Oude 'Ome Jan' sloeg om Zomerfeest in Wassenaar agenda Reddingsbrigade Wassenaar 40 jaar Nieuwe kleedlokalen Wassenaar voor s. v. Boschgeest bezorgd over het onderwijs PAGINA 1 LETOSCH DAOBIAD MAANDAG S AUGUSTUS 1978 WASSENAAR Strandgacten en i genodigden zagen zaterdagmiddag op de Wassenaarse Slag een reddings actie anno 1931 van de thans veer tig jaar bestaande Wassenaarse Red dingsbrigade: mannen in ouderwetse badkostuums roeiden met de Ome Jan een oude vlet. naar een drenkelingen sloegen om. Na dit niet in het draaiboek opgenomen voorval kwam de Moby Dick in actie, de moderne snelle rubberboot die de WRB indertijd heait gekregen van mr. Klaasesz, commissaris 'der Koningin in Zuid-Holland. De jubileumshow van de reddings brigade had een sportief begin, 's Morgens startten 2000 deelnemers aan een strandloop. 's Middags was er een demonstratie van de brigade die veertig jaar geleden werd opge richt door de toenmalige burgemees ter Wiegman, nadat op een onge lukszondag drie badgasten aan de Wassenaarse Slag waren verdronken. Behalve de stunt met de Ome Jan werd er een redding uitgevoerd in samenwerking met de Wassenaarse politie, die assisteerde met haar Landrover. Daarna volgde een de monstratie met een grotere rubber boot, een ..callagari" van de RFD uit Sassenheim. Het meest spectaculaire onderdeel van het programma was de redding waarbij een Neptune en een Augusta Bell helikopter van de marine lucht vaartdienst in actie kwamen. Ook werden een whipper-toestel en de Bernhard v. Leer van de KNZHRM f-J ingeschakeld. Zwemtocht De demonstratie eindigde met een presentatie van materieel en beman ningen van de boten. In verband metde sterke wind moest 'n demon stratie van duikvereniging Calypso vervallen. Ook de zwemprestatie- tocht die 's avonds zou worden gehouden ging niet door. Deze tocht is nu verplaatst van zaterdag - 14 augustus, eveneens om 7 uur 's avonds. (Foto's Holvast) fx*. WASSENAAR „De Jubileumcom missie en het bestuur van de Sport vereniging Wassenaar hebben zich bji het voorbereiden van het 40-Ja- rig bestaan van de vereniging niet willen beperken tot het organiseren van 'n aantal feestelijkheden, maar ook geprobeerd bij deze gelegenheid iets tastbaars tot stand te brengen waarvan de gehele vereniging zou kunnen profiteren," aldus de heer G. Beek. voorzitter van de Jubileum commissie zaterdagmiddag bij de opening van de feestelijkheden voor het achtste lustrum. Dankzij de medewerking van ve len is dat gelukt. In de afgelopen ïafeiT WASSENAAR Aan het eind van deze week (donderdag, vrijdag en zaterdag i organiseert de Wasse naarse oranjevereniging Koningin Wilhelmina het traditionele zomer feest. Die drie dagen zal er behalve kermis op het terrein aan de Dr. Mansveltkade een gevarieerd pro gramma zijn met diverse wedstrijden voor Jong en oud. Donderdagmorgen half tien begin nen op het terrein aan de Berkhei- straat kinderspelen: steprace, skip- py-balrace, wasknijperrace, ruiter te paard en stoelendans. Om half 11 volgt het kuipjesteken voor jongens en meisjes van 13 en 14 jaar. 's Mid dags 2 uur is er in de Starrenburg- laan op het asfalt een tekenwed strijd voor de Jeugd van 6 tot en met 12 Jaar. 's Avonds 7 uur tenslotte, weer aan de Berkheistraat is er kuip jesteken voor ouderen. De vrijdagmorgen is gereserveerd voor ringrijderijen op het Burcht- plein, zowel „onder het zadel" als met rijtuigen. Voor de bejaarden wordt vrijdag middag 2 uur in het Sophiekehuis de traditionele klaverjas- en pandoer wedstrijd gehouden, terwijl de Jeugd zich tegelijkertijd vermaakt met boegsprietlopen en een watertoernooi in de Zijlwatering bij de Van Dui venvoordelaan. 