P.T.T. kan eerste jaren niet kwistig met nummers strooien Station Voorschoten in trek Oegstgeestenaartje (13) remise tegen Keres Verkeerslicht kan wellicht goedkoper Leiderdorp krijgt ook z li zomerfeest Bejaarde vrouw haalt zwem diploma LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 3 AUGUSTUS 19' T elef oonnummers Alphen dit jaar "vijfcijferig" Nieuwe centrale Ridderveld in 1974 gereed Uitbreiding van centrale centrum met 3400 nummers ALPHEN AAN DEN RIJN De PTT zal de eerstkomende jaren niet al te kwistig met nieuwe telefoonnummers in Alphen aan den Rijn kunnen strooien. Slechts de langlopende aanvragen kun nen worden voorzien. Op het ogenblik zijn er zo'n dui zend aanvragers die op de wachtlijst voorkomen. Dit aantal wachtenden groeit maandelijks met een kleine honderd. Nog dit Jaar (in december zal 'n groot deel op het telefoonnet kunnen worden aangesloten. De cen- wordt dan met veertienhonderd num- trale in het centrum van het dorp wordt dan met veertienhonderd num mers uitgebreid. Normaal gesproken zou men iedere aanvrager van een aansluiting kunnen voorzien. Dit ge beurt echter niet want niet alle ter beschikking komende nummers zullen worden uitgegeven. Een klein ge- |tiegevallen zullen dus nog even ge deelte blijft voor de zeer urgente aau- iduld moeten hebben, vragers beschikbaar. De niet-urgen- I Wat meer armslag krijgt de PTT LEIDERDORP Ook in Leider- rsingel op het gedeelte tussen Ocken- dorp staat augustus in het teken van irode en de Van der Valk Bouman- de zomerfeesten. Deze beginnen vol- weg. bestaat uit geldprijzen, gende week woensdag en duren tot en met de daarop volgende zaterdag. De organisatie van de festiviteiten berust bij de oranjevereniging Lei derdorp. die een heel programma in elkaar heeft gezet. Gedurende genoemde zomerfeest- I eerste team dagen is er kermis op het terrein Oc- jburgse Boys, kenrode. Donderdag 12 augustus is er bovendien een bingo-avond in het Dorpshuis, die om 8 uur begint. Vrij dagavond om 8 uur wordt er, even eens in het Dorpshuis, geklaverjast. Zaterdag zijn er verscheidene ac tiviteiten. Om half tien 's morgens begint het polsstok springen en om 11 uur het boegsprietlopen. De inzet van deze krachtmetingen, die beiden worden gehouden aan de Tollenaer- Om twee uur gaat een natuurrit voor personenauto's zonder wedstrijd element van start. Een uur daarna begint een puzzelwandeltocht voor jong en oud door Leiderdorp. Om half vier 's middags voetbalt 't RCL tegen Rijns vijf in de tweede helft van het volgende jaar. De centrale in het centrum zal dan nog eens met tweeduizend num mers worden uitgebreid. Dan heeft men wel enige ruimte, maar het zal toch voorzichtig manoeuvreren blij ven. Het zal een jaar of anderhalf duren voordat de eerste nummers (tweeduizend) van de in aanbouw zijnde telefooncentrale in „Ridder veld" kunnen worden uitgegeven. De P.T.T. hoopt de eerste fase in de eerste helft van 1974 te voltooien. Maar dan moet alles wel meezitten. Dit betekent dus, dat er in ander half jaar geen enkel nummer meer beschikbaar komt. Als de groei per maand op zo'n negentig nieuwe aan vragers kan worden gesteld, dan zijn er eind volgend jaar 1080 mensen die zijn ingeschreven voor telefoonaan sluiting. Deze zullen zonder veel moeite aan een aansluiting kunnen worden geholpen. Er blijven dan nog ruim negenhonderd anderhalf jaar. dat er geen nummer gereed komt. Men komt hieraan te kort. Een klein rekensommetje leert ons de uitslag: 90 aanvragers per maand maal 18 maanden