La kenhal is anderhalf jaar gewerkt door het bestuur. Er is wekenlang ge grasduind in de archieven van de gemeente (waarbij een schat aan fotomateriaal en informatie naar boven kwam), er zijn gesprekken geweest met oude trambestuurders en vrachtvaarders, er is correspondentie gevoerd met particulieren die waar devol tentoonstellingsmateriaal on der zich hadden en ook is de hulp ingeroepen van de huidige vervoer maatschappijen, die eveneens be reidwillig de archiefkasten open trokken. En dat alles om een globaal beeld te geven van het openbaar vervoer in en om Leiden, zoals zich dat per trein, tram, autobus en boot heeft afgespeeld. Boudewijn Leeuwen burgh: „We hebben geprobeerd om de tentoonstelling niet alleen aan trekkelijk te maken voor de liefheb bers van spoortreinen en oude bus sen, maar ook voor niet direct geïn teresseerden. Zo hebben we tal van foto's van oud Leiden en plaatsen in de omgeving met bussen, boten en trams erop. Die spreken de massa aan. We hebben gepoogd er geen pure hobyïstentoonstelling van te ma ken, want dat hoeft van mij niet. Ik geloof dat deze expositie, die een beeld geeft van heden, verleden en een kleine blik gunt in de toekomst, interessant is voor iedereen die be langstelt in Leiden en omgeving". Vissersspoortje In eerste instantie is het tentoon stellingsmateriaal zeker de moeite waard voor de ouderen, die zich sommige situaties (het bekende „vis sersspoortje" bijvoorbeeld) wellicht nog kunnen herinneren. Anderen kunnen bij het zien van de histori sche prenten alleen maar bevroeden hoe het geweest moet zijn. Zo blijkt de Oude Singel vroeger een drukke aanlegplaats voor vracht- en passa- giersboten geweest te zijn. Dat zou je nu ook niet meer zeggen, nu al het scheepvaartverkeer buiten Leiden om gaat. Er zijn vele foto's die vroeger tijden doen herleven of daar juist een kijk op geven, al naar gelang de leeftijd van de tentoonstellingsbe zoeker. De over drie zalen verdeelde expositie biedt vooral veel illustra ties uit stad en streek over de vier openbare-vervoerstakkenboot, bus, tram, trein. Daar tussendoor zijn er ook curio siteiten als oude olielantaarns, bord jes met „Verbooden te rooken" uit oude tramstellen, spoorweg uniformen van jaren terug en tekeningen van ooit eens opzienbare vervoersplan nen, die nooit zijn uitgevoerd. Wat dat laatste betreft kan men veel leren van „Honderd jaar openbaar vervoer in en om Leiden". Een deel van die foto's wordt ook afgedrukt in een 20 pagina's tei leek in elkaar is gezet. De echte hobyïsten hebben misschien meer aan het boekje „Openbaar vervoer in en om Leiden", een keurig druk werkje dat speciaal voor deze ten toonstelling is uitgegeven en waarin een overzicht wordt gegeven van de historie van het plaatselijke en re gionale openbaar vervoer vanaf 1871. Stoomtramlok Eén van de grootste trekpleisters van „Honderd jaar openbaar ver voer in en om Leiden" komt donder dag per oplegger naar Leiden: het is een uit 1881 daterende stoomtram- lokomotief uit het Spoorwegmuseum, die tot 1911 de dienst heeft onder houden tussen Katwijk en Leiden. Voor een rit ermee betaalde men indertijd drie dubbeltjes van begin naar eindpunt. En dat was dan eerste klasse De tweede klasse was de helft goedkoper. Met een kraanwagen zal het bijna 9 ton wegende gevaarte over de muur van de Lakenhal op de binnenplaats worden gehesen, waar het oude lokje gedurende de tentoonstelling tot en met 5 september ver tederend zal staan