's Avonds 7 uur is er in de Berk heistraat nogmaals ringsteken te paard, maar dan door een loopsluis. Zaterdagmorgen half 8 gaan in de Zijlwatering ter hoogte van de Van Groeneveltlaan de hengels in het wa ter voor een viswedstrijd voor Jong en oud. Om half 10 is er in 't sport- fondsenbad (buitenbad) een roeiwed- strijd in rubberkano's. KON. ZILVER W. v.d. BRINK Een geheel nieuw onderdeel van het feestprogramma zijn de nationa le skelterraces, die zaterdagmiddag half 2 beginnen op het parkeer terrein van het sportveldencomplex aan de Dr. Mansveltkade. Aan de or ganisatie van deze wedstrijden wer ken mee de kaartclub Randstad en de Nederlandse kartsportraad. Er wordt geraden in vier klassen: natio naal-. A, nationaal B, 125 cc en se nioren. 's Avonds half acht start op drie plaatsen in het dorp een stertocht van muziekkorpsen: Excelsior, drum band Irene en de showdrumband „St. Caecilia" uit Voorburg. De drie korpsen komen tezamen bij het ker misterrein aan de Dr. Mansveltkade, waar tot 1 uur 's nachts het feest doorgaat. Okker wint in Quebec QUEBEC Tom Okker heeft gis teravond de finale heren enkelspel van 't internationale proftoernooi in Quebec gewonnen. De Nederlander versloeg in de finale de Australiër Rod Laver in vier sets 63, 7—6, 67, 6—1. Het was de tweede achtereenvol gende overwinning van Okker in de strijd om het wereldkampioenschap voor profs, dat in twintig toernooien wordt verwerkt. Ruim een week ge leden won Okker ook het tiende toer nooi, dat in Louisville werd gespeeld. De overwinning leverde hem toen evenals nu een bedrag van 10.000 dollar op. Okker kwam aan de lei ding in het klassement. Hij heeft 45 punten. Newcombe heeft 44 punten, Laver 43. Met zijn Amerikaanse partner Marty Riessen plaatste Ok ker zich ook voor de finale heren dubbelspel Okker en Riessen (winst op Rosewall/Stolle 6—3, 7—6)—ko men uit tegen Laver en Emerson (Aus) die de Amerikanen Lutz en Pasarell versloegen 76, 63. Wassenaar komt tegen RCH net tekort: 3-2 WASSENAAR in de strijd om het kampioenschap van de tweede klasse van de baseball-competitie heeft Wassenaar 'n steek laten val len. Het als tweede geplaatste RCH toonde zich in een spannend duel de sterkste en zegevierde met 2-3. In een 2'2 uur durende strjjd ga ven beide teams elkaar geen meter. Pitcher Remmerswaal gooide, even als zijn collega, een briljante partij. Beide werpers kwamen tot de fan tastische werpcijfers xvan 17 x 3 slag. 2x vier wijd en vijf honkslagen te gen. RCH kwam in de tweede innings verrassend op 0-2 via honkslagen en goed honklopen. Even later werd het zelfs 0-3 door een perfect „squeeze- play". Het antwoord op dit onstui mige begin kwam twee innings la ter. Wassenaar profiteerde van aar zelend veldwerk van RCH en liep in tot 2-3. De rest van de wedstrijd werd gespeeld door de beide werpers. Bijna was Wassenaar nog gelijk ge komen, maar een verre slag van Cor Pot kwam tegen het hek en le verde dus net geen homerun op. Stand: RCH 15-24, Wassenaar 14- 22, DSS 12-20, Laakwartier 15-15, Lijnden 14-13, Volewijkers 14-12,, TYBB 14-12, Spartaan 13-10, Onze Gezellenl4-6, Rooswijk 13-14. RCL speelt SMS naar nederlaag LEIDERDORP De eerste te genstander van RCL in het neder- laagtoernooi om de zilveren Sleutels SMS uit Nieuw Vennep zal zeker niet voor deze trofee in aanmerking komen. De Nieuwvennepse gasten verloren met 5-2. SMS begon goed want na een kwartier scoorde Schaafsma het eer ste doelpunt (0-1). Maar RCL had slechts vijf minuten nodig om deze voorsprong ongedaan te maken. Fer ry Haver zorgde voor deze gelijkma ker. Een handsbal van een van de SMS-verdedigers bezorgde De Wit een strafschop, maar deze werd door doelman Buis gestopt. Toch nam Ra cing in de 25ste minuut de leiding toen doelman Buis een inzet van Ha ver verkeerd verwerkte (2-1De ruststand werd 3-1 door Wally Ha- I ver. De reserve doelman van SMS I Blaay verging het niet veel beter dan J zijn. collega want na twee minuten j moest hij al naar het net toen Bas j J Ederveen een aanval naar behoren j afrondde (4-1). Deze speler bracht de stand op 5-1. SMS bleef echter i goed partij geven en Schaafsma maakte er