W^/ater te doen is Arsenicum in Duits water irilaagse agenda ONDERGANG OM MIDDERNACHT MISS PEACH Lockheed voorlopig gered PEKING WENST VREEDZAME SAMENLEVING MET ANDEREN SOEDAN BREEKT MET MOSKOU EN BULGARIJE Illegaal gestort op vuilnisbelten - MAANDAG 2 AUGUSTUS 1971 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 11 Leidse ^bioscopen 'aniera** „Junglebook", a.l. da t end 2 en 4.15. Dag. 7 en 9.15; heroes 14 rstel. 11.30 ui n vrouwen", „Het slot der 2.30 Kel- nacht- .Belle Star". 14 Jr. Dag 2.30 8 1U zond ook 4.30 vrij en zat nacht- rdl b'rstelllng 11.30 uur: „DJango", 18 Studio: „Sjors en Sjimmie en de n verring", a.l. dag (beh zond) 10.30 S ,r dag 2.30 7 9.15 (en zond ook 4.45) rja amen uit, samen thuis", a.l. Trianon: ,,Een haar in mijn soep Ir dag 2.30 7 9.15 zond 2.15, 4.30, 9.15 uur. Tentoonstellingen t Hoek Ie bij de Pomp (Warmond) ito-expositie Nic. Korenhof t.e.m. 6 Lelden. Werkdagen van i.-5 uur nam., zaterdag, Slonken" feestdagen 1-5 uur nam. b.ejn- 30 september). De Lakenhal: Dag. 10-4 uur. eondag Ml 4 jteenstraatl)Dag. 10-5 uur Zond 5 uur nam. led. Legermuseum: Geopend maa n met vrijdag 9 uur voor l„ zond- en feestdagen 1-5 Walenkamp (Nleuwsteeg ko i 11): Grafiek dl (alerle van der Vlist (Botermarkt Leden Haagse Kunstkring expose- nstn schilderiji - Bezoekuren ziekenhuizen le kl. 11—12 2e kl. en 3e .920 uur, klnder- 3.15—14 i 'deling 13.15—14 .45—19.30 uur 18.4519.30 igelljks 16-15, aamafdeling 16-16 ir; kinderafdeling behalve dinsdags donderdags dan van 18—11 veede klasse: Dag. 11.3012 u. en 18.45—19.30 uur. idegeest dinsdag en vrijdag 13-14.3 nt-\r< rl'j rro 1 11 O PT1 11 IS 1111T* 13.30—14.30 i •20 uur. klasse 3 dag. behalve dins- ."Tae pan 1919.46, dln. van 1314 u, k I en zon. tevens vaD 14.30—15.30 u inlek kindergeneeskunde (zaal 22, 23 lag. 10.30—11.30. 14.30— -19 uur. overige bezoe- tot vrij. 18.16—19 uur. it. en zod 14.30—16.30 bezoekers maandag 2 19 uur, zat. en zon. 1' aal 51 babijzaal) alleen 10.30 uur, kim jorheelkun 25 nsdag 18.1619 uu: lag 13—14 i.30—16.30 iur, Gynaecologie en voor zwangeren: 5-12,30 uur en van 16—20 uur Voor de baby's de Op dinsdag ts er geen bezoek. Prae- ""-enafdellng (alleen v. ouders) ma lond., en vrljd. van 18.30—18.45 a. en zo. vaD 15—15.16 uur. 4.30—15.30 uui klnderzaal keel- AANDAG jKurzaal, 20.15 uur: Roemeense volks- II ansgroep Asemblult Tlneretului. lENSDAG Kurzaal, 20.15 uur: Bulgaarse volke ngroep Iskra. Asperges „ala Milanese" i Asperges zijn zo fijn dat wij er niet teveel mee moeten wil len doen. Hier volgt een simpel, maar wat smaak betreft, geraf fineerd gerecht. In Italië neemt men er groene asperges voor die een heel enkele keer ook hier ,wel te krijgen zijn, maar met de Hollandse gaat het natuurlijk °ok, Schil de asperges heel dun af en verwijder de harde onder einden. Breng water aan de kook In een grote pan, voeg zout toe en leg de asperges er in. Voeg 1 theelepel suiker op 500 gr asper ges toe. Laat dit niet weg, het :'s heel belangrijk voor de fijne smaak van dit gerecht. De as perges zullen in ongeveer 20 mi nuten gaar zijn, gerekend van- af het moment dat het water weer aan de kook komt. Laat ze uitlekken en leg ze op een Warme schaal. Bestrooi ze met geraspte Parmezaanse kaas en 'Öet er daarna gesmolten boter over, die net begint heel licht bruin te worden. Geef er ge kookte krielaardappeltjes bij, opgeschud met fijngehakte pe terselie. WINA BORN ONS DAGELIJKS VERVOLG VERHAAL ALISTAIR MACLEAN en haar pupillen 20 Een stilte. Toen: „Ik kan