Jarige Goolagong in Hilversum tweemaal in de bloemen gezet Meer ervaren Gerald Battrick naar zege op Ross Case: 6-36-49-7 u m Vader van Hemmes dient klacht in MAIWALD OP SCHOT: VIER DOELPUNTEN Uittenliout in ploeg voor vierlandenduel u Verzoek Ajax ingewilligd VAN „TESTWEDSTRIJDEN" OP PAPENDAL KWAM WEINIG TERECHT Ongelukkige val van tienkamper Smeman MAANDAG 2 AUGUSTUS 1971 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD HILVERSUM Christina Sandberg heeft haar charmante jacht op het Hilversumse prijzengeld niet met succes kunnen voltooien. Na haar overwinning, met Betty Stöve, in de eindstrijd van het dames-dubbel tegen de volledig falende combinatie Trudy Wal hofKatja Ebbinghaus, volgde verlies in de eindstrijd van het enkelspel tegen Evonne Goolagong en in het gemengd dubbelspel. In de kwalitatief beste partij van het toernooi op de open Nederlandse tennis kampioenschappen versloeg de koningin van Wimbledon de slanke Zweedse met 86, 63. ft Evonne Goolagong ging niet met lege handen naar huis. Toen ze de eerste keer in de bloemen werd gezet ter gelegenheid van haar twintigste verjaardag kreeg zij ook nog een pop met kleder dracht aangeboden. De Australische verdiende met haar zege in het dames-enkelspel ook nog eens 400 dollar HILVERSUM Tennisleraar W. Heemmes, vader van de Nederlandse kampioen Fred Hemmes, heeft dit weekeinde bij de Koninklijke Nederlandse Lawn-Tennisbond een klacht in gediend inzake de houding van de heer J. Mulder, organisator van de internationale tennis- W. Hemmes, vader van de land, wegens laster ten aanzien van zijn zoon. De heer Hemmes is van me ning dat de heer Mulder zich eerst volledig op de hoogte had dienen te stellen van hetgeen zich in de wedstrijd van Fred Hemmes tegen Ezio di Matteo dinsdag heeft afgespeeld, alvo rens een communique te ver strekken, waarin de organisator de naam van zijn zoon in dis krediet heeft gebracht. De heer Hemmes verwacht dat het bestuur van de KNLTB deze klacht in zijn vergade ring van 2 augustus in behan deling zal nemen en zijn zoon in de gelegenheid zal stellen zijn gedrag in de partij tegen Di Matteo toe te lichten. Fred Hemmes verloor die wedstrijd tegen Di Matteo zon der strijd, binnen een half uur met 0—6, 0—6, de toernooi-or- ganisatie besloot toen Hemmes zijn startgeld niet uit te keren en maakte daarna de mening openbaar dat Hemmes vermoe delijk slechts had gespeeld om zijn startgeld te incasseren. Hemmes echter stelde dat hij hevige pijn in zijn rug had, nauwelijks in staat was geweest om te tennissen en het slechts had gedaan om zich niet te hoe ven terugtrekken, een handel wijze die hij als onsportief zag. Verdiensten De overwinning van Gerald Battrick in het heren enkelspel, dat het rijkst met prijzen was gedoteerd, heeft hem met rui me voorsprong bovenaan ge plaatst in de rij van verdieners bij de open tennis kampioen - i Nederland in Hil- Bij de prijswinnaars bezet Betty Stöve, winnares van twee dubbelspelfinales en halve fi- naliste in het damesenkelspel, de zesde positie. Talrijke deel nemers kregen ook startgeld. De nationale kampioen Fred Hemmes bijvoorbeeld ontving 100 dollar. De best betaalde op dat gebied was Evonne Goola gong, die 1000 dollar beurde en als enige niet bij particulieren was ondergebracht maar ineen Hilversums hotel logeerde. De top-11, wat verdienste be treft, van Hilversum zijn: Ge rald Battrick 1065 