te werken op het gemoed. Binen zij er trouwens og veel meer oude tram- busmodellen te bewon deren. Prachtige miniaturen, vaak door leden van de NVBS zelf ge maakt. Enkele oude trams kunnen nog rijden ook. Een paar maal per dag zal daarvan een demonstratie worden gegeven. De Leidse NVBS trekt met deze tentoonstelling (hoofd) lijnen door een eeuw oud verleden. Even komen die lynen ook uit in de toekomst. Zo is er een door de gemeente Leiden getekende kaait van Zuid-Holland te zie, waarop alle ooit eens geopperde verbindingen van het openbaar ver voer staan aangegeven. Dat is dan de bescheiden blik in de toekomst, waar voorzitter Boudewijn Leeuwen burgh het over had. Niet anti-auto Zijn vereniging houdt zich dat ligt in haar aard besloten verder voornamelijk bezig met het verleden. Eens per maand worden er in Leiden bijeenkom sten gehouden met lezingen over onderwerpen die wel eens puur actueel kunnen zijn, maar: „Wij zullen nooit als vereniging stel ling nemen in zo'n zaak als de duinweg. We hebben natuurlijk onze privé-mening, maar als iemand actie wil ondernemen, zal dat in een aparte werkgroep moeten gebeuren. We zijn bij voorbeeld ook niet anti-auto", al dus Boudewijn Leeuwenburgh. Leidse NV BS-bestuur slid W. Splinter op de hurken bij een mi niatuur van de zogenaamde Boe- dapester tram, die tot 1960 de verbinding onderhield van Leiden naar Katwijk. (Foto Holvast) LEIDEN De toestand van de in het Acad. Ziekenhuis opgenomen bij na-verdronken Horst Weid is nog steeds kritiek. De man verkeert in diepe bewusteloosheid en de artsen kunnen niet zeggen hoe lang dit kan duren. De 31-jarige Duitser was zaterdag middag bij Zandvoort aan het zwem men toen hij 1 km uit de kust kramp kreeg. De reddingsbrigade slaagde er In de 'man uit het water te halen, maar hij gaf geen levenstekenen meer. Ook mond-op-mondbeademing mocht niet meer baten. Twee artsen verklaarden daarop de drenkeling voor overleden. De drenkeling werd toen naar een Haarlems ziekenhuis vervoerd. Daar constateerde men bij het afleggen toch nog tekenen van leven. Met spoed is hij daarop naar het beademingscentrum van het Academisch Ziekenhuis te Leiden ge- bravht. Apparatuur heeft een aantal belangrijke lichaamsfuncties overge- De artsen durven nog geen uit spraak te doen over mogelijke her stelkansen. LEIDERDORP De postduiven vereniging „De Rijnklievers" had zondag 338 jonge duiven in concours liggen voor een wedvlucht vanuit St.-Ghislain (197 km). De uitslag was als volgt: gebr. Kok 1, 4 en 5; L. Klein 2; A. v. d. Dop en Zn. 3: N. Hoogervorst 6; Bruinis-Borst 7; H. Kettenis 8, M. Jongeleen 9 en J. Brugman 10. Proces in Athene In Athene is gisterochtend een proces begon nen tegen acht personen, die volgens de tenlastelegging lid zijn van de illegale communistische beweging. Hun is activiteit tot gewelddadige omverwerping van het huidige be wind ten laste gelegd. Phi lippijnen tegen piraten De Philippijnse regering heeft opdracht gegeven zo snel mogelijk een specia le marine-eenheid te vormen ter be strijding van de piraten die dit jaar in de Philippijnse kustwateren ver scheidene buitenlandse vrachtsche pen hebben overvallen. De opdracht is gegeven naar aanleiding van een verzoek van de Japanse regering, die geklaagd heeft dat dit jaar elf van haar koopvaardijschepen door gewa pende piraten zijn aangevallen, LEIDEN De Leidse Rembrandt- kunstprijzen zullen voortaan niet om de vijf jaar. maar om de drie jaar worden