Je horen, Carolien. Ga je gang". „Ik heb hen gevonden". Ik haalde diep adem. „We zullen hen vannacht •aan boord brengen". „Waar ben je geweest, Carolien?" „Ik ging aan boord. De oorspronke lijke bemanning is verdwenen. Er is een nieuwe bemanning. Lang niet zo groot!" „Heb Je de plaats van Betty en Do rothy vastgesteld?" Ondanks het feit dat wij vervormers op onze mi crofoons hadden waardoor afluiste ren onmogelijk was, had oom Ar thur er altijd op gestaan dat wij in een soort codetaal spraken en schuilnamen gebruikten. Meisjesna men in plaats van achternamen, met corresponderende initialen. Een vervelend stokpaardje, waar wij de hand aan moesten houden. Hij was Annabella, ik was Carolientje, Ba ker heette Betty, Delmont Dorothy en Hunslett: Harriet. Het leek op een serie codenamen voor orkanen. „Ik heb hen gevonden". Ik haalde diep adem. „Wij zullen hen niet weerzien, Annabella". „Wij zullen hen niet weerzien herhaalde hij werktuiglijk. Het bleef zo lang stil dat ik begon te denken dat hij niet meer in de ether was. Toen was hij er weer, met een vreemde, afwezige klank in zijn stem: „Ik heb je ervoor ge waarschuwd. Carolien". „Ja, Annabella, Je hebt me ervoor gewaarschuwd". „En het schip?" „Weg". „Waarheen?" „Weet ik niet. Vertrokken. Noorde lijke richting, vermoed ik. „Noord.vermoed je?" Oom Ar thur vermeed het altijd heftig te worden. Toen hij verder sprak, was hij kalm en onpersoonlijk als altijd, maar dat hij zó zijn eigen veilig heidsregels had kunnen vergeten, bewees hoe woedend "hij was: „Noordelijk waar? IJsland? Een Noorse fjord? Om lading over te brengen, ergens op de Atlantische Oceaan of de Noordelijke IJszee? En jij verloor hem uit het oog. Na al de tijd, de moeite, de onkosten, het spebrwerkJe raakte hem kwijt Over het speurwerk had hij gevoe gelijk kunnen zwijgen; dat had ik alleen opgeknapt. >,En Betty and Dorothy?" Ik kon horen dat hij zich zelf weer m bedwang had. „Ja, Annabella, ik verloor hem uit het oog". Ik voelde de woede in mij opwellen. „En ik heb nog iets ergers je, als je wilt luiste- HONGKONG (Reuter. AP) Vol gens de commandant van de strijd krachten van communistisch-China wil China normale betrekkingen met alle landen op basis van vreedzame samenleving. De 44-jarige generaal Hoeang Hoen-tsjeng was de eerste Chinese leider, die dit zo duidelijk verklaarde. De generaal zei zaterdag bij de viering van het 44-jarig be staan van het Chinese leger, dat zijn land nooit als eerste een ander land zou aanvallen. Hij kritiseerde Ame rika en de Sowjet-Unie, omdat deze landen door hun machtspolitiek pro beren de wereld te overheersen. Met de Verenigde Staten zijn goede be trekkingen mogelijk als dit land al zijn troepen terugtrekt uit Azië. Zaterdag is de Australische minis ter van Buitenlandse Zaken Leslie Bury door premier McMahon ont slagen. Algemeen wordt aangenomen, dat dit geschied is omdat de premier het niet eens was met de scherpe kritiek, die de minister heeft geuit op Nixons voorgenomen reis naar China. Bury had Nixon en Tsjoe En- lai „amateurs" genoemd. De 60-jarige minister van Justitie Nigel Bowen is Bury's opvolger. „Ik luister!" Ik vertelde hem de rest en aan het einde van mijn verslag zei hij: „Ik begrijp het. Je bent het schip kwijt. Je bent Betty en Dorothy kwijt. En nu is het zover dat onze vrienden van je afweten. Het belangrijkste element van onze missie is naar de maan en alles wat er misschien ooit bruikbaar en doelmatig aan Jou is geweest, heb je hiermee verknoeid". Hij zweeg