dollar (onge veer f3750), Ross Case 565 dol lar, Evonne Goolagong 535 dol lar. Jean Claud Barclay 500 dollar, Christina Sandberg 450 dollar, Betty Stöve 400 dollar, Daniel Contet 350 dollar, Jun Kamiwazurni en Ken Fletcher 250 dollar, Colin Dibley 225 dol lar en Trudy Walhof 155 dollar. In de finale van het gemengd dubbelspel was Christina Sandberg lang niet meer het lichtvoetige meis je dat haar eerste finale was be gonnen dat haar partner. Patrice Do- minquez, duidelijk minder kwaliteit had dan haar tegenstander Jean Claude Barclay. De gebrilde Franse accountant, met zijn twee-han dige backhand, speelt het enkelspel goed, het heren dubbel beter, maar het gemengd dubbelspel het best, getuige zijn traditionele overwinnin gen in Parijs met Francoise Durr. In Hilversum had Barclay Betty Stöve aan zijn zijde, die een alles zins nuttige bijdrage leverde in de overwinning van 86. 63. Betty Stöve maakte haar reputatie als sterkste Nederlandse dame in Hil versum waar met twee eerste prijzen dames dubbel en gemengd dubbel en dat was toch niet alleen een resultaat van goede partnerkeu ze. Ook Barcleay werd winnaar in de beide dubbelspelen. Minder allure de finale gis- achterstand. In de eerste reeks be' Angst gonnen beide spelers met twee keer hun opslag te verliezen. Case De kleine Australiër. 19 Jaar oud deed het voor de derde keer, Battrick en voor het eerst echt op tennis-reis niet hij nam daarmee een voor- begon gedeeltelijk uit angst, Battrick sprong van twee punten, die door met diens eigen wapens partij te een vierde service-doorbraak uit- Van de achterlijn werd het groeide tot setwinst met 63. In duel geleverd met langdurige slagen- wisselingen, waarin Battrick, mees ter in de lob en de dropshot, net een tikje beter was dan Ross Case. Het grote verschil tussen het kwa litatief vrijwel vergelijkbare tweetal w:as de grotere ervaring, die de vijf jaar oudere Gerald Battrick bezat. De Engelsman vloeg- geen betere service dan zijn tegenstander, was nauwelijks vaster in de slagen wisselingen, maar doorzag sneller, dan Case wat de tegenstander voor plannen had. Daardoor behoef de Battrick iets minder gehaast loopwerk te verrichten en in lange een zaak die gaat tel- Samen met Betty Stöve (r.) kon Christina Sandberg nog harte lijk lachen na haar overwinning in het damesdubbelspel. Dat was echter de enige zege die de Zioeedse behaalde. de tweede set geconfronteerd met een Finale damesenkelspel: Evonne Goo lagong (Aus) -Christina Sandberg (Zwe) 8—6, 6—3. Finale damesdubbelspelChris tina Sandberg (Zwe)-Betty Stöve (Ned)-Trudy Walhof (Ned)- Katja Ebbinghaus (Wdid) 61, 62. Finale gemengd dubbelspel Betty Stöve-Jean-Claude Barclay len. GERALD BATTRICK meer ervaring Van wat minder allure dan de eindstrijd van de dames was het laatste gevecht in de heren afdeling. Minder allure internationaal gezien, want de krachtmeting van Gerald Battrick en Ross Case steeg nog enkele klassen uit boven het j beste dat het nationale herentennis te biede heeft. Die laatste partij was ook veel boeiender dan de finale van set set met 6-3 en de volgende twee vorig jaar, toen Taylor, Okker nau- imet dezelfde score nadat de con- welïjks meer partij gaf dan Hemmes centratie van de Australiër m het Bzio di Matteo het in het begin begin van de tweede set volledig was van de week in Hilversum had ge- ondermijnd door een wespensteek in daan. Battrick, iets