kort voor het einde 5-2 Burgerlijke Stand van Leiden LEIDEN Geboren: Johanna C. W., cl. v. P. H. van Amsterdam en J. W. Blom: Johannes H B., z. v. P. B M. Luykx en E. J. Bos; Marcel P. W. z. v P. C. Jansen en P. M. van Gijls- wijk; Remco, z. v. P. van de Meeberg en G. E. de Vrind; Gerardina J. W., d. v. C. M. van Abswoude en P G. van Maren; Monique W. C., d. v. G. J. A. Juffermans en T. J. M. Zonderop; Jo hanna K., d. v. A. van Schoonder- woerd den Bezemer en J. W. A. Ver- horlk; Guido J. E., z. v. W. A. Sirach en D. van Duijn; Esther B„ d. v C. J. G. Kromhout en W. A. M. van Wierin- gen; Monica C. J., d. v. A. A. C. van Rijn en C. G. van Es; Yurlan J. P.. z. v. A. H. J. Martin en M. van Hal; Wilhelmina G., d. v. J. A. M. van Mil en A. J. G. Oudshoorn: Johanna M d. v. A. M. Stolwijk en J. Leune. Overleden: A. T. de Ruijter (78)man; D Muijzers (58) man, A. A. van Boes- schoten (81) weduwe van G. J van der Ham; P. L. P. van Rol jen (63) man. Oude badhuis v.d. Werf straat wordt garage LEIDEN Het oude en onderhand behoorlijk door de jeugd vernielde badhuis aan de Van der Werfstraat 35 zal als de gemeenteraad daar mee akkoord gaat een garage an nex showroom worden, voor wat de benedenverdieping betreft. De boven verdieping zal geschikt worden ge maakt voor kamerbewonig. Het bad huis zal worden verhuurd aan de heer F. G. van Tongeren en aan hem worden verkocht bij de feitelijke oplevering, aldus een voorstel van B. en W. dat nu naar de commissie van openbare werken is. Auto omver gereden LEIDEN Een 44-Jarige KatwiJ- ker botste gisteravond op de Heren singel met zijn auto tegen de achter zijde van een door een 34-Jarige Let denaar bestuurde wagen die links af de Herenpoortsbrug op wilde rijden en voorgesorteerd stond om een uit tegenovergestelde richting naderende bromfietser vrije doorgang te verle nen. De kracht van de botsing was zo hevig dat de auto van de Leide- naar ondersteboven werd geworpen. De Katwijkse automobilist kreeg als gevolg van dit ongeluk inwendig borstletsel, de Leidenaar een hersen schudding. De bromfietser werd wel door de omvergereden auto geraakt maar hij kreeg geen letsel. De twee gewonde automobilisten zijn door de EHD naar het Academisch Zieken huis overgebracht. maanden kon 'n nieuw- gebouw met 12 kleedgelegenheden, dat als 't wa re één geheel vormt met de be. staande kantine, gebouwd worden. Zaterdagmiddag opende wethouder mevrouw A. J. Ie Coultre-Foest deze nieuwe kleedgelegenheden officieel,! nadat de heer Beek en voorzitter B Hoefakker van de Jubilerende ver eniging inleidende woorden hadden gesproken. Mevrouw Le Coultre sprak waarderende woorden voor j deze activiteiten van de vereniging. Zij maakte ook gewag van een nieuw 6-Jarenplan voor de verbete-1 ring van de terreinen van de S. V. Wassenaar tot een totaalbedrag van f 150.000. De genodigden bezichtigden daar na de nieuwe accomodatie. Om 4 uur begon een druk bezochte recep tie, waarop o.m. minister Geertsema en burgemeester Staab hun geluk wensen kwamen aanbieden, 's A- vonds was er een gezellige feesta vond in de kantine en de aange- 1 bouwde feesttent, met muziek door 1 het trio van Geert Philip. Oude glorie Zondagmorgen trok de voetbalwed- strijd tussen de elftallen van Was senaar en Blauw Zwart veel kijkers, In 1952 stonden beide clubs tegen over elkaar, toen het ging om een 1 plaats in de tweede klasse. Men was J erin geslaagd een groot deel van de- L ze oude voetbalglorie weer op de™ been te brengen en dat leverde een vermakelijke wedstrijd op, die met 3-1 door oud Blauw Zwart gewon nen werd. Het was Piet van Rhijn, die alle drie de doelpunten voor de gasten voor zijn rekening wam. j Vervolgens was er een wedstrijd j tussen het eerste team van Wasse naar en een Haags elftal, welke opt- moeting door de Haagse bezoeJfet» met 6-2 werd gewonnen. Tien Basken veroordeeld Het militaire tribunaal in Burgos heeft gisteren