een ogenblik. Toen: „Ik verwacht je vanavond om negen uur bij mij. Zeg Harriet dat hij de boot naar zijn basis terugbrengt". „Zeker, meneer!" (Laat hem naar de duivel lopen met zijn Annabel la.) „Ik had zoiets verwacht. Ik ben een mislukking. Ik heb uw vertrou wen beschaamd. En nu krijg ik de zak". „Negen uur vanavond, Carolien. Ik verwacht je". „Dan kun je lang wachten, Anna bella I" „Wat bedoel je daarmee?" Als Oom Arthur op dat ogenblik een lage, honingzoet dreigende stem had be zeten, zou hij die woorden daarmee hebben uitgesproken. Maar die stem had hij niet, zijn stem wa6 vlak en eentonig, maar er lag meer dreigen de autoriteit in dan in welke to- neelstem ook die ooit over het voet licht was gekomen. „Er gaan hier geen vliegtuigen van daan, Annabella. De veerboot komt pas over vier dagen. De barometer gaat hard achteruit en ik wil onze boot geen risico laten lopen door naar het vasteland te koersen. Ik ben bang dat ik hier voor het ogenblik vast zit". „Wie denkt u dat u voor zich heeft, meneer?" Nu werd hij kwaad. „Je gaat vanmorgen nog aan land. Om twaalf uur word je door een heli kopter aan boord genomen. Om ne gen uur precies verwacht ik je op kantoor. Zorg dat je er bent". Nou, dat was dan dat. Nog één keer proberen. „Kun je vierentwintig uur uitstel geven. Annabella?" „Kom, je bent belachelijk. Je ver knoeit mijn tijd. Bonjour". „Ik vraag het u dringend". „Ik dacht dat je meer gezond ver stand had. Tot ziens". „Bonjour. Misschien zien we elkaar nog eens terug. Waarschijnlijk niet. Adieu!" Ik zette het toestel af, stak een si garet op en wachtte. Een halve mi nuut later kwam de oproep. Ik wachtte nog een halve minuut en zette het toestel aan. Ik was heel kalm. De teerling was geworpen en het kon mij niets schelen. „Carolien? Ben je daar, Carolien?" Je zou er een eed op hebben ge daan dat er iets van opwinding in zijn stem te bespeuren was. Dat was iets om aantekening maken. PANDA EN DE MEESTER-BANGER1K 51111. Freddie ging bijna van z'n stokje, toen hij de ho ge rekening zag van vlucht-controleur Goedhoog. Maar op het laatste moment herinnerde hij zich dat hij een flink iemand ivas geworden, en daarom besloot hij dat hij beter kon gaan huilen. „Ik zie dat ge even niet in staat zijt om zaken te doen", sprak de heer Goedhoog, terwijl hij het geldkoffertje uit Fred die's hand pakte en hem de nota gaf. „Sta me daarom toe, dat ik dit even zelf afhandel. Heb dank voor deze prompte betaling." Toen werd hij opgeschrikt door een opgewonden kreet van Panda. „Daar zijn die twee monsters van de Saturnus-maan" riep die. „Met uw ruimtepak! Hoe komen die hier op aarde?" „Een eheen interessante vraag, baaske", mompelde de ruimtevaart-deskundige ongerust. Maar Panda luisterde niet naar hem. Hij had een vermoeden gekregen en daarom keek hij nu de filmstudio in. Daar wae het landschap van de maan van Saturnus. DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK 2110. De voorbeelden van Bram over de vreemde gebeurtenis sen in het stadje waren nog niet uitgeput. Het werd steeds erger, steeds brutaler en telkens werd er alleen maar een flits gezien, een blinkende lijn, die zo snel verdwenen was, dat niemand precies kon onderscheiden wet het nu eigenlijk ivas geweest. Een juwelierszaak, bijvoorbeeldnou, daar waren ze toch wel voorzichtig gewordenals er iets van goud werd verkocht. Maar het stond ook in de krant, dat iemand een armband kocht bij een juwelier en eventjes hield de verkoper de armband hoog om de glans te laten