meer ervaren dan 2ijn rechterarm. Ross Case stond te- de nog groeiende Case, won met 6-3 genover de uiterst preciese Jun Ka- 64 97 De meest spectaculaire [miwazunn. die m principe alle bal- part'ij van het weekeinde was zonder len terugsloeg, nauwelijks risico nam twijfel de eindstrijd van het heren en alleen scoorde wanne» Case hem dubbelspel, die winst bracht aan het daartoe in de gelegenheid stelde. Die Franse paar Jean Claude Barclay- speelwijze van de Japanner dwong Daniel Contet. Dank zij hun vernuft Case tot^ vijf slopencte sets (5^ J. weerstonden de Fransen het geweld Ross Case vertelde hij in de derde set echt begon te merken zaterdag oak al een ver moeiende partij te hebben gespeeld. „Toen" zei hij „heb ik wat meer ri sico genomen in mijn slagen ik vaker /raag mij de tweede set bleef het evenwicht be waard tot 44. Battrick serveerde, naar 54 en Case moest toen weer opslagbeurt en tegelijk de 2de set prijsgeven. Opvallend voor de dege lijke speelwijze van Battrick was dat hij zowel in de eerste als in de twee de set slechts een kans nodig had om de reeks uit te maken. De derde set, die op enkele minu ten na een uur vergde, bood de wat moediger Case lang kansen op suc ces. Hij had al snel een spel gewon nen op de, opslag van Battrick en hield zijn eigen service games met allure in handen. Dat beeld veran derde in de achtste game, toen de sterke wapens van Battrick boog- afloop dat I bal en korte bal werden aange vuld door een paar gelukkige slagen via het net. Battrick kwam op 44 en hield daarna, serverend in de oneven spellen, een voorsprong, die Case tot 77 kon wegwerken. In de het net gegaan. Ik 116de game echter kon de bepaald, af of ik niet een be- j niet fortuinlijk spelende kleine Aus- de Australiërs Dibley i vijf aantrekkelijke sets. Cooper Scherp vonne Goolagong trof in Christi- 1Sandberg een tegenstandster, die op het Hilversumse gravel de bal uiterst scherp naar de hoeken kon jagen en met graagte gebruik maak te van haar diepe voorhand. Uit het totaal van kwaliteiten voor een top- tennisser was Evonne Goolagong echter iets rijker voorzien. De Aus tralische, voor de wedstrijd in de bloemen gezet vanwege haar 20ste verjaardag, liep niet alleen evenwijdig aan de achterlijn over de baan, maar vloog van tijd tot tijd ook recht vooruit DOETINCHEM Feijenoord heeft gisteren een oefenwedstrijd tegen de Graafschap in Doetinchem met 5-2 gewonnen. Voor Feijenoord, dat bij de rust al 'n voorsrong van 2-0 had scoorde Matthias Maiwald viermaal. Dick Schneider scoorde eenmaal. De doelpunten van De Graafschap wer den verzorgd door Oosterveld (ex- NEC) en Meyers. FC Den Haag /ADO speelde in Den Haag doelpunt loos gelijk tegen het Engelse Chrystal Palace. Er waren 9000 toeschouwers. Andere uitslagen: Heeswijk (4e klasse amateurs) -FC Den Bosch 0-7 (0-3) Doelpunten van Henk Meesters (4), Wil Uyens (2) en Lambert Kreekels. AZ '6.7—£fharlton Athletic IGB) 8-C. 4Ó00 toeschouwers. Vitesse-As Monaco 4-3 (2-1). Doel punten Van Wijk 17. Melchers (pe nalty), Stovers, 75. Veenstra 4-1, Monaco Goun. Belgith Petit. Er wa ren 5.000 toeschouwers. Wageningen FC Twente 1-2 (1-0). Doelpunten Wageningen Van Oostenbruggen en Wellerdieck (ei gen doel) Twente: Notten. toeschou wers 3500. DEN HAAG De Leidse zwem mer Cees Uittenliout (25) is gekozen in de ploeg voor de vierlandenwed- strijd West-Duitsland, Nederland, Hongarije