Boys houdt sterker Wybert sponsor Quick DWS op 'bescheiden' Judoka's toonden uit rijksdelen meer „vechtlust van profploeg (OORDWIJK STUURT RVC MET 4-2 VERLIES NAAR HUIS ÜBéM A Jackie Stewart superieur l MAANDAG 2 AUGUSTUS 1971 PAGINA 7 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD Charles Ruys ploegleider (Van onze sportredactie) KATWIJK Evenals in de wedstrijd tegen Excelsior 34) heeft Quick Boys zaterdag ook tegen DWS een [oede indruk achter gelaten. De Amsterdammers zege- 'ierden met 13, maar hebben het tegen de goed spelende Juick Boys-ploeg beslist niet gemakkelijk gehad. De ploeg van ex-Roodenburg trainer Pim van der (leent, met als uitblinkers Frits Flinkevleugel, Klaas Nu- inga en Gerrie Deykers, is vrijwel de gehele wedstrijd in e aanval geweest, maar de Quick Boys-verdediging hield aar doel lange tijd schoon. Het duurde tot vijf minuten voor K, voordat het eerste DWS-doel- ot viel. Daarvoor had eerst Arie rdoes en daarna Joep den Hollan- op de doellijn redding moeten Wilgen. Vrauwdeunt mocht een vrije men, gaf een kort tikje naar m Visser liet de uitstekende talman Jaap van Duivenbode met n kogelhard schot kansloos. Na de hervatting pakte DWS de ken wat serieuzer aan. Vooral de mdem NuningaDeykers draaide ,1 na vier minuten had dit duo ces, toen Deykers de ex-Ajacied maat bediende, die Van Duiven- de geen kans gafO2. DWS was nu veel sterker en leek stevenen op een grote overwin - ng. Quick Boys was echter geens- s van plan zich te laten oprollen kwam uit de verdediging. Na een artier ondernam Joep den Hollan soio waarbij hij ver in de iPS-defensie doordrong. De bal jitte af op een DWS voet en be idde bij Wim van der Plas. die van rtig meter schoot. Tot aller ver- iidering plofte de bal achter Jong- enigszins gehinderd door de het doel. DWS liet zich niet imponeren door treffer en nam direct weer het in handen en vijf minuten later er weer een marge van twee lelpunten. Een fraaie lob van Klaas uninga bereikte Gerrie Deykers, die 'heerst scoorde1—3. Verder kwamen de Amsterdammers dat was niet in de laatste aats de verdienste van de verdedi- Quick Boys. Quick Boys: Van Duivenbode, swaal. A. Haasnoot, Den illander. Verdoes, L. Haasnoot, rahom. Klinkenberg, W. van der (jdfis. Parlevliet (H. van der Plas), fel jrheul (G. van der Plas). Noordwijk het Rijswijkse RVC ook dit ir niet gelukt met een overwinning Noordwijk te vertrekken. Zater- ;avond bleef de schade weliswaar perkt" tot 42. maar toch zat het zondag-eersteklasser, die bijna de idst.itel in de wacht sleepte niet ker wéér voor een zaterdagcollega moeten buigen. Dat bleek uit de een vriendschappelijk duel wel harde acties en discussies, waar- scheidsrechter Van der Brom de ren enkele vermanende woorden lest toevoegen. )e strijd ging tot een klein uurtje >r rust vrijwel gelijk op. De RVC- zochten het te vaak in fraai maar omslachtig goochelwerk met de waarmee de resoluut wegwerken- Noordwijk-verdediging niet zo el veel moeite had. Een wat onge- afspeelbal van de Noordwyk- defensie vormde de inleiding voor eerste RVC-treffer. Carol Schuur- ieg de bal en had een vrij ld voor zich om op te rukken. Hij reikte met een pass over links de ed meegekomen Van den Oever, onhoudbaar scoorde O1. De gelijkmaker kwam in de 39ste Inuut van de voet van Gerard ide Velthuis. Deze profiteerde van ït blijven staan voor buitenspel van RVC-verdediging. Hij vond alleen elman Van Assendelft op zijn weg, hij na enig manipuleren pas- irde (1—1). Met deze gelijke stand ook het rustsignaal van ïeidsrechter Van der Brom. Het a rust ook weer RVC dat de opende. Uit een voorzet van n Weelen bracht Tebbenhof 12 het scorebord. Toch draaide de ordwijk-aanval nu iets beter dan >r rust. Westgeest kwam een keer een voor reserve-doelman Van der lar kon niet scoren, en ook de Velthuis, die er daarna meteen 'enop zat, speelde het niet