betekent 1620 aanvragers. Beschikbare num mers ruim negenhonderd. Conclusie: zevenhonderd mensen moeten nog even geduld hebben voordat zij tele foon krijgen. De inrichting van deze nieuwe cen trale is geheel op de toekomst ge richt. De apparatuur die hierin zal worden geplaatst heeft een capaciteit van twintigduizend nummers. Mocht deze centrale over een aantal Jaren te klein zijn. dan kan deze zonder pro blemen worden uitgebreid. Bouwklaar De nieuwe centrale is aan het ein de van dit jaar bouwklaar. Met de in richting en plaatsing van de appara tuur zal echter pas halverwege vol gend Jaar kunnen worden begonnen, de „Dit is een enorm karwei", vertelde De iiieuwe telefooncentrale in Ridderveld wordt gebouwd. (Foto Will Dijkman) P.T.T.-woordvoerder Den Soeten. „De centrale in „Ridderveld" wordt niet alleen een nummercentrale maar ook een verkeerscentrale (dit betekent, dat er verbindingen van eindcentra- les overheen lopen). De plaatsing van deze installatie zal zeer ingewik keld zijn". „De P.T.T. vindt het jammer, dat zij de ontwikkeling van Alphen niet op de voet kan volgen. Het is echter niet de enige gemeente waar zij moeilijk zit wat de aansluiting van nieuwe telefoonnummers betreft. Ge lukkig is er nog geen sprake van een noodsituatie. We vinden het echter wel jammer, dat we niet iedere aan vrager direct kunnen helpen". Overigens zal Alphen nog dit Jaar overgaan op vijfcijferige telefoon nummers. Dat gebeurt in december. Voor de bestaande zeven worden geplaatst. Dinsdag Kreatlel Sentrum (Breestraat Café-bar 10 uur voorm. 1 uur open stafvergadering, Jam-session jektgroepen zeefdru! beeldende expressie 8 uur nam. Zijlsingel 2 Evangeliecentrum vang. VerkuiljB alleenstaanden) 9- Jeugdhuis (Breestraat 19) Spreek uur Chr. Emigratiecentrale 7-8 uur na middag. Woensdag Kreatlef Café-bar 10 nam sociëteit homosexuele Jon- (voo: den) 9-12 uur nam. Oegstgeest (Laan v. Oud Poelgeest) Inlormatie-avond Baha'i 8 uur nam. Stadhuis Spreekuur sociale raads- Jeugdvakantlebezig- heden FÏlm "De ontbrekende noot" 10 Donderdag Kreatlef Sentrum (Breestraat 66). Café-bar 10 uur voorm. 1 uur nam., rommelmarkt 7-9.30 nam., volleyballen V rij dag Kreatlef Sentru Zaterdag Kreatief Sentrum (Breestraat 66): Café-bar 10 uur voorm. - 2 uur nam Popgroep "Sandy Coast" 8.30 uur nam Breestraat 19 Sociëteit Twentwel Reizigers hebben ook nog enkele wensen WASSENAAR De Wassenaarse gemeenteraad heeft gisteravond in een extra raadsvergadering, waar voor ook burgemeester Staab van zijn vakantie-oord was teruggekeerd, besloten een krediet van een ton be schikbaar te stellen voor het plaat sen van verkeerslichten bij het kruispunt Rijksstraatweg/Van der Oudermeulenlaan ter vervanging van het tijdelijke verkeerslicht, waarmee op het ogenblik in de spitsuren wordt gewerkt. Wethouder mevrouw Le Coultre- Poest zette de voorgeschiedenis nog eens uiten. Toen er bericht kwam van rijkswaterstaat dat de Bailey brug niet op zo korte termijn ver wezenlijkt kon worden als aanvan kelijk werd aangenomen, besloot het college, gezien ook de wanhoops- stemming in het buurtschap Kerke- hout, snel stappen te ondernemen voor een tijdelijke regeling. Rijkswa terstaat ging akkoord mits zo snel mogelijk een permanente lichtin stallatie zou worden geplaatst. De heer A. J. M. van der Klaauw (CCP) had twee vragen: er is in de afgelopen maanden wel eens de in druk gewekt, dat de verkeerslichten al besteld zouden zijn. Waarom be taalt het rijk deze verkeerslichten niet? Dat is