beioonderen en floeps, weg!" „Maar dat had die klant natuurlijk gedaan", zei Karo. „Dacht die juwelier ook, maar het was een mevrouw en ze liet haar tasje leeg zien en de politie er er bij geweest, maar niets werd gevonden", zei Bram. „Het is iverkelijk een groot raadsel, jongens, en er moet een oplossing voor gevonden worden". „Laat dat maar aan ons over", zei Karo met schitterende ogen. CAIRO (Reuter) De regering heeft zondag besloten haai' ambassadeurs uit de Sowjet-Unie en Bulgarije terug te roepen, zo bericht het persbureau voor het Midden- Oosten uit Chartoem. De Sowjet- Unie en andere communistische lan den hebben de laatste dagen scherpe kritiek geleverd op de „bloedige ter reur" tegen de communisten in Soe dan na de mislukte staatsgreep. DUSSEXDORF (DPA, Reuter) De eerste schadelijke gevolgen van de 3.360 ton arsenicumhoudend af val, die illegaal op vuilnisbelten in West-Duitsland zijn gestort, zijn het afgelopen weekend gebleken. Het af val, die in een verlaten mijn gestort had moeten worden, maar na het uitblijven van een vergunning daar voor op verschillende vuilnisbelten werd gestort, is inmiddels op elf plaatsen teruggevonden. 600 ton z(jn nog niet opgespoord. Rond 3000 dagjesmensen bij het Fühlinger Meer, een geliefd recrea tiecentrum bij Keulen, zijn gisteren overhaast naar elders vertrokken toen de politie via luidsprekers mee deelde dat het water mogelijk door arsenicum is vergiftigd. Even later kregen 110 gezinnen in een naburig dorpje het advies voorlopig geen lei dingwater meer te drinken. De wa terleiding wordt gevoed door bron nen in de buurt van het Fühlinger Meer. Voorlopig zal het drinkwater in tankwagens naar het dorpje wor den aangevoerd. Ook in bronnen bij Jülich en in een vijver bij Enniger- loh is arsenicum aangetroffen. Vol gens het ministerie van Binnenland se Zaken van Noordrijn-Westfalen is de daar geconstateerde concen tratie van 0.04 tot 0.1 milligram per liter niet gevaarlijk voor mensen. Met behulp van hefschroefvlieg tuigen heeft de politie van Noord rijn-Westfalen en Nedersaksen het afgelopen weekeüide alle vuilnis stortplaatsen afgezocht naar het in dustrie-afval, die in totaal 330 ton arsenicum moet bevatten, genoeg om de hele wereldbevolking uit te roeien De politie van Osnabrück onderzoekt WASHINGTON (Reuter) Het Amerikaanse Huis van Afgevaardig den is akkoord gegaan met een wets ontwerp waarin de regering een le ning van 250 miljoen dollar aan de Lockheed Aircraft Corporation ga randeert. Het huis heeft de lenings garantie met algemene stemmen goedgekeurd. Lockheed heeft de lening van 250 geruchten volgens welke vrachtwa genchauffeurs het afval als kunst mest aan boeren zouden hebben aangeboden Het giftige afval zou ai gedeeltelik zijn omgeploegd. miljoen dollar nodig om uit de moei lijkheden te komen waarin zij met haar luchtbus „Tristar" is geraakt door het debacle van de Britse Rolls- Royce-fabrieken die de motoren voor het vliegtuig moet leveren. De Britse regering had laten weten dat het Amerikaanse Congres voor 8 augustus een besluit moet nemen, daar zij anders de steun aan Rolls- Roice zal staken. Volgens een woensdag gepubliceerd rapport, van niet met name genoem de deskundigen uit de Amerikaanse lucht- en ruimtevaartindustrie 2a 1 Lockheed op het „Tristar'-project een verlies van bijna twee miljard dollar lijder. In totaal zou de maat schappij niet meer dan 195 van de*e luchtbussen aan de man kunnen brengen.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 11