klaar, ■ot fraaie acties kwam het bij de ordwijkers pas toen Map Marijt m faf de linkervleugel voortrok en Éi katzer bereikte, die 22 op het rebord bracht. Met deze prestatie hes Plaatzer onder applaus van publiek licht geblesseerd het veld keek de rest van de tijd op het ervebankje hoe zijn vervanger li n der Luyt het er af bracht. H IVC hanteerde de buitenspelval t feilloos waardoor de snelle Oude Ithuis in de 18de minuut van de Eede helft door een doelpunt, dat ;h niet geheel vrij leek van buiten - 3—2 kon brengen: RVC hrde nog wel even aan op een ükmaker. maar verder dan een rde vrije trap. die gelukkig voor de faam ingrijpende Van Rooyen eü de paal ketste, brachten de swijkers het niet. Toen RVC de Winning definitief had afge geven en het er maar een beetje liet zitten, stormde Oude Velthuis 't voor tijd nog maar een keer Rijnsburgse Boys Rijnsburgse Boys kan op z'n tweede oefenwedstrijd, zaterdag op eigen veld tegen zondag-eersteklasser Gouda, met een zekere voldoening terugzien. De geelzwarten hoefden slechts, evenals vorige week tegen het sterke Rijswijkse RVC, met één' doel punt verschil het hoofd te buigen: 1—2. De strijd tegen Gouda was overi gens bepaald minder boeiend dan tegen RVC. De Boys. uitkomend zon der Jac van Egmond en Kees Wes- tra. wat aan het spel toch wel te merken was. gingen uitstekend van start. Diverse, veelal goed opgezette aanvallen rolden op het Gouda-doel af maar een doelpunt kwam hier niet uit voort. De schoten die Paul Zwaan. Jac den Heyer en An dries van Duyvenbode afvuurden misten juist dat tikkeltje scherpte om doel treffend te kunnen zijn. Ook een harde kopbal van Den Heyer. na een messcherpe voorzet van Rein Harte- velt, bracht de 1 niet op het score bord. Halverwege de het Rijnsburgse ging zich wat meer roeren en dat leverde vijf minuten voor de rust wél een goal op. De geelzwarte defensie aarzelde met ingrijpen waardoor de Goudse vleugelspeler Den Dijker alle gelegenheid kreeg voor te zetten. Cle ment rondde de voorzet-op-maat be heerst af: O1. Na de hervatting waren de rollen omgedraaid. Nu toonde Gouda zich de betere ploeg en een doelpunt van de gasten hing dan ook in de lucht Inderdaad werd het in de 17e minuut 02 door Den Dijker maar ook dit maal had de weifelende geelzwarte verdediging schuld aan de treffer. Eén minuut later verkleinde Andries van Duyvenbode na goed doorzetten de marge weer tot één doelpunt: 12. Beide teams geloofden het daarna wel. De wedstrijd ging dan ook als een nachtkaars uit. Opstelling Rijnsburgse Boys: Wim van Gerven, Anne Ouwersloot, Bas van der Berg, Dik Heemskerk, Henk van Starkenburg, Nico Zwaan, An dries van Duyvenbode, Gerrit van Egmond. Jac den Heyer. Paul Zwaan, Rein Hartevelt (Henk de Mooy). Zaterdag spelen de geelzwarten op eigen veld wederom een oefenpartij, wel tegen Die Haghe. Aanvang 4.30 en niet 4.00 uur zoals aanvan kelijk aangekondigd. - - Het derde doelpunt van DWS. Gerrie Deykers passeert Van Dui venbode. Remmerswaal en Ver does kunnen niets meer doen. (Foto Holvast) j ROTTERDAM Het komende seizoen zal er een nieuwe i profwielerploeg op Nederlandse, Belgische en andere wegen rijden. De ploeg, die zal bestaan uit jonge, talentvolle Neder landse renners, komt tot stand met financiële medewerking van de firma „Wybert". Ploegleider wordt Charles Ruys, direc teur sportief van het Sportpaleis in Rotterdam. De heer Ruys zal zijn ploegleiderschap overigens als neven-activiteit verrich ten. De heer H. J. Aardse, oud-voetbal ler bij het Haagse ADO, verklaarde „Het is allemaal erg vlug gegaan. De onderhandelingen droegen een open karakter". Aardse is salesmanager bij „Wybert". I De nieuwe Nederlandse profploeg zal trachten naast de belangen van de weg ook die van de baan- sport te behartigen. Financieel zal het in elk geval aantrekkelijk zijn om voor de nieuwe ploeg te rijden. Ploegleider