tien Baskische nationalis ten veroordeeld tot gevangenisstraf fen tussen 21 jaar en 6 maanden. Vijf van de veroordeelden zijn vrou wen. De rechtbank veroordeelde vijf Basken tot 15 Jaar wegens „poging tot verraad". De andere vijf kregen lichtere straffen wegens „medeplich tigheid aan verraad". Een van de verdachten zal behalve 15 Jaar we- jgens verraad ook nog zes jaar ge vangenis wegens „verijdeld ter- I rorisme" moeten uitzitten. LEIDEN De chef van de afde ling interne controle fen statistiek van de Gemeentelijke Sociale Dienst de heer W. van den Brink, ontving vanmorgen uit handen van burge meester Vis de zilveren ere-medail- le, verbonden aan de Orde van Oran- Je-Nassau. Per 1 augustus was de heer Van den Brink veertig Jaar in dienst van de Gemeentelijke Sociale Dienst. Het feest, werd vanmorgen gevierd in het dienstgebouw aan de Steenschuur. omdat 1 augustus op zondag viel. Buiten zijn dagelijkse werk bij de Sociale Dienst is de heer Van den Brink al meer dan 25 Jaar organist van de Gereformeerde Zui- derkerk in Leiden. Verkeerslicht v.d. Meulenlaan in de raad WASSENAAR De gemeenteraad van Wassenaar komt vanavond om half acht in een extra vergadering bijeen om te beslissen over een kre diet van een ton voor het aanbrengen van verkeerslichten op het kruispunt Rijksstraatweg Van der Meulenlaan. In de afgelopen week is besloten zolang een rijdend verkeerslicht te gebruiken om het veilig oversteken van en naar het buurtschap Kerke- hout in de spitsuren mogelijk te ma ken. Deze maatregel werd genomen, toen bekend werd dat de aanleg van een Baileybrug over de Rijksstraat weg niet zo spoedig kan worden ver wezenlijkt als aanvankelijk werd aan genomen. Na het gereedkomen van de Bai leybrug zal de verkeerslichtinstalla tie indien mogelijk worden overge bracht naar het kruispunt Rijks straatweg/ Houtlaan bij het dieren park. Basketbal Het Nederlandse I meisjesteam heeft op de eerste dag j van het toernooi om het Europees j kampioenshcap basketbal verloren j j van het organiserende land Yoego- j Slavie. De uitslag was 8440. i LEIDEN Op het Schutters- j veld stond het vandaag zwart van de woonwagens. In totaal zijn er in het afgelopen weekeinde onge- veer twintig van deze wagens neergestreken. De woonwagenbe woners hebben de politie echter beloofd vandaag weer te zullen vertrekken. Houden zij zich niet aan deze belofte dan zal de poli tie verbaliserend optreden en de woonwagens door de brandweer laten weg slepen. VOORSCHOTEN De wijkraad 1 van Boschgeest, de zuidelijkste wijk van Voorschoten, is ernstig veront- j rust over het openbaar onderwijs ter plaatse. Het feit dat Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland geweigerd hebben de gemeente Voorschoten toe j te staan een noodlokaal te huren, j waardoor les zal moeten worden ge- geven in het zaaltje van de Moeder Godskerk aan de leerlingen van de I basisschool, doet de vrees ontstaan of de thans voor de leerlingen van het eerste schooljaar geboden gele genheid tot het volgen van openbaar onderwijs wel tot leerlingen van de eerste drie leerjaren zal kunen wor den uitgebouwd. De wijkraad heeft besloten hierover een brief te sturen aan Gedeputeerde Staten. Het stemt tot voldoening, aldus de wijkraad, dat thans de leerlingen van het eerste schooljaar in Boschgeest onderwijs zullen kunnen gaan vol gen, al wordt de vreugde getemperd Parkeermeters vernield LEIDEN In het afgelopen week einde zijn drieëndertig in de omge ving van de Mare geplaatste parkeer meters vernield. De vernielingen wer den vanochtend ontdekt door een, parkeercontroleur. Van enkele metenj bleken de uurwerken te zijn wegge haald. Van de daders ontbreekt tot nog toe elk spoor. door het feit dat deze kinderen tot oktober-november nog naai- de Park school bij het raadhuis zullen moe ten. Eerder is het zaaltje van de Moeder Godskerk niet beschikbaar. Uit de debatten tijdens de