indertijd bij het kruis punt Rijksstraatweg/Lange Kerkdam Papeweg toch ook gebeurd? De heer A. Lodder (Partij Wasse naar) constateerde, dat er eigenlijk sinds in januari het gesprek met de minister plaats vond, weinig is ge beurd. Waarom is er tussentijds nooit eens overleg gepleegd met de daar voor in aanmerking komende raads- De heer A. C. Duijvestijn (CCP) Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN ;abeth dr van: W. F. Kaapaan en E. A. Erlks: Susanna Margaretha Klaas Johan T. Gijzen: Rlcky Dir Elizabeth dr Elisabeth Alida Anna i i Marvin Hendrik Uonteba: Daphne dr Christina dr M van Du ijl Schuitemaker Straathof; Marianne n van: F. Misset ei Michael Hendrikui Wesseling Duijnisveld; Manuela M. Beenakker. VOORSCHOTEN Het NS-sta- tion Voorschoten voorziet in een be hoefte. Duizenden Voo?-schotenaren maken dagelijks gebruik van deze nieuwe halteplaats. Minstens ieder half uur stopt er een trein voor beide richtingen. De richting Leiden is het meest in trek, ook al door de gunstige ligging van het station Leiden. Toch zijn er veel Voorscho tenaren die nog steeds het station Leiden als begin en eindpunt zien. By navraag blijken er enkele wensen by de Voorschotense treinreizigers te bestaan. Het station Voorschoten betekent het eindpunt van de service-verle ning van het openbaar vervoer. NZH-buslijn 45 komt wel vlak bij station Voorschoten, maar wacht Bijbelstudie 10 ds. J. J. Contant 11 uur Release Hulpdienst Release: Witte Singel 12a tel. 24556 Dag van 2—6 en 7—11 uur Apotheekdienst De avond-, nacht- en zondagsdienst wordt waargenomen door de Zuider apotheek Lammenschansweg 7 Lelden Eerste paal slaan werd Benthuizenaar „noodlottig" DEN HAAG/BENTHUIZEN Nog nooit was een 65-jarige koopman ui' Benthuizen in aanraking geweest met de strafrechter. De gebeurtenis van een officieel eerste paal slaar. werd hem noodlottig. Want uiter aard werd genoemd feit gevierd met de kennelijk daarby behorende sterke drank. De koopman liet zich daarbij niet onbetuigd. Het zou mis schien allemaal nog goed zyn ge gaan als hij niet bij het keren van een door hem bestuurde auto was verongelukt. Dat wil zeggen, vo'gens verdachte kwam hij in een kuil van de weg terecht en daarna in de berm. Zo kwam de politie er aan te pas, die constateerde, dat verdachte verre van nuchter was. De Officier van Justitie twijfelde niet aan het drankgebruik, doch wilde rekening houden met het straf blad en leeftyd van verdachte en daarom volstaan met f. 500,- boete, zes maanden intrekking van het ry- bewys mee aftrek van de tyd waarin dat is ingenomen en een week ge vangenisstraf voorwaardelyk met proeftijd van 2 jaar. De rechter ver oordeelde overeenkomstig de eis. nimmer op de trein en houdt nog totaal geen rekening met de NS- dienstregeling. Vrijwel steeds staat een autobus voor de spoorbomen van de Pape laan te wachten. Zodra de bomen epen faan, rijdt de autobus verder. De eerst volgende autobus komt pas een half uur later. Op de taxi standplaats is vaak geen taxi te zien, alhoewel een telefoontje via de openbare cel binnen enige minuten een taxi wel doet voorrijden. Wie station Voorschoten wil berei ken, is gedwongen om voor eigen vervoer daar naar toe te zorgen. Autoparkeerplaatseh en fietsenstal ling zijn aanwezig en voorlopig groot genoeg. Helaas liggen deze berg plaatsen uit het zicht van het stationsgebouwtje en vandalen heb ben al menige bromfiets en ook wel auto, gedeeltelyk gesloopt. Auto antennes en achterlichtjes zijn daar bij vooral in trek. De