Ruys: „Wij betalen ze stuk voor stuk even goed, soms zelf beter als de bestaande merken. Bo- 1 vendien hebben we een nieuw, aan trekkelijk premiestelsel, zodat de renners door goede prestaties hun inkomen aanzienlijk kunnen ver groten". Onderhandelingen zijn momen teel gaande met Wim Bravenboer, Harrie Jansen, Eef Dolman, Harry van Leeuwen, Ben Janbroers en Juul Bruessing, allen Nederlanders. Ploegleider Ruys heeft van Wy bert de opdracht gekregen het vol- gend jaar zorg te dragen voor de plaatsen. De organisatie van 'n zogenoemde „Hol- namelijk land Week," bestaande uit een serie j den. maa verschillende landen. ploeg zal voor- Nederland en België rij- desgewenst ook in andere KatwijkTer Leede Hoewel aan oefenduels, zeker de eerste, weinig waarde mag worden toegekend, heeft het treffer tussen zaterdagvierdeklasser Katwijk en het drie afdelingen hoger spelende Ter Leede (1—1) zaterdagmiddag de eerste bevestiging gegeven van de toegenomen kracht van de Katwy- kers. De formatie van trainer Jan Verkuilen heeft door de komst van het Quick Boys-drietal Leen de Best, Andries van Leeuwen en Cor van Duivenbode beslist meer inhoud ge kregen. Vooral op het middenveld, waar Leen de Best een sterke wed strijd speelde. Van het ex-Nieuw Zuid drietal bleef alleen de .oude" Cor Duiven bode onder de verwachtingen. Zwaar geworden kon hij nauwelijks een be dreiging vormen voor het zeer onvol ledig uitkomende Ter Leede. De Sas- senheimers misten bij deze seizoen- prelude doelman Wim van Hars kamp, aanvoerder Dick van Biezen, Ben Barten. Nico van der Fange, Piet de Bruin en Nanne Sluymer. Trainer Tjerk Hoogeveen kreeg door al deze absenties (grotendeels vakanties) de kans wat jeugdiger spelers op te stellen: doelman Jan de Landmeter (nog te licht voor dit „zwaardere werk", hij reageerde 20 minuten na de wisseling ook te traag op de inzet van Henk van Duiven voorde. die Katwijk op 10 bracht), Hans Blom. Floor Hoogenboom, Cees van der Zwart en kon ook Piet Knetsch weer eens een kans geven. Veel wij zei* zal Hoogeveen er wel niet van zyn geworden, of het moest zijn, dat de conditie nog niet op het ver eiste punt is aangekomen, hetgeen nauwelijks verrassend mag worden genoemd. Katwijk zakte trouwens na de wis seling conditioneel ook sterk terug (pas een week training) en erg best was het allemaal ook niet. Ter Leede kwam overigens vijf minuten na Van Moeilijke redding van Quick Boys-doelman Jaap van Duiven bode. Arie Haasnoot (links) houdt een oogje in het zeil. (Foto Holvast) Duivenvoordes openingtreffer alweer naast Katwijk, toen Bert Mondriaan een half door doelman Koelewijn weggewerkte bal met een fraaie boog in het doel deponeerde. Mondriaan moest daarna zijn vreugde uiting (het a la Keizer omhoog steken met de hand) met een niet al te ernstige blessure bekopen. Zijn arm schoot uit de kom. Hij kon na enig „rek- werk" weer doorspelen. Ter Leedes grote zorgenpunt zal het komende seizoen hoogstwaar schijnlijk weer de aanvalslinie zijn. Cock Versluys was als spits welis waar actief, maar miste de noodza kelijke steun. Knetsch wisselde teveel goede met slechte momenten af. Wellicht, dat het sterke, nu nog grotendeels afwezige middenveld, verbetering brengt. Katwijk: C. Koelewijn, Piet Guyt, J. Ouwehand, J. v. d. Plas, C. Guyt, A. van Leeuwen, H. van Duiven voorde, L. de Best, C. van Duiven bode, Kees Guyt, Alt Guyt. Ter Leede: J. de Landmeter, F. I Zandbergen. H. Thijssen, J. Ligten- berg, A. Jansen. S. Boot. H. Blom. F Hoogenboom (C. v. d. Zwart): B. Mondriaan, C. Versluys, P. Knetsch. NURBURGRING - De 32-ja- rige Schot Jackie Stewart door zijn lange haar ook wel ge noemd "Jack the hair" heeft gisteren op de verbouwde Nür- burgring voor meer dan 250.000 toeschouwers in de gro te Prijs van West-Duitsland zijn vijfde Grand Prix-zege van dit seizoen behaald en is daarmee vrijwel onaantastbaar geworden voor de concurrentie. Door deze overwinning na Spanje, Mo naco, Frankrijk en Engeland heeft Stewart thans 51 punten voor het wereldkampioenschap. 