toegekend. Aldus een voor stel van B en W, die daarmee 'n ad vies van de culturele raad overne- De Rembrandtprijzen zijn 7500 gul den groot. Eén prijs wordt beschik baar gesteld aan een veelbelovende schilder, de andere wordt toegekend voor opvallend grafisch werk. De culturele raad meent dat de Rembrandt-prijzen in aanzien zul len stijgen, als zij met kortere tus senpozen worden uitgeloofd. Zij vindt verder, dat de kunstprijzen meer 't karakter van stimulerings- prijzen aan jonge kunstenaars moe ten krijgen. Tot nu toe geschiedde de beoordeling op grond van het gehele oeuvre, waardoor aankomende kun stenaars meestal buiten de prijzen vielen. De culturele raad pleit er dan ook voor om ingaande dit Jaar een 3- jaarlijkse inzendingstentoonstelling in te stellen, te houden in de Laken hal. Zij wil die tentoonstelling open stellen voor beeldende kunstenaars uit de gemeenten die zijn aangeslo ten bij het gewest Leiden, teneinde de Rembrandtprijzen een geweste^ lijk karakter te geven. Joden gearresteerd In de Sow jetrussische republiek Litouwen zijn zondag tien Russische Joden gear resteerd nadat ze een bijeenkomst hadden gehouden bij een monument voor slachtoffers uit de Tweede We reldoorlog. Een groep van 30 Joden begaf zich naar het monument en gaf geen gehoor aan het bevel van de politie om de plaats te verlaten. Ze zongen gebeden ter nagedachtenis aan Joodse slachtoffers van de oor log. Even later werden tien van hen aangehouden. Wielrennen De Nederlandse be roepswielrenner Jos van der Vleuten is gisteravond als tweede geëindigd in 'n criterium in 't Belgische Bee ringen. Winnaar werd de Belg Ro ger Loysch, die de 135 km aflegde in drie uur en vijftien minuten, 55 se conden sneller dan Van der Vleuten, van Katwijk arriveerde als ne- te in dezelfde tijd. LEIDEN/DEN HAAG Naar de mening van de ouders van een 21- Jarige Jongeman uit Leiden, wordt hij te zwaar gestraft. doch het ..slachtoffer" zelf bleek in dit op zicht wel van mening te verschillen, hij gaf toe dat de straffen hem wel toekwamen. Daar maakt hij het dan ook wel naar door zijn herhaalde terugkeer bij politie en Justitie. Thans was het weer. omdat hij in braak had gepleegd in een garage aan de Hoge Rijndijk, met f 100 als buit, doch de officier moest vaststel len, dat verdachte meer tijd in de gevangenis dan daarbuiten door brengt. „Het gaat op ter beschikkingstel len van de regering en plaatsen in een inrichting aan", zo waarschuw de hij verdachte. Want behalve deze inbraak, was er nog zo een en ander meer door verdachte, al dan niet vergezeld van vrienden, uitgehaald. Voor dit geval wilde de officier ver dachte nog niet naar een inrichting doen zenden, doch volstaan met drie maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. Van Harden- broek van Amerstol bepleitte een meer voorwaardelijke straf met als bepaling, dat verdachte niet in een café mag komen. T>T> LEIDEN/DEN HAAG Een 52- jarige huismoeder uit Leiden klaag de haar nood bij de Haagse politie rechter; ze ontvangt maar zo weinig steun van de reclassering. En de ruim f300 per maand wel ke haar door de sociale dienst wordt uitgekeerd, is ook al niet veel. Dat was dan de reden, waarom zij van haar zoons een kleine duizend gulden dankbaar als gift had aan genomen, waarmee ze heling pleeg de, want het geld was van diefstal afkomstig. „Dat wist ik niet", deelde verdach te mee. „Nou Ja, wanneer uw zoons ineens met zoveel geld thuis komen, dan hebt u echt wel reden