rijkspolitie controleert regelmatig, maar voor- dat deze ter plaatse is hebben de jenge slopertjes al de kuiten geno- van de NZH stelt dat de NZH ambtenaren verbonden f kan voldoen aan de wensen van de plaatsen tussen Leiden en Den Haag om de interlokale lijn 46 te laten "slingeren". De treinreis zou dan te lang gaan duren. Sedert lyn 45 (LeidenWassenaar) de wyk Boschgeest aan doet, komt de bus ook niet meer langs het station, maar er wel vlak by. Inmiddels hebben hoofdambtena ren van ministeries de NS gevraagd de internationale trein te willen laten stoppen in Voorschoten. Er zijn veel stelde de vraag, of materialen die de Rozenweg niet gebruikt worden er staat daar een ongebruikte vei keerslichtinstallatie niet naar d oversteek by Kerkehout kunnen woi| den overgebracht. Ook de heer L. i Oosterling stelde zich op het stan^ punt dat het rijk de kosten moet l talen. Mr. A. van Vuure (VVD) had 4 geen vrede mee, dat voor deze legenheid een extra vergadering belegd. Hij vond dat het college n paniekerig had gehandeld. Wethouder Brink antwoordde de verschillende opmerkingen dat dj verkeerslichten nooit besteld maar wel „bestelbaar" waren. Ze uisK Overigens heeft de politie de bf schikking kunnen krijgen ove betere installatie dan die waarmi nu tydelyk gewerkt wordt, nieuwe installatie komt naar Wasse naar en zal hier worden uitgepre beerd. Blykt die te voldoen, dan zs overwogen worden een dergelyke in stallatie aan te schaffen, die aanzien lijk goedkoper zal zijn dan de n geraamde f 100.000,-. De raad ging met het voorstel ak koord. KOUDEKERK A/D RIJN Vel geen unicum, maar toch 'n 'ermeldenswaardig feit: de 64- arige mevrouw J. van der Ha ren-Helmus uit Hazerswoude- Dorp behaalde in het Kou- lekerkse Prins Willem-Alexan- ler bad het zwemdiploma-A. Zij vas overigens niet de enige, vant reeds voor de derde maal lit seizoen werd in het bad af gezwommen, waaraan weer door velen werd deelgenomen. Mevr. r. d. Haven bereikte deze pres- ;atie door trouw de trai ling o.l.v. badmeester Henk v. I Velde en zijn medewerkers te lezoeken. En zo konden Jong en >ud zaterdag het fel begeerde iiploma mee naar huis nemen, want de 64-jarige Hazerswoude dame legde de zwemproef af in gezelschap van een 5-Jarig olaatsgenootje van de Rijndijk, Christiaan van Goozen. Als minder plezierig wordt ook er varen dat het eindpunt van de stop trein in Leiden ligt, waardoor steeds moet worden overgestapt. Kort geleden heeft de gemeente Leiden by het Leidse station par- keermeters geplaatst. Nu is dit sta- Tion voor de auto»mobiele trein reiziger moeilijk te bereiken, omdat, de overgebleven parkeerplaatsen achteraf zyn gelegen, verder lopen betekenen en minder veiligheid bie- Het buiten het. dorp gelegen sta tion Voorschoten zal nooit lyn 46 in de nabijheid krijgen. Een woordvoer- UIT HET POLITIERAPPORT Jeugdige Alphenaren op het inbrekerspad ALPHEN AAN DEN RIJN In Alphen aan den Rijn is ingebroker in het kantoor van de Batonfabriek aan de Kalkovenweg. Alle kantoor ruimten werden doorzocht en bu reaus opengebroken. Uit een van de laden is een doos met ongeveer f 300 ontvreemd. Na verbreking van een ruit hebben de ongenode gasten zich toeeans verschaft tot de directiekeet van dp in aanbouw zynde rioolwaterzuive ringsinstallatie in Alphen-Ridder- veld. Er is veel vernield en een tran sistorradio ontvreemd. Aan deze kraak, vernielingen F eestprogramma voor Rijnsburg RIJNSBURG Deze week is het feest in Rijnsburg. Men heeft hier- de politie 's nachts in de