en Engeland op 21 en 22 augustus in Wald Kraiburg. Uitten- hout komt uit op de 100 meter schoolslag. Boksen Rudi Koopmans, de Ne derlandse amateur bokskampioen in het middengewicht, heeft zich aange meld als lid van de Duitse club Ring- rei uit Mülheim. Koopmans zal daar door uit kumien komen in de Duitse Bundesliga, waarvan zeven boksclubs deel uitmaken. NAC—Sheffield United 0—1 (0—1). Doelpunt van Dearden toeschou- ers: 6500. DFC-Excelsior 1-3 (0-2). Doel punten: DFC Struis (penalty) Ex celsior Kwakkernaat (2) en Libregts Toeschouwers 3000. SVV-Den Bosch 2-3 (1-1). Doel punten SVV: Van der Spek en Poot, Den Bosch Graaumans, Schuurman en Mitic. Toeschouwers: 3000. het begin zo had gespeeld' Het antwoord op de vraaag, die Case stelde na zijn eerste wed strijd tegen Battrick, zal pas in een volgend toernooi komen. Zeker is dat de taaie Battrick in de derde set herhaaldelijk in moeilijkheden was en dikwijls geprikkeld reageerde, op beslissingen van de lijnrechters, de toeschouwers, hij zich nauwelijks er gerde toen het, spel zich nog via door hem vooi*bereidde wegen ontwik- 6—3, 6—3, 6—2) en zijn gele- j kelde. verde inspanningen zaterdag druk- Battrick is in de eerste, noch in tere kans zou hebben gehad, als ik j traliër het niet meer. Op eigen vice moest hij drie wedstrijdpun- ten toestaan. 0—40. Battrick ge bruikte zijn tweede kans om de waarde van de ervaring tegenover vermoedelijk iets groter, maar nog niet gerijpt talent, duidelijk te ma ken. gen Halve finale herenenkelspel: Bat trick (Eng)-Jan Fletcher (Aus) 6—3 63, 63. Case (Aus)Kawimazumi (Jap) 5—7, 3—6, 6—3, 6—3, 6—2. Fi nale Battriok-Case 6—3, 6—4, 97. Herendubbelspel, finale: Jean- Claude Barclay/ Daniel Contet (Fra)-Colin Dibley/ John Coo per (Aus) 75, 36, 75, 46, BUENOS AIRES De Zuidameri- kaanse voetbalbond heeft het verzoek van Ajax ingewilligd om de limiet- datum van 31 oktober voor het spe len van de beide duels om de wereld beker tegen Nacional (Urugay) te laten vervallen. Dit heeft de voorzit ter van de bond. Teofilo Salinas, gis teren in Buenos Aires meegedeeld. Zeilen De eerste race in de strijd om de in de wereld der zeezeilers fel begeerde Admiral's Cup is in grote triomf voor de Britten gi digd. Zij eisten de eerste drie plaatsen op. Achter de drie Britse jachten, waaronder dat van premier Edward Heath, wiens Morning Cloud derde werd, het Amerikaanse jacht Yankee Girl (tweede) en het Australische Sa- lacia (vierde) eindigde het Neder landse jacht Belita VII van Joop Bouman op de zesde plaats. Winnaar van de race werd het Britse jacht Prospect of Whitby. PAPENDAL (ANP) Tijdens de atletiekwedstrijden die zaterdagmid dag op het nationale sportcentrum het net Papendal zijn gehouden, is van tes- gewoonte die' de frele I <»e Helsinki-gangers zoele Zweedse vrijwel nimmer tot de ha- 1°^ re maakte. De driestheid van Goola gong werd soms afgestraft, maar vaker trok zij er profijt van doordat Sandberg volleerkansen moest weg geven, dan wel uiterst scherp moest spelen, met als consequentie uit-bal- len. Bovendien dwong de snellere aanpak van Goolagong, die de bal veel vlugger slaat dan Sandberg. de Zweedse tot veel voetenwerk, dat zijn slopende invloed deed gelden. Aan het eind van de eerste set al, nadat beide speelsters om beurten een voorsprong hadden gehad, afhanke lijk van zon mee en zon tegen. De extra last bleek zeker in de tweede