32 meer dan nummer twee, de Belgische Ferrari-rijder Jacky Ickx. voor wie de wedstrijd op de Nürburgring al zeer snel was afgelopen. Nadat hij in de eer ste ronde reeds drie seconden op Stewart had verloren, nam Ickx in de tweede ronde te veel ri sico, hield te lang de voet op 't raspedaal in de z.g. "Wipper- nann" rakkte bij het remmen in een slip en vloog van de Daan, waarbij zijn wagen bp- ïchadigd werd, doch Ickx zelf ongeschonden bleef. Francois Cevert, die in zijn Tyrrell Ford met een ge middelde van 186.9 km per uur de snelste ronde reed, eiste de tweeede plaats voor zich op en pas na hem kwamen de Ferra ri's van Regazzoni en Andretti binnen. Stewart reed de snelste race. ooit op de Nürburgring gehou den. Uitslag Door het uitvallen van Ickx. was de race in feite beslist. Ste wart was in zijn Tyrrell Ford dermate superieur, dat nie mand een kans kreeg hem ook maar te bedreigen, mede ook. omdat de Zwitser Jo Siffert, die met Ickx de trainingstijden van Stewart het dichtst had bena derd. moeilijkheden met de mo tor van zijn BRM kreeg en de strijd voortijdig moest staken. Stewarts stalgenoot, de Frans- 1. Jackie Stewart (GB) met Tyrrell Ford. 1 uur 29 min 15.7 sec (gem 184.2 km per uur), 2. Francois Cevert (Fr) met Tyr rell Ford 1.28.45.8, 3. Clay Re gazzoni (Zwitsi met Ferrari tijd 1 29.52.8. 4. Mario Andretti «VS> met Ferrari. 1.31.20.7, 5. Ronnie Peterson «Zweden) met March Ford 1.31.44.8. De stand in het klassement om het wereldkampioenschap der formule I-coureurs is nu: 1. Jackie Stewart «Schotland), 51 punten; 2. Jacky Ickx «Bel) Ferrari 19: 3. Ronnie Peterson <Zwe) March-Ford 17. Prins Claus opent Zesde Koninkrijksspelen AMSTERDAM Prins Claus heeft zaterdagmiddag op het AFC-terrein in Amsterdam de zesde Koninkrijksspelen ge opend. De Prins, die de aftrap verrichtte van de voetbalwed strijd tussen Nederland en de Ned. Antillen (jeugd), het eerste evenement van de spelen, zei ..Ieder jaar blijkt dat de Suri naamse en de Antilliaanse deelnemers in de verschillende tak ken van sport goede vorderingen maken". De voetbalwedstrijd leverde een 2- niek en tactiek de Nederlandse Ju- 0 zege op voor het Nederlandse doka's grotere kansen hebben om met Jeugdelftal. dat bij rust met 1-0 de sterkere tegenstanders te trainen dan leiding had. De doelpunten werden de Jongens uit Suriname en de Ne- gemaakt door Simon Dekker Ahead) in de 17de minuut en dooi Henk Kist van Feijenoord in de 75- ste minuut van de tweede helft. Nederland won op de tweede dag ook het judotoernooi in Utrecht maar het verschil met voorgaande jaren was ditmaal beduidend minder. Een bewijs, dat judo in de overzeese rijksdelen langzaam maar zeker uit gaat. Goed, Nederland kwam niet 'Blijd en de Go derlandse Antillen. Duidelijk kwam- m dit toernooi naar voren, dat het enthousiasme van de gasten heel wat groter was. dan dat van de „Oran jemannen". Fel vechtend voor elke kleine kans stapten de Jongens uit Suriname en de Antillen de tatami's op en dit resulteerde in een aantal knappe overwinningen Zo leefde het zeer talrijke publiek geweldig mee met de partijen van de Surinamers met de sterkste jeugdploeg uit r kg wegende „zwaargewicht" Jonas. Blijd bleef niet weg, dat qua tech- j ln beide wedstrijden ongeslagen. Jo nas verloor zijn partijen. Bij de Nederlandse Antillen viel het Nadat prim Claui de a/trap B°«|e werken op van zwaargewicht H. had verricht ter opening v Koninkrijksspelen gingen de elf- Suriname 'allen van Nederland en de Ne derlandse Antillen er flink tegen- Paula, die ongeslagen bleef. Dc uitslagen zijn: zoals op deze foto duidelijk 2-3. Nederlandse Antillen— Suriname te zien is.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 7