Raadhuis straat aangehouden, toen opviel, dat zy opvallende belangstelling toonden voor een geparkeerde auto. De jon gens hadden de radio bij zich en be kenden vlot de diefstal. Gisternacht is op de J. C. Hoogen- doomlaan een personenauto tegen een lichtmast gebotst, een verkeers geleider vernield en vervolgens in het water gereden. De eigenaar een 23-jarige Reeuwyker kon zich zelf uit zijn benarde positie bevrijden. Hij verwijderde daarna de kenteken plaat en is naar huis gewandeld. De politie wist een andere manier om achter de identiteit van de onfor- tuinlyke eigenaar te komen. KATWIJK Eenenveertigde stelling en drukte vervolgens schakers trokken gisteravond inlde knuist die Van Galen hem diefstal, zyn twee AlphënVe"?ongens sporthal Cleijn Duin ten strijde voorhield. De tweede puntenver- van 14 en 15 jaar scnuldig bevonden. tegen de Russische grootmeester deling volgde spoedig daarna. De- die na een huiselyke ruzie de afgi v Éflfittj fi MÊÊ het volgende programma tnengesteld: dinsdag: opening ver- maakcentrum 7 uur; concert in de Immanëlkerk 8 uur; woensdag: bin go-avond in het „centrum" 8 uur; schaakavond, 8 uur in het „cen trum; donderdag: klokluider» 7 uur; 7 30 uur: mars van DV/S; 9.30 uur: koraalmuziek met massazang voor liet gemeentehuis: 10 uur: vertrek kindercorso; 11 uur: prijsuitreiking; 2 uur: tonnetje steken langs de Vliet: 4 uur: boegsprietlopen over ce Vliet; 7.30 uur: kruiwagen-race in de Kerkstraat: 8.30 uur: lampion optocht: 9.30 uur: stoelendans voor het raadhuis. Schaakvereniging was georgani seerd. Keres (55). die in het zojuist beëindigde IBM-toernooi op een gedeelde tweede plaats eindigde, liet van de samengebalde aanval op hem weinig heel. In vier uur tijd versloeg de kalm zijn rondjes draaiende Rus 36 tegenstanders, speelde vier keer remise en ver loor eenmaal. Een score van 92.7% De eerste remise viel twee uur nadat burgemeester A. G. Ver meulen de openingszet had ver richt. De 60-jarige Katwijker E. H. van Galen, die iets beter stond, sprak de grootmeester aan met de woorden-. ..Wat zou u van remise denken?" Keres loerde even door perman, die koelbloedig al le listen en lagen van de Rus weerstond en stralend het halve punt incasseerde. Veel later op de avond behaalden ook de Rijnsbur ger W. G. Binnendijk en de Kat wijker Henk van Duyvenbode dit resultaat. De enige die tot winst kwam ivas A. H. Hammer uit Overschie, iemand die zijn vakan tie in Katwijk doorbrengt. Ham mer pakte de Rus krachtig aan, veroverde in ingewikkelde stelling de kwaliteit en wikkelde af naar een gewonnen eindspel. Maar Ke res wenst nog niet de vlag te strijken. Dat irriteerde Hammer kennelijk. Toen een van zijn pioji- nen promotie naderde, plaatste hij daarom met een klap de ko-1 ningin alvast naast het bord. 0/ de Rus nou maar wilde weg we-\ zen. Keres bekeek het glim-1 lachend, hield nog een paar zet-\ ten vol, „aaide" zeufs plagend del klaargezette koningin en gaf toen op. En dan ivas er nog die jonge-l mail, die zijn vriendinnetje meel naar het schaken had genomen, een lief donkerblond meisje. Ze\ zat schuin achter hemterwijl hij I piekerde. Als het erg moeilijk ivas j wat er op het bord kwam, dan stak hij zijn ha?id naar achter die I zij dan liefdevol vasthield. Myste rieuze krachten in de sport. Al leen. aan Keres waren ze niet besteed. Hij had er geen oog j voor. De Rus buldozerde onbarm hartig door de stelling van de jongeman heen. (Foto Van Duijn) I

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2