om er wat van te denken", constateerd de rechter, die vaker met de zoons te maken heeft gehad voor allerlei de licten. De officier vond het met verdachte allemaal wel vervelend zitten, gezien ook het strafblad van verdachte. Hij eiste zes weken gevangenisstraf. Verdachte betoogde, dat het nu al lemaal zoveel beter gaat en het nu echt voor de laatste keer zou zijn geweest. De rechter wilde het dan nog maar eens proberen en legde de zes weken gevangenisstraf voorwaardelijk op met een proeftijd van twee jaar. BOSKOOP De aanvoer van zen neemt iedere veiling in Bost weer toe. Er worden mooie partijen Fire King en Zorina aangeboden. De Esther Ofarim wordt best betaald. Ook van het bijgoed kwam er meer verscheidenheid voor de klok. Vooral besartikelen Viburnum en Hyperi cum werden aardig betaald met prij zen van respectievelijk f. 1,05 en f. 1,80 per bos. Ook Gryshofila deed het best. Verder waren er wat koren bloemen en dahlia's, maar nog geen chrysanten. LEIDEN Een 23-jarige portier uit Noordwijk was, zo las de Leidse kantonrechter, mr. R. de Bruyn. in diens dossier, al tweemaal eerder ver oordeeld wegens het rijden met een auto zonder rijbewijs. Gisteren stond de portier weer te recht. Ditmaal, omdat hij opnieuw zonder rijbewijs met een bestelauto de weg op was gegaan, maar nu bo vendien na een druk café-bezoek. Op naar huis op de Molenwerf nabij molen "De Valk" reed hij via het linkertrottoir met bestelauto en al de Rijnsburgersingel in. Hij kwam met slechts een nat pak en de schrik vrij. Met verwijzing naar de hoeveel heid alcohol, die verdachte blijkens politieel onderzoek had "genut tigd", kwam de kantonrechter tot de veronderstelling, dat het frisse bad in de singel hem waarschijnlijk wel goed had gedaan. De portier verzekerde de rechter, dat hij echt niet zoveel had gedronken als in het proces-ver baal werd aangegeven. Waarop de officier, mevr. mr. A. C. Quik-Schuyt, repliceerde: "U wilt dus beweren, dat de politie er maar wat van heeft gemaakt". Dat wilde verdachte kennelijk niet beamen. Hij zweeg dus maar. Inzake de stunt, die hij uithaalde, merkte verdachte o.m. op: "Ach, zoiets kan iedereen toch wel eens overkomen". In haar requisitoir wees de offi cier verdachte er op, dat deze waar schijnlijk erg heeft geboft en wel om- jdat mede als gevolg van zijn duik in de singel niet kon worden achter- haald. dat hij dronken achter het i "Ik reed wel wat harder dan was i "u moet ook 's-nachts attent bllj- stuur zat en dus hoogstwaarschijn- toegestaan, maar absoluut geen 75 ven en op de borden letten" wees de -ervolging wegens mis- j km per uur", verzekerde hij het kantonrechter hem terecht rechtscollege. "Verbalisant volgde U i De officler wllde wel cn,gszlns reke_ de per auto over een afstand van ruim nlng houden met het feit. dat drijf ontkwam. Gezien de ernst van de feiten ei derde herhaling inzake 't rijden der rijbewijs, eiste zij ditmaal een week onvoorwaardelijke hechtenis- straf, de onvoorwaardelijke ontzeg ging tot het besturen van een motor voertuig voor de tijd van een Jaar, alsmede een geldboete van f 200 subs 40 dagen. Ten aanzien van de ont zegging zei zij nog tegen verdachte: „Als U nu weer achter het stuur van een auto betrafpt wordt, moet U voor de Haagse rechtbank verschijnen met alle gevolgen van dien". „Ik kan die boete niet betalen en ga dus die 40 dagen maar uitzitten", aldus verdachtes enige reactie op het requisitoir. "Dat kan alleen maar, als vast is