gemeen teraadsvergaderingen heeft de wijk raad geleerd dat de stichting van een definitieve openbare lagere school in Boschgeest nog wel een aantal jaren op zich zal laten wach ten. De wijkraad heeft mevrouw A. Bijlsma, Douw van der Kraplaan 43 (tel. 5273) bereid gevonden een haai en brengdienst te organiseren voor de tijd dat de kinderen nog naar de Parkschool moeten. Belangstellende ouders kunnen met haar contact op nemen. De wijk Boschgeest heeft slechts één permanent schoolgebouw, de r.k. Willibrordsohool en heeft verder houten noodgebouwen voor openbaar en bijzonder kleuteronderwijs. Maandag Kreatief Sentrum (Breestraat 66 Café-bar 10 uur voorm. - 1 uur nam Luxortheater Jeugdvakantlebezighe- den Film "De ontbrekende noot" 10 uur voorm. Dinsdag lentrum (Breestraat 66) open stafvergadering. Jam-session, pro- jektgroepen zeefdruk. wandkleden,] beeldende expressie 8 uur nam. Zijlsingel 2 Evangeliecentrum Spr, evang. Verkuil 8 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (T. kamerbewoners en alleenstaanden) 9- 12 uur nam. Boommarkt 12 Sociëteit gehandicap ten 2 uur nam. Diamantplein 27Gespreksavond Ba- ha'i gemeenschap 8.15 uur nam. Jeugdhuis (Breestraat 19) Spreek uur Chr. Emigratiecentrale 7-8 uur n» middag. Woensdag Kreatief Sentrum (Breestraat 66) Café-bar 10 uur voorm. 1 uuj nam sociëteit voor homosexuele Jon geren 8 uur nam., kinderen speler iet klei 2 uur nam. Breestraat 19. Sociëteit Twentwd poor kamerbewoners en alleenstaan den) 9-12 uur nam. Oegstgeest (Laan v. Oud Poelgeeet) Informatie-avond Baha'i 8 uur nam. Stadhuis. Spreekuur sociale raadi- Oegstgeest (Taberna Julianalaan 1). Volle evangeliegemeente Rijnland 8 1 Levendaal 1. Voorlichting social# wetgeving 5-7 uur nam. Luxortheater. JeugdvakantiebaV- heden Film "De ontbrekende noot 1' Arrestaties De Indonesische vei ligheidsdienst heeft 25 communis ten gearresteerd en belangrijke do cumenten, die werden omschreven, als „oorlogsplannen" van de verbo den communistische partij in beslag genomen in Soerabaja, aldus bericht te het officiële persbureau Antara. Aanslag in Rio Een groep Braziliaanse terroristen van onge veer 12 personen onder leiding van twee blonde vrouwen heeft zaterdag in de wijk Copacabana van Rio de Janeiro een vrachtwagen van de politie in brand gestoken. De groep vluchtte met een groot aantal wa- pens van de politie na een agent te hebben verwond die probeerde zich te verzetten. Moskou contra C'aatro Volgens bericht in het Londense zondagsblad de Observer zou de regering van de Sowjet Unie graag zien dat Fidel Castro als premier van Cu ba vervangen zou worden door Car los Rafael Rodriguez. Castro zou wei eerste secretaris van de Cubaanse communistische partij blijven en op perbevelhebber van de strijd krachten. Donderdag Kreatief Sentrum (Breestraat Café-bar 10 uur voorm. 1 uur nam., rommelmarkt 7-9.30 nam., volleyballen 8 uur nam. Boommarkt 12. Sociëteit voor g»" bandicapten 7.30 nam. Den Burcht. Jeugdvakantlebezighe- den Hocus Pocus plus Lassie en da Rover 2 uur nam. t Vrijdag Kreatief Sentrum (Breestraat 66) Café-bar 10 uur voorm. 2 uur nam. cine-club en sociëteit gastarbeiders. 8 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwei (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 912 uur nam. Koningskerk: Ruilclub 7.3010 uu. Za terdag Kreatief Sentrum (Breestraat 66 Café-bar 10 uur voorm. - 2 uur nam Popgroep "Sandy Coast" 8.30 uur nani Breestraat 19 Sociëteit Twenty (voor kamerbewoners en alleenstaaif den) 912 uur nam. Oegstgeest. (Het Witte Huis)Schaaf sociëteit Palamedes 25.30 uur nasi Doopsgezinde Kerfk (Adventkertj Bijbelstudie 10 uur voorm., prediw" d6. J. J. Contant 11 uur voorm. Rele Apotheekdienst De avond-, nacht- en zondagsdli wordt waargenomen door de Zuil- apotheek. Lammenschansweg 7 Leid' en de Oegstgeester Apotheek, Wilhf minapark 8.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2