reeks toen Sandberg de scherpte uit haar slagen was kwijtgeraakt. Evon- ne Goolagong won de eerste set na iets meer dan drie kwartier door na een achterstand van 56, 3 games achter elkaar te maken. In de twee de reeks hield Christine Sandberg aantrekkelijke vooruitzichten tot de vierde game, zij stond met 3—1 Daarna echter bleek overdui delijk dat de inspanningen, die zij in het eerste uur had moeten leve- te veel van haar krachten had den gevraagd. Zonder nog één spel prijs te geven, haalde Evonne Goo lagong vijf games achter elkaar, waarna zij opnieuw bloemen in ont vangst kon nemen. Slopend Ross Case en Gerald Bat trick hadden zaterdag totaal vér- schillende tegenstanders te bestrij den gehad in hun halve finales. Bat trick trof Fletcher aan in een ui terst matige vorm. Hij won de eer- terecht gekomen. Van de 21 atletes en atleten, die voor de Europese kam pioenschappen zijn aangewezen, kwamen er slechts enkelen in actie. De meesten gaven er de voorkeur aan rustig hun trainingsschema af te werken. Ook Wilma van den Berg. die net hersteld is van een dijbeenblessure en als test 'n rustige 200 m zou lo pen, kwam niet in actie. De blessure van de Nederlandse kampioene en recordhoudster op de 100 en 200 is genezen maar dokter De Jongste die haar behandeld heeft, wilde nog geen risico nemen. Alleen in de mor genuren had Wilma van den Berg vijfmaal een 100 m gelopen met vliegende start. Alle keren kwam zij uit op een tijd onder de 12 secon den, hetgeen hoop geeft. Zelf is Wilma van den Bei-g matig optimistisch gestemd voor Helsinki. „Ik heb natuurlijk twee weken hele maal niet kunnen trainen en dan raak je uiteraard achterop. Ik zal in Helsinki al erg blij zijn wanneer ik op de 100 en 200 m de finale haal. Alles wat er meer uitkomt is mee genomen". Zwemmen Michel Rousseau heeft tijdens de Franse zwemkam- pioenschappen in Parijs het Europees record 100 meter vrije slag gebracht op 52,7 seconden. Het oude record stond reeds op zijn naam sinds 5 sep tember vorig jaar, toen hij tijdens de Europese titelstrijd in Barcelona tot 52,8 seoonden kwam. Tienkamper Hans Smeman, ook met een blessure kampte, had pech. De Rotterdammer kwam bij het polsstokhoogspringen nogal onge lukkig neer toen zijn polsstok brak. Hij hield er een elleboogblessure aan over. die hem zeker het trai nen op de werpnummers enkele da gen onmogelijk zal maken. Mieke Sterk volbracht haar test op de 100 horden (13.8 sec.) naar volle tevre denheid. Uitslagen De voornaamste uitslagen zijn: Heren 110 m horden: Eerste loop: 1. V. Enkhuizen (AAC) 14.2, 2. Eikmeier (Did.) 14.3. Tweede loop: 1. Eikmeier 14.1, 2. Nusse (AAC) 14.9. 200 m: 800 Ger- Schutze (W.-Dld.) 1.52.4, rits (Metro) 1.52.9. 3000 m: 1. French (Can.) 8.14.6. 2. Vos iNur- mi) 8.24.2, 3. Tiebosch (Metro) 8.27.0. Discus: 1. Wippermann (W.-Dld.) 61.34 m, 2. Kriatkow (PAC) 45,22. Dames: 100 m horden: 1. Sterk (ADA) 13.8. 800 m: 1. Boxem (Fortis) 2.09.4, 2. De Graal (GAC) 2.09.7. Hoog: 1. Bouma (Atmodesi 1.73 m, 2. V. d. Raadt (Holland H) 1.70 m. Geen nieuw soort trainings pak maar een japon met split is het 'tenue' waarin Els van Noor- duyn (links) gaat gehuld. De na tionale recordhoudster kogelsto ten deed niet mee aan de testwed- strijden op Papendal maar nam ivel even met vijjkampster Mieke Sterk de 'fijne kneepjes van het kogelvak' door.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 6