komen te staan, dat U die boete absoluut niet kunt betalen", lichtte de officier verdachte nader in. De kantonrechter zag geen enkele reden van de geëiste correcties ook maar Iets af te doen en vonniste der halve geheel conform. I Niet rechtvaardig Een 19-Jarige student uit Leiden kreeg op 20 juni J.l. een proces-ver baal, omdat hij per motorrijwiel met een snelheid van 75 km per uur over de Churchillaan stoof. Hij was het met de opgegeven snelheid niet 300 meter en kon Uw snelheid dus nauwkeurig waarnemen", repliceer de de kantonrechter aan de hand van het proces-verbaal. "Dan heeft hij niet goed opgelet, want ik reed hooguit 65 km per uur". De officier sprak haar verwonde ring uit over het feit, dat verdach te zo precies wist hoe hard hij des tijds reed. "Toevallig had ik net op m'n snel heidsmeter gekeken", antwoordde verdachte prompt. De officier twijfelde echter niet aan het waarnemingsvermogen van ver balisant, achtte het tenlaste geleg de feit voldoende bewezen en eiste 'n boete van f 65 subs 7 dagen „Dat is niet rechtvaardig", zo rea geerde verdachte hierop. De kantonrechter wel. doch liet het uiteindelijk bij f 60 subs 6 dagen. Onbekendheid "Ik kom daar nooit en wist niet, dat het binnen de bebouwde kom was", zo luidde het excuus van een 19-Jarige monteur uit Rijswijk. Hij stond voor de balie, omdat hij ln de nacht van de 20-ste Juni J.l. met zijn auto op de Beeklaan te Noordwijk 'n snelheid van ruim 80 km per uur had ontwikkeld en dus ruim 30 km per uur te hard had gereden. dachte in de "Noordwijkse dreven' geen weg wist en liet het daarom bij een correctie van f60 subs 6 dagen. De kantonrechter sloot zich hierbij aan en vonniste conform. „Goeden dag" Toen een 31-Jarige Marokkaanse gastarbeider woonachtig ln Haarlem destijds met zijn auto een overtre ding beging, kon hij verbalisant ln tamelijk goed Nederlands te woord staan. Het verbaasde het rechtscollege gisteren dan ook in hoge mate toen hij voor de balie verschijnende te kennen gaf de Nederlandse taal in het geheel niet machtig te zijn en dus ook niet begreep waar de rech ter het over had. Voor deze zat er toen niets anders op de zaak aan te houden teneinde de Marokkaan t.z.t. door een tolk te laten bijstaan. Deze mededeling verstond verdach te wel. Hij knikte althans goed keurend en nam afscheid met een opgewekt: "Goeden dag". Wat rech ter en officier over een en ander dachten bleef uiteraard in 't duister gehuld. „Met een dergelijke voorwaar de vraag Je meteen al om moeilijk heden". vond de rechter, gezien Juist de aantrekkingskracht van het café voor verdachte. Het vonnis van de Haagse politie rechter werd twee maanden gevan genisstraf met aftrek van voorarrest, omdat verdachte voorlopig toch tot november bezig is, straffen te on dergaan. ADVERTENTIE overal verkrijgbaar Nieuwe uitgaven Zestig jaar geleden verscheen, van de hand van Edgar Rice Burroughs het eerste Tarzan-boek, getiteld Tarzan van de apen. Het was het eerste deel van een serie van 26 boeken, die een geweldige opgang maakten. Geen wonder, want als schrijver van avonturen- en science fictions-romans, was Burroughs te vergelijken met Jules Verne en H. G. Wells. De belangstelling voor Tarzan is in deloop der jaren nog aange wakkerd door de talrijke Tarzan- films. Bij de uitgeverij „Westfries land" in Hoorn zijn nu vertalingen verschenen van een viertal Tarzan- boeken: Tarzan van de apen, De te rugkeer van Tarzan, Tarzan en zijn dieren, De zoon van Tarzan. Wie de originele verhalen kent, weet dat Tarzan de zoon is van een jonge Engelse edelman, John Clayton of tewel Lord Greystoke, die met zijn vrouw de jungle van Brits West- Afrika wil gaan verkennen. Na een opstand van de scheepsbemanning worden ze op de kust achtergelaten, maar de enige die na korte tijd over blijft. is een zoontje van het echt paar, dat in handen valt van een groep koningsapen. Daar groeit Tar zan op als een uiterst behendig lid van de apenfamilie, dat zich tege lijkertijd bewust wordt van zijn „an ders-zijn" en zichzelf leert lezen en schrijven. Dan volgt de ontmoeting met het gezelschap van professor Porter en zijn dochter Jane, op wie hij verliefd wordt. In het tweede deel neemt hij enige tijd deel aan de „be schaving" om, teleurgesteld, terug te keren naar de jungle. Daar redt hij Jane Porter, die in alle verdere boe ken als echtgenote van Tarzan haar mannetje staat. Maar men leze zelf deze wel onwaarschijnlijke maar toch zeer boeiende verhalen. Burroughs houdt niet van veel praten, de hoofd zaak van zijn boeken is gelegen in een eindeloze reeks avonturen, die een totaal andere wereld tevoorschijn toveren. Behalve de figuur van Tarzan en zijn jungle-wereld schiep Burroughs ook meeslepende verhalen rond John Carter uit Virginia, die een bezoek brengt aan de uitster vende planeet Mars. een zeer won derlijke wereld, waarin de schrijver zyn fantasie de vrije teugel laat. Ook deze reeks verschijnt in vertaling bij „Westfriesland". Het eerste deel heet „Prinses van Mars". De Nederlandse vertaling van de hierboven genoemde vijf boeken (vier Tarzans en één John Carter) is van Ton Stam: vlot leesbaar Nederlands, waarop behalve een enkele maal „hen" als er „hun" hoort te staan niets valt aan te merken. Juliana. Koningin der Neder landen, door dra. M. G. Schenk, uitg. De Tijdstroom, Lochem In de bijna honderd bladzijden, verlucht met een groot aantal foto's waar onder acht in kleur, schetst de schrijfster „hoe een erg verlegen en buiten de wereld staand meisje kon uitgroeien tot een vrouw, die haai' moeilijke taak van constitutioneel koningin zo goed vervult". Een glo baal overzicht van het leven van Ko ningin Juliana, waarbij natuurlijk een keuze gemaakt moest worden. Maai* die was de schrijfster wel toe vertrouwd prijs f 7.50). Mooi Z o 1 d door Jan Panne keet, uitg. Westfriesland. Hoorn Evenals de meeste andere dialecten is ook het Westfries vrij snel bezig te verdwijnen. Maar. zegt de schrijver in zijn woord vooraf, er zijn nog al tijd vele kernachtige en vaak ook hu moristische zegswijzen te beluisteren. Vandaar de titel „mooi gezegd". In tweehonderd pagina's plaatste de schrijver zijn vondsten alfabetisch, zodat het voor vrienden van het Westfries niet moeilijk is bepaalde uitdrukkingen te vinden. Een weten schappelijke pretentie heeft dit met grappige tekeningen versierde boek je niet. Het gaat in de eerste plaats om een gemakkelijk te raadplegen, vlot hanteerbaar werk. Een paar van de naar schatting tweeduizend uit drukkingen; Je moete de woorde uit z'n tóne trekke (hij ls erg zwijg zaam) iewelig weze (opvliegend zijn); Je leste hemd het gien zakke (Je kimt Je geld niet meenemen in het graf); ze is de bruid op 't hippie (binnenkort de bruid, ze ls er nog een klein sprongetje vanaf); hai houdt van Iefie en Aafie (hij is een meisjesgek); de boel op stutte Jage (de boel op stelten zetten).

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 3